linbi Visser Ossendamweg-probleem wordt voorlopig niet opgelost VEKEK Leerkrachten Van der Hucht knijpen twee oogjes dicht SUBARU ente stratieve m WIE ANDERS! Wijkschouw Varenstraat en Valeriaanstraat: maandag 7 mei SCHRAVEMADE B.V. KC Zoys schort alle hondentrainingen op Golfclub Soestduinen kapt bomen voor afslagplaats A Soester (36) moet nu toch boeten voor potloodventen PAgIna2 Bewoners gaan zelf 'maatregelen' bedenken OESTB.V. ru. srs rs s ng R.WESTRA VLOER bedekking Politie zoekt getuigen van tasjesroof School aan Valeriaanstraat viert feest Aart v. Ginkel (Spullenhulp) overleden 580 kinderen slagen voor verkeersdiploma specialist in AH Wheel Drive AWD ix Leesmarathon r Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn vriendelijke WOENSDAG 2 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 ouwbedrijf met ruim Ier- en utiliteitsbouw. en vlotte en enthou an Word en Excel) ce-management ninistratie sntie. on en post. 'e werkzaamheden iraktijkervaring in een ate van ar. as, opleiding en est 6720807 Soest-Zuid snakt naar structu rele oplossingen voor de ver keersproblemen in de wijk met name de dagelijkse filevor ming op de Ossendamweg - maar voorlopig moeten de be woners het zien te rooien met (nood)maatregeien die ze zélf mogen bedenken. Voor een echt structurele aanpak is er voorlopig zeker de eerste vijf Ijaar geen geld, en bovendien moeten daarvoor afspraken met andere gemeenten worden gemaakt. Soest-Zuid is voorlopig dus op zichzelf aangewezen, nu ook het gemeentebestuur niets meer weet te bedenken en daarvoor naar het inmiddels beproefde middel van de 'klankbordgroep' heeft gegre pen. Daarin mogen de wijkbewo ners zelf - bijgestaan door ambte naren en deskundigen - ideeën uitwisselen die moeten leiden tot 'burgerlijke beleidsaanbevelingen' aan het College van B. en W.dat ze vervolgens - al dan niet - ter goedkeuring voorlegt aan de ge meenteraad. De klankbordgroep heeft naar verwachting twee a drie sessies nodig om met concrete voorstellen te komen. De eerste bijeenkomst staat al vast: 8 mei. Zo'n veertig belangstellenden van de Ossendamweg en omgeving verzamelden zich vorige week dinsdagavond in een enigszins 'ge laden' stemming in de kantine van het gemeentehuis. Ze kregen daar tekst en uitleg van Joep Lax, ver- keersexpert van het (ingehuurde) bureau Xtnt uit Utrecht, die de avond begeleidde. Soests eigen verkeersdeskundige, Ad van Wan- rooij, was er ook, maar van be stuurlijke zijde viel geen interesse te noteren. Wethouder Harry Wit te was die avond met belangrijke dingen bezig, zoals sommigen tot hun teleurstelling moesten verne men. Het kostte Lax nog behoorlijk wat moeite om de discussie telkens te rug te brengen naar de vraag wel ke (nood)maatregelen eventueel nu - op kleinere schaal en op korte termijn - te nemen zijn om de si tuatie op en rondom de Ossen damweg althans enigszins draaglijk te maken. Dat de bewoners snak ken naar een structurele aanpak, waarmee na zoveel jaren nu eens échte oplossingen worden bereikt, kon hem niet vermurwen. Hij had dan ook weinig keus. Het moet immers allemaal snel en liefst ook goedkoop. Wat het mag kosten? 'Meer dan nul en minder dan 10 miljoen gulden,' grapte Lax even; later herstelde hij zich en beperk te zijn 'toezegging' tot de medede ling dat het gemeentebestuur voor een goed idee best geld over heeft, maar hoeveel...? Overstromende rivier Verschillende bewoners grepen de gelegenheid gretig aan om hun ideeën nu al vast te spuien. Zo presenteerde de heer R. Huart nog eens zijn oplossing voor de door- stromingsproblemen, waarvoor hij al vaker de aandacht heeft ge vraagd, en maakte oud-wethouder mevrouw Walter-Van der Togt duidelijk dat wat haar betreft alle afsluitingen in één klap ongedaan gemaakt moesten worden. Ze ver geleek de situatie met die van een overstromende rivier, waarvoor juist 'ruimte' gemaakt moet wor den. Volgens haar zijn de files pas ontstaan na de afsluiting van enke le zijwegen (overigens op verzoek van weer andere bewoners). 'Je kunt het probleem deze week nog oplossen door een paar borden weg te halen.' Ze bepleitte met name de opheffing van de barriè re (in de spits) bij de Foekenlaan, die volgens haar een 'paskwil' is. Hetzelfde gold volgens sommigen voor de Bartolotti- en Van Beu- ningenlaan, waarvan de afsluiting (vanaf de Birkstraat) er alleen maar voor heeft gezorgd dat het kruispunt Vondellaan/Soester- bergsestraat nog veel drukker is geworden. Andere pleitten o.a. voor het afschaffen van de ver keerslichten bij de spoorwegover gang Soest-Zuid of in elk geval het ongedaan maken van de regeling dat de stoplichten nu soms op rood staan zónder dat er ook maar enig verkeer uit andere richtingen komt, wat 'opzettelijk' files veroorzaakt. Opmerkelijk is volgens sommigen in elk geval dat het verkeer rede lijk doorstroomt als de stoplichten kapot zijn of op 'knipperen' staan... Stoppen met Boerenstreek Verder passeerden nog een 'opge schoven' kruispunt Oude Utrecht- seweg en een rotonde voor de Soesterbergsestraat de revue en De Ossendamweg: hoofdknel punt in de hoofdwegenstructuur. Foto: Soester Courant ook eentje voor de Koningsweg/ Nieuweweg, terwijl er hier en daar ook nog werd gepleit voor ver keersremmers omdat van de in middels ingevoerde 30-kilometer- zone zich toch maar heel weinig automobilisten zich wat lijken aan te trekken. Overigens vroeg men zich ook af wat er van het bussta tion aan de Eikenlaan zal worden - met alle gevolgen voor het ver keer - als het busplan straks wordt opgeheven of sterk gereduceerd. Uiteraard was er ook iemand die erop wees dat al het verkeersge drag het gevolg is van menselijke keuzes en geen 'natuurverschijn sel', en dat er al veel gewonnen zou zijn als meer mensen de trein zouden nemen. En zelfs was er ie mand die serieus de gedachte op perde om direct maar te stoppen met het verder volbouwen van de Boerenstreek. Aan het slot van de bijeenkomst vertoonde zowaar wethouder Wit te zich nog even, overigens zonder zich nog in de discussie te mengen. Zo'n 18 bewoners gaven zich uit eindelijk op voor de praatgroep die de burgerlijke beleidsaanbevelin gen nog voor de zomervakantie op de tafel van de wethouder moet deponeren. Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt lompen, ijzer, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. SOESTER COURANT- RECLAMEKRANT AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk BIJ WASIEL STEITNER WASIEL STEITNER 3 L A A P S T tl O t r a p k) t t- A N G fi N K W E Q 35 Soest. Lo. REMU - Tel.: 035 -6019600 De politie is op zoek naar getuigen van de tasjesroof die vorige week dinsdag om 14:45 uur plaatsvond op de parkeerplaats van De Smits hof. Een 47-jarige vrouw uit Soest kwam bij haar auto terug van boodschappen doen, toen een man de tas van haar schouder rukte en er vandoor ging. De vrouw spoed de zich achter hem aan, maar moest de inhaalpoging, met een pijnlijke schouder, staken. Tijdens de vlucht gooide de man de tas weg, niet dan nadat hij de portemonnee eruit had gehaald. Het signalement van hem is: kort krullend haar, slank postuur. De dader die in de richting van de Weegbreestraat vluchtte droeg een zwarte broek. Wie iets gezien heeft, wordt ver zocht de politie van het district Eemland-Noord te bellen, tel. 0900-8844. Het zal hier en daar wel onrus tig zijn geweest in de klassen, maar waarschijnlijk knepen de leerkrachten niet één, maar twee oogjes dicht tijdens de nacht die de leerlingen van de Van der Hucht Valeriaan in hun lokaal doorbrachten. Een visboer met een half openge sneden kabeljauw en octopussen, een opticien met lenzen, ruiken aan en tasten in een doos met on der meer groenten, dat en nog veel meer passeerde de revue op de bij zonder neutrale basisschool die de gehele vorige week benutte om het tienjarig bestaan te vieren. De vestiging aan de Valeriaan straat, vlak naast de Mavo Soest, is de jongste tak van de Van der Huchtscholen. De oudste is die aan de Paulus Potterlaan, terwijl de 'middelste' van de drie aan de Libel in Overhees is te vinden. Ter afsluiting van de festiviteiten rond het tweede lustrum brachten de leerlingen donderdag de nacht door in hun klaslokalen, waar ze normaliter alleen overdag dienen te verschijnen. Na het ontbijt en het oplaten van ballonnen doken ze vervroegd het weekeinde in, een groot aantal ervaringen en kennis rijker. De feestweek stond maandag in het teken van een woestijntheater, verzorgd door de Stichting Dans. Donderdag gingen wederom de voetjes van de vloer toen mensen van Danscentrum Sepp les gaven aan de scholieren. Dinsdag waren dezelfde kinderen al op vossenjacht gegaan en woensdag konden ze ruiken aan en proeven van verschillende soorten groenten. In een doos waren aller lei zaken gestopt, die ze moesten raden door te ruiken en te tasten. De schoolbanken maakten plaats voor slaapzakken, want de leerlin gen van de Van der Hucht Valeri aan brachten de nacht in het leslo kaal door. Nog spectaculairder was de de monstratie van Ruud Smit die en kele vissoorten had meegenomen en de kinderen spelenderwijs we tenswaardigheden bijbracht. Het zelfde deed opticien Hans Nota vanuit zijn vak. Deze activiteiten hadden allemaal te maken met de natuur- en milieudag. Na alle vermoeienissen mochten de kinderen donderdagmiddag een zitplaats zoeken en naar een film kijken, voordat de pyjama's uit de schooltassen werden gehaald en de slaapzakken werden uitgerold in de lokalen. 'Het was allemaal ge weldig leuk, iedereen heeft geno ten', aldus directeur Dik Luschen aan de telefoon, waar hij luid zin gend naar toe was gelopen. Brasserie MOEDERDAG IN DE SOESTER DUINEN Op moederdag serveren wij om 13.00 uur onze moederdagbrunch een feestelijk koud, warm buffet MOEDERDAGBRUNCH A. FL. 37,50 Garnalencocktail met cocktailsaus Fruitcocktail Hamcocktail met asperges Heldere ossenstaartsoep met madeira Heldere tomatensoep Hollandse haring Gerookte zalm Gerookte forel met mierikswortelsaus Krabsalade Salade van tonijn en mandarijn Sandwiches gemaakt van gerookte kalkoen Gerookte ossentong Pepersalami Ardennerham met seizoensfruit Selderiesalade Aardappelsalade Diverse sauzen, rauwkost en stokbrood Diverse broodsoorten Ijscoupe speciaal Bel voor reservering en/of informatie: 035 - 603 60 10 Ook op beide pinksterdagen Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag Vorige week is in zijn huidige woonplaats Culemborg overle den de oud-Soester Aart van Ginkel. Hij werd 52 jaar. Van Ginkel genoot in Soest vooral bekendheid als penningmeester - later (vanaf 1990) ook voor zitter - van het Soester kring loopcentrum Spullenhulp. Van Ginkel had een eigen verzeke ringskantoor en belastingad viesbureau in Soest, maar in zijn vrije tijd was hij jarenlang de bevlogen voortrekker van het kringloopcentrum. Hij voerde in die jaren de talrij ke onderhandelingen met het gemeentebestuur en legde de grondslag voor de samenwer king met andere kringloopbe- drijven in de regio. Onder zijn stimulerende leiding voltrok zich de transformatie van Spul lenhulp zelf - ooit bescheiden begonnen aan de Veldweg o.l.v. de legendarische Elly Joosten, later samen met de moskee ge huisvest in de v.m. Jozefschool aan de Parallelweg - naar de moderne behuizing aan de Schans. Hij loodste de organisa tie, die tot dat moment uitslui tend uit vrijwilligers bestond, door een moeilijke periode naar een bestendiger toekomst, waarbij niet alleen de recycling- gedachte in Soest werd bevor derd, maar ook een behoorlijk stuk werkgelegenheid werd ge creëerd en tevens de belangrij ke 'sociale' functie van de druk (vooral door veel Soesters met een kleine beurs) bezochte kringloopwinkel werd behou den. 'Niet commercieel, wel professioneel', was daarbij zijn leitmotiv. In 1994 werd het nieuwe kringloopcentrum fees telijk in gebruik genomen, wat hij ongetwijfeld heeft beleefd als de kroon op zijn werk. Een jaar later trad hij af als voorzit ter. Hij bleef ook daarna nog enige tijd penningmeester, tot zijn verhuizing naar Culemborg. Van Ginkel was al enige tijd ernstig ziek. De crematie heeft vandaag plaatsgevonden. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines {motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A. 3763 LP Soest Postbus 462, 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. In Soest hebben vorige week 584 kinderen deelgenomen aan het verkeersexamen. Op vier na be haalden allen het diploma, maar de 'zakkers' krijgen een herkan sing. Eén van de deelnemers be haalde het maximaal haalbare aan tal punten. De test bestond uit 20 vragen. Vorig jaar deden 413 scho lieren mee. De jaarlijkse wijkschouw voor de Varenstraat en Valeriaan straat is dit jaar op 7 mei om 19:00 uur. Bewoners van dit deel van Soest kunnen dan hun wensen of problemen over hun woonomgeving bespreken met de organisaties die verant woordelijk zijn voor de woon omgeving: de gemeente, Wo ningstichting Achtgoed, de po litie en het welzijnswerk. Tijdens een loopronde door dit deel van de wijk Smitsveen worden alle knelpunten bekeken. De ge meente streeft ernaar om ter plek ke antwoord te geven op de vra gen. Om dit mogelijk te maken is het belangrijk dat van te voren be kend is welke vragen verwacht kunnen worden. De volgende on derwerpen zijn al bekend gemaakt en worden tijdens de schouw beke ken: schoonhouden achterpaden verontreinigde verkeersborden aangezicht flatplint zwerfvuil naast afvalbakken onderhuur gebruik van het basketbalveld parkeerverbod snoeien begroeiing achterzijde woningen fietsen over de trottoirs dumpplaats bouwafval parkeren op het trottoir Varen- straat hondenuitlaatplaats Varenstraat hoogte van schuttingen onderhoud tegel- en straatwerk De wijkschouw start op maandag avond 7 mei om 19:00 uur voor het adres Varenstraat 67. Wie tij dens de wijkschouw voor de Va- renstraat en Valeriaanstraat iets aan de orde wil stellen kan dit vooraf telefonisch of schriftelijk melden bij buurthuis 'De Praat paal', Graag bij melding duidelijk naam, adres, telefoonnummer, de plaats en de aard van de klacht vermelden. Voor vragen en mel dingen kan men zich richten tot Pieter Henke: buurthuis 'De Praat paal', Smitsweg 311/313, 886019546. Wie niet in de gelegenheid is de wijkschouw bij te wonen, kan ver zoeken over het onderhoud van de woonomgeving altijd melden bij het Meldpunt Woonomgeving, 886093666. fPO tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Alle trainingen voor dit sei zoen van de kynologenclub Zoys zijn afgelast in verband met mogelijke verspreiding van het MKZ-virus. De clubleiding wil geen enkel risico nemen en heeft haar leden schriftelijk op de hoogte gestéld van haar be sluit. Alle cursussen worden verschoven naar het volgend seizoen. Wie zich voor dit seizoen had opgegeven, hoeft zich niet opnieuw in te schrij ven en wordt automatisch inge deeld voor de lessen. Wie daar voor geen interesse heeft, wordt verzocht dat schriftelijk te melden bij Zoys. Met de besturen van twee andere hondenverenigingen was door de kynologenclub eerder afgesproken de trainingen te staken. Toen de regels van de Raad van Beheer werden versoepeld, konden de cursussen worden hervat, maar nadat nieuwe MKZ-besmettingen werden geconstateerd, vond Zoys het verstandiger haar activiteiten te staken. 'Als bestuur willen en kunnen we de verantwoording niet nemen. Het moge duidelijk zijn dat hon densport een hobby is en een hob by mag niet ten koste gaan van het levensonderhoud van agrariërs', schrijft het bestuur in de brief aan de leden. Golfclub Soestduinen aan de Van Weerden Poelmanweg 4-6 heeft zonder kap vergunning 21 bomen gekapt. Dit deden zij om ruimte te maken voor een nieuwe afslagplaats, dat is de plaats waarvandaan de bal ge slagen wordt. Deze nieuwe afslagplaats was vol gens directeur B. Schoenmaker van de golfclub nodig doordat de bouw van de nieuwe appartemen ten er voor zorgde dat de bestaan de afslagplaats moest verdwijnen. Verder bleek dat de golfclub een weggetje met gritverharding heeft aangelegd dat in strijd is met het bestemmingsplan. De Algemene Inspectie Dienst (AID) heeft inmiddels een proces verbaal opgemaakt voor de kap van de 21 bomen. Schoenmaker is echter tot een schikking met de AID gekomen, zodat de zaak niet hoeft voor te komen. In overleg met de gemeente moet hij de bo men herplanten en daar waar het nodig is, zal opnieuw zwarte grond worden aangebracht. Schoenmaker is bereid om alles terug te brengen in de oorspronkelijke situatie. Een knelpunt is echter dat hij de nieuw aan te planten bomen ergens an ders op het terrein wil neerzetten. De gemeente is echter onverbidde lijk. Er wordt geen toestemming gegeven voor de aanleg van een afslagplaats en het genoemde weg getje. De bomen moeten worden geplant op de plaats waar ze ge kapt zijn. Verder moeten ze van dezelfde omvang zijn en in verhou ding staan tot de bomen die door de golfclub gekapt zijn. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 De politierechter in Utrecht heeft vrijdag een 36-jarige Soester veroordeeld tot hon derd uur dienstverlening we gens potloodventerij. De man had vorig jaar augustus zijn ge slachtsdeel ontbloot op het Utrechtse centraal station. Het was niet voor het eerst dat de verdachte zich bij de rechter moest verantwoorden voor potloodvente rij. Zowel in 1998 als 1999 was hij al eens veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De Soester volgt inmiddels een therapie, maar dat gaat 'stroef, bekende hij vrijdag. Door zijn drukke werk moet hij soms een behandelsessie overslaan. Vorig jaar augustus was hij op nieuw in de fout gegaan na een avondje stappen. Hij had de laat ste trein naar huis gemist en had geen geld voor een taxi. In de hal van het centraal station deed de man zijn gulp open en begon in het openbaar met zijn geslachtsdeel te spelen. Officier van justitie mr. M. Dierick oaarde het zorgen dat de man meermalen in de fout is gegaan hoewel hij onder reclasseringstoe- zicht staat. Volgens de reclassering doet de Soester het niet om ande ren te shockeren, 'maar uiteindelijk staat de verdachte zich wel af te trekken op het centraal station', uitte de officier haar ongenoegen. Ze eiste zestig uur dienstverlening. Bovendien moest de Soester in haar ogen de twee weken gevange nisstraf uitzitten die hem in 1998 voorwaardelijk was opgelegd. Van de voorwaardelijke straf uit 1999 kon de proeftijd met een ja ar wor den verlengd om te bewerkstelli gen dat de verdachte voorlopig onder toezicht blijft van de reclas sering, aldus Dierick. Politierechter mr. A. Herstel von niste grotendeels overeenkomstig de wens van de officier van justi tie. Alleen zette hij de twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf uit 1998, waarvan de aanklager de tenuitvoerlegging vorderde, om in veertig uur werkstraf. Van de straf uit 1999 verlengde Herstel de proeftijd en ook legde hij de geëis te zestig uur dienstverlening op. Overmorgen, vrijdag 4 mei, wordt vanaf 's morgens 10:00 uur het hele boek 'Soest onder vuur' inte graal voorgelezen voor Radio Soest. Twee medewerkers van de lokale omroep, Thari Schröderen Ralph Hakkert, gaan deze bijna tien uur durende klus klaren. Thari Schröder. Om en om ieder een hoofdstuk. Er zijn 36 hoofdstukken, verdeeld over 169 pagina's. Een uniek ini tiatief in het tienjarig bestaan van Radio Soest, dat deze maand fees telijk wordt gevierd. De banden met opnamen worden aangebo den aan de Historische Vereni ging- Ralph Hakkert. De auteur van dit bijzondere boek, waarin heel veel bekende Soester namen voorkomen, is de in Soest geboren domineesdochter Geke van de Merwe-Wouters (62). Haar vader Sietse Wouters was in de oorlog gereformeerd predikant in Soestdijk. Hulp aan slachtoffers, verdrukten en hongerigen stond centraal in het gezin. Volgens één van de fraaie etsen, nummer 12 'Esther', van de kunstenaar/theo loog dr. Marcus van Loopik die deze maand in de Open Hof wor den geëxposeerd (kijken!) een oeroude, christelijke traditie. De ouders van Geke van de Mer we maakten geen deel uit van het verzet, maar hadden er wel nauw contact mee. Dominee Wouters ondersteunde iedereen: joden en andere onderduikers, evacués en verzetsmensen, gewonden en na bestaanden. De onderduikers zocht hij op in hun zolderkamer tjes en hij bemoedigde hen. Soest was destijds een brandpunt van verzet, jnaar ook van verraad. Aanleiding voor de auteur, die in Heusden woont, om dit boek te schrijven was een bedankbriefje van twee voedselzoekers, in 1993 aangetroffen in haar vadersfami- lie-album. En de briefwisseling van haar ouders en inwonende grootmoeder uit de periode 1939- 1946, in 1995 gekregen van haar beide tantes. Verder heeft ze 52 Soesters en oud-Soesters geïnter viewd, onder wie verzetsman Rein Hogeboom (Canada), destijds lei der van de knokploeg Soest, ver zetsman Toon Hilhorst, verzets man Eb Huttinga, verzetsvrouw Miep Wielenga-Quelle (inmiddels overleden), de kinderen Fieke en Theo van de verraden en omge brachte onderwijzer Ben Blanken- stein en vele anderen. Inzage bad ze in de bescheiden van de overle den verzetsmensen Geurt van Woudenberg, Bep Reehorst en Jan Maatman. Op donderdagavond 10 mei houdt Geke van de Merwe een lezing over haar boek, op uitnodiging van de SLAS en Axtishock-literair, in het Artishoek-gebouw om 20:00 uur. Reserveren is aan te bevelen (886019577). 'Soest onder vuur' is uitsluitend verkrijgbaar bij boekhandel Van de Ven. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2001 | | pagina 3