Ambitieus programma 2001 voor Openluchttheater Cabrio Soest VAH ÜootlH emene vergadering Muzikaal 1-2-tje van Soester Kinderkoor en Joseph Custers aruóhocK CULTUUR WELZiJNÏ 'Leve de opera!', ook om zelf mee te zingen GEBAK VAN KOOTEN, DAT GEEFT U TOCH OOK VOOR MOEDERDAG? Uitnodiging g» van Rabobank Soest-Baarn. 'Het gaat om ontspanning' Allochtone moeders maken kennis met moederdag Film over het leven van Charles Gabriël in première Mikt* Jouw ma WOENSDAG 9 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 16 yOf=NSDAG 9 MEI 2( Zondag 17 juni, Cabrio: Rabobank Doe mee met de Soester Logo Puzzel! Nu ook uw film op CD^ Afasiesoos viert tienjarig bestaan Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Kassabonnenactie met veel prijzen Voor jubileumconcert in september en nieuwe cd KvK-voorlichting bedrijfsoverdracht 'Soest onder vuur' Film: 'Met grote blijdschap' Stam fuchsia Fuchsia 0/V. soorten ét zomerbioeiers Qraagmandje Jitstel opheffen an ouderencie. Yan Soest... tot Soesterberg Tom Bakker Het Soester openluchttheater Cabrio (Soesterbergsestraat 140) heeft voor de komende zomermaanden een ambitieus programma op stapel staan. Ook voor dit achtste seizoen is de voorzitter van het bestuur, Berna Kousemaker, er met haar medewerkers in geslaagd een boeiend en zeer afwisse lend programma samen te stel len. Vanaf woensdag 6 juni is er elke week iets te beleven, en dat gaat zo door tot en met woens dag 22 augustus. Het is inmiddels een beproefde formule die Berna Kousemaker - die voor haar inzet vorig jaar werd onderscheiden met de Soester Cultuurprijs 2000 -voor de pro grammering hanteert: veel muziek uiteraard, maar ook 'toneel' en een flink aandeel voor de kindervoor stellingen. Daarvan staan er deze zomer zes op het lijstje. Het exac te programma staat, voor zover bekend, in de huis-aan-huis-krant die namens Cabrio volgende week in Soest wordt verspreid. In kort bestek ziet de zomerpro grammering er als volgt uit: Woensdag 6 juni: Kindervoor stelling 'Het Wonderwoud' met Dirk Scheele Peter (bekend van de televisie), over een holle boom die kan praten en spannende mu ziek van een vogelorkest; 14:30 uur/ 7,50. Zaterdag 9 juni: Dansschool Syl- via (uit Soest) met een country/ line-dance spektakel; 20:00 uur; 10,00. Zondag 17 juni: 'Lang leve de Opera.'.'!', operafragmenten door diverse solisten en koren, die door iedereen kunnen worden meege zongen (zie het kader); 15:00 uur; 15,00; kinderen 6-12 jaar f 10,00'; kinderen tot 6 jaar gratis. Woensdag 20 juni: kindervoor stelling 'Papgemakkelijk' door Kindertheater Klep. Het is niet gemakkelijk om alleen naar bed te gaan; 14:30 uur; f 7,50. Zaterdag 23 juni: Midsummer- night concert door 'Holland Wind Players'; 23:00 uur. Zondag 24 juni: Kerk naar bui ten: openluchtkerkdienst; 10:30 uur. Zaterdag 30 juni: Folkgroep 'Knijn', Iers, Schots en Scheef; 20:00 uur; 12,50; kinderen 10,00. Zondag 1 juli: Meesterverteller Peter van der Linden, joodse ver halen eri sprookjes voor volwasse nen uit o.a. Tibet, Noord- en Zuid- Amerika, China en Japan; 14:30 uur; 12,50. Zondag 8 juli: Trio SHE (twee dwarsfluiten en cello), licht klas siek concert; 14:30 uur, 12,50. Een van de opmerkelijkste 'voorstellingen' deze zomer in het Cabrio-openlucht- theater wordt de 'meezing'- opera op 17 juni, waaraan niet alleen bekende profes sionele solisten en ensem bles meewerken, maar ook het publiek kan meedoen. Iets dergelijks is nog nooit vertoond in Soest. Berna Kousemaker van Cabrio maakte de plannen voor een meezing-opera vorig jaar al be kend, bij de uitreiking van de Soester Cultuurprijs. De 2500 gulden die daaraan verbonden was heeft ze besteed aan deze opera-voorstelling, hoewel dat bedrag op zichzelf lang niet vol doende is om de kosten te dek ken. Het wordt een muzikaal evenement met een grote 'Soes ter' inbreng: de beide sopranen Sonja van Lier en Alexandra Nagelkerke zijn plaatsgenoten, evenals de tenor Charles Ga- briël. Naast hen treden op het Soester mannenkoor Apollo en het fanfareorkest van PVO, eveneens uit Soest, evenals bal letschool Sylvia. Verder treden op de tenor Pie- ter Troost en de bas Winfried van Wijk, beiden uit Zeist, evenals Caroline v.d. Weijden die naast Wybe Kooijmans - organist van de Grote Kerk in Naarden - de pianobegeleiding voor haar rekening neemt, op een vleugel overigens! Annelies van Gerven is dirigente van de operaklas van de Zeister mu ziekschool, die eveneens haar medewerking verleent. Elisa- beth Waage uit Naarden be speelt de harp, het geheel staat onder leiding van dirigent Ma- jel Lustenhouwer en het pro gramma wordt 'aan elkaar ge praat, door de bij veel opera liefhebbers zeer bekende 'Ope ra-Pietje' (Piet Bos). Het programma staat inmiddels in grote lijnen vast. Het ver meldt talrijke bekende en min der bekende nummers uit ope- rawerken van o.a. Bizet, Belli- ni, Mozart, Verdi, Léhar, Of- fenbach en Puccini. Het publiek krijgt bij een aantal nummers volop gelegenheid de bekende melodieën mee te zingen; er zal gezorgd worden voor tekst en muziek. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Woensdag 11 juli: kindervoor stelling door beeldend theater De Muzen: Hoe het kwam dat de schildpadman de dikke dame lief had en Ouder dan Eeuwenoud; 14:30 uur;/7,50. Zondag 15 juli: Openlucht Jazz; muzikale jazzmiddag o.l.v. Thomas Posthuma; 12,50. •Zondag 29 juli: familievoorstel ling 'Assepoester' door Toneelver eniging Mariahout; 14:30 uur; 12,50; kinderen 7,50. Zaterdag 4 augustus: Folklore- ensemble Rodina uit Voronezh/ Rusland; wervelende volksdans- show met 40 medewerkenden; 15:00 uur; 15,00; kinderen 10,00. Woensdag 8 augustus: kinder voorstelling 'Drakenspuug'; over afscheid nemen en verwerken van verlies met een verhaal dat ruimte Iaat voor eigen fantasie; 14:30 uur; 7,50. Zondag 12 augustus: Paljas Fergwater speelt drie eenakters: 'Het probleem', Dinner for one' en 'Dog-accident'; 12,50. Zondag 19 augustus: Geselscap Goet ende Fyn; muzikaal luister genot en lichtvoetig vermaak; 7,50. Woensdag 22 augustus: Kinder theater Graat Harmien met 'De T van Tarzan', een reis door de jungle; 14:30 uur; 7,50. Rabobank Soest-Baarn houdt op dinsdag 29 mei aanstaande haar jaarlijkse algemene vergadering. De bijeenkomst vindt plaats in Restaurant Groot Kievitsdal, Hilversumsestraatweg 19 te Baarn en begint om 20.00 uur. Verkorte agenda - Opening - Notulen vorige vergadering - Jaarrekening 2000 - Decharge - Benoeming leden bestuur en raad van toezicht - Mededelingen en rondvraag De volledige agenda.de notulen van de vorige algemene vergadering.de jaarrekening 2000 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage in ons kantoor aan het Kerkplein te Soest. Coöperatieve Rabobank Soest-Baarn U.A. gevestigd te Soest Elk jaar worden leden van de Rabobank uitgenodigd voor de algemene verg adering. Zij kunnen dan kennis nemen van de resultaten van hun bank. Maar ook invloed uitoefenen op her Meid dat wij voeren. Onze leden hebben immers een belangrijke stem in hoe wij de samenleving van dienst kunnen zijn. En die SteiTl wordt met name hoorbaar op de algemene vergadering. Horen we van U BIJNA F 1.000,-WINNEN? hoge resolutie dus: kwaliteit Direkt bij ontwikkelen film f1.14,95 1 wrfovi&e- PLEIN VAN ZUID 32/34, 3768 ED SOEST, TEL.: 035 601 31 09, FAX 035 602 72 69 Plotseling niet meer gewoon kunnen spreken, schrijven, le zen, gebaren en begrijpen over kwam 12 Soesters. Het ver schijnsel staat bekend als afa sie en wordt veroorzaakt door hersenletsel, vaak na een atta que. Voor deze 12 mensen is er sinds 3 mei 1991 in Klaarwater iedere twee weken een soos. Op 11 mei viert de afasiesoos haar tienjarig bestaan. Pierre en Tiny Joosten zijn sinds negen jaar vrijwilligers op de soos. Ze begeleiden de patiënten met spelletjes en andere activiteiten. Het echtpaar benadrukt dat de bij eenkomsten puur om de gezellig heid draaien. 'Het moet ontspan ning en geen inspanning zijn. Dus het is geen therapie of logopedie. Het gaat er om dat de mensen een gezellige ochtend hebben en lol met elkaar maken. Als ze met een tevreden gevoel naar huis gaan, zijn wij ook gelukkig.' Voor de ochtenden is geen speciaal programma, iedereen mag de tijd naar eigen zin invullen. Vaak wor den er spelletjes gedaan, zoals kla verjassen, rummycub of Aviant. Dit laatste is een spel wat speciaal gemaakt is voor mensen met afa sie. Het uitbeelden of uitspreken van de dingen die op de kaartjes van het spel staan, levert nog al eens wat hilariteit op onder de be zoekers. Naast de soosbijeenkomsten on derneemt de groep ook eens per jaar een uitje naar bijvoorbeeld het museum Oud Soest, de Floriade, een edelstenenslijperij of een Sin- ger-tentoonstelling. Dit jaar zijn de 12 leden en een aantal vrijwilligers naar Panorama Tulip Land bij Voorburg geweest en hebben daar na een boottocht gemaakt. Vol gens Pierre en Tiny is het erg be langrijk om dit soort dingen te doen, zodat mensen met afasie in contact blijven met lotgenoten. Ook gaat er vaak familie mee en zo leren zij er beter mee om te gaan en blijven ze op de hoogte. Voor alle activiteiten die worden ondernomen op de soos, zijn men sen nodig om de leden te begelei den. 'Iedereen moet aandacht krij gen en je moet ervoor zorgen dat iedereen deel heeft aan de gezellig heid,' aldus Pierre. Hij en zijn vrouw zijn erg te spreken over het vrijwilligerswerk dat ze doen. 'Het is erg dankbaar werk en je krijgt er zo veel voor terug, waaronder een heleboel vriendschappen,' vertelt Tiny. Pierre is inmiddels gewend aan de communicatie met afasie- patiënten. 'Het vergt een hoop ge duld, maar dat leer je op te bren gen. Vragen moeten simpel en eenduidig zijn, zodat een makke lijk antwoord mogelijk is.' Het echtpaar vertelt dat iedereen zijn eigen manier van spreken heeft en dat dat bij sommigen betekent dat er geraden moet worden wat ze willen zeggen. Bij mensen met af asie wordt, volgens de vrijwilligers, wel eens vergeten dat ze geestelijk in orde zijn en dat ze dus niet dom zijn. Wel hebben ze meestal nog een ander handicap door het her senletsel. Zo zijn de meesten op de soos gedeeltelijk verlamd. Op 11 mei komt de vereniging weer bij elkaar in Klaarwater om het tienjarig bestaan op gepaste wijze te vieren. www.soesteronderlinee.nlinfo@soesteronderIinee.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Parfum, bloemen, bonbons, het hoort er allemaal bij op moederdag. Zondag is het weer de jaarlijkse verwendag voor Nederlandse moeders. Veel al lochtone vrouwen in Soest zijn niet bekend met het verschijn sel. Christa Gehrels gaat pro beren daar dit jaar wat aan te doen. Christa werkt bij Albert Heijn in winkelcentrum 'Smitshof en vond dat er te weinig wordt georgani seerd door de winkeliers. 'Het is in Soest een beetje duf qua winkels. Er gebeurt helemaal niets.' Om daar verandering in te brengen be dacht ze een leuke moederdagac tie voor de Smitshof. Zaterdag 12 mei zal het winkelcentrum in het teken staan van moederdag en dan vooral gericht op buitenlandse moeders. De actie begint om 10:00 uur met koffie en gebak bij Albert Heijn. Vanaf 14:00 uur kunnen de bezoekers baklava proeven, aangeboden door 'Bay- rakdar Market'. Daarnaast zal er een kassabon nenactie zijn. Van 5 mei t/m 12 mei (14:00 uur) kunnen kassabon netjes met een minimaal bedrag van 25 gulden, gekregen in de win kels van de Smitshof in een ton bij Albert Heijn worden gedeponeerd. Op de bonnetjes moeten naam en telefoonnummer staan. Op 12 mei van 15:00 tot 16:00 wordt uit de ton een aantal winnaars uitgetrok ken. Er zijn prijzen te winnen die iets te maken hebben met moeder dag, zoals parfum of een fles wijn. Ook zal er bij de Albert Heijn een inpaktafel staan, waarop cadeau tjes voor moederdag op kunnen worden ingepakt. Volgens Christa reageerden alle winkeliers van de Smitshof gelijk enthousiast toen ze met het idee kwam. Velen boden aan een prijs te leveren voor de kassabonnenac tie. Het belangrijkste is volgens Christa dat de middag een interna tionaal tintje heeft en dat ook bui tenlandse moeders bekend raken met moederdag en dan eens ver wend worden. 'Monica', 'Verliefd', 'Louise', moeiteloos zingt bijna heel Ne derland de hits van Circus Cus ters mee. Het Soester Kinder koor is straks te horen op de nieuwe cd 'DJ en de Draaior gelman' van Joseph Custers, de ene helft van het duo dat in 1995 een punt zette achter ze ventien vruchtbare jaren van samenwerking. In het Gildehuis wordt elke maan dag gerepeteerd en in juni neemt Custers ter plekke in ieder geval één en misschien zelfs twee liedjes met de zangtalentjes uit Soest op. Tegelijkertijd helpt Custers met de samenstelling en uitvoering van het jubileumconcert dat het vijfjarig koor in september gaat geven. Het muzikale een-tweetje kwam tot stand, nadat Custers eind vorig jaar telefonisch werd benaderd met het verzoek of hij de begeleiding van de jubileumavond op zich wil de nemen. Custers ging in Soest een kijkje nemen en werd bevan gen door enthousiasme: 'Mijn dochtertje was direct gepassio neerd en zat op de terugweg met haar vriendje in de auto te zingen. Ze zijn nu allebei lid van het koor.' De invulling van het feestprogram ma van het Soester Kinderkoor is nog niet rond, vandaar dat er nog eigenlijk niets over te melden is. Custers is inmiddels'in Soest wel aan de slag gegaan en oefende eer gisteren nog met het jonge koor. Ingestudeerd werd 'Vreemde Vol keren' dat Custers met de kinderen wil opnemen voor zijn nieuwe al bum. Het is een afvalversje over volken, waarvan er eentje begint te vechten. Uiteindelijk blijft er één volk over, maar in het lied wordt dan de conclusie getrokken, datje met slechts één volk toch wel wat mist. Wat? Dat wordt in het mid den gelaten door Custers die zijn cd in zijn eigen studio in Hilver sum produceert en zich laat bege leiden door onder anderen gitarist en muziektherapeut Jan Smit. Custers, het 'blonde deel' van het gelijknamige 'Circus' dat in de ja ren tachtig de hitlijsten bestormde en via de beeldbuizen en radio's honderdduizenden huiskamers binnentrad, is vaker aan de slag gegaan met kinderkoren, in onder meer Goor. 'Soest is om de hoek voor mij en het is leuk om naar een jubileum te werken', zegt de vroegere psycholoog die ook werkt(e) met zeer moeilijk lerende kinderen. Tegenwoordig trekt hij ook met een eigen muziekpro gramma én een kindertheaterpro gramma door het land. Alsof dat nog niet genoeg is, dirigeert hij een Big Band in Baarn en treedt hij op met Go Yellow, een acht man ster ke allround coverband die vooral op bedrijfsfeesten van de partij is. De tijd van Circus Custers, waar mee hij samen met Herman Erbé de meeste bekendheid verwierf, is geweest. 'Na zeventien jaar was de koek op. We hadden alles gedaan wat we konden verzinnen. Van optredens met Freek de Jonge over Zuid-Afrika tot cabaret, we speelden in kroegen, hadden ons eigen kindertheater waarmee we overal kwamen en scoorden met Monica dat nota bene op een kin- der-cd van ons stond.' Bewust op jacht naar een hit was het succesvolle duo nooit. Custers meent dat het toenmalige duo mocht meeliften in de vaart van de Nederpop, aangestuwd door Doe Maar. 'Vreemde Volkeren', waar in het Soester Kinderkoor mee zingt, komt ook op een cd voor kinderen (tot 13,14 jaar) te staan. Wie weet. In één simpele zin een heel le ven beschreven? Zo lijkt het wel. Want hij was de pia nostemmer, maar is nu de Soester tenor Charles Gabriël. Over deze bekende Soester zanger is door een aantal en thousiaste, voornamelijk Soes ter video-filmers een boeiende film gemaakt. Deze film zal na een openbare ver toning worden overhandigd aan de Historische Vereniging Soest in het Museum Oud Soest. De vertoning is vrij toegankelijk voor iedere be langstellende en zal plaatsvinden op donderdag 10 mei, aanvang 20:00 uur. ïn de bijna 30 minuten durende film komt natuurlijk ook Charles Gabriël zelf uitgebreid aan het woord. Hij vertelt hoe hij ertoe is gekomen om te gaan zingen en waarom hij nooit beroepszanger is geworden. Het video-portret zou niet compleet zijn als ook niet ge noten zou kunnen worden van de zangkunst van Charles Gabriël. Waarvan akte! De samenwerking tussen Video- groep Soest, de Historische Vere niging en het Museum biedt ook de kans om na afloop het museum te bezoeken. Dat is voor deze ge legenheid speciaal geopend. Een unieke gelegenheid om de ten toonstelling 'Soest onder vuur' te bezoeken, naar aanleiding van het gelijknamige boek door Geke van de Merwe-Wouters. Ook is moge lijk eens kennis te maken met de mensen van de werkgroep genea logie. Die zoeken ver in de ge schiedenis terug naar de herkomst van leuke en interessante families. Daar zijn er vele van in Soest. Maar interessante (nog levende) persoonlijkheden en instellingen kunnen ook onder de aandacht komen van de Videogroep Soest. Na het boeiende videoportret van Charles Gabriël staat er meer op het programma. Er zijn al oriënte rende gesprekken gaande om te komen tot een documentaire over het Groot Gaesbeeker Schutters Gilde. Donderdag 10 mei a.s., in het Mu seum Oud Soest, Steenhoffstraat 46. Aanvang 20:00 uur. Zaal open 19:30 uur. Steeds meer ondernemers komen naar de Kamer van Koophandel toe met vragen over de verkoop van een bedrijf. Om ondernemers met al hun vragen over bedrijfs overdracht goed op weg te helpen organiseert de Kamer van Koop handel samen met de ING Bank en Berk Accountants en belastin gadviseurs een voorlichtingsbijeen komst met de naam 'Verkoop van het eigen bedrijf. Volgens Hans Broug, adviseur bij de Kamer van Koophandel, is het grote aantal vragen naar het onder werp bedrijfsoverdracht eenvoudig verklaarbaar. 'Ondernemers van de naoorlogse generatie komen op een leeftijd waarop ze zich voorbe reiden op de verkoop van hun be drijf. Het gaat hier om een traject dat al gauw enkele jaren in beslag neemt: het creëren van waarde in het bedrijf, het verkoopgereed maken, waardebepaling, prijsbepa ling en uiteindelijk het zoeken van een geschikte koper vergen een hoop tijd. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de emo tionele aspecten: het daadwerkelijk loslaten van iets dat je zelf hebt opgebouwd.' De bijeenkomst over de verkoop van het eigen bedrijf biedt onder nemers een overzicht over het hele traject van bedrijfsoverdracht. 'Zo krijgen ondernemers voor zichzelf een beeld van waar ze op kunnen rekenen en waar ze op moeten let ten,' aldus Broug. 'Zelfs de meest gelouterde ondernemer komt in eens met zaken in aanraking waar hij of zij nog niet eerder mee te maken heeft gehad.' De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 17 mei, van 19:30 uur tot 22:P45 uur. Locatie is in het KvK-kantoor op het Melkpad 26 te Hilversum. Kosten: 195,00 per persoon, incl. syllabus en con sumpties. Aanmeldingen: KvK Gooi- en Eemland, afdeling voor lichting, ©6721212. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 10 mei De in Soest geboren auteur/jour. naliste en domineesdochter Geke van de Merwe-Wouters (62) uij Heusden houdt op donderdag, avond 10 mei om 20:00 uur op uitnodiging van de SLAS en Artis- hock-Literair een lezing over haat boek 'Soest onder vuur'. Dit boek kwam op 4 mei uit; het werd die ochtend op Paleis Soestdijk offici eel aangeboden aan ZKH Prins Bernhard en 's middags in het Gil dehuis gepresenteerd door de uit gever. Een uur later opende burge meester Janssen in Museum Oud Soest de expositie 'Soest onder vuur'. Geke van de Merwe is de dochter van ds. Wouters, die 15 jaar predikant was in de Gerefor meerde Kerk van Soestdijk. Ze was ooit verpleegster in Zonneglo ren en schreef tot nu toe vier boe ken. Soest was destijds een brand punt van binnenlands verzet. Daai gaat haar aangrijpende boek over, Over mobilisatie en evacuatie, hongersnood en voedselhulp. Over Zonnegloren als schuiloord en Soesterberg als Duitse vliegbasis. Over de verzetsgroepen van Wil lem Priem en Willem Hogeboom, de knokploeg van Rein en Beer, de BS-afdeling van Piet de Vries en Henk van Breukelen, de stoottroe pen van Geurt van Woudenberg, de koeriersdienst van Miep Quel- le, het grote verraad van Miep Oranje en de geweldige vreugde van de bevrijding van Soest in 1945. Aanvang: 20:00 uur. Toe gang: 7,50. Presentatie: Dick Koblens. Productie: Jan Vi Reserveren: ©6019577. Maandag 14 mei Luc Sipkes en zijn hoogzwangere vrouw Mieke krijgen een onver wacht telefoontje van een kennis, bij toeval heeft hij Lues broer Ad gesignaleerd in de omgeving van La Roche in de Belgische Arden nen. Vijftien jaar geleden verdween Ad uit hun leven en nu blijkt hij met zijn vrouw een afgezonderd bestaan te leiden, ver van de be woonde wereld. In een poging Ads beweegredenen te doorgronden gaat Luc bij het teruggetrokken paar op bezoek. Zijn aanwezigheid doet de spanning hoog oplopen, en wanneer Luc vreemde geluiden rond het huis hoort, bekruipt hem een onbehaaglijk gevoel. Terwijl sommigen door het leven lijken te huppelen, worden ande ren onder hun lot verpletterd. Hun leven wordt beheerst door tegen slag, schaamte en onherroepelijke missers. 'Met grote blijdschap' schetst een extreme situatie waar bij schaamte geen uitweg meer kent. De tragiek die daarmee ge paard gaat, vormde voor regisseur Crijns de drijfveer tot het maken van de film: een verhaal over men sen die overlopen van liefde en goede wil, maar nooit de juiste beslissingen nemen omdat hun probleem vrijwel onoplosbaar is. Om het accent te leggen bij het beklemmende en aangrijpende van het plot heeft Crijns gekozen voor eenvoud in decor, kostuums, filmi sche stijl en locatie. Lodewijk Crijns verwierf in Nederland, en daarbuiten, grote faam door zijn fake-documentaires 'Kutzooi' (1996) en 'Lap Rouge' (1996). 'Met grote blijdschap' is zijn twee de speelfilm, na 'Jezus is een Pa lestijn' (1999). Regie: Lodewijk Crijns. Scenario: Kim van Kooten en Lodewijk Crijns. Camera: Joost van Gelder, Muziek: Fons Merkies. Met Re- nee Soutendijk, Jack Wouterse, Jaap Spijkers, Camilla Siegertsz, Michel Vermey e.a. Nederland 2001; 90 min. Aanvang: 20:30 uur. Entree: f 10,00; CJP65+7,00. Reserve ren: ©6019577. A.s. zondag 13 me Verras moeder met één vai van 22,50 voor jn 10 cm pot, 3,50 per stuk jplOcm pot, 3,50 per stuk met 10 éénjarige zom 4,75 voor Tevens hebben we een snijbloemen en kamei Op al onze bloemen g garantie. Wij bezorgei Aanbiedingen zijn geldig vanaf dot Aanbiedingen geldig Soesterbergsestraat 44a - Buys Ballotlaan 11 - Soest Jvermorgen gesprek et voorstel van het College or commissie ouderenbeleid op t ;ffen is van de raadsagenda ge hrapt en uitgesteld tot de politie ronde van juni. Overmorge aten de leden van de commissi et wethouder Harry Witte. D iderencommissie wil met hei spreken hoe het verder moet a te inderdaad wordt opgeheven. )e openbare vergadering is to< pnkelijk voor belangstellenden e ie commissie hoopt dan ook c reel mensen die zich in de discu sie kunnen mengen. Het gespr< jegint vrijdag om 10:00 uur wordt gehouden in één van jommissiekamers in het gemeent luis. Ze hadden een baan, een huis, kinderen, toekomstplannen. Ze moesten vluchten voor natuurrampen of geweld. Plotseling hebben ze NIETS... 6 miljoen vluchtelingen In Afrika. Mensen in Nood helpt. Met voodsel. kleding, onderwijs. Uw bijdrage Is onmisbaar. SAMEN DOEN WE IETS. Mensen in Nood Giro 667 Den Haag (0; vww.menseninnood.nl Aan Woonwinkel Van Soest, te Soest, is door logopuzzelaars tallo ze malen de vraag gesteld: 'Bent u Plus van Soest?' Nee dus. Wie i! dat dan wel? Om Woonwinkel Van Soest te ont lasten, verklap ik u: Plus Van Soest is een heel fleurige, geheel ver nieuwde supermarkt in Soester berg. Daar, over de berg, is Plu5 Van Soest overbekend, omdat deze zaak veel evenementen orga niseert voor zijn klanten en jong en dynamisch als hij is, ook sportclubs uit Soesterberg sponsort. Beste puzzelaars, (be)proef uw 'geluk' - wat deze zaak betreft - in Soesterberg. Vergeet niet de inzenddatum van 26 mei a.s. en... hoe meer inzen dingen, des te meer kansen op die bijna f 1000,- of de andere geld prijzen. Pluk uw klavertje vier! Olga Goezinnen-Slagter waar kleren kiezen kir VAN WEEDESTRAAT Dit programmaoverzicht Radio Soest, in samenwerl met de Soester Courant, s °nder redactie van Ab Faa: Visser. Kopij voor c nieuwe rubriek moet uite mgeleverd worden op don dagmorgen in de studio Radio Soest, Raadhuisplei 'ngezonden brieven over facties op de programi ^jn ook hartelijk welkom. Jdres is: Postbus 3062, 2 °B Soest; fax: (035) 6093 'n programma 'Ontm Net...' praat Jan Visser op i 1 mei om 13:00 uur me' jakker. Hij was 35 jaar 1 erman, waarvan 20 jaar ir en de laatste 17 jaar in de 1 Van commandant. Hij hee Eens functioneel leeftijdsont: j»enst verlaten. Uit hande burgemeester Koos Jansse ng hij vorige week een uiermtdaiHe en e«n oor d'e *"J kreeg °P cheidsreceptie komen ten an het werk van ex-gen

Soester Courant | 2001 | | pagina 16