DRUKKERIJ SMIT BV Omroepkrant van Radio Soest voor Soest, Soesterberg en Soestduinen ITff Radio Soest 10 jaar f 10 jaar jong RADIO OOM3VO pagina 3 Radio Soest op de kabel: FM 107.9 Mbz. in de ether: FM 105.9 Mbz. 1 Eerste jaargang nummer 1, mei 2001 'On Air' verschijnt 1 x per kwartaal als bijlage van de Soester Courant RadioSoest 10 iaar! Kijk voor het volledige feestprogramma op 19 en 20 mei a.s. in en rond de Oude Kerk in Soest op Een pluim voor alle vrijwilligers Mei 2001 'On Air' Radio Soest pagina 8 Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon: 033-461 87 47 Fax:033-465 01 89 Internet: www.smitbv.nl E-mail: indigo@smitbv.nl Ja dat is mogelijk! Met onze digitale offsetpers verzorgen wij uw kleurendrukwerk in kleine oplagen zoals uitnodigingen, visitekaartjes, (wijnfles)etiketten, zelfontworpen trouwkaarten, geboortekaartjes, omslagen. Of snel een folder, brochure, mailing offlyer... ...soms al binnen 24 uur en eventueel gepersonaliseerdl Neem vrijblijvend contact op en ontdek de nieuwe drukwerkmogelijkheden met onze Indigo digitale offsetpers. 'On Air' is een kwartaaluitgave van 'Radio Soest' en verschijnt als bijlage van de Soester Courant. Druk: Drukkerij Smit, Vanadiumweg 6, 3812 PZ Amersfoort. Advertenties: 035 - 601 41 52 Redactie 'On Air': Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest. Studio's: Raadhuisplein 1, (Gemeentehuis) 3762 AV Soest. Tel.: 035 - 609 38 51 ,j 035 - 609 38 52 Fax.: 035 - 609 38 60 Radio Soest is tien jaar jong. In het bestaan van de jonge vereniging is in die tien jaar veel gebeurd. Hoogtepunten en dieptepunten heeft de ver eniging meegemaakt.Nu bij het hoogtepunt van de viering van het 10-jarig bestaan gaan we natuurlijk niet uitvoerig terugblikken op dieptepunten. Toch wil ik even aanstippen dat die er ook zijn geweest. Er was zeker niet in alle opzichten altijd sprake van een onbezorgde jeugd. Gelouterd door de erva ring van tegenslag en zorg en dankzij de volhardende inzet en het enthousiasme van een trouwe kern van medewerkers is Radio Soest gerijpt op weg naar volwassenheid. Dat groeipad naar volwassenheid kent geen einde! Radio Soest wil zich blijven ontwik kelen en wil blijven groeien in kwaliteit en het bereiken van steeds meer luisteraars. Ook al verandert de techniek in dit digitale tijdperk, de inzet blijft gericht op grote betrokkenheid bij de samenleving in Soest en Soesterberg. Daarvoor spannen tal van vrijwilligers zich al geruime tijd en steeds weer opnieuw in. Veel vrijwilligers laten zien dat jong-zijn niet gebonden is aan leeftijdsgrenzen maar dat het 'tussen de oren' zit. De vrijwilligers van het eerste uur willen graag dat er nieu we collega-vrijwilligers (technici en pro grammamakers) bijkomen om mee te wer ken aan de 'groei'-ambitie van hun lokale De echte fans weten natuurlijk beter: Radio Soest bestaat al veel langer, want wanneer we terug kijken in het verleden van de omroep was er in 1972 al een aantal mensen zeer actief bezig. heeft te bieden. En er speelt veel. Radio Soest vervult een belangrijke bijdrage in de plaatselijke samenleving. Dat zal ook de komende tien jaar zo zijn. Ik blijf in ieder geval een trouwe luisteraar. Ik zal ook mijn bedrage nog wel enige tijd blijven leveren in de vorm van de wekelijkse column 'Mijn Soest-gevoel'. U kunt deze elke woensdag horen tussen 11.00 en 12.00 uur in het gemeentelijk voorlichtingsprogramma 'Van het raadhuisplein'. Elke zondag op dezelfde tijd wordt dit programma herhaald. Ik heb een goed 10 jaar Radio Soest-gevoel. Mijn complimenten voor de vele goede programma 's die Radio Soest maakt. De burgemeester van Soest, Drs. J.J.L.M. Janssen worden afgenomen en moesten andersoortige programma's worden gemaakt. -Er is een redactie gekomen die de gasten voor de programmamakers uitnodigt en de actualiteit zo'goed mogelijk probeert te vol gen. Maar één ding is gelijk gebleven: het omroepwerk wordt nog altijd met evenveel plezier gedaan door een grote groep vrijwil ligers. Thari Schröder 10 jaar Radio Soest is 10 jaar het werk van vele vrijwilligers. Inwoners van onze gemeente die zich voor honderd procent inzetten voor de beste radioprogramma's. Juist bij deze gelegenheid - de viering van 10 jaar Radio Soest - wil ik hierbij stil staan. Zonder de tientallen vrijwilligers was Radio Soest niet tien jaar oud geworden. Voor vrijwilligers heb ik veel bewondering. Het zijn allemaal mensen die meestal naast een drukke baan of andere drukke bezighe den zich inzetten voor het doel waarin ze geloven. Bij Radio Soest kom je vrijwilli gers tegen bij alle facetten van het radio werk; technici, organisatie, bestuur, pro grammamakers, presentatoren en nog veel meer. De verslaggevers van Radio Soest zijn bij vele maatschappelijke en politieke activiteiten aanwezig. Ze zijn de oren en ogen van de samenleving en geven de meest uiteenlopende informatie op een professio nele manier door aan de inwoners van de gemeente Soest. Radio Soest draagt zo bij aan het Soest-gevoel van alle inwoners. Informatieve programma's, religieuze pro gramma 's, jeugdprogramma 's, muziek, dis cussieprogramma 's. Het aanbod is zeer gevarieerd. Ik juich die variatie bijzonder toe. De lokale omroep maakt optimaal gebruik van alles wat de gemeente Soest omroep. Wij zijn trots op Radio Soest en willen dat, nu we vieren dat we tien jaar jong zijn, opnieuw laten weten en merken. We willen bereiken en vasthouden dat ook de gemeenschappen in Soest en Soesterberg hun eigen lokale omroep als onmiskenbaar beschouwen. Te hoog gegrepen? Misschien, maar toch: daér gaan we voor De voorzitter, Wim de Kam Het begon als 'Aros' in een lighal van 'Zonnegloren' Op 16 oktober 1972 vond de officiële oprichting plaats van de Algemene Radio Omroep Soest. Er werden toen verzoekpla ten gedraaid voor de patiënten in het toen malige ziekenhuis Zonnegloren. Alle programma's werden uitgezonden via de huisomroep van het ziekenhuis. Later kwamen er ook uitzendingen bij voor de diverse bejaardencentra in Soest. Radio Soest, dat nu gevestigd is in het gemeentehuis, had toen zijn onderkomen in een oude lighal van TBC-patienten op het terrein van het ziekenhuis Zonnegloren. -Bij de ziekenomroep draaide je platen voor mensen die je persoonlijk had gesproken. -Bij de lokale omroep moesten interviews Medisch Centrum Molendael Toen bekend werd dat Zonnegloren, of Medisch Centrum Molendael zoals het na de fusie met het Baarnse ziekenhuis was gaan heten, gesloten zou worden, moest Radio Soest het over een andere boeg gooi- en. Henk Lokman, omroepman in hart in nieren, werd in de arm genomen en onder zijn leiding is Radio Soest er 10 jaar geleden in geslaagd om van zieken omroep lokale omroep te worden. Dat beteken- de een andere invals- Thari Schröder hoek v00,r vee'van de medewerkers. Om wat voorbeelden te noemen:

Soester Courant | 2001 | | pagina 23