Lintje voor vier Soester heren u intratuin En dit zijn de knallers van deze week: Reorganisatie verkoop Adam., 13.99 1.59 1.89 2.29 8.98 5 Q9 Néé hè, niet die mooie struikmargrieten Burgemeester luidt 2 minuten stilte in Huisartsen doen mee aan landelijke staking Oude Ambachtenmarkt afgelast wegens MKZ VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 2 MEI 2001 79e JAARGANG NO. 37 DEZE WEEK IM11 OPEL6 Herdenking 4 mei vanaf 19:45 uur 'Voorbeeldfunctie voor de samenleving' Toezicht politie in bosgebieden Van Breukelen Vast-goed Assurantiën A. van der Lee araoeN kortingen van 25% tot 50%* Amstel bier Elstar appels Casino wit of tarwe brood Palingfilet Gekookte boerenachterham Riblappen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest SOESTER KALENDER Wateroverlast is spoor naar hennepplantage STRUIKMARGRIETEN Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035-603 27 37 SS I i VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Soest 50 jaar geleden. 2 Actueel 3 Ossendamweg-probleem wordt nog niet Leerkrachten Van der Hucht knijpen oogjes dicht. Zoys schort alle hondentrainingen op. Wijkschouw Varenstraat en Valeriaanstraat. Column Jan Visser. Op 't Hoogt Actueel Toekomstoriëntatie 'Toss-2015'. Praten met B. en W. Varia 5 Nederlanders nemen kijkje in Afghaanse keuken. Aan welke kapstok komt de sportcoordinator te hangen? Weinig concrete oplossingen voor klachten Turkse Soesters. Familieberichten Kleine advertenties Cultuur Colenso Consort concerteert in Cenakel Soesterberg.. C-drie. Artishock. Woningaanbod Op Soest Soest viert Koninginnedag zonder vuurwerk. Van Zomers Buiten is niets meer terug te vinden. Soesterberg 15 Twee lintjes in Soesterberg. Mooi weer kroon op Koninginnedag. Cor en Truus Sukking: vertrouwen in Claudia. Sport 11 Sponsor WZ ronselt Soest-spelers. Leegloop bij SO Soest. WZ'49 heeft nog titelkans. Invallers geven SO Soest kleur. Sport 13 Hees in nacompetitie. Verzamelwoede Springbokken. Prikbord 17 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Meningen van Lezers. 'Soest onder vuur'. Leven op de Engh. BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 flW NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AU T O MO BIELBEDRIJF iH E NiRfiN B| NS&S O E ST„fTV IBirkstraat 30 - 3768 HH Soest] Telefoon (035) 601 23 64 Burgemeester Koos Janssen voegt een nieuwe dimensie toe aan de herdenking der gevallenen op vrijdag 4 mei. Voorafgaande aan de plech tigheden houdt hij een toe spraak bij het monument in het plantsoen op de hoek van de Inspecteur Schreu- derlaan en het Verzetsplein. Dat gebeurt vlak voor acht uur 's avonds en nadat het koper kwartet van PVO een koraal heeft gespeeld en de aanwezi gen officieel welkom zijn gehe ten. Om exact 20:00 uur klinkt de Last Post, waarna twee minuten stilte in acht zal worden geno men. In aansluiting daarop zingt het Soester Mannenkoor Apol- lo twee coupletten van het Wil helmus. Namens de gemeente legt Jans sen 56 jaar na de bevrijding een krans. Hetzelfde wordt gedaan door mevrouw H. Voogel (na mens het voormalig verzet), de voorzitter van het Oranje Co mité en twee scholieren van het Griftland College. Tussen de kranslegging en het défilé, waarin Janssen zal voor gaan, zingt Apollo de liederen 'Blijf mij nabij' en 'Nader mijn God'. Het Comité 4-4 mei hoopt op veel belangstellenden. 'We zou den het zeer waarderen, indien vooral ook de jeugd van Soest in grote getale aanwezig zal zijn. Verder willen we iedereen op roepen om bloemen neer te leg gen bij het monument', aldus een woordvoerder. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of de Landelijke Huisartsen Ver eniging (LHV) zou besluiten tot een staking. Zo ja, dan leg gen ook de Soester artsen van daag, morgen en overmorgen het werk neer. De plaatselijke huisartsen hebben een vangnet opgezet voor spoed gevallen. Wie dringend hulp nodig heeft, kan zijn eigen huisarts bel len en hoort dan op het antwoord apparaat welk telefoonnummer hij kan bellen voor medische hulp. Volgens W.G. Bavinck zijn hij en zijn collega's ongelooflijk teleurge steld in minister Els Borst van volksgezondheid. 'Er is boosheid onder ons, omdat het wordt ge bracht alsof we maar tevreden moeten zijn. Wat ze biedt is de minimumvariant.' Hij schatte gis teren de kans dat er deze dagen zal worden gestaakt, op 95 procent. De huisartsen willen dat er lande lijk gezien 1,3 miljard extra op ta fel komt. Dat geld is nodig voor een andere organisatie van de avond-, nacht- en weekeinddien- sten, een hogere vergoeding van de praktijkkosten en betere studie- voorzieningen. Als er niets veran dert, blijft het aantal studenten dat huisarts wil worden, afnemen. En dat terwijl het aantal huisartsen dat een 'burn-out' krijgt toeneemt. In het ergste geval zouden over enke le jaren miljoenen mensen niet meer over een eigen huisarts be schikken. In april draaiden de artsen in on der meer deze regio een zondags dienst om de minister erop te wij zen, dat het hen ernst is. De reac tie van Borst komt hen echter bij lange na niet voldoende tegemoet. Vandaar dat meer acties gevoerd zullen worden. De LHV zou giste ren, later op de dag, beslissen of de stakingsactie doorgaat. De Soester huisartsen zouden dat besluit vol gen. De 26e editie van de Oude Ambachtenmarkt, die op He melvaartsdag 24 mei zou wor den gehouden in de historische Kerkebuurt van Soest, gaat niet door. De gemeente Soest be hoort op dit moment nog steeds tot een gedeelte van het land waar in verband met MKZ strengere regels gelden dan elders. Daarnaast trekt de Oude Ambach tenmarkt jaarlijks vele bezoekers van buiten de gemeente, niet al leen uit heel Nederland, maar ook uit het buitenland. Bovendien ko men vele kraamhouders en beoe fenaren van een oud ambacht uit Gelderland en Overijssel, de meest risicovolle gebieden. Het ministerie van Landbouw Na tuurbeheer en Visserij verzoekt juist zeer dringend dergelijke grootschalige evenementen niet door te laten gaan om geen enkel risico te lopen het MKZ-virus te spreiden. Op grond van dit ver zoek en bovenstaande overwegin gen hebben het gemeentebestuur van Soest en het bestuur van de Stichting Markt Oude Ambachten in gezamenlijk overleg besloten dit jaar de Oude Ambachtenmarkt af te gelasten. Omdat de Oude Ambachtenmarkt in Soest zo langzamerhand een tra ditie geworden is, komen er veel bezoekers zonder verder te Ietten op nadere aankondigingen. Het bestuur van de Stichting Markt Oude Ambachten vraagt daarom iedereen vooral door te geven dat de markt dit jaar niet doorgaat. 'Aan allen die van deze beslissing hinder ondervinden bieden wij bij voorbaat onze excuses aan,' aldus het bestuur. 'Uiteraard hopen wij u allen wel weer te mogen begroe ten op de 26*e Oude Ambachten markt, 2e poging, op Hemelvaarts dag 9 mei 2002.' Burgemeester Koos Janssen heeft vrijdagmorgen ter gele genheid van Koninginnedag koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan vier Soester he ren, die volgens hem een voor beeldfunctie voor de samenle ving vervullen. De 'lintjes' gin gen achtereenvolgens naar E. Algra, E.M. Nikkels, G.M. Put ters en N. Uijland. 'Een koninklijke onderscheiding is geen gunst en geen recht,' aldus de burgemeester. 'Het is de erkenning van bijzondere verdiensten voor de maatschappij.' De gedecoreerden waren dus 'bijzondere personen', meende hij. De uitreiking ging met - althans voor Soester begrippen - enig ceremonieel gepaard. Zo wer den de 'decorandussen' eerst apart ontvangen, waarna ze onder ap plaus van de tribunes de raadzaal Na herhaalde klachten over motor crossers, moutainbikers en het los lopen van honden, heeft de politie samen met de bosbeheerder zon dag toezicht gehouden in de bos sen omgeving Monnikenbosch- weg/Birkstraat en Foekenlaan. Een motorcrosser werd te verstaan gegeven, dat hij niet in het bos- duingebied mag rijden en verschil lende mountainbikers werden ver wezen naar de speciale route op het Soester Hoogt. Ook werden diverse hondenbezitters gewaar schuwd, omdat zij hun viervoeter lieten loslopen. 1 zie pagina 5 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 HET GROENE WARENHUIS Lobelia in draagtas van 10 stuks Van 5f05 nu voor €1,79 Intratuin Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203 Intratuin Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644 werden ingeleid, met de burge meester voorop, en moest het vier tal netjes gaan staan terwijl de bur gemeester zogezegd hun doopceel lichtte en een opsomming gaf van alle functies waarin ze zich ver dienstelijk hadden gemaakt (of nog maken). Vooral bij Eit Algra duurde het behoorlijk lang voordat Janssen dat lijstje had afgewerkt. De oud- Griftlanddocent (wis-natuurkun- de) beweegt en bewoog zich op zeer uiteenlopende terreinen van Kerk, Staat en Maatschappij en spant zich o.m. in voor buitenlan ders, de vrede, vluchtelingen (her en der), de wereldwinkel, de ver spreiding van het evangelie en de bijbel en ander zegenrijk werk in kerk en samenleving, maar ook voor de sterrenkunde en het mi lieu; bovendien werkt hij regelma tig mee aan Radio Soest en is hij bekend als tekstschrijver (o.a. voor het nieuwjaarscabaret van de ge meente Soest). Algra, die zich vol gens Janssen met name zowel be stuurlijk als uitvoerend verdienste lijk heeft gemaakt voor de 'minder bedeelde medemens', werd als eni ge ridder in de orde van Oranje Nassau. Na hem huldigde Janssen de heer E. Nikkels, onlangs afgetreden als directeur Business Development van de NS en in die functie o.a. betrokken bij de financiële ge zondmaking van het bedrijf. Hij was ook (plaatsvervangend) lid van de SER, en o.a. lid van de WD-adviescommissie verkeer en vervoer. Daarnaast toonde hij be stuurlijke inzet voor de 'toon kunst', o.a. als secretaris van het Utrechts Symfonie Orkest en aller lei andere instellingen op het ge bied van de muziek, o.a. ten bate van jonge toonkunstenaars, even als de Rotary Soest-Baarn. Vol gens de burgemeester werd Nik kels gewaardeerd om zijn helder heid, vindingrijkheid en overtui gingskracht. Hij reikte hem de ver sierselen uit die behoren bij de be noeming tot lid in de orde van Oranje Nassau. Als derde Soester ontving dhr. G.M. Putters de benoeming tot lid. Hij was o.a. werkzaam als direc teur van een dochterbedrijf van de Hoogovens en daarna vennoot bij de Boer Croon Groep en als zodanig interim-manager bij aller lei bedrijven, later werkzaam in 'business development' en mana- gement-ondersteuning. Hij was o.a. bestuurslid van de Nederland se Jeugd Gemeenschap, vervulde diverse functies in de VVD (o.a. provinciale staten van Noord-Hol land), de zeekadetten en de jeugd- Wegens verkoop van ons bedrijf per 1 augustus a.s. organiseren wij een speciale reorganisatieverkoop op onze gehele collectie met m.u.v. ondergoed, sokken en alle nabestellingen, hierop ontvangt u 10% korting. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Arrow Paul Shark Wellington of Bilmore Brax van Gils Desch Pierre Cardin John Miller Setball Yves St. Laurent Falke Atelier Torino Schiesser Jaguar krat, van 19.49 voor kilo pak a 100 gram W w 100 gram van 3.69 voor kilo, van 16.99 voor Burgemeester Janssen (l.) met de gedecoreerden (en hun dames); v.l.n.r. de echtparen Nikkels, Uy- land, Algra en Putters. luchtvaartbrigade, en diverse ande re waardevolle functies bij o.a. de kinderbescherming, gehandicap tenzorg, Rode Kruis/Bloedbank en de sociale werkvoorziening. Tenslotte huldigde de burgemees ter de heer N. Uijland, die in Soest o.a. bekend is geworden als onder houdsmedewerker op Zonneglo ren maar zich bovendien verdien stelijk heeft gemaakt als EHBO-er, kledinginzamelaar (voor Roeme nië), jeu-de-bouler en oudpapier- ophalêr (voor BDC) en vooral als bouwer van schaalmodellen van o.a. verdwenen Soester huizen en boerderijen. 'De glans van de koninklijke on derscheiding straalt ook af op de mensen in de omgeving van de gedecoreerden,' aldus Janssen, die ook de echtgenotes van de 'gerid- derden' naar voren haalde en van bloemen voorzag. Namens de ge decoreerden sprak Eit Algra een spontaan dankwoord. Daarna mocht het viertal op de foto en zijn handtekening zetten in het officiële gastenboek van de gemeente. Ten slotte mocht het 'publiek' de diver se handen schudden en zorgde de gemeente nog voor de verstrekking van een gebakje en een glaasje prik. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 3 mei 13:00 Lasergame X-Change, Molenstraat 142, f 17,50. Vrijdag 4 mei 13:00 Sport en spel, X-Chan- ge, Molenstraat 142. 14:00 Presentatie 'Soest onder vuur', Gildehuis/museum Oud Soest, Steenhoffstraat 46. 20:00 Herdenking der gevalle nen, monument Inspecteur Schreuderlaan. Zaterdag 5 mei 20:15 Concert Colenso Con sort, Cenakel, Amersfoortse- straat 18, Soesterberg, f 20,00/ 25,00. 20:30 Expo Joyce Janssen en Jazzclub, Artishock, Steenhoff- straat 46. Zondag 6 mei geen opgaven Maandag 7 mei 19:00 Wijkschouw Smitsveen, Varenstraat 67. 20:00 Medium Sjoerd Hidma, Paso, de Vriendschap, Nachte- gaalweg 8A, f 2,50/7,50. 20:30 Film 'Mononoke Hime', Artishock, Steenhoffstraat 46, f 7,00/10,00. Dinsdag 8 mei 12:30 koffiebijeenkomst UW- Soest, Groot Kievitsdal (Hil versum). 15:30 Speurtocht X-Change, Molenstraat 142. Woensdag 9 mei 14:00 Jeugdfilm: 'Manken', C- drie, Willaertstraat 49, f 7,50/ 10,00. 16:00 Afscheidsreceptie brand weercommandant J.Th. Bak ker, brandweerkazerne, Lange Brinkweg. Zaterdagmiddag omstreeks één uur werd de politie voor een mel ding wateroverlast naar een wo ning aan de Varenstraat gestuurd. Nadat de politie had vastgesteld waar de oorzaak lag van de water overlast, troffen zij niemand thuis. Gezien de waterschade die inmid dels bij de benedenburen was ont staan, besloten de agenten de deur van het bewuste pand te forceren. Eenmaal binnengekomen troffen zij in één van de slaapkamers een hennepplantage aan. De ruim hon derd planten werden onmiddellijk geruimd en vernietigd. De inmid dels ter plaatse geroepen REMU stelde vast dat er sprake was van diefstal van elektriciteit en zal hier van aangifte doen. In overleg met justitie werd besloten dat de hoofdbewoner, een 30-jarige man uit Soest, op een later tijdstip zou worden aangehouden. Heerlijk vindt ze het; aanbiedingen bedenken voor de klanten van 't Vaarderhoogt. Deze week viel Renées oog op de van 19,95 voor 12,50 Koopt u er alstublieft niet al te veel en vertel het niet verderwant anders wil zij volgende weck wéér de aanbieding bedenken. (geldig van woensdag 2 mei t/m woensdag 9 mei) ■ss. NVM BURG. GROTHESTRAAT 13 3761 O SOEST

Soester Courant | 2001 | | pagina 1