BETERSTRIJKEN IN IQfe MINDER TUD Lacoste expert Foei! Detaillisten willen niet weg van hun verspreide locatie Mooi makkelij k Gulle gift voor dierentehuis Meedogenloze 'hakker' laat niets heel van sportparkgroen LauraStar Strijken op een luchtkussen met een perfect resultaat Bezoek de spectaculaire demonstratie SCHOEMAKER D Heeren Van Brederode Heeren Van Brederode Soest vraagt inwoners weer straat te krabben Free Record Shop en Lidl komen in Van Weedestraat 'Nee' tegen garages voor 'oldtimers' en Solexen Heeren Van Brederode www.heerenvanbrederode.nl fiakelaardij.nl Zaterc/ag 28 april van 10.00 tot 16.00 uur. Burg. Grothestraat 9, Soest, telefoon 035-6010344 Wereldprimeur! MKB wil winkelcentra versterken, maar vangt bot Uitbreiding cafetaria La Route Nu ook uw film op Afscheidscadeau voor nieuwe kattenverblijven WOENSDAG 25 APRIL 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 Doe mee met de Soester Logo Puzzel! Kom gerust wat dichterbij enicju<'M"c MANNENMODE ep B Haan, H. Overbeek, eber dgevallen )udshoom, M. Smits april »ep A )orssen, >erge, B. Spelberg dgevallen jmoet, P. Walter >ep B Dudshoorn, M. Smits edgeuallen e Haan, H. Overbeek, /eber nk eiken SALONTAFEL één poot en blank eiken fetkast met veel berq- Tite. Tel. 6019573. DP PAGINA 8 VAN DEZE KRANT VINDT U MEER KLEINE ADVERTENTIES Natuursteenbedrijf A. Lenarduzzi b.v. Beckeringhstraat 27 3762 EV Soest Tel. 035 - 601 47 27 jrenbrochure die nwerpers zet, biedt igrediënten voor I Bel voor een atie 035-6016251. ■IW#7 'eerd 3-kamer- met fraai uitzicht. Het i galerij met veel privacy lar u heerlijk van de zon hal, toilet, badkamer met iervolle woonkamer met slaapkamers, beide met jkeuken bij de keuken is ntstaan welke modern is ne, droger en opstelling e appartement is v.v. een bel glas, 6 groepen in de i. Servicekosten 353,- rfpacht). woning aan de veide. De tuin is gelegen )lgt: Begane grond: hal rdieping. Tuinkamer, ga- je woning met a.s. voor woonkamer met houten Open moderne keuken mbi-magnetron, afwas t/fontein en provisiekast kers ca. 1997). Tweede srs, in 2000 vernieuwde ifelmeubel en handdoek- Isoppervlakte 140 m2. rtement (bouw- edt u een riant ler (voormalig 3-kamer) /erdieping en heeft maar Om2. Het appartementen- sling: entree, toilet, zeer /loer en deur naar balkon nbouwapparatuur, ruime lang tot 2e balkon (zuid- jentijdse badkamer met appartement met berging appartementencomplex itrum van Soest-Zuid, op •n. De servicekosten be- rtsestr.100 ande villa met e tuin op 1.105 m2 eigen zitboekjes, slingerpaden, end afwisselende begroei- tof een uniek stukje land- w (ca. 45 m2), keuken met d.: 3 slaapkamers, kasten- adkamer en overloop. 2e Duse: voorzien van eigen hardhouten raampartijen, "V aansluiting en ISDN in- zwitsers topkwaliteitsproducf hef meest complete stoom/sfrijksysteem u strijkt professioneel met aanblazing en afzuiging in de helft van de tijd één temperatuur voor alle stoffen probleemloos ontkalken met warm water teflon zool voorkomt glans en beschadiging 3.5 bar continu stoomdruk nóóit meer valse plooien en ontvang bij aankoop een verrassing Foei! De bestuurder van deze dienstauto van de politie had onlangs ge luk, dat er geen collega van hem aan het controleren was in de blauwe zone op het Raadhuisplein. Onze fotograaf was er wel en stelde vast dat de blau we parkeer schijf niet in stelling was gebracht. De wagen stond 's middags rond een uur of vijf in één van de parkeervakken langs de Dalweg, waar overdag maximaal anderhalfuur mag worden geparkeerd, onder de voor waarde dat de parkeerschijf op een duidelijk zichtbare plaats is gelegd. De politieman of-vrouw die deze wagen achterliet, was dat kennelijk verge ten, terwijl zijn of haar collega's de laatste jaren toch met grote regelmaat controleren op naleving van deze parkeerregel en zich daarbij nog wel eens blauw schrijven. Iets verderop waren overigens nog voldoende parkeer plaatsen vrij, waar langer en zonder schijf mag worden geparkeerd. Goed voorbeeld doet volgen. MANNENMODE KONINGINNELAAN 24 - SOESTDIJK www.heerenvanbrederode.nl Het Reinigingsbedrijf Midden Nederland (RMN) is weer be zig met het verwijderen van on kruid op verhardingen. Ook nu vraagt het gemeentebestuur de medewerking van de bewoners om hun eigen trottoir onkruid- vrij te houden. Op deze manier kunnen de kosten redelijk in de hand worden gehou den. Het RMN zal zich dan ook beperken tot die trottoirs en ver hardingen, die niet grenzen aan woningen of andere particuliere panden. Na de voorjaarsronde, die over ongeveer twee maanden klaar zal zijn, volgen een zomerronde in de maanden juli, augustus en septem ber en een najaarsronde vanaf sep tember. Het onkruid zal dus in to taal drie keer in het groeiseizoen worden verwijderd. Om de kosten in de hand te houden vraagt de gemeente Soest de medewerking van de bewoners. Het is, aldus het College van B W, immers een kleine moeite om het eigen trottoir schoon te houden. De veegmachi- ne hoeft dan alleen die verhardin gen te doen die niet grenzen aan woningen. De trottoirs rondom flats en gestapelde woningen wor den ook door het RMN schoonge- houden; hier zijn geen bewoners direct aanspreekbaar op 'hun' trot toir. Sinds 1990 heeft Soest het che misch bestrijden van onkruid beëindigd. De waterleidingbedrij ven hadden namelijk grote proble men om het drinkwater te zuive ren. De inname van drinkwater moest zelfs een paar keer worden stilgezet. Uit analyses van de ver vuiling bleek een belangrijk deel afkomstig te zijn van chemische middelen die voor de onkruidbe- strijding op verhardingen worden gebruikt. Aan de dringende op roep van de waterleidingbedrijven heeft Soest gehoor gegeven, even als vele andere gemeenten. Om de zuigkracht op de consu ment te vergroten, zou de Fede ratie Midden- en Kleinbedrijf (MKB) in Soest graag zien dat de winkelcentra ïn noord en zuid versterkt worden, bijvoor beeld door winkels die nu bui ten deze winkelpolen vallen. Maar het overgrote deel van de verspreid liggende detailhan del heeft er geen oren naar te verhuizen. Ze zijn tevreden over de bereik baarheid, de parkeergelegenheid, de locatie en de ruimte van of bij hun zaak. Slechts één op de zeven middenstanders die buiten het winkelcentrum zitten, zou even tueel bereid zijn de winkel te ver plaatsen, maar alleen als zich een goede kans voordoet. De meesten hebben geen zin om een hoge hum- te gaan betalen in één van de cen tra en eigenlijk voelt niemand er wat voor het zekere bestaan van nu op te geven voor een stap, waar aan veel onzekerheden kleven. Ze hebben geen negatieve gevoelens jegens de winkelcentra, maar zijn huiverig voor de veranderingen die volgens hen alleen maar in hun nadeel zullen uitvallen. Dat blijkt uit het rapport dat in op dracht van het MKB, de Kamer van Koophandel en de gemeente Soest is gemaakt door de student Owen Clayton. Hij deed onder zoek naar de verspreid liggende detailhandel in de gemeente. Dui delijk is, dat nauwelijks invloed kan worden uitgeoefend op de 'verspreide winkeliers' om toch te verhuizen. Ook niet met het be stemmingsplan in de hand, want vrijwel alle ondernemers (volgens het rapport 84 procent) voldoen op de een of andere manier aan het bestemmingsplan dat op hun perceel van toepassing is. Aan het onderzoek van Clayton werkten 65 winkeliers mee. Zij vormen 88 procent van de ver spreid liggende detailhandel die was aangeschreven. Hun vestigin gen beslaan in totaal 7300 vierkan te meter verkoopvloeroppervlakte, waarbij de voeding- en genotsmid delenbranche met bijna 2200 me ter het sterkst is vertegenwoordigd. Als voornaamste redenen dat ze niet in een winkelcentrum zijn ge vestigd, noemen de ondernemers de hoge kosten (25 procent) en hun gerichte klantenkring (19 pro cent), terwijl nog eens 19 procent zijn zaak op de huidige plek over nam. Verder zei 14 procent dat ze geen geschikt pand in een winkel centrum kon vinden en vindt een deel de bereikbaarheid en de par keergelegenheid in de winkelcen tra slecht. Toch zegt ook één op de vijf de taillisten dat hij of zij in de toe komst best zou willen verhuizen naar een winkelcentrum, maar al leen als zich een hele goede moge lijkheid aanbiedt. De onderzoeker trekt daaruit de conclusie dat 22 procent van de verspreid liggende winkels in de toekomst daadwer kelijk de wijk neemt naar een van de centra en schrijft tevens te ver wachten dat negen procent binnen een aantal jaren verdwijnt, omdat de ondernemer van plan is te stop pen. Omdat er van de ondervraagde ondernemers weinig tot geen ini tiatief te verwachten is als het gaat om verplaatsing, moet volgens het rapport een actief beleidsplan wor den opgesteld. Zonder externe impuls zal er niets veranderen, stelt Clayton in zijn aanbeveling. Daar bij is het van belang, dat er meer parkeerruimte wordt gecreëerd en dat de bereikbaarheid wordt ver beterd. Daarin staat ook dat het voor de grote winkelcentra alleen aantrek kelijk kan zijn wanneer er econo misch sterke zaken bijkomen. 'Het heeft geen zin winkels die op een verspreid liggende locatie net het hoofd boven water kunnen hou den, een trek richting winkelcen trum te laten maken. Dit heeft geen enkele toegevoegde waarde voor het centrum en zou zelfs het imago kunnen verslechteren.' Het lijkt er bijna op alsof er een ballotagecommissie zou moeten worden ingesteld. En dat terwijl er onder de 'verspreide' ondernemers juist enthousiasme moet worden gezaaid. Zij zien immers alleen maar nadelen en zouden moeten worden gewezen op de voordelen van een vestiging in een centrum. Genoemd in dat verband wordt de grotere koopkrachtbinding van een winkelcentrum. De kleinere centra, zoals in Over- hees en het Smitsveen, blijven niet onvermeld. In het rapport wordt de conclusie getrokken, dat deze een onvolledig aanbod hebben en versterking gewenst is. Clayton adviseert het MKB een vervolgonderzoek te laten verrich ten naar voornamelijk het beleid dat de afgelopen tien jaar is ge voerd en hoe nieuw beleid er zou kunnen/moeten uitzien. Het MKB zal het rapport tijdens één van de avonden in het kader van de toe komstoriëntatie van Soest bespre ken met het gemeentebestuur. Wellicht komt bij die gelegenheid ook aan de orde waar eventueel geïnteresseerde detaillisten een plek in een winkelcentrum kunnen krijgen, want daar wordt in het rapport niets over gemeld. waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST Free Record Shop vestigt zich binnenkort in Soest, om pre cies te zijn in de voormalige winkel van drankenhandel Mi- tra's aan de Van Weedestraat. De verbouwing van het pand is inmiddels in volle gang. Soest krijgt er dus weer een cd-zaak bij. Iets verderop is inmiddels A&P geleegd. De supermarkt was zater dag voor het laatst open en is ge sloten, omdat verwacht wordt dat anders in de nabije toekomst ver liezen geleden zouden worden. Aan de Tamboerijn in Overhees verving het moederbedrijf Schuite- ma de A&P-vestiging al voor een ClOOO-winkel, waarvan er ook al één aan de Zuidprómenade is. Een derde filiaal acht Schuitema niet noodzakelijk. Daarom zal Lidl zijn intrek nemen in de door A&P ach tergelaten ruimte. Dit is een Duit se supermarktketen. Tegenover de komst van deze twee zaken staat het vertrek van Ben's Fitness Shop. De vrijkomende ruimte zal worden betrokken bij de naastgelegen cafetaria La Route. Exploitant Mok wil naast de klei ne maaltijden ook alcoholische en non-alcoholische dranken gaan serveren. Volgens hem is de be hoefte daaraan gebleken. Het Col lege heeft in beginsel geen bezwa ren tegen het plan van La Route. Vraag de gratis catalogus aan: Bel 035-6022768 of e-mail tuinteak@hotmall.com NATUURLIJK WONEN SOEST BURG. GROTHESTRAAT IA. SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA Langzaam, maar zeker wordt sportpark Koningsweg ont manteld. Steeds verder dringen machines op in de richting van de kunstgrasvelden van MHC Soest en het bijna verlaten complex van de Knicker bockers, de voordeurdelers die straks aan de Bosstraat over buurmannen worden. Voor de plek waar jarenlang winst en verlies hand in hand gingen, mogen architecten zich nu uitle ven, want er komen straks allemaal moderne bedrijfspanden te staan. Zakelijkheid neemt dan de plaats in van hobby met al zijn emotione le kanten. Vrijwilligers en recrean ten worden 'vervangen' door ma nagers en werknemers. Gezweet zal er best nog wel geworden, niet meer onder de geur van vers, ge maaid gras, maar tussen de muren van een modern bedrijfspand. Het eerste groen is inmiddels ver wijderd en daarbij wordt 'grof ge schut' ingezet. Deze week heeft het Soester bedrijf A.P. van Doorn een 'hakker' ingehuurd. Deze maalt hoge resolutie dus: kwaliteit Direkt bij ontwikkelen film fl. 14,95 IwrSMVÏoe- PLEIN VAN ZUID 32/34, 3768 ED SOEST, TEL.: 035 601 31 09, FAX 035 602 72 69 Het College verleent geen me dewerking aan de bouw van een dubbele garage op twee percelen, waarvan de één aan de Koninginnelaan en de an der aan De Meent ligt. Het bouwplan is, gerelateerd aan het bestemmingsplan Soest- dijk-Noord, te omvangrijk. Op beide percelen zou 40 vierkan te meter mogen worden benut voor bijgebouwen. De twee gara ges zouden elk een oppervlakte van 64 vierkante meter krijgen. Bovendien staat op het perceel aan De Meent reeds een hooischuur van 60 vierkante meter. De bewo ner wil deze vernieuwen, dan wel veranderen, want hij heeft zowel de schuur als de twee beoogde ga rages nodig voor de stalling van oldtimers en zijn antieke Solex bromfietsencollectie en de opslag van onderdelen. Een vergunning krijgt hij echter niet, omdat het College niet wil af wijken van het bestemmingsplan. Wel medewerking verlenen zou een precedentwerking scheppen en bij andere bewoners de indruk kunnen wekken dat zij ook mogen afwijken van het bestemmingsplan. De aanvrager is schriftelijk op de hoogte gesteld door de gemeente. Ook een verzoek voor de bouw van een dubbel woonhuis aan de Korte Ossendam is afgewezen. De indiener van het principeverzoek wil een bestaande woning slopen en op die plek het dubbele woon huis realiseren. Het College wil de openheid van het perceel echter bewaren. In de huidige situatie is er sprake van een woning, een korte achtertuin en een groot onbebouwd zijterrein. Zouden op dat zijterrein ook ste nen worden gemetseld, dan wordt de openheid van het perceel aan getast en dat wil het College niet. Aan de Koperwiek werd enkele jaren geleden wel een dubbel woonhuis gebouwd, met een ver gunning van de gemeente. Een aantal inwoners had daartegen be zwaar gemaakt en stapte uiteinde lijk zelfs naar de rechtbank. Die verklaarde hun beroep ongegrond. De bezwaarmakers kunnen in ho ger beroep als ze willen. Wat doe je als je na 23 jaar af scheid neemt als financieel di recteur van een groot reclame bureau en moet aangeven wel ke cadeaus je op prijs zou stel len? Je vraagt om geld en schenkt de helft ervan aan Die rentehuis 't Hart. Zo deed al thans Coen Sneijder het. De Soester overhandigde vorige week dierenverzorger Sander de Graaf een symbolische cheque ter waarde van 3500 gulden, het be drag had hij al overgemaakt. Zijn keus voor 't Hart was eigenlijk 'heel spontaan' opgekomen, niet omdat hij een speciale band met het honden- en kattenasiel aan de Eemweg zou hebben. 'Een collega had in het verleden geld aan Buro Slachtofferhulp geschonken, ik vind dat het dierentehuis zoveel goed werk verricht en dat er zoveel vrijwilligers actief zijn, dat ze wel wat steun verdienen', aldus Sneij der die bijna een kwart eeuw de fi nanciële touwtjes in handen had bij Publicis Groep dat onlangs van Amsterdam naar Amstelveen ver huisde. Inmiddels leidt Sneijder samen met zijn zoon administratiekantoor Cobert aan de Burgemeester Gro thestraat, dat zich specialiseert op bedrijven die in de reclamewereld opereren. Zijn klantenkring be vindt zich hoofdzakelijk in en rond Amsterdam, het goede doel zocht Sneijder wat dichter bij huis. Hij benaderde de medewerkers van 't Hart die zijn idee 'fantas tisch' vonden en vervolgens liet de voormalige werkgever van Sneijder op de uitnodigingen voor de af scheidsreceptie drukken dat de Sander de Graaf (links) nam de symbolische cheque van Coen Sneijder, geflankeerd door zijn vrouw, in ontvangst. Foto: Soester Courant vertrekkende financieel directeur het liefst geld voor het dierenpen- sion zou ontvangen. In het asiel in de polder waren ze natuurlijk zeer blij met het gulle gebaar. De Graaf: 'We willen het gebruiken voor de uitbreiding van de kattenverblijven. Op dit mo ment beschikken we over 24 klei ne hokken voor katten en daar wil len we drie groepsruimten van maken.' Omdat het ontwerp nog in de maak is, kan De Graaf de totale kosten niet schatten. In elk geval hoopt 't Hart deze zomer te beginnen met de realisatie. Dat gebeurt binnen de bestaande be bouwing. RTSEN :T NASCHOLING april: ep A Vrijmoet, P, Walter dgevallen 'orssen, ten Berge De hakker laat er geen gras over groeien en verandert vrijwel com plete bomen in luttele seconden tot kleine snippers. Foto: Soester Courant vrijwel complete bomen (zonder wortel) in een mum van tijd tot de fijnste snippers. Vrachtwagens vol van deze 'chips' worden vervoerd naar Cuyk, waar een energiecen trale ze zal benutten. Medewerkers van Van Doorn zaagden de bomen eerst tot vlak boven de grond af. Normaal ge sproken hakken ze de stam en tak ken vervolgens in stukken voor transport, maar de hakker gaat aanzienlijk sneller te werk. Met een grijpmachine worden de bo men met de onderkant van de stam in de meedogenloze malende en stampende tanden van de hak ker gedrukt. De machine spuwt zijn 'voedsel' luttele seconden la ter alweer uit. Van de boom is dan niets meer te herkennen. MHC Soest mag tot eind mei ge bruik maken van de accommoda tie aan de Koningsweg en moet dan verhuizen naar de Bosstraat- West, op hetzelfde terrein als SEC. De Knickerbockers hebben reeds de beschikking over een gloed nieuw honkbal- en een softbalveld op de Bosstraat-Oost, bij S.O. Soest. Het wachten is op de vol tooiing van het clubhuis, waarvan een maand geleden het hoogste punt werd bereikt. Zie Soester Courant van 11 april jl. Burg. Grothestraat 9, Telefoon 035 601 03 44 BANG 6. OLUFSEN Elke BeoLab 8000 luidspreker heeft twee ingebouwde eindversterkers. Daarom noemen we dit een actieve luidspreker. De voordelen hiervan blijken wanneer u kritisch luistert. Hij kan zo luid of zo zacht spelen als u wilt en biedt een zo natuurlijke weer gave als maar mogelijk is, of u nu het subtiele effect van een kamer orkest of de impact van een stadionconcert wilt ervaren! MANNENMODE KONINGINNELAAN 24-SOESTDIJK www.heerenvanbrederode.nl

Soester Courant | 2001 | | pagina 7