,eli jrc üeriaró Hulleman optiek Avondvierdaagse rustig verlopen Visser TEN Politie houdt mountainbikers en honden in bos in de gaten Onderwijsvisie vóór 1 maart KANTTE )RGERS Spullenhulp zamelt op 7 juni weer huis-aan-huis textiel in 7 ACTUEEL r Telefoon 'roodgloeiend' na bericht over controle RMN in kwaad daglicht Strijd tegen Aqua Indoor Soest en provincie gaan over busdiensten praten _pagina tdaging toe? ter Courant lokhut Herdersstaf moet afgebroken ïemeente geeft geld por vrijwilligers Gemeente wil schade en hinder voorkomen Raad volgt initiatiefvoorstel van Wim Roest D66 VOOR O O G Z O R G Gevraagd oest voor de n augustus VING! 41 52 Geen samenvoeging etages aan de Weegbreestraat 80 Hondenbezitters doen aangifte 20ste Editie: geen bijzonderheden, wisselvallig weer Waterschap gelast dag af Alternatief voor lijnen 71 t/m 74 'Hergebruik, 'n goed gebruik' BRASSERIE KEUZEMENU Lang gelukkig r Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn ij op zoek naar riet ons op i0 6 80 Soest 2 WOENSDAG 23 MEI 2001 SOESTER COURANT AUTOBEDRIJF ompleet SUZUKI-onderhoud 0 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom UZUKI in Soest? Verkerk! kegentesselaan, enietje de voorkeur, s zijn natuurlijk van tel. 035 - 60141 52. Ben blokhut aan de Herdersstaf zal op last van de gemeente verwij derd moeten worden. De hut werd geplaatst zonder toestemming van de gemeente. Toen men daar ach ter kwam moest de bewoner het :bouw verwijderen onder opleg- ng van een dwangsom. Hij wilde ier echter niets van weten, ging in :roep en vroeg een voorlopige •rziening aan. Beide werden »r de arrondissementsrechtbank in Utrecht afgewezen. Voordat de Uitspraak bekend werd heeft de bewoner alsnog een melding van de blokhut gedaan, maar toen was het al te laat. De hut moet binnen fjrie weken weg zijn. :ek M/V 5772 linnen de post 'kadervorming ijwilligers' kent de gemeente een 'taaibedrag van 4200 gulden toe ui verschillende organisaties. De 'ereniging Vrijwillige Brandweer oesterberg wil meer leden werven |n heeft daarvoor 500 gulden no- lig. Sportorganisatie Soest doet :n beroep op de gemeente voor iet bedrag van 3500 gulden om Irie vrijwilligers een cursus trainen in coachen te kunnen aanbieden, 'erder zullen vier mensen een cur- is volgens de hygiënecode volgen :n worden vijftien jeugdleden tot :ugdscheidsrechters opgeleid. Het iestuur van Groei Bloei wil vier nensen een bestuurscursus laten 'olgen, wat 200 gulden gaat kos- en. Alle verzoeken zijn ingewil- igd. PAGINA 3 Mountainbikers en hondenbe zitters opgelet: oom agent houdt u in de gaten, In de bos sen dienen de 'bikers' op de fietspaden te blijven en de hon den moeten overal zijn aange lijnd. Pas als de mond- en klauwzeercrisis door minister Brinkhorst voorbij is ver klaard, mogen honden alleen in en direct rond de Lange Dui nen loslopen. Volgens de gemeente is er in de natuurgebieden van Soest sprake van overlast door mountainbikers die ook nog eens veel schade aan richten, doordat ze dwars door de bosvakken crossen. Wethouder Bart Krol (CDA) zegt dat het ja ren zal duren, voordat deze scha de is hersteld. De afgelopen maan den heeft hij met een grote groep betrokkenen gesproken over de toekomst van de bossen. Vanuit de gemeenteraad kwam de klemmen de vraag aan het College om de mountainbikers die zich niet aan de regels houden, aan te pakken met harde sancties. Opmerkelijk genoeg maakte alleen Krols frac tiegenoot Margreet van Roomen bezwaar tegen deze plotselinge 'hetze'. Zij is zelf een fervent mountainbiker en zei vorige maand in de raad dat de gemeen te eerst maar eens duidelijkheid moet scheppen door aan te geven waar zij en haar hobbygenoten wel en niet mogen fietsen. Dat zal binnenkort gebeuren door het plaatsen van toegangsborden. Hierop komt eenvoudigweg te staan, dat de mountainbikers op de fietspaden moeten blijven. Wie zich niet aan de regels houdt en wordt betrapt, kan rekenen op een boete. Sinds kort kan de gemeente zelf de toegangsregels voor de gemeente lijke bossen bepalen. Eerder lag die bevoegdheid bij het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. In die periode werd geen onderscheid gemaakt tussen fiet sers en voetgangers, zodat het niet mogelijk was fietsers op bospaden te bekeuren. Krol zegt dat de politie daadwer kelijk gaat controleren. In de afge lopen weken gebeurde dat al in de weekeinden. Voor de mountainbi kers bestaat er overigens een par koers op het Soester Hoogt, maar om hen nog meer tegemoet te ko men, wordt geprobeerd een lange re route uit te stippelen. Daarover heeft al het eerste overleg plaats gevonden met de Mountain Bike Club Midden-Nederland, waarin nogal wat Soesters actief zijn. 'Ze hebben alle begrip voor onze wens om zuinig te zijn op kwetsbare ge bieden. Dat waardeer ik bijzon der', aldus Krol. De politie zal er niet alleen op toe zien of mountainbikers zich netjes gedragen in de Soester bossen. Ook wordt er speciaal op gelet dat de mensen hun hond aangelijnd houden. Deze huisdieren mogen niet loslopen om te voorkomen dat het wild in de bossen, en dan met name het reewild, wordt verstoord. Wim Roest (D66) heeft einde lijk zijn zin. Na twee jaar vra gen, smeken, hameren en zeu ren gaat het College 'eindelijk' beleidslijnen ontwikkelen voor het basisonderwijs in Soest. De verantwoordelijke wethouder Harry Witte (GGS) heeft hem zelfs beloofd, dat er vóór 1 maart volgend jaar een visie op tafel ligt. Na die toezegging kon Roest don derdagavond tevreden achterover leunen in zijn raadszetel, alhoewel Witte hem het 'politieke doelpunt' niet gunde. Witte: 'Het stond al in het beleidsprogramma 1998-2002 dat we eind van dit jaar onderzoek zouden doen naar het onderwijs. Als enige ondertekende D66 het BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten beleidsprogramma niet. Daarom zie ik het voorstel van D66 nu als ondersteuning, zo van: ga hier maar mee door.' Roest had als eenmansfractie een initiatiefvoorstel ingediend om een visie te bepalen. Deze moet de handvatten vormen voor het on derwijsbeleid voor de komende ja ren (na de gemeenteraadsverkie zingen van maart 2002). Leerlin- gengroei, klassenverkleining, brede school, fusies, sluitingen, integra tie, de ontwikkelingen in het (basis)onderwijs stapelen zich op. Overleg en samenwerking met de besturen van het bijzonder en neu trale onderwijs zijn daarbij van groot belang, aldus Roest. Volgens Witte is er de laatste tijd steeds vaker overleg geweest met de besturen van de andere scholen. Dat komt juist doordat er het af gelopen jaar zoveel te doen was om de openbare basisschool, waar bij onder meer sluiting van twee locaties ter sprake kwam. 'Door de onderlinge concurrentie was er tot vorig jaar geen behoefte bij alle instellingen om te overleggen. Maar door de discussies over het openbaar onderwijs is er bij ieder een meer bereidheid ontstaan om samen te praten over hoe het nu verder moet met het onderwijs in Soest.' Roest vindt het de hoogste tijd dat er nu eindelijk iets op papier komt te staan, dat gaat leiden tot een heus onderwijsbeleid. Er wordt weliswaar geïnvesteerd in stenen (nieuwbouw Montessorischool in Spoordal en nieuwbouw voor De Klimop en de Desmond Tutu aan de Smitsweg), maar naar het oor deel van Roest schort het aan in vesteringen in de leerlingen. Om te beginnen zou de gemeente geld moeten over hebben voor het in huren van deskundig advies. In de beleidsnota moet in de ogen van Roest aandacht worden ge schonken aan onder meer een af wisselend en kwalitatief goed aan bod. Ook de rol van basisscholen in de wijken en de samenhang met andere sociale verbanden moet aan de orde komen, evenals de samen werking met maatschappelijke or ganisaties en de facilitaire onder steuning. Het onderwijs dient daarnaast te worden gebruikt om de integratie van allochtonen te helpen te bevorderen. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A. 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur. Een bewoner van de flatwoningen aan de Weegbreestraat 159 (3e eta ge) mag zijn etage niet samenvoe gen met die op de 4C etage. Het appartementengebouw bij de Smitshof zou volgens het college, bij samenvoeging, in strijd zijn met het bestemmingsplan, omdat er dan een woning ontstaat die gele gen is op twee woonlagen en dat mag niet. De flatwoningen aan de Weegbreestraat zijn relatief klein en goedkoop. Als twee etages één huis gaan vormen gaat dit volgens de gemeente te veel op een mai- sonnette lijken, terwijl er juist meer behoefte aan kleinere woningen is. Verder zou de woning in een an der prijssegment komen te liggen, waardoor het niet meer te betalen is voor de lagere inkomensgroe pen. De telefoon op de afdeling be lastingen van de gemeente Soest stond onlangs rood gloeiend. Na het bericht in deze krant over de controle op het bezit van honden, belden 80 Soesters op om een aangif teformulier aan te vragen. Dat zijn er bijna net zo veel als dat er in 1999 tegen de lamp liepen tij dens de vorige controle. Toen wer den 98 mensen erop betrapt dat ze een hond hadden, maar geen be lasting voor dit huisdier betaalden. Wie geen belasting betaalt, krijgt een boete boven op het tarief van 115,20 gulden. Voor elke volgen de hond moet overigens zelfs 170,40 gulden per jaar worden be taald. In Soest staan bijna 3000 honden geregistreerd. Van de be lastinggelden maakt de gemeente Soest de uitlaatplaatsen schoon en worden de borden betaald waarop staat of men zijn hond daar wel of niet mag uitlaten. De plotselinge golf van de tiental len aangiftes betekent niet, dat de controle wordt afgeblazen. Binnen drie, vier weken gaan controleurs de straat op. Ze zullen vooral de uitlaatplaatsen in de gaten houden. Het telefoonnummer van de afde ling belasting van de gemeente is 6093508. r itantsorganisatie in Midden non-profit instellingen met edrijfseconomische adviezen. ;en nuchtere en persoonlijke een 3de retariële opleiding? Heb je egd. Kun jij als teamspeler ten, stuur dan vandaag nog De twintigste editie van de Soester avondvierdaagse is rus tig verlopen. Bijzonderheden deden zich niet voor, jubilaris sen waren er ditmaal niet bij en afgezien van het wisselvallige weer ging alles en iedereen zijn gangetje. Van de 1416 deelnemers die de eerste dag van start gingen, stap ten er 10 tot 15 om onbekende re denen uit. De overgrote meerder heid volbracht donderdagavond het défilé dat voor het eerst niet bij het gemeentehuis, maar in winkel centrum Hartje-Zuid werd afgeno men door burgemeester Koos Janssen. De ondernemers hadden de intocht gesponsord, zodat de medailles op de Duinweg werden opgespeld en de bloemen vervol gens door de wijk Soest-Zuid wer den meegedragen. Voordat ze aan de laatste kilometers begonnen, was er een gratis verfrissing. De wandelaars werden vergezeld door de muziekkorpsen PVO, Jong Beatrix uit Hilversum, Crescendo uit Baarn en Excelsior uit Putten. De Florentijner Blaaskapel voer in voorgaande jaren over de golven van de bloemen mee, maar de dweilband had nu een vaste plek in Hartje-Zuid gekregen. Om verkeerstechnische redenen zal het défilé volgend jaar weer bij het gemeentehuis worden afgeno men. Doordat de wandelaars over onder meer de Ossendamweg trokken, werd het verkeer langere tijd flink gehinderd, in elk geval veel meer dan voorheen op de Dalweg het geval was. 'Maar alles liep vanzelf en het was vooral heel gezellig', luidde de eer ste reactie van Henk Krops van de plaatselijke regelingscommissie. Na de allesbehalve positieve weers voorspelling en dreigende lucht hadden hij en de andere organisa toren woensdagmiddag nog zitten dubben of ze de derde tocht moes ten laten doorgaan. De beslissing was juist, want uiteindelijk werd het prachtig weer. Ook tijdens het défilé bleef het droog, al hadden de deelnemers kort daarvoor nog onder een Met auto's, maar wandelaars zorgden donderdagavond voor een file op de Ossendamweg. openlucht douche over zich heen gekregen. Blessures en ongelukken deden zich, zo ver bekend, echter niet voor. De medewerkers van het Rode Kruis moesten alleen in ac tie komen om blaren te behande len. De 21ste avondvierdaagse zal wor den gehouden van maandag 27 tot en met donderdag 30 mei 2002. Dan kan de plaatselijke regelings commissie voor het laatst gebruik maken van de Mavo Soest. De thuiswerkvrije school aan de Vale riaanstraat gaat in de zomer van volgend jaar immers dicht. Waterschap Vallei Eem heeft besloten alle activiteiten rond de Dag van het Waterschap op 16 juni af te gelasten. Het waterschap leeft mee met de door mond- en klauwzeer getrof fen agrarische bedrijven en blaast daarom alle activiteiten af. Men wil zo voorkomen dat het virus zich via de activiteiten kan verspreiden. Ook de Unie van het Waterschap heeft besloten om de Dag van het Waterschap in heel Nederland niet door te laten gaan. Dit is een landelijke dag waarop alle waterschappen in de regio aan dacht vragen voor hun werk. De Unie van Waterschappen bekijkt of de dag op een ander tijdstip als nog plaats kan vinden. Het werk van Waterschap Vallei Eem heeft tijdelijk stilgelegd van wege de mkz. Nu de regels door het Ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij versoepeld zijn, wordt langzaamaan weer be gonnen met werken in landelijke gebieden. Er moet nog wel toe stemming aan agrariërs gevraagd worden om in het land te mogen werken. Vervolg van pagina 1 In zijn notitie had Van Gent ove rigens ook geschreven, dat 'het RMN kapitaallasten berekent over materieel dat geen (of nauwelijks) boekwaarde heeft'. Dit materieel is immers voor een symbolisch be drag van de gemeente overgeno men. Op vragen van de PvdA ant woordde Ten Hove's opvolger Harry Witte (GGS) dat de relatie met het RMN niet ernstig is ver stoord en geen schade heeft opge lopen. Ten Hove, die zijn oor te luister had gelegd bij het reini- gingsbedrijf, meende dat er wel sprake is van een verstoorde rela tie. 'Het is maar welke inhoud u geeft aan het woord schade. Hoe zwaar de relatie te lijden heeft ge had, is moeilijk te peilen, maar de verhouding met Zeist heeft te lij den gehad.' Ongepast Fractievoorzitter Hans van Wuijck- huijse van GGS schoot zijn wet houder te hulp. Hij was, evenals de meeste fracties, niet blij met de kwestie, maar stelde vast dat het. College nu stelling heeft genomen en daarna adequaat met de zaak is omgesprongen. Van Wuijckhuijse zei het ongepast te vinden, dat Ten Hove als ex-wethouder commen taar geeft over iets wat voorheen in zijn portefeuille zat. Een andere ongeschreven regel binnen de po litiek is volgens Van Wuijckhuijse dat fracties niet praten met par tijen, waarmee het College in ge sprek is. Wat dat betreft had de PvdA zich terughoudender moe ten opstellen, aldus GGS. Wil Stekelenburg van de PvdA vroeg zich af, zonder antwoord te krijgen, of het wel zo is dat Ten Hove geen recht van spreken heeft, omdat hij op dit gebied de specia list in de fractie is. Bovendien, zo zei ze, had GGS in het verleden ook andere partijen benaderd. Vol gens Van Wuijckhuijse waren dat dan ambtenaren, iets wat volgens hem iets geheel anders is. Hoe dan ook, de gemeente zit met de kwestie in zijn maag. Het wach ten is op de antwoorden van het RMN op de inhoudelijke vragen van het College. Dat hoopt dan ook duidelijkheid te krijgen over de afhandeling van klachten van burgers en de straatreiniging en het kolkenzuigen, allemaal zaken waarover in de kwartaalrapportage niets vermeld wordt. Vervolg van pagina 1 Vertraging Forse vertraging heeft het traject wel opgelopen. Bovendien is het onhaalbaar om het geplande groot onderhoud in juli en augustus uit te voeren. De gemeente had ge hoopt dat het huurcontract met Aqua Indoor bv per 1 juli zou wor den ontbonden. Het complex zou dan twee maanden lang gesloten worden voor groot onderhoud, waarvan een deel achterstallig on derhoud. De kosten hiervan zijn geraamd op 1 miljoen gulden. Daarnaast heeft de gemeente nog 1 miljoen gereserveerd voor verbe teringen en/of uitbreidingen aan het zwembad. Dat is het bedrag dat projectontwikkelaar Netjes be taalde om zijn verplichting voor de aanleg van een buitenbad bij Royal Pare Holiday Inn af te kopen. De directie van Aqua Indoor bv wil niet dat het zwembad in de zomer twee maanden dichtgaat, omdat de personeels- en exploita tielasten gewoon doorlopen. Met Aqua Indoor heeft de gemeente nooit overleg gepleegd over het groot onderhoud, maar dat moet ze nu dus alsnog gaan doen. Eer der kan niet worden begonnen. Wethouder Blommers verklaarde vrijdag dat binnen een week con tact met de directie zou worden opgenomen om een afspraak te maken. Intussen blijft de gemeente doen alsof er niets aan de hand is. Het krediet van 75 duizend dat nodig is om het groot onderhoud voor te bereiden, is donderdag door de gemeenteraad beschikbaar gesteld. PvdA, GroenLinks en D66 wilden dit voorstel een maand uitstellen, omdat de discussie over het even tueel hoger beroep pas later op de avond na de raadszitting zou plaatsvinden. Wethouder Harry Witte drong er bij de raadsleden op aan toch alvast door te zetten en het liefst met z'n allen. 'Als we dit uitstellen, geven we een ver keerd signaal af. Ook moeten we doorgaan met het zoeken naar een nieuwe exploitant die van het complex iets moois voor Soest gaat maken.' Alle fracties in de gemeenteraad zijn het al een jaar met elkaar eens, dat verdere samenwerking met Aqua Indoor bv geen zin meer heeft. Ze kwamen tot dat stand punt, nadat gemeente en Aqua In door herhaaldelijk met elkaar in de clinch lagen en geen overeenstem ming bereikten over onder meer de verdeling van de onderhouds kosten. Beide partijen beschuldi gen eikaar ervan te zijn weggelo pen op het moment dat er bijna overeenstemming was bereikt. Tussen nu en ongeveer een week willen de provincie Utrecht en de gemeente Soest een begin maken met een stap penplan. Doel daarvan is een nieuwe busdienstregeling voor Soest. Zoals bekend worden de lijnen 71,72,73 en 74 per 1 ja nuari 2002 geschrapt. Lijn 70 krijgt dan 'ondersteuning' van een andere lijn, maar hoe die wordt ingevuld is nog niet bekend. Daar gaan de gemeente en de pro vincie dus over nadenken. Boven dien wordt bekeken of en even tueel hoe de burgers van Soest in spraak kunnen krijgen. In maart werd duidelijk dat de provincie diep gaat snijden in het lokale busplan. Oorzaak: Met een kostendekkingsgraad van 18 pro cent steken de vier Soester lijnen schril af tegen het regiogemiddel de van 39 procent. De provincie zegt geen geld meer te hebben om het financiële gat structureel te dekken. Vandaar dat de lokale lij nen verdwijnen. De provincie had eigenlijk vorig jaar al besloten het mes te hante ren. Soest maakte daartegen be zwaar. Ze was het niet eens over onder meer de bezettingscijfers van de bussen, die de provincie op papier had gezet. Dat bezwaar werd gegrond verklaard, omdat de provincie toegaf dat niet alle be langen goed waren afgewogen. Dat is nu alsnog gebeurd, met behulp van een onafhankelijk onderzoeks bureau. Tot een ander inzicht van de provincie kwam het daarbij niet, de gemeente daarentegen kwam tijdens de heroverweging wel tot een andere mening en ziet nu in, dat de kostendekkingsgraad van de Soester bussen laag is. Soest zou op jaarbasis minimaal 1 miljoen gulden moeten steken in het busvervoer om de lijnen te handhaven, maar wijst dit om fi nanciële redenen van de hand. Daarom wordt nu, in samenspraak met de provincie, bekeken op wel ke manier er een beperkt alterna tief kan komen. Logo puzzel Laatste week! Inzenden voor 26 mei Op donderdag 7 juni organi seert kringloopcentrum Spul lenhulp, in samenwerking met kringloopcentrum Baarn, weer een huis-aan-huis-inzameling van overtollige kleding en an der textiel. Inwoners van de ge meente Soest ontvangen in week 22 (28 mei-1 juni) een speciale textielzak. Daarin kunnen nog te gebruiken schone dames-, heren- en kinder kleding, alsmede huishoudtextiel en schoenen worden verpakt. Mits tijdig, vanaf 08:30 uur 's morgens, aan de weg gezet worden de gevul de zakken door kringloopmede werkers in de hele gemeente op één dag opgehaald. Twee jaar geleden heeft een aan tal kringloopbedrijven in de regio besloten de inzameling, sortering en verwerking van gebruikt textiel gezamenlijk aan te pakken Zo is er in Soest een groot textielsorteer- centrum ontstaan onder de naam Kringtex, waar de geleverde kle ding deskundig wordt gesorteerd, geselecteerd en klaargemaakt voor de diverse afnemers. Die afnemers zijn in de eerste plaats de kringloopwinkels, waar de kwalitatief beste textiel terecht komt en tegen aantrekkelijke prij zen wordt verkocht. Maar ook de - naar westerse maatstaven - iets mindere kwaliteit textiel kan nog prima worden hergebruikt. Zo is er bijvoorbeeld afzet in Oost-Eu ropa en in landen rond de Perzi sche Golf. Ook vindt via één van de vaste afnemers export plaats naar Ghana in Afrika. Zelfs versleten of kapotte kleding kan nog worden hergebruikt. Wat te denken bijvoorbeeld van uitge haalde wollen truien, die worden verwerkt tot dekens in landen als Ttinesië en India. En restanten ka toen (van onder andere spijker broeken) worden versneden tot poetslappen die goed van pas ko- h men in scheepsbouw en havenbe drijven. Wat wel en wat niet? Wel: Alles wat schoon en droog is en behoort tot dames-, heren- en kinderkleding, alsmede woningtex tiel (bijv. gordijnen, tafelkleden), huishoudtextiel (beddegoed, keu kenlinnen, handdoeken) en niet versleten schoenen. Niet: Alles wat nat en vochtig is of verf, teer en olievlekken bevat. Wanneer en hoe? Donderdag 7 juni, gevulde tex tielzak goed dichtgeknoopt vanaf 08:30 uur aan de weg zetten. Voor het aanmelden en laten op halen van overige bruikbare goe deren als huisraad of meubilair kan men bellen met kringloopcentrum Spullenhulp aan De Schans, SÈ6018730. Wie dat liever doet kan natuurlijk ook zélf de bruikba re textiel of overige spulletjes naar Spullenhulp brengen. •Hergebruik, 'n goed gebruik'. 39,99/€18,15 Salade met gerookte forel en tomatendressing Cocktail van asperges en ham Crèmesoep van asperges en kerrieroom Gerookte ossentong met kappertjessaus Asperges met gepocheerde zalm en hollandaisesaus Vegetarische pasta met artisjok en roquefort Verse aardbeiencrème met sinaasappelsaus Kaasplateau Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie Soeslerbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Mijn vertrouwen in externe bu reaus is minimaal. Tijdelijke advi seurs van buitenaf zijn peperduur, ongeïnteresseerd zakelijk, nauwe lijks betrokken en vaak ondeskun dig. In Amsterdam hebben ze hun buik ervan vol. Vaak worden deze particuliere kantoortjes bevolkt door gedroste ambtenaren en ta lentloze gespreksleid(st)ers, die in de onderste la duiken of er nog een glossy rapport ligt van een vorige opdracht ergens in het land. Soest zweert er bij. Of het nu gaat om Verkeer, Onder wijs, Welzijn, Sport, Planologie, Sociale Dienst, Brandweer, Be stuurlijke Vernieuwing, Financi ën, Toekomstoriëntatie of noem maar op, het gemeentebestuur trekt een blik externen open, leunt achterover en betaalt. Aan bovenstaand hulpeloos rijtje is dit jaar toegevoegd: Kunst Cultuur. Zelfs voor op straat een beetje dansen, musiceren, spelen en schilderen heeft het College van Burgemeester Wethouders een extern bureau ingeschakeld. Het Steunpunt Kunst Cultuur Eem- land (SKCE) heeft voor ons het project met als thema 'Soest Lang Gelukkig' bedacht. Kosten: ruim 50.000 gulden. Met de aantekening, dat 'de begroting wel enigszins zal worden bijge steld'. Een understatement voor het geld dat aan de externe strijk stok blijft hangen, vermoed ik. Een adviesnota van 10 april 2001 meldt: 'Een eerder ontwikkeld idee had te weinig aansluiting bij het ambitieniveau van Soest'. Wist u dat? Hebben ze u geraadpleegd in een klankbordgroep? Ik weet van niks. Soest Lang Gelukkig. Lang slaat op 'de lengte van het dorp met lintbebouwing'. Slaat dus nergens op. Gelukkig slaat op 'de emotie ge luk als drijfveer en inspiratie in alle kunsten'. Slaat ook nergens op, want de grootste inspiratie bron voor Kunst is nog altijd het gemis, de spleen, het ongeluk, het tekort. Gelukkige mensen bestaan niet. Volgens burger- en samenlevings zaken moet Soest 'bruisen en spet teren' in september. Er komt een reidans van duizenden mensen over het Kerkpad, waaraan Svel- licht een recordpoging wordt ge koppeld' en 'het langste levenslied van Soest' wordt gezongen. Schoolkinderen gaan inwoners van zeventig jaar interviewen 'als een brug tussen jong en oud' Hoe verzinnen ze het? Er komt een portretgalerij, een ex positie van geluksfoto's en een 'lange, zwoele zomeravond' met liefdesliedjes, smartlappen, fla- mencodansen, tangoles, een een akterpodium en workshops. Lo kale (muziek)gezeischappen, ko ren en allochtonen mogen ook meedoen. Niets treuriger dan een van boven af door de overheid opgelegd, ge regisseerd, gedwongen feestje on der leiding van typische zeventi ger-jaren-ideologen. Ik denk dat ik in september zeven dagen op vakantie ga. SOEST Eigen technische dienst me1 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app, Alle reparaties aan tol Soesterbergs Tel. 035 -é

Soester Courant | 2001 | | pagina 3