Gewapende overval op postkantoor 25% tot 50%* En dit zijn de knallers van deze week: 13.98 JHttPtRXAf 2.50 1.49 7.98 Woningen op plek oude bieb Renée beeft de weg geef smaak te pakken Soest in clinch met onderwij sbesturen Routes avondvierdaagse voor 2e keer aangepast REORGANISATIE VERKOOP VERKOOPPLANNEN? I WOENSDAG 25 APRIL 2001 79e JAARGANG NO. 36 DEZE WEEK Over tijdelijke noodlokalen Geld buitgemaakt; politie zegt weinig; getuigenoproep OPEL O Van Breukelen Vast-goed Assurantiën A. van der Lee Advertenties en kopij s.v.p. vroeg inleveren Eigenaar wil pand verhuren aan Kinderopvang SOESTER KALENDER Auto's vernield VASTE PLANTEN iiSiïBPis sSSSP Hollandse bloemkool Hertog-Jan bier Rafael-estate Berliner Kalkoenfilet Schouderkarbonade VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest official Cars dealer KONINGINNEDAG GEOPEND Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035-603 27 37 VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ UW MAKELAAR IN DE RE SOeSTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel Toch zebra's in winkelstraten. CDA-'boefje' op de bres voor montainbikers. Op 't Hoogt Actueel 5 Chloortransporten halt toeroepen. Jongeren willen bioscoop en discotheek. Programma Koninginnedag. Familieberichten 6 Actueel 7 Detaillisten willen niet weg van verspreide locatie. Gulle gift voor dierenasiel. Meedogenloze 'hakker' laat niets heel van sportparkgroen. Cultuur en welzijn Oorlogsverhalen op Da Costalaan. Amerikaanse studente in Soest. Rubriek Artishock. Rubriek C-drie. Activiteiten Balans. Sport 13 WZ'49 vergeet het af te maken. Onzekerheid over toekomst speelt volleybalsters parten. Soestdijk scherper dan ETC. Dom Soest neemt geen afstand van concurrentie. Op Soest 14 Afscheid valt ds. Gijssen zwaar. Voorjaarsconcert Apollo. Unicef verkoopt goed. Soesterberg 17 Achter KdK is wel plek voor nieuwbouw. Toch kermis op Koninginnedag. Programma Koninginnedag. Prikbord 19 Medische diensten. Predikbeurten. Programma Radio Soest. Het gemeentebestuur heeft zijn handen al vol aan zijn eigen openbaar basisonder wijs, maar is de afgelopen week ook in de clinch ge raakt met de besturen van het protestant christelijk én het rooms katholiek basis onderwijs. Aanleiding voor de kwestie is tijdelijke huis vesting bij De Werveling en de Montessorischool, al is het probleem van de laatste school inmiddels de wereld uit. De gemeente wees verzoeken om noodlokalen van de hand en verwees de scholen naar res pectievelijk de lege ruimten van De Klimop aan de Weegbree- straat en de Desmond Tutu- school aan de Molenstraat. 'Verbolgen' is directeur Rien Flinterman van De Werveling. Hij vindt het onverantwoord om kinderen over de Ossen- damweg en de Koningsweg te laten lopen en wijst decentrali satie van de hand. 'Het stikt hier van de kinderen. Als er niets gebeurt, moeten we aan het eind van het jaar 25 kinde ren het bos insturen. Het ergste vind ik dat we in deze wijk kin deren moeten doorsturen naar andere scholen, omdat de chris telijke vol zitten. Ik heb ouders gesproken, die overwegen naar een andere gemeente te gaan Het aantal leerlingen is het laat ste half jaar gestegen van 243 naar bijna 300. Maar Soest wil niet meewerken aan een spoed procedure voor een noodlokaal, omdat volgens de prognose het aantal kinderen vanaf 2006 weer zal afnemen. Die periode acht het College te kort 'Dit slaat nergens op. Vorig jaar hebben we op basis van dezelf de prognose een noodlokaal toegewezen gekregen, maar in overleg is dat toen naar de Lud- gerusschool gegaan in verband met de verbouwing daar. We zouden dat lokaal, indien no dig, na een jaar alsnog krijgen. Dat heb ik op papier staan. En we hebben het nodig.' Komt de gemeente niet over de brug, dan gaat dat ten koste van de kwaliteit van het onderwijs, al dus Flinterman. Overleg Hij is van mening dat de proce dure niet goed is gevolgd en heeft als voornaamste klacht dat er voor de besluitvorming in het College geen overleg is ge voerd. Dezelfde klacht komt van bestuurslid Paul Hilhorst van het rooms-katholiek basis onderwijs. Hij reageerde vorige week verontwaardigd en boos op de afwijzing van twee nood lokalen. De gemeente hanteer de het argument dat de investe ring van enkele tonnen onver antwoord zou zijn, omdat de school over drie jaar verhuist naar een iets verderop gelegen locatie in Spoordal. Inderdaad heeft het bestuur van de rooms-katholieke school overeenstemming met een pro jectontwikkelaar over nieuw bouw, maar dat principeak koord is juist op verzoek van de gemeente tot stand gekomen. Soest wil Spoordal immers gaan verfraaien. De bedoeling is dat de bedrijvigheid in dit gebied plaatsmaakt voor woningen en een nieuw schoolgebouw zou daar uitstekend inpassen. Van daar dat de toenmalige wethou der Pieter ten Hove vorig jaar toezegde, dat de Montesso rischool tot de verhuizing de beschikking zou krijgen over twee noodlokalen. De nieuwe onderwijswethouder Harry Witte heeft dat nagetrok ken en beloofde Hilhorst eer gisteren, dat de noodruimten er zullen komen. Hilhorst dreigde vorige week dat de Montessorischool niet verhuist als de gemeente niet meewerkt. Het RK bestuur voelde zich volgens hem 'on heus behandeld' en Hilhorst sprak zaterdag van 'onbehoor lijk bestuur'. Maandag toonde hij zich verheugd over het feit dat de kwestie is opgelost. Hij wijt de onnodige 'schermutse lingen' aan de wisseling van de wacht. Zowel de functie van wethouder als die van hoofd ambtenaar werd vorig jaar door iemand anders overgenomen. 'Als de gemeente gewoon eerst met ons had overlegd, voordat ze een besluit had genomen, dan was er niets aan de hand geweest. Op deze manier ga je toch niet met elkaar om, onder wijs is niet zomaar iets. Je hebt te maken met ouders en kinde ren met emoties, voordat je het weet heerst er onrust', aldus Hilhorst. Wethouder Witte wist gister morgen nog niets van de toe zegging aan De Werveling, die Flinterman op papier heeft. Hij zou dat nog wel natrekken, vóór het regulier overleg met de besturen van de verschillende basisscholen. Dat vond toeval lig gisteravond plaats. Deze krant lag toen al bij de drukker. De avondvierdaagse in Soest (14-17 mei) gaat door, daar over bestaat geen onduidelijk heid, maar Henk Krops van de plaatselijke regelingscommis sie moet voor de tweede keer de routes gaan aanpassen. Dat is duidelijk geworden nadat hij maandagmiddag overleg had ge voerd met het speciale MKZ-team van de gemeente. Krops had de bossen al grotendeels uit de routes genomen en was uitgeweken naar onder meer de Wieksloterweg. 'Maar dat heeft de gemeente liever ook niet, net zo min als de Biltse- weg.' Krops heeft de plattegrond van Soest maar weer uit de kast ge haald en is opnieuw gaan uitstip pelen. 'We zullen in ieder geval door de Lange Duinen gaan wan delen en pakken ook een stukje van de natuurroute aan de andere kant van de Soesterbergsestraat mee. Verder zullen we een rondje rondom de kerken lopen en ja, de laatste dag zal het wel een zig-zag route worden, daar zal ik nog even naar moeten kijken', aldus de man die de ervaring die hij in de afge lopen negentien jaar opbouwde, nu goed kan gebruiken. Gisteravond vond overigens al de eerste inschrijfavond plaats voor de twintigste editie van de Soester avondvierdaagse. Op dinsdag 8 mei is er nog een keer gelegenheid daartoe, van 19:00 tot 20:00 uur in het gebouw van de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat, tevens ver trekpunt van de vier tochten. De eerste drie avonden is de school tevens het eindpunt, op donderdag 17 mei wordt afgesloten met een défilé in winkelcentrum Soest- Zuid. Wie op het laatste moment besluit mee te lopen, kan zich woensdag 14 mei nog inschrijven (vóór 18:30 uur), maar moet dan wel 8 in plaats van 6 gulden neertellen. BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-60242 94 zie pagina 5 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 Bij een gewapende overval op het postkantoor aan de Steen- hoffstraat is vrijdagmorgen in ieder geval een geldbedrag buitgemaakt. Politie en Post kantoren bv doen verder geen mededelingen over wat er pre cies is meegenomen. Drie mannen met bivakmutsen over hun hoofden drongen rond half negen het gebouw binnen en eisten onder bedreiging van de medewerkers het geld. Op dat moment waren drie personeelsle den in het kantoor aanwezig. Eén van hen kreeg van een overvaller een klap tegen zijn gezicht en raak te daarbij licht gewond, maar de later opgeroepen ambulance die een poosje voor het kantoor stond, kon 'leeg' terug naar de stand plaats. Om iets voor negen uur vluchtten de drie daders in een gestolen (fel)blauwe Volkswagen Polo. Een getuige zag de verdachten in hun auto op het Kerkpad keren, ver moedelijk omdat ze een zijweg niet in konden, en via het parkeerter rein naast het postkantoor wegrij den. Een vrouw die bij de naastge legen kapperszaak Mundial stond te wachten, vertelde later dat ze verdachten vervolgens met grote vaart de Oude Raadhuisstraat had zien inrijden. Een collega-journa list van De Gooi- en Eemlander zegt de vluchtauto in deze straat toevallig tegemoet te zijn gereden. 'Ik dacht: zo koud is het toch ook niet, toen ik de bivakmutsen zag.' De vluchtauto werd later verlaten aangetroffen op een parkeerstrook aan de Kerkstraat, op het gedeel te schuin achter de Oude Kerk. De straat werd afgezet met linten voor sporenonderzoek, waarbij ook een hond werd ingezet. In verband met Koninginnedag is het kantoor van de Soester Courant op maandag 30 april gesloten. Omdat deze maandag uitvalt als productiedag, wordt leveranciers van kopij en adver tenties verzocht materiaal zo vroeg mogelijk in te leveren, bij voorkeur vóór vrijdag 27 april. Indien dat niet mogelijk is, dan dient kopij uiterlijk maandag 30 april om 17:00 uur te zijn aan geleverd. Uiterste inleverter- mijn voor advertenties is dins dag 1 mei, om 10:00 uur. Het is niet ondenkbaar dat (niet spoedeisende) kopij een week je blijft liggen. Aanleveren van kopij en ad vertenties kan via e-mail (6024904) of in de brievenbus naast de ingang van het kantoor aan de Van Weedestraat 227. Wegens verkoop van ons bedrijf per 1 augustus a.s. organiseren wij een speciale reorganisatieverkoop op onze gehele collectie met kortingen van Winkelcentrum Hartje-Zuid Soesterbergsestraat 51 - 3768 EB Soest m.u.v. sokken en ondergoed, hierop ontvangt u 10% korting. Onderzoek Ook het terrein voor het postkan toor werd afgezet met roodwitte linten en de ramen aan de voorzij de werden geblindeerd. Het kan toor zelf bleef de gehele vrijdag en zaterdag dicht wegens technisch onderzoek. Na de overval schakel de Postkantoren bv meteen het externe bureau in, dat altijd wordt ingezet voor hulp bij het verwer ken van traumatische ervaringen. Volgens een woordvoerder van Postkantoren bv maken de drie mensen het naar omstandigheden goed en zijn ze maandag aan de slag gegaan, toen het kantoor weer open ging. Het lijkt erop dat het spoor van de daders ophoudt op de plek waar de blauwe Polo werd achtergela ten. Vermoedelijk zijn de overval lers vandaar in een andere, gereed staande wagen overgestapt en er vandoor gegaan. Zover bekend, heeft - behalve de eerder aange haalde getuigen - niemand iets ge zien. Een rondje van de krant langs een aantal omwonenden en winkels in de buurt van zowel het postkantoor als de parkeerplaats aan de Kerkstraat leverde geen extra informatie op. Verder schijnt niemand iets opvallends of ver dachts te hebben gezien. Wat pre cies uit het buurtonderzoek van de politie is gekomen, is niet bekend Vrijwel direct na de overval werd het postkantoor gesloten en afgezet met een lint. De ramen werden ge blindeerd. Drie dagen later ging het weer open. poto; goester Courant De politie heeft wel een getuigen oproep de deur uitgedaan. Ieder een die vrijdag iets gezien of ge hoord heeft in de buurt van het postkantoor en/of de Kerkstraat, dat verband zou kunnen houden met de overval, wordt gezocht de politie Eemland-Noord te bellen. Dat kan op nummer 0900-8844. Het overval en coördinatieteam van de politie, dat is belast met het onderzoek, laat zelf weinig tot niets los. Omdat de overval vóór openingstijd werd gepleegd, zou de conclusie kunnen worden ge trokken, dat de daders via de zij- of achterkant naar binnen zijn ge komen. De politie wil daar geen mededelingen over doen. Dat doet ze in principe niet over daderken- nis, omdat dat haar zou kunnen tegenwerken in de afwikkeling van de zaak. Eigenaar J.P. Schreuder van het voormalige bibliotheekge bouw heeft een bouwplan voor acht woningen ingediend bij de gemeente, maar de Amster damse projectontwikkelaar wil het complex liever verhuren aan Kinderdagverblijf Small Society. Het huurcontract is al getekend, maar het ziet ernaar uit dat het College niet zal in stemmen met kinderopvang aan de Albert Cuyplaan. De wethouders Bart Krol en Hariy Witte hebben sterke voorkeur voor nieuwe woningen op deze locatie. Krol was tot het telefoontje van deze krant nog niet op de hoogte van het plan voor Kinderopvang. Vandaar dat hij meteen maar even ging checken of het bestemmings plan een dergelijke voorziening toelaat. 'Ik bel zo terug.' Even later: 'nee, het kan niet zo maar, dus zou er een procedure voor gevolgd moeten worden.' Krol is niet 'vreselijk enthousiast' over het idee voor de kinderop vang. Voor het woningbouwplan van Schreuder moet overigens ook een vrijstellingsprocedure in gang worden gezet, maar daar heeft hij geen moeite mee. 'Dat hebben we tijdens het hele traject van de ver koop van het gebouw zo bedacht en het bouwplan dat er nu ligt, past binnen de randvoorwaarden die we hebben gesteld. Dit gebied vraagt om extra aandacht en de kwaliteit ervan wordt meer verbe terd met nieuwe woningen dan met een kinderdagverblijf. Een of ficieel verzoek hebben we nog niet binnen en we moeten er dus nog in het College over praten. Ik heb niets tegen kinderopvang, maar we hebben afgesproken dat er wonin gen zullen komen en ik moet na tuurlijk wel de lijn bewaken.' 'Goedemiddag wethouder Witte, wat vindt u ervan 'We moeten er nog over praten, maar het College is er niet blij mee. Behoefte aan kinderopvang zal er altijd zijn, wat we ook doen, maar op deze plek zitten we er niet op te wachten.' 'Dus het gaat niet door. 'We moeten er nog over praten.' 'Maar wat betekent het concreet?' 'In ieder geval zijn twee van de Lees verder op pagina 3 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 26 april 19:30 Raadscommissie Finan ciën e.a., gemeentehuis, Raad huisplein 1. 19: 30 Afghaans eetcafé, Vluchtelingenwerk, Smitsweg 311, 10,00. Vrijdag 27 april 14:00 Themamiddag ANBO over 'weerbaarheid', o.c. 'De Klarinet', Klarinet 39. 20:00 Toneel De Rietpluim, 'Hieperdepiep', De Rank, Soesterbergsestraat 18. Zaterdag 28 april 12:00 Taxatie oud speelgoed, De Soester Duinen, Soester bergsestraat 188. 20:00 Toneel de Rietpluim, 'Hieperdepiep', De Rank, Soesterbergsestraat 18. 20:00 Bingo 'Overhees'. o.c. 'De Klarinet', Klarinet 39, f 7,50/15,00. 20:15 Margreet Blanken: 'Etty', C-drie, Willaertstraat 49, f 22,50/25,00. 22:00 Bluesnight met 'Jinx', Artishock, Steenhoffstraat 46, f 15,00. Zondag 29 april 16:00 Concert Ko Zwanen burg/Karin Banting, de Open Hof, Veenbesstraat 2. Maandag 30 april Koninginnedag-activiteiten (zie elders in de krant). Dinsdag 1 mei 13:00 Klimmen met X- Change, Molenstraat 142, 17,50. Woensdag 2 mei 10:00 Lezing Jaap de Vos over Mare Chagall, de Soester Kring, NPB-kerk (P. de Hooghlaan), 5,00. 10:00 Jeu de boule-cursus SWOS, Gemhoorn. 13:00 Creatieve middag X- Change, Molenstraat 142. 14:00 Kinderbingo 'Overhees', o.c. 'De Klarinet', Klarinet 39, f 2,50/5,00. Op de Nieuwegracht zijn zaterdag avond rond een uur of tien vernie lingen aangericht aan enkele au to's. Een getuige had dat gezien. De gewaarschuwde politie zag on derweg op de Koningsweg twee jongens lopen en sprak ze aan, maar uit het gesprek leidde de po litie af, dat ze niets met het vanda lisme te doen hadden. Op de Nieuwegracht stond de getuige met één van de verdachten, een 16-jarige, die hij had vastgehouden tot de komst van de politie. Deze jongeman werd meegenomen naar het bureau, waar hij ontkende. In afwachting van nader onderzoek werd hij in een cel geplaatst. Die supervoordelige buxusbollen van vorige week waren zó weg, daarom wilde Renée persé voor deze week ook weer de aanbieding bedenken: yrotc potmaat Het valt ons op dat u haar dc laat ste tijd wel héél erg aardig begint te vinden. (geldig va» woensdag 25 april l/m woensdag 2 mei) TL»IN.ADVIES CENTRUM ipjztW' PORRESTEINWEG 7213 SOEST TELEFOON 035 601 28 83 per stuk krat 24 flesjes 19.75 mooie Argentijnse wijn per fles 5.98 f* 6 halen, OO ÜU 5 betalen, mm w w vers van 'f mes 100 gram kilo varkensvlees kilo 07.00 - 08.00 uur Cars broeken 25,00 o.a. jeans en workers 08.00-09.00 uur 2 halen 1 betalen diverse shirts, rokken, jurken 09.00-10.00 uur 2e broek 1/2 prijs gjWÊk 1.JWÈÈTOE deze actie geldt voor kids en volwassenen. Kom dus langs op Koninginnedag bij Mac Denim Soesterbergsestraat 3b, 3768 EA Soest. 035 - 6021933 mm I BURG. GROTHESTRAAT 13 -- 3761 CJ SOEST

Soester Courant | 2001 | | pagina 1