BWjiM Rennen, springen, stoten, slingeren TRAINER Veel vissen en een schildpad SEC-jeugd in Olympische sfeer Mark Brouwer uitgezwaaid Galerij der kampioenen PAGINA 14 WOENSDAG 13 JUNI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 15 .995,- riekrant Spelen, voetbal, parachutes en handtekeningen VOETBAL ZWEMMEN Zwemrecords Duivenberichten ATLETIEK Eva Janssen DAMMEN Roel Boomstra valt buiten de prijzen op NK BEDRIJFSSPORT Bedrijven breien eind aan 39sle sporttoernooi ATLETIEK Progressie Selectie speelt tegen ex-ploeggenoten doelman GOLF SOESTER^COURANT Golftitels staan 21 september weer op het spel SOEST i Geen fax voor Smeeing/BDC Dakwerken )- örd.n! Snackbar open: woe. t/m zo. STRAAT 32A bare g 5-deurs- r maand Hoog- en verspringen, 600 meter hardlopen, kogelstoten, 60 meter finten, hordelopen, een estafette, maar ook een hindernisbaan afleggen, Uwer pen en fietsbandslingeren. Zo'n 400 kinderen uit het basisonder- vijs konden gisteren hun atletisch vermogen testen tijdens de sportdag van kV Pijnenburg. Op de atletiekbaan aan de Wieksloterweg vormden de groepen acht van zeventien scholen het deelnemersveld. Alleen de Danië- Ischool deed niet mee aan de traditionele sportdag. Tien onderdelen had de schoolsportcommissie van de atletiekvereniging bedacht en op- of uitgezet, zodat de leerlingen ruim vijf uur lang onder leiding van ongeveer dertig medewerkers zich mochten uitleven. Winnaars waren er te veel op om te noemen, bovendien was het meedoen belangrij ker. Foto: Soester Courant Patrick Tammer is sinds zater dag de gelukkige bezitter van een bal met de handtekening tan Ruud van Nistelrooij. De bal werd 's ochtends door een parachutist van ongeveer 25 meter hoogte op het hoofd veld gedropt en kwam het dichtst bij het bierviltje waarop de naam van de jonge Seccer stond. De landing van vier parachutisten was de spectaculaire opening van het jeugdvoetbalkamp van de voetbalclub. De Bosstraat-West vormde twee dagen het decor voor de Olympische Spelen. Nadat bur gemeester Koos Janssen de vlag had gehesen en de vlam was ont brand, kregen de kinderen een 'spervuur' van onderdelen op zich af. De zes Olympische onderdelen, zoals de stormbaan, de waterbak en de skelterrace, werden in etap pes afgewerkt. Tussendoor werd er gevoetbald in toemooivorm en mocht iedereen aanleggen vanaf elf meter voor de penaltybokaal. Na patat en soep en een Turks buffet speelden de voetballers een spannend smokkelspel bij de Zee verkenners. De meeste deelnemers overnachtten daarna in legertenten op het voetbalterrein. Zondag vond na afloop van de ac tiviteiten en de prijsuitreikingen de sluitingsceremonie plaats, waarbij alle deelnemers ter herinnering een t-shirt met opdruk van het pupil- lenweekeinde en een groepsfoto kregen. Tot slot mochten ze mee doen aan een ballonnenwedstrijd. De winnaar krijgt eveneens een bal met daarop de handtekening van Neerlands duurste spits. De verschillende winnaars van het pupillenweekeinde van SEC zijn: Zeskamp: Marciano van Leyen- horst, Niels van Huisstede (beiden 4 x goud), Tim Groen en Corné Ruwaard (beiden 3 x goud). Penaltybokaal: Roel Boomstra (F- pupil), Carsten Westerveld (E-pu- pil), Ennes Killic (D-pupil). Voetbaltoernooi; Juventus (D-pu- pillen), Valencia (F- en eerstejaars E-pupillen). Foto: Herman van Dam Bij de waterbak ontstond veel hi lariteit tijdens de gevechten op de balk. Twintig nieuwe records zijn in de boeken van De Duinkikkers bijge schreven. De zwemvereniging deed zaterdag met verschillende leden mee aan de finale van de kring speedo. Daarbij behaalde Jos Schimmel een tweede plaats op de 50 meter vlinderslag (38.33). Persoonlijke records waren er voor Brent Elemans, Sven van Zanten, Anne Cukier, Eline Schoenmaker, Jos Schimmel, Martijn Smeets, Maaike de Boer, Sander Pastink en Daniëlle van Tol. Hoewel ze haar persoonlijk record met bijna drietiende van een se conde verbeterde, was Eva Janssen niet bijzonder te spreken over haar 3000 meter in Leiden. De zwaar ste wedstrijd van het nationale baancircuit eindigde voor haar na 9 minuten en 44 seconden wat haar de vierde plaats opleverde. De laatste 400 meter waren voor de Soesterse atlete in Hilversumse dienst het lastigst en op dat stuk werd ze van de tweede plaats ver drongen. Wedvlucht; Morlincourt; af stand: 331 kilometer; wind: va riabel. PV DE ZWALUW Brakel J. vd Zonen 1, Patrick In- gnd 2, H. Toonen Zn. 3, v. Es Rijksen 5, P. Kanters 6, Comb. van Egdom 7, R. v. Hornsveld 8, Comb. de Bes - de Bree 9, Wigtman Th. 12, S. v.d. Heiden 13, E. v.d. Brakel Znn 14, A. Tennissen 15, R. Eimers 18, L. Vogel 24, R.W. Grift 25, R. v. 't Net 27, G.M. Schimmel 34, Vonk H. 51, Bruin gebr. de 60, Benschop J. 61, Weldink/v. Hengstum 66, B. van Doom 92, De Bruin v. Arnhem 103, H. Wolfsen 112, Voskuilen R. 115, Dorrestein W. van 124. PV DE VRIENDSCHAP Altenaar/Reijerse 1, B.G. Schimmel 2, Vaessen/Veenendaal 3, J.J. Beijer 7, G. Rietveld 8, J.C. Wijnands 9, J. v. Groningen 19, Comb, Zijtveld/Krol 21, Comb. Westerveld 24, B. van Gar- dingen 35, J. Kortland ZN 43. Wedvlucht: Orleans; afstand: 531 kilometer; wind: noord. PV DE ZWALUW Brakel J. vd Zonen 1, v. Es &Rijk- sen 2, E. v.d. Brakel Znn 3, Comb. van Egdom 4, R. Eimers 5, Bruin gebr. de 10, H. Huisman 11, R.W. Grift 13, R. v. Hornsveld 14, R. v. 't Net 15, Bree H. de 17, G.M. Schimmel 19, H. Vos 23, Weldink/v. Hengstum 30, Voskuilen R. 37, P. Kanters 39, Comb. de Bes-de Bree 41, Vonk H. 57, A. Rookhuizen 69, H. Wolfsen 70, v. Gin- kel Kanters 77, H. Toonen Zn. 79, A. Hooijer 85. DE VRIENDSCHAP J.J. Beijer 1, Comb. Zijtveld/Krol 2, Altenaar/Reijerse 3, J.C. Wijnands 6, Vaessen/Veenendaal 7, G. Rietveld 8, J. Kortland ZN 11, B.G. Schimmel 12, H.C. Rauch 25. Op het Nederlands kampioen schap sneldammen voor jeugd is Roel Boomstra buiten de prijzen gevallen. De Soester kwam in de voorronde van de eindstrijd, be staande uit vijf partijen, niet verder dan één punt. Daarna mocht het jeugdlid van DVSB in de C-poule verder spelen. Daarin won hij de eerste drie partijen en speelde hij eenmaal remise. In de strijd om de tweede plaats in zijn poule ging de debuterende Boomstra onderuit, zodat hij als derde in de poule en achttiende van Nederland eindig de. De titel ging naar Mei Jhi Wu. Aan de 39s,c editie van de bedrijfs- sportcompetitie wordt morgena vond een eind gebreid. In sporthal Beukendal vindt de ontknoping plaats van het volleybaltoernooi. Het veld- en zaalvoetbal werd eer der afgesloten. In actie komen morgen de acht poulewinnaars uit de derde klasse die onderling uitmaken welke twee er volgend jaar een klasse hoger mogen spelen. De kandidaten zijn Auto Smeeing, ASBO, Milieu Techniek Eemland, C1000, Quali- tech, Van de Grift, Western en Schipper. Tegelijkertijd werkt Stam/SoVoCo morgen het speelschema in die tweede klasse af en stellen de teams uit de eerste klasse zich op. Bij dat laatste is het elk jaar weei verrassend hoeveel 'tijdelijke krachten' er bij de verschillende ondernemingen in dienst zijn. Het volleybaltoernooi voor de da mes werd vorige week gehouden Kampioen werd ditmaal Stam Au tobedrijven, voor De Dribbel, Pe ters Makelaardij, Tempo Team er Yves Rocher. Zowel de gecombineerde meisjes als de jongensploeg van AV Pij nenburg en BAV boekten progres sie tijdens de tweede competitie wedstrijd. De meisjes behaalden in Heerhugowaard 5723 punten, ruim 400 meer dan bij hun eerste optreden, en eindigden als vierde. Het jongensteam legde beslag op de derde plaats met 6052 punten, nadat ze eerder genoegen hadden moeten nemen met de zevende stek. De 'oudjes' hadden maar wat graag gescoord, maar Mark Brouwer gunde zijn voormali ge ploeggenoten dat pleziertje niet en hield zijn doel schoon, uiteraard bijgestaan door de huidige selectie van VVZ'49. Pas nadat hij zeven minuten voor tijd was gewisseld, trof Peter van de Munt van de oude garde tweemaal de roos. Ver zorger Lex Drop mocht de bal beide keren uit het doel halen. Bij het afscheid van Mark Brouwer verscheen twintig jaar historie van WZ'49 in de wei. Het kampioen selftal van dit seizoen nam het op tegen een verzameling voorgangers die in het verleden met Brouwer te velde trokken. Zoals rechtsback Wim 'Potje' Pothoven, stopper Dik Lam, Wim de Vries (matchwinner in de kampioenswedstrijd van 1994 tegen Veluwse Boys) en Ru ben de Goede die een jaar geleden naar Sparta Nijkerk vertrok. Maar ook Ton Wolfsen, Casper Hamer- sma, Niels van Wely, Marcel de Graaf, Hans Visscher, Patrick Dokter, Wobbe-Jan Reitsma, Bart Baars en Michiel Kok die zesmaal moest vissen in het duel van twee maal dertig minuten, dat uitliep op een 6-2-nederlaag voor de oudjes die werden gecoacht door Sjirk Bajema, de man onder wiens lei ding WZ'49 van de eerste afde lingsklasse naar de vierde klasse doorstootten. Kok verving Daniël Hilhorst die vanwege een gebroken hand aan de kant moest blijven. Brouwer die twintig jaar geleden begon te voet ballen, hield tussen de bedrijven door een 'sabbatical year' en wis selde het seizoen daarna voortdu rend stuivertje met Hilhorst. Ver der was Brouwer altijd eerste keus en vierde hij in twaalf jaar vier ti tels en één promotie via de nacom- petitie. Bovendien werd hij met de groenwitten de laatste afdelings kampioen van het district. In het bekertoernooi reikte hij vorige maand nog tot de halve finale, waarin hoofdklasser en latere kam pioen Argon in de strafschoppen- serie hem en zijn medespelers de weg dwarsboomde. Na afloop van het duel ging Brou wer op de schouders en kreeg hij namens de vereniging een lijst met foto's van zijn laatste wedstrijd (te gen Argon). De spelersgroep schonk hem een badjas met achter op de tekst 'Mark, bedankt voor 20 jaar inzet en sublieme reddin gen'. Wie de lege plek die Brouwer ach terlaat, gaat invullen, is niet be- kend. De eerdergenoemde Kok dingt mee naar de positie, maar ook de van Hees overgekomen Pascal Kamerbeek, terwijl ex- HVC'er Eddy van der Heijde eveneens kandidaat is. Foto: Herman van Dam Mark Brouwer ging na afloop t van zijn afscheidsduel op de schou ders. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Voor de negende keer zal worden gestreden om de Soester golftitels. Zowel heren als dames kunnen proberen kampioen te worden in strokeplay en stableford. Daarvoor moeten ze op vrijdag 21 september naar de golfbaan van St. Nicolaas- ga. Inwoners van Soest met een gvb kunnen meedoen aan de plaatselijke kampioenschappen. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij Van Wijk Makelaars aan de Soesterbergsestraat 46. Voor meer informatie kan men terecht bij organisator Frits Gerth, §8 6032841. Door vertrek van onze huidige trainer zijn wij voor het volgen de seizoen (2001-2002) op zoek naar een voor het 1e DAMESTEAM Het eerste damesteam speelt in de 3e klasse (zondag). De functie bestaat uit het verzorgen van de trainingen op maandag- en woensdagavond en daarnaast de coaching tij dens de wedstrijden op zondag. Heeft u belangstelling voor deze functie en ervaring als voet baltrainer (diploma is niet vereistneemt u dan contact op met Ben Roedelof (tel. 035 - 601 1 3 86) of Peter Hilhorst (035 - 602 70 19 0653 96 58 26), dan zullen zij op korte ter mijn een afspraak maken voor een gesprek. Cafetaria en Eethuis Als Smeeing/BDC zonodig een fax wil hebben, dan moet ze die zelf maar aanschaffen en er niet voor bij de gemeente aankloppen. Het is geen taak van de gemeente om sportverenigingen te voorzien van communicatie-apparatuur, vandaar dat het verzoek van de handbalvereniging voor een fax is ^gewezen. i De club had erom gevraagd, om- dat ere- en eerstedivisieclubs met ingang van volgend seizoen ver plicht zijn een faxnummer van de vereniging door te geven aan het Nederlands Handbal Verbond. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Verkoopprijs jaar op afbetaling f 21.580,- f 24.858,- >aJer treedt op als in Tïel, om gegevens Van boven naar benedende Cl en BI van VVZ '49. De drie teams werden dit seizoen - evenals de hoofdmacht van de club - kampioen, dwongen daarmee promotie én een plaats in deze rubriek af. Dagschotels woensdag Preischotel met stukjes kipfilet donderdag Biefstuk gevuld met paté, aardappelkroketjes en doperwten weekend Super-Combi-Saté (half kip-, half varkens vlees) met frites en sla maandag/ dinsdag Gesloten van 16.00 tot 20.00 uwr. Tevens verzorgen wij al UW CATERING Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Niet minder dan 95 kinderen gooiden zaterdagmorgen een hengeltje uit in de vijver aan het Hazepad. De jeugdviswedstrijd leverde bijzonder vang sten op. Robbie van Dinteren haalde een paling boven water en Joris Swier ving zelfs een schildpad. Ook Tim van Zetten baarde opzien door een zeelt van 41 centimeter aan de haak te slaan, maar de grootste buit was voor Pepijn Huffen die een brasem van 49 centimeter omhoog haalde. Die kanjer bleek niet voldoende voor de winst, want bij de jongens was Maikel Brouwer de meest succesvolle deelnemer met een totale vangst van jj 1.59 meter, gevolgd door Jelle Rijsken (1.30) en Bob Overgeld (1.22). Bij j de meisjes won Claudia Bosman met 1.10 meter. Jemy Hoogenhout werd tweede met 69 centimeter en Sharon derde met 22 centimeter. Voor ieder een die een vis ving, had de organiserende vereniging De Snoekbaars een prijs klaarliggen. Foto: Ronald Kersten

Soester Courant | 2001 | | pagina 15