t 10.-1 m- 'Brede school' komt pas in 2004 En dit zijn de knallers van deze week: m Wij voelden direct al nattigheid 5.00 3.89 2.59 1.89 39.98 Krol: 'Niemand bouwt op de Eng' Zware straf Soester na ongeval onder invloed Hi NEFKENS SOEST VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 6 JUNI 2001 79e JAARGANG NO. 42 DEZE WEEK Rijbewijs én vriendin kwijt Tuincentrum en Kwekerij Groeneveld Politiek vindt ambitieuze plannen te vaag SOESTER KALENDER 1'. OPEL"©- Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS SOSOTERiCÖUR/Wr EXTRA BELONING 20% KORTING OP ALLE WATERPLANTEN Galia meloen Nieuwe haring Bacon Boeren wit of tarwebrood Hamlappen Heineken bier VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee a7TOB, HOLLANDSE NIEUWE 1 we?r' RUUD SMIT BEL VOOR EEN GRATIS EN Deskundige waardebepaling 035 - 603 27 37 soes COURANT Actueel Nog weinig duidelijkheid over plan Spoordal. Plan woningen manege Bosstraat afgewezen. Ambulancevervoer vatbaar voor verbeteringen. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel Radio Soest vangt 40 mille voor exploitatie tv-kanaal Handel en wandel Meer 'ruggegraat' windhond 3e Midsummernight Jazzparty van Lionsclub Eemland Familieberichten Kleine advertenties Cultuur Sloop van Zonnegloren alsnog 'gevierd' Meer ruggengraat Windhond. Stichting Balans zwaait Piet Tromp uit. C-drie. Artishock. Op Soest Soest is in 15 jaar fors veranderd Hervonden Soest Soest 50 jaar geleden. Leven op de Engh. Meningen van lezers. Sport Handen schudden van kampioenen. 11 Record deelname bij Eldorado. Volksverhuizing bij S.O. Soest. Olympische Spelen bij SEC. Soesterberg 15 Wisseling van de wacht bij Soesterbergse Courant. Soesterberg: buurtschap of luxe dorp? Luchtmacht mannenkoor voert actie voor leden. Bezwaren uitbreiding woning Gemini ongegrond. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Informatierubrieken. 17 Redactie en administratie: Van Wee'destraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Wethouder Bart Krol heeft het de werkgroep 'Behoud de Zuidereng' nog maar eens een keertje uitgelegd: Woningbouw op de plek van het asielzoekerscentrum (AZC) aan de Albert Cuy- plaan (het oude Molen schot) zal geen hoogbouw zijn en blijft binnen de con touren, zoals die staan ver meld in het bestemmings plan. 'De Eng zelf wordt niet be bouwd, door niemand niet', al dus Krol die op korte termijn geen ontwikkelingen aan de Albert Cuyplaan verwacht. Weliswaar sluit het AZC deze maand, maar volgens Krol maakt eigenaar Stichting Woonzorg geen haast met de verkoop. In april verklaarde de wethouder tegenover deze krant dat het overleg 'lastig' verloopt. Een en ander betekent dat het huidige AZC-gebouw wel eens een poosje leeg kan blijven staan. De informatie van Krol leert dat Woonzorg het voorne men heeft de oppascentrale in te schakelen, zodat het gebouw toch wordt bewoond. Nadruk kelijk stelde hij dat de gemeente niet kan worden aangesproken op de veiligheid in het gebouw en op het terrein van Woon zorg. 'Op het moment dat er een onveilige situatie ontstaat, zullen we optreden, maar de ei genaar is verantwoordelijk.' Aantasting Het AZC-gebouw ('horizontale puist') en de nieuwbouw op die plek zijn niet de enige zorg van de werkgroep 'Behoud de Zui delijke Eng'. Volgens haar wordt het agrarische gebied be dreigd door de aanleg van tui nen, het plaatsen van hekken en graslanden. 'Het zijn kleine aantastingen, maar vele kleine maken één grote', aldus me vrouw Korsmit van de werk groep. Krol reageerde met de opmerking dat de gemeente dergelijke activiteiten voortdu rend nauwlettend in de gaten houdt en waar nodig optreedt, net zoals dat gebeurt in het pol dergebied en de streek rond de Wieksloot. Een 32-jarige man uit Soest is vrijdag door de politierechter in Utrecht veroordeeld tot 180 uur dienstverlening en twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Ook mag de Soester drie jaar niet autorij den. Na een familiediner op Eerste Kerstdag van 1998, waar hij erg veel wijn had gedronken, raakte de Soester op de Luitenant-generaal van Heutszweg in Baarn de macht over het stuur kwijt. Hij belandde tegen een boom en zijn vriendin die ook in de auto zat, brak haar bovenbeen en een voet. De Soester verklaarde dat het on geluk was veroorzaakt door aqua- planing. Hij bleek echter 940 mil ligram alcohol in zijn adem te heb ben, ruim vier keer meer dan is toegestaan. Bovendien was het profiel van zijn banden niet in orde. Officier van justitie mr Y. Hopma was van mening dat de grote hoe veelheid alcohol het reactievermo gen van de Soester had aangetast en hij daarom van de weg was ge raakt. De officier nam het ook heel hoog op dat de verdachte acht jaar geleden ook al veroordeeld was wegens rijden onder invloed. Ook het CBR was daar niet gelukkig mee, want dat verklaarde de Soes ter ongeschikt om te rijden en pak te hem zijn rijbewijs af. De verdachte was na het ongeval ook zijn vriendin kwijt. Die wilde al in het ziekenhuis geen contact meer met hem. Ze heeft helemaal opnieuw moeten leren lopen en ondervindt nog dagelijks pijn van het ongeluk. De vrouw eiste geen schadevergoeding, maar in een uit gebreide slachtofferverklaring ver telde ze dat ze niet meer kan spor ten of dansen. Politierechter mr L. Verschoor was benieuwd of de Soester zelf vond dat hij een alcoholprobleem had, omdat hij twee keer met een hoog alcoholpromillage was betrapt. De verdachte vond zelf van niet. Hij had ook geweigerd om mee te wer ken aan hulpverlening omdat hij daar allerlei dingen over zijn jeugd moest vertellen. Officier Hopma nam in haar eis mee dat het ongeluk al tweeënhalf jaar geleden heeft plaatsgevonden en de verdachte sindsdien geen strafbare feiten meer heeft begaan. Ze eiste zes maanden cel waarvan twee voorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Raadsman mr E. de Groot bracht daar tegenin dat het slachtoffer willens en wetens in de auto was gestapt. Bovendien droeg de vrouw geen gordel. De Groot wees er daarnaast op dat de Soester de auto had geleend van zijn moeder en hij onmogelijk op de hoogte kon zijn geweest van de minimale afwijking van het profiel. Rechter Verschoor vond het voor val nog kwalijker dan de officier en strafte strenger dan de eis. AA A A A A Ai. A A A A A A A A A A ik» 3 grote LAVENDELS A A *T in 16 cm pot gekweekt M 2 grote BUXUS BOLLEN 0 rond 30 cm Amsterdamseweg 57A Baarn naast kasteel Groeneveld Tel.: 035-5431102 Iedere zondag en 365 dagen geopend A AA Jï. A AA A AAA, A A AA A De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week- a' te melden. arri mm 4 De algemene euforie over de nieuwe 'brede school' die het gemeentebestuur ,voor ogen staat (ter compensatie van de sluiting van de Desmond Tutu en de Klimop) begint wat te ta nen, althans bij de politiek. Nogal wat fracties hebben vraagtekens bij de ambitieuze plannen, die van de nieuwe school een soort welzijnscen- trum moeten maken, en vinden dat er wat meer concreets op tafel moet komen te liggen dan alleen maar veel mooie woor den over de 'droomschool'. Dat bleek in elk geval vorige week tijdens de tamelijk uitvoerige dis cussie in de raadscommissie On derwijs, waar de fracties alvast in stemden met een krediet van 160.000 gulden voor de 'project leiding', die de voorbereidingen uitvoert. Dat gebeurt allemaal op basis van een 'plan van aanpak' waarin veel aandacht wordt be steed aan visies, definities en ach tergronden, maar dat verder nog niet zo veel concrete aanknopings punten bevat. 'Een beetje vaag verhaal,' aldus Chris van Vuuren (Christenunie). Ook de andere fracties hadden 'wat meer ver wacht' in dit stadium. 'Er moet wel heel wat gebeuren voordat die droomschool, waar iedereen z'n kind op wil hebben, er staat,' for muleerde Els de Waard (CDA) haar bedenkingen. Aan mooie zin nen over de school als het 'warm kloppend hart van de Wijk' had ze niet zoveel behoefte. 'We moeten reëel zijn. In eerste instantie zal de school het volledig moeten hebben van de allochtone leerlingen.' Ze vond het een beetje gek dat er over de samenwerking met de andere instellingen (welke precies?) nog niets concreet op papier staat, maar dat er al wél gesproken wordt over de keuze van de archi tect... Vooral Wil Stekelenburg (PvdA) vond dat er weinig aanleiding was om te juichen. 'Het wordt een ge wone basisschool, laten we dat niet vergeten.' Ze had ernstig twijfels over de kosten van de projectlei ding, die volgens haar veel goed koper zou kunnen, en vond dat die ook niet van het bedrag voor de (eerder afgesproken) kwaliteitsim puls voor het (hele) openbaar on derwijs afgetrokken mochten wor den. 'Ook de andere scholen ver dienen aandacht...' Ook Rolf-Jan Sielcken (D66) wees erop dat de nieuwe school zijn be staan te danken gaat hebben aan de twee zwarte scholen die in de gevarenzone beland zijn. Ook hij had z'n twijfels over de verwachte 'afspiegeling' van de wijk. Over de kosten maakte Sielcken geen pro bleem: 'Als 't goedkoper kon had u dat vast wel gedaan,' liet hij wet houder Harry Witte weten. 'Poeh-poeh' Ans Mann (GroenLinks) waar schuwde net als Stekelenburg te gen de dreigende verschraling voor de andere openbare scholen. De mooie zinsneden in het plan van aanpak maakten niet echt veel in druk op haar. 'Al die extra's - ik dacht toen ik het las: poeh-poeh...' Ze vond het feit dat interim-direc teur K. Degen tegelijk ook de pro jectleider is (die naar verhouding duur betaald wordt, volgens haar een wrang verschil met het hono rarium van de gewone leerkrach ten) een 'ongelukkig combinatie' en bepleitte een sterke rol voor de medezeggenschapsraad, 'juist om dat er zo'n kort lijntje is tussen de wethouder en de bovenschoolse directeur...' Opmerkelijk was de aandacht die ze vroeg voor de positie van de (christelijke) Prof. Waterinkschool aan de Smitsweg, schuin tegenover de locatie waar de nieuwe school moet komen te staan. Volgens Mann is het zeker de moeite waard om deze school bij de toekomsti ge samenwerking te betrekken. 'Anders vrees ik dat u die 200 kin deren straks niet krijgt...' Ze waar- schuwde in dat verband ook voor de 'vlucht' van Desmond Tutu scholieren, die intussen al naar Amersfoortse scholen gaan. Niet in 2002 Wethouder Witte kon nog niet alle vragen beantwoorden. 'We zitten ook nog maar in de initiatief-fase; zo ver zijn we gewoon nog niet.' Hij maakte wel duidelijk dat het gemeentebestuur nu ook inziet dat de nieuwe school er nooit voor 2004 zal kunnen staan'. De ge dachte dat we al in augustus vol gend jaar zouden kunnen starten is onhaalbaar. Het kan nu eenmaal niet een-twee-drie.' Of dat bete kent dat de Desmond Tutu en de Klimop dus nog driejaar open blij ven durfde hij overigens niet te garanderen. De hoge kosten voor de projectleiding verdedigde hij met de vaststelling dat de gemeen te te weinig capaciteit en deskun digheid in huis heeft. Dat nu ook het bijzonder onderwijs 'recht' zou hebben op evenzoveel geld be streed hij gedecideerd. 'Dat zou te gek voor woorden zijn! We doen dit juist omdat de integratie met het bijzonder onderwijs mislukt is...' Hij dacht overigens niet dat men in die kringen de gemeente serieus een poot zou willen uit draaien. Wat de mogelijke samen werking met de Waterinkschool betreft kon Witte melden dat hij zelf ook al op die gedachte geko men was en er zelfs al een gesprek had gevoerd. 'Er zijn geen harde afspraken gemaakt, maar we slui ten die weg zeker niet af.' Ellen De lokatie aan de Smitsweg, waar de 'brede' school in 2004 open moet gaan. Foto: Soester Courant Huberts (WD) pleitte in dat ver band nog voor een 'creatief idee om de Smitsweg tussen de beide scholen als het ware te 'overbrug gen'. Voordelen Interim-directeur én projectleider Klaas Degen liet weten dat zijn dubbelrol juist heel veel voordelen heeft. 'We kunnen sturen en vorm geven tegelijk.' Hij weersprak ove rigens dat hij zich alleen fixeerde op de nieuwe school en beloofde voor alle openbare scholen kwali teitsverbetering na te streven. Dat de keuze van de architect nu al ter sprake is verdedigde hij door erop te wijzen dat er, gezien de beoog de samenwerking, heel wat meer bij komt kijken dan 'simpel een gebouw neerzetten'. Stekelenburg vroeg nog of de wet houder een beetje idee had over de belangstelling van de ouders op de Eng voor de nieuwe school. 'Ha len we straks die 200 leerlingen?' Witte had geen idee over de inte resse van de ouders, 'maar de kin deren zijn razend enthousiast, en dat zegt toch ook wel wat...' Hij beloofde dat hij waarschijnlijk nog voor de zomer met meer duidelijk heid zou komen over de verdere gang van zaken en dat hij daarin zeker de rol van de medezeggen schapsraad niet zou vergeten. 'Wij zijn juist gespitst op een goeie re latie.' yj\ejnders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AU TO M O BI E IB E D R I J F JBirkstraat 30 I Telefoon (035) - 3768 HH Soest] 035) 60123 64 in Soest voor de Voor de maanden juni en juli Aanmelden: tel. 601 41 52 Toen Rcnóe zo naai- de waterplanten stond te staren, voelden wij het al aan ons water, dat gaat geld kosten. Lu ja hoor deze week jjCMaar Rcnée, dat is een weggeefactie van het Hlfil zuiverste water"zeiden wij (om in stijl te blijven). "Ach de mensen kopen heus nog wel wat anders erbij" was haar mening. Leuk, zo'n weggeeftantc op je bedrijf tfielclifi van ivoeii,funi l/in woensdag n juni) Zntei-aoK 9 ju»' nit-lt testpag TUIN ADVIES CENTRUM ^Kin-mi 2 stuks 2 stuks vers van 't mes 100 gram heel varkensvlees 2 kratten Donderdag 7 juni 08:30 Huis-aan-huis textielin- zameling Spullenhulp 19:00 Start wijkschouw Smits veen, De Praatpaal, Smitsweg 311. Vrijdag 8 juni 15:30 Zomerfeest De Klarinet, Klarinet 39, f 25,00. 19:00 Workshop improvisatie, Artishock, Steenhoffstraat 46, f 10,00. Zaterdag 9 juni 10:00 Rommelmarkt, Drie Ei ken, Dorpsplein 18, Soester berg. 20:00 Night of the Dance, openluchttheater Cabrio, Soes- terbergsestraat, f 10,00. 21:00 Jazzconcert Mosaic, Artishock, Steenhoffstraat 46, f 12,50. Zondag 10 juni 14:00 IVN-wandeling naar De Hoge Vuursche. 17:00 Oecumenische vesper, de Open Hof, Veenbesstraat 2. Maandag 11 juni 20:30 Film 'Dröle de Félix', Artishock, Steenhoffstraat 46, f 7,00/10,00. Dinsdag 12 juni 09:30 Workshop Internet (55+), bibliotheek, Willaert- straat 49, f 50,00/60,00. 12:30 Warme maaltijd (55+), Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soesterberg, f 7,50. Woensdag 13 juni 14:00 Jeugdfilm '102 echte Dalmatiërs', C-drie, Willaert- straat 49, f7,50/10,00. 19:30 Opening expositie 'Wind wint', C-drie, Willaertstraat 49. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 10 kwaliteit visspecialiteiten van weedestraal 149 soest 035-6015288 Voorheen Van Rouwe Makelaardif Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl gyj Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO!

Soester Courant | 2001 | | pagina 1