roener... asten maar! R.0UD Verhuur J PROGRAMMA - OVERZICHT j r 50 jaar? (Jafé Klinkhamer 1 PRIKBORD MUeim&r De maat is lol 'Soest onder vuur' PAGINA 16 WOENSDAG 2 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 17 OMP lest Lezing op 10 mei in Artishock Meningen I van lezers| Klomp gebarsten De lopers van de week Party X-Change verschoven naar vrijdag 18 mei ^Burgeriijk^tandjj Jongerenviering: 'Heb je even...?' Rectificatie cursus intuïtief tekenen KERKDIENSTEN Riagg-bijeenkomsten over 'borderline' Kennismaken met jeu de boules MEDISCHE DIENST Visioen Dierenlief Dierenleed Leven op de Engh| Chez Jacques Ridder Algra Leesmarathon Gerard Trienekens /VKtómo M1W, (MiUmo MU^, r - nwoning aan dood de achterzijde een ap openbaar groen, rzijde. Achtertuin i winkels op loop- 135 m-. Bj. 197J. uinkamers. >euken parketvloer telucht-oven, koel- stclling. Deze etage iar balkons, dkamer met ligbad, overleg. Info via ..j 469.000,- k.k. e villa ibij de Kampcrbinnen- a met c.v.-gas, tuin en 7 m2. ind.: beg. grond: mie, momenteel in 00 m: met daarachter s atelier (ca. 50 m2) er een afzonderlijk bergruimten van ca. De le verd. bestaat uit pen haard en uitzicht oegang tot dakterras, ter van ca. 30 m-, een zig. De 2e verd. bevat r. Vlizoirap naar de Aanvaarding in over- ist. 1.400.000,- k.k. Drieklomp, lialist in villa's, landhuizen en boerderijen. tg ons nieuwe foto- nagazine aan. Maar liefst 104 pagina's sief woningaanbod. ARS 08 GM Zeist lizen (0342) 47 40 00 www.drieklomp.nl 3t gras: verderop lijkt het ram zou je verder kijken? >ervice Stalenhoef Soest: ialiseerd in alie soorten :hade voor alle merken, dt indien gewenst een haal- en brengservice. to's en werkt voor ólle keringsmaatschappijen. Iledig geautomatiseerde schadeafhandeling. euwegracht 29 3763LP Soest 35-6022744 Fax 035-6027456 E mail info@stalenhoef.nl n. stelt u eens voor wat is om te zien. Hiervoor kt een wandmeubel voor kijken. oop te vertellen hebben. Kom kijken in onze Showroom van meer dan 1000 m2. hipper-soest.nl s waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST S 1 Mikimv De in Soest geboren auteur/ journaliste en domineesdoch ter Geke van de Merwe-Wou- ters (62) uit Heusden houdt op donderdagavond 10 mei om 20:00 uur op uitnodiging van de SLAS en Artishock-Literair een lezing over haar boek "Soest onder vuur". Dat ge beurt in het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat 46. Het boek komt op 4 mei uit. Het wordt die ochtend op Paleis Soest- dijk officieel aangeboden aan Prins Bemhard en 's middags gepresen teerd in het Gildehuis door de uit gever. Een uur later opent burge meester Janssen in Museum Oud •Soest de expositie 'Soest onder vuur'. Geke van de Merwe is de dochter van ds. S. Wouters, die 15 jaar pre dikant was in de Gereformeerde Kerk van Soestdijk. Ze was 'ooit verpleegster in Zonnegloren en fschreef tot nu toe vier boeken. Soest was destijds een brandpunt van binnenlands verzet. Daar gaat haar aangrijpende boek over. Over ■j mobilisatie en evacuatie, hongers nood en voedselhulp. Over Zon negloren als schuiloord en Soester- berg als Duitse vliegbasis. Over de verzetsgroepen van Willem Priem en Willem Hogeboom, de knok ploeg van Rein en Beer, de BS-af- deling van Piet de Vries en Henk van Breukelen, de stoottroepen van Geurt van Woudenberg, de koeriersdienst van Miep Quelle, het grote verraad van Miep Oran je en de geweldige vreugde van de bevrijding van Soest in 1945. Pre sentatie: Dick Koblens. Productie: Jan Visser. Toegang: 7,50; leden 5,00. Ter voorbereiding van deze lezing wordt het boek (220 pagina's en 34 hoofdstukken) in zijn geheel op 4 mei voor Radio Soest inte graal voorgelezen vanaf 's morgens 10:00 uur. Beide activiteiten vor men rond de uitgave van dit unie ke boek (uitsluitend verkrijgbaar bij boekhandel Van de Ven) twee historische hoogtepunten. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Op 16 januari j.1. gaf een Soester wethouder tijdens een wijkavond in de Tutuschool een uiteenzetting van de voornemens t.a.v. het z.g. Spoordal als onderdeel van de ont wikkelingen in de wijk de Eng. De wethouder gaf aan dat de Tutus chool niet afgebroken zou worden, omdat dat kapitaalvernietiging zou betekenen. Daarna gaf deze wet houder aan dat het gebouw van de voormalige bibliotheek wel plat gelegd zou worden om hier een achttal woningen te doen verrijzen. Het slopen van dit bibliotheekge bouw bleek geen kapitaalvernieti ging te zijn en wel om de volgen de reden. Er waren wat financiële missers geweest bij het opbouwen van dë bibliotheek en de verbouw van C-drie in Overhees. De tekor ten die tegen wil en dank waren ontstaan, moesten nog (onzicht baar) weggewerkt worden. Door een slimme truc zou de be stemming van het terrein van de bibliotheek aan de A. Cuyplaan omgedoopt kunnen worden in woongebied. Met de opbrengst van deze grond zou het financiële tekort van de nieuwe bibliotheek gedekt kunnen worden. Niemand heeft zich afgevraagd of er Soester inwoners zitten te wach ten op acht herenpanden die elk een klein miljoen moeten opbren gen. Ongetwijfeld zullen er goed gesitueerden van buitenaf aan te trekken zijn om hier in Soest hun optrekje te vinden. Dat is mooi, dat is heel mooi, zou ieder kunnen denken vooral ter versterking van de liberale vooruitgang. Nu lees ik in de Soester van 25 april dat de eigenaar van de oude bieb het pand liever verhuurt aan Small Society als kinderdagverblijf. Voor zover mij bekend een brood nodige zaak, omdat er veel vraag naar is onder de Soester inwoners naar kinderopvang. Maar, o wee, het Soester College is er niet blij mee, ze moeten er nog over praten maar het ziet er niet naar uit dat zij met dit voornemen zullen instem men. Er is een sterke voorkeur naar nieuwe woningen! Wil het College van B W er werkehjk alles aan doen om initiatieven te ondersteunen die de Soester be volking ten goede komt? Moeilijker wordt het ais het Colle ge geld ruikt. Dan gaan alle goe de voornemens overboord en wordt er gekozen voor het kapitaal (zelfs via kapitaalvernietiging). Dit wekt geen opbouwend vertrouwen in het gemeentebestuur. T.S. Glastra. VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. - Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -11.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Wieke Akkerman Luuk Akkermans Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 De maandelijkse party bij X-Chan- ge is deze maand verschoven van de tweede naar de derde vrijdag: 18 mei. Het feest vindt plaats in het tienercentrum dat is onderge bracht in buurthuis De Schoof aan de Molenstraat. Een deel van het tienercentrum zal dan ingericht zijn als jongerencafé, compleet met bar, pool-biljart en dart-bord. De andere kant van het tienercentrum zal worden omgeto verd tot een dansvloer. Natuurlijk zorgen de medewerkers van X- change voor lekkere dans muziek. De toegang bedraagt 5,00 gulden en alle tieners tussen de 10 en 16 jaar zijn welkom. De party begint om 20:00 uur en duurt tot 23:00 uur. Workshop Maandag 7 mei wordt bij X-Chan- ge begonnen met een workshop muziek, creativiteit en beweging. Die wordt tot en met juli elke maandag van 15:45 tot 17:15 uur gehouden in De Schoof aan de Molenstraat, met uitzondering van maandag 14 mei. Deelname aan tien lessen kost 60 gulden, maar het is ook mogelijk vanaf 21 mei mee te doen aan de workshop. Aan de orde komen soul, disco, blues, jazz, klassiek, Afrikaanse muziek, reggae, latin, folk en R&B. Voor meer informatie, SS 6017615. De volgende gegevens zijn ons ver-- strekt door de gemeente Baarn. GEBOREN: Danique, dochter van J.J. van der Horst en V. Splint. - Louki Roos, dochter van M. Groenendijk en T.H.M. van Oerle. - Roland, zoon van A,M. Klomp en D.A.J, van Doorn. - June Johanna Marinde, dochter van H.J.B. Luifen en A.W. van der Hoek. - Sjoerd Marinus Bart, zoon van C.A.J. Reefman en C.B. Rintel. - Dylan, zoon van K.N. Paltzanetidis en A.M. Soares Gomes. - Mehmetcan, zoon van H. Tun?ay en S. Tungay. - Sebas- tiaan Tobias, zoon van E.C.W. Kleijn en A. Plug. - Jan Daniël, zoon van J. Heinen en A.E. van den Broek. - Rachel Margaretha Elisabeth, dochter van A.J. Fenne- ma en G.R. Mulder. - Yacqub Abdikarim Khalif, zoon van Adan Isak Hamdi. - Wessel Gerardus Cornelis, zoon van G.P. van 't Klooster en M.C. Hilhorst. - Wouter Nicolaas, zoon van M. Ei- brink en A. Heinen. - Sammy Hendrika, dochter van C. van Vi- anen en F.J. Ettekoven. - Fiderga, dochter van A. Kurt en C. Kurt. - Joan, dochter van 't Hof en T. Ver hoef. - Rebecca Charlotte, doch ter van M.J. Brouwer en J.J. Veld- huijsen. - Willemijn Adriana, dochter J. Pastoor en M.C.K. Meijers. - Pieter, Jan Joost, zoon van M.T.C. Hooghuis en L. Ha gen. - Selimcan, zoon van A. Ye- silyurt en S. Yesilyurt. - Jakob Antoon Pieter zoon van M.J.W.M. Hogenkamp en M.J. Brandes. - Tieme Evert, zoon van A.M. Rad der en H. Veldman. - Joosje Noël- le, dochter van A.T. van Halteren en S.C. Blokhuis. - Damian Julian, zoon van L.M. KnoIIe en C. van Roest. - Iris Judith, dochter van P. A. van Vliet en E.H.J. Mee- der. Heb je er wel eens op gelet hoe vaak mensen 'even' zeggen? Ze zijn druk, druk, druk... Misschien ben jij zelf ook iemand die vaak denkt: straks nog even dit, en mor gen doe ik dat en later... en vraag je aan anderen: 'heb je even... Lukt het jou om rust te vinden voor de dingen die het leven voor jou de moeite waard maken? Leef je? Of heb jij het gevoel dat je wordt geleefd? Kom dan naar de jongerenviering op zondag 6 mei (11:00 uur) in de Mariakerk aan de Burgemeester Grothestraat. Daar zul je herken ning vinden en wie weet vrienden! Het koor 4U uit Amersfoort komt zingen. Een aantal jongeren heeft met pastor José Kodden deze dienst voorbereid. Zij zullen samen voorgaan. Weet dat je wélkom bent. Neem de tijd. In de aankondiging van de cursus sen intuïtief tekenen in De Open Hof zijn twee fouten geslopen. Het telefoonnummer van Angelique Post stond verkeerd vermeld. Het juiste nummer van haar is: 6019707. Daarnaast werd gesteld, dat er op onder meer doek wordt geschil derd, maar dat is evenmin waar. Het gaat om twee cursussen, de één op maandag van 13:00 tot 15:30 uur, de ander op dinsdag van 19:00 tot 21:30 uur (de week van 4 en 5 juni wordt overgeslagen in verband met Pinksteren). De dinsdagcursus is gisteren be gonnen, de maandagcursus start op 7 mei. Beide cursussen beslaan acht lessen en deelname kost 225 gulden, inclusief materiaal. Voor opgave en informatie nogmaals het juiste nummer: 6019707. Bij intuïtief tekenen gaat het erom zichtbaar te maken wat in je leeft. Angelique Post begeleidt de deel nemers die met onder meer pastel krijt, oliekrijt en ecoline aan de slag kunnen. Zaterdag 5 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Kodden; communieviering; samenzang Zondag 6 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09:30 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; mannenkoor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11:00 pr. J. Kodden; jongerenviering; koor 4U Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; schola cantorum Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 09:30 pr. J. Kodden; communieviering; parochiekoor Samen op Weg, Julianakerk, Julianalaan 19 10:00 ds. W.D. Omta, Bunschoten Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. H. Ruis, Zeist Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. K. van Meijeren, Zwolle Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 leesdienst; 16:30 prof. dr. W.H. Velema, Apeldoorn Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. P. v.d. Berg, Anna Paulowna; 17:00 ds. H.J. Room, Harder wijk Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. A. Moerkerken; 15:00 leesdienst Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. R. van Warven, Kampen Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19 geen opgave Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 A. Moussault, Naarden Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:30 ds. M. Janssens M.C. Molendael, Molenweg 2 10:00 drs. C. Geraets Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst envoy v. Zaaien; 17:00 praisedienst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 ge nezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd In juni en juli nodigen Amersfoort Omstreken, stich ting Labyrint-In Perspectief en Altrecht, familieleden van mensen met een borderlinestoornis uit voor een informatie- en gespreksbijeen komst in Utrecht. Het thema van beide bijeenkomsten is 'Omgaan met iemand met een borderli nestoornis'. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op 11 juni. Vragen die aan de orde kunnen komen zijn: Wat kunt u doen als iemand zich terugtrekt, u verwijten maakt, naar u uitvalt of wanhopig en overstuur is. Moet u goede raad geven of H Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 Fietstocht Op vrijdag 11 mei, om 10:00 uur, start de fietstocht vanaf de par keerplaats tegenover Paleis Soest dijk. Onderweg wordt een koffie pauze gehouden en de tocht is voor de lunchpauze weer ten ein de. Bij twijfelachtig weer bellen met 886017418. Mineralen Dinsdag 15 mei zal M. Förster v.d. Berg een lezing houden over de genezende werkipg van mineralen. Naar het schijnt was men in de oudheid al op de hoogte dat mine ralen in een bepaalde relatie staan tot onze organen en zintuigen. Förster v.d. Berg zal hier meer over vertellen. Aanvang 14:00 uur in Klaarwater. juist niet? Is troosten mogelijk, en zo ja, hoe dan? Wat te doen als u zich machteloos voelt, als u de ge dachte heeft dat u het kennelijk nooit goed kan doen. De bijeen komst wordt verzorgd door de heer M. Roeten, psychiater bij Alt- recht. Op de gespreksbijeenkomst op 2 juü kunnen familieleden en direct- betrokkenen verder praten in klei nere gespreksgroepen over het ge noemde thema. Tijdens deze bij eenkomst staat de uitwisseling van ervaringen tussen familieleden on derling centraal. Familieleden en directbetrokkenen kunnen ach telefonisch aanmelden voor één of beide bijeenkomsten bij de afdeling Preventie van Altrecht,88030-6999150. Ook kan een brochure worden opgevraagd, met daarin informatie over volgen de maandelijkse bijeenkomsten en andere activiteiten voor familiele den en directbetrokkenen. De informatiebijeenkomst van 11 juni wordt gehouden in De Karga- door, Oudegracht 36 te Utrecht en begint om 19:30 uur. De gespreks bijeenkomst van 2 juli start om 19:00 uur aan de Tolsteegsingel 2a te Utrecht. Jeu de boulesvereniging De Gemshoorn houdt op 6 mei een open dag om mensen bekend te maken met het ballenspel. Vanaf 11:00 uur wordt het spel uitgelegd en zal er gespeeld worden. Aan sluitend, om 14:00 uur, worden er vriendschappelijke wedstrijden ge houden. Jeu de boulesvereniging De Gemshoorn is te vin den aan de Henriëtte Blaekweg in Soest-Zuid. Zaterdag 5 mei zondag 6 mei Huisarts groep A, zaterdag 08:00 zondag 24:00 uur: J.P. Krijger, Schoutenkampweg 4, 886012423. Huisarts groep B, zaterdag 08:00 - zondag 08:00 uur: H.B. Huitema, Regentesselaan 14, 886012388. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maandag 08:00 uur: M.M. de Haan, Lange Brinkweg 63A, 886090424. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrij- moet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Verberne/Weus- ten ('De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Julius (Baarn), Laanstraat 26, 885412432. Apotheek (extra), zaterdag 09:30-13:00 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, 886012497. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: W.S. Roorda, Ereprijsstraat 57, 886010162. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, $8033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 zondag 24:00 uur: A. Teunissen (Baarn), Ferd. Huycklaan 16, 885412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Verschillende mensen in de Bijbel hebben visioenen gehad. Op zon dagochtend 6 mei preekt ds. Van den Berg in de gereformeerde kerk vrijgemaakt (Parallelweg 1) over het visioen van Zacharia, een pro feet in de tijd dat Juda in balling schap leefde. Omdat het volk van Juda Hem niet wilde dienen, had God 70 jaar geleden de Perzen gestuurd, die iedereen hadden ge deporteerd naar hun eigen land. God laat nu Zacharia door visioe nen weten dat Juda weer zal terug keren naar huis! De preek gaat in op het vierde visioen. Zacharia ziet de hogepriester in vuile kieren voor God staan. De vuile kleren betekenen dat hij zondig is. Maar Zacharia ziet ook dat God de priester schone feestkleren aan doet. Daarmee laat Hij zien dat Hij hem gered heeft van de zonde. God nodigt hem uit om weer dienst te doen in de tempel en be looft dat hij 'met de engelen mag omgaan'. Ds. Van den Berg werkt dit verder uit en laat zien welke betekenis die belofte van God van daag nog heeft. De ochtenddienst begint om 10.00 uur, de middag- dienst om 17.00 uur. Meer infor matie: 885826448 of 6027898. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Amivedi Telefoon 60134 87, bgg 06-5196 38 73 VERMIST: Zwart-witte kater, voorkant wit, wangen tot tussen ogen wit, achter laarsjes, zwarte onderlip, klein, getat., jong, Laarderweg (Eem- nes). Zwarte kater, witte bef, 4x sokjes, bikini, op 1 flank kaal plekje, Ei gendomweg (Soest). Witte kater, klein knikje uiteinde staart, Oostmaat (Spakenburg). Zwart-witte kater, grote witte vlek op kop, witte 'draaiing' in voorpo ten, trekt bij hardlopen met achter poten, fors, lijkt of hij kort op de poten staat, 12 jr., Madoerastraat (Baarn). Zwarte poes, vrij klein, geel-groen ogen, 12 jr., Verdistraat (Bunscho ten). Witte poes, kaal buikje van ster., paar zwarte haren op kop, blauwe halsband koker, jong, Lindenlaan (Baarn). Cyperse poes, iets wit onder kop je, gestreepte staart, rood door vacht, slank, klein, klein kopje, Versteeghlaan (Soesterberg). GEVONDEN: Zwart-witte kater, jong, 'De Kron kels' (Bunschoten). Zwart met witte kat, Biltseweg (Soest). Zwart konijn, Vinkenweg (Soest). Hangoorkonijn, wit, bruin- roodachtige vlekken op rug, snuit, oren, Zuidwenk (Spakenburg). ZijdeoCoemen Speciaal voor MOEDERDAG: NIEUWE collectie balkon en kamerplanten. Welkom in Soest aan de Beukenlaan 15a. Telefoon 035 -602 71 08 Aflevering: 38 Praten met kinderen Regelmatig gaat mijn zoon van negen op bezoek bij de buurvrouw - u allen bekend. Zij heeft geen videorecorder, geen internet, geen computer. Maar ze kent wel een heleboel spelletjes waarbij je je hersens moet gebruiken. Bijvoor beeld: een van de spelers neemt een dier in gedachten. De anderen moeten raden welk dier dat is, door middel van vragen stellen, waar alleen met 'jaof 'neeop ge antwoord mag worden. Is het een zoogdier? Komt het in Nederland voor? Etcetera. Laatst zat ik met de buurvrouw en mijn kinderen, op een terras in Baarn - een van de weinige zono vergoten dagen - dat spelletje te spelen. 'Legt jouw dier eieren vroeg mijn zoon. 'Nee', zei de buurvrouw. 'Legt hij dan kinderen - en is hij wel legaal?' vroeg mijn zoon. Na enig doorvragen kwa men we erachter dat hij bedoelde of het dier al dan niet 'egaal van kleur' was. De buurvrouw en ik lagen in een deuk. De dag erna was ik in de kerk en toen werd aan de kinderen ge vraagd wat ze zouden doen als ze thuiskwamen uit school, samen met een vriendje, en in de kast lag een hele grote lolly klaar - eentje maar - en een hele kleine lolly. Een van de jochies wist het gelijk: ik neem die grote lolly, jammer voor mijn vriendje, maar ik wil die groteEen ander kind kwam op het idee om de grote lolly door midden te breken en zo samen te delen. 'Maar wie krijgt dan het stuk met het stokje?' vroeg een an der kind zich af. Weer een ander kind wist een andere oplossing: we laten de grote en die kleine lol- lie liggen, en we zoeken in de kast naar andere snoepjes waarvan we er allebei evenveel kunnen krij gen. Wat wil ik nu eigenlijk met dit stukje? Helemaal niksHet is al leen zo leuk om te luisteren naar kinderen. Toen mijn oudste doch ter voor het eerst een helikopter zag, had ze het over een 'vliegtuig met een strikje in zijn haar'. Zo iets vergeet je nooit meer. Olga Duijm Dit programmaoverzicht van Radio Soest, in samenwerking met de Soester Courant, staat onder redactie van Ab Faas en Jan Vïsser. Kopij voor deze nieuwe rubriek moet uiterlijk ingeleverd worden op donder dagmorgen in de studio van Radio Soest, Raadhuisplein 1. Ingezonden brieven over en reacties op de programma's zijn ook hartelijk welkom. Het adres is: Postbus 3062, 3760 DB Soest; fax: (035) 6093860. Het tweede deel van het huiscon cert bij Jacques van de Griendt door Rob van den Broeck en Ro- samint Faas wordt zondagmiddag 6 mei uitgezonden om 14:00 uur in het klassieke programma 'Inter ludium'. Rosamint zingt ballades en Rob speelt in jazzstijl improvi saties. Een uur later besteedt Jac ques in 'Divertimento' aandacht aan het Nederlands Klarinetkwar tet. Zij spelen o.a. een arrange ment van de West Side Story van Bemstein en 'Bach goes to town' van Templeton. De lichte sectie van het Nederlands Klarinetkwar tet wordt aangevuld met de klari netsolist Richard Stoltzman. Pre sentatie: Berna Kousemaker. Eit Algra is al ja renlang een trou we medewerker van Radio Soest. Ooit werd hem op een Kunstmarkt op het Raadhuis plein door een programmamaker gevraagd een co lumn te willen schrijven voor onze lokale omroep. 'Ik zal erover nadenken'. Sinds die tijd is hij een vaste gast in de stu dio met zeer interessante radio praatjes over allerlei verschillende onderwerpen. Vaak wordt hij ook in Soest Actu eel of in Lunchroom geïnterviewd over zijn maatschappelijke bezig heden in en buiten ons dorp, waar voor hij terecht vorige week is ge ridderd door Hare Majesteit de Koningin. In de toespraak van bur gemeester Janssen bleek hij nog veel meer op zijn kerfstok te heb ben dan wij wisten. Momenteel is Eit Algra vast panellid van het tweemaandelijkse discussiepro- Eit Algra. gramma 'De Hangtafel'. We hopen dat hij nog 'lang en gelukkig' voor onze luisteraars te horen is. Na mens bestuur, programmastaf en medewerkers van Radio Soest: ge feliciteerd Eit! Vrijdag 4 mei, op het moment dat Prins Bernhard in Paleis Soestdijk het eerste exemplaar krijgt over handigd, begint 's morgens om tien uur de tien uur durende leesmara thon van het boek 'Soest onder vuur'. Om twee uur 's middags, als het voorlezen voor Radio Soest nog lang niet is afgelopen, wordt in het Gildehuis een exemplaar van het boek officieel uitgereikt aan een oudverzetsman door burge meester Janssen. De in Soest gebo ren auteur, Geke van de Merwe- Wouters uit Heusden, zegt over haar vierde boek: 'Ik ben naast de voorgaande generatie gaan staan, heb als het ware de hand van m'n voorouders en vele informanten gepakt en ben met hen als leids man door de oorlog in Soest gelo pen. Ik trek geen conclusies en laat het moreel oordeel aan de lezers over. Het is heel goedkoop om over voorouders te oordelen. Zij wisten niet wat hen te wachten stond. Wij kennen de afloop wel.' Vijfhonderd personen hebben van de vóórinschrijving bij boekhandel Van de Ven gebruik gemaakt. De leesmarathon wordt verricht door de Radio Soest-medewerkers Tha- ri Schröder en Ralph Hakkert en duurt tot 's avonds 20:00 uur. Hulde voor deze gigantische klus. De opnamen van deze unieke Leesmarathon worden na afloop geschonken aan de Historische Vereniging. Techniek: Wesley van Soest. Productie: Jan Visser. Zijn gastoptreden in het discussie programma 'De Hangtafel' vorige week was aanlei ding om een uur lang te praten met de Soester historicus dr. Ge rard Trienekens (1941). In 'Ontmoeting met...' op zondag 6 mei om 16:00 uur vertelt hij aan Jan Visser de achtergron den van zijn studie van de Twee de Wereldoorlog en over zijn op zienbarende boek 'Voedsel en honger in oorlogstijd 1940-1945; Misleiding, mythe en werkelijk heid' (uitgeverij Kosmos). Jarenlang werd zijn boek verguisd ('Hij weet er met'zijn leeftijd niets van') en riep hij veel weerstand en ergernis op wegens de aantasting en het beeld van slachtofferschap dat bestond en nog bestaat ten aanzien van de bevolking in Neder land gedurende de bezetting. In 1986 werd zijn boek bekroond als het beste boek en geldt thans voor wetenschappers als een geaccep teerd en volledig onaangetast stan daardwerk over de Tweede We reldoorlog. Trienekens noemt zichzelf een ge promoveerde boer, is een verwoed tuinier en woont sinds 1971 in Soest. Sinds dat jaar is hij senior docent-onderzoeker Sociale en Economische Geschiedenis aan de Universiteit van Utrecht. Opval lend in het Radio Soest-interview is zijn mening over het levenswerk van Lou de Jong over de Tweede Wereldoorlog, dat hij naar de schroothoop verwijst. Een interes sant programma voor fijnproevers. Techniek: Frank Smit. Herhaling: dinsdag 8 mei, 10:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 3 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio 11:00 Uw favoriete keuze klassieke muziek 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en Cabaret 14:00 Operetteland Himmelsblaue Traume 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Hans Kruiswijk 18:00 Cultuur in de regio (h) 19:00 Radio M VRIJDAG 4 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Leesmarathon 'Soest onder vuur' 20:00 Radio M ZATERDAG 5 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud Goud muziek uit het verleden 12:00 Cocktail 15:00 Radio M ZONDAG 6 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en Poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Vrijwilliger 2001 13:00 Dit was de week 14:00 Interludium 15:00 Divertimento 16:00 Ontmoeting met... gast: Gerard Trienekens 18:00 Kerkdienst Mariakerk (R.K.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het boek open 21:00 Radio M MAANDAG 7 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Verzoekplaten uit het bedrijfsleven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek instrumentaal/opera vocaal 14:00 Alles uit de kast muziek voor 'n breed publiek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De derde helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 8 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Uw favoriete keuze populair; aanvragen: ©6093851 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio Soest non-stop 18:00 Van Psalm tot Pop 18:30 Seniorenvragen 19:00 De Verrekijker chr. kinderprogramma 19:30 Het Kompas chr. jongerenprogramma 20:00 Zingen maakt blij 20:30 Weg met hobbels discussieprogramma 21:00 Boek binnenstebuiten 22:00 Bijbelverzen 22:30 Postludium 300 jaar kerkmuziek 23:00 Radio M WOENSDAG 9 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-pius (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M Hulpdienst Radio Soest Wie niet weet waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voorkeuzetoets kan zetten, kan bellen met de hulpdienst van Radio Soest: 88(035) 6093851 (werkdagen 09:00- 16:00 uur). Als het probleem telefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op afspraak langs om een moeiteloze ont vangst te regelen. Radio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9.

Soester Courant | 2001 | | pagina 17