:gers IKE Barbara Hiestand waakt over eigen identiteit Vrije Teugel Commissie schrikt van verwijten over intimiderende hoorzitting Visser Kennisgeving VE*CE=K lNTIE TEUR TEUR 'Puinruimen duurt nog wel eventjes' PAGINA 2 WOENSDAG 30 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 BOX- WRING )E MOOISTE COLLECTIE revraagd voor de jgustus ^G! 52 :WEG 97 BRASSERIE KEUZEMENU "w Brasserie Discussie over Aqua Indoor in beslotenheid 'MKZ-borden' weer weg Alcohol in spel bij aanrijding Verkeerscontrole Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn Nieuwe manager bereidt met Balans herstart voor 'Agrarisch bedrijf of niet in Pijnenburg? Soest-Soest over natuur en vliegbasis De Vrije Teugel mist 63 mille door MKZ-crisis Speelplaats met water wordt wel aangelegd Nieuwe dienstregeling per 10 juni Wijzigingen in busplan Proefalarm op woensdag 6 juni FACE SETTING! Anton e.')- houtshredder CHINES IJ WASIEL STEITNER 'ASIEL STEITNER LAAPSTtlOlÓ T A P T LANGE R I N KW E G 3 8 esl.Lo.REMU-Tel.; 035-6019600 IN DE WINKEL •s EN INRUIL - 601 34 62 39,9918,15 Salade met gerookte forel en tomatendressing Cocktail van asperges en ham Crèmesoep van asperges en kerrieroom Gerookte ossentong met kappertjessaus Asperges met gepocheerde zalm en hollandaisesaus Vegetarische pasta met artisjok en roquefort Verse aardbeiencrème met sinaasappelsaus Kaasplateau Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) "Ktcr V* Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 Ondanks de juridische tegenslag en het feit dat een hoger beroep is ingesteld, gaat de gemeente door met de procedure voor een nieuwe exploitant voor het zwembad en de sporthal aan de Dalweg. Vanavond vergadert de raadscom missie sport, onderwijs en welzijn over de keuze voor de nieuwe ex ploitant, maar dat gebeurt niet in openbaarheid. Op het laatste mo ment heeft de gemeente besloten de discussie in beslotenheid te voe ren, dus na de openbare zitting van de commissie die vanavond om 19:30 uur begint. De leden van de commissie hebben te horen gekre gen, dat ze op geen enkele manier mededelingen naar buiten mogen brengen over de twee overgebleven kandidaat-exploitanten. Intussen is Aqua Indoor bv nog I steeds de exploitant van de accom modatie. Soest wilde het contract niet verlengen, maar de kanton rechter besliste dat Aqua Indoor toch verder mag gaan voor nog eens tien jaar, omdat het tijdig ge bruik had gemaakt van het optie- recht. Het hoger beroep van de gemeente zal naar verwachting een jaar in beslag nemen. Daarna hoopt de gemeente zo spoedig mogelijk in zee te kunnen gaan met een andere exploitant. Nu de MKZ-crisis voorbij lijkt, verwijdert de gemeente Soest de borden waarop staat dat het bui tengebied moet worden vermeden, i De gele borden zijn begin april onder meer op de Peter van Bree- merweg, Wieksloterweg, Dorres- teinweg en Insingerstraat geplaatst om verspreiding van het MKZ-vi- rus te voorkomen. 1 In verband met de MKZ-crisis mochten ook honden niet loslopen I in de Lange Duinen. Dat verbod is 1 met ingang van heden eveneens opgeheven. Donderdagavond vond er op de Dalweg een aanrijding plaats. Een 21-jarige man uit Soest reed over de Dalweg, komende uit de rich ting van de Steenhoffstraat. Voor hem reed een 37-jarige man uit Amersfoort die afremde. De Soes ter kon niet meer op tijd remmen en knalde er achterop. Bij nader onderzoek bleek dat de man uit Soest een alcoholpromillage van 1,10 in zijn lichaam had. Hij zal binnenkort voor de rechter moeten verschijnen. Beide mannen hielden nekklachten aan de botsing over en de auto's raakten beschadigd. Vrijdagochtend heeft de politie een verkeerscontrole gehouden op de Hilhorstweg, waar een gesloten verklaring van kracht is. Elf voer tuigen werden bekeurd voor het negeren van deze regel. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Bij het lezen van de vacature dacht ze: Dit is wat ik wil en na het eerste sollicitatiegesprek wist ze: Dit is de goede plek voor mij. Na het tweede onder houd zou ze 's avonds worden gebeld, maar ze was nog maar net bij de bushalte of een me dewerker kwam haar halen. Ze had de baan. Sinds ruim een maand berust de algehele lei ding van kinderparadijs De Vrije Teugel bij Barbara Hie stand. Met haar neus in de boter geval len, is ze bepaald niet. De Vrije Teugel likt de wonden na de kwes tie rond de voormalige directeur Leo van den Berg en is bovendien vanwege de MKZ-crisis sinds be gin maart gesloten. Dat laatste geeft Barbara Hiestand eens te meer de gelegenheid zich in te werken en de min of meer ont spoorde instelling, die gaat fuseren met Stichting Balans, weer op de rails te zetten. Volgende week pre senteert ze haar conceptplan aan het bestuur en de nieuwe Balans directeur Roy Sheldon. Een tipje van de sluier wil ze wel lichten. Eerste prioriteit heeft de veilig heid, omdat de instanties de eisen hebben aangescherpt. Hiestand wil de sloot langs één van de weilan den afzetten met een hekwerk, de brandweer gaat de gebouwen aan een inspectie onderwerpen en de reeds buiten gebruik zijnde kabel baan wordt verwijderd. Over het activiteitenprogramma heeft Hie stand ook haar ideeën. 'Gezien de recente geschiedenis zullen we voorlopig geen kampweken hou den en we zullen minder school reisjes en veijaardagspartijtjes gaan doen. Ja, die zorgden voor veel inkomsten, maar de medewerkers en vrijwilligers moesten wel op hun tenen lopen. Soms was er tot drie uür 's middags een schoolreis en daarna begonnen meteen de verjaardagsfeestjes. Je kunt beter meer aandacht aan dit soort acti viteiten geven en zorgen dat alles goed loopt. Desnoods maken we een wachtlijst. Dat is niet erg, als de mensen dan daarna geen klach ten hebben.' Doelgroep 'We gaan ons in eerste instantie op de doelgroep richten, want voor de kinderen in Soest is er voldoende aan te bieden. We willen straks ook in het weekeinde open en dat de dieren naar buiten gaan. Je kon hier nu wel op zondag komen, maar dan gebeurde er niets.' Barbara Hiestand wil zich daar naast sterk maken voor de aanstel ling van gehandicapte medewer kers. Daar bestaan financiële rege lingen voor, net als bij ID-banen voor langdurig werkzoekenden. Voordat het zover is, moet de in terne begeleiding van deze mensen geregeld zijn. Een volgende stap is de toegankelijkheid van het com plex aan het Vedelaarpad verbete ren, zodat ook kinderen in een rol stoel er uit de voeten kunnen, ver klapt Barbara Hiestand. Een aantal Soesters zal de inmid dels 30-jarige Amersfoortse nog kennen van Stichting Stimulans, waar ze tot een jaar of tien geleden paardrijles gaf. Via een stage rolde ze in een vaste functie bij De Amerberg, maar na twee jaar kwam ze tot de conclusie dat ze te jong was om met jongeren met een 'behoorlijk zwaar verleden' te wer ken. Zes jaar zorgverlening aan verstandelijk gehandicapten in Utrecht volgden. 'Ik was toe aan iets anders en de combinatie mensen en dieren vond ik altijd leuk. Ik wist niet precies wat ik wilde gaan doen, maar het was voor mij wel duidelijk de be doeling om leiding te gaan geven. Ik vind het leuk om mensen te stu ren en dan te zien dat er wat uit komt. Na de fusie ben ik manager met boven me de directeur van Balans. Met hem en de andere managers van Balans zal er regel matig overleg zijn. Dat vind ik prettig. Je houdt elkaar op de hoogte en krijgt feedback. Voor mij is dat ook goed, anders ga je in je eentje zwemmen, nu overleg je met anderen, zodat je niet onbe wust op de automatische piloot overschakelt.' Knokken Met twee full- en twee parttimers is De Vrije Teugel aanzienlijk min der bedeeld dan Balans dat over een legertje beroepskrachten be schikt. Barbara Hiestand zal haar best doen om ook van hen gebruik te kunnen maken. 'Dat wordt knokken,' beseft ze. Door de fusie neemt Balans de vaste lasten en de personeelsadmi nistratie over. De medewerkers van De Vrije Teugel krijgen nieu we contracten en de subsidie van beide instellingen wordt straks in één keer aangevraagd. Het kinder paradijs zal echter zijn eigen iden titeit behouden, belooft Barbara. 'De activiteiten blijven hier en aan de bebouwing verandert niets. Als de mensen het terrein betreden, zullen ze zich vertrouwd voelen.' 'Ik kijk uit naar het contact met de doelgroep en de ouders en ben heel nieuwsgierig wat ze willen. Ik ben dan ook voor een ideeënbus voor ouders. Tegen de bevolking zou ik willen zeggen: we zijn druk bezig met de reorganisatie. Ver wacht niet dat alles binnen een paar maanden klaar is, maar we maken er weer een leuk en veilig paradijs van, zodra we weer open mogen.' Na de kwestie rond de vorige directeur en de sluiting vanwege de MKZ- crisis viel Barbara Hiestand niet bepaald met haar neus in de boter. Maar de nieuwe manager van kinderparadijs De Vrije Teugel laat zich niet uit het veld slaan en is bezig aan een conceptplan voor de instelling aan het Vedelaarpad. Foto: Soester Courant Bijna een uur heeft de raads commissie Algemene Be stuurszaken maandagavond besteed aan een zaak waarover zij inhoudelijk weinig of niets te zeggen had. De leden voel den zich dan ook een beetje overvallen door Pijnenburg bewoner A. Berghauser Pont, die gebruik maakte van het 'recht van reactie', een nou veauté op het gebied van de in spraak in Soest. Vooral het feit dat de betrokkene een hoorzit ting (van de gemeentelijke be- zwarencommissie onder lei ding van CDA-wethouder Krol) als zeer intimiderend had ervaren deed de commissie be hoorlijk schrikken. Aanleiding tot de consternatie was het ingewikkelde conflict tussen de gemeente en de familie Berghau ser Pont van de Pijnenburgerlaan over de vraag of hun Stal Borghe se nu wel of niet als een agrarisch bedrijf beschouwd moet worden. Het antwoord op die vraag is o.m. van belang voor de bouwvergun ning voor een woning en een trai- ningsbak op het perceel van de Christoffelhoeve, waar de familie bedrijfsmatig paarden wil fokken en trainen. Het bedrijf is speciaal opgericht voor de beide dochters Berghauser Pont, die een profes sionele ruitercarrière ambiëren. Volgens Berghauser Pont zit de gemeente - met name de afdeling Ruimtelijke Ordening - de familie voortdurend dwars omdat er geen sprake zou zijn van een 'agrarisch bedrijf, terwijl het volgens hem in alle opzichten wel als zodanig functioneert. De familie heeft al diverse malen haar neus gestoten en er liepen/lopen intussen aller lei procedures, o.a. bij de recht bank en de Raad van State. Dat weerhield Berghauser Pont er niet van om de commissie ABZ uitvoerig in te lichten over de stand van zaken, met het verzoek er haar licht over te laten schijnen en de kwestie 'tot haar juiste proporties terug te brengen'. Volgens hem procedeert de gemeente, op grond van een onjuiste voorstelling, steeds maar verder en is de kwes tie uitgegroeid tot een principe zaak die niets meer met beleid te maken heeft, omdat de gemeente per se gelijk wil krijgen. Zijn ver zoek aan de politiek hield dan ook in dat er eindelijk eens een 'inhou delijke toetsing' zou plaatsvinden of Stal Borghese aan de voor schriften van het bestemmingsplan voldoet. 'Als dat objectief kan worden vastgesteld is er geen pro cedure meer. Zo eenvoudig ligt het,' aldus Berghauser Pont, die de commissieleden uitnodigde om eens ter plaatse te komen kijken. Dreigement Hoogst opmerkelijk was vervol gens het 'verslag' dat hij gaf van de hoorzitting van de bezwarencom- missie, die diezelfde ochtend had plaatsgevonden en die hij ervaren had als 'niet echt onafhankelijk en objectiefDe commissie werd na melijk voorgezeten door de verant woordelijke wethouder (Krol), o.a. geassisteerd door dezelfde jurist waarmee de familie Berghauser Pont intussen al diverse malen de degens heeft gekruist. 'Wij noemen dit bij de duivel te biecht gaan,' aldus Berghauser Pont, die verder meldde dat nieuwe feiten die hij aandroeg 'met een laatdunkende glimlach werden begroef, wat hij als heel vervelend en onheus had ervaren. Bovendien zou Krol aan het eind van de zitting hebben ge zegd dat hij weliswaar objectief moest blijven, maar dat hem dat zwaar viel na alles wat Berghauser Pont en/of diens advocaat o.a. te genover de Raad van State over de gemeente Soest te berde had ge bracht. 'Dat kan uw zaak schaden', zou Krol hebben gezegd. Volgens Berghauser Pont had hij die op merking als een verholen dreige ment ervaren. De commissie keek uiterst onge makkelijk bij deze laatste opmer kingen van Berghauser Pont. Ans Mann (GroenLinks) liet weten dat ze er behoorlijk van geschrokken was - 'zijn we echt zo bezig om het de mensen moeilijk te ma ken...?'. Ze verwees in dat verband naar het volgens ingewijden opval lend grote aantal procedures waar bij de gemeente Soest, wegens conflicten met haar burgers, de laatste jaren betrokken is. De com missieleden voelden zich overigens niet geroepen tot een inhoudelijk oordeel en verwezen Berghauser Pont, zoals burgemeester Janssen ook al had gedaan, naar de 'func tionele' commissie: die van Ruim telijke Ordening (die overigens óók weer wordt voorgezeten door wethouder Krol...!). Dat Berghau ser Pont in eerste instantie naar de commissie ABZ was gestapt was trouwens zijn goed recht, zoals Janssen nog eens benadrukte. 'De burger mag zelf kiezen. Dat is juist de charme van het recht van reac tie,' aldus de burgemeester, al wees hij er wel op dat het meestal ook weer niet nodig is om een zaak in meer dan één raadscommissie aan te kaarten. 'De herhaling maakt de boodschap niet sterker hoor.' Denkpauze Janssen beloofde Berghauser Pont dat er ook 'intern' naar de kwes tie gekeken zou worden en dat hij zo spoedig mogelijk antwoord op zijn verzoek zou krijgen. Alle frac tiewoordvoerders vonden uiteraard dat de zaak met grote zorgvuldig heid afgehandeld moest worden, vooral omdat het hier gaat om 'zo'n kwetsbaar gebied' als Pijnen burg, maar ze betoogden om strijd dat ze de kwestie inhoudelijk he laas niet konden overzien en dat het College de zaken nog maar eens netjes op een rijtje moest zet ten. Wim Roest (D66) bepleitte in elk geval een 'denkpauze'. Wiebe Meilof (ChristenUnie) meende dat alleen de commissie R.O. zinnige dingen over deze 'zorgelijke' zaak kon zeggen. 'Als Krol dat niet wil, dan zijn hier vreemde dingen gaande...' CDA-fractievoorzitter Henk Koning wilde het officiële verslag van de hoorzitting onder leiding van zijn politieke vriend Krol uiteraard graag hebben. 'Als het zo gegaan is zoals we hier ho ren is het wel afkeurenswaardig.' Veel tijd heeft Berghauser Pont overigens niet, zoals hij de com missie meedeelde. Er was al een gemeentelijk dwangbevel uitge gaan om de 'illegale bak' af te bre ken voor 6 mei, maar vanwege de MKZ-perikelen was dat een maandje uitgesteld. 'Er ligt be hoorlijk wat druk op ons.' Een zestig man sterke delegatie uit het Duitse Soest komt vrijdag 7 september naar Soest. Deze uit wisseling op bestuurlijk niveau staat in het teken van natuur, ter wijl tevens een bezoek aan de vliegbasis Soesterberg wordt ge bracht. De Duitsers brengen een tegenbe zoek aan Soest dat in augustus 1998 in de Westfaalse stad langs kwam om te discussiëren over ver schillende zaken. De Stadtrat van Soest en een groep ambtenaren komt nu dus deze kant op. De or ganisatie van het programma is in handen van de raadsleden Gerard van den Deijssel (GGS), Karei van Geet (WD) en ambtenaar Joop van Tol. Natuur is het hoofdonderwerp van gesprek, maar de gasten krijgen ook een rondleiding langs onder meer paleis Soestdijk. Door de gedwongen sluiting als gevolg van de MKZ-crisis is De Vrije Teugel tienduizenden gul dens misgelopen. Alleen al de afgelasting van de schoolreisjes had een inkomstenderving van 63 mille tot gevolg. Wat aan andere opbrengsten is uitgeble ven, moet nog worden bere kend. Daarnaast maakte het kinderparadijs extra kosten, voor onder meer het huren van hekwerken om de weilanden af te zetten, zodat bepaalde dier soorten niet bij elkaar kunnen komen. Het terrein aan het Ve delaarpad is sinds begin maart gesloten en mag pas 30 dagen na de laatste ruiming weer wor den opengesteld voor bezoe kers. De medewerkers mogen het hek wel door, maar hebben beperkte beweegruimte. Alleen de verzorgster mag bij de dieren komen. Enkele activiteiten, zo als de voorstellingen van het Gouden Vlinderfestival (woens dagmiddag) worden zolang in buurthuis De Schoof aan de Molenstraat gehouden. Voornamelijk door particulie ren is totaal 6500 gulden over gemaakt aan De Vrije Teugel voor de aanleg van een water speelplaats. Door de perikelen rond de vorige directeur Leo van den Berg en de sluiting we gens de MKZ-crisis is het lan ge tijd stil geweest rond deze voorziening. 'Maar de waterspeelplaats komt er', zegt Barbara Hiestand reso luut. 'We gaan de plannen op nieuw bekijken en vervolgens, wellicht gefaseerd, uitvoeren. Het kinderparadijs wilde aan vankelijk een kinderzwembad realiseren, maar toen dat poli tiek onhaalbaar bleek, werd ge kozen voor een speelplaats met water. Mensen en instanties die geld hadden toegezegd voor het bad, werd vervolgens gevraagd geld over te maken voor de speelplaats. Velen doneerden een bedrag. Ze kunnen volgens Barbara Hiestand gerust zijn: het is geen weggegooid geld. Scholen trokken hun sta giaires terug, ID-banen wer den niet meer toegekend, vrijwilligers bleven weg, in stanties stopten het subsi- dieverkeer en de medewer kers verwerkten een 'zware klap'. Barbara Hiestand ver moedt dat het nog een poos zal duren, voordat de naam van kinderparadijs De Vrije Teugel gezuiverd is. De administratie moet op orde worden gebracht, de contacten met externe organisaties heb ben een onderhoudsbeurt nodig en op het terrein zullen enkele veiligheidsmaatregelen worden getroffen. Het plaatsen van een hek bij een sloot en een contro le van de brandweer zijn daar voorbeelden van. Er moet veel worden gesnoeid en de draai molen draait nog niet. De spon sorboom is nog steeds niet voorzien van blaadjes met daar op de namen van de geldschie ters. In september komen er weer studenten van de scholen, zij het voor korte stages. 'Om af te tasten hoe het er nu hier aan toe gaaf, zegt Barbara Hie stand. Zo snel mogelijk wil ze sponsors, instellingen en na tuurlijk de doelgroep(en) bena deren om aan te geven dat het kinderparadijs, voortaan onder de paraplu van de Stichting Ba lans, nog wel degelijk de moei te waard is. Haar voorganger, directeur Leo van den Berg werd vorig jaar augustus op staande voet ont slagen, omdat hij werd verdacht van 'sexueel overschrijdend ge drag'. De voormalige Soester, die een kwart eeuw aan het kinderparadijs was verbonden, zat tijdens het onderzoek twee maanden vast. Hij verklaart onschuldig te zijn, maar is - bijna een jaar later - nog steeds in afwachting van een rechts zaak. Zondag 10 juni treedt de nieu we busdienstregeling in wer king. Voor met name Soester berg heeft dat enkele wijzigin gen tot gevolg. Voor Soest ver andert er dit jaar niet veel. Pas per 1 januari gaat het mes er dieper in. Lijn 284 (Soest-Bilthoven-Uithof) vervalt gedeeltelijk wel met ingang van 10 juni. Deze busdienst is er straks nog wel tussen Bilthoven en De Uithof, het traject Soest-Bilt- hoven wordt geschrapt. Ook de oude spitslijn 252 (Amers foort NS-Uithof) verdwijnt. In plaats daarvan komt er een spits- verbinding die Soesterberg aan doet op de Banningstraat. In Soesterberg gaat lijn 52 (Utrecht CS-Amersfoort CS) 'ach terlangs' rijden via de Oude Tem pellaan, de Kamerlingh Onneslaan en de Kampweg. Lijn 56 doet dat niet meer en stopt alleen nog op de Banningstraat. Per 1 januari vervallen de Soester buslijnen 71 tot en met 74. Dit ge beurt naar aanleiding van de veel te lage kostendekkingsgraad (18 procent). Lijn 70 (Amersfoort- Hilversum) blijft rijden en zal wor den ondersteund door een nog nader te bepalen nieuwe buslijn. Op woensdag 6 juni wordt het alarmsysteem getest. Om 12:00 uur, 12:05 uur en 12:10 uur luidt driemaal de sirene. De signaal duurt 1 minuut en 26 seconden. Op radio en televisie is de voor lichtingscampagne rampenbestrij ding aan de gang. Met deze cam pagne moet iedere Nederlander weten wat te doen 'Als de sirene gadf> ga direct naar binnen, sluit deuren en ramen en zet de radio of tv aan'. Dé rimpelbestrijding van de toekomst Zonder inspuiting of chirurgische ingreep, zichtbare vermindering van lijntjes en rimpels. alfred de lange face setting huidverzorging fivisagie kerkstraat 1 3 3764 CR soest 035 6029133 Geheel onterecht is dhr. C. van Breukelen, wonende te Soest geassocieerd met de door mij verkochte besloten vennootschap Cick van Breukelen B.V. welke inmiddels gefailleerd blijkt te zijn. Dhr. C. van Breukelen echter treft geen enkele blaam en heeft hier niets mee van doen, hij is noch eigenaar noch aandeelhouder van deze besloten vennoot schap. Ik betreur het dan ook ten zeerste dat dhr. C. van Breukelen hier geheel onterecht narigheid en hinder door ondervindt. R.A. Slob AUTOBEDRIJF compleet SUZUKl-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Heeft u de nieuwe Gemeentegids Soest 2001 al ontvangen? Voorop staat een prachtige kleurenfoto van zeven vrolijk uitgedoste Gilde- broeders, die hun hoorns tonen als een soort peniskokers tegen de achtergrond van een monumenta le boerderij. Op bladzij 1 staat vermeld dat de uitgever geen enkele aansprake lijkheid aanvaardt voor onjuiste vermeldingen. Zoals gewoonlijk wemelt het boekje, met het motto 'Dat zoeken we even op', van de fouten, maar de verantwoordelijke wethouder weigert af te treden om de blunders en tekortkomingen die erin voorkomen. Twee willekeurige voorbeelden: Op bladzij 26 staat bij een foto van de burgemeester vermeld dat hij lid is van de WD. In mijn exem plaar, dat ik afhaalde aan de balie van het Gemeentehuis, was de VVD doorgestreept en met pot lood gewijzigd in CDA. Het ge rucht gaat dat drs. J.J.L.M. Jans sen (zeg nooit Koos) dat zelf alle maal veranderd heeft, maar dat geloof ik niet. Wel was hij boos en verdrietig en liet hij pagina 26 he lemaal wijzigen door middel van een speciaal inlegvel. Tweede voorbeeld; Op blz. 15 staat een foto van de witte Burght- hoeve aan de Soesterbergweg Wie de drukproeven had moeten corrigeren is onbekend. In zo'n geval wordt in het Gemeen tehuis gewezen naar 'Anton'. Dat is een fictieve ambtenaar, die altijd alle schuld krijgt van de dingen die mis gaan. Of het nu gaat om on beantwoorde brieven, te late mel dingen, om nalatigheden, zaken die vergeten worden: dat heeft An ton gedaan. Wie heeft dat rapport in de onderste la gelegd? Vraag Anton. Wie heeft het licht laten branden? Anton. Door wiens on deskundigheid verliest Soest weer eens een rechtszaak bij de Raad van State of bij de Kantonrechter? Anton. Wie schrijft die flauwe stukjes in de 'Gemeentebode'? Anton. Spel- en taalfouten in ad viesnota's? Anton. Wie verstuurt die afschuwelijke uitnodigingen voor een receptie, die een week la ter worden ingehaald door een keurige kaart met gemeentewapen en brandweerembleem in kleur? Juist ja. Volgens zijn Vlaamse partner Cle mentine komt Anton van het Out placementbureau te Brussel. Hij schijnt binnen de ambtelijke orga nisatie zijn eigen interne adviesbu reau te hebben. Soms kom ik, net als de 270 vaste medewerkers (loonsom 25,5 mil joen), aanfietsen bij het Raadhuis en staat de hele parkeerplaats vol met auto's. Allemaal adviseurs. Daar wemelt het van in ons dorp. Laatst zag ik een personeelsadver tentie met de wenende kop; 'Ge meente Soest, waar hard werken en plezier prima samen gaan'. Ver der noteenle ik in de annonce o.m. - kwaliteitszorgsysteem en ISO- gecertificeerde afdelingen. - beste gemeentelijke web-site en interactieve communicatie. - korte lijnen top-down en bottom- up en veel ruimte voor opleiding en ontwikkeling. - marktgericht salaris en royale adv- en verlofregeling. - pc-privé-projecten, hypotheekre geling, variabele werktijden en be drijfsfitness. - informeel, veel gezellige activitei ten en 'lekker' bedrijfsrestaurant. - actieve collega's van wadlopers, hardlopers, schaatsers tot yoga- gangers. - maandelijkse gemeenteborrel/ frisje en regelmatig uitjes naar b.v. een musical. Anton zit op rozen. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462.3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs n| Open: ma t/m vrij van 7.30-17.00 uur. J

Soester Courant | 2001 | | pagina 3