Sloop van Zonnegloren 'gevierd' amóhocK Mysterieus WEK-spel voor scouts uit regio Balans zwaait Piet Tromp uit Lezing over Tempeliers VERKOOP INBOUW VAN 1 CULTUUR! Expositie in C-drie van werkstukken Windhond De fnciat is lol PAGINA 6 PAGINA 7 WOENSDAG 6 JUNI 2001 SOESTER COURANT Geanimeerde bijeenkomst met betrokkenen Een goed gesprek Workshop improvisatie Film: '102 echte Dalmatiërs' Zaterdag 9 juni, Sparrenlaan SCHRAVEMADE B.V. Directeur opgevolgd door Roy Sheldon 'Het Wonderwoud' schuift (bij slecht weer) weekje op VRIJWILLIGERSHULP NODIG? A nakelaardij.nl Masterclass/lezing j Ctibor Süsser in Muziekschool WRÊLDpl/lNKEL Hoeveel gaat er naar de boeren? Auteur Bert Muns bij Jongerius 'Dröle de Félix' Donderdag 14 juni, C-drie Meningen van lezers Tuinhuisje CAR AUDIO. ALARM, NAVIGATIE en TELECOM Hl CAR, AUDIO GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOESTERicOURANT waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT61 SOEST R&B AUTOTRONIC B.V. Weteringpad 66, 3762 EN Soest Tel. (035) 629 45 46, Fax. (035) 629 45 47 E-mail info@autotronic.nl, www.autotronic.nl trale Verwarming ZELF JWPAKKET op maatCV- sl met 8 radiatoren incl r gereedschap. U instal- t en wij controleren en en de installatie in bedrijf v.a 4.000,- Feiken Ver- ming te Amersfoort Tei -4621162. Fax 033^ 5423. Druikte FIETSEN van de man met Bovag-garantie i de Bruin Rijwielspecia- Gallenkamp Pelsweg 1' Winkelcentrum Soest-Z) 035-6012857. Steenhoffstraaf 46, lel. 60195 77 Vrijdag 8 juni De workshop is bedoeld voor en thousiaste jazzamateurs (blazers/ ritmesectie) met minimaal 2 jaar instrumentjes. We richten ons op mensen, die het leuk vinden samen te spelen en te improviseren. Aan de hand van eenvoudige melodie ën worden er stappen gezet in het improviseren. Aandacht wordt be steed aan samenspel, ritme, op bouw van de solo en notenkeuze. Doel is aan het eind van de avond enkele stukken te presenteren, waarin iedereen solistisch aan bod komt. De workshop staat onder leiding van Job Helmers, een gere nommeerd en veelzijdig rietblazer. Een ritmesectie wordt het liefst samengesteld vanuit de deelne mers. De groep bestaat uit maxi maal 16 deelnemers met een goe de spreiding over de instrumenten. Na afloop van de workshop is er een jamsession voor deelnemers en andere liefhebbers. Belangstellenden kunnen zich aan melden op de volgende manier: tijdens de Jazzclub en de Jazzcon certen in Artishock bij Ron v. Ewijk of Semmy Prinsen; per e- mail bij ronvanewijk@hetnet.nl of telefonisch, dagelijks tussen 9:00 en 13:00 uur bij Artishock: 886019577. De workshop is ook bedoeld als try-out voor work shops en sessies in het seizoen 2001-2002. Deelname aan de workshop kost 10,00 ('t is een try-out tenslotte). Aanvang: 19:00 uur (tot 22:30 uur). Cultureel Centrum Willaertslraat 49, tel. 609 58 21 Woensdag 13 juni Walt Disney Pictures 'stipt' op nieuw vele komische, fantastische en grappige elementen aan in het lang verwachte, avontuurlijke ver- .volg op het succesvolle '101 Dal matiërs' uit 1996. In dit nieuwe verhaal wordt Cruella DeVil (ge speeld door Glenn Close) wegens goed gedrag uit de gevangenis ont slagen. Ze belooft nooit meer bont te zullen aanraken. Ze houdt zich echter niet aan haar woord en 'smeedt al snel weer 'hondse' plan nen om haar ultieme dalmatiëijas te bemachtigen. Het wordt pas echt dolle pret in deze komische '102 Echte Dalmatiërs' als het avontuur Cruella en de honden in volle vaart door Parijs voert. Ne derlandse versie: Metasound, re gisseur dialoog: Hans Hulshof. Stemmen: Cruella DeVïl: Maijo- lijn Touw; Le Pelt: Fred Meijer; Kevin: Ruud Drupsteen; Chloe: Ingeborg Wieten; Alonzo: Serge-Henri Valcke; Regisseur Song: John Roos, Vertaling: Judith Dekker. Productie: Karin Bakker, Monique Tesselaar. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: f 7,50/f 10,00 (volwassenen). Leeftijd vanaf 4 jaar. Nederlands gesproken. Reserveren bij de thea terkassa: 886095829, Willaert- straat 49, Soest. koop: CARAVAN Avento /al T.L. 395 jaar 1990 bella voortent, diep 2,5 m. wintertent 2 x 2 m, inepaneel, enorm veei behoren. Tel. 035-6017688. trekt. Bij een tussenstop blijkt dat de inhoud van de koffers op een onbewaakt moment door elkaar is gegooid. Zo kan het zijn dat de deegroller van de bakker in de kof fer van de uitvinder zit, enz. De koffers liggen overal verspreid. De directeur van het reisbureau heeft een detective ingehuurd en hem gevraagd de kwestie op te lossen. Deze roept op zijn beurt weer de hulp in van de WEK's. Zij gaan langs alle koffers om de inhoud te controleren. Elk groepje bestaat uit 10 WEK's en een leider. Elke koffer is een post waar de WEK's een spel/op dracht moeten uitvoeren om ach ter de inhoud te komen. De in houd van de koffer wordt opge schreven en uiteindelijk, als ieder een weer bij elkaar komt, inge voerd in een computer. Deze 'be rekent' de dader, maar de WEK's vergelijken de kofferinhoud ook. Eén van de koffers in volledig compleet en dat blijkt vervolgens de dader te zijn, volgens de WEK's en ook volgens de compu ter. De dader wordt door de poli tie ingerekend en meegenomen naar het bureau. Op zaterdag 9 juni organiseert het Spel- en Activiteitenteam van Scouting Regio Utrechtse Heuvelrug een WEK-spel (voor Welpen, Kabouters en Esta's). Dat gebeurt onder de titel 'Het koffermysterie' op de locatie Sparrenlaan in Soest, de thuisbasis van de Hopman Masselmangroep. Aan het spel nemen veel van de groepen uit de regio deel. Die strekt zich uit van Baarn in het noorden, Bunnik/Odijk in het zui den, Maartensdijk in het westen en Amersfoort in het oosten. Binnen deze regio van Scouting doen ruim 220 kinderen in de leeftijd van 7 tot 11 jaar (te herkennen aan de groene blouses) mee aan het spel. De coördinatie van dit spel is in handen van een aantal enthousias te vrijwilligers die reeds geruime tijd aan de voorbereiding van dit spel hebben gewerkt. Het spel be gint om 13:00 uur en duurt tot 16:15 uur. Over de inhoud: Er is een myste rie rond de koffers van een reisge zelschap dat per bus door het land nda Shadow 750 900 i, nieuw (van f 19.500- or f 14.000,-) 035-6012031 335-6014674. 1EIDLER 48 cc met kick- irter, bj. ±'75 i.z.g.st. f 2000 - 1.6013940. srkante licht-eiken EET- FEL 127 x 127 cm met 4 arbij behorende manou- Delen met hoge rug-leu- ig; f350,-. Tel. 6020645. Een beetje als mosterd (vér) na de maaltijd is afgelopen dins dag in het gemeentehuis alsnog de sloop van het voormalige ziekenhuis Zonnegloren ge vierd. Dat gebeurde met een soort reünie, waar op uitnodi ging van wethouder Bart Krol die het complex met zoveel geestdrift aan de natuur heeft teruggegeven - ook oud-mede werkers van het ziekenhuis, oud-bewoners van Berken bosch aanwezig waren. sche procedures en zo.' De ont manteling van het Zonnegloren- complex was voor Soest toch be hoorlijk ingrijpend geweest, stelde hij vast, en voor de bewoners -van wie sommigen er al twintig jaar woonden - bepaald niet altijd even lollig. Volgens Krol was er van tijd tot tijd best 'knorrig' naar elkaar geke ken. Hij had ook achteraf nog alle begrip voor de 'kwaaie koppen', maar stelde vast dat de partijen elkaar altijd met respect hadden behandeld. Het gemeentebestuur had ook 'vreselijk z'n best gedaan' om iedereen aan fatsoenlijke woonruimte te helpen, en dat was aardig gelukt. Hij voorspelde dat het Zonnegloren-terrein - 'nu nog een uit de hand gelopen zandbak' - volgend voorjaar al zou kunnen worden ingeplant met nieuwe bo men. Het 'Krolse bos' wordt ove rigens geen aangeharkt park, maar een 'lekker ruig' bosgebied, aldus 'RUIMING! cv-ketels 22 kw 250,-; Combi-ketels 23 kw .795,-; HR-ketels v.a. 395,-; Grote partij radiatoren i. 125,-. Feiken Verwar ing te Amersfoort. Tel. 033- 521162. Fax 033-4655423. de wethouder. Namens de slopers van Asbo schetste H. van der Zouwen de gang van zaken sinds 18 oktober 1999, het begin van de ontmante ling. Hij had voor de aardigheid wat cijfermateriaal op een rijtje ge zet. Zo hoorden de aanwezigen dat er zo'n 43 ton puin was afgehaald, waarvan slechts 3,9 procent gestort moest worden (dus niet herge bruikt kon worden). Mooi zo, want het landelijk gemiddelde is 6,5 Namens de oud-bewoners van Berkenbosch haalde Rob Worm- goor nog enkele herinneringen op aan hun (aanvankelijke) verzet te gen de sloop. 'Het was eerst moei lijk te accepteren. We vonden het ook een heel emotionele zaak, maar gelukkig is alles rustig verlo pen. De gemeente heeft goed reke ning met ons gehouden,' stelde hij vast, 'al begrijp ik nog altijd niet waarom die 54 huisjes moesten worden afgebroken...' De BeoCom 2 ziet er anders uit, voelt anders aan en klinkt anders dan de doorsnee-telefoon en gedraagt zich bovendien anders EUBELSTOFFEERDERIJ udy's Design stoffering voor 3t stofferen van al uw meu- als, verkoop van meubel- :offen en vloerbedekking, oor info: Schoutenkampweg 2a, tel. 035-5881714. 1UZIEKHANDEL Van de ïroep. Vleugels, piano's, lassieke orgels, gitaren, flui- 3n, bladmuziek, etc. Scherpe irijzen door lage bedrijfs- :osten! Piano stemmen en ransporteren. Winkel Dorp- itraat 111, Bunschoten. Open t. 16.00-18.00 en 19.00-21.00 mr, za. 10.30-16.30 uur. /oor andere tijden informeer: 3651-244964 of 033- >984376/2986094. De nieuwe draadloze BeoCom 2 nodigt uit tot een goed gesprek, terwijl hij comfortabel in uw handpalm rust. Gemakkelijk te bedienen door zijn tiptoetsen en display en vertelt u zelfs hoe u dat moet doen. Aan elke eerste BeoCom 2 kunnen vijf handsets worden toegevoegd, die elk weer toegang hebben tot de opgeslagen telefoonnummers en verdere informatie. Samen met een aantal van de meest betrokken ambtenaren en medewerkers van het sloopbedrijf Asbo werd het glas geheven op de voórspoedige afronding van het project. 'Dit is iets heel nieuws,' aldus de wethouder. 'Leuk dat jul lie er zijn. Het is eens wat anders dan elkaar tegenkomen bij juridi- Zaterdag 9 juni Jazzconcert met Mosaic Mosaic wint Jur Naessens Muziek prijs. Op 25 oktober vond de fina le van de eerste editie van de Jur Naessens Muziekprijs plaats in een stampvol Paradiso. Een jury, be staande uit Eleonore Pameijer, Corrie van Binsbergen, Juijen Hempel, Henny Vrienten, John Wisman, Sander Commandeur en Jur Naessens, koos Mosaic tot winnaar en schreef het volgende over de groep in het juryrapport: 'De kwaliteit van de musici is uit zonderlijk hoog.' 'Het samenspel is verbluffend.' 'In Van Geels muziek is veel aandacht voor (klank)kleur. De klank van de compositie blijft steeds transparant.' Met violist Oene van Geel, basgitarist Mark Haanstra, elektrisch gitarist Wiek Hijmans en saxofonist Jorrit Dijks tra zal de groep in het volgende seizoen met een nieuw programma langs de Nederlandse podia gaan. 'In Fase', het stuk dat op 25 okto ber werd uitgevoerd, zal op het re pertoire blijven staan. Als groep gebruikt Mosaic ele menten en bouwstenen uit een breed muzikaal spectrum en smelt deze samen tot een nieuwe organi sche muziekvorm. Improvisatie, virtuositeit, contrasten, groove en veel verschillende klankkleuren zijn belangrijke kenmerken van de muziek. Deze elementen maken Mosaic een swingende/expressie ve en eigenwijze kamermuziek band. Aanvang: 21:00 uur. Toegang: 12,50. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur, 886019577. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. VOOR MEER KLEINTJES ZIE PAGINA 2 Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 Mocht het vanmiddag onverhoopt plenzen van de regen bij de fami lievoorstelling 'Het Wonderwoud', die voor 14:30 uur staat aangekon digd in het openluchttheater Ca- brio, dan gaat het optreden natuur lijk niet door. In dat geval is met Dirk Scheele en Peter alvast afge sproken dat ze de voorstelling een week later, dus op 13 juni (zelfde tijd, zelfde plaats) zullen uitvoeren. ■urenbrochure die jnwerpers zet, biedt ogrediënten voor Dl Bel voor een atie 035-6016251. BANG 6. OLUFSEN f Zaterdag 9 juni is een bijzondere I dag voor gitaristen in Amersfoort en omstreken. De in Tsjechië zeer bekende pedagoog Ctibor Süsser is op uitnodiging van Scholen in de Kunst in Nederland en zal op deze i dag in de Muziekzaal van de Mu- I ziekschool voor leerlingen van de I school twee masterclasses verzor- I gen: van 9:30 tot 11:00 uur en van 114:00 tot 15:30 uur. In de middag pauze (13:00-13:30 uur) vindt er een kort lunchconcert plaats, ver zorgd door drie Tsjechische leer lingen. Naast de masterclasses is er van 11:30 tot 12:30 uur een lezing en demonstratie over gitaarbouw door Hans van Löben Seis en van 16:00 tot 17:00 uur een lezing met ij;dia's over de oude gitaar door Alex Timmerman. Deze lezingen ;en de masterclasses zijn vrij toe- j gankelijk voor toehoorders, 's Avonds vindt het laatste concert van dit seizoen in de Internationale Gitaarserie plaats. Dit keer zal Pa vel Steidl, gitaardocent van de Muziekschool, dit concert verzor gen. Op het programma staan wer ken van Mertz, Paganini, Coste, Losy Rak en ook een eigen com positie van Pavel Steidl. Öok zul len de gastleerlingen uit Tsjechië bij dit concert optreden. Pavel Steidl werd geboren in Tsje chië en verhuisde in 1987 naar Nederland. Sinds hij in Parijs de eerste prijs in de Radio France In ternational Competition behaalde, behoort hij tot de top van solo-gi taristen van zijn generatie. Hij heeft zich speciaal toegelegd op zeldzaam 19c eeuws gitaarrepertoi- re. Hij componeert ook zelf en ver tolkt deze stukken vaak tijdens zijn concerten. In de afgelopen jaren gaf Pavel Steidl concerten over de gehele wereld; op korte termijn liggen optredens in o.a. Mexico, Australië en Japan in het verschiet. Liefhebbers van gitaarmuziek kun nen gelukkig op 9 juni as. dichter bij huis terecht voor het beluisteren van een bijzonder programma uit gevoerd door een uitmuntend gita rist. Zaterdag 9 juni, muziekzaal, Mu ziekschool Amersfoort (ingang t.o. Zuidsingel 15); 9:30 - 17:00 uur: masterclasses en lezingen; toegang vrij. Internationale gitaarserie: muziekzaal, Muziekschool Amers foort, aanvang 19:30 uur; toegang; f 12,50 en f 7,50 (voor leerlingen van Scholen in de Kunst). Reser veren: 88033-4622004. ^^^t^tinJ'Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 ■iW5T ai uitzicht gele- Dalplein. Het complex is rdige materialen in 1996 ooninstallatie. Het appar- zijde van het gebouw en en en een kleiner balkon lichte woonkamer (ca. 33 open keuken met inbouw- irlpool, douchecabine en r naar balkon, slaapkamer iruimte met a.s. voor was- ele appartement is voor spuitwerk plafonds. In de oergjng. De servicekosten Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Thriller-auteur Bert Muns - schrij ver van 'De sluipschutter', 'Vorm fout' en 'Grensgeval' - is op woensdagavond 20 juni te gast bij boekhandel Jongerius, Van Weedestraat 29, in het kader van 'Juni, de maand van het spannen de boek'. De titel van zijn nieuw ste boek is 'Bevroren tegoed'. Aanvang 20:00 uur. Toegang: 5,00. Graag reser veren: 885880122 (email: boekhandeljongerius@wxs.nl). Van verschillende fabrikanten en in verschillende samenstellingen zijn vele soorten koffie met het Max Havelaar keurmerk in de Wereldwinkel te koop. Het is daar om niet eenvoudig om precies aan te geven welk bedrag de boeren per pakje al van tevoren ontvangen hebben. Daarnaast varieert de we reldmarktprijs voor koffie van dag tot dag en dat geldt ook voor de dollar. Maar een grote indicatie is wel dat de koffieboer ruim tweemaal zo veel voor een gelijke hoeveelheid koffiebonen ontvangt als hij de koffie onder het Max Havelaar- keurmerk verkoopt. Dat daardoor uiteindelijk de prijs van de koffie met het Max Have- laar-keurmerk wat duurder uitvalt is dus vanzelfsprekend. Maar 2 a 3 cent per kopje voor ons is wel tweemaal zoveel daar, en daar gaat het om. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financierden - beleggingen. Ook de voormalige welzijnswet- houder Pieter ten Hove (rechts) kwam afscheid nemen van Piet Tromp. die tijdens zijn Soester periode onder meer de samenwerking met het onderwijs op poten zette. Tromp ontving in buurthuis De Schoof lovende woorden van wel zijnswethouder Harry Witte en Balans-voorzitter Ton Breure. Een half uur voordat de receptie zou beginnen, arriveerden de eerste gasten al. De bijeenkomst zou een uur uitlopen. zorg Soesterberg, de Stichting Wel zijnswerk Soest, het Internationaal Vrouwencentrum en de Vrijwilli gers Vacature Bank. Na het vertrek van Tromp, die als beleidsadviseur bij ROC gaat wer ken, staat de volgende fusie voor de deur. Per 1 juli behoort ook kinderparadijs De Vrije Teugel tot de Stichting Balans, waarvan Roy Sheldon de nieuwe directeur is. Met hem kon donderdag natuurlijk al kennis worden gemaakt, maar de bijeenkomst stond vooral in het teken van het vertrek van Tromp Soest in het algemeen en de Stichting Balans in het bijzon der zijn een gepasseerd station voor Piet Tromp. Collega's, vertegenwoordigers van de ge meente en andere (welzijns)in- stanties zwaaiden donderdag de man uit, die drie jaar de lei ding bad van Balans. Tromp werd in 1998 binnenge haald om de nieuwe stichting te trekken. Balans ontstond toen na een fusie van de Stichting Jeugd- Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 ML<*7mTz is" uitzicht; deze en carport is puur en al- I waard! Ind.: zij-entree, hal 'ilet. L-vormige tuingerichte •arketvloer. Moderne, ver tel inb.app. Vanuit de woon- ertuin met zuidwest ligging /landen (bestemming agra- )p, 2 slaapkamers aan de jkamer aan de voorzijde. kleurstelling, v.v. douche- itjes en handdoekradiator. Ider met a.s. voor wasma- mbiketel. Royale zolderka- vjaar 1985, inhoud ca. 420 jeïsoleerd, vergunning aan- rzijde (b.g.). info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Maandag 11 juni 'Dröle de Félix' is een komische road-movie en won vorig jaar de Gouden Beer in Berlijn. De sa menwerking tussen beide regis seurs, ook in het echte leven part ners, levert een prachtig achteloos soort emotionaliteit waarbij de problematiek rondom de hoofd persoon op geraffineerde wijze een beheerste plaats krijgt. Félix woont in Noord-Frankrijk, is homosexueel, half-arabisch, lijdt aan aids en is door een reorgani satie zijn baan kwijtgeraakt. Bij het leeghalen van het huis van zijn overleden moeder stuit hij op het adres van zijn vader, die hij nooit gekend heeft. Félix besluit hem op te gaan zoeken in Marseille. Met een rugzak vol aidsremmende pil len begeeft hij zich al liftend, met 'geleende' auto's en lopend door Frankrijk. Tijdens zijn reis sprok kelt Félix langzaam een alternatie ve familie bij elkaar. De jonge kunststudent Jules die graag iets met Félix wil beginnen, ziet Félix meer als een broertje. De hoogbe jaarde Mathilde die zeer onder de indruk is van de charmes van Fé lix, kan fungeren als alternatieve oma. Olivier Ducastel en Jacques Mar- tineau hebben met 'Dröle de Félix' een unieke film kunnen maken over een ogenschijnlijk onbevan gen jongeman. Eerder maakten zij samen 'Jeanne et le gargon formi- dable', een muzikaal melodrama over de promiscue Jeanne die ver liefd raakt op ex-heroïneverslaaf- de Olivier die lijdt aan aids. Dat debuut bereikte Nederland niet. 'Dröle de Félix' gelukkig wel, want de prachtige acteerprestatie van Sami Bouajila (eerder te zien in 'Les silences du palais' en 'Artimi- sia') is schitterend. Frankrijk 2000; 95 minuten. Aanvang 20:30 uur. Entree: f 10,00; CJP/65+7,00. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 886019577. Leerlingen van tien scholen hebben werkstukken ingezon den voor de kunstwedstrijd Wind-wint. Tientallen scholie ren tekenden, schilderden, knutselden of boetseerden, in dividueel dan wel in groepsver band. jury bestaat uit Sonja Uiterwijk, docente tekenen en handvaardig heid, kunstenaar Bob Kovol en galeriehoudster Geeske Douwes. De wedstrijd is gehouden in het kader van het actiejaar, waarin Stichting De Windhond voldoende geld wil inzamelen om de stelling korenmolen te herbouwen aan de Molenweg. De bibliotheek, eveneens gevestigd in De Wïllaert aan de gelijknami ge straat in Overhees, speelt op de expo in door publicaties over het onderwerp extra onder de aan dacht te brengen. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant In de Wereldwinkel hebben we ze ker 10 verschillende samenstellin gen, waarbij er zeker één is die precies aan uw smaak beant woordt. Een kijkje en een praatje in de Wereldwinkel zeker waard. Openingstijden: maandag 13:00- 17:30 uur; dinsdag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30- 17:00 uur. Op donderdag 14 juni houdt de Delftse auteur Koert ter Veen op uitnodiging van de SLAS (Stichting Literaire Acti viteiten Soest) en Artishock een lezing over zijn onthullen de boek 'De Tempeliers - afre kening met een legende' (een uitgave van de Soester uitgeve rij Aspekt). 'De Tempeliers' beleeft dit jaar al zijn derde druk. Er is nauwelijks een historisch onderzoek dat de fantasie meer prikkelt dan de ge schiedenis van de orde van de tem peliers. Hoewel al bijna 700 jaar verboden, verschijnen er nog steeds boeken over deze ridderor de. Daarin wordt beweerd dat de tempeliers het graf van Jezus heb ben gevonden, dat zij de ontdek kers waren van Amerika en de hoeders van de lijkwade van Tu rijn. Er bestaan ook kritische ge schriften over de tempeliers. Zij zouden drinkebroers zijn en aan bidders van de duivel. Koert ter Veen vond dat het tijd was de ware geschiedenis van de tempeliers achter de mythen en sagen te be studeren. In zijn lezing vertelt de auteur, aan de hand van 30 dia's die via de PC en een beamer op een groot scherm worden vertoond, de wer kelijke, tragische geschiedenis van de orde. Van de oprichting in 1120 lla biedt u werke- )t u van de buitenzijde niet woning u biedt! De naast- volledig geïsoleerd, v.v. ver- iltifunctionele verd. Het ge- iaie tuin; het perceel meet hte woonkamer met sierlijke naar de tuin gelegen op het woonkeuken v.v. inb.app. voorzijde met vaste kasten- dkamer v.v. ligbad, douche- >t trapopgang, toilet en m.k. slaapkamers aan de voor- et douchecabine, toilet en 'uimte, 4e slaapkamer aan >reedte (ca. 26 m2) De vrij buitend de berging is uitge- rt. Op de verd. bevindt zich schikt als hobby-werkruimte. Vanaf woensdag 13 juni worden de inzendingen geëxposeerd in C- drie. Burgemeester Koos Janssen zal de tentoonstelling 's avonds om 19:30 uur openen, daarna volgt onder meer de prijsuitreiking. De Naar aanleiding van uw bericht d.d. 30.05.2001 in de Soester Cou rant wil ik graag mijn zienswijze weergeven. De gemeente heeft de bouw ge weigerd op grond van artikel 19 lid 3, waarbij tuinhuisjes c.q. bergin gen niet meer dan 6 m2 en een maximale hoogte van 2,50 meter mogen hebben. Het tuingedeelte mag dus niet meer bebouwd wor den dan deze afmetingen die in het bestemmingsplan Smitsveen zijn vastgesteld. Na deze informatie weet ik precies aan welke verordeningen iedereen moet voldoen. Ik vraag mij alleen af hoe het mogelijk is, dat in deze buurt soortgelijke huizen een tuin huis hebben, c.q. zowel een tuin huis alsmede een aan de drive-in woning aangebouwde berging heb ben, die zeker niet toegestaan zijn. Weet onze gemeente niet van het bestaan van deze bergingen of meten zij met verschillende ma ten? Wat moet men doen om zijn project te kunnen realiseren? Moet men beginnen met bouwen zonder vergunning of de strijd met de 'Soester Windmolens' aangaan? Constant V. Koopal en hun gloriejaren in het Heilige Land tot hun tragische einde door het sluwe spel van de Franse ko ning Filips IV. Door technische omstandigheden vindt deze literaire lezing niet, zo als eerder aangekondigd, in Artis hock plaats, maar in cultureel cen trum C-drie, Willaertstraat 49. Toegang: 7,50; Vrienden van de SLAS en leden van Artishock: f 5,00. Reserveren is aan te beve len: receptie/theaterkassa C-drie, 886095829. SCM-erkend inbouwbedrijf NAVIGATIE bwf JM in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Ahanosfree /-~-^ARKTJ>x

Soester Courant | 2001 | | pagina 7