I En dit zijn de knallers van deze week: 'Vrijheid vraagt inspanning' Een tien voor Ben TOON'S WIJNMARKT 2.99 1.99 0.00 0.00 7.98 1.89 Uitbreiding Albert Heijn en nieuwbouw Van der Linden VERKOOPPLANNEN? Tabakszaak tweemaal doelwit snelkrakers Vandaag uitspraak over exploitatie Aqua Indoor Controle op bezit van honden in Soest WOENSDAG 9 MEI 2001 79e JAARGANG NO. 38 Marabel - prima nieuwe aardappelen Boeren tarwe of wit brood Gemengd gehakt 1,5 kilo 1 Speklapp 1,5 kilo 1 en Kleenex premium toiletpapier Elzasser cervelaat- worst - VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035-603 2737 VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ UW MAKELAAR IN DE REGIO! DEZE WEEK Met auto door voorpui Vrouw (67) worstelt met autokraker (Iets) minder belangstelling bij dodenherdenking SOESTER KALENDER Soesterberger (24) komt om bij eenzijdig ongeval A. van der Lee aTR0ÉN Ontwerp voldoet nog niet aan alle voorwaarden Er hangt u een fikse korting boven 'thoofU Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Wijnen uit vele landen worden u tegen ZEER AANTREKKELIJKE KORTINGEN aangeboden tijdens deze wijnmarkt op vrijdag 18 en zaterdag 19 mei a.s. Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52" - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG DORRESTEINWEG 72B - SOF.ST - TELEFOON 035 - 601 28 83 Zaterdag 12 mei demonstraties Groei Bloei Tom Bakker onder5 VOOR NIEUW EN GEBRUIKT rkstraat 30 - 3768 HH So( Telefoon (035) 601 23 64 2 pakken a 6 rollen 100 gram lil ;S§j| BURG. GROTHESTRAAT 13 3761 CJ SOEST Op 't Hoogt Actueel 4 Familieberichten 6 Kleine advertenties 6 Varia 7 Radio Soest pakt 10-jarig jubileum groots aan. Op Soest 9 Soester stel weer terug na werk in Litouwen. Leven op de Engh. Soest 50 jaar geleden. Deens muziekkorps bij PVO. Sport I 11 WZ'49 kampioen. Voorzitters willen spelersrel sussen. Soest nagenoeg veilig. Prikbord 17 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Informatierubrieken. BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Actueel zet punt achter brandweercarrière Zebra's komen niet over fietspaden winkelcentra. Gat van 2,3 miljoen bij nieuw clubhuis Soest. Diamanten bruidspaar V.d. Meer-Vroegop. Column Jan Visser. Actueel Boek over Soest in oorlogstijd verschenen. Discussie Derde Kamer over beeldkwaliteit. Kijkochtend en 'eerste steen' nieuwbouw Emmakerk. Sport II Cultuur 16 Ambitieus programma 2001 openluchttheater Cabrio. 'Leve de opera', ook om mee te zingen. Muzikaal 1-2-tje Soester Kinderkoor en Joseph Custers. Film over Charles Gabriël. Artishock. Reünie mooiste doelpunt S.O. Soest. Soesterberg 15 Herdenking gevallenen. Bevrijdingsfeest zeer geslaagd. Abrona viert dag van Zorg met Circus Royal. Een tabakszaak aan de Zuid- promenade is de afgelopen week tweemaal doelwit ge weest van inbrekers. Gister nacht reden ze met een gesto len auto door de voorpui, zes dagen daarvoor hadden ze met een hamer het pantserglas ge forceerd. Bij de eerste inbraak werd onder meer een grote hoeveelheid sloffen sigaretten en shag meegenomen, gisteren verdween ook de dagop brengst van maandag uit de kluis en wederom een voorraad tabaks waren. Over de waarde van de buit wilde de winkeleigenaar geen me dedelingen doen. De daders lieten vooral gisteren een grote ravage achter. Even na vier uur 's morgens ramden ze de winkelruit met een auto die ze op de Verlengde Kolonieweg hadden gestolen. Binnengekomen sloegen ze sigaretten in en braken de kluis open om het geld eruit te halen. Ze waren vertrokken voordat de politie arriveerde. Op basis van de videobanden is vastgesteld dat het om vier inbre kers gaat. Bij de eerste snelkraak waren ook vier personen betrok ken. Drie van hen droegen een bi vakmuts, de vierde had een pet op. Vermoed wordt dat het beide ke ren om dezelfde daders ging. 'De gestolen auto hebben we toe vallig later zelf aangetroffen', zegt de winkeleigenaar, kort na de tweede snelkraak. 'Ik kan nu weer helemaal opnieuw beginnen. Het is weer gebeurd in een onafgesloten winkelcentrum, ik hoop dat daar nu eens wat aan gedaan wordt.' In winkelcentrum Hartje-Zuid zijn rode bollen aan de grond beves tigd, maar eentje ontbreekt er, waardoor het mogelijk is met een auto de Zuidpromenade op te rij den. 'Dat is handig voor de politie en de man die de kranten 's mor gens komt brengen, maar dus ook voor snelkrakers. Het zou hier moeten worden afgesloten', aldus de benadeelde winkelier. Vandaag zou de rechtbank uit spraak doen in het geschil tus sen de gemeente Soest en de directie van Aqua Indoor bv over de exploitatie van het sport- en recreatiecentrum aan de Dalweg. De rechtbank moet bepalen of de gemeente als eigenaar van het complex het recht heeft om de ex ploitant buiten de deur te zetten. Door jarenlange, slepende ver schillen van mening over de onder houdskosten wil de gemeente per se af van Aqua Indoor bv. Het tienjarig contract loopt 1 juli van dit jaar af, maar de directie van Aqua Indoor heeft tijdig aan gegeven gebruik te willen maken van de optie voor een periode van nog eens 10 jaar. Soest wil echter onder geen beding verder met Aqua Indoor en staat al in contact met vijf tot tien kandidaten voor de exploitatie van het zwembad en de sporthal. Mocht de rechtbank vandaag (deze krant was toen al gedrukt) de ge meente in het ongelijk stellen, dan zal Soest in hoger beroep gaan. Aqua Indoor wilde er nog niet op vooruitlopen wat ze doet als de gemeente wel gelijk krijgt. Verliest Soest ook het hoger be roep, dan wil de gemeente Aqua Indoor met een afkoopsom uit het centrum halen. Zo'n regeling zou wel eens in de miljoenen kunnen lopen. Eigenaren die hun hond niet hebben aangegeven bij de gemeente, doen er goed aan hun huisdier alsnog te laten registreren. Een aantal amb tenaren trekt binnenkort na melijk door Soest voor een controle. Die zal niet huis-aan-huis wor den uitgevoerd, zoals de ge meente in een persbericht meldt, maar steekproefsgewijs. De ambtenaren zullen onder meer de uitlaatterreinen in de gaten gaan houden. Bij een soortgelijke controle in 1999 kwamen 98 honden 'boven wa ter'. Het totaal aantal registra ties bedroeg vorig jaar 2907. Niet kon worden gemeld hoe veel hondenbezitters naar ver wachting ditmaal tegen de lamp zullen lopen. Wie geen honden belasting betaalt en wordt be trapt, kan rekenen op een boe te, boven op de normale belas ting die moet worden afgedra gen. Het bezit van één hond kost in Soest 115,20 gulden per jaar. Voor een tweede en elke vol gende hond moet 170,40 gul den per dier worden betaald. Aangifteformulieren kunnen te lefonisch worden aangevraagd bij de afdeling financiën en be lastingen van de gemeente Soest, SS 6093508. Als een hond overlijdt of aan iemand anders wordt overgedaan, moet dat ook bij de gemeente wor den gemeld. Bij restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat heeft maandag avond een 67-jarige vrouw uit Amersfoort een worsteling gehad met een autokraker. De vrouw had rond acht uur iets in het restaurant afgegeven en kwam terug bij haar auto. Ze zag dat een man de rech ter ruit van haar wagen met een baksteen insloeg en haar handtas eruit griste. De vrouw rende gil lend op hem af en greep het heng sel van haar tas, die ze stevig vast hield, zodat de dader niet kon wegfietsen. Hij bedreigde haar en probeerde met zijn fiets tegen haar aan te rijden. De dader ging er vandoor toen de eigenaar en re ceptioniste van het restaurant naar buiten kwamen. De vrouw hield een pijnlijke arm en schouder over aan de worsteling. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 10 mei 20:00 Lezing Geke v.d. Mer- we, 'Soest onder Vuur' blijven tot Artishock, Steenhoffstraat 46; f 5,00/7,50. 20:15 Concert Soester Orkest Vereniging, Petrus en Paulus- kerk, Kerkplein 2, f 17,50/ 20,00. Vrijdag 11 mei 15:30 Concert 'Kadence', Mil. Luchtvaartmuseum, Kamp van Zeist, Soesterberg. Zaterdag 12 mei 10:00 Rommelmarkt SRS, vm. bibliotheek, Alb. Cuyplaan. 11:00 Workshop buiten beel den maken, C-drie, Willaert- straat 49, f 70,00. 11:00 'Eerste steen' Emma kerk, Regentesselaan. 12:30 Concert 'Kadence', Van Weedestraat. 14:00 Spektakelshow Bassie en Adriaan, Beukendal, Beuken laan. 22:00 123 BAMÜ Nr. 4, Ban- ninghal, Soesterberg, f 35,00. Zondag 13 mei Geen opgaven. Maandag 14 mei 18:00 Start Avondvierdaagse, mavo Soest, Valeriaanstraat. 19:30 Spirituele avond met bhajanzingen, Dorresteinweg 76. 20:00 Praten met B. en W., De Rank, Soesterbergsestraat 18. 20:30 Film 'Met grote blijd schap', Artishock, Steenhoff- straat 46, f7,00/10,00. Dinsdag 15 mei 19:00 Open huis o.b.s. De Bunt, Willaertstraat 45. Woensdag 16 mei 09:30 CDA-vrouwenberaad naar burgemeester Janssen, ge meentehuis, Raadhuisplein 1. Een 24-jarige inwoner van Soesterberg is in de nacht van don derdag op vrijdag om het leven gekomen bij een eenzijdige aanrij ding. Het dodelijk ongeval gebeur de rond een uur of vier op de Amersfoortsestraat. De politie trof de auto op zijn kop in de berm aan en vond het slacht offer bij het voertuig. Hij was toen al aan zijn verwondingen overle den. De wagen moet tegen een aantal bomen zijn gebotst, voordat hij in de berm belandde. De brandweer werd erbij gehaald om het wegdek te reinigen en de be schadigde bomen werden omge zaagd om het risico te mijden, dat ze uit zichzelf zouden omvallen. Op basis van het onderzoek door de Regionale Verkeersdienst ver moedt de politie dat een combina tie van hoge snelheid en een nat wegdek de oorzaak is geweest van het feit dat de auto in een slip raakte. Kijk op pagina 8 De Soester huisartsen danken hierbij ALLE PATIËNTEN voor hun begrip en voor hun steun tijdens de huisartsenstaking op 2, 3 en 4 mei jl. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 Schatten blijft moeilijk, maar zo op het oog woonden vrijdag minder mensen de dodenher denking bij dan in voorgaande jaren. Wat niet wegneemt dat meer dan duizend belangstel lenden de plechtigheid bij het monument bij Braamhage volgden. Onder hen ook jeug digen, maar zeker niet meer dan bij de laatste herdenkin gen. Dat alle generaties vertegenwoor digd waren, vindt burgemeester Koos Janssen belangrijk. 'Vrijheid is leven zonder angst. Voor die strijd kan niemand worden gemist. Het is een oproep en opdracht tot inspanning voor ons allen. Er wordt op u en jullie gerekend', zei Janssen die voor de twee minuten stilte een toespraak hield. Daar mee gaf hij de herdenkingsbijeen komst een nieuw tintje, al wisten velen dat kennelijk niet. Zij arri veerden pas tijdens of na de rede op de splitsing van de Inspecteur Schreuderlaan, de Ir. Menkolaan en het Verzetsplein. Kort voordat Janssen van wal stak, reden nog brandweerauto's met loeiende sire nes over de Burgemeester Gro- thestraat. Janssen zei dat in Nederland leven zonder directe angst voor onder drukking vanzelfsprekend lijkt, maar dat niet is. 'Het vraagt dag in, dag uit, inspanning van burgers en overheid om die vrijheid voor iedereen te realiseren. Vrijheid is de verantwoordelijkheid van ons allemaal', aldus de burgemeester die zei dat iedereen voortdurend rekening moet houden met ande ren. 'Leven in onvrijheid betekent le ven in angst. Er zijn nog zoveel plaatsen in de wereld waar dat zich voordoet. Dat maakt van mensen vluchtelingen. Er zijn talloze le vensverhalen te vertellen van men sen die geweld en onderdrukking zijn ontvlucht. Mensen die verlan gen naar vrijheid. Zij hebben meestal bijna al het dierbare ach tergelaten. Maar angst en onzeker heid is met hen meegereisd. Elke vorm van steun, medeleven en so lidariteit met vluchtelingen en an dere slachtoffers van onderdruk king elders in de wereld, betekent een bijdrage aan de brede en de vrijheid. Vrijheid is leven zonder angst, vrijheid is zo kwetsbaar, vrij heid is zo belangrijk. Daarom is het goed vanavond samen te zijn om in stilte alle mensen te geden ken, die in de strijd voor hun vrij heid hun leven verloren.' Janssen legde later, na de twee minuten stilte, namens de gemeen- Na afloop van de dodenherden king vond het traditionele défilé plaats langs het monument. Foto: Herman van Dam te Soest een krans bij het herden kingsmonument. Zijn voorbeeld werd gevolgd door mevrouw H. Voogel van het verzet en vertegen woordigers van het Oranje Comi té en Griftland College. Apollo en PVO zorgden voor de muzikale begeleiding. Tot slot vond het tra ditionele défilé plaats langs het monument, waar mensen bloemen konden leggen. Albert Heijn en Slijterij Ben van der Linden moeten hun huiswerk opnieuw doen, willen ze de goedkeuring krijgen van het gemeentebestuur voor hun nieuwbouwplannen. De super markt wil uitbreiden en Van der Linden wil op de huidige locatie aan de Burgemeester Grothestraat twee nieuwe win kels realiseren met daarboven enkele appartementen. Aan het voorlopig ontwerp kleven echter enkele haken en ogen. De balkons van de appartementen val len buiten de bouwgrens en dat geldt ook voor de geplande op- en afrit van de parkeergarage. Vol gens de tekening zou die op ge meentegrond worden aangelegd en daar steekt het College een stokje voor. De parkeerkelder zal dus op een andere manier moeten worden ontsloten. Een andere mogelijk heid is dat de parkeerkelder uit het plan wordt geschrapt en de toe komstige bewoners van de appar tementen hun auto op de buiten- parkeerplaats neerzetten. Die parkeerplaats moet overigens worden uitgebreid, omdat Albert Heijn straks meer winkelvloerop pervlakte krijgt. Deze noodzakelij ke uitbreiding is op de tekening niet terug te vinden, maar de ge meente stelt dat de uitbreiding een van de voorwaarden is voor het nieuwbouwplan. Verder vindt het College dat de entree van de appartementen bo ven Van der Linden duidelijker moet worden gemaakt, het liefst aan de zijde van de Burgemeester Grothestraat. De bevoorrading van de super markt zal overigens geschieden op eigen terrein van Albert Heijn. Daarvoor wordt aan de zijde van de Beek en Daalselaan een pad van 3,5 meter breedte aangelegd. De vrachtwagens kunnen daar achteruit inrijden om de waren te laden en lossen. De plannen moeten dus worden aangepast en kunnen pas daarna worden voorgelegd aan de wel standscommissie. Ook zullen ze ter inzage worden gelegd voor de raadscommissie ruimtelijke orde ning. zie pagina 5 Slijterij Wijnhandel Toon van der Linden Soesterbergsestraat 49 Tel. 035-601 24 90 (geldig van woensdag 9 mei l/m woensdag 16 mei) Sterker nog, straks hangt'ie bij u in de tuin. Renée heeft deze week namelijk zeer aantrekkelijke, bungelende planten in de aanbieding, die in een hangmand volledig tot hun recht komen. BUNGELPLANTEN Normaal 3,95 per stuk. Nu 3 stuks voor 7,95 of 5 voor 12,5O Natuurlijk kimt u Rcncc altijd om advies vragen!

Soester Courant | 2001 | | pagina 1