NU DE LAAGSTE PRIJZEN VOOR TOP PANNENSETS abobank voert kort geding juiste telefoonnummers Nieuwe actie voor 'Pinokkio' ^ogteiöm 'Kinderen zijn zo onbevangen' 19?^ bemoedigend uit startblokken 'Zomerschoon' slaat steeds meer aan Trommels en mooie verhalen op de Buut en de Klimop FISSLER "PRO-LINE" 7HAMDEL WANDEL PAGINA 7 Soester kinderen doen mee aan rekenkampioenschap lardij! IS9 Netzo uniek als uw kind Saskia Mouissie Verongeluk expres Muziek voor het oog KPN tot maatregelen gedwongen Teller staat al op 40.000 gulden IN DE KOOKWINKEL VAN DIMA. Bijvoorbeeld: 5-delig, van 1.178,- nu 579. LeJdcer kokew begint bij Vuma, Van Weedestraat 48 - Soest Tel. 035-602 53 88 PAVOND Logo puzzel Laatste week! Inzenden voor 26 mei de beste, de lekkerste SOESTER COURANT Saskia Mouissie over haar nieuwe kinderboek ren /anaf 1.395 ^°est'dat de actie op touw ort/Soestdijk) makelaardij.i nl onderdvijftig mensen actief in de wijk expert (h) schoemaker Basisscholen houden muzikaal voorleesontbijt Klusjesdienst voor ouderen NATUURLIJK WONEN SOEST BURG. GROTHESTRAAT IA. SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA Vraag de gratis catalogus aan: Bel 035-6022768 of e-mail tuinteak@hotmail.com waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST MUcifntr Miki*no /VKtimff Vorige week woensdag diende voor de president van de recht- ^bank te 's-Gravenhage een door de Rabobank Soest- Div. kleuren Baarn aangespannen kort ge- 3+2, artificial leathp over de voort(*urende f°u~ van 1,495^ tieve vermelding van telefoon- nummers van de bank op inter- HIJ 8QQ en c^"rom Sids. De KPN zegde tijdens het geding toe de zaak in orde te maken. Over de schadevergoeding wordt een aparte procedure gevoerd. 3+2, leer, div. kleuren van $£§5;- 'We werden er woest over,' aldus J.$Porte, directeur van de bank. A OCH 'Het gezeur is een jaar geleden ''u '■fcyy.' begonnen toen wij verhuisden van een tijdelijk onderkomen naar ons Senioren, splinternieuw gebouwde hoofd- compleet' inrl kantoor. Wat er precies fout ge- gaan is bij KPN weet ik niet, maar DOaems matrasse fgjf dat ze de ene blunder op de van 5r99£y- andere hebben gestapeld en dat ze - het vertikten om de juiste maatre- nu te nemen.' Dagelijks wordt de bank zo'n tweehonderd keer door klanten gebeld; velen zoeken tegenwoordig het nummer op internet en cd- rom. De bank ontving tientallen klachten dat de telefoon niet aan genomen werd en dat terwijl het 'call centre' het erg rustig had. Onderzoek wees uit dat er ver keerde nummers en verkeerde adressen in de telefoongids op in ternet stonden. Maandenlang kla gen leidde niet tot enige verande ring; ook de nummers werden niet naar de bank doorgeschakeld. On dertussen leed de bank tonnen schade door klanten die voor een beleggingsorder uiteindelijk een andere bank belden en klanten die boos wegliepen. Pas toen de Rabobank met de rechter dreigde was er enige actie bij KPN, maar net in die week kwam de nieuwe cd-foongids uit (een cd met telefoonnummers die thuis in de computer gebruikt kan worden) met nota bene weer ande re, maar eveneens foute telefoon nummers. Porte: 'Het was om gek van te worden. Dreigementen en smeekbeden van de bank haalden niets uit, dus draaiden talloze klan ten weer foute telefoonnummers die wel overgaan maar niet worden aangenomen.' Bij de Rabobank in Soest waren ze het nu zat. In een kort geding werd geëist dat KPN de cd-foongids corrigeert en de 'foute' nummers automatisch doorschakelt naar de Rabobank. Ook eiste de bank een passende vergoeding voor schade, ergernis en ongemak. De KPN heeft tijdens de zitting toegezegd de fouten onmiddellijk te zullen verhelpen. Wie het verkeerde nummer belt wordt nu automa tisch doorverbonden met het goe de nummer (035-6096333). Over de geëiste schadevergoeding wordt in een aparte procedure beslist. Stoel, stof van_39§^ Wij hebben voor u de scherpste prijzen voor o.a. De Meyere, Spring en Fissier. BANKETBAKKERIJ m O - ;oesté(bergseifraat 53;, Soest TelefoofvQ35*60Të050 donder rookkanaal jel of elektrisch De nieuwe actie voor Pinok- kio, het kinderdagverblijf in [ihatovici (bij Tuzla) in (>snië, belooft een succes te gorden. Het Vredesplatform Teft gezet om het voortbe- aan van Pinokkio voor de ko- ende vier jaar te garanderen, is zeer te spreken over het re- ultaat-tot-nu-toe. 'Je mag dat best een bemoedigende start öemen.' nazit. Andere 'actieve straten' wa ren de Grote Melm (langs de Eem), de Koperwiek, de Eiken laan, de Kuipers-Rietberghof en de Rubenslaan. De caravan waarmee 'Zomer- schoon' zaterdag de verschillende winkelcentra aandeed trok niet al te veel publiek. Voor de 'kennis quiz' was weinig interesse. Belang stellenden konden ook hier nog eens kennis maken met het Zwerf- vuiimens en haar compagnon Ma Flodder, ook wel genoemd dames Slump en Slons, in wie sommigen de twee Soester actrices Marion 10.00-18.00 uur i: 19.00-21.00 uur Ie voorraad strekt. ?urenbrochure die ijnwerpers zet, biedt ngrediënten voor pl Bel voor een xatie 035-6016251. •'t grote berging irvlakte 306 m2) ligt als en het openbaar ver- ïe, woonkamer met open r tuin en toilet. 1 e verdie- Dadkamer v.v. douche en lizotrap bereikbare ruime r. Het woonhuis heeft re- |aan, zoals nieuwe kozij- 'achtelputz wanden. ider het motto 'Verbeter de we id, begin met jezelf,' heeft het ■edesplatform eind maart j.1. al 10 brieven naar de Soester 'ach- :ban' verzonden. Secretaris Joop Yerdonk van het Vredesplatform gaf vorige week, voorafgaande aan de publieksavond die gisteravond in het gemeentehuis zou plaatsvin den, de volgende cijfers. 'Er kwa- Men tot nu toe 117 reacties terug; leer dan een kwart dus, terwijl er steeds reacties binnen komen, 'at is een ongewoon hoge res- >ns. Uit die 117 reacties kozen er voor om drie jaar lang een vast jedrag te betalen. De overigen iragen eenmalig bij. Het totaalbe- Irag uit de brievenactie is 16.160,00, inclusief een bijdrage in latura. Iemand uit die achterban leed namelijk een caravan cadeau, lie verkocht wordt en die Pinok- zeker 4.000 gulden rijker aakt.' Jolgens Verdonk is de gemiddel de bijdrage 190 per 'bijdrager', ook zonder de opbrengst van de caravan. 'Onze achterban steunt de actie blijkbaar sterk,' is zijn conclu sie. Intussen loopt de actie ook op andere gebieden. Een groep zegde f 2000 toe, een fonds heeft 4000 lijgedragen. Dat breng het totaal al op 36000. Verder heeft een antal bedrijven al gereageerd (o.a. !tam Autobedrijven, Van Zeeland rchitecten en Adviseurs, Make- ;- en Assurantiekantoor Dee rn, Eemland Beton en Van Ber- Makelaars) deels met toezeg gingen waarin nog geen bedragen zijn genoemd. Ook bij de Stichting Steun, die pas laat in april van start ging, begint de teller te lopen. 'We zijn intussen de 40.000 gulden- grens gepasseerd. Zeer bemoedi gend, al is het pas 25% van het begrote bedrag,' aldus Verdonk. Voor wie op de actie wil inhaken volgen hieronder nog eens de adressen en banknummers. Vredesplatform Soest: p/a Min streelpad 19, 3766 BR Soest (jverdonk@euronet.nl); 88035) 6022577; postbank 473.49.21 (t.n.v. Vredesplatform); Het kinderdagverblijf'Pinokkio' in Mihatovici kan met steun uit Soest wellicht nog een paar jaar verder draaien. Stichting Steun aan Kinder opvang in de Republiek Bos- nië-Hercegovina: p/a Veen besstraat 500, 3765 BN Soest (h.a.erkens@woImail.nl); ©(035) 6021325; banknummer 90.47.42.199 te Soest. jde. In de directe nabijheid >len en een kinderboerde- oor zijn royale afmetingen 'mei. Indeling; tocbfportaal, ie woonkamer met lami- 3 slaapkamers; ouder- - 1 slaapkamer met dak- 'oor dakkapel (vergunning en 2e toilet. 2e verd.: zol- Jirnte en opstelling geiser, ichine. De woning is v v srde warmteterugwinning.' mechanische ventilatie, |las. Stenen berging in de P eigen terrrein. 3- iai uitzicht gele- Dalplein, Het complex is irdige materialen in 1996 ooninstallatie. Het appar- zijde van het gebouw en en en een kleiner balkon lichte woonkamer (ca. 33 open keuken met inbouw- irlpool, douchecabine en r naar balkon, slaapkamer 'ruimte met a.s. voor was- ele appartement is voor- spuitwerk plafonds. In de •erging. De servicekosten honderdvijftig Soesters ijn afgelopen zaterdag per- oonlijk aan de slag gegaan net het opruimen van hun rijk. In diverse straten werd ooral het groen onder handen ,enomen en bevrijd van zwerf- ruil, of werd de stoep nog eens xtra geveegd. Dat alles in het rnder van de actie 'Zomer- choon'. /rijdag waren de scholen al actief eworden. Leerlingen van 13 scho en in Soest en Soesterberg gingen ip stap om het schoolplein en de Jirecte omgeving schoon te ma ten. Dat leverde een boel afval op. A-cht scholen zijn vervolgens aan de gang gegaan met het maken van ïen fotocollage, waarmee ze ook ïog een prijs kunnen verdienen. 3p 12 juni worden de fotocollages entoongesteld in het milieucen- rum De Kwekerij aan de Molen straat. Een jury onder aanvoering 'an wethouder Harry Witte gaat de mooiste collages belonen met geldbedrag! Saterdag was het hoogtepunt van on'. Het begon al met :n gezellig ontbijt in de kantine ran het gemeentehuis, waar burge- leester Janssen en wethouder ritte de ca. zestig verzamelde leelnemers wat 'peptalk' meega- ren (indien nodig) en de winnaar kend maakten van de ballon vaart. Dat bleek Gerrit van Veen te zijn, die aan het Choristenpad zeer betrokken was bij de opzet en uitvoering van 'Zomerschoon'. I Deze straat sprong er trouwens in meer dan één opzicht uit, alleen al I door de forse hoeveelheid groen afval die hier werd verwerkt. Het weer werkte ook mee, zodat de schoonmakers het werk onder plezierige omstandigheden konden verrichten. In het Smitsveen (Weegbreestraat, Ereprijsstraat, Kamperfoeliestraat, Valeriaan straat) - waar ongeveer de helft van aÜe Soester deelnemers in ac tie kwam (volgens wijkcoördinator Carine Eenhoorn omdat daar. al een goed functionerend netwerk in de wijk bestaat) - werden ze gesti muleerd door een dweilorkestje, dat her en der vrolijke klanken rondstrooide. Na afloop was er in het wijkcentrum nog een gezellige Foto: Soester Courant Posthuma en Marja Kok van de Rietpluim herkenden. Er werden wel heel wat ballonnen uitgedeeld. Volgens Carine Eenhoorn is 'Zo merschoon' opnieuw een succes geworden. Volgend jaar komt er dus vast en zeker weer een afleve ring van deze (regionale) schoon maakactie, die niet alleen zorgt voor een schone woon/leefomge ving, maar ook voor een stukje gezelligheid in de buurt. En daar gaat het om! De achtergrond is Amersfoort aan het eind van de Middeleeuwen. Ze wil in het boek een parallel naar deze tijd trekken en proberen te vertellen hoe een kind zich staan de houdt in een tijd van brand, dood en ziekte. Onbevangen Al van kinds af aan heeft Saskia een voorliefde voor schrijven ge had. Ze kan zich een leraar herin neren die haar als strafwerk liet kiezen tussen tekenen of schrijven. Zij koos dan voor het laatste en schreef met veel plezier een opstel. Van de leraren kreeg ze zulke goe de reacties, dat het haar wel wat leek om ooit te gaan schrijven. In eerste instantie gebeurde dat niet en ging ze werken in het onderwijs. Muisstil luisteren de kinderen uit groep 1 van basisschool de Klimop naar juf Paula. Ze leest voor uit het boek 'Patrick'. Dit doet ze naar aanleiding van bet nationale voorleesontbijt, dat woensdag voor de vijfde keer op de Klimop werd gehouden. Ook in de Buut worden er op deze ochtend verhalen verteld. Ieder jaar worden de kinderen van de school voorgelezen naar aanlei ding van een thema. Dit jaar was dat muziek. Het jaarlijks terugke rende evenement wordt gehouden om het leesplezier van de kinderen te bevorderen. Het belang van voorlezen en bovenal het plezier staan centraal. Het boek dat in de kleuterklas wordt voorgelezen staat in het te ken van muziek. Het verhaal gaat over Patrick, hij besluit op een goede dag een viool te kopen. Dit blijkt echter een toverviool, waar door er, als hij er op speelt, aller lei gekke dingen gebeuren, zoals lekkere dingen die in de bomen groeien, of vliegende vissen. Van een spannend verhaal krijg je honger en daarom hebben de juf fen voor alle kinderen bolletjes, beschuit en appelsap klaarge maakt. Rustig peuzelen de 4, 5 en 6-jarige kleuters hun hapjes op. Instrumenten Alle kinderen hebben voor het voorleesontbijt zelf een instrument gemaakt en ze zijn erg inventief geweest. Trots laat één van de meisjes zien hoe ze een rammelaar gemaakt heeft van een wc-rol en crêpepapier. Anderen hebben rijst korrels in conservenblikjes gedaan of hebben een blikje op een siga- rendoosje of op een melkpak ge bonden, als trommel. Als het ver haal voorbij en de maaltijd op is, mag iedereen het zelfgemaakte in strument pakken en trekt de hele troep naar het schoolplein. Daar zijn inmiddels ook de andere klas sen met hun 'trommels' en 'samba ballen' aangekomen. Samen vor men ze een bont geheel, door de veelgekleurde instrumenten. On der gitaarbegeleiding van meester Ben zingen ze het zelfgeschreven lied: 'Samen springen, samen zin gen' op de wijs van "k Zag twee beren broodjes smeren'. Met veel lawaai van alle instrumenten doen de kinderen enthousiast mee. Als meester Ben met zijn gitaar over het schoolplein loopt, heeft hij veel weg van de rattenvanger van Ha meien. Onder luid gerammel en getrommel volgen ze hem. Net voor het begint te regenen is het feest ten einde en gaan de kinde ren uitgelaten weer naar binnen. Vreemde gezichten Juf Paula Warnaar vertelt dat het niet makkelijk is om voor deze kinderen wat te organiseren. 'We hebben momenteel 7 of 8 nationa liteiten de klas. Sommigen spreken geen woord Nederlands en dat maakt de mogelijkheden erg be perkt. Ze snappen niet allemaal waar het over gaat.' Op de school wordt dit als een probleem erva ren. Enkele kinderen leven totaal in hun eigen wereldje. Eén van de jongetjes in de klas zit continu in zichzelf in het Somalisch te praten en als hem wat gevraagd wordt, geeft hij in zijn moedertaal ant woord. Paula hoopt dat de ouders thuis wat meer met hun kinderen gaan doen. 'Als ze hier voor het eerst komen zijn ze niets gewend. We willen graag dat de ouders met ze spelen, zodat ze gedragsnormen leren. Ze hebben namelijk al een behoorlijke achterstand.' Hoe goed kinderen een andere taai ook kun nen oppakken, helemaal goed zul len ze het op deze manier niet le ren, aldus de juf. Ook een tekort aan leerkrachten maakt de situatie niet makkelijker. Er zijn erg veel krachten die part time werken. Dit betekent voor de kinderen dat ze steeds een ander gezicht voor de klas zien. Paula: 'Dat is vervelend voor ze, want het verwart ze om steeds een andere juf te hebben.' De BeoSound Ouverture is een compleet muzieksysteem Met AM/FM-radio met RDS, cd-speler en cassettedeck. Maar er is meer te vertellen over het plezier dat de BeoSound Ouverture u geeft. Kom dichterbij met uw hand en de deurtjes glijden geruisloos opzij. Een zacht licht overstraalt het gehele paneel. Zo heet de BeoSound Ouverture u welkom in een muziek wereld die alle zintuigen boeit. Geschikt voor alle Bang Olufsen actieve luidsprekers A LIFE LESS ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Telefoon 035 601 03 44 BANG S.OLUFS Voor de rekenwonders van drie Soester basisscholen zijn er 26 mei in Nieuwegein de landelij ke Cheeto's 24 Game Scholen kampioenschappen. De afge vaardigde 'wiskundigen' van de Driesprong, de Insinger- school en De Bron zullen hun school hier gaan vertegen woordigen. Aan de Tekenwedstrijd doen ruim 900 leerlingen uit Midden-Neder land mee, die zich op hun eigen school kwalificeerden. Dit jaar is het al de zesde keer dat de kam pioenschappen plaatsvinden. In 1996 was de eerste wedstrijd en toen deden er aan de voorronden ruim 1000 scholen uit heel Neder land mee, nu is dat gegroeid tot 2000 scholen. Het spel wordt gespeeld met kaar ten, de zogenaamde 24 Game kaarten. Hierop staan vier cijfers. Door ze op te tellen, af te trekken, te vermenigvuldigen of te delen, moeten de kinderen uiteindelijk tot het getal 24 komen. Alle nummers mogen maar één keer gebruikt worden. Afhankelijk van de moei lijkheidsgraad is een kaart één, twee of drie punten waard. De leerling met de meeste punten is de winnaar van het spel. De acht winnaars in Nieuwegein gaan door naar het landelijke kampioenschap op 23 juni in het Tropenmuseum in Amsterdam. De rekenaar die daar wint, mag zichzelf 'Neder lands kampioen hoofdrekenen 2001' noemen. Van de Insingerschool doen uit groep 8 mee: Bob Mönnich, Thijs Reiling en Pieter Lip. Namens De Bron gaan uit groep 7, Michel Hottinga, Daan Beukema en Jaime Renes en uit groep 8, Tjeerd Muurling, Timon Griffioen en Ste- fan Florijn. De afgevaardigden uit groep 8 van De Driesprong zijn, Robert Westerveld, Timo van Beek en Daniël Rademaker. Deze school heeft zelfs een reservespe ler en dat is Dave Boomkens. Wat moet je als zesjarig meisje beginnen, als je je knuffelaap op school hebt laten liggen en ook nog eens ruzie met je bes te vriendje hebt? Dit zijn pro blemen waar Elsje mee wor stelt in het nieuwste boek van de Soester kinderboeken schrijfster Saskia Mouissie (54), 'Per ongeluk expres' ge naamd. Het is het derde boek van de kin derboekenschrijfster. In 1995 kwam haar eerste boek 'Op een zijspoor' uit, dat gaat over hoe kin deren elkaar kunnen domineren als ze in een groep zijn. Haar twee de boek 'Dc afgescheurde foto' kwam in 1997 uit. Het gaat over een jongetje dat op zoek gaat naar zijn biologische vader. Inmiddels is ze begonnen aan haar vierde boek, dat een historisch verhaal vertelt. Voorlopig wil Saskia Mouissie het houden bij het schrijven van kin derboeken. 'Ik voel momenteel niet de behoefte om voor volwas senen te schrijven. Als ik iets te vertellen heb, dan zou ik het wel doen. Heb ik helemaal niets meer te zeggen, dan stop ik met schrij ven. Maar voorlopig zitten er nog heel veel verhalen in mijn hoofd.' Daar kwam ook nog een studie Engels bij en erg veel tijd om van haar hobby haar werk te maken had Saskia niet. Nadat ze minder ging werken pakte ze het schrijven weer op en kwam in 1995 haar eerste boek uit. 'Schrijven is een onderdeel van mijn leven. Ik word chagrijnig als ik een dag niet ge schreven heb.' En dat komt nog wel eens voor, Saskia is naast het schrijven druk met van alles. Ze is vrijwilligster voor de kindertele foon, schrijft recensies voor Bi- blion en geeft af en toe nog Engel se les. 'Hoewel ik lesgeven ook heel erg leuk vind, ligt mijn hart momenteel toch bij het schrijven.' Saskia schrijft voor kinderen om dat ze een eigenschap hebben, die ze bij zichzelf enigszins herkent. 'Kinderen zijn zo onbevangen. Ze kijken heel anders tegen proble men aan en hebben nog geen voor oordelen. Volwassenen kunnen af en toe doen alsof ze alles weten.' Ze geeft toe dat het best lastig is om voor kinderen te schrijven, omdat het daarvoor nodig is je in hun belevingswereld te verplaat sen. 'Het is moeilijk om je gedach ten op een begrijpelijke manier weer te geven. Voor kinderen moet het heel helder en duidelijk zijn, anders haken ze af. Autobiografisch 'Het schrijven van een kinderboek is iedere keer weer een worsteling,' zegt Saskia Mouissie. Een idee ontwikkelt zich in haar hoofd en daar moet het rijpen. Soms weet ze al wat de laatste zin is, een andere keer komt dat naarmate ze schrijft. 'Een boek is altijd in zekere mate autobiografisch. Wat je vertelt moet dichtbij je staan. Je boek wordt dan je kind'. Ook in haar nieuwe boek 'Per ongeluk expres', herkent ze zich. 'Volwassenen on derschatten kindervriendschappen vaak. Ik merk hoe diep kinderen een vriendschap kunnen ervaren.' Zelf leest de schrijfster ook veel kinderboeken. 'Ik vind vooral Joke van Leeuwen geweldig, om haar leuke humor. En aan mijn kinde ren heb ik natuurlijk veel Annie M.G. Schmidt voorgelezen.' De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gul den in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gul den worden betaald. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, ©6023681.

Soester Courant | 2001 | | pagina 7