innende werkstukken 'Soest onder vuur' >sw l 'Van heidehut tot residence' Was Soest slecht af met NSB-burgemeester Alexander E. van Goor den Oosterlingh? 'Windhond Actiejaar 200V Een goede afloop - Molenloop 21 april •nnènk iOP SOEST! H i's Bloemen b.v I v|| Foodmastei oed specialis VERCE^C Uit de historie van Soest(erberg) Tjaco La Lau gast in Spirituele Kring Soest Dagboek mei v/h Fa. H. v. AscJ PAGINA WOENSDAG 16 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 13 A ^W'0Ï Mf der Linden Car Studio Eemland bouwadvies b.v. an hal issikixs® □DA Ggsgdafk&d Verkiezingen Geestelijke verdieping en de praktijk Leven op de Enghl Aflevering: 40 Mijn bontkraagje Nu ook uw film op CD_, Mevr. Plekkepoel wint met sticker mm Komende Windhond- activiteiten gk» DORRESTEINWeg- lOOCjt 3763 LI SOEST MlmJ Telefoon: 035-601; Fax: 035-6013606 1NDWERKEN SLOOPWERKp LERINGEN STRAATWERK; ergracht 45 - Tel: 609 90; i zonweringswerk ogland Nieuweweg 66, Soest l 22 44 Tel.: 035 - 609 06 90 L INSTALLATEU1 i den Dijsselb. v. /verk, centrale verwarming •technische installatie la - Telefoon 035 - 601 24 BOUW TECHNIEK 3 Telefoon 035 - 601 11 i Grothestraat 2A :a/i soest ff ion: 035-601 26 32 )emen.soest@vbw-groenplein.nl otechnisch installatiebureau «S BOSMAN ELCCTRA b.v. raat 48 - 3768 HJ Soest 35 - 601 33 67 - Fax: 035 - 602 Birkstraat 93 - Soel Tel. 601 23 54 ATA %rn Beukenlaan 46 - Sod Tel. 601 20 65| ETBAKKERIJ Van Weedestraat 4 Soest - Tel. 601 38 Honger Vr^ieiijh m V^^cteod. feeneten. Eten,,,, Eyv dacty het r^.' t4- «tePAft,w c^ucen/v-^ J.UI lig' a,rioi°""V*M _.n ^,r„M«-!« Fn«Oflrom v.,r .#1—- Burg. Grothestraat 35 - Soes Tel. |035) 601 6033 Fax (035) 601 37 05 E-mail: info@dejongaccountants.i www.dejongaccountants.ri Ongeveer 20 kinderen lezen met ingespannen gezichten hun gedichten voor. In de zaal van het Gildehuis wordt aan dachtig geluisterd naar de leer lingen uit groep 8 van de Da Costaschool. Ze deden alle maal mee aan het project 'Soest onder vuur', naar aanlei ding van het gelijknamige boek van Geke van de Merwe. Dit boek werd op 4 mei gepresen teerd in het Gildehuis en de kinderen van de Da Costa school waren erbij om hun be vindingen voor te lezen. Uit de werkstukken werd door de auteur van het boek een drietal Uitgever Jan Joosse reikt het boek uit aan de winnares Renee de Jonge. Foto: Herman van Dam Krol Witgoed Service reparaties van alle merken reparaties onder garantie 24 uurs service 6 dagen in de week Telefoon 035 - 602 49 61 Gemshoorn 35 - 3766EK Soest Udl Nieuweweg 70 - 3765 GG Soes Telefoon (035) 601 60 30 ïandel n voor al uw dranken! 49, tel: 035 - 601 24 90 Nijverheidsweg Noord 65 3812 PK Amersfoort Tel. 033 - 464 34 24 Chrysler/Jeep dealer voor Eemland en Vallei NISCH BV ERKEND ELEKTROTECHNISCH WAARBORGINSTALLATEU 3768 HX Soest. Tel. 035 - 602 45 20 luwtechnische keuringen o.g. luwbegeleiding Soest -Tel. 035 -602 31 13 'iesbureau voor telecommunicatie inbouwstation voor mobiele communicatie Ires: Nieuweweg 27-29a, Soest - 6091000 - Telefax 035 - 6091009 ail: info@vanhaltelecom.nl iwbare, gebruikte SUZUKI? m Suzuki in Soest? Verkerk! Soest - Telefoon 035 - 601 36 8! winnaars gekozen. Uit alle leerlin gen kwamen Renee de Jonge, Su- merya Tekin en Roderick van Oosterom als winnaars uit de bus. Omdat het tijdens de uitreiking meivakantie is, kan alleen Renee haar prijs in ontvangst nemen. De overige twee zijn op vakantie. Van uitgever Jan Joosse krijgt ze een exemplaar van 'Soest onder vuur' en een boekenbon. Sumerya en Roderick zullen de prijzen later van hun juf, Marijke Schepers uit gereikt krijgen. Project Al weken voor de presentatie van het boek is de klas van de Da Cos taschool bezig geweest met het project 'Soest onder vuur'. Ze maakten in de stromende regen een fietstocht langs allerlei plaat sen die ook in het boek beschreven worden, zoals Paleis Soestdijk, de pastorie van de vader van Geke en het huis van meester Blankenstein. Hij werd in de oorlog opgepakt en Het is echt monnikenwerk ge weest Vasthoudend, gedreven en gemotiveerd hebt u, wat u zelf eens genoemd hebt, een le venswerk geschreven. Daar ,c i "3 denk ik, trots op zijn, aat 35a- Telefoon 035 - 602 93 6 ,vanS( dat zijn wij met Z,„Fa,iJen 'dalist, voor de beste keuze ook.' Dit zei burgemeester drs. LJ.L.M. Janssen op vrijdag 4 mei bij de officiële presentatie van het boek 'Soest onder vuur' van de Heusdense journaliste Geke van der Merwe-Wouters, oud-inwoonster van Soest. Het )oek geeft een goed beeld van de oorlogsgebeurtenissen in Soest en van het Soester verzet. Dit speelde niet alleen plaatse- ijk, maar ook regionaal en Eelfs landelijk een zeer belang rijke en bij velen niet bekende pi. Hoewel ook in Soest de oorlogs- ïandelingen het leven van on- ichuldige inwoners eisten en aan zienlijke schade aanrichtten, moet achteraf worden vastgesteld dat Soest als gemeente de oorlog rede- ijk heeft doorstaan. Dat was mede :e danken aan de opstelling van burgemeester A.L. des Tombe, eerste burger van Soest van 4 ok- ober 1939 tot 13 juni 1946, toen lij werd benoemd in Apeldoorn. Op 15 oktober 1944 dook hij on der in Zeist omdat hij weigerde mee te werken aan het oproepen van werkkrachten voor de aanleg van verdedigingswerken langs de Eem, het Valleikanaal en de LJssel- inie. Ook hieraan wordt in het Doek aandacht besteed, evenals - zij het in slechts één zin - aan de opvolger van Des Tombe die al na vier dagen bij volmacht door de Beauftragte des Reichskommissars werd benoemd, de sinds 1929 in Soest woonachtige NSB-er A.E. van Goor den Oosterlingh: 'Geen verrader, maar toch...' Alexander Eduard van Goor den Oosterlingh was een gepensioneer de gezagvoerder bij de koopvaar dij en woonde op de Prins Hendri klaan. Hij hing uit overtuiging het nationaal-socialisme aan. Van Goor bleef in functie tot 7 mei 1945. Toen werd hij door de mili taire commandant van Utrecht ge schorst en gearresteerd. Daarbij werden zonder enige aanleiding zijn twee boxers doodgeschoten. Hij werd geïnterneerd en in 1948 veroordeeld. Van Goor keerde niet meer in Soest terug en overleed op 5 januari 1957 op 65-jarige leeftijd in Den Haag. Waaraan had Van Goor het te danken dat hij door de bezetter als meest geschikte figuur voor het PACMGM] 11 VOUWKARTON I DISPLAYS 12 PN Amersfoort - Tel. 033-4643060 - Fax 033- ISlC/fa&dA'(Familiebedrijf sinds 1938) nlijke en eervolle verzorging van '.nissen en crematies. inkelmanstraat 142, 3769 EH Soesterberg n: 0346 - 351 223 burgemeesterschap werd be schouwd? Waarschijnlijk ook door zijn vermeende leidinggevende kwaliteiten als oud-koopvaardijof- ficier en tevens als (eerste) voorzit ter van de in 1933 opgerichte zweefvliegclub Soesterberg. Deze groeide na een aanvankelijk moei lijke start uit tot een bloeiende ver eniging. Niet in de laatste plaats door het enthousiasme en het sti mulerend optreden van Van Goor. Dit is de meest waarschijnlijke ver klaring voor het feit dat hij gedu rende zijn NSB-lidmaatschap was opgevallen bij de NSB-leiding, die hem later voordroeg voor het bur gemeesterschap. Die functie heeft hij zeven maanden vervuld; in een periode waarin (sinds 1 september 1941) de werkzaamheden van de gemeenteraad waren stopgezet. Geen verrader Wat men hem ook allemaal kan verwijten, zeker niet dat hij een verrader was, zoals ook Van der Merwe vaststelde. Integendeel, hij was er bijvoorbeeld van op de hoogte dat op de zolder in het ge meentehuis onderduikers zaten. Als hij wist dat er Duits bezoek kwam of dat er acties konden wor den verwacht, liet hij zich altijd iets in die richting ontvallen. Nooit rechtstreeks, dat zou immers bij gelijkgestemden te veel opvallen, maar een goed verstaander had aan een half woord genoeg. Er is dan ook voor zover bekend nooit een onderduiker gepakt door zijn toedoen. De vraag of Soest dan ook slecht af is geweest met deze NSB-burgemeester, zal wel altijd onbeantwoord blijven. In mei 1948 stond hij terecht voor de 6e Kamer van het Utrechts Tri bunaal om zich voor zijn politie ke gedragingen in oorlogstijd te verantwoorden. Hem was onder meer lidmaatschap van aan de Duitsers gelieerde verenigingen en instanties ten laste gelegd, mede werking aan het officiële tijdschrift 'De Werker' in het district Utrecht van de NSB, en het in Amersfoort aankopen van een aantal huizen uit Joods bezit. Verdachte beken de het ten laste gelegde. De voor zitter van het tribunaal vond vooral zijn bijdragen aan 'De Werker' meer dan ergerlijk. Als getuigen werden gehoord hoofdinspecteur van politie J. Voerman uit BloemendaaJ, in be zettingstijd inspecteur van politie in Soest, H.J. van Hal, commies ter gemeentesecretarie, en W. Groart, commandant van de vrijwillige brandweer. Unaniem waren zij van mening dat de ex-burgemeester als NSB-er een gematigd man was. Hij had volgens hen het beste met de bevolking voor en heeft ge tracht het leed der bezetting zoveel mogelijk te verzachten. Vijandelij ke daden tegenover niet NSB-ers had hij volgens de getuigen niet begaan. Met de Ortskommandant stond hij niet op goede voet. Meer dan eens verzette Van Goor den Oosterlingh zich tegen diens beve len. Als hij zich toch gedwongen voelde ze uit te voeren, dan pro beerde hij altijd die te verzachten. Ook de raadsman van Van Goor, mr. Lublink Weddik, betwistte dat zijn cliënt door het aanvaarden van NSB-burgemeester A. t. van Goor den Oosterlingh in een ande re rolals voorzitter van de Soester- bergse z weefvliegclub. het burgemeesterschap de belan gen van de vijand had gediend. Hij deed dit in een periode dat een chaos dreigde en omdat hij zich in de gegeven omstandigheden gé- roepen voelde voor de belangen van zijn medeburgers op te komen. 'Als hij daarmee de belangen van de vijand heeft gediend, kan men dit met evenveel recht zeggen van alle burgemeesters die in bezet tingstijd zijn aangebleven,' aldus pleiter. De medewerking van Van Goor aan 'De Werker' betitelde mr. Lu blink Weddik als 'zeer spijtig, maar men moet de uitlatingen die hij als hoofdopsteller heeft gedaan toe schrijven zowel aan zijn gekwetst eergevoel door de arrestatie in mei 1945 als aan de massa-suggestie van de NSB. Mijn cliënt was een idealistisch NSB-er, anti-Duits, die in de kringen van zijn eigen men sen blijkens de officiële NSB-rap porten niet re?u was.' Hij bepleit te dan ook vrijlating van Van Goor uit de internering en vrijwaring van verbeurdverklaring van vermogen. Op 31 mei 1948 deed het tribu naal uitspraak. Na zijn veroorde ling keerde hij niet meer terug naar Soest, zijn woonplaats waarvan hij zeven maanden burgemeester was, overigens in een periode waarin (sinds 1 september 1941) de werk zaamheden van de gemeenteraad waren stopgezet. tfodrrich kwam niet meer terug. Het maken van de werkstukken was ook een onderdeel van het project. Het zal voor de auteur niet mak kelijk zijn geweest om uit al de producten een winnaar te kiezen. Sommigen hadden mooie tekenin gen gemaakt, om hun tekst extra luister bij te zetten. Er zitten heel wat goede dichters in de klas, ve len wisten aangrijpend te verwoor den wat zij het typerende aan oor log vonden en wat ze het meest beangstigt. Eén van de jongens uit de klas omschreef het zo: 'Als er oorlog is wil men vrede en als er vrede is wil men weer oorlog.' Uw totaalinstallateur PA van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax:035-601 11 87 Volgend jaar zijn er weer ver- Nu al hoor je op de radio, of zie je op de tv dat de verschillende partijen, al met de voorberei dingen bezig zijn. Iedere partij vindt, dat zijn ideeen het best de belangen van zijn leden, c.q. stemmers behartigt. Maar het is zeker niet zo dat alles wat wordt beloofd ook wordt behaald. Nederland is een democratie, hetgeen betekent, dat een ieder z'n zegje kan en mag doen. Er zijn in dit land grote en klei ne partijen. Elk van deze par tijen heeft een verkiezingspro gram. Het een zal de een aanspreken, dat van de andere partij weer een ander. Toch zal juist door onze democratie niet alles wor den waargemaakt wat in het programma wordt beloofd. Er moeten compromissen worden gesloten. De ouderen waren ook enige tijd vertegenwoordigd in de Ka mer maar, helaas, door interne problemen ging alles mis. Nu is het zaak dat de oudéren verenigd in de Ouderen Bon den, goed opletten of de belan gen van deze groep niet onder geschikt worden gemaakt aan het zogenaamd ALGEMEEN BELANG. De Ouderen Bonden zullen er goed aan doen alles wat zich voor en tijdens de verkiezingen afspeelt alert te volgen en zo er iets verkeerd gaat, direkt te reageren. Dit geldt uiteraard ook voor de plaatselijke afdelingen. In deze tijd van grote verande ringen, denk hierbij aan de komst van de Euro, het nieuwe belasingstelsel enz. hebben de senioren het meest te verliezen. Volg vanaf nu dus alles zeer kri tisch, en mocht u wat opmer ken, meld dit dan bij de afdeling van uw bond. E.A.D.P. Seniorennieuws Op zondag 27 mei heeft de Spi rituele Kring Soest haar laatste bijeenkomst voor de zomerva kantie. De achterliggende drie bijeenkomsten werden door de vele belangstellenden uit Soest en omgeving als interessant en sfeervol ervaren. Thema's die tot nadenken stemmen en waarbij na afloop gelegenheid is nog even in een gezellige sfeer na te praten. Dat zal ook gelden voor het thema dat voor 27 mei gepland staat: Geestelijke verdieping en de prak tijk. Tjaco La Lau is een echte praktijkman. Nagenoeg zijn gehe le loopbaan is hij werkzaam ge weest in het bank- en verzeke ringsbedrijf, waarvan het grootste gedeelte bij bedrijfsonderdelen zo als de Nederlandse Middenstands- bank en de R.V.S., die thans deel uitmaken van de ING-Bank. Tjaco La Lau is er steeds van over tuigd geweest dat een geestelijke verdieping naast het werk een fun damentele voorwaarde is voor het welzijn van de mens. Afgelopen jaar was hij voorzitter tijdens het landelijk symposium onder de ti tel: 'Spiritualiteit, Broederschap en Dienstbaarheid' in de Westerkerk in Amsterdam. Daarbij werd te vens ingegaan op de spirituele ont wikkeling van de mens in het ar beidsproces. Binnen de kring van vrienden en kennissen heeft hij de vraag gesteld welke rol spirituali teit individueel en in maatschappe lijk verband speelt. Op een aantal van deze reacties en op zijn eigen beleving en ervaringen zal hij tij dens zijn inleiding öp zondag 27 mei aanstaande in gaan. Belangstellenden zijn vanaf 15:00 uur van harte welkom in het histo risch ontmoetingscentrum De Deel (achter de Oude Kerk aan de Kerkstraat). Er wordt bij aankomst gezorgd voor een kopje koffie of thee. Om 15:30 uur start de inlei ding omtrent het aangekondigde thema, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waarbij nog een glaas je kan worden gedronken. De bij drage in de onkosten bedraagt f 15,00 (incl. consumpties). Op de bijeenkomst op 27 mei aan staande zullen de programmabro chures voor het nieuwe seizoen klaarliggen. Belangstellenden die niet aanwezig kunnen zijn en de brochure toegezonden willen krij gen kunnen in contact te treden met de spirituele Kring Soest. Via de media zal het nieuwe program ma ook tijdig bekend gemaakt worden. De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor eenieder die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Iedereen is van harte wel kom en kan gewoon als belangstel lende binnenlopen. De eerste bij eenkomst na de zomervakantie is op zondag 2 september 2001, waarbij prof. dr. Iteke Weeda een inleiding zal houden met als the ma; 'Liefde en levensinspiratie'. Voor nadere informatie kunt u bel len met een van de initiatiefneem sters: Marijke Smit: 035-6019815. Zoals u wellicht nog weet ben ik gek op vogels. Het volgende stukje zal u wellicht verbazen, en misschien gaat het u te ver. Waarschijnlijk hebt u gelijk. Al jaren gooi ik de honden- en kattenharen in de tuin. Tijdens de voorjaarsrui van mijn huisdieren doen de vogels daar hun voor deel mee. Met snavels vol bont vliegen ze richting nest om de wieg voor het jonge grut te stof feren. Dit vooijaar was de vogel belangstelling groot en de haren waren dungezaaid. Rusteloos zochten de vogels dit kostbare goedje - en toen kwam ik op het idee én tot mijn daad. Ik vloog de douche in en knipte mijn bontkraagje af. Met bakken vol verdween mijn nekwarmhouder- tje richting kraamkamer. Dit bracht me op een volgende ge dachte - maar helaas waren de dikke blonde haren van Olga's zoon al meegenomen door de reinigingsdienst. Ik heb nog even nagedacht over het idee om een uurtje in een kapsalon te gaan vegen, maar dat ging zelfs mij te ver. Niet vanwe ge de vogels, maar vanwege de mensen. Wat zouden ze wel niet van me denken! Op dit moment, half mei, piepen de jonge vogels in de nesten rond mijn flat en de gedachte, dat ze dit doen omringd door mijn bontkraagje, tovert een glimlach op mijn gezicht. De buurvrouw hoge resolutie dus: kwaliteit Direkt bij ontwikkelen film fl. 14,95 Iwrcërv'toc- PLEIN VAN ZUID 32/34, 3768 ED SOEST, TEL.: 035 601 31 09, FAX 035 602 72 69 Veel regen in de dagen ervoor had het terrein van de eerste Windhond Molenloop op de Eng wat slecht gemaakt, maar op 21 april scheen gelukkig de zon en mede daardoor werd de eerste Molenloop, georgani seerd in samenwerking met At letiek Vereniging Pijnenburg, een succes. Tien teams hadden zich ingeschre ven voor de scholencross. Een flit sende warming up onder de lei ding van Anita Klifman van AV Pijnenburg zorgde ervoor dat de jonge lopers klaar waren voor het startschot, dat gelost werd door Koos Postema. Na 1,8 km lopen over een wat winderige Eng waren de winnende teams bekend. De eerste prijs - een kleurenprinter inclusief installatie, beschikbaar gesteld door Andries Geleijnse van de firma Technocare - werd ge wonnen door het tweede team van de Insingerschool. De Insinger- school won ook de tweede prijs, een scanner, beschikbaar gesteld door Technocare. De Waterink- school verdiende de derde prijs - een webcam, die eveneens ge schonken werd door Technocare. Om 15:00 uur was het tijd voor Koos Postema om het startschot te lossen voor de recreanten. Bijna 60 lopers (en één hond die keurig netjes een rondje liep met zijn baas) stormden over de Eng, aan gemoedigd door een enthousiaste groep toeschouwers, waaronder burgemeester Janssen. De win naars en winnende tijden waren: 1800 m: heren: Ali Sen, 6.58; da mes: Laura Suykerbuyk, 8.46; 5 km: heren: Martijn Janssen, 24.07; dames: Adri van Son, 25.48; 10 km: heren: Dick Goyers, 40.11; dames: Astrid Suykerbuyk, 52.25. De bekers werden uitgereikt door Koos Postema. Het winnende team van de Insin gerschool ontvangt een 'cheque' voor de eerste prijs - een kleurenprinter - van Andries Geleijnse van Technocare. Vele mensen en bedrijven hebben geholpen om van deze eerste Mo lenloop een succes te maken. De Windhond bedankt alle medewer kers van Atletiek Vereniging Pij nenburg voor al hun inspanning, de jongens van de HMG scouting voor het plaatsen van een grote le gertent en het verrichten van vele hand- en spandiensten, de EHBO medewerkers, het wijkteam van de gemeente Soest voor het beschik baar stellen van de dranghekken en afzetlint, de 'buurmannen' Droost en Reyerse voor de nuts voorzieningen en de nodige prak tische ondersteuning, de Politie Soest voor hun bijdrage, bouwbe drijf G.W. van de Grift voor het beschikbaar stellen van een toilet- en schaftwagen, transportbedrijf Ben Becker voor de 'podium'- vrachtwagen, Technocare voor de schoolprijzen, de firma's De Bus en Cooper en Cooper voor de vormgeving van de posters en flyers, Esnew voor het medespons oren van de posters en de heer Roest die toestemming gaf voor het lopen over zijn land. De derde winnaar van de 'Wind hond stickeractie' is Mw. Plekke poel, vrouw en moeder van vader en zoon Plekkepoel, eigenaars van Benzinestation De Birk. op de Birktstraat. De steun voor De Windhond valt bij het benzinesta tion meteen op: een poster op het raam en binnen liggen stickers en informatievellen klaar voor de klanten. 'Ja,' zegt Mw. Plekkepoel, 'de hele familie bestaat uit echte Soesters. Wij willen graag De Windhond terug zien.' Mw. Plek kepoel vond het heel leuk en nam met veel genoegen een dinerbon, aangeboden door Brasserie 'De Soester Duinen', in ontvangst. Vmdt U ook dat 'de Windhond' rond moet? Wilt U donateur of begunsti ger worden? Of op andere wij ze helpen, bijvoorbeeld als vrij williger. Neem dan contact met ons op. Bel 035-6014841, of schrijf (zonder postzegel) naar Stichting 'De Windhond', Antwoordnummer 7006, 3760 TA Soest, of kijk op Mevrouw Plekkepoel. Eindelijk krijgen we mooi weer. Dus tijd om uw tuin vol te zetten met 'Windhond'-Vlijtige Liesjes van tuincentrum 't Vaarderhoogt. Dat stort 10% van de verkoopprijs van elk verkocht Vlijtig Liesje op de rekening van 'De Windhond'. Komende zaterdag - 19 mei - organiseert Stichting De Wind hond, in samenwerking met Tem po Wielervereniging, een fietstocht van ongeveer 30 km door de vrije natuur in en rond Soest. Starttijd; 14:00 uur. Start en finish op het molenterrein (hoek Molenstraat/ Molenweg). Inschrijving Zater dag 19 mei vanaf 13:00 uur op het molenterrein. Kosten Geen!! In formatie (www.windhond ,ni) Oude Ambachtenmarkt... Het is jammer, maar het kan niet anders de Oude Ambachten markt op 24 mei gaat niet door Wij zullen ons best doen om een andere gelegenheid te vinden voor de ballonnenwedstrijd.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13