H Groei van Soesterberg gewenst SDAG liek de grote afwezige ij de actie 'Zomerschoon' Utile Dulci zet zwervers in voor gezellige avond Enquête: ov scoort laag, eigen huis hoog Toegankelijkheid van begraafplaats niet goed Bart Geijtenbeek werkt het liefst gewoon lekker buiten WIJKBEHHfL mm PAGINA14 |NjVM rijst u de dromen. Enquête over toekomstvisie ligt bij College WOENSDAG 23 MEI 2001 Iedere woensdag spelinstuif KVO van koninklijk huwelijk en van de elaars nderdag 01 dag :N! Muziek in Utrecht KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Zaterdag 2 juni Klassiek concert in Cenakel-kapel Open avond voor drukke vrouwen Zeldertsedreefi2 -Noord. Geïnt^B' de secretajfe, ©033-4652155 weinig is. iing met extra verdieping te en «verkybergkamer Dnkamer met open badkamer met ligbad en kleine slaapkamer voorbereid voor badkamer soesterbergseSLcourant Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Een meerderheid van de Soes- lerbergers die hebben meege daan aan het onderzoek van de Projectgroep Toekomst Soesterberg van de VOS, wil een bevolkingsgroei van zes- naar achtduizend inwoners. Door ruimte te maken voor onge gezinnen en jongeren kan het dorp komende twintig jaar een verregaande vergrij zing het hoofd bieden. Door stroming is alleen mogelijk als voldoende woningen wor den gebouwd voor ouderen. Toename van de bevolking met een kwart is nodig om het aan- lal voorzieningen op peil te houden. Het rapport 'Soesterberg op de kaart' is bedoeld als leidraad voor de planologische invulling van het dorp in de komende twintig jaar. De samenstellers hebben niet al leen gekeken naar wat de bevol king wil; haar wens is afgezet tegen van de gemeente, provincie, het Rijk en milieuorganisaties. Donderdagavond kreeg het ge meentebestuur de eerste exempla ren van het rapport overhandigd. De visie is met medewerking van de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) en verschillende maat schappelijke organisaties ontwik- celd. Deze wordt daardoor breed De uitbreiding van het aantal wo ningen om de bevolkingsopbouw evenwicht te houden is één van de belangrijkste aanbevelingen die de projectgroep in haar rapport naar voren brengt. Er is de Soes terbergers veel aan gelegen het aantal voorzieningen zoals winkels, scholen, (sport)verenigingen en een gezondheidscentrum op peil te houden, zo blijkt uit een gehouden enquête. De sociale samenhang in het dorp is grotendeels afhankelijk van een bloeiend verenigingsleven. Zaak is om actieve en jonge men sen erbij te betrekken en te behou den. Dat kan alleen als jongeren Dok in het eigen dorp kunnen blij den wonen en werken. De samen- tellers pleiten zelfs voor het aan trekken van jongeren en jonge ge- rinnen van buitenaf. Voor deze groeperingen moet er wel werk djn in het dorp. Het stimuleren van de dienstensector, de herstruc turering van Soesterberg-Noord en litbreiding van bedrijventerrein is daarvoor nodig. Als eventuele woningbouwlocaties wordt een aantal plaatsen ge noemd, zoals het binnenterrein aan de Van der Griendtlaan, langs de Kampweg, achter de Open Ankh en het Kontakt der Kontinenten. Het deel grenzend aan Apollo is geschikt voor de duurdere koop sector, waardoor weer woningen vrijkomen voor de middenklasse en jonge gezinnen. Als sterke punten van Soesterberg worden de centrale ligging en het vele groen genoemd. Het zijn trek kers voor zowel jonge gezinnen als bedrijven. Om het dorp als woon kern aantrekkelijk te houden moet het vele groen in stand worden ge houden en zelfs gestimuleerd. Dat kan bijvoorbeeld door een klein parkje inclusief vijver en bankjes aan te leggen naast de ijsbaan met daar omheen woningen voor ouderen. In het rapport wordt ge pleit voor een concentratie van winkels. En dan het liefst aan het oostelijke deel van de Rademaker- straat. De centrale ligging van het dorp heeft ook een nadeel in de vorm van geluidsoverlast van de A28. In de komende jaren moet daartegen zo veel mogelijk actie ondernomen worden om deze te beperken. Wat de voorzieningen betreft: het aantrekken van jonge gezinnen is voldoende om de drie basisscholen in stand te houden. Daarnaast wordt het Dorpsplein als locatie geschikt geacht voor het opzetten van sociale en medische voorzie ningen. Gedacht wordt aan een groepspraktijk voor huisartsen, tandarts en fysiotherapie. De Rademakerstraat biedt weer ruim te aan de persoonlijke dienstverle ning en horeca. Ook het aanbod van de sportvoorzieningen kan worden verbeterd. Het samengaan van sportverenigingen drukt het kostenpeil, bijvoorbeeld door ge zamenlijk velden en kantines te gebruiken. Om de bedrijvigheid op peil te houden is uitbreiding van het aan tal vierkante meters bedrijfsvloer nodig. Opvallend in het dorp is het achterblijven van de dienstensec tor. Dat kan worden gestimuleerd door bijvoorbeeld het luchtmacht museum uit te breiden met het le ger- en wapenmuseum. Uitbrei ding van bedrijven langs de woon gebieden wordt niet op prijs ge steld. Gepleit wordt daarom om ten zuiden van de A28 bedrijven terrein te ontwikkelen. Dat deel wordt als ideaal gezien voor de lichtere bedrijvigheid en het plaat sen van kantoorvilla's. De projec ten mogen het uiterlijk van het ge bied niet aantasten. Een van de knelpunten in het dorp is het openbare vervoer. Met name in de avonduren zou er vaker een bus moeten rijden. De VOS en VSB hebben sa men een enquête gehouden om de wensen van de bevol king in kaart te brengen. Vijfhonderd formulieren zijn de deur uitgegaan, de respons bedroeg 143 inge vulde formulieren (30%). Uit de enquête blijkt dat de meeste formulieren werden in gevuld door de groep tussen de 36 en 65 jaar oud. Het aantal mannen en vrouwen was onge veer gelijk (48,9% en 51,1%). De hoogst genoten opleiding is mavo (26,5%) gevolgd door hbo (22,8% Zo'n 42,3% van de ondervraagden woont al lan ger dan vijftien jaar in de eigen woning, gevolgd door 0-5 jaar (22,5%). Opvallend is het gro te aantal mensen dat geen thuiswonende kinderen heeft. Maar liefst 61,5%, gevolgd door mensen met een of twee kinderen (ongeveer 16%) en vier of meer kinderen (2,1%). De meeste Soesterbergers doen de dagelijkse boodschappen in het dorp zelf (90,8%). De ove rige gemeenten zoals Soest, Zeist en Amersfoort komen niet verder dan 1,5%. Voor de overige boodschappen gaat 66% naar Zeist, 12% komt in Soest en slechts 2% in Amers foort. 10% doet ook de overi ge boodschappen in eigen dorp. Opvallend is dat 77% van de ondervraagden grote waarde hecht aan de winkels op de Buys Ballotlaan. 90,4% vindt het verenigingsleven belangrijk. 68% vindt het aantal sportmo gelijkheden voldoende, maar 80,5% vindt dat er te Korfbalvereniging Oranje (KVO) houdt vanaf vandaag elke woens dagmiddag een sport- en spelin stuif voor kinderen van 5 tot en met 9 jaar. Bij goed weer worden de activiteiten op de korfbalvelden aan de Kerklaan gehouden, bij slecht weer zijn er in het clubhuis spelletjes te doen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Elly Ren tes, ©350177. e actie Zomerschoon van de meente heeft zaterdag in oesterberg weinig mensen op e been gebracht. De caravan n Ma Flodder, die in princi- e een uur lang op de hoek van n-e Kampweg en de Radema- erstraat zou staan, verhuisde linnen de kortste keren naar de stoep voor een verzorgings centrum in de winkelstraat. zijn begonnen op de Van Veedestraat,' zegt Marja Kok, een hn de actievoerders. 'Daarna heb ben we een tijd op Soest-Zuid ge staan en nu staan we hier. Straks ^moeten we naar Overhees.' Ze denkt dat het gebrek aan belang stelling te maken heeft met de hu welijksplechtigheid van prins Con- i stantijn en Laurentien Brinkhorst. 'Iedereen zit vast voor de tv. Het is I wel heel erg stil'. De jaarlijkse actie Zomerschoon is erop gericht om een bewustwor- I dingsproces op gang te brengen. Eigenlijk is het de bedoeling dat buurtbewoners aan de slag gaan in hun eigen buurt. De gemeente schrijft in januari verenigingen en scholen aan met de vraag om mee te doen. 'We hebben van de week op een aantal scholen het verhaal verteld van Slummel de slons', ver telt Kok. Samen met Marion Post- huma en Ronald Staal trekken ze als de familie Flodder van school naar school. Flodder Iaat dan zien hoe het niet moet, en kiept al haar rotzooi zo uit de caravan. Zoontje Kees helpt daarbij een handje. 'De schoolkinderen reageerden heel leuk,' zegt Maija die net als Moe Flodder bij toneelvereniging De Rietpluim zit. Ronald is medewer ker van de gemeentelijke dienst Groen en Milieu. De schoolplei nen zijn netjes opgeruimd, de act is in ieder geval goed overgeko men. Ook al heeft de actie in Soesterberg weinig opgeleverd, er waren toch drie uit de kluiten ge wassen Soesterbergers blij met het Zomerschoon-team. De jongeren kwamen elke keer een ballonnetje halen. Ze hadden ontdekt dat in- halering van het heliumgas een vreemd hoog stemeffect teweeg kan brengen. De stunt wordt regel matig toegepast op houseparty's. Na een paar keer vond het team het welletjes en werden de heren weggestuurd. De smoes: 'mag ik een ballonnetje voor mijn zusje,' kon daarin geen verandering bren gen. Zaterdag 26 mei, Domkerk: wer ken van J.G. Graun, C. Stamitz, J.C. Bach en J.P. Telemann door Tony Rous (viool), Suzan Rous (altviool) en Jan Jansen (clavecim- bel). Aanvang 15:30 uur. Toegang vrij. Zondag 27 mei, Ste. Gertrudis- kerk: liederencyclus 'Dichtungen eines ermorderten Volkes' van Maarten Kooij, door Susanne Wei de (sopraan), Marianne Ketel (alt) en het orkest van de Nederland Cantorij o.l.v. Maarten Kooij. wordt gedaan voor jongeren. Voorzieningen voor ouderen scoren met 76,5% redelijk hoog. Ook het onderwijsaan bod wordt met 84,6% als vol doende ervaren. Ontevreden zijn de ondervraagden over het aantal en aanbod van de win kels. 67,1% vindt dat onvol doende. De helft van de ondervraagden woont redelijk dicht bij het werk (tot 20 km), 37,2% is waarschijnlijk al gestopt met werken gezien het antwoord 'niet van toepassing'. Als be langrijke wegverbinding scoren zowel de A28 en N237 vrijwel gelijk. Het openbare vervoer wordt door 60% van de onder vraagden als slecht beschouwd. Slechts 4,2% is daar tevreden over. Opvallend is dat 93,6% tevre den is met de huidige woning. 91% is voor uitbreiding van het woningenbestand voor Soester bergers, maar de helft wil ook niet Soesterbergers naar het dorp toe halen. Een meerderheid van de onder vraagden wil niet meer verhui zen naar een koop- of huurwo ning en vindt de hoek Kamp- weg/Banningstraat de meest geschikte locatie om te bouwen. Uit de enquête blijkt overduide lijk dat de meeste Soesterber gers er niet voor voelen om naar elders te trekken. 55,1% geeft aan dat het scenario van de beperkte groei hen het meest aanspreekt. 22,5% wil een na tuurlijk Soesterberg, 19,6% een bruisend dorp en slechts 2,9% wil het dorp houden zoals het Donderdag 23 mei (Hemelvaartsdag) Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 aalm. I. Crooijmans/ds. M. Nawijn; oecumenische viering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 zie Caroluskerk Zaterdag 26 mei zondag 27 mei Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 zaterdag 19:00 deken F. Zwarts; eucharistieviering; cantores zondag 10:30 pr. G. Weersink, eucharistieviering; dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. W. Vijwinkel, Soesterberg Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 voorganger niet bekend World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, donderdag 08:00- vrijdag 08:00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, SS351700. Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, ©030-2284555. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, ©0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grofvuil, ©035-6093666. De Algemene Begraafplaats in Soesterberg is moeilijk te be reiken. Achter het hek ligt wel iswaar een uiterst ruime par keerplaats, maar deze is slechts toegankelijk tijdens begrafe nissen. Bezoekers kunnen hun auto niet kwijt en worden via een bord met de tekst WVeg- sleepregeling van kracht' in fei- te weggejaagd. De Soesterber- ger Piet Pieren heeft het colle ge inmiddels gevraagd om een vijftal parkeerplaatsen. Ook moet de omgeving van de ur nenmuur wat vriendelijker worden ingericht. Wie een bezoek aan de Algemene Begraafplaats wil afleggen moet aan het eind van de Kampweg over de A28 heen, en rechts van het Kamp van Zeist het bos in. De begraafplaats ligt vrijwel achteraan de Kampdwarsweg in het bos. Ouderen die slecht ter been zijn of mensen met een invalidenkarretje hebben vaak moeite om de afgele gen plek te bereiken. Behalve dat ze zich niet veilig voelen, moeten ze een eind lopen. Er is niet altijd een familielid aanwezig om ie mand weg te brengen. De Soesterberger Piet Pieren heeft het Soester college een brief ge schreven met het verzoek om een aantal parkeerplaatsen. 'Als het college het verbod op parkeren wil handhaven, dan moet het wel zor gen dat er officiële parkeerplaatsen komen. Dat moeten op zijn minst vijf plaatsen worden.' Pieren ergert zich ook aan de 'ver stopte urnenmuur waarvan het tegelplateau te smal is om met een rolstoel makkelijk te kunnen draaien. Het urnenmuurtje met zo'n dertig nissen is in een afgele gen hoek van de begraafplaats weggemoffeld achter een aantal bomen. De muur had in feite op het grote grasveld geplaatst kunnen worden. Eventueel voorzien van een klein perkje met bankje. De afgelegen plek is in grote tegenstelling met de Algemene Begraafplaats aan de Veldweg in Soest, waar de muur wel op een toegankelijke plaats aanwezig is. Pieren pleit nu voor een vriendelijk ingericht plant soentje bij de urnenmuur. Zijn mening wordt door veel bezoekers gedeeld, zo blijkt uit zijn gesprek ken met andere bezoekers. Volgens de onbezoldigd beheerder van de begraafplaats is er een ver gunning aangevraagd om een paar bomen te kappen en de omloop te verbreden. Die kapvergunning moet echter door de gemeente Zeist worden afgeven omdat de begraafplaats op Zeisters grondge- bied ligt. De Stichting Cenakel Cultuur or ganiseert op zaterdagavond 2 juni weer een klassiek concert in de kapel van het Cenakel te Soester berg. Dat gebeurt in samenwerking met de Stichting Jeugd Concert eert. Op het programma staan werken van Bach, Beethoven, Lis- zt, Grieg, Gershwin, Kreisler, Wie- niawsky, Shostakowitsj en Britten. Uitvoerenden zijn: Maarten den Hengst (piano), Lonneke van Straalen en Ksenia Kouzmenko (viool), het Amici-kwartet: Lotte Reeskamp (viool), Merel Junge (viool), Judith Wijzenbeek (alt viool) en Ephraïm van IJzerloo (cello), Esmé de Vries (cello) en Jan-Paul Grijpink (piano). Het concert begint om 20:15 uur. Toegang: 25,00; CJP/65+ 20,00. Reserveren: ©0346- 332516. Logo puzzel Inzenden voor 26 mei Bart Geijtenbeek komt elke dag naar de Algemene Be graafplaats om daar onder houd te plegen. De onbezol digd terreinbeheerder wiedt onkruid, snoeit struiken en harkt de paden aan. Sinds hij in 1995 met pensioen ging, doet hij het werk vrijwillig. Daar voor was hij 27 jaar in dienst van de gemeente als beheerder. Bart kan het werken in de buiten lucht niet laten. 'Omstreeks deze tijd is het druk,' zegt de 71-jarige Soesterberger. Hij wijst naar de uitgebloeide bloembollen in de potten bij het grasveld. 'Alle uitge bloeide planten moeten er weer uit, er moet nieuwe potgrond in en daarna nieuwe vaste plantjes. Die plantjes stek ik zelf. Soms ben ik hier een of twee dagen per week bezig. Soms een paar uur. Het hangt een beetje van het seizoen af.' Geijtenbeek heeft zijn hart ver pand aan de bossen rondom hem. Hij is als een kind aan huis bij de begraafplaats achter het Kamp van Zeist. Jarenlang onderhield hij de plaats beroepsmatig, nu is hij er al ettelijke jaren vrijwillig. Bart hoort tot het type mensen dat niet stil kan zitten. Voor hem is het heer lijk om lekker in de buitenlucht bezig te zijn. 'Ik heb altijd buiten gewerkt,' zegt hij. 'Bij huis heb ik niet zo'n groot stuk grond. Nee, mij krijg je niet naar binnen.' De buitenlucht, de bossen rondom. 'Je moet hier eens 's morgens vroeg komen,' zegt hij enthousiast. 'Dan hoor je de vogels fluiten.' Hij wijst naar een conifeer, het is een van de struiken die hij heeft ge plant. 'Je moet de bakken zien als ze in volle bloei staan. Vorige week kwam er nog een mevrouw uit Brabant, die vond het prachtig. Soms word ik ook wel eens ge vraagd door mensen die in het bui tenland wonen. Of ik voor een bloemetje op het graf van hun va der of moeder wil zorgen. Nou dat wil ik wel.' Een bezoeker vraagt of ze een schepje mag lenen. Een ander sjouwt met een gieter. Bart heeft de trouwe bezoekers al goed Ieren kennen. Hij maakt hier en daar een praatje en schept het onkruid in de kruiwagen. Op zijn dooie akkertje werkt hij verder. Hij ge niet van het mooie weer en harkt er lustig op los. Het winkelwagentje als sym bool voor de verplaatsbaarheid van onze moderne medemens: de dakloze. Rika, gespeeld door Mieneke Wareman, sleept de wagen overal mee naartoe. Ze heeft haar hele hebben en houden erin ge stopt. De wagen is niet alleen een vervoermiddel voor spul len, maar ook een soort ver lengstuk van haar persoonlijk heid. Rika sjouwt ermee rond met alles wat haar lief is. Ook een plastic pop die ze aan haar hart drukt als een echte baby. De winkelwagen drukt haar onthechtheid uit, want het vertrouwen in haar medemens heeft ze al lange tijd geleden aan de kant gezet. De verdwaasde met haar kinder wagen is niet alleen. In haar kiel zog sleept ze de aan lager wal ge raakte toneelspeler Eduard met zich mee (Jan Kramers), de verlo ren dichter Jotie Koppenol (Ge- orge Legierse), de nimmer wanke lende hoer Wanda (Els Wisme- ijer), de hulpeloze hulpverlener Toos Stuyts (Merel Wismeijer), dronkelap Bennie Wassman (Piet de Jong), de zeikende buurvrouw Elsberth (Ria de Vries) en last but not least: de veelbelovende soap speelster Pien Steltman (Inge Wa reman). Pension De Richel herbergt een aardige verzameling menselijk leed. Toch is het juist dit groepje aan lager wal geraakte kanslozen dat Ton Davids ertoe bracht om er een voorstelling van te maken. De toneelvereniging Utile Dulci zag er wel brood in en bracht vorige week het toneelstuk tot tweemaal toe succesvol op de planken. Zowel donderdag- als zaterdagavond was het zaaltje in het dorpshuis uitver kocht. Het stuk dat onder regie van Eli- sabeth Loot Verlee, in het pro grammaboekje werd aangekondigd als eigentijds blijspel, voldeed voor de pauze niet geheel aan die ver wachting. Het publiek werd gecon fronteerd met een haast marione tachtige setting. De hoer, de junk, de gek, de vrijwilligster: iedereen was druk met zijn eigen rol in het poppentheater waar hulpverleen ster Toos tot haar grote tevreden heid aan de touwtjes trok. Gela chen werd er nauwelijks, de ver schillende personages deden ver woede pogingen om zichzelf te onderscheiden en maakten het voor Toos, die het toch zo goed voorhad met iedereen, steeds moeilijker. Als uiteindelijk de buurt, in de vorm van de buur vrouw, vindt dat ze maar moeten vertrekken, is het leed niet te over zien. Alleen Pien, de veelbelovende vrij willigster, liet af en toe een glimp je zien van haar naïeve geloof in een betere wereld. Dat dit geloof alles behalve naïef was, bleek uit het verloop van het verhaal. Pien bleek niemand minder dan een jonge talentvolle toneelspeelster die in het pension was ondergedo ken om wat ervaring op te doen als zwerfster. Ze krijgt een aanbod van televisieproducent 'Joep van den Aanvang' om voor veel geld een rol in een soap te spelen. Het is het moment dat de poppen tot leven komen en het blijspel een aanvang kan nemen. Want Pien haar onervarenheid brengt de slui merende kwaliteiten in de anderen boven. Het gehate toevluchtsoord verandert in een impresariaat waar Eduard de scepter zwaait en veel geld wordt verdiend. De hoer wordt secretaresse, Rika een regel aar en Jotie een tekstschrijver. De vrolijkheid en de humor nemen toe, de personages groeien en ie dereen lijkt lekkerder in zijn of haar vel te zitten. Alleen Toos de gedreven hulpverleenster is haar rol kwijt. Ze doolt dan ook een beetje zielig over het toneel en be sluit uiteindelijk te vertrekken. Gelukkig blijft Bennie de alcoho list nog over en krijgt Toos toch nog een herkansing. Het toneelstuk dat in het begin een beetje traag op gang kwam, bleek na de pauze meer vaart te krijgen waardoor het publiek geboeid op de stoel zat. De wending in het verhaal werd wel verwacht, maar was toch vrij verrassend. Door de spelers, en natuurlijk de medewer king van Frank Legierse (licht en geluid), Janny Kappers (regieassis tent) en Jeroen Kok (decor), be leefde het publiek een genoeglijke avond. En dat was ook de bedoe ling van het blijspel. Op 30 mei houdt de Vereniging Vrouwen Academische Opleiding (WAO) een open avond in Amersfoort met als thema: 'time management'. De meeste vrouwen rijn tegenwoordig druk, druk, druk en daarom leek het WAO een goed idee om daar een lezing over te organiseren. Professional orga- nizer, Willy Anderson vertelt over de mogelijkheden om de organisa tie op de woon- en werkplek te verbeteren. Zij biedt ondersteu ning bij bijvoorbeeld opruimen en organiseren van werkplek en woonruimte. De vereniging is een netwerk dat gezelligheid en recreatieve activi teiten biedt, daarnaast zijn er workshops voor persoonlijke ont wikkeling te volgen. WAO zegt zich in te zetten voor de belangen van vrouwen. De activiteiten zijn over het algemeen voor leden, maar de open avond is ook voor niet-leden toegankelijk. De komst begint om 20:00 uur Boerderij, Amersfoort-Noord. de vrouwen kunnen den bij de Troost,

Soester Courant | 2001 | | pagina 15