INRUIL CvVB Verdwenen Soest hervonden Onze! 'speelt 1 7 OP SOEST! Soest 50 jaar geleden| Afscheid valt dominee zwaar Scheei ■ACTIE Boeken- en platenmarkt Apollo vanaf 21 mei Unicef verkoopt voor 4 mille in supermarkten SOV treedt samen op met Elena Bezprozvannykh ZONN] WOENSDAG 25 APRIL 2001 ereldIMnkel De nieuwe Wereldwinkel SOESTER COURANT PAGINA 14 Viering Koninginnedag 7 Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Samen op Weg ds. Harry Gijsen vertrekt Leven op de Engh Aflevering 37 Maandag... wasdag(2) WOENSDAG I Herenteam VOLLEYB Ook Van C Op 10 mei in Petrus en Pauluskerk BADMINT VOOR UW FIETS HAPPY BIKE M Smitsweg 311, tel. 6012630 Veel organisaties zoeken jongere vrijwilligers. Maar ook ouderen zijn nog steeds hard nodig. Voor bepaalde soorten vrijwilligerswerk is de levenservaring van ouderen een pre. Overigens kunnen jong en oud ook heel goed samenwerken, zo blijkt uit allerlei buurtprojecten. Mensen die nog niet zo lang in Nederland wonen, kunnen via vrij willigerswerk kennismaken met de Nederlandse cultuur. Voor sommi gen is vrijwilligerswerk een opstap naar betaald werk. Wie een chro nische ziekte heeft, kan ook vrij willigerswerk doen bij een patiën tenvereniging of cliëntengroep. Deze lotgenotengroepen worden door de overheid zeer serieus ge nomen. De groepen zijn niet alleen bedoeld om ervaringen uit te wis selen, maar ook om invloed uit te oefenen op de zorg. Een vorm van zorgverlening door lotgenoten is anders dan de thuis zorg. Daar is de hulprelatie min of meer gelijkwaardig. Home-Start heeft als uitgangspunten: het bie den van een luisterend oor, tijd en gelijkwaardigheid. Home-Start kan een goede aanvulling zijn op pro fessionele hulpverlening. De vrij willigsters kennen uit ervaring de problemen die zich in een gezin voordoen. Deze week vraagt de Vrijwilligers Vacature Bank Soest e.o. aandacht voor de volgende geselecteerde vacatures: 01-125 Welzijnsorganisatie te Soest zoekt baliemedewerk(st)ers die ook lichte administratieve werkzaamheden, zoals post in schrijven op de computer, kunnen uitvoeren. 02-131 (herhaalde oproep) Unie van Vrijwilligers zoekt een voor zitter, eventueel vice-voorzitter, die bereid is de UW Soest te leiden. 03-128 Kinderparadijs te Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor de voorbereiding en uitvoering van kinderactiviteiten in samenwerking met anderen. 03-138 Centrum voor begeleiding en scholing van jongeren te Soest vraagt een deskundig en technisch vaardig persoon die aan jongeren uitleg wil geven over onderhoud en reparatie van fietsen. 05-125 Het Maatjesproject zoekt betrokken personen die ondersteu ning willen bieden aan ex-daklo- zen om deze mensen te stimule ren weer eigen verantwoordelijk heid te nemen voor de invulling van zijn/haar leven. 09-115 Home Start zoekt vrijwillig(st)ers die steun en advies willen geven aan ouders bij de op voeding van hun kinderen. Voor informatie: Vrijwilligers Va cature Bank Soest, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest: van dinsdag- t/m donderdag van 9:00 tot 12:00 uur, tel. 6012630. Nederlandse Vereniging van ^jj Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 I Honderd jaar Nederlandse vorstin nen komen dinsdag 1 mei in 'snel treinvaart' aan de orde tijdens een dialezing van J.C. Lekkerkerker. Hij begint te vertellen over Koning Willem III en diens gezin en be handelt ook de regentes Emma en de koninginnen Wilhelmina, Julia- na en Beatrix. Lekkerkerker doet dat op verzoek van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Soest/Baam. De dialezing wordt gehouden in Brandpunt aan de Rembrandtlaan in Baarn, aan vang 14:00 uur. /V M tichtina Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 We vonden dat het heel lang duur de en keken er erg naar uit. Maar nu is het toch zover. Ruim veertien dagen kunnen we alle 'oude' en nieuwe bezoekers met veel genoe gen onze ruime sortering artikelen uit de ontwikkelingslanden tonen. Velen hebben er aan meegewerkt om de nieuwe winkel te kunnen realiseren. Tijdens de opening hebben we, via bedankbriefjes en op andere wijze, iedereen daarvoor proberen te be danken. Vooral onbekende en op de achtergrond blijvende personen willen we nog eens met nadruk zeggen dat hun hulp zeer gewaar deerd is. De belangstelling voor de nieuwe winkel is groot en dat is vooral voor de producenten belangrijk. Zij zijn het die voor de fraaie col lectie kunstnijverheidsproducten zorgen. Fijn dat wij met een gro tere omzet van hun producten hen nog meer kunnen helpen in hun streven naar een betere levensom standigheid. Werk is voor hen van levensbelang. Bent u nog niet m de gelegenheid geweest om een kijk je te nemen? De Wereldwinkel is od de volgende tijden geopend: maandag 13:00-17:30 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur, zaterdag 09:30-17:00 uur. Op de foto van de christelijke school aan de Driehoeksweg die we 4 april plaatsten, kregen we al snel reacties. De foto is gemaakt naast het huismeester Holst, het hoofd die bij de school woonde. De school was nog maar enkele jaren in ge bruik. Voor die tijd moesten de kinderen voor christelijk on derwijs naar de school op Hees of naar Soestdijk (nu Prins Bernhardlaan). We hebben de volgende namen doorgekregen: Bovenste rij v.l.n.r. Rie van Vul pen; Annie van Vulpen; Lies van Leeuwen; Steven Koelewijn; Ger- ard Muts; meisje Krieken; meisje Krieken; Aartje Smit; Klaas van Sloten; Met matrozenpak Joop van Vulpen; Dirk van Sloten?; Middelste rij v.l.n.r. meisje Koud- ijs; meisje Koudijs; Sjaantje Sons- beek; Nel van Westen of meisje Veltman; Meester Holst; Marie Dijkstra; Meisje met armen op ta feltje onbekend; Wil Muts; Greet Muts; Jannie Muts; meisje met muts onbekend; Onbekend; Juf frouw Pontier; Onbekend; Onbe kend Voorste rij v.l.n.r. Onbekend; Bij naam "schoensmeer"; Geertje van Sloten; Piet Dijkstra; Onbekend; Ans Hornsveld. Sommige namen kregen we door omdat mensen hun broer of zus of moeder herkenden, maar de mees te namen kwamen van Ans Horns veld, het meisje onderaan helemaal rechts op de foto met haar knietjes in het grint. Zij is getrouwd met Henk van Dalen. Vader Dirk Hornsveld was indertijd een bij zonder open en creatief en vooral oprecht en vroom mens. Van be roep was hij huis- en decoratie schilder. Het gezin woonde aan de Verlengde Kolonieweg. Hij had negen dochters. De familie Horns veld is nog steeds een hechte fami lie. Henk voert de redactie van de familiekrant die vier keer per jaar uitkomt. Meester Holst wordt in de herin nering als zeer aardig en vriende lijk ervaren. Juffrouw Pontier kwam er minder aardig af. Zij gaf handwerken. Mevrouw Smit heeft nog steeds een schortje dat zij toen moest borduren met hele kleine steekjes. Toen het bijna af was, moest zij het weer uithalen en op nieuw beginnen met nog kleinere steekjes. Ook mevrouw Elzinga had dezelfde ervaring met een py jamasloopje. Een vervelend mens sloeg met een latje op je vingers. Dank voor de reacties. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Uit de Soester Courant van Dinsdag 24 April 1951 De verjaardag van H.M. de Konin gin zal dit jaar op een ietwat ande re wijze gevierd worden dan ande re jaren te doen gebruikelijk was. De traditionele bloemenhulde en het défilé voor de Koningin krijgen dit jaar een ander karakter, daar thans de stoet niet zal worden voorafgegaan door de gezamenlij ke schoolkinderen, doch volwasse nen met hun kinderen deze bloe menhulde zal brengen. In de stoet lopen dit jaar ook mede de vertegenwoordigers van "Het Scheppend Ambacht", die ge schenken aan de Koningin zullen aanbieden, alsmede 50 leden van de Gilde St. Barbara te Oisterwijk, w.o. standaardrijder te paard, her ders, herderinnetjes, narren, hoornblazers, groep vendelzwaai- ers en de koning met zijn gevolg. Verder nemen aan het défilé nog deel de Muziekvereniging St. Gal len uit Zwitserland en de bestuurs leden en de spelers van de Voet balverenigingen 't Gooi en Hee renveen. De trappen van het Paleisbordes zullen ook ditmaal in een keurig tapijt worden omgevormd door de neergelegde bloemen. De Soester en Baarnse Harmonie zullen aan het hoofd van de stoet de tuin bin nengaan en daar het défilé met muziek opvrolijken. Het programma van Koninginne dag is als volgt samengesteld: 9.00-9.15 uur: Klokluiden. 9.15-9.30 uur: Koraalmuziek van de toren van het gemeentehuis. 9.45 uur: Afmars naar 't Paleis Soestdijk. 10.30-11.30 uur: Défilé en bloe menhulde in de tuin van het Paleis. Aan het défilé zijn toegevoegd, groepen in folkloristische kleding, vertegenwoordigers van "Het Scheppende Ambacht" uit de pro vincies, een groep vendelzwaaiers uit Brabant en de bestuurders en spelers van 't Gooi en Heerenveen. Muziek van P.V.O. te Soest en "Crescendo" te Baarn. 14.30-16.15 uur: Voetbalwedstrijd ten bate van het Koningin Wilhel- minafonds tussen de Voetbalver enigingen Heerenveen en 't Gooi op het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan. Kaarten alleen in voorverkoop verkrijgbaar. 16.30 uur: Muzikale mars door P.V.O. vanaf het S.E.C.-terrein door de gemeente. 20.00 uur: Openbare feestavond van de Chr. Nat. Oranjevereniging "Beatrix" in "Eemland". Het pro gramma zal bestaan uit zang, mu ziek, declamatie en familiecompe titie. Aan de zaal verplicht pro gramma. 20.00-21.00 uur: Populair concert te geven door P.V.O., onder lei ding van de heer C. Wakelkamp, in de muziektent in het rosarium. Aanwijzingen voor het défilé. Om 10.30 uur begint het grote de- filé en de bloemenhulde in de Pa leistuin. In rijen van vier moet men zich opstellen tussen het Baarnse Paleishek en de Oranjeboom en men wordt dringend verzocht re gelmatig door te lopen, niet te blij ven staan bij het bordes en in het algemeen de aanwijzingen van het Oranjecomité Baarn-Soest stipt op te volgen. Om teleurstelling te voorkomen wordt er op gewezen, dat men op tijd aanwezig moet zijn, daar precies 11.30 uur het toegangshek wordt gesloten. VAN WIE WAS DE EEND? De heer S. aan de Lange Brinkweg miste zijn eend en meende het dier ten slotte gevonden te hebben in het asiel voor dieren. De asielhouder echter betwistte dit en kon met getuigen bevestigen, dat hij reeds lang bezitter van deze eend was. De heer S. had ook ge tuigen om het tegendeel te bewe ren en de stand was dus 1-1. De politie, die in deze zaak gemengd werd zocht naar een oplossing en vond deze in een Salomonsoordee.1 De politie ver zocht beide partijen de kleur van de eieren op te geven, welke de eend gewend was te leggen. Toen deze bekend waren, werd de eend op het legnest geplaatst en zij deed haar plicht op snelle wijzp. De heer S. was de mari, die de kleur van het ei had beschreven en werd deswege in het bezit gesteld van de eend. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Het Soester Mannenkoor Apollo organiseert voor de veertiende keer een boeken- en platenmarkt. Deze markt is de grootste en uitgebreidste van regio Gooi en Eemland. Er zul len voor de liefhebbers en ver zamelaars zo'n vijfduizend boeken worden aangeboden en minstens net zoveel grammo foonplaten. De boeken worden zoveel moge lijk per auteur en categorie ten toongesteld zoals streekromans (waarvan velen als nieuw), ge schiedenis, natuur, landen, dorpen en steden, kunst, theologie, koken, wijn en wetenschap. Daarnaast zijn er honderden kinder- en jeugdboe ken. Als zeer speciale aanbieding zijn er twee delen boeken, geschre ven over, en met foto's van letter kundigen. Deze boeken zijn in A- 3 formaat, goud op snee en gebon den in leren kaft. Iedereen kan er van overtuigd zijn dat de boeken kwaliteit hebben en in een perfec te staat verkeren, aldus de organi satoren. De grammofoonplaten worden ingedeeld in populair en klassiek. Daar het aantal boeken en platen zo groot is, dat ze niet allemaal te gelijk uitgestald kunnen worden, zullen ze dagelijks uit voorraad worden aangevuld. Het is dus in teressant om iedere dag even te komen speuren. De markt wordt gehouden van maandag 21 tot en met donderdag 24 mei, in een overdekte ruimte aan de Ferdinand Huycklaan 22 te Soest. De ingang is bij horeca- groothandel 'Hoka'. Iedere dag van 09:00 uur tot 17:00 uur kan er gesnuffeld worden. Parkeren mag uitsluitend in de berm van de weg, daar het terrein om het pand is gereserveerd voor clientèle van Hoka. Iets meer dan vierduizend gul den heeft Unicef in Soest ver diend voor haar activiteiten. Het geld werd opgebracht tij dens de verkoop van wenskaar ten in de vestigingen van AH aan de Smitsweg en de Burge meester Grothestraat. De plaatselijke organisatoren van de kinderorganisatie van de Vere nigde Naties spreken van een 'groot succes'. Vijftien vrijwilligers zorgden ervoor dat de verkoopkra men in totaal meer dan 70 uren waren bemenst. 'De nieuwe collectie kaarten viel zeer in de smaak', aldus een De toga hangt nog aan de kast, maar verder is bijna alles inge pakt. Verhuisdozen staan op gestapeld in de gang en de ka mers in het huis aan de Regen- tesselaan 2 zijn vrijwel leeg. Ds. Harry Gijsen van de Sa men op Wegkerk Soest Noord heeft een beroep aangenomen vanuit Holten en vertrekt bin nenkort richting Overijssel. 'Afscheid nemen is het moeilijkste wat er is in het leven', schrijft de dominee in het wijkbericht van zijn gemeente. Na zes jaar in Soest te hebben gestaan valt het hem zwaar. In deze jaren hebben hij en zijn familie heel wat opgebouwd. De kinderen (13, 15 en 17 jaar) gaan tegen wil en dank mee naar Holten. Ze zitten hier op school en hebben alles in Soest. Gijsen zelf kijkt terug op een fijne tijd. Het waren roerige jaren voor ds. Gijsen. De Emmakerk en de Julia- nakerk stonden op het punt om Samen op Weg te gaan. Volgens Gijsen verliep dit allemaal vrij ge makkelijk. 'Tot mijn verbazing ei genlijk. Ik had gedacht dat het las tiger zou zijn, gezien de grote ver schillen tussen de twee kerken. Het zijn verschillende culturen, maar ondanks wat strubbelingen ging het toch allemaal goed.' In Soest Zuid is daar wat meer over te zeggen en kwam er al snel een eind aan het Samen op Weg- sprookje. Daar lukte het de Wil- helminakerk en de Oude Kerk niet om tot een gezamenlijke kerk te komen. De cultuurverschillen le ken en lijken nog steeds te groot. Ds. Gijsen: 'Bestuurlijk zijn er din gen fout gegaan en ik denk dat de verschillen te groot waren. De Oude Kerk is wat meer hoogker kelijk in de liturgie. En in de Wil- helminakerk wil men niet teveel van de eigen identiteit verliezen.' Gijsen denkt niet dat een samen voeging er binnenkort van komt. Daar is een nieuwe generatie voor nodig. Volgens hem is een pro bleem bij het samenvoegen ge weest, dat men niet consequent genoeg is geweest. 'Er was geko zen een bepaalde weg in te slaan, namelijk het vormen van een Sa men op Wegkerk in Soest Zuid. Door te veel te luisteren naar de negatieve geluiden zijn ze van die weg afgeraakt en niet bij hun keu ze gebleven.' Naast het spannende Samen op Weg-proces heeft ds. Gijsen in zijn tijd in Soest ook droevige dingen meegemaakt. De afgelopen zes jaar heeft hij aan heel wat graven moeten staan. 'Hoe triest de dood ook is, ik vind het toch fijn om begrafenissen te houden. Mensen zijn verlegen met de situatie en ik heb dan een groot boek met wijze woorden, waarmee ik ze kan hel pen een houding tegenover de dood aan te nemen. En zo kun je recht doen aan degene die geleefd heeft. Dat vind ik heel mooi om te doen.' Verder heeft Gijsen ook leuke dingen meegemaakt in Soest. 'Ik heb met mijn collega Pieter van Winden heel erg veel gein gehad. Ontzettend leuk, en met de kerkenraad heb ik ook veel lol gehad.' Verafrikaniseerd Toen de familie Gijsen in Soest kwam wonen, waren ze niet gelijk zo enthousiast. Ze waren net vijf jaar voor zendingswerk in Zambia geweest en moesten vreselijk wen nen aan Nederland. 'We waren helemaal verafrikaniseerd. Hier in Soest maakte men zich zo druk om kleine dingen, terwijl ze een hele boel hadden. Dat snapte ik in het begin niet, dat was ik ontwend.' De grote cultuurschok is volgens Gijsen goed te begrijpen. Toen ze naar Zambia gingen hadden ze maanden van tevoren al cursussen gevolgd en waren ze veel beter voorbereid op de overstap, daarom viel het mee. Toen ze echter weer naar Nederland kwamen, ging dat zonder enige voorbereiding. 'Dat leek ook niet nodig. Het was toch gewoon Nederland?' Dat bleek te gen te vallen. In het begin heeft Gijsen wel eens de neiging gehad om het bijltje er bij neer te gooien, maar op den duur wende hij en zag in dat het geklaag soms wel terecht was. Nieuwe start En nu is het voor de familie Gij sen bijna zover. Er moet weer een nieuwe start gemaakt worden. De dominee ziet de toekomst positief tegemoet. 'De mensen zijn anders in het Oosten. Minder scherpslij- perig en vechten minder. Ze heb- Ds. Gijssen verruilt Soest voor Holten. ben een 'leven en laten levensin stelling. Ik denk dat ik daar goed kan aarden.' Gijssen is door Holten beroepen om ook daar de Samen op Weg kerk realiteit te maken en hij denkt dat het reëel is om te geloven dat dat gaat lukken. De Hervormde en de Gereformeerde kerken daar nog steeds apart en zijn ook echt kerken met een eigen identiteit. De eredienst wordt dan nog wel niet samen gehouden, daarbuiten heb ben de twee al wel goede contac ten en wordt er veel gezamenlijk ondernomen. De basis is dus al gelegd. Belangrijk om te voorkomen, dat het proces fout gaat, zoals dat in Soest Zuid gebeurde, is volgens Gijsen, dat de kerken niet gedwon gen worden tot eenwording. 'Als je dingen gaat dwingen, dan verlies je uiteindelijk nog meer. Plaatselijk moet je gezamenlijk doen wat mo gelijk is, maar je moet niet te hoog inzetten. Anders haal je het niet. Jezus zelf zei dat we allemaal één moeten zijn, maar we hoeven het daarom niet allemaal eens te zijn.' Eén van de nieuwe wenskaarten van Unicef. woordvoerster. De brochure van deze wenskaarten valt een dezer dagen in de brievenbus van alle donateurs van Unicef. Overigens werden in de supermarkten ook andere (cadeau)artikelen door Unicef verkocht. De nieuwe voor jaarsfolder is verkrijgbaar in de winkel van Unicef. Die is gevestigd aan de Lange Brinkweg 62. "nICE* Lange Brinkweg 62, tel. 6010466 Eigenlijk wilde ik dit stukje de ti tel meegeven: woensdag, gehakt dag. Maar dat is al een boek. Ik wil geen plagiaat plegen. Boven dien is dat boek geschreven door iemand die zijn vrouw heeft ver moord. Bah. Zijn achternaam, Klinkhamer, komt overigens ook] voor in de logo-puzzel. Bent u er al aan begonnen? Ik ben een eind op weg - maar hoe kom ik in vre- desnaam aan het logo van de postzegelvereniging? Moet ik ze- j ker eerst lid worden. Mijn vader verzamelde postzegels. Niet fanatiek, maar hij had wel een aantal boeken vol. Wat heeft dat nu te maken met maandag, wasdag en woensdag, gehaktdag Alles. Mijn moeder had ook op maandag wasdag, en vaak werden mijn één jaar jongere zusje en ik op woensdagmiddag naar de sla ger gestuurd - supermarkten be stonden toen nog niet - om 'een pond gehakt met een zakje krui den te halen. De eerste keer dat ik dat mocht doen ging het een beetji mis; ik had geld mee gekregen, en dat vond ik zo interessant dat ik al die kwartjes en dubbeltjes heb uit gedeeld aan de vriendjes en vrien dinnetjes die ik onderweg tegen kwam. Achteraf konden mijn ouders er wel om lachen. Vroeger waren er vaste dagen voor alles. Zo was er in de winter één vaste dag dat we zuurkool aten. Dinsdag, zuurkooldag. Het was dan altijd de sport, wie er de meeste peperkorrels in zijn zuur kool vond. Meestal won mijn va der (net zoals hij ook meestal won met de kruidnagels in de rode kool). Niet verbazingwekkend, weet ik nu, want hij at ook het meest. Na het zuurkool-eten gin gen mijn zusje en ik naar het knutselclubje, dat heel toepasse lijk en weinig origineel 'Handige Handen'heette. We hoefden niet gebracht of gehaald te worden, hel was om de hoek en we waren al tijd met zijn tweetjes. We hadden zelf geen t. v., maar op i woensdagmiddag gingen we Pipo de Clown kijken bij een vriendin van mijn moeder, een paar blok ken verder we woonden in een flat) die ook een dochter had van onze leeftijd. In onze nieuwbouw wijk was nog geen bibliotheek, maar de bibliobus reed op vaste dagen en tijden langs - als je wat te lezen wilde hebben, dan moest je daar wel rekening mee houden. Op zaterdagochtend moesten we ook naar school, en we hadden medelijden met een meisje dat dan niet naar school mocht omdat ze bij de Zevendedags-Adventisten hoorde. Ze plaste ook nog wel eens in haar broek in de klas. Maar ze verzamelde wel postze gels. En zo is het kringetje rond. Het leven was heel wat simpeler, vroe ger. Intussen weet ik nog steeds niet wat het logo van de postzegel vereniging is. Olga Duijra De volleybalsters SoVoCo hebben Torm van de afgelo op de slotdag van d (ie in de eerste divi passend vervolg kuil Het damesteam mo stelveen bij Martini oen nemen met een derlaag: 3-2 (25-18, 25,18-25 en 15-9). ker toekomstbeeld eerstedivisionist pai Ondanks het verlies de ploeg van Gert Vel. wel op de derde pl campioen VC Sneek en voor gerenommee als Lycurgus en Al naximaal haalbare jloeg', zei Veldhuizei lerlaag bij Martinus c overigens terecht vond Veenendaler zat er in -liet meer in. Beide pl :elden een zeer mati; vaarin de thuisformat ilecht' acteerde. Ien lichtpunt aan de oesters was de rentre akkeldij. Aan het bi lerde set viel zij in t oortreffelijk. De aai naandenlang kampte 'ervelende blessures e naand 'pijnvrijer' k ontpopte zich vrij vlot lute aanjager van de p aanvoering van Fakk Stam/SoVoCo de spt terug en pakte de den set. 'Het spel van IV ploeg een extra kick momenten liet zij nadn dat zij een bepalende len binnen het team', huizen. Toch verloren de Soes ste set en daarmee h Veenendaalse trainer Onder leiding van dirigent Stephan Pas geeft de Soester Orkest Vereniging op 10 mei het traditionele voorjaarscon- cert in de Petrus en Pauluskerk. Zij presenteert een program ma, waarin de veelbelovende Russische pianiste Elena Bezp rozvannykh het 3e pianocon cert van L. von Beethoven zal uitvoeren. Elena, geboren in 1968 in St. Pe tersburg, begon op haar vierdejaar piano te spelen, omdat haar ouders zeer geïnteresseerd waren in muziek. Haar eerste lessen kreeg ze aan de plaatselijke mu ziekschool. Toen ze 6 jaar was speelde zij voor het eerst als pia niste met een orkest. Na het Mu ziek College ('84-'88) studeerde zij bij professor Leonid Sintsev aan de Rimsky Korsakov Academie in St. Petersburg. Gedurende haar studie trad ze regelmatig op. Na haar afstuderen in 1993 werkte Elena als assistent van professor Leonid Sintsev terwijl ze een post- academiale opleiding volgde. In 1989 trad zij als eerste Russi- Herman Scheerhoo titels rijker. De badi bleef in alle categori slagen tijdens de pioenschappen van de dames was Jol Cleef succesvol met ge in het enkel- en d Opvallend was dat zij moest uitkomen tegen jarige Monique Visse badmintonster neemt 'Mits rijdbaar en verkeersveilig Geldt niet voor kinderfietsen Niet in combinatie met andere acties Geldig t/m 30 apnl 2001 Nieuweweg 97 Soest 035 - 601 34 62 Elena Bezprovannykh. sche vrouwelijke pianist op voor president George Bush. Van '95- '97 was ze lerares aan het St. Pe tersburg Conservatorium. In 1992 won zij de vierde prijs bij het Ita liaanse concours Citta di Marsala. Ze werd uitgenodigd in 1995 te spelen in kasteel Beverweerd in Nederland waar ook de eerste cd opnames werden gemaakt. Ze be reikte de halve finale tijdens het Liszt Concours in Utrecht. In 2000 beëindigde ze haar studie in Amsterdam. Ze geeft nu recitals en pianolessen en woont in Den Haag. Het concert op 10 mei zal worden geopend met de Ouvertu re 'Prometheus' van L. von Beet hoven. Na de pauze zullen de Peer Gynt Suites van Edward Grieg worden gespeeld. De Soester Or kest Vereniging bestaat uit een en thousiaste groep amateur-musici, die een volledig symfonieorkest vormen. Het orkest repeteert we kelijks op de maandagavond en geeft minimaal tweemaal per jaar een concert. Momenteel heeft het orkest een vacature bij de violen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de concertmeester, Tora Schuurman, 886029192. Het concert begint om 20:15 uur (zaal open vanaf 19:45 uur). De toegang bedraagt f 20,00 (OP f 17,50). Kaarten zijn vooraf te verkrijgen bij VW-Soest en bij de leden. De Petrus en Pauluskerk is gelegen aan het Kerkplein. De kracht van de reclame l'gt in de herhaling Leuk om wee te geven Vraag naar dt mogelijkheden Zonnebank 1 Snelbruiner 1 Jumbo met i Openingstij maandag dinsdag t/m zaterdag

Soester Courant | 2001 | | pagina 14