Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan T HOOGT Kijkochtend en 'eerste steen' (ver)bouw Emmakerk op 12 mei 'Beeldkwaliteit, wie bepaalt dat?' Boek over Soest in oorlog Van Breukelen Vast-goed 8c Assurantiën 1 ACTUEEL l pagina! Regentonactie herhaald voor verkoopinformatie: l^i "FP5 Brandmelder scouts duurder Service bij Schoemaker f-^QlNA WOENSDAG 9 MEI 2001SOESTER COURANT Discussie over welstand in Derde Kamer De Vlijt MAKELAARS DIE VAN WANTEN WETEN Feestelijke presentatie 'Soest onder vuur' Korting via gemeentebon BRASSERIE KEUZEMENU NIEUW IN DE VERKOOP Nog 1 maisonnette te koop Gevraagde koopsom 485.000,- k.k. Ereprijsstraat SOEST Aantrekkelijke, goed bereikbare drive-in woning tegen over parkje, vrije ligging en optim. privacy. Op loopafstand van winkels en openbaar verv. Ind.: hal, m.k. (7 gr.) en trapopgang naar verd. Toegang tot garage m. verwarm., ruime tuink. v.v. loopdeur nr. achtertuin met achterom. Verd.: toilet. Tuingerichte woonk. m. 2 balkons en half open keuken. 2e verd.: zeer roy. slaapk. aan tuinkant, rui me voorslaapk., badk. m. dubbele wastafel, ligbad en 2e toilet. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van on derhoud en is o.a. voorzien van: luxe sanitair, vern. m.k., vern. dakbedekking, dubbel glas, laminaatvloer begane grond en pitch-pine vloer woonk. ACTUEEL VERLEENDE SLOOPVERGUNNING kend dat zij besloten hebben ;n voor het grondgebied van 1 jitvoering van het Bouwstof- rlei bouwstoffen waaronder et mogelijk om onder bepaal- dat deze grond weer onder- iteitskaart zijn dan wel nood- erplan, en andere daarop be en met 20 juni 2001: r tot 12.30 uur erg tijdens openingsuren op 1. het slopen van het woonhuis met aangebouwd bijgebouw, Park I Vredehof 6. (verzenddatum: 3 mei 2001) Dp grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen be- nghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een be waarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht an Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA feoest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzenddatum van öe sloopvergunning worden ingediend. MAANDAG 14 MEI - DE RANK AANVANG 20.00 UUR staat zijn geweest tegen de In het kader van het 'spreekuur van burgemeester en wethouders in de vijk', worden de inwoners van de wijken Soest-Zuid, Soestduinen en .oest-Midden, maar ook andere belangstellenden, uitgenodigd om op maandag 14 mei aanstaande samen met de burgemeester en wethouders van gedachten te wisselen over de wijk. edereen krijgt de gelegenheid om tijdens een 'tafeltjes-avond' persoon- ijk met de leden van het college te spreken over ideeën en aandachts- wnten voor de wijk en kan eventuele problemen aan hen voorleggen. )e bijeenkomst wordt gehouden in gebouw De Rank aan de Soester- >ergsestraat 18 en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is men van ïarte welkom. srechtspraak van de Raad van fen van een VOORLOPIGE gericht aan de voorzitter van het instellen van beroep/ver- ijn, tenzij voor die datum een ïg. De beschikking treedt dan an de afdeling Groen en milieu N ARTIKEL 8.26 :ns zijn ingevolge artikel 8.26 !001 in te trekken. g (160 vleesvarkens) van vee- Inwoners van Soest kunnen op nieuw met een kortingsbon van de gemeente voordelig aan een regenton komen. De voordeel coupon wordt afgedrukt in Op 't Hoogt, de gemeentelijke krant die volgende week is bij gevoegd in de Soester Courant die dan huis-aan-huis wordt verspreid. De kortingsbon kan ook worden opgehaald bij deze detaillisten, in het gemeentehuis en bij de Kweke rij aan de Molenstraat. Tegen inle vering van de bon krijgt men een regenton met een inhoud van 200 liter voor 34 gulden. Een andere mogelijkheid is om een korting van 25 gulden te krijgen bij de aan schaf van een luxe regenton die normaal meer dan 100 gulden kost. De actie loopt van zaterdag 19 mei tot en met zaterdag 2 juni. Wie een regenton wil kopen, kan terecht op de volgende adressen: De Bosrand aan de Wieksloter- weg, 't Vaarderhoogt aan de Dor- resteinweg, Haringsma aan de Pa rallelweg, Hubo aan de Toren straat, Provak Ceelen aan de Soes- terbergsestraat, Wèlkoop aan de Torenstraat, Karweihuis aan de Rademakerstraat en M. Scholten aan de Middelwijkstraat. Bij de laatste twee ondernemers is alleen de goedkope regenton verkrijg baar. De regentonactie wordt gehouden om het hergebruik van hemelwater te stimuleren. In 1997 en '98 vond ook al zo'n actie plaats. Huurprijs 55.000,- p.j. (incl. erfpachtcanon) Gevraagde koopsom 495.000,- k.k. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architec tuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maison- nettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goede renlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Teke ningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- V.O.N. Gevraagde koopsom 559.000,- V.O.N. Van Weedestra^h68 - 74 bouwnummer F i \J v^^Tieftes met dakterras SOEST - Landhuizen Momenteel hebben wij enige landhuizen in de verkoop tot ca. 1.900.000,-. Brochures op aanvraag. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl vbo Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonlinc.nl stukken liggen ter inzage van 12.30 uur 2 openingsuren -TELIJKE BEDENKINGEN f; cebestuur (Postbus 2000, 3760 len zijn persoonlijke gegevens d met de bedenkingen bij het >de BEDENKINGEN inbren- >t een gedachtewisseling, waar vrager en de adviseurs, slechts bedenkingen heeft ingebracht, geweest (tijdig) bedenkingen iwerp. BEHEER :kend dat zij de volgende mel- lefoon 035-6093643. BEHEER 'kend, dat bij besluit van 1 mei ing ingevolge de Wet milieube- eling Communicatie Ma-de-liefste Voor de moeder die houdt van: "een lief boeketje, prachtige gro te rozen, Toscaanse terracotta potten, buxusboompjes, schitte rende glazen vazen, een uitbundig boeket, leuke terrasplanten", moet je bij Jasmijn zijn. - enorme keuze, en dagelijks veilingvers! De scoutingclub Hopman Massel- man Groep (HMG) aan de Spar renlaan krijgt van de gemeente het resterende bedrag dat zij nodig heeft voor een brandmeldinstalla- tie. In eerste instantie kon HMG al rekenen op een bedrag van 12000 gulden, maar de kosten bleken veel hoger te liggen, namelijk 28500 gulden. Aangezien HMG niet in staat is deze onverwachte kosten zelf op te brengen stelt de gemeen te het resterende bedrag van 16500 gulden ter beschikking voor de fi nanciering van de installatie. expert »V Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! 'De Derde Kamer', de maan delijkse discussie-avond van de VVD'Soest-Soesterberg, vond vorige week plaats rond een wel heel liberaal thema: 'de be moeizucht van de lokale over heid met de vormgeving bouw projecten en verbouwingen', kortom 'het bestaansrecht van de welstandscommissie'. In het kader van het beleid van een terugtrekkende overheid waarbij de burger meer zeggenschap over allerlei zaken krijgt is deze discus sie niet vreemd. Toch wel, vinden de voorstanders van een wel standscommissie. 'Je moet een or gaan hebben dat beoordeelt of een bouwproject of aanpassing wel past in de omgeving, al was het alleen maar om bij geschillen een advies of oordeel aan het college van B W of zelfs de rechter te kunnen geven, en wie kunnen dat nu beter beoordelen dan men sen die ervoor geleerd hebben, zo als architecten en stedenbouwkun digen?' Daar zit voor de tegenstanders van een welstandscommissie nu juist de pijn. 'We praten hier over sub jectieve begrippen, wat is mooi en wat is lelijk? Wie bepaalt dit nu eigenlijk, een architect? Als je ziet wat ze hier en daar weten neer te zetten vraag ik mij af of zij wel kunnen beoordelen of mijn dakka pelletje wel of niet past in de om geving'. Andere tegenstanders voeren aan dat de ene architect de andere niet is en dat bij een wisse ling van de wacht in de welstands commissie plannen die eerst wer den afgekeurd opeens wel goedge keurd kunnen worden. Beeldkwaliteit De discussie krijgt wat meer diep gang als ook de tegenstanders van een welstandscommissie erkennen dat natuurlijk niet alles kan. Want wat moetje doen als een bewoner van bijvoorbeeld de Kerkebuurt besluit zijn woning grondig aan te passen? Iedereen erkent dat voor dergelijke historische panden een onderscheid moet worden ge maakt, maar waar trek je de grens, wat wel en wat niet, dus wie wel en wie niet? Het idee om voor de wij ken van Soest een beeldkwaliteits plan te ontwikkelen dat door de raad wordt vastgesteld, wordt al uitgevoerd en moet ons behoeden tegen afwijkende bouwvormen in gevoelige gebieden. Toch laten de tegenstanders zich niet zo gemakkelijk overtuigen. Beeldkwaliteitsplannen zijn op zich niet verkeerd en kunnen ge bruikt worden om kwetsbare ge bieden te beschermen tegen al te gortige bouwplannen, maar een verdere beknotting dan in het be stemmingsplan vaak al is gebeurd zien zij niet zitten. 'De burger wordt ai eindeloos geconfronteerd met regels die zijn keuzevrijheid beperken, laat hem tenminste zelf bepalen hoe hij wenst te wonen zonder nog meer regels en subjec tieve definities over beeldkwali teit'. Voorstanders vinden dat het be stemmingsplan en de beeldkwali teitsplannen elkaar juist aardig aanvullen, 'want het bestemmings plan is er juist voor om meetkun dige grenzen aan te geven, terwijl een beeldkwaliteitsplan de archi tectonische en historische waarde van een gebied onder woorden brengt. Tezamen moeten zij het toetsingskader voor een welstands commissie vormen. Blijft het feit dat bij veel burgers het 'waar bemoeien zij zich mee?'- gevoel heerst. Is het dan toch niet verstandig, zoals staatssecretaris Remkes wil, dat veel kleine aan passingen zoals dakkapellen en aanbouwen aan de achterzijde van de woning 'vergunningvrij' wor den? Vooral in gebieden zonder historische waarde, zoals bijvoor beeld de wijk Overhees, moet de burger toch de vrijheid hebben om zelf keuzes te maken. Maar bij rechten horen ook plichten. Dat betekent dat zij ook een verant woordelijkheid hebben naar hun directe woonomgeving. Dat zij re kening houden met buren en om wonenden en met eventuele be zwaren van deze omwonenden te gen de vormgeving. Indien nodig kan arbitrage dan in een wel standscommissie plaatsvinden, maar dan met dit verschil dat dit achteraf wordt beoordeeld. Even tuele kosten zouden dan voor re kening van de bouwer komen, dat is de keerzijde van het recht van keuze. Tot slot kritiseren de tegenstanders de samenstelling van de welstands commissie. 'Architecten die het werk van andere architecten moe ten beoordelen. Vaak komt dat neer op geneuzel over details. Maak er een brede commissie van, gedragen door alle geledingen van de bevolking. Waarom niet de bur gers die uiteindelijk tegen het bouwwerk moeten aankijken op nemen in de commissie?'. Kan niet, luidt het antwoord, de com missie dient volgens de wet te be staan uit deskundigen. Burgers worden niet in staat geacht een ontwerp te kunnen beoordelen. Een Chinees gezegde luidt 'Uw aangezicht behoort een ander toe'. Toch zal niemand je het recht kun nen ontzeggen om jezelf te sieren met een snor, baard of bril... PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL: 035-6016824 INTERNET. WWW.DEVUJTMAKELAARDIJ.NJ. E-MAIL: DEVLIJTMAKELAARDIJ@HETNET Prins Bernhard bekijkt het eerste exemplaar: links auteur Geke v.d. Merwe, in het midden uitgever Jan Joosse. Foto: Herman van Dam Dirk Hornsveld. Hij tekende voor dominee Wouters een spin in een web en zei daarbij: 'In Soestdijk ligt er een web tegen de hemel'. Hiermee werd de pastorie bedoeld, want hoewel Wouters niet in het verzet zat, heeft hij volgens Geke veel voor de Soester gemeenschap betekend door zijn bemoedigingen en heeft men het nog over hem. Het tweede voorwerp was een paar schoenen van een Canadese soldaat. De schoenen heeft ze ge kregen van Soesters die ze meega ven voor de tentoonstelling. Ze staan voor haar symbool voor de gastvrijheid die Soest haar getoond heeft tijdens haar onderzoek. 'Ze schonken me vertrouwen en dat is bijzonder, want Soesters zijn niet zo openhartig. Daar ben ik heel dankbaar voor.' Het derde was een rood-wit-blauw vaantje dat voor Geke's voeten uit de lucht viel in 1945 na operatie Manna. Haar moeder pakte het af en borg het gauw in de kast, uit voorzorg voor de Duitsers. Na de bevrijding mocht ze er pas mee zwaaien. Dit zijn verhalen, waar van er meer te vinden zijn in het boek. Ook worden de avonturen van de Knokploeg Soest opge haald die onder leiding van, inmid dels in Canada wonende, Rein Hogeboom in Tilburg het hoofd distributiekantoor overvielen. Ze maakten daar met slechts vijf man 105000 bonnen en 705 persoons bewijzen buit. Overhandiging Na de uitgebreide en enthousiaste vertellingen van Geke van de Mer we overhandigde burgemeester Koos Janssen drie luxe exemplaren aan drie bijzondere mensen, uitge kozen door de auteur. Vooraf gaand vertelde hij dat er niet eer der zo'n intensieve beschrijving van Soest in de oorlog geweest is. 'Het boek is heel menselijk en geeft de zaken weer, zoals men het beleefd heeft. Ze heeft het verle den en daarmee de toekomst een gezicht gegeven en recht gedaan aan de mensen die toen geleefd hebben,' aldus Janssen. Het eerste exemplaar van 'Soest onder vuur' werd door de burge meester aan oud-verzetsman Jaap Hogeboom gegeven. Hij nam ook een exemplaar voor zijn broer Rein in ontvangst, die wel naar Neder land had willen komen, maar ern stig ziek is. Het derde exemplaar ging naar Geke's zus Janny, die destijds een tiener was en tot hulp voor het gezin geweest is. Geke: 'De familie bestond destijds uit zes jonge kinderen, een oude oma en een debiele pleegzoon. Ze is mijn ouders tot een grote steun ge weest.' Om het gezin te helpen ondernam ze voedseltochten naar Bunschoten-Spakenburg en kapte ze soms bomen uit de koninklijke tuin om te kunnen stoken. Hierna was er een postume uitreiking van een luxe editie door Janssen aan familie van wijlen het echtpaar Wouters-Buma en vijf overleden verzetsmensen. Om dit af te slui ten werd het lied 'Nooit meer nacht' gedraaid en was er tijd voor een moment van bezinning. Da Costaschool De uitgave van 'Soest onder vuur' is de aanleiding geweest voor een gelijknamig project op de Da Cos taschool over het dorp in de oor log. De kinderen van groep 8 moesten na dit project, waarin Geke van de Merwe een rol heeft gespeeld met haar vertellingen, hun bevindingen creatief uitdruk ken. Dit gebeurde in de vorm van gedichten, verhalen of tekeningen. Door de uitgever en de auteur zijn uiteindelijk drie winnaars gekozen die konden rekenen op een uitga ve van het boek en een boeken bom Uitgever Jan Joosse maakte de volgende winnaars bekend: Roderick van Oosterom, Sumeryo Tekin en Renee de Jonge. Nadat gezamenlijk het Wilhelmus ten gehore werd gebracht, over handigde Chris van Rijn, achter kleinzoon van het echtpaar Wou ters, een schaar aan burgemeester Janssen. Deze opende de tentoon stelling 'Soest onder vuur' die te zien is Museum Oud Soest. Openingstijden zijn: Zaterdag en zondag van 13:30 tot 17:00 uur. Op werkdagen volgens afspraak. SS 6023878. IBurgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: ïoemde instellingen zullen aan :ne maatregel van bestuur vol- Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 Neem een abonnement: f 17,50 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Foto: Herman van Dam ut. »erg. :n ter bescherming van het mi- ken liggen ter inzage van 9 mei 12.30 uur; rg tijdens openingsuren. Beckeringhstraat SOEST Aan de rand van het industriegebied, aan doorgaande weg gelegen helft van dubbel karakteristiek woonhuis met mul tifunctionele bedrijfsruimte (ca. 250 m2), ruime oprit en tuin (637 m2). Ind. woonhuis: grote L-vormige living met open haard, mod. keuken, bijkeuken, hal, kelder, m.k. en toilet. Verd.: 2 ruime sl.km., overloop, badkm. met douche en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime sl.km. Ind. be drijfsruimte: bedrijfshal van ca. 240 m2 incl. spuitcabine en magazijn, aparte kantoorruimte, douche- en toiletruimte en cv-instalJatie. Alg.: zowel de woning als bedrijfsruimte verkeren in perfecte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 1.250.000,- k.k. Veldweg SOEST TE KOOP/TE HUUR In het centrum van Soest gelegen bedrijfsruimte op ca. 1.100 m2 grond (erfpacht). Ind.: de bedrijfsruimte bestaat uit een hal van ca. 225 m2, incl. kantine en toiletgroep. Alg. de jaarlijkse erfpachtcanon van de grond bedraagt ca. 14.000,- en heeft een eeuwigdurend karakter. Jong, maar vooral oud kwa men vrijdag 4 mei naar het Gil- dehuis aan de Steenhoffstraat om daar de presentatie van het boek 'Soest onder vuur' van journaliste Geke van de Mer- we-Wouters mee te maken. Zo'n 150 mensen waren aan wezig op de feestelijke bijeen komst. Na de presentatie van het boek werd de gelijknamige expositie in Museum Oud Soest geopend. Eerder die ochtend werd het eer ste exemplaar in besloten kring overhandigd aan Prins Bernhard op paleis Soestdijk. Hoewel de prins niet aanwezig kon zijn in het Gildehuis wenste hij iedereen vol gens Geke een 'genoeglijke mid dag' toe. 'Ik ben door hem meer dan een uur allerhartelijkst ontvan gen.' Het begin van het boek lag al bij Geke's vader, dominee Wouters. In 1974 stopte hij met werken en wilde toen oude foto's en brieven uit de Tweede Wereldoorlog in plakken en op orde brengen. Er bleek heel wat materiaal te zijn, maar hij heeft het niet af kunnen maken. Tien dagen na zijn laatste werkdag overleed hij plotseling. Toen Geke in 1994 na een onge val niet kon werken en thuis was, begon ze in het materiaal rond te neuzen. Ze vond toen een bedank brief van twee voedselzoekers uit de hongerwinter die door haar broer Douwe en zus Janny zijn ge holpen tijdens een uitputtende tocht. Het interesseerde haar der mate, dat ze besloot verder te gaan waar haar vader was gebleven. In middels had ze van verschillende tantes brieven uit de periode 1939- 1946 gekregen, welke ook de ba sis van het boek vormen. 'Als een hamster ging ik gegevens en mate riaal uit de oorlog verzamelen. Ik schreef alleen nog niets, heel be wust niet. 'Wie ben ik, om dat te mogen doen?' Voor het boek uitkwam versche nen er daarom eerst 18 afleverin gen van Soest onder Vuur in de plaatselijke huis-aan-huispers. Met schrijver Geert Mak sprak ze over de moeilijkheden van het schrij ven. Hij vertelde haar dat het nooit makkelijk is om over je ouders te verhalen als ze dood zijn. 'Doden hebben recht op privacy,' aldus Geert Mak. Het laatste duwtje om van alle gegevens een echt boek te maken kwam van de weduwe van Rien Poortvliet. Geke: 'Het was nu of nooit. Als ik het toen niet deed, dan kwam het er nooit meer van.' Verhalen Om aan voldoende informatie voor het boek te komen heeft Geke met een heleboel Soesters gesproken die nog materiaal had den, of zelf de oorlog hier meege maakt hebben. Volgens Geke was het best eens moeilijk, omdat de details ontbraken. De meeste men sen uit die tijd waren al overleden. 'Bij het schrijven heb ik me puur aan de feiten gehouden. Als jour naliste laat ik me niet in met fictie. Ik heb dus bij gebrek aan details, geen eigen invulling gegeven, maar üc heb geprobeerd een kader te schetsen van Soest in oorlogstijd. Daarbij heb ik steeds in mijn ach terhoofd gehouden wat mijn ouders en grootouders er van zou den vinden.' Tijdens haar toespraak had Geke van de Merwe drie voorwerpen bij zich om haar verhaal kracht te ge ven. Allereerst een tekening van staat zijn geweest tegen de ont- het nemen van de beschikking :rp-beschikking. ct van de ontwerp-beschikking. t laten maken van het energie maanden en is nu 6 maanden rsrechtspraak van de Raad van :ffen van een VOORLOPIGE :n gericht aan de voorzitter van r het instellen van beroep/ver- i nijn, tenzij voor die datum een ing. De beschikking treedt dan 135-6093643. Het gaat goed met de bouw; sinds begin februari, de datum waarop de ver)bouw begon, is er veel gebeurd. De kelder ligt er al in en ook met de verbouw van de kerkzaal is begonnen. De vorderingen zijn te bekijken op www, kerkpleinsoest. n l. Maar om het met eigen ogen te bekijken is natuurlijk veel interessanter. En dat kan! Op zaterdag 12 mei is iedereen welkom op de bouwplaats, van 10:00 tot 12:00 uur. Om 11:00 uur wordt ook de eerste steen gelegd door gemeenteleden, die op die dag jarig zijn. Er is koffie en thee voor de ouderen en frisdrank voor de kinderen. En nu maar hopen dat het dan een mooie lentedag is. Liefhebbers kunnen zich op 12 mei ook nog opgeven om te helpen bij het schilderen, timmerwerk (diverse onderdelen), schoonmaken, inrichten van de kerk of het terrein. et nemen van de beschikking p-beschikking. 39,99/€18,15 Salade met gerookte forel en tomatendressing Cocktail van asperges en ham Crèmesoep van asperges en kerrieroom Gerookte ossentong met kappertjessaus Asperges met gepocheerde zalm en hollandaisesaus Vegetarische pasta met artisjok en roquefort Verse aardbeiencrème met sinaasappelsaus Kaasplateau Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) tester <P* ELKE WEEK EEN l SOESTERiCOURANT J IN DE BUS? Zuidpromenade 9-11 3768 EM Soest Tel. 035-6016877 Fax 035-6029221

Soester Courant | 2001 | | pagina 5