Reünie mooiste doelpunt van Soest sm rlobetrotter met een fluit BC Soest prolongeert titel ISPORTr ld 1500," »teitner Dag lang basketbal in twee Soester sporthallen Soester Schaakfestival barst 24 mei weer los Soester Schaakclub speelt op internet tegen Canberra WOENSDAG 9 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 13 'w zonnehentci te huur - STEITNER PUT IIJNEN atex. Wi ïo Vlug topscheidsrechter bij rolstoelbasketbal Sanitair 86 teams spelen om regiotitel BASKETBAL SCHAKEN SCHAKEN VISSEN Van der Kraats: 79 keer beet B-competitie VOETBAL zaterdag SEC sluit af met gelijkspel Marathon Soester kampioenschappen voor clubs BRIDGE VOETBAL zondag Flinke dosis zelfvertrouwen bij winnend SEC Geld voor sportvoorzieningen Duivenberichten| soesterSgourant Sportprogramma I spüv« iedere UMCHudoy fWót de wxr wuuvi f 7,50,- fret &<zlf faevi. Nostalgie, herinneringen en spierblessures 'OETBAL A.J.W Bedrijfsh Ongediertebestrji. HOUTWORM/ap* met gezichtsbrwmer 3 Weken f 195 6 weken f32s. (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 239] S T U D PUT N G E WEG >D Soest 35 - 6019600 35 - 6014574 teitner@tref.nl O 3 8 voorraad levering stoffeerders ote collectie elf maat nemen aassbieding Jmbinatie 05 05 T u u T G v E G 3 Soest O I O 3 8 ^nië, Spanje, Australië, Slovenië, België en kis misschien ook Japan, i Vlug kun je gerust een jetrotter met fluit noemen. en land vliegt hij af om oelbasketbalwedstrijden bede banen te leiden. Er- een EK of WK, de Para- pics? De 42-jarige Soester bij. nationaal behoort hij tot de heidsrechters. Hij is net terug Rotterdam, waar tijdens een jBaagse finaleronde de Europa ;Cup II voor clubteams op het spel stond. Maar verder moet hij, als het geen eredivisiewedstrijd be- Jtreft, eerst naar Schiphol om op de plaats van bestemming te komen. Of hij nu koers zet richting het noorden, het zuiden of het oosten, mót zijn eigen richtinggevoel is niets mis. In 1978 werd Vlug met de junioren van Red Stars Neder lands bekerkampioen en drie jaar geleden werd hij (schutters)koning van het Groot Gaesbeeker Gilde. (inmiddels loopt hij zo'n 20 jaar rond in de kringen van de gehan dicaptensport. Rob Weber van de Soester basketbalvereniging sleur de hem begin jaren tachtig mee naar een demonstratiewedstrijd jrölstoelbasketbal met de vraag 'is dat niets voor jou?' 'Ik vond het wel wat. Niet lang daarna ben ik log eens gaan kijken en heb ik leteen gefloten, daarna is het snel jegaan', aldus Vlug die al een naam had opgebouwd als scheids rechter bij valide basketbal. Daar floot hij wel eens wedstrijden in de eerste divisie, bij de rolstoelers be landde hij alras in de hoogste re gionen en in 1990 behaalde hij ook zijn internationale licentie. 'Moeilijker? Het is anders', zegt Vlug, 'omdat je te maken hebt met specifieke technische regels, aange past aan het rolstoelbasketbal. Be ginners hebben daar soms nog moeite mee.' Een van de hoogte punten beleefde hij vorig jaar ok tober tijdens de Paralympics in Australië, waar hij onder meer het duel tussen Frankrijk en Australië om de vijfde en zesde plaats leid de. Het was de tweede keer dat hij in Sydney deel uitmaakte van een ^blaasorkest', want in '98 was hij installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 voor de WK voor landenteams ook al 'Down Under'. Over drie jaar hoopt Vlug in Athe ne zijn partij te mogen meeblazen, maar op dit moment kijkt hij reik halzend uit naar het eerstvolgende grote evenement, volgend jaar au gustus, de WK in Japan. 'Neder land behoort tot de toonaangeven de rolstoelbasketballanden, dus je mag verwachten dat in ieder geval de heren zich plaatsen. Als de da mes zich ook kwalificeren, gaan er twee Nederlandse scheidsrechters heen, anders één en soms nodigen ze ook nog een neutrale scheids rechter uit. Gezien mijn staat van dienst bestaat de mogelijkheid dat ik naar Japan ga.' Topsport Waar ook op deze aardbol, in de wereld van minder valide sporters voelt de Soester zich thuis. 'Mijn grootste drijfveer is dat het mijn leuke hobby is en blijft. Het is toch wel een apart wereldje, ons kent ons. Sommigen kunnen erover re detwisten, maar het is topsport. Rolstoelbasketballers zijn geen zie lige mensen. Ze willen gewoon voor vol aangezien worden. In een rolstoel zitten betekent niet dat je gek bent. In de wedstrijden gaat het er soms keihard aan toe, maar de sfeer binnen en buiten het veld is tien keer beter dan bij valide basketbal, doordat de acceptatie onderling veel hoger is.' Met name in Italië en Spanje is het goed boeren voor topspelers. 'De spelers krijgen daar een baan, een huis, een auto, noem maar op. Er wordt daar volop gesponsord, in Australië ook.' Zelf wordt Vlug er niet financieel wijzer van. Hij krijgt weliswaar een vergoeding, maar die weegt vaak niet op tegen de onkosten die hij maakt. Niet in geld uit te drukken zijn evenwel de indrukken die hij opdeed in bij voorbeeld Madrid, Barcelona, Ge- neve, Ljubjlana en Jordanië. 'De Europese finales voor club teams zijn altijd op vrijdag en in het weekeinde, dan zie je meestal niet meer dan de sporthal en het hotel, maar in Jordanië floot ik kwalificatiewedstrijden voor Ara bische landen voor de Paralympics. Daar was ik wat langer en dan heb je vaak ook een rustdag. Boven dien begonnen de wedstrijden pas om vier uur en zorgde de organi satie elke dag voor een uitstapje. In Sydney zie je ook een heleboel. Mijn vrouw is toen de laatste da gen komen kijken en daarna zijn we nog twee weken gaan toeren in een camper, hebben we de vakan tie eraan vastgekoppeld.' Zijn hobby, Vlug denkt nog niet aan stoppen, kost veel vrije tijd. 'Voor een weekeindtoernooi reis je vaak op donderdag al en moet je dus vrij nemen. Dan moet je met je baas bespreken en als er wed strijden in een vakantieperiode zijn, heb je ook extra rekening te houden met collega's', vertelt Vlug die sinds januari in dienst is van Drukkerij Smit bv in Amersfoort, de grote broer van de Soester Cou rant. Naar verluidt gaat de scheids rechter elke dag fluitend naar zijn werk. Red Stars heeft de gigantische klus op zich genomen om 86 teams van zeven clubs op één dag te laten spelen om het re gionaal kampioenschap bas ketbal. Voor de 150 wedstrij den worden zaterdag 26 mei zowel sporthal Beukendal als Aqua Indoor benut. Van de jongste jeugd tot aan de oudste senioren doen de teams van de verenigingen mee. Ze spelen in een poule en aan het eind van de dag worden de resultaten van alle teams per club opgeteld, zodat kan worden bepaald welke club een ti tel aan de sportieve dag overhoudt. In Beukendal zijn twee velden be schikbaar en beginnen de eerste wedstrijden om 9:15 uur. In Aqua Indoor worden vanaf 9:30 uur drie basketbalvelden in gebruik geno men. Met 28 teams is Almaar Meer (Al- mere) kwantitatief het sterkst ver tegenwoordigd. Red Stars en Dunckers (Hilversum) brengen zestien ploegen op de been en ver der doen Break Stars (Baarn), Crackeijacks (Amersfoort), Eem'78 (Eemnes) en Ring Stars (Hilversum) mee. Het organise rende Red Stars zet een groot aan tal vrijwilligers in op de sportdag die om 20:00 uur wordt afgesloten met de prijsuitreiking, maar met een wordt voortgezet met een feestavond in Beukendal. Het Soester Schaakfestival barst donderdag 24 mei weer los. Vier dagen lang zal er ge schoven worden met pionnen en andere stukken in het EHBO-gebouw aan de Paral lelweg. Zoals gebruikelijk be staat het evenement uit drie toernooien. Het rapid- en het kindertoernooi - het laatste is alleen bestemd voor basisscholieren - worden donder dag 24 mei (hemelvaartsdag) afge werkt tussen 10:30 en 17:00 uur. In het rapidtoernooi (deelname kost een tientje) zijn prijzen van 100, 50 en 25 gulden te winnen. Het kindertoernooi is bestemd voor basisscholieren die voor 5 gulden kunnen meedoen. Prijsjes zijn er voor de nummer één tot en met laatst. Om meer geld gaat het tijdens het hoofdtoernooi, waarvoor vrijdag middag om 14:00 uur de eerste van zeven ronden begint, 's Avonds volgt de tweede ronde, in het weekeinde moeten de deelne mers driemaal aanschuiven voor een partij die maximaal vier uur mag duren. Alle deelnemers kun nen eenmaal een zogenoemde 'bye' opnemen, dat wil zeggen dat ze een ronde overslaan. Na afloop mag de winnaar 1000 gulden in casseren, de nummer twee 750 gulden en de nummer drie 500 gulden. Verder zijn er nog vijf be dragen, aflopend van 300 naar 50 gulden, te winnen. Bovendien is er nog een extra prijs van 1000 gul den voor degene die de meeste punten scoort over drie regionale schaaktoernooien: het Soester Schaakfestival, het BSG Pinkster- toernooi (1-4 juni) en het open kampioenschap van Utrecht (8-10 juni). Het inschrijfgeld voor het hoofd toernooi varieert van 0 tot 40 gul den. Volwassenen betalen 40 gul den, jeugd (vanaf 1981) 25 gulden en schakers die op de rating boven 2400 staan, krijgen 50 procent re ductie. Voor IGM/IM-spelers is de deelname gratis. Inschrijving is definitief, zodra het inschrijfgeld is gestort op 98.35.90.133. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar via de Stichting Soester Schaakfestival, Cornelis Evertsenstraat 131, 1215 LN Hil versum. De gegevens (naam, adres, woonplaats, geboortedatum, rating, vereniging, KNSB-lidmaat- schapnummer en om welk toer nooi het gaat) kunnen ook worden gemaild naar Op 15 april is een langdurige correspondentiematch tussen de schaakclubs uit het Austra lische Canberra en de Soester Schaakclub van start gegaan. Op initiatief van oud-Soester Jan de Gier, nu wonend in Canberra, nemen de schakers uit beide plaatsen het tegen el kaar op in zes partijen. Soest en Canberra hebben ieder drie interessante openingsstellin gen aangedragen van waaruit ver der wordt geschaakt. Het speel- tempo is één zet per week. Alle informatie betreffende de match is te vinden op de website www.benkamphuis.nl. ledereen kan actief meeschaken en een voorstel doen voor de volgen de zet in één van de zes partijen. De site herbergt een forum waar in de schaakstellingen bediscussi eerd kunnen worden. Het internet is niet alleen een prachtig medium voor correspon dentieschaak, maar ook voor het snellere schaak. Zondagmiddag 13 mei doet de Soester Schaakclub mee met The International DB- Software Chess Challenge 2001. Dit unieke evenement is live te volgen via de Internet Chess Club f www.chessclub.com)Vier steden (het Zweedse Lund, het IJslandse Gardabaer en natuurlijk Canberra en Soest) gaan elkaar met rapid- schaak (20 minuten per persoon per partij) te lijf op zes borden. Aan Soester zijde strijden onder andere het jeugdige talent Daniël Stellwagen en de kersverse SGS- kampioen Gerrit-Meine Muis. De tweede wedstrijd van de zo mercompetitie van De Snoekbaars is een prooi geworden voor Willem van der Kraats. Hij had 79 keer beet, goed voor een totale visleng- te van 16.79 meter. John Hibbel (13.89) en Gerrit Kasius (13.41) hadden ook een goede dag, maar konden niet aan hem tippen. De vangsten in de Vecht waren zater dagmorgen zeer goed. De twintig deelnemers haalden niet minder dan 613 vissen boven water met een totale lengte van 141.83 meter. De winst in de tweede divisie ging naar Ab Dekker. Hij kwam uit op 7.84 meter (34 vissen). Ook bij de B-junioren hebben AV Pijnenburg en BAV de handen in eengeslagen. Zij vaardigden zowel een meisjes- als jongensteam af naar een wedstrijd voor clubteams. De meisjes sloten de ontmoeting af met de vierde plaats, de jongens werden zevende. SEC heeft met een gelijkspel ge noegen moeten nemen in het laat ste competitietreffen met Bun- nik'73. In Bunnik eindigde het duel in 2-2. Lange tijd zag het er naar uit dat de groenwitten voor de vierde achtereenvolgende maal een driepunter zouden scoren. Ver in blessuretijd kwam de thuisploeg alsnog langszij. Bij rust stond het 1-1. Danny van der Heiden had SEC na een half uur op voorsprong gezet. Na de pauze ontliepen beide ploegen el kaar weinig. Amo Brons bracht de Soesters weer aan de leiding, maar Bunnik trok de stand weer gelijk. Rob La Rose finishte zondag net bij de eerste honderd in de mara thon van Almere. In 3.42.09 werd hij 99516 in een veld van 165 atle ten die de finish bereikten. Twaalf tellen voor La Rose kwam zijn plaatsgenoot Ardath Witkamp binnen. BC Soest heeft de Soester bridgetitel voor clubs gepro longeerd. Dat gebeurde na twee spannende speelavonden in ontmoetingscentrum De Klarinet in Overhees. Toen de laatste zitting aanbrak, be droeg de achterstand van ONI slechts één punt, maar uitein delijk pakte Soest de eindzege met 386 punten. ONI legde beslag op de tweede plek met 377 punten, voor Schoon Slem (340) en de organiserende vereniging Eemland die zich een goede gastheer toonde en genoe gen nam met de laatste positie (335). De bridgeclub Soesterberg moest verstek laten gaan, omdat er geen bridgers beschikbaar waren. De deelnemende clubs vaardigden 4 viertallen (8 paren) af die 25 april en 2 mei aan tafel schoven. Per avond werden drie zittingen gehouden. Tijdens de eerste speel ronden bouwde Soest al een ruime voorsprong op van 20 punten, maar zoals gezegd kwam ONI nog akelig dicht in de buurt van de koplopers die hun leiderspositie verdedigden. Twee viertallen bleven tijdens de Soester kampioenschappen onge slagen. Dat waren het eerste team van BC Soest en het derde van Eemland. Zij behaalden respectie velijk 120 en 114 punten. Soest 2 scoorde 113 punten, Schoon Slem kwam tot een score van 106. Foto: Herman van Dam Het zondagelftal van SEC heeft de competitie afgesloten met een de gelijke 2-0-zege op Nederhorst en gaat met een flinke dosis zelfver trouwen de nacompetitieduels in. Dit weekeinde trappen de mannen van Balthus Burgman voor het toetje af in Hilversum bij Victoria. Bij een nederlaag komen de groen witten 20 mei opnieuw in actie. Wanneer ze winnen of remiseren schuift hun tweede duel een week op. 'We beginnen gewoon weer op nul. In ieder geval mogen we niet verliezen', zei Burgman na SEC- Nederhorst. Trainer Burgman kreeg zondag middag de bevestiging van zijn for matie dat het met haar wel snor zit. Ondanks absentie van drie ba sisspelers, gespaard vanwege mo gelijke schorsingen, domineerden de Soesters het duel volledig, ech ter de doelpunten bleven uit. Pas in de tweede helft bezorgde inval ler Rik Nederstigt SEC de drie punten door twee puntgave tref fers. De bezoekers hadden zelf weinig in de melk te brokkelen en waren sporadisch gevaarlijk via corners en vrije trappen. WZ'49 krijgt 3500 gulden van de gemeente om 10 zitbanken aan te schaffen. Deze kunnen op de staaritribunes worden geplaatst. De club had ook een subsidieaanvraag ingediend voor een computer en een printer, maar aangezien het budget 'kleine sportvoorzieningen' voor 2001 geheel is verbruikt, zal die niet worden gehonoreerd. An dere aanvragen zullen eveneens worden afgewezen, aangezien er binnen het budget geen financiële middelen meer beschikbaar zijn. Wedvlucht: Strombeek; Af stand: 156 kilometer; Wind: noord-oost. DE ZWALUW Comb. de Bes-de Bree 1; Comb v. Egdom 2; P. Kanters 3; Weldink/v. Hengstum 4; E v.d. Brakel Zonen 5; J. Benschop 6; R. v. Hornsveld 8; R. v. 't Net 12; H. Vonk 13; Gebr. de Bruin 14; R. Eimers 15; G.M. Schim mel 17; Patrick Ingrid 19; J. v.d. Bra kel Zonen 25; H. Huisman 32; L. Vogel 34; V. Es Rijksen 39; R.W. Grift 56; B. v. Doom 65; H. Wolfsen 74; A. Teunissen 88; H. d. Bree 100; V. Ginkel Kanters 107; W. v. Dor- restein 132; A. Hooijer 133; A. Rook- huizen 154; C. Kamphorst 175; De Bruin V. Arnhem 181; Th. Wigtman 192; R. Voskuilen 255; J. de Jong 290. DE VRIENDSCHAP Vaessen/Veenendaal 1; B.G. Schim mel 4; Comb. Westerveld 5; B. v. Gar- dingen 6; Altenaar/Reijerse 7; Comb. Zijtveld/Krol 11; H.H. v.d. Veen 13; J. Kortland Zoon 16; J.C. Wijnands 19; A. Dijkstra 27; R. v. Groenestein Zoon 52; Z.K.H. Prins Bernhard 56; J.J. Beijers 70; H.C. Rauch 81. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 4152 WOENSDAG 9 MEI Voetbal 19:30 uur FC De Bilt-WZ'49, kwartfinale beker (De Bilt) DONDERDAG 10 MEI Bedrijfssport 19:00 uur Volleybaltoernooi (Beukendal) ZATERDAG 12 MEI Korfbal 15:30 uur Eemvogels-RDZ 3 (Staringlaan) ZONDAG 13 MEI Hockey 12:45 uur AMVJ-MHC Soest (D) (Amstelveen) Tennis 10:00 uur LTC Soestdijk-De Ma nege (Schrikslaan) Voetbal 14:00 uur Soest-AFC'34 (Bos straat-Oost) 14:00 uur Victoria-SEC, nacom- petitie (Hilversum) MAANDAG 14 MEI Bedrijfssport 19:00 uur Zaalvoetbal (Beuken dal) InCcHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De passeerbeweging is fraai, maar de sprintsnelheid is er gens in de geschiedenis blijven liggen, zodat de bal de achter lijn ruimschoots is gepasseerd, ordat er gedacht kan worden er een voorzet. Een etmaal Idat de F-jes er zich met kluit svoetbal bezighielden, is de niddelde leeftijd op veld 3 in de Bosstraat-Oost met een har of 50 gestegen. p het hoofdveld staat Jan Zwart- liis voor de dugout, net als in $>74 toen de oud-bondscoach het Serste elftal in de vierde klasse van Jan Zwartkruis en John Wester veld halen herinneringen op na een Igewonnen wedstrijd. de KNVB loodste. De sfeer is aan zienlijk gemoedelijker dan in '78 tijdens de verloren WK-finale in River Plate in Buenos Aires, waar hij aan de zijde stond van wijlen Ernst Happel. Ernst Brandes maakt armgebaren en etaleert zijn traptechniek en legt de bal nog steeds haarfijn 'op de stropdas'. Spits Huub heeft aan snelheid ingeboet, maar scoort nog wel tegen een jongere lichting. Bij Henk van Asch jeukt het. Vanwe ge een blessure, opgelopen tijdens het werk, staat hij aan de kant te kijken naar zijn oude voetbalmak kers. Achter hem spelen vijftien dames tegen elf heren die het rus tig aan doen, maar toch winnen. Gerard Beijer, de oudste nog spe lende blauwe leeuw, doet het zijn gepensioneerde collega's van wel eer nog eens voor. Iets verderop went Paul Hilhorst alvast aan het lagere tempo, waarin hij vanaf ko mend seizoen gaat spelen. Meer dan 300 (oud)leden van Soest trappen tegen een bal, of proberen dat, tijdens het reünietoernooi van de 75-jarige sportorganisatie. Met afgezakte kousen in allerlei bonte kleuren, maar ook in smetteloos wit, keurig opgetrokken kuitwar- mers, met scheenbeschermer en touwtje om alles bij elkaar te hou den. Net als toen. Ongestraft gaat de sportieve duik in de tijd niet. Verzorger Charles Roest heeft zijn handen vol aan wedstrijd. De reünie is om negen uur officieel verstreken, maar zit in verrekte en gescheurde spieren, vooral in de hamstring. Roest doet de trapbeweging voor die voor ve len fataal afloopt, wordt dan al weer opgeroepen en loopt naar zijn stek vlakbij de poffertjes kraam. De lucht is zwanger van nostalgie. Ex-trainers, oud-barme- dewerkers, zelfs voormalige tegen standers vallen elkaar in de armen. De gesprekken worden gedragen door anekdotes en herinneringen die meestal zoet smaken en soms tot in detail worden herhaald. An dere gebeurtenissen komen als sterk verhaal terug. Kampioen schappen worden opnieuw beleefd in wat uitmondt in één groot feest van weerzien. De petjes uit de vooroorlogse tijd en de wilde haardossen uit de ja ren zeventig zijn nergens meer te zien, maar de momenten van her kenning stapelen zich op. Drie be jaarde mannen bekijken de foto tentoonstelling en ontdekken een vergrijsde zwart-wit opname van een penningmeester. 'Die schreef zijn jaarverslag achter op zijn siga- rendoosje', schreeuwt één van de drie boven het clublied uit, dat voortdurend uit de luidsprekers in de grote feesttent schalt. Lang zaam, maar zeker stroomt het kas teelachtige tijdelijke onderkomen vol, gelijk de glazen onder de wijd openstaande tapinstallatie. Teamfoto's zijn gemaakt, de/twee geselecteerde sterrenploegén lopen na de afsluitende gala\yedstrijd het veld af naar de zweterige kleedka mers dat slechts een tussenstation is op weg naar het 'après-voetbal'. Ieder elftal, dat soms uit meer dan 20 spelers bestaat, heeft zijn eigen tafel. Op de bordjes staan de na men: Het Enige Vijfde, FC Klap band....... Voorzitter Paul Smit haalt buiten even een frisse neus, met sigaar. 'Ze willen dat ik een toespraak hou, maar dat doe ik dus maar niet. Daar zit toch niemand op te wachten.' De band is begonnen met de covers, verschillende gene raties mengen zich, de organisato ren van de jubileumcommissie krij gen complimenten, ook als ze er niet bij staan, Ron Vlaswinkel blijft tappen. Eén van de vele aanwezi ge WZ-ers tapt een mop, een ac tuele op een historische bijeen komst: 'ik ga even pinnen, ik zie hier een hoop leuke voetballers lopen.' Een Soester in hart en nie ren zegt: 'ik hoop dat het feest van volgende week nog leuker wordt, maar ik vraag me af of dat kan. Moet je toch eens kijken, niet te geloven toch?' Een reünie zegt meer over een club dan een gewonnen of verloren een extra lange verlenging. De reü nie is het gildefeest in het klein. 'In het groot zul je bedoelen', roept Het gildefeest in het klein, dat was de reünie bij S. O. Soest die zondag na afloop van het toernooi voor (oud)leden werd gehouden. In dezelfde feesttent volgen de komende dagen nog vele andere activiteiten. iemand met een laatste krachtsin spanning van zijn stembanden. Hans Stork zal er geen spijt van hebben dat hij speciaal uit de Ver enigde Staten is komen overvlie gen. Jan Hurenkamp, jarenlang clubtopscorer met meer dan vijftig treffers en onlangs voorbijgestreefd door Hilco Krook, mist vanwege vakantie de reünie, misschien wel het mooiste doelpunt dat in de clubhistorie is gescoord.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13