Ki Brandweer Soest luidt Tom Bakker uit Vijf voor tien!! Vi§ser YclCc^C Provincie boort geld aan voor bedrijventerrein Soestdijk-Oost Soest moet verder met j Aqua Indoor Hoek heeft oplossing voor parkeerprobleem Mevrouw Abtidon van ROC vrijwilliger van de maand Soester houdt winkeldief staande Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn ♦Van Den Brink Interview Feestelijke afscheidsreceptie in kazerne Op stuk grond aan Stadhouderslaan Man (24) trekt vuurwapen bij parkeerprobleem GERANIUMS 5 stuks voor 10, 7,50, - fie* faevi, m nomu s i E1NWEG 72B - SOESTtelefoon (IÏS (.01 28 83 Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 VERHUUR REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Een bewoner van de Birkstraat vond donderdag een winkeldief in zijn tuin en wist hem aan te hou den. De dief was in een winkel aan de Soesterbergsestraat betrapt op stelen. Nadat hij de goederen had weggenomen en de winkel verliet, ging het alarm af. Het personeel ging achter de man aan, die tijdens zijn vlucht de weggenomen goede ren weggooide. Getuigen namen ook deel aan de achtervolging om de verdachte aan te houden. Dit lukte echter niet en hij probeerde via de binnentuin en tuinen van de woningen aan de Birkstraat te ont komen. Een bewoner van deze straat kwam net thuis en wist de dief aan te houden en aan de po litie over te dragenj SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 3 5a Tel. 035 - 602 93 60 Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462. 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl SUZUKI in Soest? Verkerk! Open: ma t/m vrij van 7.30-17.00 uur. j Dit terrein van circa 40 hectare netto ten zuidoosten van het ver keersplein Hoevelaken moet uit groeien tot een locatie met veel aandacht voor een duurzame in richting. Met de steun van de pro vincie en hopelijk ook het rijk kun nen viaducten en bruggen worden aangelegd, evenals groenzones en waterafvoer. Ook het project voor herstructurering van het bedrijven terrein Soestdijk-Oost heeft de provincie opgenomen in het inves teringsprogramma. In overleg met de Soester Zakenkring heeft de ge meente besloten om dit verouder de bedrijventerrein nieuw leven in te blazen. Tot 2007 wordt o.a. aan dacht besteed aan verbetering van de parkeervoorzieningen, de in richting van een binnenterrein en het gebruik van alternatieve ener gie. Voor een derde project - her structurering van het Veenendaal- se bedrijfsterrein Ambacht/Nijver- kamp heeft de provincie vorig jaar al geld gereserveerd, als bijdrage aan de tenderregeling. Het vierde project dat is voorgedragen, is de verbouwing volgend jaar van de Lumax Drukkerij in Ondiep te Utrecht. Op deze plek worden cir ca 35 bedrijfsunits gebouwd voor kleinschalige startende onderne mingen. Een besluit over de rijksbijdragen voor deze vier economische pro jecten wordt in juli a.s. verwacht. De volgende tender waarop de provincie Utrecht kan inschrijven, vindt dit najaar plaats. EET-VILLA Restaurant "a la carte "J Riant terras in het bos 4 Lunch 4 Diner Receptie X Vergaderingen en arrangementen J Bruiloften en Partijen 4 High tea en brunch 4 Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott,4 4 Peter Spier uw gastheren 4 Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest 4 Telefoon 035 - 601 27 06 4 Telefax 035 - 601 97 18 Het is voor mij als burger een zeer grote eer en een genoegen op za terdag 19 mei om 12:00 uur het voltallige College van Burgemees ter Wethouders te mogen inter viewen voor Radio Soest: welwil lend maar kritisch. Een ontmoe ting met de Macht. Dat gebeurt live en publiekelijk bij de Oude Kerk, waar onze lokale omroep twee dagen lang haar tienjarig be staan viert met een uitgebreid, feestelijk jubileumprogramma. In de gemeentelijke communica tienota 2000-2004 staan op blz. 17 een aantal waardevolle sugges ties hoe de voorlichters van de ge meente Soest om zouden moeten gaan met de voorlichting via Ra dio Soest. Zoals door medewer king van externe commentatoren, af en toe een discussieplatform of het laten presenteren van het voor lichtingsprogramma door een ex terne kracht. We zijn nu een half jaar verder, maar er is nog niets veranderd. Het programma 'Van het Raadhuisplein' is beneden maat: welwillend maar kritiek loos. Ik heb overigens wel vertrou wen in de nieuwe communicator mevrouw Winkel. Radio Soest is gaarne bereid om één keer in de maand of twee maanden een programma, zoals dat nu wordt voorbereid voor 19 mei, te verzorgen. Actuele onder werpen zijn er genoeg. Ik denk aan de bedrijven en hui zen die liggen in de gevarenzone rond militaire munitiedepots in Soesterberg. De enige die daar al les van af weet is de burgemeester. Is het niet zijn taak de betrokke nen hiervan op de hoogte te stel len? Wat denkt het College te bereiken met de klankbordgroep Ossen- damweg? Hoe werkt de afdeling onderwijs eigenlijk, waar ze niet weten welke afspraken met de scholen gemaakt in het jongste verleden? Waarom heeft het gemeentebe stuur zo'n moeite met een lokale Rekenkamer, die er toch komt in de toekomst, en met het organise ren van een kunst- en cultuurma nifestatie, zodat een extern bureau ingeschakeld moet worden voor de uitwerking? Wat verwacht het College van het project Spoordal en welke inbreng heeft het gemeentebestuur bij het nieuwe Streekplan? Ligt er qua bodem- en grondwatervervuiling een tijdbom onder Soest, zoals Peter Veen suggereert? Blijft de Vrijwillige Brandweer gemoti veerd door de nieuwe virtuele op stappunten? Wat wil het gemeentebestuur be reiken met het grootschalige Toe komstperspectief Soest/Soester- berg 2015 en hoe staat het met de bestuurlijke vernieuwing achter gesloten deuren? Zomaar een willekeurige greep uit de talloze onderwerpen waarover iedereen in ons dorp wel eens on gedwongen wil praten met onze gemeentebestuurders. grote showroom Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professio neel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zakelijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuurlijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Documentatie over deze eigentijdse woning kunt u vrijblijvend aanvragen. Interesse in een nadere kennismaking Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 t 3 765 AB Soest RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De vrijwilliger van de maand april in de categorie Jeugd en Jongeren is Mevrouw S. Ab- tidon geworden. Ze werd door notaris J. Jager uit twaalf geno mineerden getrokken. Wet houder Harry de Witte over handigde haar een beeldje en een envelop met 250 gulden voor haar werkzaamheden bij kinderopvang ROC de Amer- landen Soest. Ze zorgt ervoor dat er wekelijks 30 kinderen in de leeftijd van 0 t/m 4 opgevangen kunnen worden, ter wijl hun ouders inburgeringslessen volgen. Om dezelfde reden nomineerde het ROC nog zes andere vrouwen, namelijk G. van de Geest, A. de Groot, I. Adhan, G. de Rooij, A. Sesink en M. de Leeuw. Genomineerd was ook mevrouw A. Kraaikamp. Zij is al jaren actief bij korfbalvereniging De Eemvo- gels, ze speelt en is trainster binnen het team. Verder organiseert ze talloze activiteiten voor de kinde ren van De Eemvogels. De ouders van deze kinderen nomineerden haar voor dit belangrijke werk. Meneer C.A. Vroonland werd ge nomineerd door de Wethouder De Haanschool. Hij is daar al jaren voorzitter van de ouderraad en zet Wethouder Harry Witte overhan digt het beeldje aan S. Abditon. Foto: Herman van Dam zich ondanks zijn drukke baan in bij allerlei activiteiten. Gymnastiekvereniging De Spring blokken nomineerde meneer H. Eichholtz. Hij is sinds 1988 lid van het bestuur en mede door zijn toe doen is de vereniging gegroeid tot ongeveer 700 leden. Door kinderopvang Het Kasteel werd mevrouw C. Bonekamp ge nomineerd. Zij is al meerdere jaren actief, eerst als lid van de ouder commissie, later als voorzitter. Ook voorgedragen als vrijwilliger van de maand was Meneer M. van der Kraats. Hij is al jarenlang de stimulerende kracht achter het jon- gerenontmoetingsecentrum De Lekbak van de Gereformeerde Kerk in De Rank. Hij steekt veel van zijn tijd in het organiseren van activiteiten voor de Soester jeugd. Niet alle genomineerden konden aanwezig zijn bij de uitreiking. Mevrouw M. de Leeuw was ziek en mevrouw G. de Rooij vond haar vrijwilligersrol te beperkt om in aanmerking te komen voor de nominatie. Mevrouw C. Bone kamp was eveneens afwezig. Toch kregen ze de gebruikelijke bos bloemen thuisgestuurd. TE KOOP Ereprijsstraat 94, Soest Wilt u een woning met meerdere mogelijkheden? Lees dan onder staande beschrijving en kom kijken! Op de begane grond treft u een tuin- gerichte kamer met keuken aan, alsmede een moderne badkamer en een 2e (werk)kamer. Deze ruime drive woning biedt u derhalve de mogelijkheid tot kantoor/praktijk aan huis of wellicht het apart (laten) bewonen van de begane grond. Met zowel aan de voor- als achterzijde een vrij uitzicht en kindvriendelijk doordat de woning grenst aan een plantsoen met speelweide. Tevens zijn winkel centra, openbaar vervoer en scholen op loopafstand. Belangrijke kenmerken 2 kamers en badkamer op begane grond toilet op elke woonlaag woonkamer en open keuken (met inbouwapparatuur) op le verdieping balkon aan voor- en achterzijde 2 zeer royale slaapkamers (voorheen 3) op 2e verdieping 2e badkamer inhoud ca. 400 m3 bouwjaar 1969 CV-installatie (HR 1997) perceelsgrootte 155 Vraagprijs fl. 467.500,- k.k. li De gemeente en Aqua Indoor wa r/ren zo goed als rond, stelt Blom- mers. Ze beschuldigt de exploitant ervan op het laatste moment om kleine dingetjes te zijn weggelo pen. In de beleving van Vermeulen ligt dat anders. 'In een andere krant las ik dat wij om grasspriet jes het gesprek hebben beëindigd. Nou, als het gaat om drie ton, noem ik dat een hele grote weide met heel veel gras. Als mevrouw Blommers dat op deze manier wil bagatelliseren, is dat haar verant woordelijkheid.' De kantonrechter heeft tevens be paald, dat de gemeente nog 392 duizend gulden aan Aqua Indoor moet betalen voor het gebruik van de sporthal. Aan de andere kant moet Aqua Indoor nog 469 dui zend gulden aan huur aan de ge meente overmaken. Het gaat om bedragen tot en met mei vorig jaar. Omdat het betalingsverkeer tussen beide buren grotendeels, zo niet helemaal, stilligt, moet het laatste jaar ook worden berekend en afge rekend. Vermeulen ziet dat als het minste probleem. 'Het gaat erom wat men voornemens is, hoe men hier en daar mee moet omgaan.' Groot onderhoud Er zijn nog wel wat appeltjes te schillen, meent Vermeulen. De ge meente wil het zwembad immers in juli en augustus sluiten voor Vervolg van pagina 1 groot onderhoud. Kennelijk in de veronderstelling dat ze de rechts zaak zou winnen, dacht de ge meente deze werkzaamheden na beëindiging van het contract (per 1 juli) te kunnen uitvoeren. In overleg met de nieuwe exploitant zouden vervolgens uitbreidingen en/of verbeteringen kunnen wor den aangebracht. Soest heeft daar 1 miljoen gulden voor opzij gelegd. Twee maanden sluiting is in de ogen van Vermeulen op deze ter mijn onmogelijk. 'In het contract staat dat je daarover met de ex ploitant moet overleggen en dat is niet gebeurd. Het is een hele gro te ingreep, die je van tevoren moet plannen en waarvoor je een draai boek nodig hebt. Je kunt niet be ginnen zonder te weten wat je pre cies gaat doen. Bovendien kunnen wij niet zomaar twee maanden dicht. Wij hebben een exploitatie en personeel. Die kosten lopen al lemaal door.' De provincie haakt in op een nieuwe mogelijkheid om extra geld aan te boren voor verster king van de Utrechtse bedrij vigheid. De provincie heeft daarvoor begin mei een inves teringsprogramma bij het mi nisterie van Economische Za ken ingediend. Vier projecten zijn aangemeld voor deelname aan de TIPP-regeling (Tender Investeringsprogramma's Pro vincies). Een daarvan is het be drijventerrein Soestdijk-Oost. Via het fonds voor Economische en Toeristische Ontwikkeling (ETO) hebben GS aan eigen bij dragen voor de verplichte co-fi nanciering ruim 2,2 miljoen gul den gereserveerd. Het ministerie heeft voor de eerste tender in to taal 60 miljoen gulden beschikbaar - vier provincies kunnen hiervan Met een indrukwekkend défilé en een feestelijke afscheidsre ceptie heeft Soest vorige week woensdag scheidend brand weercommandant Tom Bakker uitgeluid. De collega's van de brandbestrijding presenteer den zich - met de voertuigen - als een erewacht die door Bak ker samen met burgemeester Janssen voor het lqatst werd geïnspecteerd (en uiteraard in orde bevonden). Daarna werd hij in de kazerne nog eens na drukkelijk in het zonnetje ge zet. Burgemeester Janssen onthulde in zijn toespraak dat Bakker destijds - voor zijn komst in 1981 - twéé sollicitatiebrieven had geschreven. 'Even checken of het ook echt klopt', was volgens Janssen door de jaren heen dan ook Bakkers 'in gebouwde karaktertrek' gebleken. Hij schetste de commandant ais iemand die zowel de 'koude' (pre ventie) als de 'warme' (repressie) kant van het brandweervak was toegedaan, wat hem deed denken aan de koude resp. de warme Bak ker, maar in dit geval vooral 'ónze Bakker'. De opvolging van zijn voorganger Groart, die zo lang zijn stempel op de Soester brandweer had gezet en volgens Janssen bijna 'mythische proporties' had verkre gen, was overigens geen eenvoudi ge zaak. De burgemeester noemde Bakkers verdiensten voor o.a. de rechtspo sitie van de vrijwilligers, de orga nisatieverordening en vooral zijn inzet voor de nieuwe kazerne. 'U had een goed gevoel voor het mo- mentum,' aldus Janssen. Ook sprak hij zijn waardering uit voor de 'last van de permanente be schikbaarheid' die op de schouders van de commandant - én zijn ge zin! - had gerust. Hij wenste Bak ker en zijn vrouw een goede toe komst toe en bracht de dank van het gemeentebestuur over in de vorm van een financiële bijdrage voor de 'Nel Koster-inzet', waar voor een bus klaarstond. Voorzit ter M. Onwezen van de brand- prohteren, elk met een rijksbijdra ge van maximaal 15 miljoen gul den. In totaal heeft het ministerie van Economische Zaken de ko mende vier jaar 300 miljoen gul den beschikbaar gesteld voor deze co-financieringsregeling. De provincie grijpt deze kans aan om in Den Haag namens de Utrechtse gemeenten en het be drijfsleven steun te vinden voor diverse soorten economische pro jecten. Daarbij kan het gaan om de ontwikkeling van nieuwe bedrij venterreinen, maar vooral ook ver betering van de bestaande bedrij- venlocaties. Ook initiatieven die gericht zijn op verbetering van de infrastructuur in de provincie en de realisatie van bedrijfsverzamel gebouwen kunnen met bijdragen uit de TIPP-regeling worden uitge voerd. Vier projecten De tenderregeling waarop de pro vincie Utrecht inspringt, levert in het meest gunstige geval een aan zienlijke subsidiestroom op. In de eerste reeks met Utrechtse projec ten die in Den Haag zijn ingele verd, speelt kwaliteitsverbetering van bedrijvenlocaties in Utrecht, Soest, Amersfoort en Veenendaal een belangrijke rol. Als eerste is het plan van Amersfoort om van af 2003 te starten met de uitgifte van het nieuwe terrein De Wie ken/Vinkenhoef door de provincie op de voordrachtslijst geplaatst. weervereniging verwoordde de er kentelijkheid namens het vrijwilli gerskorps; datzelfde deed interim commandant van de regiobrand weer H. Blokker, nadat er met een op afstand bestuurde mini-heli kopter nog een persoonlijk cadeau - namens gemeente én brandweer korps - was afgeleverd: een te goedbon voor een ballon vlucht. Achterhaald concept Ook gemeentesecretaris Wim de Kam hield een toespraak, waarin hij Bakker kenmerkte als 'een pragmatisch mens, zonder over dreven verhalen'. Lang zijn neus weg profeteerde De Kam ook het einde van de brandweer als vrijwil ligersorganisatie ('in de 21e eeuw een achterhaald concept'), wat vol gens hem geen reden was tot vreugde, maar ook niet tot ver driet. 'En het zal nog wel even duren.' Hij zag in de toekomst een klein brandweerkorps, bestaande uit fulltime of parttime professio nals in dienst van de gemeentelij ke overheid, maar niet als 'speel tje van de burgemeester'. Jan Vis ser, die samen met Bakker een aantal exposities in de nieuwe ka zerne heeft georganiseerd, zwaai de hem o.a. uit met een toepasse lijk gedicht van zijn hand over de martelaar Laurentius, bescherm heilige van de brandweer, 'om te illustreren dat het vuur van de ver beelding je niet vreemd is...' Aan het slot sprak Bakker zelf nog een kort dankwoord, waarin hij onderstreepte dat hij met plezier terugkeek op zijn eervolle 'op dracht'. 'Veel kinderen dromen er van dat ze ooit brandweerman zul len worden - ik ben zelfs com mandant geweest! Dat is een groot Foto: Soester Courant 0 Met een mini-helicopter werd Bakkers afscheidscadeautje de ka zerne binnen gevlogen. Foto: Soester Courant voorrecht.' Hij bedankte vooral de brandweercollega's voor hun steun, in goede en slechte tijden, met de constatering: 'Ik ben nooit in de steek gelaten; dan kun je je werk goed doen.' In reactie op de opmerkingen van De Kam bond hij de gemeentelijke autoriteiten op het hart er alles aan te doen om de 'vrijwilligheid' van het korps in stand te houden. Bakker en Janssen namen samen de erewacht van de brandweer af AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's Eigenaar Piet Hoek van Van Dam Sports wil 12 parkeer plaatsen realiseren op een stuk grond aan de Stadhouderslaan, dat hij kan kopen. Daarmee hoopt hij de parkeerproblema- tiek bij zijn sportzaak aan de Van Weedestraat op te lossen. Hoek heeft het voorstel inmiddels bij het gemeentebestuur neerge legd. Dat beraadt zich er nu over en zal vermoedelijk deze, anders volgende week laten weten of het daarmee kan instemmen. Tot die tijd krijgt Hoek uitstel om de oor spronkelijke parkeerplaatsen naast zijn winkel in oude staat te herstel len. Hoek had daarom gevraagd. Te vens had hij de verwachting uitge sproken dat de dwangsom van 30.000 gulden zou worden opge schort, maar die is reeds verbeurd. De boete werd hem opgelegd na een anderhalf jaar durende proce dure. Toen Hoek zijn zaak verhuisde van de Van Weedestraat naar de hoek van dezelfde straat met de Stad houderslaan moest hij op het per ceel een aantal parkeerplaatsen realiseren. Hoek deed dat, maar trok er enkele later weer bij zijn zaak, onder meer omdat er door de onoverzichtelijke situatie nogal eens aanrijdingen plaatshadden bij het wegrijden. Hoek benut nu een deel van die ruimte voor de opslag van artikelen. De gemeente ontdekte dat eind 1999 en eiste dat Hoek de oor spronkelijke situatie zou herstellen. De ondernemer probeerde een oplossing aan te dragen, maar vond er geen. Omdat Hoek niet tijdig ingreep, kreeg hij een dwang som van 30 mille. Nu die verbeurd is, heeft Hoek in middels wél een oplossing gevon den. Die houdt volgens hem in, dat er in eerste instantie vier par keerplaatsen verdwijnen, maar er uiteindelijk twaalf bijkomen. Het wachten is op de reactie van het College. Met een vuurwapen is op de Amersfoortsestraat vorige week dinsdag een 40-jarige Bunschoter bedreigd door een 24-jarige inwo ner van Deventer. Hij trok het wa pen naar aanleiding van een par keerprobleem. Even later kwam de politie erbij die de Deventenaar aanhield. In diens auto werden een valmes en een vlindermes aangetroffen. De wapens werden in beslag genomen en de man uit Deventer werd inge sloten in een cel. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Oedete waetttetciy. etc &U4 «H4WI Als Ronce do aanbieding van de weck mag beden ken. dan weten u en wij wel boe laat het is. Deze week: Wij vroegen nog,"mogen bet dan zaai- gcraniums zijn?"Nee"antwoordde ze resoluut het moeten de echte stek- gcraniums zijn!!!" Komt u er maar lekker veel halen, wij kijken niet op een kwartiertje. (geldig van woensdag 16 mei t/m woensdag 23 mei)

Soester Courant | 2001 | | pagina 3