VASTE 1GERS thof w Nog weinig duidelijkheid Spoordai Visser I Ambulancevervoer in regio vatbaar voor verbeteringen VcttËK Plan acht woningen op plek manege Bosstraat afgewezen (Jafé KMhamer iYIM ANTEN- lORGERS 7 ACTUEEL w ERDIENEN? Rechtshulp met nieuwe naam op oude voet verder Gesteggel over datum besluitvorming Spoordai 40 jaar getrouwd? IITEN /ERKER m/v edewerker/-ster Gevraagd n Soest voor de 41 52 rerking 02 02 00 iva I Iers. BRASSERIE KEUZEMENU Inspraak heeft niet veel nut Witgoed specialis voor service moet u bij ons zijn Alle 15 bezwaren ongegrond, inhoudelijke discussie volgt nog Reorganisatieverkoop Kortingen tot 50% Betere spreiding, beschikbaarheid en techniek Wie vergelijkt leest de Soester Courant College teruggefloten door raadscommissie soEsrERgcouKAnrr Oud zeer s 2 -WOENSDAG 6 JUNI 2001 SOESTER COURANT jij die i/ERLATER ;e baan zoekt jog salaris? ;n! 601 24 77 eburo I Soest >men met dhr. of mevr. g van 8.00 tot 12.00 uur. reiding van het balie- en met administratieve antvriendelijke wijze richten. t en stressbestendig, sch en doortastend. functie: vraag naar Amber, hten aan: 'e administratie A Soest B.V. wandafwerking spuitpleisters. -Fax 035-602 00 51 -S' Lid van het www.sfeerverwarming.nl op de woensdag- 9 waf fijd over? Soester Courant i wij: nlichtingen tel. 6014152 /an Weedestraat 22 7 39,99/€18,15 Combinatie van nieuwe haring en Zweedse haring Koude prei-aardappelsoep Italiaanse rauwe ham met tomaat, gorgonzola, salami foccacio en basilicumdressing Gebakken rode poonfilet met olijvensaus Spinazielasagne met courgette, aubergine en peccorino Koude zalm met tomaten-bieslook salade en aardappelsalade Yoghurtmousse met abrikozensaus Fruitsoep met vanille-ijs Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie Wv..r ."nv> Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Veel nut had het niet dat vijf Soesters hun bezwaren (ziens wijzen) tegen het ontwerp-be- stemmingsplan Spoordai kwa men toelichten aan de commis sie ruimtelijke ordening. De politici gingen er vorige week dinsdag niet inhoudelijk op in, omdat dit nu eenmaal niet de bedoeling was. De in totaal 15 zienswijzen van particulieren, bedrijven en in stellingen staan overigens al op papier en zijn door het College allemaal ongegrond verklaard, j Op dinsdag 26 juni zal blijken wat de raadsfracties er van vin den. Dan mogen de indieners van de zienswijzen nogmaals naar het gemeentehuis komen om hun bezwaren mondeling kracht bij te zetten. De besluit vorming door de gemeenteraad volgt op donderdag 19 juli. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 ELKE WEEK EEN k SOESTEieScOURflNT; IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50 per halfjaar! tel.(035)6014152 (yc^voC-vr yocrt' t/V "WV JyAAAfr Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professio neel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zakelijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuurlijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest ||*f|j RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 PARALLELWEG 9-11 Klomp Verenigde Bedrijven b.v. Klomp Grafische Bedrijven b.v. j Studio 01 b.v. f Select Print j0hrisii®Ü^T i Connexion b.v. Catch Publishi 'na b.v. EHBO ff KKA Het is maar hoe je het bekijkt. Klomp Verenigde Bedrijven bv, Haringsma Hout en Bouw materialen bv, Railinfrabe- heer, de bewoners van de Tal- malaan en Visserstaete en vier uit de omgeving, de EHBO, de Soester Vogelvrienden en vijf gebruikers van het Gildehuis hebben voor zich of gezamen lijk in totaal 15 bezwaren inge diend tegen het ontwerp-be- stemmingsplan Spoordai. Toch vindt wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening het opval lend dat er 'zo weinig zienswijzen' zijn ingediend tegen het plan om Spoordai opnieuw te gaan ontwik kelen Het gaat om het gebied dat wordt omsloten door de Steenhoffstraat, de Molenstraat, de Parallelweg (spoorbaan) en de Dalweg/Tal- malaan. Het is de bedoeling dat de bedrijvigheid er plaatsmaakt voor woningbouw. Er zou dan ruimte komen voor zo'n 120 woningen, waarbij de gemeente wil bewerk stelligen dat er gedifferentieerd wordt gebouwd, dus niet alleen dure villa's en appartementen, maar ook goedkope, c.q. betaalba re huizen. Met Heijlijgers Projectontwikke ling bv uit Amersfoort is overeen gekomen dat dit bedrijf zorgdraagt voor de grondverwerving en de verplaatsing van bedrijven, de moskee en andere functies. Op haar beurt zal de gemeente Heijlij gers zoveel mogelijk helpen de woningbouw mogelijk te maken. De onderhandelingen met grond eigenaren zijn gestart, maar heb ben nog niet tot concrete afspraken geleid. Soest hoopt dat er in de •//i het pand van Klomp zijn meer dan 100 mensen werkzaam. Het bedrijf wil dan ook pas eventueel meewerken aan een verhuizing als de gemeente, c.q. Heijlijgers een geschikte alternatieve locatie heeft gevonden. Foto: Soester Courant loop van dit jaar meer duidelijk heid zal ontstaan. In de tussentijd werkt de gemeen te aan een nieuw bestemmings plan. Daarin moet bijvoorbeeld worden vastgelegd, dat er huizen gebouwd mogen worden op perce len, waar nu nog een andere be stemming op rust. Zodra het be stemmingsplan is vastgesteld, moet voor ieder afzonderlijk bouwplan, groot en klein, nog wel een proce dure worden gevolgd. Daar kun nen burgers desgewenst tegen in gaan. Voortbestaan Intussen maken Klomp - waar zo'n 110 mensen werken - en Ha ringsma zich zorgen over het voortbestaan van hun bedrijven als de gemeente de bedrijfsbestem- mingen aan de Parallelweg wil schrappen. Beide zijn daar al 25 jaar of langer gevestigd en floreren. Ze vinden dat de gemeente op z'n minst een plan voor herhuisvesting moeten opstellen. Bovendien plaatsen ze grote vraagtekens bij de economische haalbaarheid van het plan Spoordai, omdat de ver werving van de grond, c.q. ontei gening veel duurder zal uitvallen dan de gemeente denkt. Het College wijst de bezwaren van de hand met de opmerking dat er een geschikte vervangende locatie zal worden gevonden en dat Heij lijgers in onderhandeling is met de twee bedrijven. Het College stelt dat bij beide partijen de wil aanwe zig is om tot overeenstemming te komen. Ook de EHBO en De Soester Vo gelvrienden wordt toegezegd, dat er een acceptabele locatie zal wor den gevonden. Voorzitter Van den Hoek van de vogelclub wil dat pas geloven als de garantie is gereali seerd en wil dat de gemeente zijn vereniging ook tegemoetkomt in de verhuis- en inrichtingskosten. 'Wij hebben een eigen gebouw. Wethouder Blommers (van finan ciën - red.) zegt dat wij dat des tijds voor een habbekrats hebben gekregen, maar het is getaxeerd op 200 duizend gulden. De gemeen te moet het eerst nog wel verwer ven.' Milieueisen De gebruikers van het Gildehuis hoeven volgens het College niet bang te zijn, dat de milieueisen worden aangescherpt, zodra er woningbouw heeft plaatsgevonden in Spoordai. Niet de nieuwe hui zen, maar een bestaande woning aan de Steenhoffstraat is maatge vend voor de aard en omvang van de geluidwerende voorzieningen van de (muziek)activiteiten in het Gildehuis. Wat dat betreft veran dert er dus niets, aldus het Colle ge- De bewoners van Visserstaete en twee omwonenden hebben be zwaar tegen de reeds begonnen bouw op de hoek van de Dalweg en de Steenhoffstraat. Het Colle ge vindt dat ongegrond, omdat de bouw past in het bestemmingsplan. Het erkent dat voor een aantal be woners het uitzicht zal veranderen, Schoenen Polo's Smokings Riemen Kostuums Sokken Overhemden Jacks Colberts Jassen Sweaters Stropdassen Pyjama's Minimaal 25% korting op de gehele collectie *uitgezonderd ondergoed HERENMODE Van Gils Yves St. Laurent Arrow Paul Shark Desch Schiesser Falke Pierre Cardin John Miller Setball Atelier Torino Jaguar Brax Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest, tel. 035 - 601 24 OO, vrijdag koopavond Met het ambulancevervoer in de provincie Utrecht is het 're delijk goed gesteld', maar het is dus wel vatbaar voor verbete ring. Daarvoor moeten de am bulances adequater worden verspreid over de regio, vaker beschikbaar zijn, en zijn tech nische maatregelen nodig om de tijd tussen de melding bij 112 en het moment van op dracht aan de ziekenwagen te verkorten. Dat staat in het rapport van Beren schot dat de afgelopen maanden onderzoek heeft gedaan naar de knelpunten in de aanrijtijden van de ziekenwagens. Een ambulance moet 15 minuten na de opdracht ter plekke zijn. Uit cijfers van 2000 blijkt dat die termijn in de provin cie Utrecht in 1,8 procent van de gevallen wordt overschreden (in Soest 1,2 procent). Heel anders is het als de aanrijtijd wordt gemeten vanaf het moment dat de melding bij het alarmnummer binnenkomt. Dan gebeurt het 1 op de 14 keer (in Soest zelfs 1 op de 10 keer) dat het kwartier reeds verstreken is, voordat de ambulance op de plek des onheil is gearriveerd. In Neder land wordt de aanrijtijd steeds va ker vanaf het tijdstip van melding berekend, maar wettelijk is die norm niet. Wel wordt gepoogd binnen een kwartier na de melding aanwezig te zijn. De Centrale Post Ambulancevervoer (CPA) vindt het onacceptabel dat deze norm in 7,8 procent van de gevallen niet wordt gehaald. Voor de overschrijdingen van de aanrijtijd zijn volgens de CPA ver schillende oorzaken aan te geven. Ambulances moeten nog wel eens uit een ander gebied vertrekken en soms is er niet eens een ambulan ce beschikbaar. Het verkeer of het weer kan ook een belemmering vormen, soms is het opgegeven adres moeilijk te vinden of zijn er problemen met de melding of de opdracht. Berenschot draagt drie oplossingen aan om de aanrijtijden te verkor ten. Ze adviseert de spreiding van ambulances over de regio te verbe teren. Ook stelt ze dat het beter zou zijn wanneer het zogenoemde besteld vervoer vanuit ziekenhui zen niet meer op de piektijden wordt uitgevoerd. Er is geen geld beschikbaar gesteld om meer ambulances in te zetten, maar volgens Berenschot is er op het gebied van de techniek nog wel vooruitgang te boeken. Er zou ef ficiënter gewerkt kunnen worden door nieuwe mobilofoonsystemen, moderne meldtafels, elektronische systemen voor de plaatsbepaling en betere datacommunicatie aan te schaffen. Gedeputeerde Staten (GS) van Utrecht gaan er bij het rijk op aan dringen extra geld vrij te maken om goed ambulancevervoer te kunnen garanderen. Gedeputeerde Kamp heeft dat bij de bespreking van het knelpuntenonderzoek ge zegd. Weliswaar moet de CPA de ambulances en bemanning leveren, de financiering ervan is een taak van verzekeraars en overheid. Ook de provincie speelt een rol, want zij is verantwoordelijk voor de stand plaatsen en het aantal ambulances in haar gebied. Het is de bedoeling dat een Plat form Ambulancehulpverlening Utrecht wordt samengesteld uit mensen van de verschillende in stanties. Gestreefd wordt ernaar in september van dit jaar een plan van aanpak gereed te hebben, zo dat de gewenste maatregelen vol gend jaar zijn geconcretiseerd. ELKE WEEK EEN kSOESTCR§COURANTj IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50 per half jaar! tel.(035)6014152 Ook de EHBO-zaal aan de Pa rallelweg zou moeten wijken voor de bouw van in totaal zo'n 130 wo ningen in Spoordai. maar stelt dat er in de nieuwe si tuatie in alle woningen voldoende lichtinval zal zijn. Het College vindt dat de bouwmassa op de hoek van de Dalweg en de Steen hoffstraat beter aansluit bij Vis serstaete en de Rabobank. Buurt bewoner J.J. Brouwer merkte op, dat het College dan de naastgele gen monumentale boerderij en de bungalows langs de Dalweg over het hoofd ziet. Een woordvoerster van de Vereni ging van Eigenaren van Visserstae te vroeg of er achter het gebouw woningen komen op de plek van de Montessorischool. Het plan be helst namelijk verhuizing van deze school in de richting van de Paral lelweg, zodat er ruimte vrijkomt voor nieuwbouw. De school is ove rigens al in principe akkoord met Heijlijgers over verplaatsing. Terwijl de bewoners van de achter gelegen Talmalaan een aantal 'klei nere' bezwaren heeft opgesomd, vinden twee bewoners van de Steenhoffstraat het niet prettig dat er tussen hun woningen een ont sluitingspad komt voor voetgan gers en fietsers. Het College zegt dat het gebruik daarvan zal mee vallen. 'Dan is het pad dus ook niet nodig, vinden de bewoners. Railinfrabeheer had aangedrongen op een trillingsonderzoek, zodat de eventuele toekomstige bewoners van de nieuwe woningen in Spoor dai op de hoogte zijn van de situa tie. Het College heeft geantwoord dat er een trillingsonderzoek zal worden uitgevoerd. Het Buro voor Rechtshulp heeft zijn naam veranderd in Bureau Rechtshulp Amers foort. Het logo is ook gewij zigd, maar het werk blijft het zelfde. Kortom, wie overhoop ligt met zijn werkgever, te ma ken krijgt met het stopzetten van zijn uitkering, een huurver hoging of de weigering van een verblijfsvergunning kan een ju rist van het bureau in de arm De Amersfoortse vestiging van Bureau Rechtshulp blijft gevestigd aan de Stadsring 57. De instelling heeft dertien juristen in dienst, die zijn gespecialiseerd in arbeidsrecht, sociale zekerheidsrecht, consu mentenrecht, woonrecht en vreem delingenrecht. Ook wordt rechts hulp aan gedetineerden verleend en kunnen slachtoffers van strafba re feiten er terecht voor juridische bijstand. De uitgangspunten van Rechtshulp zijn: eenvoudig bereikbare, profes sionele rechtshulpverlening voor minder draagkrachtigen. Voor een eerste advies kan men zo binnen lopen of bellen voor het maken van een afspraak. Het bureau werkt niet met wachtlijsten, zodat vrijwel iedereen meteen kan wor den geholpen. Het eerste advies is gratis, daarna kan men een jurist desgewenst voor nog eens 3 uur inhuren. Dat kost dan 30 gulden. Wie daarna nog meer rechtshulp nodig heeft, kan een beroep doen op het bu reau. De vergoeding wordt dan vastgesteld op basis van het inko men van de cliënt. Bureau Rechtshulp Amersfoort aan de Stadsring 57 is op werkda gen bereikbaar van 9:00 tot 12:00 uur en van 13:00 tot 16:30 uur, S8 033-4635324. De zorgvuldigheid waarmee de gemeente omgaat met het Plan Spoordai krijgt de waardering van D66, maar tegelijkertijd is de partij verbaasd, dat de be sluitvorming over het bestem mingsplan plaatsvindt op een moment dat een aantal raads leden op vakantie is. Om die reden was het College ver zocht de raadsvergadering te ver vroegen van 19 naar 12 juli. Aan vankelijk werd dat verzoek geho noreerd, maar naderhand bleek het toch niet te kunnen lukken, zodat de commissie algemene be stuurszaken vorige week maandag besloot de raad 'gewoon' de ne gentiende te doen. Fractie-assistent Jan Posthuma van D66 vond dat maar niets en ver oorzaakte bijna tien minuten geste ggel over de datum. Hij beweerde dat het bestemmingsplan Spoordai het belangrijkste onderwerp op de agenda is van de lopende en wel licht ook komende raadsperiode van vier jaar. 'Precies, dit is een zwaar agendapunt, ook voor de burgers', zei Wil Stekelenburg (PvdA), die sinds dat haar fractie genoot Pieter ten Hove opstapte als wethouder een spoedcursusje 'oppositievoeren' heeft gevolgd en tegenwoordig elke gelegenheid te baat neemt om de theorie in de praktijk te brengen. 'Nou, dan moeten we in februari ook maar geen besluiten meer ne men, want dan is iedereen op win tersport', zei Wiebe Meilof van de ChristenUnie. 'Als je zo gaat rede neren, kun je vanwege de vakan tiespreiding vier maanden van het jaar niets meer doen als raad.' Volgens wethouder Bart Krol valt het allemaal wel mee. Op 19 juli hebben de basisscholen nog geen vakantie en zijn er dus nog veel mensen in Soest. Bovendien krij gen alle betrokkenen op 26 juni nogmaals de gelegenheid hun zeg je te doen over het conceptbestem mingsplan Spoordai. Dan zal tij dens de volgende vergadering van de commissie ruimtelijke ordening ook blijken hoe de politieke ver houdingen liggen en kan worden uitgerekend of de absentie van en kele raadsleden van invloed zal zijn op de besluitvorming. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 601 36 82 De manege heeft net een groot schalige opknapbeurt gehad en nu is er al een plan ingediend om er acht vrijstaande wonin gen voor in de plaats te zetten. Een naam voor het nieuwe woonstraatje is al bedacht: Reewildlaantje. Een meerder heid van de raad is echter voor alsnog niet bereid medewer king te verlenen. GGS, GroenLinks, ChristenUnie en D66 verwierpen het plan direct, zo bleek vorige week dinsdag uit hun eerste reacties op het schets ontwerp van Jan Peters Architec tenbureau. De WD twijfelt nog, de PvdA wil het plan in de fractie bespreken en het CDA was tegen, maar hield - zoals wel vaker - een slag om de arm. Het zou eventueel kunnen, maar dan alleen als het er beter van wordt. Het gaat om Keeper's Lodge Sta bles, de nieuwe naam voor de ma nege die kort geleden is verkocht door Van Altena en daarvoor be kend stond als 'Black's Ranch'. De afdeling planologie en bouwen van de gemeente was duidelijk over het plan: Woningbouw op de plek van de manege past niet in het bestemmingsplan en het is evenmin wenselijk daarvan af te wijken. De Bosstraat ligt in het overgangsgebied tussen de be bouwde kom en het buitengebied van Soest. Dit karakter wordt, al dus de ambtenaren, bepaald door een mix van woningen en andere functies, zoals de manege, De Ha zelaar, De Blauwe Vogel en tal van sportaccommodaties. Op het mo ment dat een dergelijke voorzie ning moet wijken voor woning bouw, verandert ook het karakter. Volgens het ambtelijk apparaat is verder de behoefte aan maneges in Soest groot. Zou er één verdwij nen, dan komt er bij andere rui tersportcentra (nog) meer druk, want elders in Soest zijn er nauwe lijks nog locaties waar een mane ge is toegestaan. Nog een probleem zou de geluid zonering kunnen zijn. Vlak achter de manege ligt immers de spoor lijn, zodat een akoestisch onder zoek zou moeten uitwijzen in hoe verre de grenswaarde opnieuw zou moeten worden vastgesteld. Het advies van de ambtenaren werd in de wind geslagen door het College. Burgemeester en wethou ders (Harry Witte was tijdens de betreffende collegevergadering niet aanwezig) zijn in beginsel wel be reid om medewerking te verlenen en besloten het plan daarom voor Manege Keeper's Lodge Stables aan de Bosstraat is net opgeknapt. Tegelijkertijd is een schetsontwerp ingediend om acht vrijstaande wo ningen op het perceel te bouwen. te leggen aan de commissie ruim- telijke ordening én de commissie financiën. De gemeente is overi gens eigenaar van het perceel, de gebouwen staan er in erfpacht en zijn nu eigendom van J. van Ede. Woningbouw zou dus ook voor de gemeente lucratief kunnen zijn, omdat de grond dan moet worden verkocht. Met het oog op de ge raamde tekorten voor dit jaar (2,8 miljoen) en 2002 (bijna 2 miljoen) zouden extra inkomsten welkom zijn. Maar dat mag geen argument zijn bij de afwegingen over dit bouwplan, werd vorige week tij dens de commissievergadering op gemerkt. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 PAGINA 3 Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Volgens de Soester ecoloog Peter Veen (55) ligt er een tijdbom on der Soest. Dat klinkt dramatischer dan het is, maar hij maakt zich wel zorgen over de grondwatervervui ling, die met een snelheid van 10 a 20 meter per jaar vanaf de Eng naar de wijken binnen de bebouw de kom oprukt. Dat komt door de overbemesting van de Eng en de zandafgravingen, waarvan men niet precies weet wat voor rotzooi daar begin vorige eeuw is gedumpt. Hij spreekt over een oppervlakte van 5 a 10 ha, achter de Witte Boerderij, die zwaar vervuild is. 'Daar ligt veel oud zeer.' Veen vindt het onbegrijpelijk dat in het nieuwe bestemmingsplan Klaarwater geen aandacht wordt besteed aan de kwaliteit van het grondwater en gewaarschuwd wordt voor bovengenoemde risi co's. Geen raadslid dat er wat aan doet. 'Soest, houd de vinger aan de pols, plaats peilbuizen, controleer het grondwater regelmatig en ver schuil u niet achter de provincie, die formeel verantwoordelijk is. De verontreinigingen zijn nu al meetbaar.' Zo luidt het laatste ad vies, dat hij geeft aan het gemeen tebestuur bij zijn afscheid van de Milieucommissie. In 1980 werd hij lid, toen wethou ders en raadsleden de adviescom missie nog domineerden, 400 Soester bedrijven nog geen milieu- vergunning hadden en men geen I inzicht had of adviezen bij het ge- I meentebestuur aankwamen. Zes jaar lang was hij zelf voorzitter en won de commissie aan vertrou wen. Als afgestudeerd fysisch geo graaf werkte hij eerst bij een inge nieursbureau, zestien jaar bij de provincie Utrecht, en richtte in 1996 zijn eigen adviesbureau op voor Oost Europa. Vaak wordt hij uitgezonden door het Ministerie van Landbouw, naar o.m. Roeme nië, waar hij een beschermings plan ontwikkelde voor de oerbos sen in dat land. Zoals hij in zijn woonplaats deed voor het behoud van het Slangenbosje. Een tweede oud zeer van Peter Veen is de Eng zelf. Soest had dit gebied nooit moeten verkopen, koopt nu opnieuw aan gelukkig, maar onlangs heeft een project ontwikkelaar ook een stuk Zuide lijke Eng gekocht van boeren, die het steeds moeilijker krijgen met de bebouwing. Dat verontrust onze ecoloog. Een duidelijke me ning had zijn Milieucommissie over de veenplas van Harry Witte. 'Door het zure water is die toe komstige Wieksloterplas onge schikt als zwemwater. Een gevaar voor de volksgezondheid. Je kunt er straks leuk de eendjes voeren, er 's winters op schaatsen, maar een recreatiepias in de zomer, zo als hij dat wil, is uitgesloten,' zegt hij. Twee gebieden in Soest hebben in de traditie van zijn idool Rinke Tolman de absolute voorkeur van Peter Veen: de Soester Duinen en de Eempolders. Voor het behoud hiervan blijft hij strijden ai moest hij noodgedwongen door drukke werkzaamheden zijn lidmaat schap van de Milieucomraissie la ten schieten. Het Soesterveen heeft hij opgegeven. 'Laat ons niet in de steek, Peter.' VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terre'n Nieuwegracht). Open: mat/nv/rij

Soester Courant | 2001 | | pagina 3