Nooit A LIFE LESS ORDINARY T sSSSi; Soester ouderenbonden zien 'SBSsSi seniorenraad niet meer zitten Smid Rein Tupker opent winkel Anita Matheij geeft kinderen en ouders een steuntje in de rug 1 VARIA 1 Keulen aardij! Nieuwe 'Beelden in Soest' PAGINA (WOENSDAG 16 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 Jtie/onderhoucJ ;rken des-specialist ip alle merken makelaardij.nl "VSSttCW#" Expositie bij De Hazelaar BeoSound 9000 BeoLab 1 expert (m) schoemaker DE VLIJT MAKELAARS DIE ZORGEN VOOR SUCCES Aan Torenstraat; Smederij blijft aan Veldweg wmmmmm 'Je hoeft het niet alleen te doen' VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 Verkeerscontrole Snelheidscontrole GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOESTCR^COURANT Rijgedrag valt op: blaastest I VLEE Voor diverse relaties W WOONHIII7CM UWe C laan 40, tel.6017962. Goede gebruikte fIËtS Ti)dens een 'gesprek' van de Fietsshop Soesterberq £5 f ommissie Ouderenbeleid iet wethouder Witte heeft het entraal Overleg van de Sa- lenwerkende Bonden van uderen (COSBO), kenbaar jemaakt dat het afziet van de nggestie van B. en W. om even- eel te komen tot een senio- demakerstraat 17, tel. 034c 35 15 64. Voor BOEKHOUDING, Sai- risadministratie, jaarstukke belasting belt U Adm. kant™ Lookman. 035-6014359 Heeft u oude KLEDING?^Schenk hetTciaJ Kleding] aan Stichting inzameling Depot Molenstraat 112, Soest Evenl tueel afhalen is mogelijk Tpi 035-6021841 tussen 19 00 19.30 uur u ïl. 035 - 601 29 98 is nogal 'ns raar rollen... wel eens de verkeerde erhoopte autoschade als 5 geen enkele reden tot angesloten bedrijf behaalt i scores als het gaat om I, hoog gekwalificeerd en letterstelEen enthousiast ir om uw auto weer als mgen. Zodat ook weer kunt scoren... Nieuwegracht 29 3763LP Soest l. 035-6022744 Fax 035-6027456 E mail infb@stalrahoef.ni 'eurenbrochure die lijnwerpers zet, biedt ingrediënten voor pl Bel voor een xatie 035-6016251. nraad. Het COSBO is voor tander van onafhankelijkheid, e manier waarop B. en W., et ambtelijk apparaat en de •olitiek zijn omsprongen met !e Commissie Ouderenbeleid leeft dat gevoel nog versterkt, ■aardoor ontstond ernstige wijfel omtrent de mogelijk- leid om in Soest een onafhan kelijke en effectieve senioren raad te realiseren. Tijdens het gesprek op 10 mei zei voorzitter Giel Wester van het TOSBO het volgende: 'Stel dat iet lukt om tot een goede formu lering te komen van doel, taken en ictiviteiten van een seniorenraad, stel dat de medewerking van B. en W. en van het ambtelijk apparaat s vastgelegd in een convenant in de vorm van toegang tot de beno digde informatie en de wijze van communicatie, regelmatig overleg met de verantwoordelijke wethou der of het college van B. en W., vergaderfaciliteiten zoals vergader ruimte, etc. en bekostiging van een secretaris. Stel dat ook voldoende draagvlak aanwezig is bij de poli tiek, bij het publiek en met name bij de ouderen. Stel dat het lukt om bekwame personen te vinden die bereid en in staat zijn het ge meentelijke beleid kritisch te vol gen, die ontwikkelingen onderken nen en beleidsplannen kunnen analyseren en visies kunnen ont wikkelen, die vaardig zijn in woord en geschrift. Dan is misschien een seniorenraad te realiseren die goed kan werken.' Maar ondanks zulke mooie af spraken moeten weerstanden over wonnen worden, zowel van het ambtelijk apparaat als van de po litiek,' aldus Wester. 'Want, hoe je het ook wendt of keert, de ambte naren hebben hun voorstellen en plannen voorbereid al of niet met hulp van deskundigen. Helaas is uime 4-kamer- le vijfde verdieping en m2. Een berging bevindt 'aarin het appartement is i vernieuwde entree met 'aar vervoer treft u in de leterkast, garderobekast, oilet. Dichte keuken type met aansluitend de eet- tot een prachtig balkon. )uche, vaste wastafel en oosten bedragen ƒ315,- de praktijk dan dat zij zich 'aange vallen' voelen als zo'n seniorenraad meent er ook nog wat over te moeten zeggen. De ervaringen van de Commissie Ouderenbeleid spreken voor zich. Die Commissie werd door de baas van het ambte lijk apparaat, de gemeentesecreta ris, 'achterhaald' genoemd. Intus sen heeft de politiek die visie blijk baar overgenomen, gehoord de uitkomst van een vergadering van de commissie SOW. Conflict Een seniorenraad kan de ouderen bonden in zekere zin belemmeren in een onafhankelijke opstelling. Immers, de bonden kunnen hun zienswijzen niet zonder meer pu bliek maken als iets hun instem ming niet heeft. Redelijk is dat zij zich dan ten minste eerst met de seniorenraad verstaan. Zo niet, een conflict tussen ouderenbonden en seniorenraad is dan een feit en daar zit niemand op te wachten. De besturen van de ouderenbon den zijn niet deskundig op alle be leidsterreinen. Maar wel zijn zij deskundig t.a.v. het 'oud-zijn' en kunnen zij vaststellen dat sommi ge zaken meer aandacht behoeven en dat andere zaken anders moe ten. Maar om hen te vragen om aan te geven hoe daar vorm en in houd aan is te gegeven, is te veel gevraagd, zelfs al zouden zij des kundig zijn. 'Daarvoor hebben we een gemeentebestuur met een ambtelijk apparaat en kiezen we elke vier jaar mensen in de politiek om aan te geven wat er gebeuren moet en op de uitvoering toe te zien' aldus het COSBO. Alles overwegend heeft het COS BO vooralsnog besloten zelf het ouderenbeleid van de gemeente Soest in het oog te houden, te toet sen op de mogelijkheden, even tueel te vergelijken met dat van andere gemeenten, en zich publie kelijk te uiten als er sprake is van onvrede over het beleid. Het COS BO zal vervolgens het college van B. en W. kenbaar maken dat het bereid is periodiek met hen of hun vertegenwoordiger te spreken over zaken die de ouderen ter harte gaan Het COSBO zal ook deskun dige ouderen rekwireren met name op de aspecten Inkomen, Wonen, Zorg en Mobiliteit, respectievelijk het gemeentelijk beleid van Soest aan regionale en/of landelijke des kundigen van de ouderenbonden voorleggen en de politieke partijen kenbaar maken welke aspecten van ouderenbeleid het COSBO van belang acht op de korte en lange re termijn en de vraag voorleggen wat partijen bereid zijn daarvan in hun programma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen op te nemen. Het COSBO wil volgend voorjaar opnieuw de politieke partijen uit nodigen om van hen publiekelijk te vernemen welke beleidspunten zij minimaal in het collegeprogramma opgenomen willen zien alvorens bereid te zijn daarvoor (mede) de politieke verantwoordelijkheid te nemen voor de uitvoering. Het overlegorgaan zal onafhankelijk en publiekelijk uiting blijven geven van de eigen zienswijzen, zowel aan de gemeente, de politiek en de eigen achterban. Dit alles met de uitdrukkelijke intentie om, met wederzijds vertrouwen als uit gangspunt, mee te werken aan het welzijn van ook de oudere burgers in Soest. Reacties De redenering van het COSBO was duidelijk. Maar enkele com missieleden uitten hun teleurstel ling dat een seniorenraad in Soest niet goed mogelijk zou zijn. Het leek erop dat ook wethouder Wit te die teleurstelling deelde. Hij hield vast aan het voorstel om de Commissie Ouderenbeleid per 1 juli op te heffen maar stelde voor om nog tot oktober na te denken over alternatieven. Hij stelde daar de huidige faciliteiten nog voor beschikbaar. Van de 10.000 ouderen boven de 65 zijn meer dan 3.000 lid van een van de ouderenbonden. Weliswaar een voorbeeldige organisatiegraad, maar voorzitter Wester beaamde dat het COSBO daarmee niet kon spreken namens alle ouderen van Soest. Mocht blijken dat een beter alternatief is te vinden voor de Commissie Ouderenbeleid dan zal het COSBO zich daar natuurlijk niet tegen verzetten. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42 Van 20 mei tot 30 september is bij De Hazelaar, Bosstraat 2, een nieuwe zomer-expositie te zien onder de titel 'Beelden in Soest'. Het gaat om bronzen sculpturen en kleurrijke glas- objecten van Hetty Heyster en Bert Grotjohann. In haar bronzen sculpturen ver werkt Hetty Heyster de karakteris tieke kenmerken van dieren op een originele manier. Het dier in al zijn verschijningsvormen biedt haar de mogelijkheid om de relatie tussen vorm en inhoud te onderzoeken en de manier waarop innerlijk en ui terlijk met elkaar zijn verenigd. Door scherpe observatie en nauw gezette studie van de anatomische bouw en huidstructuren wordt de essentie blootgelegd en krijgt het beeld een ziel. Zij abstraheert, ech ter de herkenbaarheid van het on derwerp wordt niet aangetast. Hierdoor wordt het opgeroepen 'beeld' van het dier sterker en in tenser ervaren. Haar werk is in bezit van het Rijk, diverse ge meenten, dierentuinen en vele par ticuliere verzamelingen. De kleurrijke glasobjecten van Bert Grotjohann laten een onder waterwereld zien, waarin het we melt van organisch leven, cellulai re vormen en uitbundige kleur schakeringen. Evenals in zijn teke ningen en schilderijen zijn het in gewikkelde constructies, waar zich op iedere vierkante centimeter een complete kosmische wereld be- 'Murugan', brons van Hetty He- ijster. vindt. Zijn fijnzinnige, complexe creaties suggereren het bestaan van een andere werkelijkheid. Het ge bruik en effect van licht als toege voegde waarde creëert in zijn glas objecten een mysterieuze en sprookjesachtige diepte. Grotjo- hanns glasobjecten, glas-in-lood ramen, tekeningen, grafiek (com pleet gebundeld), aquarellen en olieverfschilderijen bevinden zich in binnen- en buitenland, in zowel openbare gebouwen als in bezit van particuliere verzamelaars. De expositie wordt a.s. zaterdag middag om 16:00 uur geopend door Mario Hoedemaker van Die renpark Amersfoort. Openingstij den: maandag-vrijdag 12:00-17:00 uur; zaterdag 10:00-12:00 uur. Galerie en beeldentuin zijn zon dags gesloten. in vriendelijke -Is (200 m). scholen en bergkast, toilet met fon- itvloer en L-vormige keu- 'rslaapkamer met vaste pel en 1 kamer met mo- ■er met bad, v.w.t. en 2e ux dakraam, bergruimte 'I en wasmachine. Royale hterzijde. Achtertuin met ■ging). Parkeerplaats op -htverwarming met geïn- vatervoorziening d.m.v. solatie, muurisolatie en e: deze half- t u mee terug in akoverstekken en erkers ■n turn-key woning! Ind.: •d aan de achterzijde in 3r de tuin. Luxe Affmilmö <plaat, afzuigkap, afwas- Jok vanuit de keuken is arzien van sierbestrat/nq, „meterkast. Verdieping: T™ en 2? slaapkamer im«raan de achterzijde erkt met hoogwaardiqe bine, wastafel, 2e toilet verdieping met opst. cv- r. Velux dakraam in het imer. De garage (ca. 24 inhoud woning ca. 445 Neem uw zes meest geliefde cd's. Of de zes nieuwste. Of zes waarvoor u in de stemming bent. Speel ze achter elkaar of spring van track naar track. En tussendoor kunt u altijd nog schakelen naar de ingebouwde radio. Geniet zoals u wilt. Daarvoor is de BeoSound 9000 bedoeld De nieuwe topluidspreker van Bang Olufsen. Hij kan zo luid of zo zacht spelen als u wilt en biedt een zo natuurlijke weergave als maar mogelijk is, of u nu het subtiele effect van een kamerorkest of de impact van een stadionconcert wilt ervaren! Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG OLUFSEN PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 SOEST - TEL.: 035-60 J 6824 INTERNET: WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL: DEVUJTMAKELAARDIJ@HETNET De Soester sier- en kunstsmid Rein Tupker opent deze week een winkel aan de Torenstraat 14. Zaterdag 19 mei houdt hij er open huis van 10:00 tot 17:00 uur, daarna is de nieuwe zaak elke donderdag, vrijdag en zaterdag geopend. Het idee van Tupker en zijn team om een winkel te openen, is ko men aanwaaien met de klanten. Die melden zich in de smederij aan de Veldweg voor bijvoorbeeld een hekwerk, een zonnewijzer of een restauratie en zien dan in de expo sitieruimte nog veel meer ambach telijke creaties. 'Maken jullie dat ook nog allemaal' is een kreet die het sissende water in de 'smidse' vaak overstemt. De enthousiaste reacties over hetgeen Tupker en co. allemaal maken van ijzer en brons bracht hen op het idee een winkel met eigen smeedwerk te openen. En aldus gaat geschieden. In de winkel kan men straks te recht voor gesmede tafels, stoelen, kasten en ander meubilair, maar ook voor bronzen objecten, beeld jes, zonnewijzers, kandelaars, lam pen en waterpartijen. Dat Tupker dat soort creaties maakt, was bij velen niet bekend, maar hij is wel één van de weinige kunstsmeden van ons land die is gespecialiseerd in het werken met brons. 'Verder verkopen we prachtige fossielen van miljoenen jaren oud, zoals ammonieten, visfossielen en sieraden met daarin fossielen', al dus de Soester smid. Hij hoopt zaterdag veel belangstellenden te mogen begroeten in de winkel aan de Torenstraat. Smederij Liefde voor het vak leidde ertoe dat Tupker smid werd. Zijn eerste diploma was dat van hoefsmid, maar inmiddels is hij een allround vakman. Uit de smederij komen ambachtelijke deurknoppen, maar ook kunstzinnige bronzen objec ten. Dat typeert zijn persoonlijke belangstelling voor zowel het oude ambacht als de hedendaagse kunst. Tot de opdrachtgevers van Tupker behoren overheidsinstanties, archi tecten, de meest uiteenlopende in stellingen en particulieren. 'De ene opdrachtgever komt met een strak omschreven ontwerp, waarbij onze vaktechnische ondersteuning ge vraagd wordt. De andere heeft juist behoefte aan de combinatie van ontwerp en techniek. De ma nier waarop je vorm geeft aan de opdracht is de handtekening van de smid. Naast de genoemde op drachten maak ik ook vrij werk. Samen met mijn vrouw Mirjam ontwerp en realiseer ik gebruiks voorwerpen en accessoires voor binnen en buiten', aldus Thpker die in 1982 voor zichzelf begon. Ouders willen maar één ding: dat hun kind gelukkig wordt. Als een kind moeite heeft met overgangen, angstig is of gepest wordt, baart dat de ouders zor gen. Moet je hulp zoeken, of groeit je kind er vanzelf over heen? Dan kan het prettig zijn als er iemand is die begrijpt wat je doormaakt, en hulp kan bieden om de vicieuze cirkel te doorbreken. Anita Matheij, NEI-behandelaar in Soest, geeft ouders en kinderen een steuntje in de rug. In haar praktijk aan huis begeleidt zij kin deren van 0 tot 18 jaar die niet lek ker in hun vel zitten. Voor jonge kinderen is het vaak moeilijk om te vertellen wat ze voelen. Daardoor tast je als ouder in het duister over de oorzaak van een bepaald pro bleem. Kinderen zijn erg ontvankelijk voor alles wat er om hen heen ge beurt. Soms maken zij dingen mee die diepe indruk op hen maken. Ook kleine gebeurtenissen kunnen een grote impact hebben. Als je als kind hebt meegemaakt dat een ballon in je hand klapte, terwijl de juf zei dat het veilig was, kun je daar een levenslange angst voor knallen aan over houden. Een de nigrerende opmerking van de bad meester kan het begin zijn van zwemangst of een chronische on zekerheid over je eigen functione ren. Deze dingen zijn vrij eenvou dig te verhelpen. Anita werkt met een methode die NEI heet, een afkorting van Neu- ro Emotionele Integratie. Simpel gezegd is dit een manier om in korte tijd door je problemen heen te werken. Samen met het kind en de ouders gaat Anita op zoek naar de kern van het probleem. Door het zelfvertrouwen van het kind te versterken en overtollige ballast af te voeren, komt er weer ruimte voor blijheid en plezier. Ouders zeggen vaak na afloop van de be handeling: ik heb mijn kind weer terug.' Anita: 'Kinderen gaan soms door het leven met een onzichtba re last op hun schouders. Ik stel het meestal voor als een rugzak, die je de hele dag mee moet sjou wen. Soms zit de rugzak zo vol Anita Matheij. met nare dingen dat hij bijna niet meer te tillen is. Dan wordt het tijd om grote schoonmaak te houden.' Spiertest De NEl-methode werkt met een eenvoudige spiertest, die elk kind van zes jaar of ouder kan leren. Door met de duim en wijsvinger een gesloten ring te maken kan de NEI-behandelaar een spiertest doen die snel inzicht geeft in de obstakels die een kind moet over winnen. Spelenderwijs verkrijgt zij zo de informatie die nodig is om het kind te helpen. Deze manier van werken is niet belastend voor het kind. 'Mijn ervaring is dat kin deren het jpist heel leuk vinden. Ik vraag of ze een spelletje met mij willen spelen, waarbij ze een denk beeldig veertje tussen hun vingers mogen vasthouden. Kinderen die al voldoende spierbewust zijn kun nen de spiertest zelf doen. Bij jon gere kinderen ga ik met de ouders aan de slag, terwijl het kind speelt of een tekening maakt. Die teke ningen bewaar ik in een mooi lijst je. Ik heb al heel wat prachtige te keningen aan de muur hangen.' Het leuke van werken met kinde ren is dat ze heel rechtstreeks zijn. De eerste keer komen ze omdat het moet van hun moeder. Vooral pubers laten dat duidelijk blijken, door onderuit te gaan hangen in hun stoel. Zij willen weten: ben jij echt geïnteresseerd in mij, of doe je maar alsof? Zodra zij merken dat ze zich echt beter gaan voelen, zijn ze verkocht. De tweede keer komen ze omdat ze dat zelf willen. Dan zijn ze werkelijk gemotiveerd om te veranderen. Het belangrijk ste is dat je ze laat weten: 'Je hoeft het niet alleen te doen.' Faalangst NEI kan steun bieden bij uiteenlo pende klachten en problemen, zo als faalangst, gebrek aan zelfver trouwen en examenvrees, maar ook angst voor de zwemles. Er zijn mensen die NEI gebruiken als on dersteuning bij het stoppen met roken, of als steuntje in de rug tij dens het afvallen. Ook hele jonge kinderen kunnen baat hebben bij een NEI-behandeling. Wanneer een vrolijk kind zich opeens terug trekt, geen vriendjes heeft, slecht slaapt of vaak huilerig is, kan het goed zijn er naar te (laten) kijken. Als je je zorgen maakt, er zelf niet meer uitkomt of het gevoel hebt dat je wel een steuntje in de rug kunt gebruiken kan NEI, eventueel aangevuld met Reiki of Therapeu- tic Touch, verlichting bieden. Anita Matheij is aangesloten bij de stichting Relief, een non-profit in stelling die ervoor zorgt dat NEI voor iedereen beschikbaar is. Wan neer de kosten een onoverkomelijk probleem vormen, wordt de be handeling tegen een sterk geredu ceerd tarief aangeboden. Zo kun nen ook kinderen van minder draagkrachtige ouders in aanmer king komen voor een NEI-behan- deling. In opdracht van de stich ting Relief is aan de Universiteit van Utrecht wetenschappelijk on derzoek verricht naar de effecten van NEI bij kinderen. De resulta ten zijn zo positief dat NEI een van de meest veelbelovende me thodes van deze tijd wordt ge noemd. Voor meer informatie: Anita Mat heij, Wilhelminalaan 8, 3761 DN Soest. 886028931; e-mail: anita4nei@tiscali.nl Hij prijst zich gelukkig met het feit dat hij kan beschikken over acht vakbekwame medewerkers. Het werk is vanaf zaterdag niet alleen maar in de expositieruimte bij de smederij aan de Veldweg, maar ook in de winkel aan de Toren- straat te zien. De openingstijden van de winkel worden: donderdag en vrijdag van 10:00 tot 17:30 uur, zaterdag van 10:00 tot 17:00 uur. Verder is de winkel telefonisch te bereiken on der nummer 6423942. De smederij is maandag tot en met vrijdag geopend van 9:00 tot 17:00 uur en zaterdag tot 16:00 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Op het Raadhuisplein en het Dal plein controleerde de politie vori ge week woensdag op parkeerge- drag. Zes bekeuringen werden uit geschreven, omdat bestuurders de parkeerschijf niet hadden gebruikt binnen de blauwe zone. Op donderdag 10 mei werd door de politie een snelheidscontrole uitgevoerd op de Biltseweg van 20:00 tot 21:00 uur. In totaal wer den er 541 bestuurders gecontro leerd, van wie er 25 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid was 110 kilometer per uur, waar 80 ki lometer per uur is toegestaan. in Soest voor de Aanmelden: lel. 6014152 Met opvallend rijgedrag trok een 43-jarige automobilist woensdag nacht de aandacht van de politie. Hij werd, omstreeks één uur aan gehouden op de Nieuweweg en moest de ademanalysetest doen. Daarbij stelde de politie vast dat de man bijna tweemaal meer alco hol in zijn bloed had dan is toege staan. Omdat de Baarnaar al eens eerder was aangehouden voor rij den onder invloed, moet hij zich voor de rechter verantwoorden. I ScAom. iuitcictwtee& I ihzh ea^ett lo&KCiij Exclusief vlees per pakket van 12,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) B.SE.vrij GERDA TUPKER TEL. 035-6023755

Soester Courant | 2001 | | pagina 7