'Toekomstdiscussie gaat nieuwe inzichten voor beleid opleveren' T HOOGT' Actie Pinokkio van start Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan o/ /c NU KORTING m Van Breukelen J Vast-goed Assurantiën Bedankt O •RTMANN f offe kleding PAGINA WOENSDAG 30 MEI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 Waler: Vlooienmarkt op De Engh College rekent 5 juni op veel belangstelling SB >or verkoopinformati Omwonenden klagen te vroeg over bouwplan bij aankoop van tenminste 2 artikelen van ieder boven de f 100,-. Burg. Grothestraat 7 3761 CJ Soestdijk Laanstraat 65 3743 BB Baarn Gezonde bomen mogen niet gekapt Provincie wil cliëntorganisaties gaan versterken Service bij Schoemaker Communicatie yraag de gratis catalogus aan Bel 035-6022768 of e-mall tulnteak@hotmail.com plan zijn op een op de Ruimtelijke n bedrijfsruimte in kar egd binnen een termij i 2001, eventuele ziern irende diezelfde termijr ilogie en Bouwen (baü NATUURLIJK WONEN SOEST BURG. GROTHESTRAAT IA. SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA feede Pinksterdag is een mooie ïgenheid om een dagje weg te in. Er is daarom 4 juni op het jnemententerrein De Engh een )ienmarkt. Er zal vooral veel iosa, boeken en antiek te vin den zijn, maar ook is er glaswerk, speelgoed, gereedschap en meube len. Naar verwachting zijn er onge veer 160 deelnemers. Kinderen kunnen gratis deelnemen aan de r kleedjes markt. De entree is 4 gul den en voor kinderen van 4 tot 12 jaar onder begeleiding is de toe gang gratis. Voor inlichtingen en opgaven 820343-442962 'De democratie ten top.' Zo omschrijft CDA-wethouder Bart Krol (Ruimtelijke Orde ning) de komende discussie onder de titel 'Toekomstoriën tatie Soest-Soesterberg (TOSS) 2015', die volgende week dins- dag - 5 juni - van start gaat met aflevering 1: 'Ruimte voor wonen en werken'. Volgens Krol is het in Soest nog nooit vertoond dat het gemeentebe stuur eerst de burgers aan het woord laat - wat de bedoeling van het toekomstdebat is - al vorens met het eigen standpunt naar buiten te komen. 'Soms denken we hier in het ge meentehuis precies te weten wat de samenleving wil, maar dat valt misschien wel tegen, aldus de wethouder afgelopen maandag - in een opvallende vlaag van be scheidenheid - tijdens een gesprek met de pers, kennelijk bedoeld om de animo onder de bevolking een waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST /entuele vergunning, kun naking kenbaar maken bi 3760 CA Soest, telefoon ACTUEEL 3S weken na verzending van neester en wethouders van id dat zij een melding in het ijven milieubeheer - hebben iing kan geen bezwaar wor- iriften gesteld bij de desbe- i a verzoek om vergunning in- w pand aan de Oostergracht affset handelsdrukkerij. Aan iden ter bescherming van het p betrekking hebbende stuk- in het gemeentehuis, kamer eek aan de Willaertstraat 49b VERLEENDE SLOOPVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor het slopen van het bedrijfspand Weteringpad 11. De vergunning is verzonden op 28 mei 2001. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift pvilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burge meester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de sloop vergunning worden ingediend. REGIONALE PROGRAMMARAAD EEMLAND Definitief advies inzake kabeldoorgifte basispakket radiozenders, mei 2001 De regionale programmaraad heeft tot taak de kabelexploitant te ad viseren over de samenstelling van het basispakket radio en televisie dat via de kabel wordt doorgegeven. Dit advies behandelt de doorgifte van het basispakket radiozenders. Wettelijk is vastgelegd dat het basispakket 25 radiozenders omvat. Hiertoe behoort het must carry-pakket, bestaande uit een negental zen ders. Bij de samenstelling van het basispakket heeft de Programmaraad een aantal criteria gehanteerd. Deze criteria zijn: Evenwichtige verhouding tussen Nederlandse en anderstalige zenders; Grote diversiteit en afwisseling in het pakket als geheel; Een goed en evenwichtig aanbod voor de diverse doelgroepen in leeftijd en culturele achtergrond; Een behoorlijk bereik op grond van onderzoeken naar luister dichtheid. Bij de totstandkoming van dit advies is rekening gehouden met de Wettelijke eisen (het 'must carry' pakket) waaraan het basispakket moet roldoen, te weten: De vijf landelijke publieke radiozenders; Twee Nederlandstalige Belgische publieke omroepen (naar keuze); Eén lokale publieke omroep; Eén regionale publieke omroep. s bedenkingen tegen het ont- (postbus 2000, 3760 CA, ener van een bedenking daar- aakt. Dit verzoek moet schrif- 'den ingediend. Een ieder kan inbrengen op een openbare ing. De vergunningaanvrager iheid gebruik wilt maken ver- ager en de adviseurs, slechts •edenkingen heeft ingebracht, geweest (tijdig) bedenkingen erp. end, dat bij besluit van 22 mei ig ingevolge de Wet milieube- ergunning voor een inrichting ngelsportartikelen. De inrich- lesbetreffende vergunning zijn :n liggen ter inzage van 30 mei 1 op werkdagen van 8.30 tot st, tijdens de openingsuren. n staat zijn geweest tegen de het nemen van de beschik- ht; werp-beschikking. een voorschrift is toegevoegd voorkomen. rsrechtspraak van de Raad van instellen kunnen een verzoek :oek moet eveneens binnen de rboven genoemde afdeling van oorlopige voorziening zijn grif- afloop van de beroepstermijn, in een voorlopige voorziening. >ek is beslist. :035) 609 36 43. In het definitief advies is dit 'must carry' pakket: 1' 1. Radio 1 2. Radio 2 3. Radio 3 4. Radio 4 Radio 747 AM VRT1 VRT 3 Omroep Amersfoort, Radio Soest, Omroep Spakenburg Radio M •let basispakket wordt aangevuld met 16 door de programmaraad ge flecteerde zenders. De verdeling tussen Nederlandstalige en ander stalige zenders wordt gewaarborgd door de keuze van: k 10. WDR 4 11. BBC 1 12. BBC Worldservice 13. Radio France International 3e keuze voor de overige zenders werd bepaald door andere criteria. Allereerst heeft de programmaraad gekeken naar de zgn. populaire zenders met een grote luisterdichtheid. Gezamenlijk hebben zij een >reed aanbod. 14. Sky Radio 15. Radio 10 FM 16. Radio 538 17. Noordzee FM 18. Radio Nationaal 19. Yorin FM Ee diversiteit in het basispakket wordt verder gekleurd door zenders et een meer specifieke programmering vanuit culturele belangstelling, uziekgenre en leeftijd: 20. Kink FM 21. Colorful Radio 22. Country FM 23. Classic FM 24. Concertzender 25. Golfbreker radio De vele reacties en adhesiebetuigingen ten gunste van Golfbreker Ra dio hebben de Programmaraad doen inzien dat dit station niet in de programmering kan en mag ontbreken. Hoewei de Programmaraad geen zeggenschap heeft over de doorgifte van de overige zeven zen ders, adviseert zij Casema de volgende zenders in het pakket op te ne men, in alfabetische volgorde: Arrow Classic Rock Business Nieuws Radio Eemland FM Love Radio Omroep Amersfoort 2 SLAM FM WDR 3 Casema heeft met de doorgifte van deze 7 zenders ingestemd, waar mee het totale pakket van 32 bekend is. beetje aan te wakkeren. 'Met de TOSS-discussie geven we de bur gers de gelegenheid om mee te discussiëren over fundamentele zaken, maar het is echt niet zo dat we het zelf niet weten of niet kun nen bedenken.' Volgens Krol zou de 'ruimtelijke' discussie bijvoorbeeld kunnen gaan over de bebouwingscontou ren die Soest in de toekomst gaat hanteren. 'Trekken we met z'n allen een dikke rode lijn om de bebouwde kom, en mag daarbui ten dan niets meer gebouwd wor den? Maakt het wel enig verschil of je groen binnen of buiten de bebouwde kom opoffert, of moet je daar ruimtelijk gesproken juist heel anders tegenaan kijken...? Groen voor rood - wat zijn daar van de consequenties? En wat vin den de mensen van de stelling: "zonder rood (bouwen) bloedt het buitengebied dood"? Dat soort vragen willen we graag uitdiscus siëren met de samenleving.' Vol gens de wethouder gaat het beslist om 'meer dan zomaar een vrijblij vende discussie' en kunnen de uit komsten zeker de richting aange ven van de toekomstige ontwikke ling van de gemeente. Meedromen Ook burgemeester Koos Janssen is geestdriftig over de mogelijkheid om betrokken, geïnteresseerde en hopelijk ook nog deskundige bur gers van Soest 'mee te laten dro men' over de ontwikkelingen die Soest de komende vijftien jaar eventueel te wachten (zouden moeten) staan. En mocht dat tot tegengestelde inzichten leiden - wat ongetwijfeld het geval zal zijn - dan is het juist de kunst om tij dens de toekomstdiscussie deze dilemma's met elkaar te confron teren. 'Het principiële verschil is dat we nu eerst de burger aan het woord laten, en dan pas de poli tiek,' aldus Janssen. Het gemeen tebestuur voert weliswaar de regie van de komende discussie, maar dat geldt alleen voor de organisa tie, niet voor de inhoud en de uit komst. De kans dat daaruit nieu we inzichten voor het beleid - op allerlei gebied - zullen ontstaan is door deze nieuwe aanpak veel gro ter, aldus de burgemeester. 'De creativiteit krijgt vrij baan!' B. en W. rekenen op veel belang stelling voor de bijeenkomst van 5 juni - eerst in Aqua Indoor, met o.a. een van de gebroeders Das (futurologen), daarna in het ge meentehuis. Het is een 'opwarmer' voor de reeks van nog eens zes bij eenkomsten die in de komende maanden staat gepland. In decem ber komt er een 'slotdebat', waar in de 'aanbevelingen voor de toe komst' uit de diverse gespreks- avonden worden vastgesteld in een speciaal document. Daaruit kun nen toekomstige bestuurders - om te beginnen de politieke partijen die hun verkiezingsprogramma's voor volgend jaar moeten opstel len - putten. Burgemeester Janssen wees er maandag op dat de TOSS-discus sie ook bedoeld is om de toe komstoriëntaties en 'perspectie ven' op allerlei deelgebieden - o.a. Streekplan, Vijfde Nota R.O., Toekomstvisie Soesterberg, Volks huisvesting, Financieel beleid etc. - op elkaar af te stemmen. The ma's als de toekomst van het ver keer en de cultuur in Soest zijn volgens Janssen ook nog niet goed 'gecommuniceerd' met de bevol king, in elk geval niet intensief met de Soester samenleving - de eigen inwoners - besproken. Daar is TOSS 2015 een mooie gelegenheid voor, vindt hij. Avontuur Soest onderscheidt zich van ande re gemeenten door niet op voor hand met een document op de proppen te komen waarop het geïnteresseerde deel van de bevol king mag 'inspreken', maar ook met zijn thematische aanpak. De samenhang zal er pas achteraf, na afloop, worden aangebracht, en tot zo ver mag iedereen 'ongeremd' meedoen, aldus Janssen. Hij noemde deze aanpak een 'avon tuur'. Volgens de burgemeester hebben al heel wat Soesters posi tief gereageerd op de plannen. 'Sommigen zeggen: hé verdraaid, da's leuk om een avondje aan mee te doen...' Het College doet er alles aan om de publieke belangstelling voor het toekomstdebat te stimuleren. In dat verband wezen Janssen en Krol o.a. op de foto-expositie met plaatjes van 'Soest vijftien jaar ge leden' (als leerzame parallel van 'Soest over vijftien jaar'), die op 5 juni in het gemeentehuis van start gaat, en op de gemeentelijke web site (www.soest.nl. doorklikken naar het TOSS-logo), waar ieder een 24 uur per dag kan meediscus- siëren. Op 22 mei is de Actie Pinokkio van het Vredesplatform Soest ingeluid met een publieks- avond in de raadzaal van het gemeentehuis. Daar sprak de supervisor van het Bosnische kinderdagverblijf Pinokkio, mevrouw Ina Rahmanovic-Ko- ning. Verder werd er bekend gemaakt wat een in stilte ge voerd voorafje op de actie in tussen heeft opgeleverd. Mevrouw Rahmanovic is een met een Bosniër getrouwde Neder landse. Ze is als kindertherapeut werkzaam in het trauma-instituut Vive Zene in Tftzla. Van daaruit werkt zij in Pinokkio, een kinder dagverblijf dat vluchtelingenkinde ren uit Srebrenica en omstreken opvangt. Zij vertelde over de de primerende toestand in het nog al tijd niet stabiele Bosnië. Na de burgeroorlog van 1995 zijn de meeste hulporganisaties afgereisd naar andere noodgebieden, maar de vluchtelingen van toen leven nog steeds in nood. Nu, zes jaar nadien, verschraalt de hoop op spoedige terugkeer die steeds weer beloofd wordt, maar nauwelijks op gang komt. Pinokkio staat in Mihatovici, dat speciaal voor vluchtelingen werd gebouwd. Daar wonen 1300 per sonen in 220 huizen. Om het dorp heen ligt 5 ha bouwgrond waar mensen eigen voedsel kunnen ver bouwen. De werkloosheid is zeer hoog, ver weg de meesten krijgen een minimale uitkering, of zelfs dat niet. Verder verdienen sommigen nog wat bij in de informele econo mie. Veiligheid De kinderen van Pinokkio - de helft zonder vader die 'verdween' na de val van Srebrenica - zijn vrij wel allemaal getraumatiseerd, ook dan als ze hun vader nooit gekend hebben. Ze nemen onbewust vaak trauma's van hun moeder over ('secundaire' trauma's). Velen ko men agressief of juist erg terugge trokken Pinokkio binnen, maar dat verandert geleidelijk tijdens hun verblijf daar. Ze vinden er veilig heid in hun verder erg onzekere bestaan. Ze ontwikkelen zich hier lichamelijk en geestelijk, leren zich uitdrukken in woorden, tekenen en muziek, leren spelen, ook met an deren. Zo worden ze voorbereid op de basisschool. Pinokkio heeft in het dorp Miha tovici een belangrijke plek. Dat werd onlangs nog duidelijk. De wat oudere jeugd doet ook daar wat het overal doet. Het stralend witte gebouwtje was geleidelijk 'opgesierd' met graffiti. Er was een flinke opknapbeurt nodig. De ouders hebben dat in zelfwerk zaamheid uitgevoerd. Het gebouw staat er weer prachtig bij. Zij door braken daarmee de neiging tot in activiteit die in een dorp zonder werkgelegenheid gaat heersen. 40.000 Het Vredesplatform Soest voert actie om Pinokkio tot eind 2004 open te houden en begroot dat daartoe f 160.000,- nodig is. Het begon eind maart met een actie 'onder ons'. Onder het motto 'Ver beter de wereld, begin bij jezelf, stuurde het 400 brieven naar ach terbannen van de in het platform samenwerkende organisaties, zoals Amnesty, Vluchtelingenwerk, de Raad van Kerken. De reactie daar op was buitengewoon hoog. Ei kwamen tot nu toe 120 reacties terug, die samen f 27.000,- in- Kinderdagverblijf Pinokkio in Mihatovici. brachten (gemiddeld meer dan f 220,- per bijdrager!). Uit ande re bronnen is intussen ook al 13.000,- ontvangen, zodat de tel ler nu, nu de actie pas echt gaai beginnen, al op 40.000,- staat. Het Vredesplatform is er trots op! Burgemeester Janssen sprak in zijn slotwoord het voornemen uit Pi nokkio in het gemeentebestuur ter sprake te brengen. Voor wie de Aktie Pinokkio wil steunen volgen hier adres en gironummer: Vredes platform Soest, p/a Minstreelpad 19, 3766 BR Soest; e-mail: jverdonk@euronet.nl; 826022577; postbanknr. (tnv Vredesplatform) 473.49.21. Bedrijven die deze ac tie steunen zijn: Stam autobedrij ven (Soest); Van Zeeland Archi tecten en Adviseurs (Soest); Eemland Beton (Eemnes); Make laars- en Assurantiekantoor Dee- len (Soest); Van Berkum Make laars (Baarn). Gevraagde koopsom 485.000,- k.k. Gevraagde koopsom 1.250.000,- k.k. Nog 1 maisonnette te koop Ereprijsstraat SOEST Aantrekkelijke, goed bereikbare drive-in woning tegenover parkje, vrije ligging en optim. privacy. Op loopafstand van winkels en openbaar verv. Ind.: hal, m.k. (7 gr.) en trapop- gang naar verd. Toegang tot garage m. verwarm., ruime tuink. v.v. loopdeur nr. achtertuin met achterom. Verd.: toilet. Tuingerichte woonk. m. 2 balkons en halfopen keuken. 2e verd.: zeer roy. slaapk. aan tuinkant, ruime voorslaapk., badk. m. dubbele wastafel, ligbad en 2e toilet. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: luxe sanitair, vern. m.k., vern. dakbedekking, dubbel glas, laminaatvloer begane grond en p'itch-pine vloer woonk. Beckeringhstraat SOEST Aan de rand van het industriegebied, aan doorgaande weg gelegen helft van dubbel karakteristiek woonhuis met multi functionele bedrijfsruimte (ca. 250 nV), ruime oprit en tuin (637 m2). Ind. woonhuis: grote L-vormige living met open haard, mod. keuken, bijkeuken, hal, kelder, m.k. en toilet. Verd.: 2 ruime sl.km., overloop, badkm. met douche en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime sl.km. Ind. bedrijfsruim te: bedrijfshal van ca. 240 m2 ind. spuitcabine en magazijn, aparte kantoorruimte, douche- en toiletruimte en cv-installa- tie. Alg.: zowel de woning als bedrijfsruimte verkeren in per fecte staat van onderhoud. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maison- nettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duur zame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souter rain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aan vraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n. Gevraagde koopsom 495.000,- k.k. Huurprijs 55.000,- Veldweg SOEST Jn het centrum van^^yf^Cyi^or m2 grond (erf jfsruimte op ca. 1.100 Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO MAKELAAR Koninginnelaaii 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonKne.nl Tijdens de publieksavond van 22 mei in de Raadzaal las de supervisor van Pinok kio, Ina Rahmanovic-Ko- ning, een ontroerende brief voor. De brief is geschreven door de moeder die de ouders in het Pinokkio-be- stuur vertegenwoordigt en gericht aan Nederlandse steunverleners. De vertaling ervan is verzorgd door Ina Rahmanovic. Beste vrienden, Als vertegenwoordigster van de moeders in het bestuur, wil ik u persoonlijk èn uit naam van alle moeders wier kinderen naar het kinderdagverblijf 'Pinokkio' in Mihatovici gaan, hartelijk be danken voor uw grote steun. Uw gift (het kinderdagverblijf) aan de vluchtelingennederzetting heeft heel erg geholpen te begrij pen, dat we niet helemaal door iedereen vergeten en verlaten zijn. Door de bouw van het ge bouw en door uw actieve deel name aan de gebeurtenissen in Pinokkio hebt u een glimlach teruggebracht op de gezichten van de kinderen, die nu niet meer op straat moeten spelen, maar worden opgenomen in het normale leven, als je dat zo kunt noemen na alle vreselijke ge beurtenissen in de oorlog en na alles wat onze kinderen moeten missen. Er is hun veel ontno men, in de eerste plaats hun va der hun grootste schat). Er wonen verschillende mensen in de nederzetting, maar de pro blemen zijn gemeenschappelijk, d.w.z. vluchtelingenproblemen. Een deel van de bewoners zoekt hoop in verre landen over de oceaan, terwijl een ander deel verwacht terug te keren naar hun huizen en dorpen in Oost- Bosnië. Wij leven allemaal met de een of andere hoop of ver wachting. Velen weten echter niet dat hoop een medicijn is, dat niet beter maakt, maar slechts het lijden langer laat du ren. Werkloosheid is alom tegen woordig bij ons, waardoor wij aangewezen zijn op mensen van goede wil om vol te kunnen houden en geen fouten te maken in ons leven. In de hoop dat u ook verder door zult gaan met het geven van hulp aan ons en aan jullie kinderdagverblijf, danken wij bij voorbaat, De moeders van de kinderen GEVRAAGD VASTTE BEZORGERS Jn Soest voorrte SOESTERÉOOÜRABfT Aanmelden: tel. 6014152 Een drietal omwonenden aan de Dr. De Voslaan heeft te vroeg be zwaren ingediend tegen de bouw van een appartementencomplex in die straat, door Modulus Project ontwikkeling. Bezwaren kunnen namelijk pas bij het college worden gedeponeerd nadat het een uit spraak heeft gedaan over de bouw- aanvraag. Aangezien dit nog niet is gebeurd, zijn de klachten niet-ont- vankelijk verklaard. Naar alle waarschijnlijkheid zal Modulus toestemming krijgen om de appar tementen te bouwen. Het wachten is nog op de eisen die de brand weer aan het gebouw stelt. Nadat het college een besluit op de bouwaanvraag heeft genomen, kunnen de omwonenden opnieuw met hun bezwaren komen. EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Een Soester aan de Eikenhorstweg heeft een kapvergunning aange vraagd voor twee beuken die op zijn perceel staan. De bomen zou den volgens hem ziek zijn en daar om is hij bang dat ze omvallen. Een bomendeskundige van de af deling groen en milieu van de ge meente heeft de beuken nagekeken en gezegd dat ze juist gezond en vitaal zijn, met een hoge levensver wachting. Daarom mogen de twee niet gekapt worden. Ook aan de Wiardi Beckmanstraat is er een aanvraag voor de kap van een eik en een kastanje gedaan. Hoewel buiten de gestelde termijn, kwam er toch nog een bezwaar. De schrijver werd het voordeel van de twijfel gegeven, omdat het paas weekeinde voor vertraging bij de post heeft kunnen zorgen. Het be zwaar is vooral dat de bomen sfeerbepalend zijn voor dit deel van Klaarwater. Naar aanleiding van de brief is ook hier de afdeling groen en milieu op pad gegaan en constateerde dat er voor de eik geen bezwaar is om een kapver gunning te verlenen. Voor de kas tanjeboom ligt dit anders, deze is nog vitaal en vertoont geen achter stand. Daarom wordt ook deze boom niet gekapt. De komende twee jaar stelt de provincie telkens een ton beschik baar voor versterking van cliëntor ganisaties. Het versterken van de positie van cliënten of zorgvragers is één van de speerpunten van het provinciale zorgbeleid. Voor dit bedrag zal een project coördinator aangesteld worden, die de belangen van verschillende cliëntenorganisaties in het integrale regiovisieproces behartigt. De pro jectcoördinator wordt aangesteld bij het Provinciaal Patiënten Con sumenten Platform (PP/CP) en vertegenwoordigt zowel het PP/ CP, het Provinciaal Gehandicapten Platform, de Federatie van Ouder verenigingen, als het GGZ-plat- form en de ouderenbonden. Cliëntenorganisaties willen de in breng van patiënten in de gezond heidszorg vergroten. Zij behartigen belangen (bijvoorbeeld in regiovi sieprocessen), geven voorlichting, ondersteunen cliënten en dragen daarmee bij aan het versterken van de positie van de zorgvrager. De komende jaren is de integrale re giovisie actueel. Zowel de cliën tenorganisaties als de provincie vinden het belangrijk om het ge luid van de zorgvrager in deze vi sie te laten horen. Het PP/CP vindt het belangrijk dat ook de stem van de andere cliëntenorga- nisaties wordt gehoord. De coördi nator krijgt de taak alle standpun ten van de verschillende organisa ties samen te bundelen en die om te smeden tot een gezamenlijk standpunt. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke 1 apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ewpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5