iW Verzamelwoede Springbokken Doorstart historie S.O. Soest Courant •akker >akker Hees in nacompetitie Zeven avond gevuld met bedrijfssportcompetitie Hoogteverschil nieuwe honk- en softbalvelden Galerij der kampioenen I Dierenbescherming vraagt hulp bij actie tegen ruimen pagina^ ffl Kinderparadijs De Vrije Teugel Van luie Indiaan tot dappere krijger Kindertelefoon zoekt nieuwe vrijwilligers Meer helderheid hulpverlening in Utrechtse regio's Rechter bevestigt: geen weilanden op de Eng! Vlaaienactie van Don Bosco tot zondag 6 mei Klachten bezorging Soester Courant Ludgerusschool mag verbouwen ondanks klachten buurt Argentijnse tangocursus Fietspuzzeltocht voor Kinderhulp Tsjernobyl Dertien ereplaatsen bij regiokampioenschappen Ploeg verslaat thuis WJ met 2-0 VOETBAL zaterdag TURNEN Maand lang activiteiten op de Bosstraat-Oost BEDRIJFSSPORT ZAALVOETBAL Titelkansen van DVS geslonken na verlies: 4-2 KORFBAL Korfbaltoernooi scholen bij KVO Door ondergrondse waterputten soesterScourant TRIATHLON Triathleten al in actie voor titel Schieter ATLETIEK Pijnenburg en BAV succesvol Sportprogramma J Duivenberichten| SportuitslageiJ SOESTERBERGl Kermis Meisje (9) gewond op springkussen am' een speciale uitstraling, Ook leverbaar als fauteuil. itkamertafel Opus uteuil heeft wieltjes en een if f 1.385,-. iud-nikkel. 3.199,- (100 x 200 cm). )iren spiegel. ARDAPPELEN ^BRODEN M HALF GEHAKT 6,99 gehakt 7f99 houderham 1,00 UWORST 1f00 terhamworstI ,00 'erkaas 1,00 hakt 1,00 WOENSDAG 2 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 13 Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Woensdag 9 mei is er in De Schoof aan de Molenstraat 142 een venei- toneelvoorstelling van De Vrije Teugel. De voorstelling wordt in het buurthuis van Stichting Balans gehouden, omdat het kinderpara dijs gesloten is vanwege mond- en klauwzeer. De voorstelling heet: 'Hoe een luie Indiaan een dappere krijger wordt' en is geschikt voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. Het verhaal gaat over de strijd van Opperhoofd Romme lende Buik om van zijn luie zoon een dappere krijger te maken. Na de voorstelling is er voor de kinde ren van alles te doen. Iedereen die wil, kan als Indiaan worden ge schminkt, er wordt een indianen tooi en indianenmuziek gemaakt. De middag is van 14:00 uur tot 16:00 uur en de kosten zijn 5 gul den. De mogelijkheid bestaat om er ook een verjaardagsfeestje te vieren. Van thuissituatie tot seksualiteit en van emotionele problemen tot vrijetijdsbesteding. Allemaal on derwerpen waarover gepraat wordt met de vrijwilligers van de kinder telefoon. Sinds 21 jaar kunnen kin deren en jongeren tussen 8 en 18 jaar met vragen en problemen te recht bij de kindertelefoon. De organisatie is op zoek naar nieuwe vrijwilligers voor gemid deld zeven uur per week om het grote aantal telefoontjes aan te kunnen. Zij kunnen zelf kiezen of ze telefoonwerk, organisatorisch werk of een combinatie van beiden willen doen. Voorwaarde is wel dat de vrijwilligers anderhalfjaar bij de Kindertelefoon blijven werken. Werken bij de hulplijn vergt enige voorbereiding. Vrijwilligers die te lefoonwerk verrichten krijgen vooraf een training die in septem ber op de woensdagavonden in Utrecht plaatsvinden. Tijdens de cursus wordt er geoefend met ge sprekstechnieken en wordt er in formatie verstrekt over de onder werpen waarover de kinderen kun nen bellen. Belangstellenden kunnen bellen met Annemiek Hoitink of Laura Genet op de bureaulijn van de Kindertelefoon Utrecht, S8030- 2312844 Gedeputeerde Staten (GS) van Utrecht gaan de staatssecretaris van BZK adviseren in te stemmen met het voorstel van de brand weerregio's Eemland en Utrecht om te komen tot wijziging van de indeling van hulpverleningsregio's. Hierdoor komen de geografische verzorgingsgebieden van de brand weer, politie en geneeskundige hulpverlening met elkaar overeen. Hiermee moet worden voorkomen dat er grensoverschrijdende regio's in de provincie ontstaan. In de plannen wordt, in overeenstem ming met GS van Gelderland, de gemeente Nijkerk (nu nog vallend onder de Utrechtse regio) inge deeld bij de Gelderse hulpverle ningsregio. Deze wijziging van de regio-indeling heeft geen gevolgen voor het niveau van de hulpverle ning doordat operationele afspra ken worden gemaakt voor wat be treft aanrijtijden van ambulances of brandweervoertuigen. Gronden op de Zuidelijke Eng die volgens het bestemmingsplan be stemd zijn voor akkerbouw, mogen alleen zodanig worden gebruikt. Dat heeft de rechtbank gesteld naar aanleiding van een geschil met een eigenaar van een perceel die zijn stuk grond als weiland voor zijn dieren gebruikte. Van belang acht de rechtbank de daar van te verwachten onmiddellijk intredende schade aan het land schap van de Eng. De Zuidelijke Eng is voor een groot deel een authentiek en open gebied midden in de gemeente Soest. Omdat sprake is van een zeer hoog landschappelijk en cul tuurhistorisch waardevol gebied is de Zuidelijke Eng in 1992 aange wezen als beschermd dorpsgezicht. Weilanden moeten dan ook, mede gelet op de (visuele) schade in de vorm afrasteringen en schuurtjes, worden tegengegaan. Illegale be bouwing en met het bestemmings plan strijdige gebruik, moet wor den afgebroken of beëindigd. Ook de aanplant van bomen en andere houtige gewassen is zonder ver gunning niet toegestaan en dient te worden verwijderd. Op korte termijn vindt een inven tarisatie plaats van situaties die in strijd zijn met het bestemmings plan. De eigenaren en/of gebrui kers ontvangen vervolgens nader bericht over de wijze waarop aan de illegale situatie een eind moet worden gemaakt. 0.68 HARTEVELT JONGE JENEVER LITERFLES €8,62 Scouttinggroep Don Bosco houdt momenteel de jaarlijkse vlaaienac tie. Die wordt zaterdag afgesloten. Tot en met 5 mei kunnen Soesters leden van Don Bosco aan de deur verwachten met het verzoek een (Limburgse) vlaai te kopen (of meer). De bestellingen worden za terdag 12 mei, de dag voor moe derdag, bezorgd. Het gemeentebe stuur heeft daarvoor vergunning verleend. Er is keuze uit vijf sma ken en de vlaaien hebben een doorsnee van 28 centimeter en kosten 15 gulden per stuk. Zeventig scouts zijn sinds vrijdag op pad om de vlaaien aan de man te brengen, want van de opbrengst wil de scoutinggroep nieuw spel materiaal aanschaffen. Omdat niet j alle huishoudens bezocht kunnen worden, bestaat de mogelijkheid (tot en met 5 mei) een vlaai tele fonisch te bestellen via nummer 6018432. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. De Ludgerusschool aan de Vosse- veldlaan krijgt toestemming van de gemeente voor de geplande ver bouwing. De gewenste uitbreiding past binnen het bestemmingsplan en wordt daarom toegestaan. Met de verbouwing van de Ludge russchool zullen er twee lokalen en een speelzaal worden bijgebouwd. Dit is noodzakelijk vanwege de omvang van de school. Sommige buurtbewoners zijn bang dat er door de uitbreiding verkeershinder zal ontstaan van ouders die hun kinderen van en naar school bren gen. Volgens adjunct-directeur Marco Ansems is dit niet aan de orde: 'We gaan niet uitbreiden om meer leerlingen aan te kunnen ne men, maar juist omdat we al zo groot zijn.' Een andere klacht van de buurtbewoners is dat het terrein bij uitbreiding aantrekkelijker is als hangplek en zij dus last krijgen van rondhangende jeugd. De Ludger usschool zegt zelf plannen te heb ben om dit te voorkomen. Er wordt hierbij gedacht aan meer in strumenten op het schoolplein, zodat de jongeren er niet zo snel met hun brommers rondrijden, of meer verlichting. In C-drie start donderdag 10 mei een cursus Argentijnse tango die over zes avonden wordt verspreid. Elke avond worden twee lessen van de beginnerscursus intensief afgewerkt. Deze Argentijnse tango mag volgens Hans van den Brink, die de cursus met Monique Fouar- ge geeft, niet worden verwisseld met de tango die tijdens een stijl danscursus in een dansschool wordt uitgebeeld. 'De Argentijnse tango is een ver tolking van de voortdurend wisse lende sfeer en ritme in muziek, die vorm krijgt afhankelijk van de stemming van en het contact tus sen de beide dansers. Danserva ring en ritmegevoel zijn niet zo belangrijk voor het plezier in deze vorm van tango. Daarom besteden we tijdens de lessen ruimschoots aandacht aan het principe van be weging, verbinding en communica tie. Wie deelneemt, kan voor de zomer nog uit de voeten met deze spannende en soms ook sensuele improvisatiedans', aldus Van den Brink van Tango de Barrio. Deelname aan de cursus kost 250 gulden. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Van den Brink, 880522 440925 of Idelette de Nooy van C-drie. Na onder meer paalzitten en een schrijfmarathon voor Amnesty In ternational hebben de medewer kers van jongerenontmoetingscen trum De Lekbak hun organisatie vermogen ditmaal aangesproken voor een fietspuzzeltocht. Die wordt gehouden op zondag 20 mei, direct na de kerkdienst die om 10:00 uur begint in de Wilhel- minakerk aan de Soesterberg- sestraat. De tocht is bestemd voor alle leef tijden en de opbrengst ervan gaat naar Kinderhulp Tsjernobyl. Om de kas te spekken wordt aan de deelnemers een bedrag van 2,50 gulden gevraagd. Men kan zich ook als team van maximaal 6 per sonen inschrijven. Dat kost een tientje. Voor eten en drinken wordt Inschrijven voor de fietspuzzel tocht van De Lekbak kan telefo nisch (vrijdag- en zaterdagavond) naar het jongerenontmoetingscen trum, 886011249 of per e-mail: ■IOCdelekbak@vahoo.com In bijna twaalf uur turnen en gymmen verzamelde De Springbokken zaterdag niet minder dan 13 ereplaatsen tij dens de regiokampioenschap pen. Die werden gehouden in Aqua Indoor, waar de organi serende vereniging met negen tien deelnemers het sterkst ver tegenwoordigd en het meest succesvol was. Er was sprake van enige verzamel woede onder de Soesters die nog nooit zoveel finalisten hadden mogen afvaardigen en op 'eigen li noleum' uitstekend voor de dag kwamen. De grootste verrassing viel bij de selectietumers te note ren. Met het kleinst mogelijke ver schil van een vijfhonderdste punt bleef Bas Bons de nummer twee voor en won hij denkbeeldig goud. Vooral zijn vloeroefening (9.20 punten) en rekoefening (8.75) droegen bij aan de eindzege in de klasse junioren II. Eric van Zand wijk en Jacob Vriend werden res pectievelijk vierde en vijfde. Bij de heren was Willem Strijbosch in een spannende strijd verwik keld. Na een slechte start op de langemat en voltige herstelde hij zich aan de ringen en eindigde hij met een score van 42.80 punten op de tweede In de diverse C-klassen werden vier podiumplaatsen bereikt. Max van Gent werd tweede in de C6, Daan Beukema derde in de C5 en Timon en Ramon Sloos tweede en derde in de C7. Ook in de gymnastiekfinale was er reden tot juichen voor de Soester club. In de F6-klasse heerste De Springbokken en eisten achtereen volgens Merijn Burgers, Kevin Bon en Ruben Eylers de belang rijkste posities in het eindklasse ment op. De overige vier medail les kwamen terecht bij Dante Hen- ke (derde in de F5), Robin Broek huis (tweede in de F4), Michel Dubbers (derde in de F4) en Ni- mal Dubbers (eerste in de F3). Het is een historisch jaar voor sportorganisatie Soest. Niet al leen omdat de voetbalclub bijna twee weken uitgebreid stilstaat, dat ze 75 jaar geleden wortel schoot, maar tevens van wege de aanstaande nieuw bouw van het clubhuis, die za terdagmiddag wordt gepresen teerd aan onder meer de ge meente. Indien de club Soest en gemeente Soest het over de verdeling van de kosten eens worden, zal nog dit jaar worden begonnen met de ver vanging van de kantine en de kleed- en bestuurskamers. Gisteren klonk al het eerste fluit signaal voor het traditionele jeugd kamp dat dit jaar tevens het start sein was voor een serie festivitei ten op de Bosstraat-Oost. Daar mee krijgt het verleden een zeer gevarieerde en aantrekkelijke doorstart die bol staat van de ac tiviteiten. Dat hadden ze in 1926 niet kun nen bevroeden toen een aantal mensen De Ploeg oprichtte. Zes jaar later gingen ze verder als Be Quick, want in 1945 veranderde in BDC, een fusie van Be Quick en DIOS. In 1970 veranderde de naam in S.O. Soest die inmiddels een vereniging is van zo'n 750 le den. Programma Dinsdag 1 mei (tot en met 3 mei) Jeugdvoetbal kamp Zondag 6 mei 12:00 uur Reünietoernooi en -re ceptie Dinsdag 8 mei 20:00 uur Klaveijastoerncoi Over vijf dagen vindt de aftrap plaats van de 39sle bedrijfs sportcompetitie. Met zaalvoet bal in sporthal Beukendal krijgt de start ervan maandag zijn beslag. Daarna volgen nog zes avonden sportieve ontspan ning voor honderden mede werkers van ongeveer 50 Soes ter ondernemingen. Dat zijn twee avonden minder dan was gepland. Het veldvoetbalpro- gramma kan op één avond worden afgewerkt bij WZ'49 aan de Eemweg en het volleybaltoernooi is ingekrompen van vier naar drie dagdelen bij Stam/SoVoCo in Beukendal. Het volleybal vormt met 44 teams van 33 bedrijven nog wel de grootste leverancier van de recreatieve competitie die onder de vleugels van de Soester Zaken- kring is georganiseerd door Rinus Valk, Stam/SoVoCo, WZ'49 en de zaalvoetbaltak van SEC. Bij het veldvoetbal komen elf teams van tien bedrijven in actie, aan het zaalvoetbaltoernooi doen achttien ploegen mee. De boekjes met het programma zijn vorige week ver spreid onder de deelnemers. Het prohgramma ziet er als volgt uit: Maandag 7,14 en 21 mei poule wedstrijden en maandag 28 mei fi nalepoule, telkens vanaf 19:00 uur bij SEC in sporthal Beukendal. VELDVOETBAL Dinsdag 22 mei poulewedstrijden en finale, vanaf 19:00 uur bij WZ'49 aan de Eemweg. VOLLEYBAL Donderdag 10 mei en 7 juni pou lewedstrijden recreatieteams 3C klasse; Donderdag 14 juni Finales 3e klasse en poulewedstrijden en finales 2C en lc klasse, telkens van af 19:00 uur bij Stam/SoVoCo in sporthal Beukendal. De kans dat DVS nog kampioen wordt in de eerste klasse is aan zienlijk geslonken na de 4-2-ne- derlaag bij 's Graveland. De zaal voetballers richten zich daarom op een plek bij de eerste drie, omdat de andere ploegen worden herin gedeeld in de tweede klasse. Vooral Luits Houkes (armbreuk) werd gemist in het duel met de nummer twee van de ranglijst. Hoewel DVS snel met 0-1 (Rem- co Dorrestein) voorkwam, toonde 's Graveland zich over de gehele wedstrijd als de meer beweeglijke formatie. Na de rust (1-1) werd het meteen na de aftrap 2-1 en toen Michel Vlaswinkel een tijd- straf kreeg, profiteerde de thuis club met een derde treffer. Vlas winkel haalde zijn gram door de achterstand te verkleinen, maar toen de Soesters op jacht gingen naar de gelijkmaker, viel achterin het gaatje. Op dinsdag 8 en donderdag 10 mei vindt het jaarlijkse schooltoer- nooi plaats bij de korfbalvereniging Oranje (KVO). Aan het toernooi doen de kinderen mee van de drie basisscholen uit Soesterberg: de Postiljon, de Carolus en de Wet houder de Haan. Uit Huis ter Hei de doet de basisschool Oud Zand bergen mee. De in totaal 17 teams hebben zich op 26 april al een avond kunnen voorbereiden. Door de trainers van KVO werd in het kort een aantal basistechnieken aangeleerd, die bij korfbal zeer belangrijk zijn: ballen goed vangen en gooien, snelheid en techniek. Duidelijk werd dat korfbal niet al leen een kwestie is van alleen maar een bal in een mandje gooien. Daar komt nog heel wat bij kijken! Op 10 mei is bekend welke school met de wisselbeker naar huis kan. Beide dagen beginnen de eerste wedstrijden 18:00 uur en zijn de laatste duels rond 20:00 uur afge lopen. Woensdag 9 mei 18:00 uur Soester penaltykam- pioenschappen voor de jeugd Donderdag 10 mei Dag van de sponsor Vrijdag 11 mei 17:00 uur Jubileumreceptie Zaterdag 12 mei 10:00 uur jeugd toernooi E- en F- pupillen 20:30 uur Feestavond met vijfde en laatste trekking van sponsorlo terij Zondag 13 mei 10:00 uur Jeugd toernooi Cl en C2 Zaterdag 19 mei 10:00 uur Internationaal jeugd- toernooi D- en E-pupillen (ook op zondag 20 mei) Zondag 27 mei 10:00 uur Familietoernooi Zaterdag 2 juni 10:00 uur Excursie jeugd naar Amsterdam Arena Zondag 3 juni 12:00 uur Bas Bakkertoernooi Zaterdag 9 juni Slotavond vrijwilligers Verder heeft S.O. Soest een cd met clubliederen uitgebracht en een ju bileumboek uitgegeven. Beide 'collectors-items' zijn verkrijgbaar via het bestuur van de voetbalclub. Tijdens de activiteiten op de Bos straat-Oost wordt tevens een jubi leumwinkel ingericht, waarin ver der onder meer een reünie-shirt, een speciale wijn en bidons te koop zijn. Hees kan zich gaan opmaken voor de nacompetitie. Op de laatste speeldag slaagden de roodwitten er in VVJ met 2-0 te verslaan. Door de zege is de ploeg van Ron Daselaar als vierde geëindigd en neemt een periode van kampioen Rood Wit'58 over. De opdracht van Hees was niets anders dan winnen. En dat deed de thuisploeg met opvallend ge mak tegen de nummer twee van de vijfde klasse A, hoewel coach Ron Daselaar vooraf nog lichte twijfels had over het slagen van die missie. 'Ik vind WJ de beste ploeg uit deze klasse. Het is de enige tegen stander geweest die ons alle hoe ken van het veld heeft laten zien', doelde Daselaar op de kansloze nederlaag eerder in het seizoen in Utrecht. In Soest had Hees evenwel weinig te duchten van WJ. De gastheren zetten vanaf het begin zoveel druk op de Utrechters, dat die binnen een kwartier twee keer bezweken. Eerst was het Jeffrey Dorrestijn die het voorbereidend werk van Dan- ny Brandenburg simpel afrondde. Nauwelijks drie minuten later stond het 2-0. Cees Dorrestein volleerde een onvoldoende afge slagen corner van Roel Roest ach ter de Utrechtse keeper. WJ was in het vervolg de kluts kwijt en zag nog voor rust enkele Soester spe lers gevaarlijk opduiken. Branden burg passeerde de doelman van WJ voor de derde keer, maar de goal werd afgekeurd wegens bui tenspel. Na rust verwachtte Hees een stormloop op het doel van Pascal Kamerbeek, maar die bleef verras senderwijs uit. Hees speelde initia tiefrijk, dominant en ging op jacht naar de beslissing. Voor de twee de maal annuleerde de arbiter een doelpunt wegens buitenspel. Deze keer leek Dorrestijn de gevierde man. In de slotfase dook Peter de Jong nog een keer vrij op voor het doel van WJ. De middenvelder miste in kansrijke situatie. 'Wij moesten winnen en dat heb ben we keurig netjes gedaan', al dus Daselaar die tevreden vaststel de dat de noodzakelijke vorm weer terug is bij zijn ploeg. Met veel vertrouwen gaat Hees dan ook de nacompetitie in voor een plek in de vierde klasse. Dat zou een ab soluut unicum zijn, want nog nooit speelde de vereniging op dit ni veau. Zoals het er nu uitziet zal Brederodes uit de vijfde klasse B de eerste in de rij van tegenstan ders zijn. De speeldata voor de tweekamp zijn 12 en 15 mei. Hees speelt eerst een uitwedstrijd. De nieuwe velden van De Knickerbockers zijn nog niet speelklaar, omdat er in het midden hoogteverschil is ont staan. Dat komt doordat de waterputten van de automati sche besproeiingsinstallatie daar onderaards zijn aange bracht, waardoor de grond is gaan zakken. 'Iemand zou er zijn benen kunnen breken,' zegt voorzitter Martin Huizenga van de honk- en softbal- vereniging over de situatie. Door kunstgras aan te leggen op de be wuste plekken, wordt het pro bleem verholpen. Het 'gladstrij ken' van de grasmatten heeft geen gevolgen voor het wedstrijdsche ma. De eerste serie duels van de onlangs gestarte competitie wer den op het steeds kaler wordende complex aan de Koningsweg ge speeld en dat zullen de honk- en softballers in ieder geval tot juni zo blijven doen. 'Begin juni willen we over naar de Bosstraat', aldus Hui zenga. De sporters wilden sowieso wach ten totdat het clubhuis helemaal klaar is. Het wordt komende vrij dag opgeleverd, met een vertraging van een week. De reden daarvan is, dat nog te veel zaken niet wa ren afgehandeld, zoals de aanslui ting op het riool. Na de oplevering is er nog werk aan de winkel voor de leden van De Knickerbockers, omdat ze zelf onder meer het binnenschilder- werk en de inrichting uitvoeren. Door deze zelfwerkzaamheid kon den de kosten van het clubhuis worden beperkt. De Knickerbockers is bijzonder blij met het nieuwe onderkomen dat veel beter is geoutilleerd dan de huidige houten keet aan de Ko ningsweg. Dat gebouw komt straks in Openluchttheater Cabrio te staan. Bouwbedrijf Van den Hen gel zal het demonteren, waar no dig onderdelen vervangen en het aan de Soesterbergsestraat weer herbouwen. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Chris van Trigt is na één wedstrijd leider in het klassement van het clubkampioenschap van De Schie ter. De voormalige trainer van de triathlonvereniging was sneller dan zijn clubgenoten in de run-bike- run van Lelystad. Voor 10 kilometer lopen, 40 kilo meter fietsen en nog eens 5 kilo meter rennen had Van Trigt één minuut meer dan twee uur nodig. Huub Stammes finishte vier minu ten later, Erik den Ouden kwam binnen in 2.25. Dennis Moerman was toen al met een blessure uitge vallen. Op de halve afstand was Christi- an Rietveld op dreef in 1.02 en liet Bea Kendziorra zich klokken in 1.15. Het onderlinge kampioenschap wordt bepaald door zes wedstrij den, waaronder de cyclus van het Circuit Midden-Nederland, waar van De Schieter net als vorig jaar één van de wedstrijden zal orga niseren. In de overgangscompetitie heeft een gecombineerd team van AV Pijnenburg en BAV de eerste wed strijd gewonnen. De damesploeg, ingedeeld in de tweede divisie, boekte ook verschillende indivi duele zeges, waaronder twee van Pijnenburgers. Laura van Leeuwen zegevierde op de 100 meter (14.08) en Nadine de Goede schreef het discuswer pen (30.47 meter) op haar naam. Bij het kogelstoten werd ze twee de met 9.94 meter. Een tweede plaats was tevens weggelegd voor Jiske de Goede bij het speerwer pen (32.80 meter). Bij de neo-senioren eindigde AV Pijnenburg op de vierde plaats. Een overwinning viel te vieren door Vincent Hofmann (800 me ter in 1.58.94). Lars van den Broek, die op de NK indoor een kwetsuur had opgelopen, liep voor het eerst weer de 100 meter. In 11.47 legde hij beslag op de twee de plaats. DONDERDAG 3 MEI •Voetbal 19:30 uur Hilversum-Soest (Hil versum) ZATERDAG 5 MEI Basketbal 20:15 uur Goba-Red Stars (H) (Gorinchem) Voetbal 14:30 uur Bunnik'73-SEC (Bun- nik) Voetbal 17:30 uur WZ'49-Zuidvogels, beslissingswedstrijd om kam pioenschap tweede klasse (West- maat, Bunschoten) ZONDAG 6 MEI Hockey 12:45 uur Voordaan-MHC Soest (D) (Groenekan) 14:30 uur Amersfoort-MHC Soest (H) (Amersfoort) Tennis 10:00 uur LTC Soestdijk-Barne- veld (Schrikslaan) Wedvlucht: Duffel; afstand: 131 kilometer; wind: zuid west. DE ZWALUW R. v. Hornsveld 1; R. Eimers 2; v. Gin- kel Kanters 3; R. v. 't Net 4; Comb. v. Egdom 5; G. M. Schimmel 7; W. v. Dorrestein 10; H. Vonk 12; Patrick Ingrid 13; A. Teunissen 14; Comb. de Bes-de Bree 19; Gebr. de Bruin 20; H. de Bree 24; H. Huisman 27; E. v.d. Brakel Zonen 31; S v.d. Heiden 35; H. Vos 38; Th. Wigtman 39; A. Rook- huizen 46; A. Hooijer 49; J. Benschop 57; P. Kanters 62; v. Es Rijksen 65; C. Kamphorst 71; J. v.d. Brakel «Sc Zo nen 104; De Bruin «Sc v. Arnhem 118; R. Voskuilen 143; L. Vogel 148; R.W. Grift 150; J. de Jong 158; Weldink «Sc v. Hengstum 209; B. v. Doorn 262. DE VRIENDSCHAP J. Kortland Zoon 1; Vaessen «Sc Veenendaal 2; Comb. Zijtveld-Krol 4; Altenaar Reijerse 5; B.G. Schimmel 6; B. v. Gardingen 8; J. v. Groningen 9; H.C. Rauch 10; Comb. Westerveld 21; R. v. Groenestein Zoon 26; Holdijk «Sc Dochter 29; A. Dijkstra 30; J.C. Wijnands 32; H.H. v.d. Veen 59; J.J. Beijer 72; Z.K.H. Prins Bernhard 83. VOETBAL WZ'49 Argon A2 - WZ'49 Al 5-0; Hees BI - WZ'49 BI 3-4; WZ'49 B2 - Roda'46 B6 3-8; Victoria C3 - WZ'49 C2 0-17; Quick D3 - WZ'49 Dl 0-8; KWA D2 - WZ'49 D2 8-2; WZ'49 D3 - Hoogland D4 1-0; Roda'46 D8 - WZ'49 D4 8-1; Hees El - WZ'49 El 13-1; Hoogland E3 - WZ'49 E2 1-0; WZ'49 E3 - Amsvorde El 7- 3; WZ'49 E4 - U'vogels E7 6-8; WZ'49 E5 - Eemdijk E2 2-5; Roda'46 E14 - WZ'49 E6 6-1; Cobu Boys F1 - WZ'49 F1 1-1; WZ'49 F2 - Nieuwland F3 4-0; WZ'49 F3 - Greenstars F3 4-5; Quick F6 - WZ'49 F4 5-0; WZ'49 F5 - U'vogels Fll 2-11; WZ'49 F7 - Achterveld F5 1-1; Quick Fll - WZ'49 F8 7-3. Uitslagen: Danscentrum Sepp Danswedstrijd Soest: Dyon Milten burg en Amber Pothoven, 5e stan daard beginnersklas. De Al van S. O. Soest heeft geschiedenis geschreven door te promove ren naar de landelijke tweede divisie. De jeugdploeg werd na een spannen de wedstrijd tegen GVVV kampioen en zorgde ervoor dat de club voor het eerst in deze divisie vertegenwoordigd zal zijn. Het team van trainer René Kaats bestaat louter uit spelers die als pupil aan de Bosstraat-Oost op groeiden. Het Steunpunt Soesterberg van de afdeling Dierenbescher ming Soest en Omstreken heeft bijna zeshonderd steunbetui gingen binnengehaald voor de actie 'Boe!' De actie is gericht tegen de manier waarop vee wordt afgemaakt ter voorko ming van verdere verspreiding van het mond- en klauwzeervi- rus. Het steunpunt krijgt al veel hulp van schoolkinderen en middenstanders maar wil an deren er ook toe bewegen om mee te doen. Met de slogan 'Wie zijn er in ons land nu eigenlijk gek geworden' heeft de dierenbescherming om aandacht gevraagd voor het lot dat zeer veel dieren ondergaan in ver band met de massale ruimingen. De dierenbescherming wil het af maken van gezond vee stoppen en probeert dat te doen door middel van handtekeningenacties. Dat veel Nederlanders de actie steunen blijkt uit de 250 duizend handte keningen die in korte tijd zijn ver zameld en aangeboden aan minis ter Brinkhorst van Landbouw. Bijna zeshonderd zijn afkomstig uit Soesterberg. Omdat het aantal niet voldoende is om zowel Nederlandse als Euro pese bestuurders op andere ge dachten te brengen en een her nieuwd besluit te nemen over het inenten van de dieren, is de dieren bescherming een tweede actie be gonnen. Sympathisanten kunnen via de internetsite www.BOE.nl. hierover informatie opvragen. Met posters en stickers op ruiten en auto's is het ook mogelijk die me ning kenbaar te maken. Soester- bergers die posters of stickers wil len hebben, kunnen die gratis krij gen bij het steunpunt. Dat is geves tigd op Bloemheuvel 79. Het college van B. W. heeft de Stichting Coördinatie Kermissen Soest vergunning verleend voor het organiseren van een kermis op het evenemententerrein nabij de ijsbaan te Soesterberg. De kermis zal plaatsvinden tot en met zondag 6 mei. In Soesterberg raakte een 9-jarig meisje op Koninginnedag gewond bij een duik over een springkussen. Het kind sprong over de muur van het luchtkasteel vlak nadat andere kinderen er tegenaan waren geval len. Vermoedelijk was de muur daardoor iets schuin naar achter geweken. De politie is van mening dat het gaat om een ongeluk. Van nalatigheid is geen sprake.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13