Soest moet verder met Aqua Indoor Avondvierdaagse: 2416 natte pakken TOON'S WIJNMARKT 16,95 En dit zijn de knallers van deze week: 1.49 ckjoo Reorganisatie verkoop tj intratuin o HET GROENE WARENHUIS 2 29 11.98 K, 1 betalen 11.98 7.98 Burgers mogen beleid voor toekomst bepalen >2015 hebben HUIZEN MET ALLURE WOENSDAG 16 MEI 2001 716e JAARGANG NO. 39 DEZE WEEK TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT kortingen van 25% tot 50%* Kantonrechter: 'Contract kan niet zomaar worden beëindigd' Wijnen uit vele landen worden u tegen ZEER AANTREKKELIJKE KORTINGEN aangeboden tijdens deze wijnmarkt op VRIJDAG 18 MEI van 16.00 uur tot 20.30 uur en ZATERDAG 19 MEI A.S. van 10.00 uur tot 16.00 uur SOESTER KALENDER Kantoor S.C. op 24 en 25 mei dicht A. van der Lee OPEL^ Yorkham Kipfilet Tomaten Friesche Vlag Halvomel Hougaerdse Das Schouderkarbonade VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Over 2 weken een nieuwe naam x^sraGcouiuwr Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Hoek heeft oplossing voor parkeerprobleem. Mevrouw Abtidon (ROC) vrijwilliger van de mAand. Visser. Actueel 5 Nieuwe 'Actie' Pinokkio moet voortbestaan garanderen. Provincie boort geld aan voor bedrijventerrein. Familieberichten Kleine advertenties Varia 7 Brandweer Eemland is beter voorbereid op rampen. Preventie en preparatie hand in hand in Soest. Brandweer luidt Bakker uit. Soester ouderenbonden zien seniorenraad niet meer zitten. Woningaanbod 8 Varia Deens muziekkorps fleurt Soest op. Feest bij 10 jaar Radio Soest. Op Soest 13 Van heidehut tot residence. Winnende werkstukken voor 'Soest onder vuur'. Windhond Actiejaar 2001. Leven op de Engh. Cultuur 15 Soest moet weer bruisen door cultuurproject. Artishock. Sport I Soest neemt afscheid van 'kanjers'. Promotie op groene tafel. Fikse dreun voor SEC. 19 Sven Mooij in Champions leagefinale. Sport II Twee nationale titels Monique van der Horst. Dammers van de Bron. tiende van Nederland. 21 Soesterberg 27 Snippergroen bestaat niet meer, tuingroen wel. Avondvierdaagse met regen. Klimrek Postiljon ingewijd. Soesterberg-Oost heeft cultuurhistorische waarde. Prikbord Kerkdiensten. Medische dienst. Radio Soest. Informatierubrieken 29 Bijlagen Op 't Hoogt (gemeente Soest) On Air (Radio Soest). BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS START DIRECT! Telefoon 033 - 4729097 Zie ook pagina 5 Niet inspreken op een kant en klaar voorstel, maar uit deskundigheid en belang stelling en op basis van argu menten meedenken en - praten over beleidsvoorne mens. Die schone taak heeft het gemeentebestuur de in woners van Soest toebe deeld. Wie meedoet, moet niet alleen in zijn eigen straatje praten, maar juist het algemeen belang voor ogen houden. Bij een sportwedstrijd vindt de toss voor de aftrap plaats, de gemeente verricht dinsdag 5 juni de aftrap voor de TOSS, dat staat voor Toekomstoriënta tie Soest/Soesterberg. Iedere burger uit de gemeente kan par ticiperen. Anders dan in begin jaren negentig, toen de burgers op hapklare brokken mochten kauwen, krijgen Soester(ber- ger)s nu de gelegenheid vanaf de basis mee te werken aan de toekomstvisie, waarmee de ge meente 15 jaar uit de voeten kan. Daarom worden de komende maanden zeven discussieavon den gehouden met telkens een ander thema. Daarbij gaat het om onder meer ruimtelijke structuur, verkeer en gezond heidszorg, maar komen ook welzijn en sport en andere za ken aan de orde. Over de rol van de burgers, zegt het College: 'Het gaat niet al leen om betrokkenheid en ge hoord worden, maar ook om serieus genomen te worden en een herkenbare rol in het eind resultaat.' Gehoopt wordt op zoveel mogelijk deelnemers uit de bevolking, waarbij het amb telijk apparaat een ondersteu nende functie krijgt. Terughoudend De ambtenaren, die gewend zijn betrokken te worden bij de eerste fase van de beleidsvor ming, zullen zich bij de TOSS terughoudend moeten opstel len, vindt het College. Ook de politici moeten actief meedoen aan het proces, niet in de klas sieke rol van beleidsbepalers, maar door te stimuleren en mee te denken, want: de inbreng van de burgers moet veel ruimte krijgen. De TOSS-avonden mogen dus niet het karakter van een in spraakbijeenkomst krijgen. Van gemeentezijde (ambtenaren en College) wordt per discussie het thema kort en bondig op papier gezet en worden enkele be- spreekpunten aangegeven. Dit 'documentje' mag vooral niet de indruk wekken, dat de rich ting al is bepaald, maar dient de intentie van een open discussie met zich mee te dragen. Het is niet zo dat een burger per se aan elke dialoog moet deelne men. Het gaat er volgens de gemeente juist om dat per the ma de deskundigheid van de burger op dat gebied wordt be nut. Wat niet wegneemt, dat belangstellende mensen met minder of geen deskundigheid op dat vlak ook mogen meepra ten. Hét College beschouwt de bur ger in het proces als gespreks partner en coproducent van de aanbevelingen. De uitkomsten van de TOSS-bijeenkomsten moeten leiden tot een lijst van aanbevelingen die is bestemd voor het gemeentebestuur. Het College en de ambtenaren gaan daarmee aan de slag en komen vervolgens met voorstellen aan de gemeenteraad die uiteinde lijk bepaalt welke aanbevelin gen wel of niet als basis gaan dienen voor het toekomstig be leid. Pas dan zal blijken hoe se rieus de burger wordt genomen. In 'Op 't Hoogt', de gemeente lijke bijlage in deze krant, is een special opgenomen over de Toekomstoriëntatie Soest/ Soesterberg. Agenda Alle TOSS-avonden zijn van 19:30 tot 22:30 uur en vinden in principe plaats in het ge meentehuis. Het kan zijn dat bij uitzondering wordt uitgeweken naar een andere locatie, zoals bijvoorbeeld op dinsdag 3 juli die speciaal is ingeruimd voor Soesterberg. De eerste zitting is dinsdag 5 juni. Dan staat het thema 'Ruimte voor wonen en werken en...' ter discussie. Toekomst Oriëntatie Soest/Soesterberg zie katern 'Op 't Hoog f Wegens verkoop van ons bedrijf per 1 augustus a.s. organiseren wij een speciale reorganisatieverkoop op onze gehele collectie met m.u.v. ondergoed, sokken en alle nabestellingen, hierop ontvangt u 10% korting. Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Arrow Paul Shark Wellington of Bilmore Brax van Gils Desch Pierre Cardin John Miller Setball Yves St. Laurent Falke Atelier Torino Schiesser Jaguar De gemeente moet nog eens tien jaar in zee met zwembad exploitant Aqua Indoor bv. Dat heeft de kantonrechter vorige week bepaald. Dit is een fikse tegenvaller voor eigenaar Soest, die al met andere kandi daat-exploitanten voor het complex in onderhandeling was. Directeur Geurt Vermeu len van Aqua Indoor is opge lucht over de uitspraak, maar vindt het zonde dat beide par tijen zoveel geld, tijd en energie hebben verspild. Hij schat dat het getouwtrek met de gemeente en de juridische pro cedure zijn onderneming 300.000 gulden heeft gekost. 'Dat is ten koste gegaan van onze eigen acti viteiten en de bezetting van het personeel dat lange tijd in onzeker heid heeft geleefd. Daarin moesten we de laatste tijd zeer terughou dend zijn. Zo konden onze klanten zich niet meer laten inschrijven voor cursussen. Doordat we niet wisten hoe het zou aflopen, hing de zaak als een zwaard van Damo- cles boven ons hoofd.' Hoeveel geld Soest kwijt is, is niet bekend, maar duidelijk is dat er veel ambtelijke uren in de kwestie zijn gestoken en er aan de juridi sche bijstand een grote prijskaart hangt. Bovendien werd bij de wer ving van kandidaat-exploitanten een duur bureau ingeschakeld. Omdat Soest en Aqua Indoor het contract op verschillende manieren interpreteerden en er na jaren van geruzie geen overeenstemming werd bereikt over onder andere de verdeling van de onderhoudskos ten, besloot Soest het contract met Aqua Indoor, dat op 1 juli a.s. af loopt, niet meer te verlengen. Dat kan niet, zei Aqua Indoor, dat tij dig gebruik had gemaakt van het optierecht om het sport- en recrea tiecentrum aan de Dalweg nog eens 10 jaar te gaan exploiteren. Soest voelde zich zeker van zijn zaak en schakelde de kantonrech ter in, maar die kwam vorige week tot een andere conclusie: het con tract moet worden verlengd. Of Soest het daarbij laat zitten, is de vraag. Wethouder Neks Blommers (WD), net terug van vakantie, heeft laten weten dat het College juridisch advies zal inwinnen en zich op basis daarvan samen met de raadsfracties zal beraden over eventuele nadere stappen. 'Je moet niet zomaar opgeven. Op zeer kor te termijn (vermoedelijk nog deze week - red.) moet duidelijk zijn wat we gaan doen.' Hoger beroep In hoger beroep gaan is een moge lijkheid, doorgaan met Aqua In door ook. Een derde optie is Aqua Indoor uitkopen. 'Maar niet tegen elke prijs, je hebt daar bepaalde formules voor', aldus Blommers. Vermeulen zegt dat hij begin vorig jaar een bod heeft gekregen. 'Zon der kopje koffie werd ons te ver staan gegeven, dat we het geld konden krijgen, dat de gemeente ons nog verschuldigd was, als we zouden vertrekken. We kregen een sigaar uit eigen doos aangeboden. Ja, die bijeenkomst was van korte duur.' Na de negatieve ervaringen van de laatste jaren beaamt Vermeulen dat het niet leuk is om met de ge meente verder te moeten. 'Het kan zijn, en ik hoop op korte termijn, dat we er met elkaar uitkomen', aldus Vermeulen die van mening is dat de gemeente aan zet is. Blommers heeft er nu ineens geen moeite mee om eventueel verder te gaan met Aqua Indoor. 'Dit is een zakelijke overeenkomst. We heb ben met zoveel mensen en instan ties een contract, maar nooit op deze manier problemen gehad. Het is vervelend dat we zoveel strubbelingen hebben gehad, want dit kost me te veel ambtelijke uren en geld', verklaart Blommers. Het belangrijkste volgens haar is dat Soest over een goed lopend zwem bad beschikt. Vervelend Ze noemt het 'verschrikkelijk ver velend' dat de kantonrechter in een aantal zaken geen duidelijk heid heeft geschapen. Volgens Ver meulen is nu echter juist alles hel der. 'Voor ons is het contract altijd duidelijk geweest, voor de kanton rechter kennelijk ook. Maar bij de gemeente waren er elke keer wet houderswisselingen, waarna het contract telkens anders werd geïn terpreteerd.' Lees verder op pagina 3 Drijfnat kwamen ze binnen, de 2416 deelnemers aan de avondvierdaagse in Soest. Na een week prachtig weer begon het precies tijdens de start van de eerste wandeltocht beschei den te spatten, maar onderweg kregen de wandelaars een plensbui over zich heen. De kinderen en volwassenen kwa men als 'verzopen katten' binnen, maar het kon de stemming niet verknallen. Nadat het spits was af gebeten, heerste er tevredenheid en voldoening. Ook bij Henk Krops van de plaatselijke rege lingscommissie die in de aanloop naar de twintigste editie voortdu rend de routes had moeten aanpas sen vanwege het mond- en klauw- zeervirus. Tot op het laatste mo ment had hij kleine wijzigingen moeten doorvoeren. Krops had de deelnemers via de parkeerplaats van Mariënburg naar en langs de Mariakerk willen loodsen, maar die doorgang bleek te zijn versperd door nieuwbouw, zodat hij snel een omcirkelende 'beweging' moest maken. Op de eerste wandeldag had Krops voortdurend de weersbe- richten gevolgd. In de ochtenduren werd nog voorspeld, dat er in de avond onweer zou kunnen komen. Twee jaar geleden lieten donder en bliksem zich wel horen en zien en werd uit veiligheidsoverwegingen één wandeling geschrapt, ditmaal kwam het niet zover en kon ieder een zorgeloos op pad gaan. Zeker gezien het feit dat de routes steeds moesten worden veranderd, mag het aantal van 2416 als goed worden beschouwd. Het zijn er bijna 200 meer dan vorig jaar, maar ruim honderd minder dan in Slijterij Wijnhandel Toon van der Linden Soesterbergsestraat 49 - Soest Tel. 035 - 601 24 90 - Fax 035 - 601 45 76 info@slijterij-toonvanderlinden.nl 1999 dat met 2554 wandelaars als recordjaar in de boeken staat. Vanavond vanaf 17:30 uur begin nen de wandelaars aan hun derde tocht. Wie gekozen heeft voor de 5 kilometer blijft in Soest-Zuid, degenen die 10 kilometer lopen, trekken ook nog door de Korte Duinen. Morgen wordt de Lange Duinen aangedaan en verzamelt iedereen zich om 19:30 uur op de Duinweg. Vandaar begint het défilé. De rou te loopt dan via de Oude Utrechtseweg, de Braamweg, de De wandelaars trokken de eerste avond door onder meer de Kerke- buurt. Ondanks het slechte weer zat de stemming er goed in. Foto: Herman van Dam Korte Ossendam, de Zuidprome nade, het Driftje, de Schouten kampweg, de Ossendamweg, de Koningsweg, de Nieuweweg, de Eigendomweg, de Weegbreestraat en de Valeriaanstraat naar de Mavo Soest. Grote stamfuchsia in diverse kleuren Van 24?9S nu voor €7,69 Intratuin Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203 Intratuin Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 17 mei 20:00 Concert Apollo en Cho rus Line, de Open Hof, Veen besstraat 2, 12,50. 20:15 Toneel 'De Richel', Utile Dulci, Burgstede, Dorpslein 17, Soesterberg, 10,00. Vrijdag 18 mei 14:00 Bingo 55-plussers, 'De Klarinet', Klarinet 39. Zaterdag 19 mei 08:00 Jubileummanifestatie Radio Soest, Oude Kerk, To renstraat 1. 14:00 Start fietstocht voor De Windhond, Molenstraat/Mo lenweg. 16:00 Opening expositie 'Beel den in Soest', de Hazelaar, Bosstraat 2. 20:00 Leerlingenavond Berna Kousemaker, Cenakel, Amers- foortsestraat, Soesterberg. Toneel 'De Richel', Utile Dul ci, Burgstede, Dorpsplein 17, Soesterberg, 10,00. Jazzconcert Francien van Tui nen Quartet, Artishock, Steen hoffstraat 46, 15,00. Zondag 20 mei 08:00 Jubileummanifestatie Radio Soest, Oude Kerk, To renstraat 1. 15:00 Concert Berlage Trio, Artishock, Steenhoffstraat 46, 12,50. 16:00 Opening expositie Anna Paulownahuis, Burg. Gro- thestraat 51. Maandag 21 mei 09:00 Boeken/platenmarkt Apollo, Ferdinand Hiiycklaan 22. 20:00 Playbackshow soos verst, gehandicapten, De Schoof, Molenstraat 142. 20:30 Film 'The Third Man', Artishock, Steenhoffstraat 46, 7,00/10,00. Dinsdag 22 mei 09:00 Boeken/platenmarkt Apollo, Ferdinand Huycklaan 22. 20:00 Publieksavond 'Actie Pinokkio', gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Woensdag 23 mei 09:00 Boeken/platenmarkt Apollo, Ferdinand Huycklaan 22. 13:00 Annie M.G. Schmidt- feest, bibliotheek, Willaert- straat 49. 14:00 Film 'Abeltje', C-drie, Willaertstraat 49. Het kantoor van de Soester Courant aan de Van Weede straat is donderdag 24 mei (he melvaartsdag) en vrijdag 25 mei gesloten. Dat neemt niet weg dat de re dactie graag de kopij zo veel mogelijk vóór het weekeinde ontvangt. Die kan worden aan geleverd via de brede brieven bus (links van de voordeur), per fax (tel. 6024904) of e-mail: soestcrt@wanadoo.nl Maandag 28 mei is het kantoor weer op de gebruikelijke tijden geopend van 8:30 tot 12:30 en 13:00 tot 17:00 uur. Adverten ties kunnen tot maandagmid dag vijf uur worden ingeleverd. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 ÏÏWÊ NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT iBirkstraat 30 - 3768 HH Soëstj Telefoon (035) 601 23 64 licht gerookte achterham 100 gram w kilo 500 gram 2 sixpack van 15.38 voor kilo

Soester Courant | 2001 | | pagina 1