Verwen moeder Metamorfose Slagerij van Asch SUBARU Wildschut Optiek bestaat 10 jaar 1 HANDEL WANDEL loederdag in Hartje Zuid Play Station voor Thomas en Danique Nekkers tors Soest CTot ziens bij Cocoon! Project 'Wij zoeken u op': al 2160 brieven verzonden Nieuwe ruimte Smurfit Mercurius feestelijk geopend ospace PAGINA 18 WOENSDAG 9 MEI 2001 SOESTER COURANT hotel PAGINA 19 SCHRAVEMADE B.V. Prijsuitreiking bij Eemland Motors Speciale aanbieding Nachtkleding 'Mahzu' Tafellinnen 'Mahzu' 9/95 19,95 54.95 49.96 LINNEN- EN WOONACCESSOIRES Formule blijft overeind in verbouwde zaak specialist in All Wheel Drive A WD Kortingsfeest in Hartje Zuid NNereldH/inkel Moederdag Meer flexibiliteit door opslagplaats Telemarketing in woonhuis Lasergun door apparaat in auto ontregelt DVD CD Radio Televisie Actieve luidsprekers expert (m) schoemaker ürmuüer aoeder g i met t - spareribs Ie karbonades I vbij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de inapctafjc voor f IS,00 per m2 'muiji naar de exacte voorwaarden Bet Atelier DeCKrponbehantfeftng ijeen superieure afwerklaag op uw parketvloer die hel onderhoud tot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft oon uw vloer. op uw vloer... Een uniek product van Het Parket Atelier I Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar 5 p zaterdag 12 mei tussen l;0O en 15:00 uur worden er iiiinkelcentrum Hartje Zuid >o aantal activiteiten georga- iseerd, die in het teken staan in Moederdag (zondag 13 jei). De winkels in Soest-zuid jjn deze dag ook geopend tot ■7:00 uur. ien leuke act die op zaterdag 12 jj'jei verschijnt in het winkelcen trum is Harley Jr. Dit is een non Berbale komische voorstelling. De bezoekers zullen getuige zijn van 3>en wel heel bijzonder pechgeval! •;Dit motortje met zijspan rijdt door r een enorme 'sonenvervoer. zo plezierig. de wandelgangen van Hartje Zuid en zorgt voor een theatraal inter mezzo. Er wordt gezorgd voor de nodige opstootjes en hilarische ge beurtenissen door twee rasarties ten! Naast Harley Jr. komt Tros Bana- nos. Tros Bananos bestaat uit drit vrolijke heren die de banaantjes uit de bomen spelen. Gekleed in knal gele pakken begeleiden ze zichzeli op gitaar, bas en saxofoon. De tek sten zijn zelf geschreven en caba retesk. Kortom, het is lachen ge blazen met deze drie heren. Is uw enthousiasme gewekt, kom dan kijken op zaterdag 12 mei ir Hartje Zuid! tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 www experienceford.nl /art 216-262 DEN-NEDERLAND ioek Dalweg) )on 035-6030781 hun ouders onlangs een maakten met de nieuwe Mondeo - en daar best over spreken waren - hebben Tho- Nekkers (6) en zijn zusje Da- (3) uit Soest sinds vorige vrijdag veel plezier met hun Station spelcomputer. Het waarin hun vader en gewag maakten van hun positieve ervaringen werd - net als bij 250 andere Ford-dealers in Ne derland - bij Eemland Motors in Soest (aan de Dalweg) beloond met zo'n sportieve prijs. Verkoper Guus Vries overhandigde de com puter aan de kinderen. Ze kregen er nog een cd-rom bij met een ral- lyspel. Moeder Manuela Nekkers kreeg een fraaie bos bloemen. notor en commonrail- Scénic Expression met n de showroom voor u lerdag 10 t/m zaterdag 5 op een gloednieuwe '<«ig in dc showroom) Kopiecn vai Je winnende kaartten). Dete nota: schriftelijk bericht Over de uitslag NadttEeitufen, van 149,- voor Pyjama's, van 299,- voor in 4 verschillende kleuren Servetten, van 14,95 voor PCace-mats, van 29,95 voor Tajeflopers, van 49,95 voor Tajeflbpers (Organdy), van 69,95 voor in 3 verschillende kleuren w.,, .om incf gecori de Nederlandse Reclame Cod; '-62 1/100 km, resp. 17.S- 31.01 - 'Va. verbruik:6,6-11,61/100 Neatrfwijjigingen voorbehouden www.n CO'-uitstooJ Van Weedestraat 88 (naast Mets) - S 035 - 603 26 75 Slagerij van Asch heeft de afge lopen vier weken een meta morfose ondergaan. De winkel aan de Van Weedestraat is nau welijks nog te herkennen na de verbouwing, waar gisteravond een punt achter werd gezet met een officiële heropening. De zaak is vanaf vandaag weer toe gankelijk voor de klanten die in de voorbije weken in de nood- winkel aan de zijkant werden geholpen. De vorige verbouwing dateert al weer van 1988, kort na de brand die de winkel verwoestte. Nu von den Richard en Jeannette van Asch het de hoogste tijd voor een nieuwe ingreep. Het plafond, de wanden, het interieur, alles is ver nieuwd. 'We hebben meer ruimte gecreëerd voor onze eigen produc ten. In de oude opstelling konden we die alleen maar verspreid pre senteren, nu is alles veel overzich telijker geworden', verklaart de ondernemer. Om het doel te bereiken, werd de zuivelhoek uit het assortiment ge haald, maar die was eigenlijk toch alleen maar bijzaak geworden. Ook andere nevenartikelen, zoals frituurvet en sausen in flesjes heb ben de verbouwing bij Van Asch 'niet overleefd'. De eigen sausen zijn gebleven, net als de diepvrie sproducten. Een groot deel daar van komt uit eigen keuken, even als alle (vlees)maaltijden en andere producten die plaats hebben ge kregen in een toonbank die veel langer is dan haar voorganger. Wie nu binnenkomt, passeert de diepvries (links) en vindt aan zijn rechterhand de blikproducten van Van Asch. Vervolgens komt hij bij de toonbank, waar eerst de sei zoengebonden producten (zoals barbecuevlees) liggen. Via de (panklare) vleesproducten, de kaasafdeling en de vleeswaren komt de klant bij iets nieuws uit: de zelfbediening. Hier liggen on der meer de pizza's, de lasagnes, de gyrosrollen, de tortilla's en tal van andere lekkernijen die de Soester slager en zijn medewerkers zelf hebben bereid. Ter herkenning hebben Richard en Jeannette niet alleen hun zaak, maar ook de ei gen kant-en-klare producten van een nieuwe verpakking voorzien. Het echtpaar Van Asch hecht er extreem veel waarde aan de pro ducten in eigen huis te bereiden. 'Het rundvlees, bijvoorbeeld, ko pen we zelf in en vervolgens benen en snijden we het zelf uit. Op die manier hou je zelf de controle er over', aldus Richard van Asch die er met klem op wijst, dat de for mule van zijn zaak recht overeind is gebleven. 'Die is succesvol ge bleken en we willen de kwaliteit blijven garanderen die de klanten van ons gewend zijn.' De verbouwing is in relatief korte tijd verwezenlijkt. De klanten heb ben goed gereageerd op de tijde lijke noodwinkel. 'Ze vonden het er gezellig en ik moet mijn mede werkers een pluim geven. Zij ston den al die tijd toch in een kleinere ruimte te werken. Het was behel pen, maar ze gingen er prima mee om', aldus Richard. De buitenkant van het pand aan de Van Weedestraat krijgt binnenkort ook een ingrijpende opknapbeurt. Vervangen worden onder meer de dakpannen en -goot en het stuc werk. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Ben Wildschut zit bijna 35 jaar in het vak, als leerling begon nen in december 1967 bij Foto Optiek van Essen, gevestigd op de hoek van de Soesterberg- sestraat/Birkstraat. Ervaren Soesters herinneren zich dat zeker nog als de dag van giste ren. Vanaf het eerste uur dat het nieuwe winkelcentrum Hartje Zuid de deuren opende, oktober 1983, was het bedrijf met een gloednieuwe winkel en meer ruimte present aan de Zuidpromenade. In twee gescheiden afdelingen spe cialiseerde men zich in foto/video en brillen/contactlenzen. De zaken ontwikkelden zich voorspoedig, waardoor er al snel ruimtegebrek ontstond, vooral de Optiekafdeling van Ben groeide gestaag. In 1991 kwam aan de overkant waar Bata schoenen zat een winkelruimte vrij die twee keer zo groot was. Dit was de ideale kans om uit te brei den en door te groeien. Hierop besloot Ben samen met zijn vrouw Marian onder de naam Wildschut Optiek verder te gaan. Overal, ver weg en dichtbij, dook de concurrentie in het straatbeeld op. Ben Wildschut werd er be paald niet onrustig van. Hij geloof de in zijn eigen kunnen, zijn spe cialisme, zijn ervaring en vooral in kwaliteit en niet aflatende per soonlijke service. Wildschut zelf vindt dat het voor al de laatste twee elementen zijn geweest die voor het succes heb ben gezorgd, dat wordt gedeeld door Marian en zijn vaste mede werkster Claudia. In de afgelopen 10 jaar heeft zij de studie van op ticien en contactlensspecialiste ge daan en beide diploma's in record tijd behaald. Haar interesse gaat naast de brilmode vooral uit naar vernieuwingen en verbeteringen op het gebied van materialen van zowel zachte als vormvaste (mul- ti- en bifocale) contactlenzen. Dit is in verband met de toenemende vergrijzing van de bevolking een groeiende markt. Marian werkt, door de nog toene mende drukte de laatste 2 jaar full time mee en is een onmisbare kracht geworden, zij vindt het ge ven van advies bij de verkoop van monturen voor volwassenen en kinderen leuk. Brilmode Wat betreft de monturen worden de trends nauwlettend gevolgd. Zowel in Nederland als in Europa verandert de mode hierin snel, met ziet nu ook-veel kunststofmodellen in vele variaties en kleuren. Voor al merken doen het heel goed, o.a. Calvin Klein, Dolce Gabbana, DKNY, Ralph Lauren, Davidoff, Jaguar en andere bekende merken in zowel correctie- als zonnebril modellen. Maar ook de zogenaamde glasbol len, waarbij de montage van de veren en de neusbrug door Ben al lemaal in zijn avonduren worden gemaakt, doen het in kleur en niet te vergeten in verschillende mate riaalsoorten zoals o.a. titanium en stainless steel heel goed. Ook in de goedkopere prijsklasse van kunst stofmonturen zijn veel leuke en modieuze modellen, die het voor al bij de jeugd goed doen, met eventueel getinte glazen in aparte kleuren zoals groen, oranje en blauw. Korting bij 36 HZ-winkeliers Al na het eerste lustrum kon er al een mooi feestje worden gebouwd. En nu, ter gelegenheid van 'tien jaar Wildschut', ontketent Ben op nieuw voor zijn cliënten een bij zondere actie. Bijzonder omdat niet alleen Wildschut zelf zijn feestje viert, maar 36 Hartje-Zuid winkeliers mee laat doen. Onder het motto 'Een tien voor Ben!' treft u in deze krant een gro te advertentie aan. Deze vermeldt dat men op aankopen tien procent korting krijgt bij andere aanbie dingen of acties geldt deze korting niet) in de vorm van feestbonnen die bij 36 Hartje-Zuid winkeliers inwisselbaar zijn. Een unieke vorm van samenwerking waaraan de HZ-collega's graag wilden mee doen. De actie van Wildschut start op 10 mei, morgen dus, vanaf 10:00 uur en duurt tien winkelda- gen lang, tot en met maandag 21 mei. De feestbonnen met een handtekening en een stempel van de jubilerende firma blijven tot en met 16 juni 2001 geldig. Steenhoffstraat 9A, (el. 602 8132 Een beetje overdreven om te zeg gen dat het in de Wereldwinkel al tijd Moederdag is. Toch is het goed om op de dag waarop Moeder en natuurlijk alle andere vrouwen, in het middelpunt van de belangstel ling staan, te kijken naar 'de vrouw' in de ontwikkelingslanden. Eén van de eisen aan importeurs van alternatieve handel is speciale aandacht voor het werk van de vrouw. In het gezin, in het dorp, in de omgeving, er valt altijd iets te bereiken als vrouwen ingeschakeld worden bij het opzetten of creëren van werkgelegenheid. Terecht wor den in ons land ook a.s. zondag de vrouwen in het zonnetje gezet. Wat zou het fijn zijn als tegelijk ook de vrouwen 'daar' er van mee konden profiteren. En dat is een kleine moeite. Velen van hen verdienen hun geld met het maken van mooie sieraden, het vlechten van fraaie manden, het maken van weefwerk en het ver vaardigen van mooie gebruiks voorwerpen. Ze zijn voor een eer lijke prijs bij hen gekocht. Wij uit de landen waar het goed gaat kun nen hen helpen door hun produc ten te kopen. Daarvoor is zeker Moederdag een goede gelegen heid. Komt u eens kijken naar 'het werk van hun handen'? Openingstijden Wereldwinkel Soest: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag-vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur. Het huisbezoekproject *Wij zoeken u op' is een gezamenlij ke activiteit van de werkgroep Seniorenvoorlichting en de werkgroep Project Vos van de SWOS. Sinds september 2000 zijn 23 vrijwilligers van het huisbezoekproject actief met huisbezoeken bij 75-jarigen e.o. in Soest en Soesterberg. 'Wij zoeken u op' wordt in samen werking met de gemeente uitge voerd. De gemeenteverstuurt naar de 2887 senioren in Soest en Soesterberg van 75 jaar en ouder een brief waarin wordt gevraagd of zij ja dan nee hun medewerking willen verlenen aan het project. In die brief wordt verduidelijkt waar het om gaat. Het huisbezoekpro ject richt zich op zelfstandig wo nende senioren in de leeftijd van 75 jaar en ouder in Soest en Soesterberg. Door de gesprekken hoopt men zicht te krijgen op het zich welbevinden van de doelgroep en of men op de hoogte is van de aanwezige voorzieningen en activi teiten in de gemeente Soest. Het is dan ook van groot belang dat zo veel mogelijk inwoners van de ge meente hun medewerking verlenen aan dit project. Privacy Wie geïnteresseerd is krijgt bezoek van een vrijwilliger van 'Wij zoe ken u op', uiteraard na telefonische afspraak. Persoonlijke gegevens worden strikt vertrouwelijk behan deld, de vrijwilligers zijn gehouden aan de wet op de 'Privacy'. In Soest is de brief inmiddels verzon den naar senioren woonachtig in de wijken: 't Hart, De Meent, Soestdijk, Industrieterrein Soest, Soest-Midden Kerkebuurt, Lan delijk gebied, Eemgebied, Soester- veen, Klaarwater, De Eng, Over- hees 11/IV, Smitsveen, Overhees 1/111, Parklaan, Soest-Zuid Noord Soest-Zuid Oost, Pijnen burg, Duinengebied, Paltz-Vlasak kers. Op dit moment worden de brieven in Soest verzonden naar de wijken Soest Midden Eng, Soest- Zuid-West en Soestduinen. In Soesterberg zijn alle huisbezoe ken gedaan. In totaal zijn er nu 2160 brieven verzonden. Door niemand minder dan Tony Smurfit (C.E.O. Smurfit Europe) werd vorige dinsdag de nieuwe opslagplaats van golfkartonfabriek Smurfit Mercurius aan de Koningsweg geopend. Tony was hiervoor speciaal vanuit Ierland overge komen. Onder het wakend oog van ongeveer honderd, in pak gestoken, werknemers werd de nieuwe ruimte opengesteld. De toevoeging aan de tussenop- slag betekent een uitbreiding van 1000 m2. Er was bij Mercurius heel wat uit de kast gehaald om de nieuwe op slagplaats feestelijk te openen. Met muziek van René Froger op de achtergrond, een hapje en alcohol vrij drankje hield directeur Nico Knegt zijn toespraak. Hij bedank te daarin de seniors bij Smurfit, het bouwbedrijf voor de oplevering binnen de verlangde tijd en de ge meente Soest voor het snel verzor gen van benodigde bouwvergun ningen. Ook Smurfit topman Tony Smurfit was vol lof en goede moed in zijn speech. Hij sprak een wens uit voor de toekomst van het be drijf: 'Happiness and safety at work for each and everyone of you!' Deze uitspraak werd met applaus door zijn medewerkers beantwoord. Het feit dat juist de vestiging in Soest van Smurfit geld voor uitbreiding heeft gekregen, ziet het bedrijf als een blijk van vertrouwen. Het bedrijf is het laat ste jaar zo gegroeid dat een extra ruimte onontbeerlijk was. Na de woorden van Tony Smurfit was het tijd voor de werkelijke opening. Een simpel lintje knippen was er niet bij. Met het lied 'The Final Countdown' hard op de ach tergrond, scheurde een heftruck door een kartonnen wand, terwijl rookmachines de nieuwe opsiag- Tony Smurfit opent de opslag plaats. 50% van de benaderde senioren zijn bezocht door de vrijwilligers. In de komende maanden, mei en juni van dit jaar, zullen de nog res terende 724 brieven verzonden worden. Wie in bovengenoemde wijken woonachtig is, maar de brief niet ontvangen heeft, kan de werkgroep die het project uitvoert bellen. Ze is be reikbaar onder het telefoonnummer van de SWOS: 88035-6023681. Ook als men in eerste instantie niet wilde deelne men aan het project maar nu toch belangstelling heeft, kan men als nog contact opnemen met het se cretariaat van de SWOS. Project leiders van het huisbezoekproject zijn Gerard ten Hulscher, coördi nator werkgroep Seniorenvoorlich ting, en Margót Bultink, projectlei der van project VOS van de Stich ting Welzijn Ouderen Soest. plaats met mist vulden. De komst van de nieuwe hal was nodig voor een betere doorstro ming van het product. De produc tie werd te groot voor het bedrijf en daardoor moest de directie steeds woekeren met de beschik bare ruimte. Wim Verharen, Hoofd Personeelszaken: 'Het be drijf is flexibeler op deze manier en het werk stagneert minder, om dat we meer plaats hebben.' De uitbreiding is het eerste deel van vier verbouwingsfasen die Mercu rius zal ondergaan, om uiteindelijk circa 2000 m2 groter te worden. Hoewel iedereen nu tevreden lijkt te zijn met de uitbreiding is er toch nog een knelpunt. Een bedrijf als Smurfit Mercurius is namelijk wet telijk verplicht een bepaald aantal parkeerplaatsen te hebben. Dat aantal is gerelateerd aan de groot te van het bedrijf. Aangezien met de verbouwing het aantal werkne mers en dus ook het aantal te par keren auto's niet toeneemt, is het bedrijf het niet met de gemeente eens dat er parkeerplaatsen bij moeten kon\en. Commercieel di recteur Rob Stalenhoef: 'Momen teel maken omliggende bedrijven al gebruik van onze parkeergele genheid, omdat wij ruimte over hebben. Nog meer parkeerplaatsen lijkt me dus overbodig, maar met behulp van de gemeente komen we wel tot een creatieve oplossing.' Ten slotte wil het bedrijf nog ver melden dat vanwege de groei een verdere uitbreiding van het perso neelsbestand zal worden gereali seerd. In verband hiermee organi seert Smurfit Mercurius zaterdag 19 mei van 9:00 tot 11:30 uur een banenmarkt in het bedrijf aan de Koningsweg. Geïnteresseerden kunnen langskomen om de locatie te zien en met Wim Verharen over vacaturemogelijkheden te spreken. Mevrouw A.T. Kooman heeft van het College van B W toestem ming gekregen om op haar privé- adres aan de Ereprijsstraat een te- lemarketingbedrijf te vestigen. In eerste instantie is zij de enige werknemer van het bedrijf. Moch ten er meer personeelsleden aan de onderneming worden toege voegd, dan kan dit nog wel eens een probleem worden. Voor iede re werknemer moet er namelijk één parkeerplaats zijn op eigen ter rein. Momenteel is er op Koomans erf alleen plaats voor haar eigen auto. Hoewel ze dus het bedrijf aan huis mag starten, mag er geen personeel aan toegevoegd worden, vanwege gebrek aan parkeerplaat- De tijd van de veldwachter op zijn fiets is voorbij. Zondagmiddag richtte de politie op de Van Weer den Poelmanweg een lasergun op een wagen om de snelheid te me ten. Het apparaat gaf een storing aan en dat was reden om de be stuurder aan te houden. Hij moest met zijn auto mee naar het bureau voor technisch onderzoek. De 58- jarige Soester bleek in zijn voertuig een apparaat te hebben gemon teerd, dat de apparatuur van de politie ontregelt. Dat wordt gezien als het belemmeren van ambtshan delingen en is dus strafbaar. De Soester nam afstand van de appa ratuur die door de technische ver keersdienst werd gedemonteerd en kreeg een proces-verbaal mee. Bekijk de BeoCenter t eens goed en wat ziet u? Een ongecompliceerde buitenkant, maar waarachter een compleet beeld- en geluidssysteem schuil gaat. Met dvd/cd-speler, met radio en tv, en dit alles perfect geïntegreerd, met actieve luid sprekers. Bovendien luisteren ze allemaal naar één en dezelfde afstandsbediening met slechts enkele toetsen, de Beo1. A LIFE LESS ORDIN ARV Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG f* OLUFSEN

Soester Courant | 2001 | | pagina 19