SOESTERBERGSEt&COURANT Festival Soesterberg naar hoger plan r± 1 1 Soesterberg ook bakermat van de Soester Zakenkring Geschrokken van 'dode hoek evraagd VASTE RGERS Giro 37071 468 INWONERS PER KM2 KERS Subsidie jeugdvoetbal Soesterberg I hulpverlening^ afwezig Nieuw cursusprogramma Volksuniversiteit Soest T y l(M/V) A IS» WOENSDAG 13 JUNI 2001 popmusici voor zomerschool en concertreeks KERKDIENSTEN Courant MEDISCHE DIENST^ Meningen van lezers Het volkslied van Soesterberg Muziekvereniging Odeon luidt zomer in met buurtconcerten F.P. Prause Klachten bezorging Summersports-bus in Soesterberg AMEKRANT Kinderen Carolusschool en ouders kijken in truck t voor de 1 41 52 Gevraagd VASTE, INVAL EN VAKANTIEBEZORGERS EN TOCH HEBBEN SOMMIGE MENSEN NIEMAND OM ZICH HEEN AGINA 16 i, Breukelen es van Wim kijk op de er en plezier Dek naar een starter, herin- !em voor meer ntact op met Het telefoon- r14036, e-mail imhogeveen.nl Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 rij 4.3831 ND Leusden t VAlnan/ln r\. hnpf EN WATERBOUW in putafdekkingen, ducten in gietijzer, activiteiten plaats e baan, zijn er in de allround vakman. logelijkheden aarzel :h contact op via tel. Soesterberg staat volgende maand twee weken lang in het leken van de muziek. Topmusi- uit de hele wereld verlenen van 15 tot 29 juli hun mede werking aan het vierde Soester berg International Music Festi- fll. Het programma bestaat ge heel uit werken voor strijkin- rumenten en piano. Artistiek eider Misha Quint uit New \ork, zelf meestercellist uit de Russische School, heeft tal van internationale coryfeeën weten aan te trekken, onder wie de dolist Nicolai Znaider en de pianiste Bella Davidovich. Het festival kent een zeer bijzon dere opzet. De basis van het eve nement is een zomerschool in het Kontakt der Kontinenten (KdK) in Soesterberg. Hier komen ongeveer uchtig getalenteerde muziekstu denten uit alle delen van de wereld ieertien dagen bij elkaar om onder leiding van muziekpedagogen met een internationale reputatie zowel individueel als in ensembleverband aan hun ontwikkeling te werken. In dit kader staan voor liefhebbers van kamermuziek zeven concerten op het programma. Deze worden gegeven in het Kontakt der Kont inenten, het naastgelegen voorma lige klooster Cenakel, De Proef- kelder aan de Stemerdingweg en de Caroluskerk in Soesterberg, als mede in het Beatrix Auditorium van hotel Holiday Inn aan de Van Weerden Poelmanweg in Soestdui- nen, de Oude Kerk aan de Toren straat in Soest en het Rosa Spier- huis in Laren. Kenmerkend voor het festival is de spontaniteit van het gezamenlijk musiceren. Concourswinnaar Het openingsconcert is op dinsdag 17 juli in het Kontakt der Kontin enten. Een hoogtepunt in de con certreeks is op voorhand het optre den op zondag 22 juli in het Rosa Spierhuis in Laren van Nicolai Znaider (viool, winnaar van het Koningin Elisabeth Concours), Bella Davidovich (piano) en Mis ha Quint (cello). Zij spelen werken van onder anderen Haydn, Tsjai- kovski en Mendelssohn. Een ander belangwekkend optreden is dat van Dana Mazurkevich (viool) en Yuri Smirnov (piano) op dinsdag 24 juli in De Proefkelder aan de Stemerdingweg in Soesterberg. Zij brengen onder meer de sonate voor viool en piano van César Franck ten gehore. Niet minder interessant is het op Amerikaanse leest geschoeide concert ,An American Dream' op donderdag 19 juli in het Beatrix Auditorium van hotel Holiday Inn in Soestduinen met werken van onder anderen Gershwin, Copland en Dvorak. Voor het slotconcert in de Caroluskerk in Soesterberg is de medewerking verkregen van de bekende dirigent Colman Pearse en de violist Boris Kuschnir. Drie kwartier voor het begin van elk hoofdconcert presenteren leerlin gen van de zomerschool een voor programma. De optredens begin nen telkens om 20:00 uur. ïedestraat, je de voorkeur, i natuurlijk van Burgemeester en wethou ders hebben besloten het be stuur jeugdvoetbal Soester berg als startsubsidie voor het seizoen 2001-2002 een eenmalige bijdrage van maximaal 3.850 gulden te geven. Dit bedrag komt uit de begrotingspost sportsti- mulering 2001. Bovendien krijgt het voor hetzelfde sei zoen toestemming om op nader overeen te komen tijd stippen op de woensdag middag voor het houden van de trainingen voor de jeugd gebruik te maken van een deel van het grasveld op het sportpark Kerklaan, inclu sief een kleedruimte. De jeugdvoetballertjes uit Soesterberg hebben in het afge lopen seizoen voor de trainin gen gebruik gemaakt van het sportveld met kleedruimte en kantine van de Stichting Abro- na. Sinds januari van dit jaar speelden twee teams in compe titieverband onder de vlag van de sportvereniging Zeist de thuiswedstrijdjes af in die ge meente. Vorig jaar verleende de gemeente Soest een eenmalige bijdrage van 6.100 gulden voor het huren van de accommoda tie van Abrona en het beschik- baar stellen van doeltjes en sport- en spelmateriaal. Inmiddels zijn er gesprekken geweest tussen het bestuur van het jeugdvoetbal Soesterberg, het bestuur van de korfbalver eniging Oranje (KVO) uit Soesterberg en het bestuur van de sportvereniging Zeist. Daar bij ging het om de vraag of de jeugdvoetballertjes uit Soester berg voor de trainingen op woensdagmiddag gebruik zou den kunnen maken van het veld inclusief een kleedruimte van KVO. Daarnaast blijven ze voor de wedstrijden op zaterdag gebruik maken van een veld van Zeist. Op zaterdag heeft KVO gedurende de periode van half maart tot half oktober de velden namelijk zelf nodig voor het spelen van de compe titiewedstrijden. Het is de bedoeling deze con structie aan het eind van het seizoen onder de loep te ne men. Mogelijk dat er na een volledig speelseizoen van beide verenigingen (korfbal/voetbal) een voor de sport juiste vorm van samenwerking is ontstaan met KVO. Wellicht is daardoor voldoende draagvlak gecreëerd voor een verdere samenwer king, inclusief de totale verhui zing van het voetbal naar de Kerklaan in Soesterberg. De ware muziekliefhebber hoeft zich niet te beperken tot de offi ciële concerten. Hij kan gratis aan schuiven bij informele concerten door de leraren en hun leerlingen. Deze inloopconcerten staan voor 18, 20, 23, 25 en 27 juli op het programma, aanvang telkens om 20.00 uur. Het repertoire is afhan kelijk van de verrichtingen op de zomerschool en de voorkeur van de studenten en blijft dus een ver rassing. Een passe-partout voor alle con certen kost honderd gulden. Voor het openings- en het slotconcert en het optreden in het Rosa Spierhuis is de toegangsprijs dertig gulden, voor de overige concerten 25 gul den. De voorprogramma's zijn bij de prijs inbegrepen. Voorverkoop kaarten en passe-partout bij het Kontakt der Kontinenten, 0346-351755. Op dit nummer is ook informatie te krijgen over het festival bij het bureau van de Stich ting Soesterberg International Mu sic Festival in het KdK. Website: Avww.simf.net. Zaterdag 16 juni zondag 17 juni Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 aalm. Duivenvoorde; cantores Zondag 10:30 aalm. Duivenvoorde; Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 D. Muurling World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heelt. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; v-Qmrw,-0 sn H.J.M. Tonino en P.B.E. Tomno-van Schieveen, Kampweg 3U, §2352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. 'IhstSg Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag W333-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. As. Waurrl nnn 7ppr Op.vai Muziekvereniging Odeon luidt het zomerseizoen in met een kleine serie openluchtconcer ten in Soesterberg. Het eerste is op maandag 18 juni op de bin nenplaats van De Drie Eiken, het tweede een week later op 25 juni op het Van Maaren plein en tot slot op 2 juli in de Wijk Egghermonde. De muziekvereniging wil op deze wijze de inwoners van Soesterberg bedanken voor de steun die ze altijd krijgt. Anderzijds is dit voor de inwoners een uitstekende gele genheid om vlak voor het begin van de zomervakantie te genieten van de muzikale klanken van Odeon. Het harmonieorkest van Odeon zal onder leiding van dirigent Ger- rit de Weerd een zeer gevarieerd programma ten gehore brengen. Zo staan er naast een aantal be kende stukken ook een aantal nieuwe stukken op de lessenaar. De openluchtconcerten beginnen telkens om 19:30 uur. Het harmonieorkest van Odeon is nog op zoek naar enthousiaste be ginnende en ervaren muzikanten op diverse blaasinstrumenten, zo wel hout als koper, en slagwerkers. Voor meer inlichtingen hierover kan men contact opnemen met mevrouw Blommenstein, Éffi 0346-353167. werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: SB0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. •"èeSrSpunt VrijwilUgershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, SS035-6031119. "stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, S351940, b.g.g. 351658. •^Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, S352391. Grofvuil, 88035-6093666. Geachte redactie, Met uw berichtgeving in de krant van 25 april j.1. drukte u in exten- so drie coupletten af van het Soesterbergse volkslied, speciaal voor lezers die de tekst niet ken den en toch wilden meezingen in de aubade op Koninginnedag. U verbond daaraan de opmerking dat niet bekend is wie het lied heeft geschreven en uit welke pe riode het stamt. Graag wil ik op deze publicatie en vraagstelling nader ingaan. Wellicht kunt u daar in een aanvullend artikel nog eens uw licht over laten schijnen. Het lied is geschreven door de heer L.W. Nijland. De muzikale compositie is van Alexander A. Langeweg. De oorspronkelijke tekst staat nog in het oud-Neder landse idioom (bijvoorbeeld in de eerste regel .bosch1 in plaats van ,bos'). Het ontstaan en de verdere bewerking van het lied door de ja ren heen is ons onder meer bekend omdat het al sinds de oprichting van het Luchtmacht Mannenkoor tevens de herkenningsmelodie is van dit koor. Dit heeft, ondanks zijn verhuizing naar Amersfoort in verband met het Lockerbie-proces, nog steeds zijn domicili op de ba kermat van de militaire luchtvaart, Soesterberg, en voelt zich mede daarom via het lied ook sterk ver bonden met de geschiedenis waar in het is ontstaan. We moeten teruggaan naar de ja ren twintig en dertig van de vori ge eeuw, toen technisch personeel de Tweede Wereldoorlog onder grote druk stond om het vliegend materieel in de lucht te houden. In die jaren begon onder meer de eer ste (D-7 nr. 250) Fokker zijn car rière bij de militaire luchtvaart. Mede deze periode van groei en versterking van de Luchtvaartafde ling (LVA), maar ook en vooral enkele uitvindingen door de LVA wekten belangstelling in het bui tenland. Uit verschillende landen kwamen dan ook .aviatische mis siën' naar Soesterberg komen, zo als uit de Verenigde Staten, Boli via, Perzië (Iran) en Siam (Thai land). De ontvangsten van de bui tenlandse gasten werd menigmaal opgeluisterd met de toenmalige als officieel bekend staande 'defi- 1 eermars'. De trots van de baker mat werd daarbij niet onder stoe len of banken gestoken. Het in de mars opgenomen lied vertolkte duidelijk de plek waar de geboor te van de Nederlandse vliegerij had plaatsgevonden. Het gedenkboek .Soesterberg van toen tot nu' (uit gave 1990) heeft daar zo z'n eigen verhaal over: ,Het is een moeilijke bevalling geweest, gepaard gegaan met vallen en opstijgen. Maar als het dan ook lukt, is men in de wol ken!' Het eerste couplet van de ,mars' wordt in genoemd gedenkboek geheel weergegeven. Verder blijkt dat op de scholen het lied werd aangeleerd en dat het bij officiële gelegenheden door de bevolking uit volle borst werd meegezongen. Ten slotte mag nog worden ver meld dat de koorbewerking van het lied van de oud-dirigent (1980-2000) van het Luchtmacht Mannenkoor is, de heer Hans C. Janssen. In deze versie is het de laatste decennia opnieuw bekend geworden. Het wordt thans ook door andere koren in de regio ge zongen. Riemer Smallenbroek HUISARTS donderdag 21 juni tot maandag 9 juli. De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. Met ingang van vandaag tot en met woensdag 29 augustus worden elke woensdagmiddag van 14:30 tot 16:30 uur sport- en spelactivi teiten aangeboden aan alle kinde ren en tieners in Soesterberg. Hier voor komt speciaal de bus met de naam Matchpoint naar Soester berg. De plaats is de skeelerbaan op de hoek Banningstraat-Kamp- weg. In de bus kan men terecht om allerlei sport- en spelmateriaal te lenen. De deelname is gratis. Voor vragen kan men terecht bij Hous- sein Alaoui en Frisc van Omme ren, ®(035) 6039404/6017615. 335 - 6014152 Gevraagd: SCHOONMAAK PERSONEEL Omgeving: Koningsweg Tijden: 18.00-20.00 uur. 3 dagen per week. Van der Meij FM bv Tel. 035-541 60 11 SOESTER COURANT- RECLAMEKRANT 3 tot 30 kg afvallen met HERBALIFE/GOLD Gratis persoonlijke begeleiding en vetmeting. Tel. (035) 542 0845 bloemetje voor de medewerkers. Het zijn echt 'juweeltjes'. Ze zijn zó waardevol voor de school, een superstel.' Niet onvoorbereid De vrachtwagen was inclusief chauffeur Jan Veenhof, ouder van drie leerlingen op de Carolus school, de hele dag belangeloos ter beschikking gesteld. De kinderen kwamen niet onvoorbereid. Ze hadden een week lang in de lessen urin Depaaiue miw»—aandacht besteed aan de 0 weggebruikers abosluut niet hoek, in de klas werd byvoorbeeld - - een demonstratie gegeven met een mini-vrachtauto Zelfs tijdens de gymlessen oefenden ze met auto spiegels van autobednjf Remos om zelf te ervaren hoe gevaarlijk een vrachtwagen kan zijn alsde chauffeur een andere weggebruiker niet kan zien. Bovendien moesten ze vier vuist regels leren: - loop nooit vlak voor of achter Niet alleen de 145 kleuters en basisleerlingen van de Carolus school in Soesterberg, ook de ouders die uit belangstelling even langs waren gekomen en plaatsnamen achter het stuur van de truck met gesloten op legger 'Green Horse' van Van Vliet Transport uit Nieuwe- gein, reageerden geschrokken loen ze merkten dat de chaut- leur in Anne Plekkepoel was één van de leerlingen van de Carolusschool die maar net boven het stuur van de vrachtwagen uitkwam en kennis maakte met de ,dode hoek Achter haar chauffeur Jan Veenhof kan zien. Dit wordt de 'dode hoek' ge noemd. Hier is de laatste tijd veel over te doen. De oplossing is het aanbrengen van een extra spiege de dode-hoekspiegel, maar ne gros van de vrachtwagens is hier nog niet van voorzien. Het vrachtwagenproject over e dode hoek' was opgezet door ae verkeersouders van de Carolus school, Loes de Groot en Sylvia van de Craats, 'omdat er zovJej kinderen verongelukken doordat afslaande chauffeurs hen niet zien. Directeur Anneke Koning was vol lof over het initiatief van de enorm actieve verkeersouders, die alles verzorgen, tot en met het een vrachtwagen langs - stop altijd voor de stopstrcep - vrachtwagen de bocht omB j rechts en er ruim achter - als jij de chauffeur kan zien, ziet hii jou ook. Chauffeur Veenhof werktc.f.r?a® mee aan het project omdat hij het van groot belang vindt dat zoveel mogelijk weggebruikers, vooral kinderen, weten wat een chauffeur wel en niet kan zien. 'Daar hebben ze geen idee van,' heeft hij gecon stateerd. 'Er wordt ook met aan gedacht. Van de week, toen ik als -erste in de file stond, was een motorrijder langs de file gereden sn pal voor m'n vrachtwagen gaan staan. Ik kon hem niet zien. Alleen doordat ik de spiegeling van zijn helm zag, wist ik dat hij er stond, anders had hij eronder gelegen. Je leert het de kinderen, maar de Duders maken de fouten,' zegt hij. Het was een leerzame dag voor de schooljeugd. De beide initiatief neemsters kregen een bloemetje sn, onder luide aanmoediging van je anderen, een zoen van twee leerlingen, Joey Witteveen en Se- nastiaan van Rijthoven. Zij be dankten ten slotte iedereen die z'n medewerking aan dit voorbeeldige mitiatief hadden gegeven. Het cursusprogramma van de Volksuniversiteit Soest/Soes- terberg voor het komende na jaar is deze week verschenen. Het programmaboekje is ver stuurd aan degenen die de laat ste drie jaar aan een activiteit van.de Volksuniversiteit heb ben deelgenomen. Voor ande re belangstellenden is het pro gramma af te halen op het kan toor van de Volksuniversiteit, de bibliotheek, de VVV, het gemeentehuis, boekhandels, gezondheidscentra en super markten. Op het programma van de Volks universiteit staat weer een grote verscheidenheid aan cursussen, workshops, lezingen en excursies op velerlei gebied. Een van de pij lers van het Volksuniversiteitswerk is het talenaanbod. Dat neemt dus ook in Soest een belangrijke plaats in. De talen Frans, Spaans en Ita liaans worden aangeboden op ver schillende niveaus, zowel de echte beginner ais de gevorderde cursist kan aan zijn trekken komen. Cur sussen Engels zijn bestemd voor degenen die in het verleden al en kele jaren Engels hebben gevolgd. De cursus 'Dutch for foreigners' is bestemd voor diegenen die geen of weinig kennis hebben van het Ne derlands en die in hun eigen land een opleiding hebben gevolgd ver gelijkbaar met Mavo. Daarnaast staat er voor liefhebbers van de Nederlandse taal een cursus met Nederlandse taal(eigen)aardighe- den op het programma en een cur sus Nederlandse literatuur. Op het gebied van algemene ont wikkeling, cultuur en wetenschap zijn dit jaar bijvoorbeeld nieuw: Filosofie in de literatuur, Kopstuk ken uit de filosofie, Persoonlijk- heidspsychologie, Levensbeschou wing en ethiek, A course in mira- cles, Kijken naar Kunst en een workshop Creatief denken. Voor wie wat moeite heeft om naast werk, gezin en huishouden nog wat vrije tijd te vinden is de cursus Plannen in een oogwenk een aan rader. Ook veel bekende en succesvol gebleken cursussen staan uiteraard weer op het programma zoals bridgecursussen op verschillende niveaus, verder computercursussen zoals De aankoop van een compu ter, Windows 98 en computerge bruik voor beginners, Word 97, Internet en e-mail en Meer met Internet. Daarnaast Fotografie, Patchwork en quilten, Werken met droogbloemen, diverse culinaire workshops en nog veel meer. De belangstelling voor lezingen en excursies is de laatste jaren toege nomen, daarom is er ook dit jaar weer een aantal in het programma opgenomen. Een kleine greep hier uit: een lezing over St. Petersburg en de Russische tsaren en een ex cursie naar het Koninklijk Paleis op de Dam in Amsterdam. In het kader van Rotterdam culturele hoofdstad van Europa vindt in de Kunsthal in Rotterdam de tentoon stelling Panorama Rotterdam plaats. De Volksuniversiteit Soest biedt hiervoor een gecombineerde lezing/excursie aan. De Open Dag van de Volksuniver siteit is op zaterdag 8 september van 11:00 tot 14:00 uur in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Soesterberg is niet alleen de bakermat van onze luchtvaart het is ook de plaats waar d< wieg van de Soester Zaken' kring heeft gestaan. Het wa? dan ook niet onlogisch dat hei vijftigjarig jubileum van de kring in Soesterberg werd ge vierd, in het Officiers Casinc aan de Kampweg. Het dinei dansant werd onder anderen bijgewoond door het voltallig college van burgemeester er wethouders. Eén van de hoog tepunten was de aanbieding van het jubileumboek dooi voorzitter D. van Loon aan burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen. in Soesterberg voor de (op woensdagmiddag) VOOR INFORMATIE: TEL. 601 41 52 Het was opvallend genoeg niet in Soest, maar juist in Soesterberg dat in 1951 het initiatief werd geno men tot de oprichting van wat eerst de Soester Fabrikantenknng heette en later de naam Soester Zakenkring kreeg. De basis hier voor werd gelegd in het toenmali ge restaurant 't Zwaantje, nu The Oriëntal Swan. Twaalf industrieën uit Soest en Soesterberg grepen de Jaarbeurs in Utrecht aan om vooral passanten die op weg naar of ko mend van de Jaarbeurs 't Zwaan tje aandeden, bekend te maken met de produkten die zij fabriceer den of verhandelden. Nog tijdens de expositie werd overlegd met enige uit Soest uitge nodigde ondernemers en besloot men tot de oprichting van een fa brikantenkring. In zijn welkomst woord bij de opening van de mini- beurs maakte initiatiefnemer A. Chöttel dit besluit bekend. De toenmalige burgemeester mr. S. P. baron Bentinck zei in een reactie hierover verheugd te zijn. Er stond nog net geen ,Made in Soesterberg' op de tentoongestel de produkten, maar de beurs was een visitekaartje van het vliegdorp. Aan de mini-beurs deden mee Anker Emaille Fabrieken met emaille artikelen; Het Vliegkamp met keramische produkten; Riwo met lingerie; Tempo met trans portwerktuigen; imkerij De Bieën- hof; fa. G. Kruyff met verkeers borden; borduur- en textielfabriek M. Kaldenberg; Nederlandse Kunstharsperserij Soesterberg; Replato met naamplaten; fa. Speek, Muller Co. met diesel motoren, de aardewerkfabriek Het Sticht en Terpo Rubber. De eerste voorzitter van de Fabri kantenkring was een Soesterberg se ondernemer, de heer J.N.A. Kochheim. Hij werd in 1955 opge volgd door de heer A.H. Hoegen Dijkhof die zaterdag als enige overgeblevene van de direct in het begin toegetreden Soester onder nemers de jubileumviering mee maakte en het voorwoord voor het jubileumboek schreef. Hij is meer dan de helft van de vijftigjarige kring bij het wel en wee daarvan betrokken geweest. Belangrijke doelen Door de jaren heen heeft de Soes ter Zakenkring zich achter tal van belangrijke doelen gesteld en daar door de realisering ervan mede mogelijk gemaakt. Een voorbeeld daarvan is het dorpshuis Burgste de in Soesterberg. Burgemeester Bentinck deed destijds een beroep op de kring toen er door een te kort van 25.000 gulden een kink in de kabel van de financiering dreig de te komen. De bouw van het dorpshuis kwam daardoor op los se schroeven te staan. Het bestuur van de Soester Zakenkring nep een extra vergadering bijeen met als enige agendapunt het verlenen van financiële medewerking aan de stichting van een dorpshuis in Soesterberg. Staande de vergade ring kwam een bedrag van 22.000 gulden op tafel. Enkele bestuurs leden gaven nog een bedrag uit ei gen zak, zodat er ten slotte nog een tekort van 1.000 gulden was. Dit bedrag kwam er uiteindelijk ook, dankzij een toevallige gast in 't Zwaantje: circusdirecteur Toni Boltini, die zijn winterresidentie en een circusacademie in Soesterberg w Burgemeester mr. S. P. baron Bentick (rechts) wordt op de mini- beurs die in 1951 in Soesterberg werd gehouden rondgeleid door de initiatiefnemers. Hier werd de basis gelegd voor de Soester Zakenkring. had. Hij was geen lid van de kring, is het ook nooit geworden en heeft er nadien zelfs geen enkel contact meer mee gehad. Maar zijn spon tane geste heeft terecht een eervol le vermelding in het jubileumboek gekregen. Ook in de toekomst van de activi teiten van de Zakenkring speelt Soesterberg een belangrijke rol. Defensieterrein aan de Richelle- weg is een locatie die al geruime tijd in beeld is als vestigingsplaats voor met name logistieke bedrijven (transport en opslag) die nu nog in de woonkernen zitten. Samen met de VOS, de Verenigde Onderne mers Soesterberg, is het bestuur hierover in gesprek met de ge meente. Deze heeft op haar beurt contact met defensie als eigenaar van het terrein. Namens het be stuur zegt voorzitter D. van Loon: 'We willen dit graag voor onze plaatselijke ondernemers behou den, al is er nu al landelijk veel belangstelling voor een vestigings plaats op deze locatie gezien de uitstekende ligging bij de belangrij ke verkeersader die de A 28 is. Verder zal volgens het bestuur op enig moment de bestemming van defensieterreinen, zoals de vliegba sis Soesterberg of delen daarvan, ter sprake komen. Sinds het ver trek van de Amerikanen is het ge bruik van de basis al drastisch af genomen. Hier liggen in de toe komst wellicht ook kansen voor het bedrijfsleven. www.legerdesheils.nl

Soester Courant | 2001 | | pagina 17