O o ,5 Ql w [onique Brummans ook landelijk ►este Ondernemers Visie 2001' Lvondvierdaagse met regen I Snippergroen bestaat niet meer, maar tuingroen wel Klimrek Postiljon ingewijd BEZORGERS/-STERS funior Kamer Eemland pierde zesde lustrum Soesterberg-Oost heeft cultuurhistorische waarde Open dag Dialyse in ziekenhuis Eemland A )irecteur van Diemen Van Gestel WOENSDAG 16 MEI 2001 Leerlingenavond Berna Kousemaker ww'.mi-v v -w •- gevraagd voor Ochtendblad De Telegraaf Uitstekende verdiensten, min. leeftijd 15 jr. Tevens bezorgers/sters gevraagd voor reclamedrukwerk en huis-aan-huis bladen. Tevens kun je je vast opgeven voor de vakantieperiode 2001 Berisping na vuurtje stoken JEZONDHEIl GEVEN WE DOOR PROJECTEN VAN KERKEN WERELDWIJD GIRO 456 UTRECHT KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Naast woonfunctie Soesterberg moet groeien naar 8000 inwoners 'De Drie Eiken' Utile Dulci speelt in 'Burgstede' DE FLEVO SCHOONMAAKSTERS/ ECHTPAAR Uitslagen bridgedrive 7\~ l\3 00 C/D OESTERBÉRGSElLCOURANT Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Bameveld. Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Monique Brummans, directeur p medeoprichter van het wer- g- en selectiebureau Die- faen Van Gestel Select BV pt Soesterberg, is de winnaar fen de landelijke finale voor de leste Ondernemers Visie. Jrummans won de onderne- lersprijs onder meer voor de Irnieuwende bedrijfsformule, kt consequente en effectieve larketingcommunicatiebe- |id en haar persoonlijke ge- Tevenheid. e competitie voor de Beste On- |memers Visie is een initiatief i Junior Kamer Nederland en mst Young. Diemen Van Jestel is gespecialiseerd in het fcrven van vrouwen voor topfunc- Is en heeft zich in de loop der wen ontwikkeld tot een bedrijf let landelijke bekendheid. Het Idrijf werd tien jaar geleden op- ■richt en omschrijft zijn missie als jetekenisvol zijn in het emancipa- cproces van hoger opgeleide louwen op de arbeidsmarkt, in het bijzonder door de verbetering van de in- en doorstroom van vrouwen naar hogere posities.' De combinatie van een commercieel verantwoorde ondernemingswijze met eèn heldere keuze en maat schappelijke betrokkenheid geven het bedrijf een onderscheidend, vernieuwend en succesvol profiel. De jury, onder leiding van presi dent Karei van Miert van Univer siteit Nyenrode, roemt Monique Brummans als een ondernemer met 'passie en overgave'. 'De baanbrekende filosofie van de on dernemer heeft een stevige positie op de maatschappelijke agenda gekregen', aldus het juryrapport. 'De persoonlijkheid van de win naar is te kenschetsen als: door dacht, gevat, pienter en gedreven. Het is haar gelukt om van een ver meende zwakte een sterkte te ma ken.' Monique Brummans won eerder de regionale competitie voor de Beste Ondernemers Visie, georga niseerd door Junior Kamer Eem- land. Samen met dertien andere regionale winnaars streed zij voor de winst in de landelijke finale. Namens Nederland zal Monique Brummans deelnemen aan de in ternationale competitie voor de World Entrepreneur of the Year - een initiatief van Ernst Young. Het is voor het tweede achtereen volgende jaar dat Junior Kamer Eemland de landelijke winnaar heeft voortgebracht. Vorig jaar was dat Xander van Meerwijk van de Merison Groep BV uit Bunscho ten. Zo'n twintig leerlingen die zang lessen volgen bij Berna Kousema ker treden komende zaterdag (19 mei) op tijdens een leerlingen avond in het Cenakel, Soesterberg. Ze worden begeleid door Wybe Kooijmans, organist van de Grote Kerk in Naarden. De avond is gra tis toegankelijk en begint om 20:00 uur. VVJvV.I Zila&È* -.KV:-,., ïoewel de regen met bakken Segelijk uit de hemel viel, ble ien de deelnemers aan de ivondvierdaagse maandag- ivond vrolijk. In totaal 370 eelnemers startten de eerste vond vanaf het dorpshuis lurgstede in Soesterberg om e 5 of 10 kilometer lange bcht te volbrengen. Nog even leek het erop dat het MKZ-virus het jaarlijkse evene ment in de wielen zou rijden. Ge vreesd werd dat de route door het bos niet door kon gaan vanwege een eventuele verspreiding van het virus. Gelukkig is het al een maand rustig rond dit front en konden de deelnemers gewoon van start. De avondvierdaagse in Soesterberg is in trek bij mensen die graag in de natuur lopen. Een 'betonnen' route zou daaraan afbreuk doen. Het evenement start dagelijks van af half zeven vanaf het Dorpsplein. De intocht vindt morgenavond echter plaats vanaf het evenemen tenterrein (schaatsbaan) tegenover de Oriëntal Swan. Daar worden de binnenkomers vanaf zeven uur 's avonds verwacht. Om half acht vertrekken de deelnemers voor het défilé door het dorp. Min. leeftijd 13 jr. Voor inlichtingen of aanmelden: v. Barneveld Verspreiding Soest 035 - 602 18 41 let afgelopen jaar heeft de Junior Camer een handzaam boekje met wandel-, fietsroutes en autotochten n de regio Eemland samengesteld. 4et de verkoop hiervan en dank- j enkele sponsors kon de Junior Camer op 12 mei een cheque ter vaarde van 40.000,- overhandigen lan mevrouw M. van Egmond van Itaatsbosbeheer. De Junior Kamer rierde op die dag haar 30-jarig bestaan. In die jaren heeft zij regel matig grote maatschappelijke pro jecten ondersteund en mogelijk fcemaakt. Voorbeelden zijn het ini- fiatief voor stadsherstel van histo rische panden in de Amersfoortse ^binnenstad in 1972, de restauratie van Museum Flehite in 1976, de lorganisatie van de Landdag Spier- Iziekten, het ondersteunen van een ■medische kliniek in Burkina Fasso lin 1993 en in 2000 het project J 'Een kans voor iedereen'. fHet project is een initiatief van F Staatsbosbeheer, Abrona en Junior Kamer Eemland. Gedurende een n jaar werken 13 verstandelijk ge handicapte zorgvragers van Abro na dagelijks in de bossen van Staatsbosbeheer. Zij voeren werk zaamheden uit zoals het snoeien van bos- en bermranden, het on derhouden van ruiterpaden en wandelpaden en het trekken van prunussen. Zo hebben zij gewerkt op landgoed Kasteel Groeneveld en op de boswachterijen van de Vuursche en Austerlitz. Staatsbos beheer zorgt voor de werkzaamhe den en materialen, Abrona levert de mensen en de begeleiding, Ju nior Kamer Eemland maakt het project financieel mogelijk. De zorgvragers krijgen zo weer een rol in de maatschappij en het project geeft structuur aan hun daginde ling. Junior Kamer Eemland heeft voor dit project de landelijke prijs voor de meest sociale Junior Ka mer mogen ontvangen. De ervaringen met het project zijn zo goed bevallen dat het project komend jaar op kosten van Staats bosbeheer wordt voortgezet. Dat is voor de Junior Kamer de kroon op haar werk. In de duinen bij de Foekenlaan trof de politie vrijdagavond omstreeks half twaalf een groep jongeren aan die bezig was een kampvuur aan te leggen. Na het noteren van hun namen, werd de groep door de politie weggestuurd. Het stoken van vuur in bos- en heidegebieden is verboden. Juist met het warme weer van de laatste dagen is het extra gevaarlijk in verband met bosbrandgevaar. <s*-w fat/een in Afaie Zaterdag 19 mei zondag 20 mei Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 John v. Kempen/Janny Barlo; cantores Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk, eucharistieviering Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 maandag 08:00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, SS351200. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 880346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 880900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp •Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ^035-6031119. Hulpdienst •Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, S8 351940, b.g.g. 88 351658. Overige •Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grof vuil, 88035-6093666. De commissie Gemeentelijke plannen en Stadsvérnieuwing van de Provinciale Planologi sche Commissie (PPC) heeft geen bezwaar tegen het ont werp bestemmingsplan Soes terberg-Oost. Het plan ligt nu ter inzage bij de verschillende instanties zoals de gemeente en bibliotheek. Bewoners die het niet eens zijn met een of meer dere onderdelen van het ont werp, kunnen nog bezwaar in dienen. Soesterberg-Oost omvat het deel tussen de Amersfoortsestraat, A28, Richelleweg en Oude Tem pellaan. Ook het landgoed Eggh- ermonde valt onder het bestem mingsplan en wordt daarin om schreven als beschermd dorpsge zicht. Soesterberg-Oost beschikt over veel groen en is planologisch gezien de eerste woonwijk waar voor veel bouwaanvragen zijn in gediend. Een groot aantal bewo ners van de woningen waarin voor heen het Amerikaans personeel van de vliegbasis woonde, wil uit breiden of de woning aan eigen ideeën aanpassen. Het ontwerp bestemmingsplan laat dat ten dele toe. De woningen mogen echter niet groter worden. Pas als de po litiek besluit om de geluidscontou ren te verruimen, kunnen er wo ningen bij gebouwd worden. Nu is alleen vervangende woningbouw toegestaan. Met name het deel van Soester berg, waarin Egghermonde, de Oude Tempellaan en het congres centrum Kontakt der Kontinenten liggen, vindt de gemeente een be- Het onderzoeksrapport dat in op dracht van de Verenigde Onderne mers Soesterberg (VOS) is ge maakt, wordt morgenavond aan de gemeenteraadsleden overhandigd. Volgens de VOS is het rapport omvangrijk en breed gedragen door onder meer de VSB, kerken, ouderen, scholen, huisartsen, het jeugdwerk, sportverenigingen, de Hulpdienst, huurdersverenigingen en ondernemers. De laatsten zijn ook nog eens vertegenwoordigd door de Kamer van Koophandel die een enquête heeft gehouden onder de leden. Het rapport bevat niet alleen het wensenlijstje van al deze groeperingen maar bevat ook bevolkingsgegevens. Deze gege vens zijn verwerkt door twee stu denten van de Universiteit Utrecht. Verwacht wordt dat de conclusies en aanbevelingen voor namelijk zijn gericht op de groei van Soesterberg naar achtduizend inwoners. Een lichte groei moet voorkomen dat het winkelbestand terugloopt en de belangrijkste voorzieningen zoals scholen, het verenigingsleven en winkels onder te zware druk komen te staan. Er moeten met name woningen wor den gebouwd voor ouderen en jongeren. Een groot probleem vormt daarbij de aanwezigheid van het vliegveld. Door de geluidscon- touren is bouwen in Soesterberg niet mogelijk. langrijk cultuurhistorisch- en waar devol gebied. Het landhuis zelf hoort tot een laat 17e-eeuwse bui tenplaats. De vakverkaveling waar het huis op is gebouwd, dateert ook vanuit die tijd. Volgens histo rische gegevens is Soesterberg lan ge tijd een dunbevolkte nederzet ting tussen de heidevelden ge weest. In 1652 keurden de Staten van Utrecht de aanleg van een lan ge, nieuwe kaarsrechte weg van 60 meter breed, goed. Langs de weg werden rechthoekige kavels en pa den aangelegd. Een groot aantal ervan is nog intact. De Richelle weg en Korndorfferlaan zijn hier van een voorbeeld. De villa Egghermonde is ook de enige buitenplaats in het dorp waarvan de tuinaanleg nog steeds herkenbaar is. De gemeente waar schuwt echter dat het in stand hou den van de buitenplaats volgens de normen van de Natuurschoonwet (NSW) weliswaar fiscale voordelen heeft. Deze bieden echter geen garantie voor het behoud van de natuur. Om te voorkomen dat er waardevolle delen uit het gebied verdwijnen, moet de gemeente de regie voor herstructurering strak in handen houden. 'Het zijn niet de particuliere initiatiefnemers die bepalen waar en hoe de bebouw de kom verandert,' aldus de plan nenmakers. Wat de geluidhinder betreft: de gemeente is niet van plan om voor Soesterberg-Oost een akoestisch onderzoek te laten verrichten. Be woners klagen met name over het verkeer dat over de A28 raast. Een geluidsbelasting van 35 decibel per woning is acceptabel, vindt het college. Mochten er in de toe komst nieuwe geluidsgevoelige ge bouwen worden gebouwd, dan is de tijd weer rijp voor een onder zoek. Behalve veel groen heeft het plan gebied een duidelijke woonfunctie. Aan de oostelijke kant van de Ri chelleweg is echter een bedrijven terrein gepland. Er zijn plannen om het distributiebedrijf Becker daar te stationeren. Dienstencentrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Speksteen snijden Op donderdag 17 mei is het mo gelijk om deel te nemen aan de mini-cursus speksteen snijden. De cursus begint om half acht 's avonds. Informatie bij Ingrid Len- sink, 880346-352205. Op maan dag 21 mei kunnen geïnteresseer den deelnemen aan het zijdeschil deren op waterbasis. Inclusief ma teriaal kost deelname tien gul den. Maandagochtend om half tien. Rectificatie Tijdens het bevrijdingsfeest in De Drie Eiken is de naam van een deelnemer aan de show niet ver meld. Het betrof een bewoner van de Drie Eiken, de heer M. Legier- se. Hij deed zeer succesvol Sugar Lee Hooper na tijdens een play- back-optreden. Als je 950 gulden per vierkan te meter voor een stukje grond moet betalen, praat je dan nog over snippergroen of over bouwgrond? En waarom kun nen sommige Soesters grond kopen voor 72 gulden per vier kante meter? Een aantal bewo ners van Soesterberg-Oost be grijpt niets meer van het grond beleid in Soest. Ze hebben de hoop om een strookje gemeentegrond aan hun achtertuin te kunnen toevoegen al opgegeven. De gemeente meet met twee maten menen ze. Tijdens de informatieavond van het plan gebied Soesterberg-Oost bleek een groot aantal bezoekers vragen te hebben over de onrendabele stuk ken groen in de buurt. Een aantal bewoners gaf te kennen wel wat te voelen voor de aankoop ervan. Want de grond werd alleen maar als hondenuitlaatplaats gebruikt en van onderhoud was haast geen sprake. Een aantal van hen infor meerde bij de gemeente en schrok van de prijs die ze per vierkante meter moesten betalen. 'Bijna dui zend gulden de vierkante meter. Nou dat hoeft dan niet meer.' On begrip was er helemaal toen bleek dat een Soester ondernemer on langs grond kon aankopen voor 72 gulden per vierkante meter. Voor de afdeling Grondzaken van de gemeente Soest is de verwar ring wel begrijpelijk. Zij wijst er echter op dat het woord 'snipper groen' de lading allang niet meer dekt en eigenlijk een begrip is uit het verleden. Het woord wordt niet meer gebruikt omdat snipper groen in feite niet meer bestaat. 'De gemeente Soest hanteert ei genlijk twee tarieven,' zegt een medewerker daarover. 'Dat is 950 gulden per vierkante meter en 315 gulden per vierkante meter. Het eerste bedrag is grond waarop vol gens het bestemmingsplan ge bouwd mag worden, het tweede bedrag wordt betaald voor grond dat een groenbestemming heeft. Bijvoorbeeld een tuin. Stel dat ie mand een huis heeft op 300 vier kante meter grond. Hij kan een stukje grond van 80 vierkante me ter dat ernaast ligt erbij kopen om zijn tuin te vergroten. Daar betaalt hij dus 315 per vierkante meter voor. In negen van de tien geval len is de grondprijs geen probleem. De mensen betalen er grif voor.' ;Als je door die 80 vierkante me ter extra meer mag bouwen bij voorbeeld je garage uitbreiden, dan betaal je voor die 8 vierkante meter (de uitbouw) ook 950 gul den. De toegestane bebouwing is lamelijk afhankelijk van het per- :eelsoppervlak. Hoeveel procent je nag uitbreiden staat in het be- temmingsplan aangegeven.' De gemeente Soest is met haar bouwgrond, in het westen wordt zelfs al 1700 gulden per vierkante meter betaald, behoorlijk prijsbe wust vergeleken met bijvoorbeeld een gemeente als Bunschoten. 'Vergeleken met de rest van het Eemland vragen we behoorlijk,' zegt de medewerker van Grondza ken. 'We houden de marktprijs aan. Want de gemeenteraad gaat ervan uit dat bij verkoop ook de waarde van een huis stijgt wanneer het groter is geworden of een gro tere tuin heeft gekregen. Het is zelfs zo dat achteraf nog een bouwgrondprijs wordt berekend als door verandering van de be stemming de grond van groen naar bouwgrond verandert. De reste rende prijs moet dan alsnog be taald worden.' De klacht van bewoners dat er met twee maten wordt gemeten, en dat sommige Soesters de grond goed koop krijgen, is volgens hem juist. 'Het betreft hier alleen grond dat al jaren in gebruik is zonder dat het ooit is aangekocht. Sinds 1992 bepaalt de wet dat gemeentegrond die al twintig jaar in gebruik is bij een ander automatisch eigendom wordt van de gebruiker. De over heid zegt in wezen: jammer Soest, dan moet je maar beter op je per ceeltjes grond letten. Er zijn per ceeltjes die soms voor het symbo lische bedrag van 1 gulden per vierkante meter van de hand gaan. Puur en alleen omdat het eigen domsrecht verjaard is. De verkoop is eigenlijk een legalisering van een bestaande situatie.' Dit soort situaties treffen de ge meenteambtenaren meestal aan in bospercelen. 'Soms omdat mensen dé paaltjes ooit eens hebben ver zet, vaak afrasteringen in oude ge bieden. Als gemeente ga je dan onderhandelen over de prijs. Dan kom je wel eens uit op een bedrag van 72 gulden per vierkante me ter.' Op donderdag 17 en zaterdag 19 mei speelt de Soesterbergse to neelvereniging 'Utile Dulci' het stuk 'De Richel' van Ton Davids, onder regie van Elisabeth Loot Verlee. De voorstellingen vinden plaats in Dorpshuis 'Burgstede' aan het Dorpsplein te Soesterberg. Aanvang 20:15 uur. Kaarten (f 10,00) aan de zaal of tijdens de voorverkoop op woensdagavond 16 mei van 19:00 tot 20:00 uur in Burgstede'. Op zaterdag 19 mei staan tus sen 11:00 en 14:30 uur de deu ren van de afdeling Hemodia- lyse van ziekenhuis Eemland in Amersfoort wijd open. Op deze afdeling laten nierpatiën ten hun bloed enkele keren per week zuiveren door een 'kunst nier'. Tijdens de open dag ver tellen medewerkers en patiën ten wat er allemaal op een dia lyseafdeling gebeurt. Bezoekers kunnen onder meer zien wat een 'kunstnier' is en hoe deze de taak van de nieren over neemt. Iedereen die hier belang stelling voor heeft is op 19 mei van harte welkom op de afdeling He- modialyse van Ziekenhuis Eem land, locatie De Lichtenberg in Amersfoort, ingang Jacob Cat- slaan. Wie denkt dat de informa tie theoretisch wordt opgediend heeft het mis. Enkele nierpatiënten zitten in de dialysestoel en laten bezoekers zien hoe het dialyseren in zijn werk gaat. Ook wordt een voorlichtingsfilm vertoond en de monstreren verpleegkundigen de apparatuur. Elk mens heeft normaal gesproken twee nieren die afvalstoffen uit het bloed verwijderen en de vochtba- lans in het lichaam regelen. Bij on geveer 20.000 Nederlanders wer ken de nieren niet of niet goed. Daarom is de helft van hen afhan kelijk van therapie die de nierfunc tie vervangt. Dat gebeurt met be hulp van een 'kunstnier' op de af deling Hemodialyse, of thuis door de techniek van het buikspoelen. Van levensbelang ïn of onder begeleiding van zie kenhuis Eemland ondergaan circa 75 nierpatiënten bijna dagelijks één van de twee vormen van dia lyse. Deze behandeling is voor hen van levensbelang. Dat heeft een keerzijde: deze afhankelijkheid is voor de patiënten een zware belas ting. Het chronische karakter van de behandeling beperkt hen in hun vrijheid. Ook diëten en gelimiteer de vochtinname leggen het leven van een nierpatiënt de nodige be perkingen op. Er zijn verpleegkun digen die, vanwege het intensieve contact met de patiënten, speciaal kiezen voor het werk op deze af deling. De patiënten komen name lijk vaak jaren achtereen enkele keren per week op de afdeling. SCHOONMAAKBEDRIJF vraagt in Soesterberg voor 5 avonden per week. Tel. 035-601 11 30 In de krant van vorige week werd per abuis gemeld dat de heer Pleij tot de prijswinnaars behoorde van de bridgedrive die op Koninginne dag in De Drie Eiken werd gehou den. Het was echter mevrouw Pleij. Voor de goede orde hieronder nogmaals de juiste uitslag. A-lijn: 1. Heren Van Dillen-Rohof, 2. Echtpaar De Gier, 3. Heren Stasse-Berkhof; B-lijn: 1. Dames Van Dijk-Pleij 2. Dames Van Zon-Den Brinker, 3. Van Buuren- Harmsen en echtpaar Brouwer (ex equo). De kracht van de reclame ligt in de herhaling Twee jaar heeft de ouderraad van de Postiljonschool erover gedaan om het geld bij elkaar te krijgen voor een nieuw klim rek. Vorige week woensdag was het zover, het klimrek werd ge plaatst en vrijdagmorgen mochten de kinderen het rek officieel in bezit nemen. Het lint doorknippen deed Mylo van der Wijst van groep vier. Dankzij zijn winnende prijs van de ballonnenwedstrijd van de plaatse lijke bank, kwam er ineens vijftien honderd gulden in het spaarpotje bij. 'Dertienduizend gulden kost zo n reK, zegi tvoswita Johnk van de ouderraad. Samen met Jolande Klein en Marja Keddeman neemt ze de honneurs waar voor de uit negen personen bestaande raad. 'De school was er hard aan toe want het oude houten klimrek was verrot en onveilig. Aangezien sponsors in het dorp moeilijk te vinden zijn, hebben we met aller lei acties zoals een kerstmarkt, de collecte van Jantje Beton en een ballonnenwedstrijd, het geld bij elkaar gekregen. Helaas hebben we nog geen geld voor de aanschaf van rubberen tegels.' Nu het speeltoestel in een hoekje van het schoolplein staat, zijn de ouders toch wel een beetje trots. De vrolijke kleuren van het klim rek kan de jeugd wel bekoren en alle klassen treden aan voor de of ficiële opening. Mylo van der Wijst krijgt een grote tuinschaar in han den gedrukt en mag het rode lint doorknippen. Daarna mag hij het rek inwijden. Omdat de kinderen nog les hebben en niet allemaal tegelijk op het rek kunnen, worden ze weer naar binnen geloodst voor een ijsje. De Postiljonschool is overigens een groeiende school. Momenteel wor den er twee lokalen bijgebouwd. De school beschikt over drie kleu tergroepen, twee groepen drie, een combinatie van groep vier en vijf en groep vijf en zes, een groep ze ven en een groep acht.

Soester Courant | 2001 | | pagina 27