[anden schudden van kampioenen SOEST1 CXJURANT Volksverhuizing bij S.O. Soest Olympische Spelen bij SEC Recorddeelname bij Eldorado FREELANCE SPORTVERSLAGGEVER m/v GEZOCHT I [andbaltalent op Achtbaan 20ste Avondfietsvierdaagse PAGfc rWÖENSDAG 6 JUNI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 11 r een ïdig beeld onze collectie ituren oon even iskomen vww.bcnsoest.nl eerste plaatsen bij Smeeing/BDC ATLETIEK BRIDGE Driemaal is scheepsrecht voor bridgers TRLATHLON Dennis Moerman naar WK triathlon voor militairen Maandag 18 tot en met donderdag 21 juni ZWEMMEN Clubrecords VISSEN Kik van de Hoef Duivenberichtenjj soesterScoorant VOETBAL Van den Broek met snelle tijd in voorhoede VOETBAL Jeugdkamp (9-10 juni) ook voor niet-leden VOETBAL Twaalf uur lang springen aan de Bosstraat PAARDENSPORT Iets voor jou? DAMMEN Roel Boomstra op NK sneldammen DVS-toernooi Snackbar open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Tevens verzorgen wij al uw CATERING Cofetotio en Eethuis nterrein Noordschil kantoorruimte (oopmanshuys" bereikbaarheiden aal verhuurbaar vloeroppervlak van igen verdeeld: eerste verdiepinQ- 525 m' kantoorruimte. De mogelijk! circa 525 m2. De aanvangshuurpL vooruitbetaling per kwartaal te vol- rvicekosten verschuldigd ter grootte umentatie op ons kantoor op te vra- entatie op ons kan- 09.30 uur ben ik op de de bushalte) betrokken hand gelopen verkeers tek geweld is gebruikt, torval worden dringend ct op te nemen met rij J.P. IJsselstijn, 6018193. bedrijf Van Breukelen nlaan 7 test -601 82 67 - 602 66 25 eukelen@worldonline.nl particulieren no.a. en sierpleister gepleisterd of geschuurd I lepleisterd en geschuurd van wanden en plafonds 1 Bij VVZ'49 werd donderdagavond een nieuwe tactiek uitgeprobeerd, klle spelers van de selectie stonden namelijk op één lijn. Het was geen 'ondst van trainer Steef van der Oosterkamp, maar van de regisseur van ie receptie die ter gelegenheid van het kampioenschap in de tweede klas- hé werd gehouden. Vlak voorspelers en begeleiders stonden supporters en mildere gasten ook al in de rij om de handen van de kampioenen te schud- men. Un de kantine aan de Eemweg was ook een spreekkoor samengesteld, dat Westond uit voorzitter Marcel Kramer, Sportraad-bestuurslid Cees Verkerk en sportwethouder Harry Witte. De laatste had op zaterdag 5 mei een pre sentatie over de nieuwbouw van het clubhuis van S. O. Soest laten schie ten om in Ermelo getuige te kunnen zijn van de beslissingswedstrijd tus sen VVZ'49 en Zuidvogels (4-2). Witte daagde de aanwezigen lachend uit door op te merken, dat de zege niet verdiend was geweest, mede door dat Zuidvogels (dat later via de nacompetitie naar de eerste klasse promo veerde) in de slotfase een 3-0-achterstand bijna teniet had gedaan. Het boegeroep was niet van de lucht, maar Witte kreeg de zaal stil door te ver klaren dat het met de uitbreiding van het VVZ-gebouw wel goed komt. Achtbaan krijgt wellicht neer dan gemiddelde belang stelling van Smeeing/BDC, tvant zowel bij de meisjes als de Ijongens werd ze kampioen van Soest. Dat betekent dat de [school volgend jaar mag deel nemen aan de provinciale titel strijd. handbaltalenten uit groep 7 ■kwamen twee weken geleden in ■actie op het terrein van Smeeing/ BDC aan de Henriëtte Blaekweg. I Vorige week werd in deze krant bij Ide foto van het toernooi vermeld Idat Smeeing/BDC kennelijk J(weer) de uitslagen was kwijtge- I raakt. Niets was minder waar. De gegevens waren wel degelijk ver- stuurd, maar door een file op de j digitale snelweg kwamen ze pas na de deadline van deze krant binnen. Waarvan acte. Aan het toernooi werd meegedaan door zeven basisscholen die in ver schillende leeftijdscategorieën teams hadden ingeschreven. De Achtbaan kaapte nog meer eerste prijzen weg, want zowel groep 3 als groep 4 schreef het toernooi op haar naam. In de andere poule ze gevierden de Insingerschool (groep 3) en de Ludgerusschool (groep 4). In deze poules werd met ge mengde teams gespeeld, net als bij groep 5 die over twee poules was verdeeld en waar in poule E De Achtbaan als winnaar uit de bus kwam. In poule F ging het tussen wederom De Achtbaan en de Lud gerusschool. Beide ploegen had den evenveel punten, terwijl ook het doelsaldo identiek was. De lei ding van Smeeing/BDC besloot beide formaties tot winnaar uit te roepen. Bij de groepen 6 ging de zege naar de Desmond Tutuschool (meisjes) en de Da Costaschool (jongens). Voor de derde achtereenvolgende naai zijn de heren Kelderman en Swaalf clubkampioen van BC ONI [geworden. Het tweetal werd vori ge week gehuldigd en ontving een beker. In de B-lijn ging de eerste [prijs naar de dames Pronk en Si- nons en in de C-lijn wonnen de lieren Krol en Stals. De wintercompetitie van ONI zit maar gisteren is een begin gemaakt met de zomerdrives die 2 dinsdag vanaf 19:30 uur in De .ank aan de Soesterbergsestraat worden gehouden. Niet-leden fkunnen hieraan meedoen voor 4 ilden per paar. Wie na de zomer- Brives lid wordt, krijgt de entree gelden in mindering gebracht op 'de contributie in het eerste jaar. meer informatie kan men ■recht bij Diny Vlastuin £85412761. Schieter-lid Dennis Moerman plaatste zich in Zundert voor de WK triathlon voor militairen die begin juli in Slovenië plaatsvinden. Hij kwalificeerde zich met een tijd van 2.15. Ter voorbereiding op het WK mag hij deelnemen aan een wedstrijd in Letland. Met een tweede plaats in de kwart triathlon van Woerden kan Anne- marie Arkema terugzien op een succesvol Pinksteren. Het Soester- bergse lid van De Schieter vol bracht de wedstrijd in 2 uur, 24 minuten en 15 seconden. Cathy Rider (2.26.26) viel net buiten de prijzen. Bij de heren was in 2.06 Huub Stammes de snelste van de Soes- ter club. Achter hem finishten Gerrit Willigenburg (2.24) en Fred ter Horst (2.35) Voor de 20s,e keer wordt in Soest de avondfietsvierdaagse gehouden. Dit jaar kunnen de deelnemers van maandag 18 tot en met donderdag 21 juni elke dag een tocht door de om geving van Soest maken over ongeveer 25 kilometer. Garant voor de organisatie staan wederom Tempo Toer en Hoog vliet Supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat, waar elke dag tus sen 18:15 en 19:00 uur kan wor den gestart. De finish is op maan dag, dinsdag en woensdag bij de toerfietsclub aan de Industrieweg en op donderdag bij Hoogvliet, waar ook de prijsuitreiking zal zijn. Iedere avond krijgen de fietsers een vraag en wie vier goede ant woorden geeft, maakt kans op één van de vele prijzen. Deelnemerskaarten kosten 6 gul den (2,50 gulden t/m 12 jaar) en zijn verkrijgbaar bij Hoogvliet, de Primera zaken aan de Zuidprome nade en de Tamboerijn, Van Ho- moet aan de Van Weedestraat, Haico aan de Beukenlaan en de Fietsshop aan de Rademakerstraat in Soesterberg. Vrijdag 1 juni werden in Aqua In- door de Zomer-Kikker-Kam- pioenschappen gehouden; waarbij alle zwemmers zich mochten in schrijven op 2 afstanden. Dit resul teerde in vele persoonlijke records en maar liefst 9 clubrecords. Club records waren er voor Sven van Zanten op de 200 meter school, Maaike de Boer op de 100 meter vlinder en 200 meter rug, Eline Schoenmaker op de 200 meter vlinder en 200 meter school en voor Stephanie Epskamp op de 200 meter vlinder. Deze wedstrijd was voor veel zwemmers een goe de oefening voor de Kring Speedo Finales, het NK Junioren of NK Speedo, die deze maand zullen plaatsvinden. Wind zorgde zaterdag voor nogal wat golfslag op de Vuntusplas in Loosdrecht, toch hengelden leden van De Snoekbaars er 223 vissen uit. Het meest succesvol daarbij was Kik van de Hoef met 23 vang sten en een totale lengte van 4.12 meter. Gert van Drie kwam dicht in de buurt met 3.90 meter en op de derde plaats eindigde Melis van Twillert met 2.73 meter. Wedvlucht: Morlincourt; af stand: 332 kilometer; wind: noordwest. PV DE ZWALUW Gebr. de Bruin 1, Comb. De Bes-De Bree 2, R. v. Hornsveld 3, J. v.d. Bra- kel Zonen 5, G.M. Schimmel 6, R.W. Grift 7, V. Es Rijksen 8, Comb. van Egdom 16. L. Vogel 18, H. Toonen Zoon 20, Weldink V. Hengstum 21, R. v. 't Net 22, H. Wolf- sen 24, Patrick Ingrid 36, J. Ben schop 37, S. v.d. Heiden 38, R. Eimers 44, P. Kanters 47, Th. Wigtman 50, V. Ginkel Kanters 52, A. Teunissen 65, E. v.d. Brakel Zonen 75, A. Rook- huizen 81, C. Kamphorst 90, R. Vos kuilen 97, H. Vonk 102, A. Hooijer 124, De Bruin V. Arnhem 130, H. Vos 166, J. Van Dijk 190, J. de Jong 205. PV DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1, Altenaar/Reijerse 2, J.J. Beijer 3, Comb. Westerveld 4, J. v. Groningen 8, J.C. Wijnands 9, Vaes- sen/Veenendaal 10, Comb. Zijtveld/ Krol 13, A. Dijkstra 24, R. v. Groenes- tein Zoon 32, J. Kortland Zoon 41, H.C. Rauch 42, B. v. Gardingen 59, L. Lamers 68. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Drie keer is scheepsrecht moet at leet Dick van den Broek gedacht hebben toen hij voor de derde maal aan de start stond van de Til burg Ten Miles. Zijn twee eerdere deelnames leverden geen goed re sultaat op, ditmaal wel degelijk. Trainer René van Zee was speciaal voor deze wedstrijd vanuit Oos tenrijk afgereisd om zijn pupil te begeleiden in deze sterk bezette wegwedstrijd. Van Zee zag zijn pupil onder de zware omstandig heden van regen en sterke wind rustig van start gaan. Van den Broek koos voor de groep achter de koplopers. Dit bleek een zeer gelukkige keuze, hoewel het aanvangstempo erg hoog lag. De Soester liep op 7 ki lometer weg van zijn groep die nog maar uit twee buitenlandse atleten bestond. De kopgroep bleek ech ter iets te ver verwijderd, waardoor de ingezette versnelling net te laat kwam. Dick finishte in een zeer snelle tijd van 49.13 en was daar mee de vierde Nederlander die over de streep kwam. Door deze uitstekende klassering staat de 30- jarige Van den Broek nu tweede in het klassement van het nationale circuit, waarin de zes beste weg wedstrijden van Nederland zijn opgenomen. Gerenommeerde at leten als Greg Van Hest, Luc Krot waar en Marco Gielen zijn nog achter Van den Broek geklasseerd. Eva Janssen In de derde wedstrijd van het na tionaal baancircuit over 1500 me ter kwam Eva Janssen als tweede over de meet. In Hengelo begon ze met de snelste tijd achter haar naam aan de wedstrijd. Janssen werd in de laatste 200 meter inge haald door Iris Wullems die won in 4.28.97, Janssen moest een kleine seconde op de winnares toegeven: 4.29.79. Een complete volksverhuizing heeft in mei plaatsgevonden op de Bosstraat-Oost. Hoofdklas ser S.O. Soest zag een compleet elftal vertrekken (of stoppen), maar begroette tien nieuwe spelers. Tot die laatste groep behoren Mo hammed Akhraoudi (afkomstig van Holland), Marco Lam en Mar- tijn Schonewille (beiden FC Hil-' versum) en Wresch Koroglu (VRC). Van Pascal Wassink, Ste- fan van Wijk, Dennis van der Horst, Seyit Akili, Ramon Stof- mèel en John van Sliedregt was al bekend dat ze een blauw shirt gaan dragen. Een handvol Soesters stopte bij hun club. Het gaat om Martijn Sta lenhoef, Jeroen van Veenendaal, Paul van der Grift, Paul Hilhorst en Peter Wolfsen (hij gaat door bij WZ'49), allemaal jongens die ongeveer een decennium veel be tekenden voor de club en de glo riejaren actief meemaakten. Ook Jelle Huizenga zette een punt ach ter zijn voetbalactiviteiten, terwijl Christiaan Brons na een jaartje Soest naar Huizen vertrekt. Mark van der Lee hield het evenmin lan ger dan één seizoen vol en speelt na de zomer voor WOG. De neefjes Loukili zien ze ook niet meer terug, hooguit als tegenstan der. René de Bree hield het aan zienlijk langer vol en was vijf jaar lang de vaste libero. Die functie gaat hij nu uitoefenen bij Sparta Nijkerk. Bij de vorige club van oud-Soest trainer Peter Visee (hij wil zijn trai- nersdroom vervullen door - met Spakenburg - Nederlands amateur- kampioen te worden) wordt De Bree teamgenoot van Richard Rademaker die na twee jaar WZ'49 de Eemweg verlaat. De. kampioen van de tweede klasse 'verloor' verder alleen doelman Mare Brouwer die stopt. Zijn plaats wordt mogelijk ingenomen door Pascal Kamerbeek die de overstap van Hees waagde. Ande re nieuwkomers aan de Eemweg zijn Eddy van de Heijden en Jack Blauw (beiden HVC), Barry van de Brink (Veensche Boys), Stefan de Koning (Hoogland) en de eer dergenoemde Peter Wolfsen die daarmee in de voetsporen treedt van zijn oudere broer Ton die be gin jaren negentig van de Bos straat-Oost naar de Eemweg ging en daar inmiddels in het tweede speelt. Ook Jeroen van Dorresteijn van SEC-zondag gaat naar VVZ'49, maar zal in een lager team uitko men. SEC-zaterdag zag keeper Ronald de Kruyf naar WZ'49 gaan en Saric, Justin Loog en Cor van Meteren naar Hees. SEC-zon dag kreeg Robert van Doorn van Soest erbij en stond Mescut Tun- cay af aan de zaterdagtak. Wie dacht dat nog drie jaar moet worden gewacht op de volgende Olympische (Zomer)Spelen, komt bedro gen uit. Zaterdag 9 en zondag 10 juni is de volgende editie al, bij SEC op de Bosstraat-West. De voetbalvereniging houdt dan het jaarlijkse jeugdkamp waaraan wederom ook niet-leden kunnen deelnemen. Thema van de twee sportdagen zijn de Olympische Spelen. Zes onderdelen staan er op het programma: een storm baanrace, een voetbalparkoers, een grote waterbak, een skelterrace, 1 tegen 1 voetbal en golf. Natuurlijk worden ook diverse voetbalactiviteiten gehouden. Voorbeelden daarvan zijn voetbal toernooien met en zonder ouders en de penaltybokaal, waarvan zon dag de finale wordt gehouden. De Olympische Spelen worden zaterdag om 10:30 uur op specta culaire wijze gestalte gegeven door parachutisten. Zij landden om on geveer 10:30 uur op het hoofd- veld, waar burgemeester Koos Janssen vervolgens het Olympisch vuur zal laten ontbranden. Daarna kan de sportieve strijd om de me dailles losbranden, maar ook bij SEC geldt: meedoen is belangrij ker dan winnen. Op veld 3 van SEC (achter de hoofdtribune) worden legertenten geplaatst, waar de deelnemers aan en begeleiders van het jeugdkamp van zaterdag op zondag zullen overnachten. Voor ontbijt, lunch en diner wordt gezorgd door de voetbalvereniging. Zaterdag zijn de activiteiten van 10:30 tot 20:30 uur, zondag van 8:30 tot 15:30 uur. Deelname aan het jeugdkamp kost 17,50 gulden per persoon, inclusief onder meer een t-shirt. Wie zich nog wil opge ven, kan zich zaterdag 9 juni om 9:30 uur op de Bosstraat-West melden en laten inschrijven. Een vreugdesprong kon maan dag worden gemaakt bij Eldo rado. De manege aan de Bos straat boekte een recordaantal deelnemers voor de jaarlijkse paardensportdag die vanwege de MKZ-crisis op Koninginne dag moest wonlen Gekoesterd door de zon of stamp voetend van de kou en weggedoken onder een paraplu langs de voetbal velden om hoofd- en eerste klasseclubs aan het werk te zien. In de knusse sportzaal de Bunt of de gezellige sporthal Beukendal genieten van volleybal en handbal op eerste divisieniveau. Beleven hoe de hockeyers, de basket ballers en andere sporters hun wedstrijden spelen en daar vervolgens objectief verslag van doen. Bellen met trainers en spelers. Interviews afnemen. Contacten leggen en onderhouden met mensen. Proberen nieuwtjes op te vangen en te onthouden. verschijnt elke woensdag om het plaatselijk nieuws bij meer dan tienduizend abonnees thuis te brengen. Ter ondersteuning van de (sport)verslaggeving zoekt de sportredactie van de Soester Courant een Wij zoeken iemand die thuis is in de Nederlandse taal en de (Soester) sportwereld en die het niet erg vindt om in de weekeinden en eventueel op maandag een poosje van huis te zijn. Desgewenst kunnen de artikelen thuis worden geschreven. Over welke sporten je gaat schrijven en welke financiële vergoeding daar tegenover staat, daarover treden we graag met je in overleg. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan vóór donderdag 14 juni een schriftelijke reactie met c.v. naar de sportredactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest of e-mail: soestcrt@wanadoo.nl Voor meer informatie kan contact worden opgenomen metJohan van Beek, tel. 601 41 52. Met 250 combinaties was het veld dichter bezet dan in voorgaande jaren op 30 april, toen meestal zo'n 200 paarden, ruiters en ama zones de bak ingingen. Volgens Jan Kraaij jr. was de extra grote belangstelling het gevolg van onder meer het feit dat er de laatste maanden nauwelijks of geen hippi sche activiteiten konden worden gehouden vanwege het risico van verspreiding van het MKZ-virus. Eldorado, dat het programma al had klaarliggen, kon daarom ont zettend veel deelnemers begroeten die werden gadegeslagen door een grote schare supporters en belang stellenden. Om kwart over negen 's ochtends werd het eerste paard aangespoord en pas om kwart over negen 's avonds waren de wedstrij den ten einde. Het springconcours bestond uit de categorieën 60, 80, 100 en 110 centimeter, waarvan sommige ook voor pony's. Een ander record, van de hoogste sprong, werd overigens niet verbe terd. Jacqueline Pashley ('eigen kweek' van Eldorado) en Julian Kraaij (familie van) moesten de strijd bij 1.80 meter staken. De bodem was iets te zacht om over de 2 meter te kunnen springen en bovendien viel aan het eind de schemer in. Jan Kraaij jr. toonde zich bijzonder tevreden met het verloop van de paardensportdag. 'Het was enorm gezellig en het zag zwart van de mensen. Daarnaast waren er veel collega's uit de buurt en als je die allemaal op één plek hebt, is dat natuurlijk ook heel leuk.' Maar liefst 250 combinaties de den mee aan de (uitgestelde) sport dag bij manege Eldorado. Het duurde twaalf uur voordat alle ca tegorieën waren afgewerkt. Foto: Herman van Dam De paardensportdag bij Eldorado zal volgend jaar gewoon weer op Koninginnedag worden gehouden. 'We doen het nu al zo'n vijftien jaar op die dag, dus ik wil daar niet van gaan afwijken, nu we een keer op Tweede Pinksterdag zoveel toe loop hadden. Ik hoop dat er op 30 april weer zoveel mensen komen.' Roel Boomstra uit Soest heeft zich gekwalificeerd voor het Neder lands kampioenschap sneldammen voor welpen. Het jeugdlid van DVSB werd onlangs provinciaal kampioen en mag zaterdag 9 juni met 23 concurrenten om de vader landse titel spelen. In de voorronde moet hij het op nemen tegen vijf andere jongens. Eindigt hij bij de beste twee, dan volgt 's middags de finalepoule. Het toernooi wordt gehouden in Loenen a/d Vecht, waar de plaat selijke club het 75-jarig bestaan viert. Boomstra is niet de eerste DVSB- er die hoge ogen kan gooien. In het verleden sloegen Robert Jan Sall en Michael Bakker een goed figuur op de NK sneldammen. Ben je 5 - 12 jaar, kom je zaterdag vanaf 9.30 uur inschrijven bij v.v. SEC aan de Bosstraat West. Het programma begint om 10.30 uur en het inschrijfgeld is 17,50. Je mag blijven slapen in echte legertenten. Vergeet je slaapzak en luchtbed niet. Thuis slapen mag natuurlijk ook. Tot ziens bij SEC!!!!! Van 13:30 tot 18:30 uur wordt za terdag 9 juni zaalvoetbal gespeeld in sporthal Beukendal door een groot aantal coryfeeën, onder wie enkele internationals van het over dekte voetbal. Ze doen mee aan het toernooi van DVS dat voor de 15e keer wordt gehouden. De toe gang tot de wedstrijden is gratis. Dagschotels woensdag Speklap met aardappel schijfjes en rode bietjes donderdag Lekkerbekje met aardap pelpuree en worteltjes weekend Lamskoteletjes met pommes parisiennes en boontjes maandag/ dinsdag Gesloten Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37

Soester Courant | 2001 | | pagina 11