LR Hulleman optiek 1 Points" Oorlogsverhalen op Da Costaschool Zomerschoon biedt Soest extra activiteiten r i IS K 9.50 1 CULTUUR WELZIJNI Lasergame, sport en spel, dropping en vossenjacht lWg|' WÓW... V A CAP Killer Loop zonnebril Unie van Vrijwilligers heeft voltallig bestuur Verlies viool en strijkstok enorme ramp voor Lotte aru£hocK I "pagina WOENSDAG 25 APRIL 2001 SOESTER COURANT EN! 50 5.75 'EL 6012372 [argreet Blanken i 'Etty' Colenso Consort op podium met onge harpiste Volksuniversiteit Soest/Soesterberg PAGINA 9 Oud-leerling Douwe Wouters vertelt over zijn jeugd Activiteiten tienercentrum X-Change SCHRAVEMADE B.V. Kindermiddag en bingo Overhees y78 w B VOOR O O G Z O R G Politie praat bij ANBO over weerbaarheid Jeu de boule voor 50-plussers im Secretariaat: PIET VAN HEUGTEN LOS TE LEGGEN TAPUTTEGELS PIET VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS Bij Hulleman Optiek Jinx Open dag Inleveradressen SRS rommelmarkt 'Zichtbaar maken wat in je leeft' BETALEN! BETALEN! BETALEN! BETALEN! BETALEN! STJES 'ERWTEN - BLOEM- E. DEZE EN A VOORDELIG!! I BETALEN! LOTEN. KT!! DRIE Cultureel Centrum yiltaertstraat 49, te). 609 58 21 pterdag 28 april: dan is dit het moment bij itaat geen beter dieet dan iet succes te vermageren, ag eet, mag u blijven eten een flitsende afslankstart telt gewoon de Points op an kan aan elke levensstijl aangepast worden. Baarn Centrum "De Speeldoos" Rembrandtlaan 35 ig 18.30 uur en 20.00 uur Zeist Het Jeugdgebouw Bergweg 92a ig 10.00 uur en 19.30 uur w vriend(in) inschrijven, ïrtentie meebrengt naar 0), Wij verzoeken u een jrd krijgen én het is ook Plan Wmowts NatManda B.V j :t begon ooit met een voordracht het aangrijpende levensverhaal: :t verstoorde leven van Etty Hil- lum. Sindsdien heeft dit werk rice Margreet Blanken niet :er losgelaten. Zij stelde een se- ;tie samen en neemt het publiek e naar de laatste jaren uit het 'en van de jonge Joodse vrouw. begon haar dagboeken in •41 en beschreef de laatste pagi- eind 1942. Ze schreef over de igelijkse worsteling met zichzelf, :er beseft ze dat iets verschrikke- s aan het gebeuren is. Pas dan ielt ze meer binding met haar jepste zelf. Op 29-jarige leeftijd am er in Auschwitz een einde haar leven. [argreet Blanken: ik heb frag- ienten gekozen waarin ik mijzelf rken. Ik heb gezocht naar haar irlangens ten opzichte van man- in en ook op humor gelet. Het is ;en oorlogsdocument, maar een locument over de liefde en een iektocht naar wie zij zelf is.' )e voorstelling vindt zaterdag 28 ipril plaats in C-drie, aanvang 20:15 uur, entree 25 gulden (cjp/ 22,50); Reserveren op werk- lagen (10:00-18:00 uur), SS .095829 of bij de VW, S26012075. Colenso Consort treedt zondag 29 pril op in de hervormde kerk aan Ie Kortenhoefsedijk in Korten- oef. Tijdens het concert wordt sa- lengewerkt met de harpiste Lavi- lia Meijer die ondanks haar acht- ien jaar al vele (internationale) irijzen in de wacht sleepte en in tal fan landen op het podium stond, jespeeld wordt onder meer het 'arpconcert van Ginastera, waar- 'lee ze derde werd op het 14e in- irnationale harpconcours in Is- lël. Op het programma staan ver ier de Hipcondrie in A van Zelen- ja, de tweede orkestsuite van J. ernhard Bach, een concert van fepusch en de tweede symfonie in Boyce. et concert van Lavinia Meijer en 'olenso Consort begint zondag im 15:00 uur. De toegangsprijs is ,5 gulden (cjp 12,50). Er kan te- ïfonisch worden gereserveerd, 017698. Di Lassostaat 65', tel. 6022195 &et cursusseizoen van de Volks universiteit Soest loopt nu echt ten ride. De laatste workshop die van start gaat (Picknick, feestmaal in 'een mand) is een herhaling vanwe ge de grote belangstelling. Op dinsdag 15 mei van 13:00 tot |17:00 uur wordt door de cursisten een picknickmand gevuld met [sandwiches, salades, gevogelte, jcoud vlees, fruit en overheerlijke 'entedrankjes. Docente Mea Ger- jrits geeft goede, verfrissende idee ën voor de organisatie van een picknick. De middag wordt afgesloten met Het consumeren van de door de cursisten zelfbereide gerechten. De kosten voor deze middag zijn 80,- (inclusief ingrediënten). In het nieuwe cursusseizoen, dat start op maandag 1 oktober, staat veer een aantal culinaire work- jshops onder leiding van Mea Ger- rits op het programma. Dit is ver krijgbaar vanaf half juni. F Voor informatie en inschrijving en svoor het aanvragen van het cursus r programma: Volksuniversiteit I Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 886022195, e-mail: vusoesl@csnet.nl Openingstijden: maandag 13:00- 16:00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. In verband met de voorjaarsvakantie is het kantoor gesloten van 30 april tot 6 mei. 'Toen ik zo oud was als jullie, ongeveer een jaar of twaalf, was de oorlog nog bezig.' Aandach tig luisterden de 25 leerlingen uit groep 8 van de Da Costa school donderdag naar Douwe Wouters. Hij is een rasechte Soester en heeft de oorlogsja ren in deze gemeente meege maakt. Zijn verhaal maakte onderdeel uit van het project 'Soest onder Vuur'. Op 4 mei verschijnt het gelijkna mige boek van Wouters zus, Geke van de Merwe, dat gaat over Soest tijdens de oorlog. Om dit in te lei den vertelde Douwe Wouters don derdag wat van zijn herinneringen uit die tijd op de Da Costaschool. Hij en zijn zus kwamen hun ver haal hier doen, omdat ze er onge veer 65 jaar geleden zelf naartoe gingen. In de klas vertelde Wouters wat ze zoal meegemaakt hebben toen ze nog op de lagere school aan de Spoorstraat zaten. Wouters kan zich herinneren dat er in maart 1942 een Duits vliegtuig op de Talmalaan neerstortte en hij de parachutist dood in de boom zag hangen. 'De honden aten ge woon delen van hem op.' Een leer kracht van de Da Costaschool des tijds, meester Benjamins Bianken- stein, werd door de Duitsers aan gehouden en meegenomen. 'We hebben hem daarna nooit meer gezien', aldus Wouters. Uit zijn tas haalt hij een verkleurd schriftje. 'Dit was mijn paasrapport en daar staat zijn handtekening nog in.' Fietstocht Na de vertellingen maakten de leerlingen een fietstocht langs plaatsen die in Soest in de oorlog belangrijk zijn geweest. Met de tocht gingen verder mee: Douwe In verband met de meivakantie heeft X-Change extra activitei ten georganiseerd. Klimmen, een creatieve middag, laserga me en sport en spel staan vol gende week op het programma. Op Koninginnedag is het tie nercentrum aan de Molen straat gesloten. Jongeren die willen klimmen, kun nen zich dinsdag 1 mei om 13:00 uur melden in buurthuis De Schoof. Vandaar vertrekken bege leiders en deelnemers naar een klimwand in Nieuwegein. De kos ten bedragen 17,50 gulden per persoon. Woensdag 2 mei is er vanaf 13:00 uur een creatieve mid dag bij X-Change en donderdag 3 mei kan worden meegedaan aan Lasergame in Utrecht (verzamelen 13:00 uur, kosten 17,50 gulden). Het vakantieprogramma wordt vrijdag 4 mei afgesloten met sport en spel in het buurthuis, wederom vanaf één uur 's middags. Extra activiteiten zijn er verder op dinsdag 8 mei (speurtocht vanaf 15:30 uur), donderdag 24 mei (een vossenjacht vanaf 14:00 uur) en vrijdag 22 juni (dropping van af 19:45 uur). Deelname aan deze onderdelen kost 5 gulden, opgeven vooraf is niet nodig. Vijf gulden bedraagt ook de entree voor de tienerparty's die elke tweede vrijdag van de maand wor den gehouden. De eerstvolgende is op 11 mei. Workshops Daarnaast is X-Change deze week begonnen met workshops die tot en met 23 juli wekelijks worden gehouden. Dit programma ziet er als volgt uit: Maandag, 15:45-17:15 uur: mu ziek, creativiteit en beweging voor meisjes van 10 tot 16 jaar. Dinsdag, 15:30-17:00 uur: creatie ve technieken voor jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar. Donderdag, 15:45-17:15 uur: na tuur en milieuclub voor jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar. Vrijdag, 16:00-17:15 uur: sporten spel voor jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar. Deelname aan een workshop kost 60 gulden voor tien lessen. fprtl tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Paleis Soest dijk kwam ook in de verhalen voor. Prins Bemhard zou in de tuin wijnflessen hebben be graven, voordat hij bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog uit het land vluchtte. Wouters, leerkracht Marijke Sche pers, oud-leerlingen Janny Smidt- Wouters en Geke van de Merwe- Wouters, oud-verzetsman Jaap Hogeboom en museumbeheerder Anton van den Dijssel. Bij ver schillende punten op de route ver telde één van hen een bijpassend verhaal uit de oorlog. Bij Paleis Soestdijk vertelde Dou we Wouters over de vlucht van prinses Juliana en prins Bernhard op 10 mei 1940. Hitier wilde de hele koninklijke familie arresteren en daarom moesten ze vluchten. Vlak voor vertrek wist Prins Bern hard nog wat flessen Franse wijn in de paleistuin te begraven. Na de bevrijding heeft hij ze weer opge graven. Bij garage Stam op het Nieuwer- hoekplein hoorde ook een verhaal. De garage was vroeger veel klei ner. Waar nu de showroom is stond vroeger Hotel De Vier sprong. Om de Soesters dwars te zitten, verzon een Duitse comman dant dat de lokale bevolking de telefoonkabels hadden doorgesne den. Hij gaf daarom zijn soldaten opdracht enkele huizen op te bla zen. Eerst stak hij een grote boer derij aan de Korte Brinkweg in brand en de volgende dag werd De Viersprong opgeblazen. Ondertus sen gooiden de Duitsers uit leed vermaak de tuinmeubelen in het vuur. Na deze verhalen ging de fietstocht verder langs de Julianakerk, Sta tion Soestdijk, Kruidenierswinkel Quelle aan de Torenstraat en ein digde bij het oude gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. Ter afslui ting van de ochtend zongen de kinderen 'Wij leven vrij' en het Wilhelmus. Een bingo en een kindermiddag staan er komende week weer op het programma in ontmoetings centrum De Klarinet. Zaterdag 28 april komen de volwassenen aan de beurt, vanaf 20:00 uur. De zaal gaat een uur eerder open en deel name kost 7,50 gulden voor leden en donateurs van de wijkvereni- ging Overhees en 15 gulden voor anderen. Ook wordt een loterij gehouden Woensdag 2 mei begint om 14:00 uur de middag voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Voor hen be dragen de kosten 2,50 (leden en donateurs) of 5 gulden. Zomerschoon is een regionale actie waaraan ook Soest mee doet. Gemeenten werken in tensief samen om alle inwoners in de regio een waar Zomer- schoon-gevoel te geven. Soest doet dit jaar voor de vierde keer mee: op vrijdag 18 mei voor scholen, op zaterdag 19 mei voor inwoners, verenigin gen en groepen. Samenwerken aan een schone en leefbare om geving. Als inwoner van Soest weet ieder een natuurlijk ook wel dat schoon, veilig, gezellig niet vanzelf komt. De gemeente Soest doet al het mogelijke voor een leefbare leef omgeving, door de inzet van amb tenaren, het regelen van voorzie ningen, samen te werken met so ciale instellingen en samen met (onderhouds)bedrijven te doen wat kan en moet gedaan. Iedereen kan ook meehelpen. Door samen de handen uit de mouwen te steken en iets extra's te doen, zoals even die extra veeg- beurt voor de deur, of samen met de buren of de buurtvereniging zomerplantjes rond de bomen in de straat planten, of een geveltuin- tje aanleggen. Of een feestje orga niseren: een buurtlunch, barbecue, picknick of spelmiddag voor de kinderen. Ook dat kan. Leefbaar heid wordt dan ineens méér dan alleen het aanzien van uw straat of wijk. Scholen (18 mei) Voor de 13 basisscholen is er op 18 mei een fotocollagewedstrijd. De schoolkinderen maken op deze dag foto's over het Zomerschoon- gebeuren op hun school. Een jury (onder wie wethouder H.L. Witte) beoordeelt de collages. Scholen kunnen hiermee een geldprijs ver dienen. Tevens krijgen een aantal deelnemende scholen dit jaar be zoek van het 'Zwerfvuilmens' die in de 'Zomerschooncaravan' van school tot school trekt. Zij zorgt voor een vuile woonomgeving. Haar compagnon is hier tegen en legt uit wat het voor gevolgen heeft als alle troep die ze maakt in het milieu achterblijft. Woonwijken (19 mei) Er doen dit jaar 95 deelnemers mee aan Zomerschoon (op 19 mei) in de wijken. Meer dan de helft van hen gaats ochtends vroeg eerst ontbijten op het gemeentehuis. Burgemeester J.J.L.M. Janssen is aanwezig om iedereen welkom te heten. Tijdens dit Zomerschoonontbijt spreekt wethouder H.L. Witte de deelne mers toe en verricht de trekking voor de ballonvaart. Op de volgende plekken gaan be woners op 19 mei aan de slag om hun eigen straat/buurt schoon te maken: Smitsveen: Weegbreestraat en Ereprijsstraat; Grote Melm: langs de Eem; Overhees: Choris- tenpad; Klein Engendaal: Koper wiek; Soest Zuid: Eikenlaan; Klaarwater: Kuipers Rietberghof. De prijsvraag Op diverse plekken in Soest en Soesterberg komt op 19 mei de Zomerschooncaravan. De plekken waar de caravan komt te staan maakt de gemeente binnenkort bekend in de krant. Het 'Zwerf vuilmens' zal u hier met haar com pagnon op een prettige wijze ver maken. Bij de caravan kunt u de antwoorden op de kennisquiz inle veren. Dit wedstrijdformulier vindt u in de krant van 16 mei aanstaan de. Heeft u alle antwoorden goed, dan krijgt u hiervoor een prijs. Ballonvaart Alle deelnemers aan Zomer schoon (dus ook de kinderen van de basisscholen die meedoen) ma ken kans op een ballonvaart. Er is een paginagrote poster over Zo merschoon, Wie de poster op een zichtbare plaats ophangt kan mee doen aan deze actie. De poster is na 26 april af te halen in de hal van het gemeentehuis. Tijdens het Zo merschoonontbijt wordt de prijs winnaar bekend gemaakt. T v - i /fi~\c=r"r a a IliTi r liy IcjIcl, «t*t ZOLANG DE VOORRAAtjSTREKT BURG. GROTHESTRMT10-3761 CM SOESTDIJK-TEL 601 3859 's Maandags gesloten 'Samen werken aan veilig wonen'. Dat is het thema van de bijeen komst die de ANBO Soest/ Soesterberg vrijdag 27 april houdt. In ontmoetingscentrum De Klari net aan de gelijknamige woon straat zal een vertegenwoordiger van de politie Eemland-Noord dat onderwerp aansnijden. Hij vertelt onder meer hoe men zich het bes te kan opstellen als het gaat om weerbaarheid. Bij de organisatie heeft de ANBO samengewerkt met de ouderen bonden PCOB en KB O. De bij eenkomst voor 5 0-plussers begint om 14:00 uur, maar de zaal van De Klarinet gaat een half uur eer der al open voor belangstellenden. Ook de nieuwe verkeersregel, dat rechts altijd voorrang krijgt op een gelijkwaardige kruising, zal door de politie worden uitgelicht. Deze nieuwe regel gaat in per 1 mei. Langzaam verkeer dat van rechts komt, heeft dan ook voorrang op snelverkeer van links. De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) start woensdag 2 mei weer met de cursus jeu de boule voor 50-plussers. Er wordt dan vanaf 10:00 uur gespeeld op de baan in De Gemshoorn. Be langstellenden kunnen vrijblijvend een kijkje komen nemen en na tuurlijk meedoen. De lessen vin den elke woensdagmorgen Wie vergelijkt leest de Soester Courant De Soester Kring J? Albert Cuyplaan 136 I Tel. 035-6017001 De twaalf ramen die geplaatst zijn in de synagoge van het Hadassah Ziekenhuis, ten westen van Jeruza lem, komen aan de orde tijdens de bijeenkomst van de Soester Kring op woensdag 2 mei. De door Mare Chagall ontworpen ramen geven de beeltenissen weer van de zonen van Jacob. De Soester architect Jaap de Vos geeft een dialezing over de ramen. Voorheen was hij docent geschiedenis van de bouw kunst en daarmee aanverwante cultuurstromingen aan de Amster damse MTS. De bijeenkomst begint om 10:00 uur in de zaal van de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan, entree 5 gulden. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEI TEGELTAPIJT GEEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER FABRIEKSWINKEL- WINKEL PIET VAN VERKOOP WAARDE HEUGTEN 50XS0 CM. PRUS KELA 600 3,75 KELA BOUCLÉ fMtfr f 7,95 KELA DISCO fXWr 8,95 KELA DESIGN 44*5- 10,95 KELA F0RT.UNE -34*5" ƒ15,95 KELA FRISE /44*5- ƒ18,95 KELASNAGGY 22,95 (hincillo-look 1 kl. KELA BERBER a» 29,95 100% wol Bij aanschaf van Kela tegeltapijt worden uw benzinekosten vergoed. ±100.000 project-tapijttegels voorradig Géén berorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL verkoop uitsluitend bij zijn topijtfabtiek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 Tel. 0318-571225 zondags gesloten De meest spectaculaire 'loop' in de windsurfsport heet een 'Killer Loop'. Dat is een salto over de kop met een surfboard. Het is duidelijk dat dit niet zonder risico gaat en dat goed zicht bij zon, wind en water van absoluut belang is. Zonnebrillen die aan deze eisen voldoen, zijn de trendy zonnebril len van het merk Killer Loop. De collectie is modern en uitdagend. Daarom mag een Killer Loop zon nebril bij actieve surfers en skaters niet ontbreken. Maar ook op de scooter, of gewoon zomaar op straat, maakt een zonnebril van Killer Loop je outfit helemaal af. Of ie 'm nu op je neus draagt of in het haar. Een Killer Loop zonnebril is niet alleen trendy, maar ook van abso luut hoge kwaliteit. De brillen zijn voorzien van polycarbonaat len zen. Dit betekent een optimale bescherming tegen schadelijke UV-stralen, daarnaast blijven kleu ren en contouren optimaal waar neembaar. Het materiaal is bijzon der sterk - niet onbelangrijk voor wie een druk en uitdagend leven leidt. Het team van Hulleman Op tiek aan de Burgemeester Gro- thestraat nodigt iedereen uit om de Killer Loop collectie te komen be kijken. Wie nu een Killer Loop zonnebril koopt, krijgt een 'coole' cap cadeau (zolang de voorraad strekt) en een fraaie bewaaretui. De taken kunnen worden ver deeld binnen het bestuur van de Unie van Vrijwilligers (UW). Vanaf 8 mei zal de lei ding van de instelling in vijf paar handen zijn. Even leek het erop dat de UW, waarvoor ruim vijftig mensen vrijwilli gerswerk verrichten, zonder bestuursleden zou komen te zitten, maar de noodkreet van 'manusje van alles' A.W. de Vries werd gehoord. Vrijwel een handvol enthousiaste Soesters meldde zich aan bij De Vries die de laatste tijd voorzitter, penningmeester, secretaris en nog veel meer was. De verse krachten zullen al over dertien dagen wor den geïnstalleerd door provinciaal bestuurster Gerda Steenbakkers. Dat gebeurt tijdens een koffietafel in Groot Kievitsdal, waarvoor zich tot dusver dertig medewerkers van de UW zich opgaven. Ook de andere vrijwilligers zijn welkom. Mensen die (nog) geen medewer ker zijn, maar wel een indruk wil len krijgen van de UW kunnen (op eigen kosten) eveneens deel nemen aan de koffietafel op dins dag 8 mei, die om 12:30 uur be gint. Want de mensen die straks in een nieuwe samenstelling het be stuur gaan vormen, hebben nu al een doel voor ogen: meer vrijwil ligers werven. Medewerkers van de UW zijn actief in onder meer bejaardencen tra, waar ze bijvoorbeeld winkeltjes bemensen of bepaalde (hand- werk)klusjes opknappen voor de bewoners. Ook in de polikliniek van Medisch Centrum Molendael aan het Dalplein is vrijwel altijd iemand van de UW als gastvrouw te vinden. In het naastgelegen Ver pleeghuis Daelhoven zijn bijna twintig UW-medewerkers regel matig aanwezig. 'Een enorme ramp' noemt Paul Reeskamp het. Zijn dochter Lotte (17) liet op maandag 9 april haar viool en strijkstok in de trein van Utrecht naar Baarn liggen en heeft sinds dien niets meer over haar ge liefde instrument gehoord. Overal in Soest en omgeving hangen nu gele stickers en pos ters met het dringende verzoek om de viool terug te brengen. Tot nu toe heeft het nog niets opgeleverd. Lotte woont in Den Dolder en gaat, als ze haar viool bij zich heeft, met de trein naar school in Utrecht. Op 9 april stapte ze uit op station Den Dolder om naar huis te gaan. Pas toen de deuren achter haar dicht gingen, bedacht ze dat haar viool en strijkstok nog in de trein lagen. Voor ze het wist was de trein op weg naar het volgende station, met haar instrument nog aan boord. Er werd een machinist gewaarschuwd, maar pas in Baarn kon er iemand in de trein gaan zoeken. Het bleek al te laat voor Lotte, de viool was weg. De afdeling gevonden voorwerpen van de NS zegt niets te hebben ge vonden en er is ook niets afgele verd door een reiziger. Voor de vader van Lotte, Paul Reeskamp, betekent dit dat de viool door ie mand met slechte bedoelingen is meegenomen. 'Negen van de tien mensen zouden de viool ergens afleveren. Wij hebben nou net de tiende getroffen die dat niet heeft gedaan.' Voor Lotte is het verlies van haar instrument een ramp. Ze speelt sinds haar vijfde jaar en heeft deze viool nu een jaar. Hij is speciaal voor haar gebouwd, van wege een handicap aan haar pin ken. Mocht de viool niet meer op duiken, dan moet er een nieuwe gemaakt worden en dat kan zeker nog een jaar gaan duren. Daar naast is Lotte ook erg gehecht aan haar viool. 'Hij is voor haar onmis baar. Als je er iedere dag op speelt, vergroei je er op den duur mee. Ze is er erg overstuur van en dat heeft ook invloed op haar schoolwerk. Dat is vervelend aan gezien ze in de examenklas zit,' al dus Paul Reeskamp. Ook bij de politie is er niets gebracht. Het ge val staat genoteerd en gaat als het zoveelste 'verlies van goederen' de boeken in. De viool is eigendom van het Na tionaal Instrumenten Fonds. Nu Lotte haar viool is verloren, zal het gezin Reeskamp moeten opdraaien voor de kosten van een nieuwe. Tot die tijd huurt Lotte een specia le viool uit Den Haag, maar hij haalt het volgens haar niet bij haar 'eigen' strijkinstrument. Iedere viool heeft zijn eigen stem en zijn eigen mogelijkheden. De bespeler van het instrument raakt hier op ingespeeld en leert er mee om te gaan. Vóór Lotte dat gevoel met een nieuwe viool heeft, zal er heel wat tijd verstreken zijn. Nu de opvallende gele briefjes al twee weken in Soest en omgeving hangen, begint bij de familie Rees kamp de hoop op terugkeer van de viool te vervagen. Paul Reeskamp: 'Als de vinder een eerlijke vinder was geweest, dan was hij al terug gebracht.' Er zijn wel reacties ge weest op de oproep, maar dat wa ren geen positieve. 'Mensen die midden in de nacht bek* zn- sen die vroegen hoeveel Lotte zelf kostte. Of mensen die zeiden dat ze wisten waar hij was. Als we dan hoop kregen, zeiden ze dat we het maar aan André Rieu moesten vragen.' De familie Reeskamp is bereid een beloning uit te loven voor de per soon die de viool weer bij Lotte weet te brengen. Voor reacties bel len met 88030-2291080 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Zaterdag 28 april: Dit nieuwe Bluesrocktrio is nogal beïnvloed door Rory Gallagher, hetgeen zijn naam ook doet ver moeden. Casper Boiré kreeg twee jaar geleden een uitnodiging om mee te doen aan een Rory Gallag her Tribute in Leeuwarden. Casper nam deze uitnodiging met twee handen aan, want Rory Gallagher is toch de artiest voor wie hij het meeste respect heeft. Zijn akoesti sche uitvoeringen van Rory Gal lagher op de mandoline maakten veel indruk. En in feite was dit ook tevens het begin van het idee om nog ooit eens een Bluesrockband te beginnen met veel Gallagher nummers. Het is echter niet zo dat er alleen maar Rory Gallagher ge speeld wordt. Ook het bekende 'Boom Boom Out Goes The Light' van de Pat Tavers uitvoering komt langs om maar eens een uit stapje te noemen. De band bestaat uit: Casper Boiré (gitaar, mandoline en zang), J.P. v. Housel (bas en zang) en Edzo van Riet (drums en zang). Casper deed ervaring op in bands en duo's zo als Blind Alex the Creeps, Bo&Boiré the Blues-preachers, J.P. in Blind Alex the Creeps, J.W. Roy Little Louis Band (speelde afgelopen jaar op Peer) en Edzo speelde in de Blind Alex the Creep After Beat. Gezien hun ervaring, aangevuld met hun enthousiasme, mag men een stevig avondje Bluesrock verwachten. Aanvang 22:00 uur, entree 15,- 6,81, deur open 21:30 uur, deur dicht 23:30 uur (of eerder als het vol is); Voorverkoop zaterdag 28 april van 15:00 tot 16:00 uur. Maandag 30 april: Op Koninginnedag houdt Artis- hock open dag en natuurlijk staat er weer een jazzconcert op de planning. Te gast is ditmaal het Job Helmers septet, dat hier zijn eerste optreden zal geven. Deze band vindt zijn oorsprong in de jazzclub avonden, de jamsession iedere eer ste zaterdag van de maand in Ar- tishock. Geïnspireerd door de vrije en ongedwongen sfeer en het en thousiaste publiek heeft een aantal muzikanten daar het idee opgevat om als vaste band verder te gaan. De formatie als septet was voor sommige van de bandleden een uitdaging om zelf arrangementen te schrijven en eigen stukken te componeren. Hierbij was het uit gangspunt steeds om de kwalitei ten van de individuele muzikanten zo veel mogelijk te benutten en ze zo goed mogelijk te laten uitko men. De band bestaat uit: Job Helmers - diverse saxen, Semmy Prinsen - saxofoon, Pieter Slijkoord - saxo foon, Mark van de Bosch - trompet,/ Hugo van Os - piano, Rico de Jeer - bas, Ole Seimetz - drums. Dat deze jongens sterk zijn in hun samenspel hebben ze al vaak laten zien. Het is een spannend vooruit zicht om te mogen meemaken wat eigen arrangementen aan hun ver haal zullen toevoegen. Open Huis van 15:00 tot ongeveer 18:00 uur, toegang gratis. Spullen inleveren voor de rommel markt van de Stichting Rommel markt Soest (op zaterdag 12 mei in en rond het oude bibliotheekge bouw aan de Albert Cuyplaan) kan op de volgende adressen: Lange Brinkweg 42, Torenstraat 2 E, Oranjelaan 42, Duinweg 26, Julianalaan 6, Kamperfoeliestraat 16, Bartolottilaan 5, Schaepman- straat 14, Valeriaanstraat 98, Prins Bernhardlaan 36, Buntweg 18, Kerkpad ZZ 118, Vinkenweg 11, Hellingweg 26, Beetzlaan 14, Ga reel 2 en Pelikaanweg 23. Op de zaterdagen 28 april en 5 mei kunnen spullen tussen 9:00 en 12:00 uur worden afgegeven in het voormalige bieb-gebouw. SRS kan nog vrijwilligers gebrui ken voor de rommelmarkt. Voor meer info: Lidy Vermeer, 88 6033690. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant In De Open Hof aan de Veenbes straat begint volgende week de cursus 'intuïtief tekenen'. 'Zicht baar maken wat in je leeft' is het geen waar het om zal draaien tij dens de acht lessen die Angelique Post uit Soest gaat geven. Door middel van kleur en vorm kunnen de cursisten zich uiten op doek en of papier. Ze kunnen daarbij ge-- bruik maken van materialen naar keuze, zoals pastelkrijt, oliekrijt of ecoline. Er is een dinsdagcursus vanaf 1 mei (19:00-21:30 uur) en een maandagcursus vanaf 7 mei (13:00-15:30 uur). Beide cursus sen bestaan uit acht lessen, de week van Pinksteren (4 en 5 juni) wordt overgeslagen. Deelname aan de cursus kost 225 gulden, inclusief materialen. Be langstellenden kunnen zich opge ven bij Angelique Post, 6019709.

Soester Courant | 2001 | | pagina 9