het lentegevoel in huis QTAB HEMELVAARTSDAG 11.00-17.00 UUR OPEN RADL0 Goud, zilver en brons voor dansparen Sepp Paardensportdag bij Eldorado Jonge internationals aan de bal 'Molenfietstocht' voor Windhond Galerij der kampioenen 1 Eerste tonnetje haring geveild voor Windhond DVS-toernooi weer met leger aan topvoetballers Geert Mak wandelt route van Jacob van Lennep 2< trendy «wotudeeëw Oranj bedank SOESTER COURANT PAGINA 1| WnENSDAG ZWEMMEN Promotie voor De Duinkikkers SCHAKEN Soester schakers winnen match op internet VOETBAL Successen Soesters op NK Sportprogramma! prHulpverlei Duivenberichten| ^portuitslage^j Loodgieterswerk Bingo bij SEC Winkelkast VOLVIC blank teak Verkeer onder controle Wijkvereniging houdt bingo en kindermiddag Leesmarathon WOENSDAG 23 MEI 2001 Wedstrijden van Koninginnedag naar 4 juni I PAARDENSPORT! uk-hvs In de najaarscompetitie was de F1 van SEC al als eerste geëindigd en ook in de voorjaarsronde waren de jonge groenwitten het sterkst. In tien wedstrijden behaalden ze 25 punten, goed voor het kampioenschap. Op de foto de succesvolle voetballers met hun coach Ronald Merkenij. Vier zwemmers naar NK Het is de jeugdploeg van De Duin kikkers gelukt te promoveren naar de Dl-klasse. De zwemvereniging had vorig seizoen niet deelgeno men aan de competitie, maar kwam dit seizoen sterk terug. Na vijf zwemronden kreeg de club vo rige week te horen dat ze op de tweede plaats is geëindigd en het een klasse hoger mag proberen. Op het individuele vlak waren er eveneens successen te noteren. Vier Soesters plaatsten zich voor de Nederlandse kampioenschap pen die van 15 tot en met 17 juni worden gehouden in Dordrecht. Stephanie Epskamp (13) mag uit komen op de 100 en 200 meter vrije slag en de 14-jarige Ruben de Clippelaar zal, eveneens vorig jaar, starten op de 100 meter vrij en 100 meter vlinder. Eline Schoenmaker gaat De Duinkikkers vertegen woordigen op de 100 meter school en 50 meter vlinder. Op niet min der dan vier afstanden doet Jos Schimmel een gooi naar goud. Hij kwalificeerde zich voor de 100 meter school en rug en 50 meter vlinder en vrij. Een zevental van de Soester SchaakClub heeft de International Chess Challenge 2001 gewonnen. Aan dit internetevenement namen behalve het IJslandse Gardabaer, het Zweedse Lund en het Austra lische Canberra deel. Teams uit deze plaatsen bevochten elkaar met rapidschaak (20 minuten per persoon per partij) op zes borden. Het team van Soest, bestaande uit Daniël Stellwagen, Eric de Haan, Richard Vedder, Gerrit-Meine Muis, Hugo van Hengel, Roderick Loeber en Guus van Lingen, sloot de drie matches winnend af. Op het eerste bord behaalde vice- jeugdwereldkampioen Daniël Stel lwagen een perfecte score van drie punten uit drie partijen. Ook Guus van Lingen en Eric de Haan maak ten geen fouten en scoorden bei den twee uit twee. Alle partijen zijn on line na te spelen op de website www.benkamohuis.nl. Over een herhaling van deze vorm van schaken wordt door de betrok kenen al gesproken en nagedacht. Het eerste (Soester) tonnetje haring wordt dinsdag 29 mei geveild ten gunste van Stichting De Windhond. Voor deze in stelling is het dan ook te hopen dat de vis duur wordt betaald. In partycentrum Bos en Duin kan vanaf 22:00 uur worden geboden. De bijeenkomst voor het goede doel is een initiatief van de lokale afdeling van de Koninklijke Hore ca Nederland. Ruud Smit zorgt er voor dat de haring op tijd aanwe zig is en het bijpassende glaasje Corenwijn zal niet ontbreken. Het programma begint om 21:00 uur. Tal van instellingen en vereni gingen, zoals de gemeente, de Ka mer van Koophandel, de Rota- ryclubs, de Soester Zakenkring, het Groot Gaesbeeker Gilde en de MKB zijn gevraagd te komen. De toegang voor de genodigden is gratis, zodat ze extra kunnen bie den op het eerste tonnetje haring. Bovendien wordt in Bos en Duin een lege ton neergezet, waarin be zoekers een donatie kunnen doen aan de Stichting De Windhond. Vmdt U ook dat 'de Windhond' rond moet? Wilt U donateur of begunsti ger worden? Of op andere wij ze helpen; bijvoorbeeld als vrij williger. Neem dan contact met ons op. Bel 035-6014841, of schrijf (zonder postzegel) naar Stichting 'De Windhond', Antwoordnummer 7006, 3760 TA Soest, of kijk op www.windhond.nl Het derde lustrum van het DVS-za al voet bal toernooi krijgt wellicht een extra kleur tje door de deelname van René Éijkelkamp en Arnold Schol ten. De voormalige profs ver sterken wellicht Centraal, de Zwolse ploeg die vorig jaar de veertiende editie in Beukendal op zijn naam schreef. De sporthal is 9 juni opnieuw het decor van het toernooi dat altijd garant staat voor een fiks aantal leuke zaalvoetbalpotten. Als For- tuna Sittard zich direct handhaaft in de PTT-telecompetitie en niet hoeft Heel te nemen aan de na- competitie zullen aanvoerder Ro- bert Roest, Dennis Gerritsen en Marco Heering wederom voor het team van d'Oude Enghe spelen. Verder probeert Antonio van den Hengel van Broodje van Toontje de zaalvoetbalinternationals Han- ky Leatemia en Ernesto de Miran da te strikken, komt FC Hilversum met Anouk Roest en Fatih Halici en stelt Devo Glas ex-ajacied Arno Splinter op. Van het lokale voetbalfront zijn onder anderen Ronald de Rooij, Jeroen Dorrestein te zien en DVS hoopt dat Luits Houkes en Marcel van Essen op tijd fit zijn om mee te doen. Het toernooi op 9 juni begint om 13:30 uur, het fluitsignaal voor de finale klinkt om 18:10 uur. De toe gang is gratis. Beladen met medailles zijn paren van Danscentrum Sepp teruggekeerd van de Nederlandse kampioenschappen van de NADB. Zo werden Patrick en Marcia van der Wens kampioen in de categorie debutanten 1, zodat ze promoveren naar de klasse nieuwelingen. In de hoofdklasse standaard kwamen Eric en Charlotte Voorn één punt je te kort voor het goud, maar het tweetal was natuurlijk uiterst tevreden met de tweede plaats in het nationale eindklassement. Een bronzen plak was weggelegd voor Hans en Colette Alma. Dit paar kwam uit in de C klasse middle age standaard en werd derde. ZATERDAG 26 MEI Basketbal 09:00 uur Regionale kampioeJ schappen voor clubs (Aqua In- door en Beukendal) Korfbal 15:30 uur SSS 4-Eemvogels ZONDAG 27 MEI Hockey 11.00 uur MHC Soest (Hl Kraaien, promotiewedstr. (Zeisl 12:30 uur MHC Soest (H)-Anf hem, promotiewedstr. (Zeist) 14:00 uur Kraaien-Arnhem, prj motiewedstr. (Zeist) Tennis 10:00 uur Bemmel-LTC Soesf dijk (Bemmel) 10:00 uur Luck Raek-TV Soel Zuid (Maarssen) MAANDAG 28 MEI Bedrijfssport 19:00 uur ZaalvoetbaltoernoJ bij SEC (Beukendal) Wedvlucht: Chimay; afstand! 247 kilometer; wind: wesj noord-west. PV DE ZWALUW J. v.d. Brakel Zonen 1, R.W. Grift 2 P. Kanters 3, Comb. v. Egdom 4, V. E Rijksen 6, Gebr. De Bruin 7, R. Ei mers 15, R. v. Hornsveld 16, Comb De Bes-De Bree 17, R. v. 't Net 19, A Rookhuizen 29, E. v.d. Brakel Zo nen 32, H. Toonen Zoon 37, C Kamphorst 39, Th. Wigtman 42, A Teunissen 49, L. Vogel 50, H. Huis man 51, H. Vonk 55, G.M. Schimme 56, Patrick Ingrid 58, J. de Jong 85 H. Wolfsen 89, H. Vos 109, De Bruir V. Arnhem 120, B. v. Doorn 132, S v.d. Heiden 140, R. Voskuilen 143, Benschop 154, Weldink/V. Hengstum 158, A. Hooijer 178. PV DE VRIENDSCHAP J.C. Wijnands 1, Vaessen/Veenendaal 2, H.H. v.d. Veen 3, B.G. Schimmel 4, Altenaar/Reijerse 5, J.J. Beijer 7, G. Rietveld 14, Comb. Zijtveld/Krol 15, B. v. Gardingen 19, R.v. Groenestein Zoon 22, A. Dijkstra 23, Comb. Wes- terveld 52, H.C. Rauch 65, J. v. Gro ningen 77. Soester Bowling Vereniging Maandag: Vrije Teugel - Flinstones 4- 1, SNS 1 - Three Pins 5-0, Wuppies - Big Splitters 5-0, Team 6 - Briljantjes 0-5, Teamwork - Strajk 4-1, Spare - Outsiders 4-1; dinsdag: Guppies - Toverbal 1-4, BB-tjes - Team 6 2-3, SNS 2 - Pins 1-4,Naadje - Heppie Hoekers 4-1, De Noten - T.Z.N. 3-2, Inframatica - Stalenhoef 0-5. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. IL.jJS Telefoon (035) - 601 30 14 Vrijdag 25 mei is er weer een bin go in de kantine van SEC. De aan vang is 20:00 uur, maar het club huis aan de Bosstraat gaat om 19:15 uur open. Gespeeld worden tien gewone ronden, een superron de en een gratis ronde, aangebo den door de Stichting Secuur. In 1823 ondernamen Jacob van Lennep en Dirk van Ho- gendorp een voettocht door Nederland. In 2000 wandel den schrijver Geert Mak en tv- producer Theo Uittenbogaard deze route opnieuw, voor zover die terug te vinden was. Hier van werd een tv-serie en een tentoonstelling gemaakt. Jacob van Lennep was 21 toen hij aan de wandeling begon. Later kreeg hij naamsbekendheid als schrijver en politicus. De tentoon- 200x200 cm - 4 deuren van 26SCT,- voor 2495,- 150x200 cm - 3 deuren van 2433,- voor 1995,- 120x200 cm - 2 deuren van voor 1495,- Naam: Adres: Postcode: Plaats: geldig tol en met 10 juni 2001 Soest - Birkstraat 101 - Tel. 035-601 34 03 E-mail: info@otak-soest.nl stelling over zijn wandeling bestaat uit twee cirkels, die langzaam te gen elkaar in draaien. De ene cir kel is van 1823 en de andere van 2000. De reis kan zo als het ware meebeleefd worden. Geert Mak geeft in het heden commentaar op wat Jacob van Lennep toen mee maakte. Verder kan de wandeling op kaart en in beeld gevolgd wor den. Aan de hand van foto's, oude en nieuwe kaarten, prenten, dag boeknotities, videobeelden, heden daagse commentaren en een com puterprogramma wordt een wereld van verschil én overeenkomst ge toond. Deze tentoonstelling is tot en met 23 september in de Orangerie van Kasteel Groeneveld in Baarn te zien. De entree is gratis. De tv-se rie over de wandeltocht wordt deze zomer in negen delen op Ne derland 3 herhaald. Op de Biltseweg vond woensdag avond een snelheidscontrole plaats in het kader van het project 'Ver keer onder controle'. De toegesta ne snelheid is daar 80 kilometer per uur. In totaal passeerden er 451 voertuigen, waarvan er 14 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 117 kilometer per uur. kinderen -ouders «"«rieden zelfhulporgamsane Evetae Mossel Weeg 3765 XR Soest 6014310. 'SSrïïïpfolloniischc Z«a: "'d. Poll Clauslaan 23, 3761 LA 86031396. Huilbabv's Tnuti Md Ptay, hulp bi, huilbaby „uveusekmderen: comactpere van der Zee. 2*0272: C| Gastouderbureau Soest gadhuislaau 10. 1217 SK Hilver e 6021427. ,VB°k Z Vereniging ter bescherming van nneeboren kind, voor hulp bij o wenste zwangerschap. ©033-4621 of 06-0730; dag en nacht bereikb SOL /Schreeuw om Leven Hulp bij ongewenste zwangerscha Da abortus; Ruitersweg 35-37. £P Hilversum, ©6214205; con; persoon Soest: Wilmy de Goede 6014442, b.g.g. 6244351. Moeders voor Moeders Urine-inzameling van zwangere v «en ten behoeve van medicijnen; tactadres: mevr. T. Mous. SC 6851684. Jongeren Jongerenspreekuur GGD Voor jongeren van 12 tot 20 j maandag 15:30-16:30 uur, Zonnt 10, Amersfoort. 19 Kindertelefoon Telefonisch advies en informatie v kinderen en jongeren van 8 tot 18 j S0800-0432 (gratis). Vrouwen t Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20:00-21:00 i Stadsring 31A (Vrouwenhuis), Ami foort, ©033-4616612 (anoniem bel mag). Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op terrein van de bijstand kunnen tere bij de werkgroep Vrouwen in de I stand, telefonisch dagelijks 12:( 13:00 uur of na 18:00 uur. Soest: 6017431 of 6018555; spreekuur: e 2e vrijdag van de maand, 10:00-11: uur, in het Internationaal Vrouwen» trum, Smitsweg 313. Nazorg borstkankerpatiënten Informatie: Borstkanker infonnat centrum Utrecht (BIC), ©0: 2319924, dinsdag-vrijdag 10:00-13: uur. Ouderen Personenalarmering Een mogelijkheid om hulp op te rc pen in geval van nood: informatie aanmelding: ©6014114; b.g.g. secre riaat SWOS. ©6023681. Project VOS Project Vereenzaming Ouderen Soe ©6023681, Dalplein 8, 3762 1 Soest; contactpersoon: Margót B tink. Seniorenbus Informatie en opgave: elke werkd 09:30-16:00 uur. ©6019190. Zorglokef Bezoekadres: Stichting "Welzijn Oud ren Soest, Dalplein 6: openingstijde maandag-vrijdag 13:00-16:00 uur, 6090004. Vrijwillige Terminale Zorg (VTZ Contactadres Soest: Ida Jankows Soesterbergsestraat 173A, 3768 lv Soest. ©6017122. Andere foulp Telefonische Hulpdienst Gooi Eemlanc Dag en Dacht bereikbaar in psychisi en sociale nood, ook in het weekend op feestdagen, ©6245555; kinder- jeugdtelefoon elke dag 12:00-21 uur ©6245556. Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9 In ontmoetingscentrum De Klari net wordt zaterdag 26 mei weer een bingo van de wijkvereniging Overhees gehouden. Om 20:00 uur wordt begonnen, maar deelne mers kunnen een uur van tevoren al naar binnen. Er is ook een lote rij. Deelname voor leden en dona teurs van de wijkvereniging kost 7,50 gulden, anderen moeten 15 gulden betalen. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar wordt woensdag 6 juni een speciaal middagprogramma afge draaid. Vanaf 14:00 uur worden tal van activiteiten gehouden, de zaal van De Klarinet gaat om 13:30 uur open. Deelname: 2,50 gulden voor kinderen van leden en donateurs en 5 gulden voor andere kinderen. Het Oranje-comité Soest da de volgende sponsors voor 1 bijdrage aan het welslagen Koninginnedag. Facilitair/in natura: Tuincentrum 't Vaarderhc ABN-Amrobank Ben Becker Transport A.P. van Doom Bouwbedrijf van de Grif Hooijer - V.C.S. Eetvüla Van de Brink Schat Bakkerijen Dit programmaoverzicht Radio Soest, in samenwerl met de Soester Courant, s onder redactie van Ab Faa Jan Visser. Kopij voor nieuwe rubriek moet uite ingeleverd worden op don dagmorgen in de studio Radio Soest, Raadhuisplei Ingezonden brieven over reacties op de program zijn ook hartelijk welkom, adres is: Postbus 3062, DB Soest; fax: (035) 6093 en Geke v.d. Merwe. Foto Hans Het paardensportfestijn bij manege Eldorado, dat op Ko ninginnedag moest worden af gelast wegens het mond- en klauwzeervirus, krijgt alsnog zijn beslag. Het vindt plaats op maandag 4 juni (Tweede Pink sterdag) aan de Bosstraat. Het kampioenschap van Soest staat op het spel en verder is er de competitie om de hoogste sprong, waarbij enkele ruiters het record van 1.90 meter pro beren te verbeteren. Door de versoepeling van de regels die betrekking hebben op mond en klauwzeer mogen de wedstrij den nu wel worden gehouden. Absolute voorwaarde is wel dat de paarden van een terrein komen waar geen evenhoevige dieren aan wezig zijn. De deelnemers die hun eigen viervoeter meenemen, moe ten daarvoor een verklaring onder tekenen. De hoogste sprong wordt waar schijnlijk het meest spectaculaire onderdeel. De hoogte van de muur wordt eerst op 1.10 meter gelegd. Net als bij hoogspringen voor at leten krijgen de ruiters en amazo nes drie pogingen, vervolgens wordt de muur telkens tien centi meter verhoogd. Wie het niet redt in drie sprongen, valt af. Gelders kampioen Julian Kraay (familie van Jan Kraay sr. en jr. van Eldo rado) gaat trachten het record van 1.90 meter uit de boeken te halen. Hij sprong met zijn paard al eens over 2.05 meter. Zijn broer Jan- Willem doet eveneens mee en deelname staat open voor ieder een. Op het programma staan verder verschillende rubrieken voor po ny's (60 en 80 centimeter) en paarden (60, 80, 100 en 110 cen timeter). Daarnaast zijn er prijzen te winnen voor het bestgaand rij paard en bestgaand rijpony. Deel name kost 15 gulden per rubriek. Bij onvoldoende deelname kan een rubriek komen te vervallen. Een combinatie mag aan hooguit één reguliere springrubriek deelne men, maar mag wel tevens mee doen aan de hoogste sprong en/of bestaand rijpaard/rijpony. Het paardensportfestijn begint 4 juni om 10:00 uur. De wedstrijd aan de Bosstraat is niet aangemeld bij één van de or ganisaties die is aangesloten bij de hippische sportbond. Wel worden de geldende reglementen gehan teerd. Dat betekent dat de paarden en pony's moeten zijn gevacci neerd en de ruiters en amazones WA-verzekerd dienen te zijn. De organisatie kan vragen naar een geldig vaccinatiebewijs. De organi satie en jury en medewerkers dra gen geen verantwoordelijkheid voor schade. Voor meer informatie of inschrij ving kan contact worden opgeno men met manege Eldorado, 88 6018803. Bij het internationale jeugd- toernooi van S.O. Soest komen elk jaar wel enkele kopstukken uit het vaderlandse voetbal een kijkje nemen. Ditmaal volgden onder anderen Ruud Gullit en John van 't Schip - beiden van 'een goed stel' uit 1988 - de ver richtingen van de D- en E-pu- pillen. Het deelnemersveld was dit jaar een bonte mengeling van Neder landers, Belgen, Denen en Engel sen, waarbij de Bosstraat-Oost iets weg had van een camping. De de legatie Bröndby - de meest succes volle club van Denemarken uit het gelijknamige voorstadje van Ko penhagen - had de campers bin nen de hekken van het terrein ge stald, verderop was er Belgisch bier te verkrijgen en kwam de toe komst van onder meer Ajax, Hee renveen en VW in actie. Meest succesvol was KV Meche- len dat bij de E-tjes winnaar werd en ook bij de D-tjes de eindronde bereikte. Daarin nam Ajax even wel revanche voor de verloren Eu ropese bekerfinale van 1988. In het D-toernooi gooide ook S.O. Soest hoge ogen. De pupillen plaatsten zich zaterdag voor de halve finale, waarin ze een dag la ter het onderspit delfden tegen 's lands roemrijkste club. In de strijd om de derde plaats bleek Germi- nal Beerschot beter, maar de vier- Door winst op Cambridge Uni ted eindigden de E-pupillen van S. O. Soest op de zevende plaats, de D-tjes werden vierde. Foto: Herman van Dam' de plek was fraai en één van de beste prestaties uit de geschiedenis van dit talententoemooi. De D-tjes uit Soest hielden immers toch maar mooi Heerenveen, VW, Cambridge United en Bröndby achter zich. De E-pupillen van Soest moesten genoegen nemen met de zevende plek, na winst in het laatste duel op Cambridge United. deelnemers halverwege iets kon den eten en drinken. De Stichting had op twee plaatsen voorzorgs maatregelen getroffen in verband met de MKZ crisis, ook al lijkt het acute gevaar geweken. Er waren desinfecterende matten neergelegd waar de fietsers overheen reden. De fietstocht was één van de vele activiteiten die dit jaar worden ge organiseerd om aandacht te vragen voor de herbouw van de korenmo len De Windhond. De voorberei dingen voor de volgende actie zijn al in volle gang. In de zomer wordt een fotowedstrijd georganiseerd met als thema (hoe kan het ook De fietsers gingen van start bij de tent op het molenterrein. Foto: Soester Courant anders) 'Wind'. Al met al kan de Stichting terug zien op een geslaagde tocht, die zeker voor herhaling vatbaar is. Volgende keer hoopt de Stichting op honderden deelnemers!! Logo puzzel Inzenden voor 26 mei Op zaterdagmiddag 19 mei or ganiseerde Stichting De Wind hond de eerste Molenfiets tocht. In samenwerking met wielervereniging Tempo was een prachtige route van 31 km uitgezet door de afwisselende natuur om Soest. De tientallen deelnemers troffen het: het was ideaal fietsweer met een lekke re bries en een warm zonnetje. Onderweg, in de bossen bij Soest- duinen, was er een controlepost met versnaperingen. Supermarkt V>ni had ervoor gezorgd dat alle

Soester Courant | 2001 | | pagina 18