Veel muziek, mode en evenementen ervaring' De 'ultieme motor Restaurant Bauers 12V: JvMAt Politiek geeft CV V-systeem het voordeel van de twijfel ^andmacht en arbeidsbureau organiseren open dag 0 Ikids wearl W |J ffraruj tot ziend bij Ijleniijn g Tijdens MotoraiLive 2001 SOESTER COURANT Heren kapsalon Marcel Nieuw 'openbaar vervoer' per 1 januari Workshop over internet voor 55-plussers PAGINA 13 WOENSDAG 6 JUNI 2001 Motorrijden wordt steeds populairder Vaders kunnen met korting naar MotoraiLive 2001 lo^LiwaaxF^jja-SvB Geirettome -tm-womu// Van 15 tot en met 17 juni MotoraiLive 2001 in Gelredome Saterdag 16 juni in Amersfoort iïit 0. *25% KORTING op alle zomerschoenen 0 50% KORTING op alle zomerjacks 50% KORTING op broeken, truien en shirts, in onze aanbiedingshoekü X 0$. Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid (035 - 603 55 46) »Ao IkA* tAa .IfAj _MA«. L JfM- JA. Behandeling volgens afspraak. BEETZLAAN 89, SOEST Telefoon 601 64 50 Er is nog plaats op de (voorlopig laatste) workshop internet in de openbare bibliotheek, op dinsdag 12 juni van 9:30 tot 12:00 uur. 'Kennismaken met internet voor beginners' heet de cursus die spe ciaal bedoeld is voor mensen van 55 jaar en ouder die geen ervaring hebben met computers. Men leert hoe men met internet kan werken, wat de mogelijkheden zijn en zoekt naar informatie op World Wide Web. De workshops duren 2,5 uur. Na een theoretisch gedeelte kan men zelf aan de slag. Er wordt gewerkt in groepen van maximaal 10 per sonen. De kosten zijn 50 gulden voor leden van de bibliotheek en 60 gulden voor niet-leden. Aan melden kan bij de inlichtingenba lie van de bibliotheek aan de Wil- laertstraat. Soest gaat per X januari vol gend jaar meedoen aan een nieuwe vorm van openbaar ver voer: het CW (Collectief Vraagafhankelijk Vervoer). Wie daarvan gebruik wil ma ken hoeft maar te bellen en dan rijdt er als alles goed gaat ten minste op de afgesproken tijd een busje of een taxi voor de deur. Vooral voor ouderen en gehandicapten zou het nieuwe bus/taxisysteem een uitkomst moeten zijn. Maar ook 'gewo ne' reizigers kunnen et gebruik van maken; ze betalen dan wel een fors bedrag: drie gulden per strip. Volgens de Adviesgroep Gehandi capten Soest (AGS) zal het nieu we systeem in theorie perfect kun nen werken. De mindervalide ge bruikers hoeven straks maar 0,80 per strip te betalen. Toch is men er in die kring ook niet echt gelukkig mee, omdat de kosten voor een belangrijk deel worden weggehaald bij de vervoersvergoeding die min- dervaliden (op basis van de WVG) nu nog ontvangen. In Soest gaat het daarbij om 555 WVG-ers, zo als AGS-woordvoerder Chris Schrijver vorige week aan de raadscommissie Welzijn duidelijk maakte. Die krijgen weliswaar in ruil daarvoor alvast ook 100 gratis ritten aangeboden, maar dat is vol gens Schrijver dus min of meer 'een sigaar uit eigen doos'. Hij pleitte ook voor een mogelijkheid om sancties op te leggen aan de nieuwe vervoerders, als die in ge breke blijven door te laat te komen (wat elders strijk en zet schijnt te gebeuren). Bij een bezoek aan een bruiloft of begrafenis is dat heel vervelend, aldus Schrijver. De politiek had alle begrip voor de bedenkingen van Schrijver, maar was vooral blij dat wethouder Har- ry Witte de moeizame onderhan delingen met de andere partners in het systeem (Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Nijkerk en Woudenberg) tot een goed einde heeft gebracht en daar bij de Soester seniorenbus heeft weten veilig te stellen. Als het mis lukt kan Soest zonder veel schade ook wel weer uit het systeem stap pen. 'Wij hebben er nu wel ver trouwen in,' aldus Els de Waard (CDA). 'Laten we het maar gaan proberen en kritisch volgen.' Vol gens haar zou het CW-systeem in Veenendaal al wél zonder klachten werken. Het nieuwe systeem is in zekere zin een 'doekje voor het bloeden' nu het oude bussysteem op de tocht is komen te staan en er bin nenkort fors gesneden gaat worden in de busbediening. Volgens Wil Stekelenburg (PvdA) werkt het elders, waar het al is ingevoerd, lang niet volmaakt. Het regent her en der bijvoorbeeld klachten over te laat komen en in sommige plaatsen zijn de ziekenhuizen er zelfs al helemaal op ingesteld dat bezoekers/patiënten met de CVV- bus/taxi minstens een kwartier te laat arriveren. Ze betwijfelde ern stig of het nieuwe vervoer ook echt wel 'voor iedereen' bereikbaar is, 'tenzij je je beurs trekt...'. De andere fracties konden verder wel met het voorstel uit de voeten. De meeste woordvoerders drongen nog wel aan op een duidelijke klachtenprocedure, want - zoals Rolf Jan Sielcken (D66) veronder stelde - de vervoersondememers verdienen er niet echt veel aan en zullen dus weJ willen 'knijpen' op de voorzieningen... De aangekon digde evaluatie (na drie jaar) ziet de politiek met grote interesse te gemoet, mits daarbij ook de ge bruikers worden betrokken en de zaken niet alleen 'bestuurlijk' wor den behandeld. De wethouder nam de compli menten voor zijn onderhandelings resultaat graag in ontvangst. Hij vond dat er voor wat betreft de WVG-regeling een behoorlijke tussenoplossing gevonden was. Hij gaf toe dat het in 80% van de ge meenten waar het nieuwe systeem is ingevoerd nog niet geweldig werkt, maar ging ervan uit dat het in Eemland allemaal wel in orde zou komen. 'En zo niet, dan kun nen we er t.z.t. ook weer van af.' Vervoersambtenaar C. Papjes gaf de commissie overigens weinig hoop op een niet-goed-geld-terug- garantie van de kant van de ver voersondememers. Volgens hem trekken ze zich bij de NS, die zo'n regeling wél kent, daarover intus sen de haren uit het hoofd... Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant De emotie van het motorrijden sluit perfect aan bij de wens naar vrijheid en de mogelijkheid om je individueel te onderscheiden. Deze constatering doen respec tabele trendwatchers al enige tijd. Dat zij gelijk hebben, wordt inmiddels duidelijk uit harde cij fers. Zo publiceerde het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen onlangs haar 2000 jaarcijfers. Daaruit bleek dat het aantal men sen dat een motorrijbewijs had aangevraagd met 30 procent is gegroeid in 2000. Vooral jonge mensen maken die keuze. Uit de verkopen van nieuwe en ge bruikte motorfietsen komt ook bewijs voor de stelling. In 2000 werden bijna 20.000 nieuwe mo torfietsen verkocht, een record aantal. Ine Cup, secretaris Gemotoriseerde Tweewielers bij de RAI Vereniging, ziet de populariteit van motorfietsen alleen maar verder stijgen. "Aan de ene kant groeit het aanbod van motorfiets-mo dellen alleen maar verder. Hierdoor is er voor iedere consument een pas sende motor te vinden. De groep men sen die een motor wil berijden, of het nu voor woon-werk-verkeer is of in vrije tijd zal daardoor alleen maar verder groeien." De groeiende populariteit van motoren valt ook te verklaren uit het groeiende verkeersaanbod in Neder land. Overvolle wegen en steden zor gen vrijwel iedere dag voor veel vertra ging. Met een motorfiets ben je in het drukke verkeer veel flexibeler en snel ler op de plaats van bestemming. De nieuwste generatie motorscooters is wat dat betreft een prima optie. Je hebt alle voordelen van een motor en al het gemak van een scooter. De regelmatig gehoorde klacht dat het Nederlandse weer zich slecht leent voor motorrijden, wuift Cup weg. Slechts 5 procent van de tijd regent het in Neder land. En als het dan al een keer regent dan is er tegenwoordig prima motor- kleding die optimale bescherming biedt, "Motorrijden wordt in Nederland ge woon populair omdat het fantastisch leuk is om op een motor te rijden", al dus Ine Cup. Zondag 17 juni is het Vaderdag. En wat is er nu leuker voor Va der dan tussen 11 en 18 uur een bezoekje te brengen aan de MotoraiLive 2001 in Gelredome te Arnhem. Met het verspreiden van zo'n 200.000 boomerang- kaarten maken de organisatoren van het nieuwe motor- en scoo terevenement het ook wel heel aantrekkelijk voor alle Neder landse vaders. Want elke kaart bevat een kortingscoupon, waar mee 10 procent korting op het entreebewijs kan worden verkre gen. De boomerangkaarten staan binnenkort in alle Grand- café's en andere horecagelegen heden. Voor iedereen die nog op zoek is naar een origineel cadeau: Haal een kaart op, doe hem in de post of stop hem in een enveloppe en regel een bezoek aan MotoraiLive op zondag 17 juni 2001En eenmaal aange komen, dan kan vader op een mo tor- of scooter stappen op één van de testcircuits, hij kan gaan kijken naar demonstraties en stuntteams bewonderen. Of hij geniet van de optredende artiesten. En wie weet wint hij wel een motor of een scoo ter in de quiz, die dagelijks op de MotoraiLive 2001 wordt gehouden. Koninklijke Landmacht ^eft veel behoefte aan nieuwe fcdewerkers. Daarom organi st dit krijgsmachtondenieel nen met Arbeidsbureau iiersfoort een open dag. Dit ^nement vindt zaterdag 16 |i tussen 11:00 en 16:00 uur pteats in en om het arbeidsbu reau aan de Stadsring 75. De Koninklijke Landmacht is een veelzijdige werkgever. Naast ge vechtsfuncties kent dit bedrijf bijna alle beroepen die ook in de burger maatschappij voorkomen. Voor ie dereen tussen de 17 en 35 jaar zit er dus wel iets passends tussen. Werken bij de landmacht is niet alleen afwisselend, maar ook zin vol. Het krijgsmachtonderdeel is mmers geregeld betrokken bij in- -rnationale vredesacties en hulp- cties in eigen land, zoals bij de "KZ-crisis. ezoekers aan de open dag kun- en deelnemen aan diverse activi teiten. Bijvoorbeeld 'abseilen' van het arbeidsbureau. Of met eigen ogen zien hoe een modern mobiel communicatiecentrum werkt, dan wel een wond schminken en ver zorgen. Ook zal de landmacht di verse voertuigen tonen. En wie honger heeft kan een broodje nut tigen dat door landmachtkoks wordt bereid in een mobiele keu ken. Belangstellenden kunnen op zater dag 16 juni volop informatie krij gen over werken bij de Koninklij ke Landmacht. Legervoorlichters geven individueel antwoord op alle vragen. Verder zullen er in groeps verband diverse presentaties ge houden worden waarin alle aspec ten van de landmacht aan de orde komen. Uiteraard zijn er ook de nodige video's over de landmacht te zien. Opleiding ROC ASA presenteert tijdens de open dag een eenjarige opleiding die samen met de Koninklijke Landmacht is ontwikkeld. De scholing is voor jongeren vanaf 16 jaar die belangstelling hebben voor werken bij de landmacht, maar nog te jong zijn. De opleiding be staat uit drie onderdelen. Als eer ste is dat kennismaking met de landmacht. Verder staat er veel sport op het programma. Ten slot te halen de cursisten ook een cer tificaat waarmee ze in het leger aan de slag kunnen: algemeen be veiligingsmedewerker, horeca-as- sistent, administratie of zorg. MotoraiLive 2001 wordt gehouden op 15,16 en 17 juni. Openingstijden: Op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni is het evenement geopend van 10 tot 21 uur. Op zondag 17 juni zijn de kassa's open van 11 tot 18 uur. Entreeprijzen: De entreeprijs voor Iedereen ouder dan 14 jaar en ouder is 30 gulden. Kinderen van 6 tot 14 jaar mogen voor half geld (15 gulden) naar bin nen. En iedereen onder de 6 jaar mag zelfs helemaal gratis naar binnen. Deze maand is het twaalf en een half jaar geleden dat Res taurant Bauers - het bekende etablissement aan de Burge meester Grothestraat 55 - vol gens de nieuwe, succesvolle formule van start ging. Bauers is sindsdien een vooraanstaan de plaats in de Soester horeca- wereld blijven innemen. Al voor 1 december 1988 was het restaurant alom bekend, o.a. als 'het Boertje' en 'Bauer's Stüberl'. Op de genoemde datum namen Martin de Jong en zijn compagnon de zaak over en ze wisten - bijge staan door 'good old' Jan Valk en Tera Tak, die na een uitstapje naar Hilversum sinds enkele jaren terug is, - het restaurant tot nieuwe bloei brengen. Ook kok Alex Plaisier en Joost Hartman maken tegenwoor- deel uit van het succesvolle Bauers-team. Bauers is vermoedelijk één van de meest knusse restaurants in de re gio, maar vooral ook de uitgebrei de spijskaart is een 'trekker', even als trouwens de wijnkaart. Wie kwaliteit, een goede smaak en een uitstekende verzorging belangrijk vindt - en wie vindt dat niet? - komt bij Bauers nooit bedrogen uit. Wie eenmaal bij Bauers het genoegen van een voortreffelijk diner heeft gesmaakt komt er dan ook altijd terug. Regelmatig worden er thema avonden georganiseerd, die in het teken staan van het seizoen. Zo stonden onlangs uiteraard de as perges centraal in de belangstel ling. Ze zijn er nu uiteraard volop. Ook het maandelijks wisselende Bauers-kwintet en de verrassings menu's - vijf gangen voor 75,00, waarbij de gast alleen hoeft aan te geven waar hij/zij niet van houdt - bieden combinaties die de mees ten zelf nooit zouden bedenken. Aangevuld met een speciaal wijn arrangement (f 39,50) vormt zo'n verrassingsmenu een culinaire 'sur prise' in de ware zin van het woord. Sinds kort is de tuinzaal van Bau ers opnieuw ingericht, waarbij de kleuren van 'voren' als het ware zijn doorgezet. Het interieur is daardoor lichter geworden en ook hier is het aangenaam toeven, niet alleen voor individuele gasten, maar ook voor partijtjes en diners tot ca. 30 personen. Is dat nog te weinig, dan is - uiteraard in over leg - ook de hele zaak desgewenst beschikbaar. Bauers is dagelijks geopend vanaf 17:00 uur. Voor grotere groepen bestaat eventueel ook de mogelijk heid om de lunch te gebruiken. Informeren en reserveren kan via &6012516. Voor alle informatie kan men ove rigens ook terecht op de website van het restaurant: www.bauers.nl. De bezoeker die van 15 tot en met 17 juni MotoraiLive in Gelredome bezoekt wordt als het om sensatie en entertain ment gaat op zijn wenken bediend. Het nieuwe evenement wordt namelijk opgeluisterd met modeshows, optredens van bekende artiesten en quizzen. Om de dynamiek nog meer te accentueren zijn dagelijks complete stuntteams in touw. Er zijn verschillende circuits uitge zet om motor- en scootermodellen ste vig aan de tand te voelen. Verder is er live muziek én zijn er trialdemonstraties. Gelredome "Met de nieuwe opzet willen we onze doelgroep verbreden, zonder de be staande bezoekers - vooral de actieve motorrijders - uit het oog te verliezen", zegt Pieter Cramer, voorzitter van de speciaal opgerichte Stichting Nationale Motordagen. "We moeten niet vergeten dat Nederland naast de 400.000 actieve motorrijders ook nog eens 800.000 la tente motorrijders telt, waarvan, zo heeft onderzoek uitgewezen, zo'n 40.000 con crete koopplannen heeft. We willen met dit concept zowel de 'die-hards' als de latente groep motorrijders aanspreken. De keus viel op Gelredome, omdat we daar over voldoende buitenruimte kun nen beschikken. In totaal wordt er 25.000 m2 voor het evenement ingericht, waar van 10.000 m2 overdekt en 15.000 m2 op het buitenterrein" Drie belevingswerelden MotoraiLive is ingericht rond drie bele vingswerelden, die ieder een eigen sfeer en inhoud uitstralen, te weten: 'Outdoor', een 'Motor- en Scooterdome' en een 'Koop-promenade'. Het buitenterrein (outdoor) roept een sfeer van spanning en sensatie op. Er is voortdurend motorgeluid te horen en de bezoeker kan aan een groot aantal acti viteiten deelnemen. Op diverse parcours is het mogelijk testritten te maken en vin den demonstraties plaats. Een aantal stunt-rijders met historische Grand Prix racers laten in een heuse pitsstraat hun vaardigheden zien. Aan indrukwekkend vertoon geen gebrek, want speciale In het Motor- en Scooterdome is het hoofdpodium gesitueerd van de MotoraiLive 2001. Op dat podium is het drie dagen lang één en al bewe ging. De centrale presentatie is in handen van Chimène van Ooster hout, presentatrice van het veel bekeken programma MotorTV. De drie programmaonderdelen zijn: een dagelijkse quiz, een fashionshow en muziek. Quiz Op het podium worden zowel een motor quiz als een scooterquiz gehouden. Ge kozen is voor het thema veiligheid. In vraagvorm worden een aantal belangrijke veiligheidsaspecten behandeld. De hoofdprijzen zijn een motorfiets en een scooter, die ter plekke aan de winnaar zal worden uitgereikt. De motorfiets en de scooter zullen op het podium aanwe zig zijn. De quiz wordt gesponsord door het Motorplatform. Fashionshow Een andere activiteit op het podium is een motorfashionshow. Een aantal motorimporteurs, die een kledinglijn voeren, en een aantal motorkleding merken zullen zich in een wervelende show gemeenschappelijk presenteren. De show zal 5 keer per dag worden op gevoerd. Het muziekprogramma Het muziekprogramma biedt een keur van artiesten op de verschillende dagen. In de programmering is rekening gehou den met de verschillende karakters van de dagen. Zo ligt op vrijdag het hoogte punt van het programma in de avond. Op zondag staan de top acts 's middags op het podium. Optredens zijn er - al dan niet dagelijks - van: 1Jan Akkerman, voorgedragen door de Riders for Health, wereldbe roemd gitarist en vervent motorrij der. 2. L.A. Doors spelen alle hits van de legendarische rockgroepThe Doors. 3. Birgit, dit aanstormende talent en te vens TV-presentatrice, staat op vrijdagavond op het hoofdpodium. 4. Brotherhood, een Antilliaanse drum- en salsaband, waren o.a. al een keer nummer 1 op het Carribean Carnaval Festival in Rotterdam. 5. Luie Hond, een Reggaeband a la Doe Maar, hebben o.a. in het voor- pro-gramma van Ilse de Lange ge speeld. 6. First Show Band, de beste bege leidingsband van Nederland, o.a. van René Froger. Ondersteund door 2 zangeressen spelen zij louter wereld hits op een zeer hoog niveau. 7. Romeo, op zondag, aangeboden door Suzuki. De verschillende acts zullen afgewisseld worden door 2 DJ's, de vaste DJ's van de Melkweg, Paradiso en Pinkpop. De consument wil niet langer stapvoets in trage rijen langs nieuwe moto ren paraderen. Het bieden van louter en alleen productpresentaties en informatie is tegenwoordig onvoldoende om bezoekers binnen het grote scala van aantrekkelijke evenementen te boeien. De 'experience' econo mie vraagt om entertainment, kicks en ervaringen die beklijven. Vandaar dat de MotoRAI oude stijl plaats heeft gemaakt voor een geheel nieuw baanbrekend concept: MotoraiLive. Plaats van handeling is het Arnhemse Gelredome. Hier kunnen zowel actieve als potentiële motoradepten niet alleen kennis nemen van het complete aanbod van motoren en scooters, maar tevens de sensatie en de sfeer van het motorrijden zelf aan den lijve ondervinden. Een wervelend activiteitenprogramma staat garant voor de 'ultieme motor ervaring'. stuntteams staan permanent paraat om hun kunsten te vertonen. Waaghals Frans Verhoeven, onder andere opgenomen in het Guiness Book of Records is inge huurd om een sprong van 50 meter met een motorfiets te realiseren. Bij het betreden van het Motor-en Scoo- ter-dome komt de bezoeker in een vol strekt andere wereld. Het licht is gedempt en er is doorlopend muziek vanaf het po dium te horen. In het midden bevindt zich het Scooterdome dat circa 800 m2 om vat. Het paviljoen is thematisch ingericht en de verschillende merken staan zodoen de door elkaar. Op het podium zelf zal Chimène van Ooster hout, bekend van on der meer het Veronica- programma MotorTV, de diverse programma onderdelen aankondi gen. Daarnaast zal een groot aantal be kende artiesten waar onder de First Show Band, Brotherhood, Luie Hond, Romeo en Jan Akkerman brui sende optredens verzorgen. De kooplustigen kunnen tenslotte hun hart ophalen op de Koop-promenade, waar een sfeer van flaneren en winkelen heerst. Volgens de ieder wat wils formule treft men hier stands aan met zowel producten als informatie. "We mikken op 70.000 tot 100.000 bezoe kers", benadrukt Cramer. "Dat is een rea listische schatting, want we hebben nu zo veel meer te bieden. Als het aan ons ligt wordt MotoraiLive gewoon een totaal 'feest' dat je als motorrijder absoluut niet mag missen!" Eén van de trial-demonstraties die tijdens MotoraiLive 2001 gehouden worden. Het Bauers-team: v.l.n.r. Joost Hartman, Alex Plaisier, Tera Tak, Martin de Jong en Jan Valk.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13