Sï 1 i iinuw ;en Soest-Zuid keert terug in derde klasse wm O C/5 8?5 L jLokalen scoren goed tijdens 7e Soester Schaakfestival Primeur voor Firtina'93 Hockeyers redden het niet Aan de hand van Eiber FREELANCE SPORTVERSLAGGEVER m/v 3S I... 18.95 10." [tennis Recordjacht Eva Janssen pagina m "oomt HOD [WOENSDAG 30 MEI 2001 SOESTER COURANT Tennissers rekenen simpel af met Luck Raek SCHAKEN ncidemciker BRIDGE Eemland huldigt beste bridgers VISSEN Jeugdviswedstrijd zaterdag 9 juni aan het Hazepad VOETBAL Afscheidsduel BASKETBAL Red Stars kampioen van district Soesterse 3e op nationale ranglijst ATLETIEK Deelname aan landelijk bekertoernooi Tweemaal verlies in promotiewedstrijden HOCKEY BOWLEN Naadje verovert bowlingtitel met grote voorsprong Snackbar open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Tevens verzorgen wij al uw CATERING Iets voor jou? Duivenberichten| Sportuitslagei^| s.v. WZ'49 - "oud" WZ'49 MARK BEDANKT! mis: dat vindt u alleen bij geldige DIN-normen vol- gemaakt voor jarenlang Rhumbey likeur €8.60 Piat d'Or rouge, rosé, blanc 0.75 liter €4.06 Mandarine Napoleon 0 likeur €4.97 d. terrein), Soest. 468. Maandag gesloten, van 08.30-17.30 uur. van 09.00-16.00 uur. iternet: hipper-soest.nl ijken in ome Showroom in meer den 1000 m2. Keuken 2001 Ij I In de laatste en beslissende I wedstrijd hoefden de mix-par- I tijen niet eens meer te worden I gespeeld. TV Soest-Zuid leid- I de na de singles en de dubbel spelen bij Luck Raek met 1-5 en de Soesters hadden maar I vier punten nodig om de Maar- senaars voor te blijven. Door I de zege op de enig overgeble ven concurrent pakte de ploeg de titel en promotie naar de derde klasse. Overdreven nerveus waren de ten nissers niet. Volgens Danny Egter was het een 'zondag als alle ande- I re' en bespeurde hij tijdens het ge- I zamenlijk ontbijt de gebruikelijke wedstrijdspanning. Martine van I Manen was de enige die haar par- I tij inleverde. Ze verloor kansloos, maar Monsé Strengers, Erwin Cla- renbach en Danny Egter wonnen, I de laatste in drie sets. Daardoor was Soest-Zuid al heel dichtbij de I derde klasse en mocht Luck Raek geen partij meer verliezen. Dat gebeurde evenwel in zowel het he ren- als damesdubbel, zodat beslo ten werd het restant van de wed strijd administratief te regelen. De groep, die verder bestaat uit Stefan Schoonderbeek en Roy van de Grift, keerde zodoende zondag om half zes al terug op het sportpark aan de Bosstraat, waar het succes op gepaste wijze werd gevierd. Hoe het kampioensteam er vol gend seizoen zal uitzien, is nog niet bekend. Egter blijft in elk geval als trainer verbonden aan Soest-Zuid, zodat hij waarschijnlijk ook in het eerste mix-team zal spelen. Het moet allemaal nog op een rijtje worden gezet. Egter meent wel dat er zeker twee spelers moeten bij komen, wil Soest-Zuid in de der de klasse een goed figuur kunnen slaan. In de jaren negentig kwam de club ook al in de derde uit. De ploeg promoveerde destijds onder lei ding van trainer/coach Pieter Ver- brugh in drie jaar tijd van de vijf de naar de derde klasse. Na een goed seizoen, ging het in het jaar daarop minder en degradeerde Soest-Zuid weer. LTC Soestdijk LTC Soestdijk zal in 2002 niet tot de tegenstanders van Soest-Zuid behoren. De club van de Schrik- slaan handhaafde zich zondag in de tweede klasse dankzij een 4-4 gelijkspel tegen Bemmel. In deze wedstrijd kreeg de ploeg van Da- niëlle Koldewijn drie punten ca deau, omdat de tegenstanders maar één dame hebben en zo doende reglementair een single, het damesdubbel en een mix ver liezen. Met uitzondering van de voorlaatste wedstrijd verscheen Bemmel elke keer met maar één dame op de baan. Saskia Huizinga zorgde in Bemmel al snel voor het vierde punt door haar enkelspel te winnen. Een te lefoontje naar ETC leerde dat die concurrent met 1-3 achter stond en Soestdijk derhalve onmogelijk nog kon passeren op de ranglijst. Daarmee was de degradatie, die enkele weken boven de Schrik- slaan rondzweefde, afgewend. 'Een hele grote opluchting', rea geerde Daniëlle Koldewijn. 'Hand having was ons doel. Voor een hoge positie hebben we in de win ter te weinig getraind. Bovendien lukte het niet altijd om compleet te zijn en hadden we sterke tegen standers. Maar we hebben een leuk seizoen gedraaid met zeven gezellige zondagen en dat is, vind ik, ook heel belangrijk.' Of Kolde wijn, naast trainer Harald Wern- sen, als begeleider van het team blijft, laat ze nog open. Xander de Groot werd zondag ver vangen door Jordi Blankers uit het derde team. Of hij volgend jaar nog voor Soestdijk uitkomt, hangt af van zijn werk, waarvoor hij on langs naar Spanje vertrok. Huizinga Hoewel pas 22 jaar is Saskia Hui zinga in ieder geval binnen het wedstrijdtennis de laatste jaren een beetje uitgegroeid tot Mrs. LTC. Deze 'titel' zal ze moeten inleve ren, want de tennisster vertrekt naar Lelystad. Bij die club is ze aangesteld als trainster en volgend seizoen zal ze voor de polderlingen ook in competitieverband haar beste beentje voor gaan zetten. ii Fiero 0.75 liter nkenspeciaalzaak t 44 Soest Tel 035-6012957 Op de zevende plaats is Eric de Haan de eerste Soester schaker die is terug te vinden op de ranglijst van het Soester Schaakfestiva. Maar de tiende plek van het jonge schaaktalent Daniël Stellwagen mag er na tuurlijk ook zijn. Hun ploeg- makker Gerrit Meine Muis van de Soester SchaakClub eindig de als twaalfde. Daarmee was het lokale succes tij dens de internationale schaakvier- daagse in de EHBO-zaal aan de Parallelweg weer compleet. Win- naar werd Alaxander Kabatianski. De internationaal meester scoorde zes punten, een half meer dan Joost Hoogendoorn die groot meester Alexandre Dgebuadze te rugverwees naar de derde plaats in pet eindklassement. Een andere grootmeester, Vyacheslav Ikonni- jkov, werd vijfde, achter Harmen öonkman. Dgebuadze had in de Bevende en laatste ronde Kabat- aanski eventueel van de winst kun nen houden, maar hij zag af van leen rechtstreekse confrontatie. [De Soester Fedde van Tuinen eis- e de 29*® plaats op. In het klasse- [ment van de rating tot 1800 ein digde hij als tweede, achter Rieke van Run. De zege bij de dames was voor Bianca Muhren die in het overall klassement dertiende werd. IHet zevende schaakfestival in Soest werd donderdag begonnen met het jeugdtoernooi. In de cate gorie tot 10 jaar zegevierde Stefan ten Hartog, voor Jeroen de Cloet en Jonathan Tan. In de oudere groep legde Christian Kaalverink de hoofdprijs op en volgden David Jacobs en Lars Ootes als tweede en derde. Het rapidtoernooi, dat ook op he melvaartsdag werd afgewerkt, kreeg bij de rating tot 1750 Roel Meijer als winnaar, bij de hoger geplaatsten won Erik Oosterom het toernooi. Buiten is het zomers warm, bin nen proberen schakers hun hoofd koel te houden. Foto: Herman van Dam Installatiebedrijf j. cornelisse bv. P—U Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Zonder een serie te winnen, maar door wel constant te spelen sleep ten Henk van Dalen en Frans van de Kant de clubtitel in de wacht van BC Eemland in de A-lijn. Het tweetal werd gehuldigd en kreeg de bijbehorende beker uitgereikt. In de B-lijn ging de eerste plaats in de wintercompetitie naar het paar Paula van Huygevoort-Dirk Keet baas en in de C-lijn naar Mimi en Nol van der Haar. Vanaf donderdag 7 juni spelen de bridgers de zomercompetitie, waaraan ook niet-leden kunnen meedoen. Gespeeld wordt elke donderdag en het winnende paar van elke lijn plaatst zich voor de finale op 23 augustus. Voor meer informatie: Lieke Moonen, £86023067. Kinderen van 5 tot en met 14 jaar kunnen zaterdag 9 juni meedoen aan de jaarlijkse jeugdviswedstrijd van De Snoekbaars. Evenals vorig jaar is de vijver met het eiland aan het Hazepad de locatie van de hengelochtend. Begonnen wordt om 9:30 uur en het eindsignaal klinkt op het mid daguur. Er mag alleen met een vaste hengel (dus geen werphen gel) worden meegedaan en de prij- zentafel is goed gevuld. Ook zorgt de organisatie voor een hapje en een drankje voor de deelnemers. Voor vragen en opgave kan men terecht bij E. van de Kraats, £8 6019955 en W. van de Kraats, £8 6016895 en P. de Rond. WZ'49 zwaait donderdag 7 juni Mare Brouwer uit. Voor 20 jaar trouwe dienst krijgt de. doelman een afscheidswedstrijd aangebo den. Hij speelt met de kersverse eersteklasser tegen een elftal van oud eerste elftalspelers. Het duel wordt uiteraard gespeeld aan de Eemweg en begint om 19:30 uur. Red Stars is kampioen geworden van het district Gooi- en Eemland. De basketbalclub won het toernooi waarnaar zeven verenigingen bijna al hun teams hadden afgevaardigd. Na het optellen van de resultaten van alle 86 ploegen kwam de Soester organisator als winnaar uit de bus. Drie van de vijf heren teams (het tweede tot en met het vierde) en het enige damesteam van Red Stars eisten in hun groep de eerste plaats op en ook bij de jeugd waren er diverse successen te noteren. Het toernooi begon zaterdag om 9:00 uur en werd aan het begin van de avond afgesloten. In Beu kendal en Aqua Indoor waren toen meer dan 160 wedstrijden ge speeld. Almaar Meer bracht meer dan 20 ploegen binnen de lijnen, Red Stars volgde met 16, Dun- ckers met 15. De overige deelne mers kwamen van Crackerjacks, Eem'78, Ring Stars en Break Stars. Om uiteenlopende redenen deden Shooters uit Bunschoten en het Huizer Quick Runners niet mee. Met de vorm van Eva Janssen zit het op dit moment wel snor. Een nieuw persoonlijk record op de 1500 meter is het jongste bewijs. Tijdens de Nijmegen Global Athletics knabbelde ze donderdag in 4.26.74 bijna vijf seconden van haar vorige snel ste tijd af. De atlete begint nu dan ook te ge loven wat haar vorige trainer René van Zee haar altijd voorhield: je kunt onder de 4.20 lopen. Vooraf was Janssen, gezien haar oude re cord, zo'n beetje de langzaamste van het internationale deelnemers veld, maar het ging geweldig en op de laatste 200 meter haalde ze nog drie opponenten in. Uiteindelijk finishte ze als vierde achter de Ke- niase Muraguri, de Braziliaanse Fabiana da Silva en Suzanne Wiertsema. Eenhonderdste achter Janssen kwam Yvonne van der Kolk van AV Pijnenburg binnen. Op de vaderlandse ranglijsten van de 1500 en 3000 meter van dit sei zoen neemt Janssen, uitkomend voor GAC, nu de derde plaats in. Op de 3 kilometer verbeterde ze onlangs haar record met 49 secon den: 9.44.61. Ook haar record op de 1000 meter sneuvelde pasgele den: 2.54.36. Maandag is te zien in het voorpro gramma van de Fanny Blankers Koen Games in Hengelo. Daarna heeft ze nog vier wedstrijden, alvo rens ze op 7 juli in Tilburg start op het Nederlands kampioenschap 1500 meter. Als eerste Soester zaalvoet balvereniging heeft Firti na'93 zich geplaatst voor het landelijke bekertoernooi. Gehoopt wordt op een tegen stander van het formaat Den Haag/Trimeur, in elk geval kan na de zomervakantie in sporthal Beukendal een aan trekkelijke tegenstander wor den verwelkomd. 'Dit is nooit eerder een Soester club gelukt en we zijn er erg trots op', aldus een gelukkige Saban Aksit gistermorgen, een dag nadat de grote bokaal van District Midden was veroverd. Twee weken daarvoor had Firti- na de regiobeker gewonnen door NVC in de finale te klop pen. Eergisteren moesten de Soesters zich in Utrecht melden voor een driekamp met Brederodes en Annour. De wedstrijden van tweemaal 20 minuten waren tot het laatst toe spannend. In het openingsduel met Brederodes ging het voortdurend gelijk op. In een ondertal situatie moest Firtina'93 door twee tegentref fers een voorsprong prijsgeven, maar de Soesters kwamen terug en scoorden luttele seconden voor tijd het winnende doel punt: 5-4. Omdat Annour vervolgens met 3-2 zegevierde over Brederodes werd het laatste duel een ware finale die voor Firtina'93 niet slechter had kunnen beginnen. Bulent Kurt kreeg meteen een tijdstraf en amper was er afge trapt of de Amersfoortse tegen stander leidde met 2-0. Dankzij aanvallender spel was het bin nen tien minuten alweer gelijk, maar in de rust keek Firtina'93 wederom tegen een achterstand aan: 2-3. Ondanks de nadelige marge speelde Firtina'93 daarna op balbezit en bewaarde de ploeg het geduld. Dat werd beloond. Het werd 3-3 en tien minuten voor tijd zelfs 4-3 voor de Soes ters die Annour inmiddels had den kapot gespeeld en de voor sprong zodoende aan het einde konden promoveren tot over winning. Een dolgelukkige formatie haal de vervolgens de grote beker op en inmiddels verheugen de spe lers zich op de confrontatie met een topper. 'Soest doet mee aan de Amstel Cup en wij gaan straks ook Europa in', kraaide Aksit victorie. Het ene been, waarmee het in de tweede klasse stond, heeft het herenteam van MHC Soest moeten terugtrekken. De hock eyers verloren zondag beide wedstrijden in de promotie poule en gaan volgend seizoen op herhaling. Cruciaal in de extra ronde in Zeist was het duel met Kraaien dat vooraf als de beste tegenstander werd afgeschilderd. Deze indruk bleek te kloppen en over de aan gepaste speelduur van tweemaal 20 minuten ontspon zich een span nende strijd. Na 10 minuten liep MHC een achterstand op, maar een handvol minuten later bogen Jeroen van Tol en Garreld Klauke die om in een voorsprong die tot na de rust werd vastgehouden. In het tweede deel werden de Soes ters onder druk gezet door Kraaien dat via een strafbal en een strafcor- ner de winst veilig stelde: 2-3. Slechts een half uur hadden de hockeyers uit Soest om zich op nieuw op te laden, ditmaal voor het duel met Arnhem. Het heilige vuur was echter gedoofd en omdat Kraaien veel hoger werd ingeschat door de andere concurrent ver dween de hoop op succes als sneeuw voor de zon en zakte de hockeyers de moed in de schoe nen. Als gevolg daarvan begon de ploeg van Matias Slagt niet bijster gemotiveerd aan het tweede tref fen, terwijl het conditioneel tegen de fitte Gelderlanders ook niet meer honderd procent was. Soest kwam weliswaar via Justin van den Born op 1-0, maar Arnhem ant woordde met twee doelpunten, waarna er niet meer werd ge scoord. De Arnhemmers legden het later af tegen Kraaien dat pro moveerde. Na een seizoen, waarin de meeste wedstrijden met één arm op de rug werden gewonnen, was het frustre rend voor MHC Soest dat de pro motie niet kon worden gereali seerd. 'Inderdaad, te meer daar we er zondag zo dichtbij waren', rea geerde Slagt. Terugkijkend op 24 wedstrijden kwam hij tot de con clusie dat zijn ploeg het vooral in de reguliere competitie tegen Baarn had laten liggen. Dat heeft volgens hem de Soester club opge broken in de strijd om het kam pioenschap, waarmee Almere aan de haal ging. Slagt en co. beraden zich momen teel welke wensen ze bij de hoc- keybond zullen neerleggen: of in dezelfde poule spelen met een reë le kans op de titel of in een groep met sterkere en aantrekkelijke te genstanders. Zeker is wel dat Slagt trainer/coach blijft van de heren formatie. Uit de selectie verdwijnt alleen aanvoerder Arjan Weijburg die om medische redenen moet stoppen. Slagt hoopt zijn team te versterken met enkele nieuwe spe lers. 'Maar daar kan ik nog niet veel over vertellen. Het ziet er wel goed uit.' Met grote voorsprong heeft Team Naadje de officieuze Soester bow lingtitel veroverd. Hoog gescoord werd er niet meer aan het eind van het seizoen. Jan van den Blink had wel een goede game van 235, waarmee hij het record van de slotdag voor zijn rekening nam. Met 1579 eindigde Naadje op de eerste plaats, gevolgd door Stalen hoef (1531), Gruppies (1436), SNS (1396), Teamwork (1385) en Big Splitters (1370). Aan de fina le van de Soester Bowling Vereni ging mochten de twaalf beste teams uit de competitie deelne men. Na een ronde van drie games bleven de zes sterkste over. Ken nelijk had niet iedereen op een tweede ronde gerekend, want en kele finalisten waren al vertrokken, toen zondag om 16:15 uur werd begonnen aan de beslissende fase. Bij de dames zorgde Marianne Spronk voor de hoogste dagscore Cafetaria en Eethuis Dagschotels woensdag Menu nasi met saté en kroepoek donderdag Muiderslotje met pommes duchesses en snijboontjes vrijdag en zaterdag Vleesspies met stroga- noffsaus, frites en sla 1e pinksterdag gesloten alleen salades en koud/ warm buffet op bestelling maandag 2e pinksterdag geopend vanaf 16.00 uur dinsdag gesloten Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Hij spreekt Duits noch Braziliaans, dus Sven Mooij kwam niet echt in gesprek met Eiber, de veelscorende spits van Bayem München. Het liefst had de 10-jarige Soester aan de zijde van Gaizka Mendieta gelopen, maar hand in hand met de Braziliaan in Duitse dienst het veld op was een prachtig alternatief Met vier land genoten, een Noor en 16 Italianen was Sven uitverko ren om de finalisten van de Champions League het veld op te begeleiden. Hij had de uitnodigingen te dan ken aan zijn vader die een slagzin van Euro ardJMas terCard had afgemaakt. 'Heel erg leuk, een mooie be levenis', aldus de reactie van de jonge Soester Gekoesterd door de zon of stamp voetend van de kou en weggedoken onder een paraplu langs de voetbal velden om hoofd- en eerste klasseclubs aan het werk te zien. In de knusse sportzaal de Bunt of de gezellige sporthal Beukendal genieten van volleybal en handbal op eerste divisieniveau. Beleven hoe de hockeyers, de basket ballers en andere sporters hun wedstrijden spelen en daar vervolgens objectief verslag van doen. Bellen met trainers en spelers. Interviews afnemen. Contacten leggen en onderhouden met mensen. Proberen nieuwtjes op te vangen en te onthouden. verschijnt elke woensdag om het plaatselijk nieuws bij meer dan tienduizend abonnees thuis te brengen. Ter ondersteuning van de (sport)verslaggeving zoekt de sportredactie van de Soester Courant een Wij zoeken iemand die thuis is in de Nederlandse taal en de (Soester) sportwereld en die het niet erg vindt om in de weekeinden en eventueel op maandag een poosje van huis te zijn. Desgewenst kunnen de artikelen thuis worden geschreven. Over welke sporten je gaat schrijven en welke financiële vergoeding daar tegenover staat, daarover treden we graag met je in overleg. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan vóór donderdag 14 juni een schriftelijke reactie met c.v. naar de sportredactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest of e-mail: soestcrt@wanadoo.nl Voor meer informatie kan contact worden opgenomen metJohanvan Beek,tel.601 41 52. Wedvlucht: St. Ghislain; af stand: 217 kilometer: wind: oost-zuid-oost. DE ZWALUW R. v. Hornsveld 1. Comb. van Egdom 2. R.W. Grift 3. Geb. de Bruin 6. C. Kamphorst 7. E. v.d. Brakel Zn. 8. Weldink/v. Hengstum 9. H. Toonen Zn. 11. A. Hooijer 13. J. v.d. Brakel Zonen 14. V. Es Rijksen 16. L. Vo gel 18. Th. Wigtman 19. Comb. de Bes-de Bree 20. R. Eimers 21. G.M. Schimmel 26. H. Vos 40. B. van Doom 50. H. Vonk 54. A. Teunissen 57. R. v. 't Net 69. Patrick Ingrid 70. J. van Dijk 75. R. Voskuilen 76. H. Huisman 84. P. Kanters 86. H. Wolfsen 91. J. de Jong 94. W. van Dorrestein 104. De Bruin v. Arnhem 197. A. Rookhui- zen 207. J. Benschop 214. DE VRIENDSCHAP Vaessen/Veenendaal 1. B.G. Schim mel 2. Altenaar/Reijerse 3. J.C. Wij- nands 4. Comb. Zijtveld/Krol 7. A. Dijkstra 14. G. Rietveld 19. J.J. Beijer 22. J. v. Groningen 34. H.C. Rauch 41. Comb. Westerveld 46. B. van Gardin- gen 47. R.v. Groenestein/Zn. 61. J. Kortland Zn. 67. H.H. v.d. Veen 73. ZWEMMEN De Duinkikkers 100 meter vrije slag: Eline Schoenma ker 1.24.18, Maaike de Boer 1.30.72, Martje van Velzen 1.15.87, Stephanie Epskamp 1.04.65, Denise van Rou wendaal 1.06.93, Emily Jansen 1.08.72, Sharon Post 1.12.07, Elise Hooft 1.12.51, Sandra Kuyer 1.07.61, Jos Schimmel 1.16.54, Nicky van Rou wendaal 1.23.39, Remko Hooft 1.07.90, Ruben de Clippelaar 1.01.04, Fabian Versteeg 1.07.61, Micheal Maassen 1.04.47, Robbin Blokpoel 1.01.03. 100 meter schoolslag: Martje van Vel zen 1.31.70, Suzanne Schuurman 1.35.78, Elize Stolze 1.33.70, Emily Janssen 1.31.69, Sandra Kuyer 1.26.84, Remko Hooft 1.21.53, Mi cheal Maassen 1.17.20, Fabian Verst eeg 1.30.76, Robbin Blokpoel 1.21.71, Pieter Damen 1.19.42. 100 meter rugslag: Eline Schoenmaker 1.36.89, Maaike de Boer 1.34.25, Su zanne Schuurman 1.34.40, Elize Stol ze 1.30.62, Denise van Rouwendaal 1.17.17, Emily Janssen 1.22.50, Jos Schimmel 1.27.28, Nicky van Rou wendaal 1.34.57, Micheal Maassen 1.13.67, Sebastiaan Schuurman 1.11.61, Ray- mond Honderdos 1.13.84, Pieter Da- men 1.19.29. j" Donderdag 7 juni om 19.30 uur aan de Eemweg: AFSCHEIDSWEDSTRIJD MARK BROUWER: Als dank voor zijn meer dan 20-jarige inzet en sublieme reddingen!

Soester Courant | 2001 | | pagina 15