R.0UD Verhuur PROGRAMMA - OVERZICHT H/liJcimo- HEREXAMEN? NEEM BIJLES BEL TRAMEI! 035 - 601 70 89 I aruóhocK 1 PRIKBORDI jouw maatje SCHRAVEMADE B.V. na Iraderie Da Costaschool f>l PAGINA 18 IWMI 13 JUNI 2001 SOESTER COURANT Wijk laars ilevingstocht' in j nge Duinen wijst u de iw dromen. tandtechnisch laboratorium I Molenbeek elaardij o.g. estdijk LHELMINALAAN 5 -601 61 51 EN? keiaar mee. ïakelaar zorgen. ,'aterdag 16 juni 10:30-15:00 uur Alfred Hitchcocks 'Rear Window' Informatie voor reumapatiënten ^Burgerlijke^tandJ Capricciosa geeft 'intiem' concert KERKDIENSTEN Spelletjesdag bij De Ukkepuk op 23 juni MEDISCHE DIENST PAGINA 19 Dierenlief Dierenleed De Vlijt MAKELAARS DIE U BESCHERMEN De loper van de week SOESTERiCOURANT Seniorenbus zoekt vrijwilligers Ben Verschoor Zin-On-Zin Luistertip 1 Luistertip 2 Luistertip 3 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 0dl kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST 00,-v.a. bijstaande villa age en berging anleg en keuken 3 mogelijk jijen zijn de opdrachtpalen ten palen met groene koppen) stuifzandgebied de Lange sn u al opgevallen. In dit bij- jere gebied, dat in 1997 tot jindig monument is uitgeroe- vindt van 12 juni tot en met - juni een educatief project jg, georganiseerd door het mi- jïntnim de Kwekerij (gemeen- leest). Op dinsdag, woensdag en donderdag trekken tijdens ge noemde periode groepen kinderen van de basisscholen uit Soest en Soesterberg in groepjes door de duinen om het gebied anders te leren kennen. Dat het gebied bij uitstek een prachtig speelgebied voor kinderen is, is bekend. Het stuifzandgebied trekt veel recreanten en dagjes mensen. In het gebied zijn nu 20 belevingsopdrachten uitgezet. De opdrachten gaan onder meer over sporen (vraat, maar ook voetdruk- ken), het beheer van het gebied, werking van het stuifzandgebied en het gebruik van je zintuigen (ruiken, zien, voelen /tast, proeven en horen). Na 21 juni worden de opdrachtpalen weer uit het gebied weggenomen. orp ligt deze hoekwoning met toilet met meubel, was- ner op zuid, open keuken apkamers en luxe badkamer i badkamermeubel orden 'bied, een vrijstaande perceel van ca. 1.685 m2 tvloer en open haard uwapparatuur d, aparte douche ig was-/droogapparatuur Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. lorenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 NVM'WONEN nvand n Assurantiemakelaars NVMl (MAKELAAR I ele jaren geleden in- pend verbouwde LFVRIJSTAANDE LA. Ind.: entree, hal, te woonkeuken, stu- rkamer, kamer en e, verd.: 2 slaapka- rs, badkamer, zolder t 3e slaapkamer en khoek. RIJS: f 865.000,- k.k. Activiteiten, kramen, spelle- Wljes, een verloting met als hoofdprijs een ballonvaart, dat jen nog veel meer is in het voor uitzicht gesteld door de Da Costaschool. De protestants- christelijke basisschool houdt zaterdag 16 juni een grote bra derie aan de Spoorstraat met 'als doel geld in te zamelen voor de inrichting van het nieuwe schoolplein. Omdat er drie nieuwe lokalen worden gebouwd, vonden school team en ouders het een goed mo ment het huidige schoolplein te bekijken. De conclusie daarvan was, dat de speeltoestellen niet meer aan de vastgelegde eisen vol doen. Vandaar dat de leerkrachten en ouders de schouders zetten on der een actie. Eerder werd al een sponsorloop gehouden en nu is het tijd voor de braderie. Die komt te bestaan uit onder meer een markt met tweedehands boeken, kinderkleding, speelgoed, curiosa en stoffen. Kinderen kun nen zich laten schminken, grabbe len in een ton, een vogelhuisje tim meren, gipsen beeldjes schilderen, meedoen aan een kleurwedstrijd, zich uitleven op een springkussen en nog veel meer. Wie de dorst wil lessen en/of de trek wil stillen, komt ook aan zijn trekken. Tussen de bedrijven door draait het Rad van Fortuin, waarvoor verschillende prijzen beschikbaar zijn gesteld door de plaatselijke middenstand. Prijzen zijn er tevens te winnen bij de loterij. Voor 2,50 gulden heeft men een lot. De hoofdprijs is een ballonvaart, de tweede prijs een spaarrekening van 250 gulden en de derde prijs tien danslessen country line. De trek king van de loterij vindt 's middags plaats om half drie. Maandag 18 juni De thriller over een fotojournalist die vanuit een rolstoel ongewild getuige is van een moord, is al vele malen vertoond, in de bioscoop, op de buis. Met veel bekende scè nes: die ene camerabeweging die alles vertelt over de hoofdpersoon, die sexy kus in slow motion waar mee Kelly de slapende Stewart wekt, Hitch, de Master of Suspen se, die traditiegetrouw zelf opduikt in een scène. En tot slot, de met recht flitsende ontknoping. Alles heel bekend. Wat is het dan dat een Filmhuis er toe brengt de film toch te vertonen? Het is het recente uitkomen van een gerestaureerde versie van 'Rear Window'. Universal-topman James C. Katz en New Yorkse filmverzamelaar Robert A. Harris - ze knapten ook Hitchcocks 'Ver- tigo' op - werkten enkele jaren aar het herstel van deze filmklassieker. Restauratie van dit cinematografi sche erfgoed bleek namelijk hard nodig. Het originele cameranega tief was beschadigd. Door onoor deelkundige opslag dreigde ver pulvering van het materiaal. Van het oorspronkelijk kleurenpallet van de indertijd in Technicoloi opgenomen film was weinig over gebleven. Om de oorspronkelijke staat van de film zo veel mogelijk terug te vinden raadpleegden res taurateurs camerarapporten, spra ken ze met decorontwerpers var toen, bestudeerden ze onder meei Edith Heats originele kledingont werpen. Zo kon in de nieuwe ver sie het uitgekiende kleurenscherm herleven en is de beeldweergave weer gedetailleerd scherp. Boven dien blijkt het geluidsspoor gere noveerd naar huidige maatstaven En daarmee wordt een ethiscl probleem aangeroerd: hoe eigen tijds mag een restaurator een werl uit een verleden herstellen - hie; een film, maar het geldt ook vooi een schilderij, een kasteel. Ge steund door minutieus onderzoek zijn de restaurateurs van 'Rear Window' historisch, technisch, es thetisch uiterst verantwoord te werk te gaan. Er dringt zich een vergelijking op met dat andere meesterwerk, ooit ook beschadigd, ook vanuit eenzelfde ethiek be waard voor het nageslacht: Rem- brandts 'Nachtwacht'. (USA 1954. 112 min. Acteurs James Stewart, Grace Kelly, Raymond Buit, Ju dith Evelyn, Wendell Corey, The!- ma Ritter. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 10,00; CJP/65+7,00. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:.00- 13:00 uur, ©6019577. Dealer: Vraag de gratis catalogus aan: Bel 035-6022768 of e-mail tuinteak@hotmail.com De Reumapatiëntenvereniging Soest-Baarn organiseert op dins dag 19 juni een informatiemiddag over Sta-op fauteuils. De firma komt demonstraties geven van wat sr op dit gebied voorhanden is. De bijeenkomst wordt gehouden in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35, Baarn. Aanvang 14:00 uur. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode31 mei t/m 6 juni 2001. GEBOREN: Daphne Johanna Elisabeth, doch ter van RF.F. Witkamp en A. Burgstede. - Rick Pieter Everar- dus, zoon van J.P.W. van Asch en A.H.T. van Straten. - Thijs Joris, zoon van R.T.M. Rademaker en A.M. Remmerswaal. - Daan Hans Willem, zoon van J.H.W. Markus en A.M.A. Niehoff Werning. - Mees Willem Paul, zoon van R.C. Hosman en M.J.A. van Kempen. AANGIFTE HUWELIJK PARTNERSCHAP: M. Muis en T.J.B. Ruizendaal. - J.A.J. Volle bijgenaamd Roman en S.L. Scholte. - Marcus Johannes van den Brink en Petronella Wil- helmina Antonia Oranje. WLIREKKINGHUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Thierry Sneijder en Esther Gijs- berta Maria Hilhorst. - Hendrik Wilhelm van Gelder en Angela Lloret Sebastia. - Marcus Johan nes van den Brink en Petronella Wilhelmina Antonia Oranje. - Jo hannes Willem Kater en Eveline Johanna Westeneng. - Robbert Vorderhake en Femke Borgdorff. - Albertus Martijn Cornelissen en Paula Johanna Liduina Westbroek. OVERLEDEN: Anthonie van Steendelaar, w.v. A.G. van Ballegooijen. - Johannes Westerveld, e.v. M.W. Kok. - Cor- nelis Hilhorst, w.v. M. Bouma. Francina Cornelia van der Putten, w.v. H.A. Jansen. De volgende gegevens zijn ons ver strekt door de gemeente Baarn: GEBOREN: Sanne Carolina Maria, dochter van P.C.F. de Brauwer en C.B.M. van den Pol. - Jelmer Martijn, zoon van M.J.G. Vos en D. Kleijn. - Layla Margaretha Astrid, dochter van L. van Diermen en M.G.E. Duijst. - Jonkheer Scipio Petrus Alexander, zoon van jonkheer P.A. Röell en Y.J. Mistelt. Esmeralda, dochter van J. Brons en J.H. Lubbers. - Thijs Johannes en Jelle Melchior, zoon van R.T.J. van Miltenburg en K.B.S. Jonkers. - Joran Thomas, zoon van E. Overgoor en C.L. van Huissteden. - Nikki, dochter van R. Morren en N. Aalten. - Evertje Evita, doch ter van A. de Graaf en D. Phok- hao. - Lonneke Monique Maria, dochter van H.A.M. van Veen en M.M. Graffner. Op vrijdagavond 15 juni geeft het Toonkunst Vrouwenkoor 'Capric ciosa' een lenteavondconcert o.l.v. zijn nieuwe dirigent, Marijke van Leerzem, in de NPB-kerk in Soest. Het concert draagt de titel 'Onder Ons'. Na het zeer plotselinge vertrek van de vorige dirigent, Rob Meyer, in februari j.1. heeft het koor even tijd nodig gehad om zich te herstellen. De liefde voor het zingen en de muzikale spirit binnen het koor blijken groot genoeg en zeker on der de enthousiaste en deskundige leiding van Marijke van Leerzem lijkt het koor zijn evenwicht her vonden te hebben. Om die reden werd dan ook - al was het kort - tot dit lenteconcert besloten. Uitgevoerd worden o.a. werken van Caplet, Holst, Brahms, Duru- flé en Poulenc. Daarnaast zullen solisten uit het koor, begeleid op piano, oud-Italiaanse liederen, madrigalen en liederen van Fauré ten gehore brengen. Bekenden van 'Capricciosa' en ui teraard andere liefhebbers van koormuziek voor vrouwenstem men zijn welkom bij 'Onder Ons' op vrijdag 15 juni, vanaf 20:30 uur, in het NPB-kerkje, Rem brandtlaan 20. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Entree: f 15,00; kinderen t/m 12 jaar f 5,00. Zaterdag 16 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; Cantemus Domino Zondag 17 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09:30 E. Heideman/M.L. Thijssen; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11:00 pr. H. v.d. Schepop; famiiieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11:00 E. Heideman/M.L. Thijssen; communieviering; Cantate Do mino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 09:30 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; samenzang Samen op Weg, Julianakerk, Julianalaan 19 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H. van Heil Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.W. Huisman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 E. Algra Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten; H.A. Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 10:45 kand. dr. S.J. Wierda; 16:30 ds. H. Peet, Bunschoten Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. J.J. Schreuder, Spakenburg; 17:00 ds. H.E. Nieuwenhuis, Ermelo Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. H. Schram, Baarn Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19 15:30 M. Helmus Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B triodienst Hilversum Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens; H.A. M.C. Molendael, Molenweg 2 10:00 ds. P. van Winden, Soest Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 geen dienst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Evangeliegemeente De Tabernakel, 'De Roef, Assenraadstraat 2 10:30 G.A. Anthony VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR jj^ Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 s<xP Tel. 035-6017001 De Soester Kring brengt woensdag 20 juni een bezoek aan het Na- tuur- en Milieucentrum aan de Geerenweg 8 in Baarn. Om 10:00 uur begint de rondleiding langs onder meer de heemtuin, de stob- benhoek, de moerasvijver, de vlin dertuin en het vogelbos. Piet Kor- ver geeft tekst en uitleg. Deelname kost 5 gulden, inclusief koffie of thee. Verzamelen om 10:00 uur bij de ingang. Fietsers die gezamenlijk op pad willen, kunnen zich om 9:15 uur verzamelen op de par keerplaats aan de Pieter de Hoog- hlaan, vanwaar om 9:30 uur wordt vertrokken. Peuterspeelzaal De Ukkepuk houdt zaterdag 23 juni een spelle tjesdag. Van 10:00 tot 13:30 uur is er van alles te doen. De poppen kastvoorstelling is gratis en voor het spelletjescircuit wordt een klei ne vergoeding gevraagd. De kinde ren kunnen dan schatgraven, een peutersurvival doen en zich laten schminken. Verder zijn er hapjes en drankjes voor de kinderen, ouders en andere belangstellenden. De Ukkepuk is te vinden naast kinderdagverblijf De Dribbel aan de Soesterbergsestraat (de voor malige Savornin Lohmanschool). Zaterdag 16 juni zondag 17 juni Huisarts groep A, zaterdag 08:00 zondag 24:00 uur. W.G. Bavinck, Klarinet 37, 886012566. Huisarts groep B, zaterdag 08:00 zondag 08:00 uur: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, 886012333. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maandag 08:00 uur: M. Smits-Schaffels, Lange Brinkweg 63A, ©6090424. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Spelberg Vrijmoet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Verberne/Weus ten ('De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aai te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Julius (Baarn), Laanstraat 26, ©5412432. Apotheek (extra), zatenlag 09:30-13:00 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, ©6012487. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.H. de Vries, Dennenweg 11, ©6014463. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Amivedi Telefoon 60134 87, bgg 06-519638 73 VERMIST: Cyperse poes, cypers boven, wit onder, schuw maar lief, 10 jr., Beetzlaan (Soest). Rood-cyperse kater, witte bef, 4x voetjes, vlooienband 2 belletjes, Pr. Marijkestraat (Spakenburg). Rode kater, klein en slank, jong volwassen, Wakkerendijk (Eem- nes). Rode kater, slank, kijkt 'ondeu gend', Verdistraat (Bunschoten). Witte poes, cypers op kop, vlekken op rug, staart cypers met witte punt, Rademakerstraat (Soester berg). Cyperse kater, bruin, zwart hals bandje rood oud versleten leren halsbandje 2 belletjes, Pr. Caro- linalaan (Baarn). Dwergkonijn, wildkleur, wit op buik, tipoortjes, schuw, jong, Cal- lenburghlaan (Baarn). Bruin konijn, donker uitlopend naar oren en pootjes, vrij langha rig en pluizig, tipoortjes, Leestraat (Baam). GEVONDEN: Reu, kruising, bruin, grijs snoetje, korte pootjes, dik, oud, kort haar op rug, hier en daar kaal, getat., Zomertaling (Eemnes). Teef, Border Collie, chip (Baarn). Kruising, lijkt op Fox-Terrier, ruw harig, halsband, Prof. Krabbelaan (Baarn). Blauw-grijze kat, witte vlek op borst, kraag, 1 loopoog, erg schuw, Koekoeksbloemlaan (Baarn). Lapjespoes, veel wit, Oosterstraat (Baarn). Cypers-witte katten, Venusstraat (Bunschoten). Wit-zwarte poes, zwarte oren, kop, plek rechter schouder, links en rechts bij heup, linker knie, staart met grijs erdoor, rest wit, Amers- foortsestraat (Soesterberg). Witte poes, rode vlekken, Postweg (Soesterberg). Zwarte poes, bruine gloed, géén wit, Wagenaarlaan (Baarn). Zwarte poes, 4x witte voetjes, bef, niest veel, jong, parkeerplaats Oude Tempellaan (Soesterberg). Zwarte poes, met wit, jong, Nieuwstraat/Beckeringh- straat (Soest). Hangoorkonijn, wit, met vlekken, tam, goed verzorgd, omg. V. Goyenlaan (Soest). Konijn, licht-bruin, lange oren, tam, Schoutenkampweg (Soest). PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL: 035-6016824 INTERNET. WWW.DEVUJTMAKELAARDIJ.nl E-MAIL: DEVLIJTMAKELAARDIJ@HETNET "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week is het: Martijn van Beek Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 4152 De Seniorenbus staat iedere werkdag klaar voor alle 55-plussers in Soest en Soester berg. Er is een groot aantal vrijwilligers nodig om passagiers van huis tot huis te vervoeren. Om zo goed mogelijk aan de vraag te blijven voldoen is de Seniorenbus op zoek naar twee enthousiaste vrijwilli gers: een chauffeur/bijrijder, die aan de hand van een rittenschema de passagiers naar hun bestemming rijdt; hij/zij dient in bezit te zijn van rijbewijs BE. een bijrijder, die meerijdt op de bus en de passagiers begeleidt bij het in- en uitstappen; hij/zij houdt het rittenschema bij en staat per mobilofoon in verbinding met de Centrale Post. Bij de Seniorenbus werkt een ge zellige groep vrijwilligers. Ieder neemt een dagdeel voor haar/zijn rekening (voor- of namiddag). Voor meer informatie kan men bellen naar de Seniorenbus, ©035 6019190 (maandag t/m vrijdag 9:00-16:00 uur). Dit programmaoverzicht van Ra dio Soest, in samenwerking met de Soester Courant, staat onder redactie van Ab Faas en Jan Vis ser. Kopij voor deze nieuwe ru briek moet uiterlijk ingeleverd worden op donderdagmorgen in de studio van Radio Soest, Raad huisplein 1. Ingezonden brieven over en reacties op de program ma's zijn ook hartelijk welkom. Het adres is: Postbus 3062, 3760 DB Soest; fax: (035) 6093860. Ben Verschoor is een fanatieke in woner van Soesterberg. Over dit dorp, waaruit hij nooit meer weg zou wil len, heeft hij uitgesproken meningen. In 1^89 startte Wj bij de AROS-studio Zonnegloren als technicus van nfc lokale omroep. De opleiding duurde toen drie maanden, want in de radiotechniek komt heel wat kijken. Er werden toen voorname lijk plaatjes gedraaid en opnamen werden gemaakt met bandjes. 'Van daar nog steeds de uitdrukking live on tape.' Bij het afspelen van zo'n band kon het gebeuren dat de tape brak en dat veroorzaakte een hoop 'spa ghetti'. Nu wordt er gewerkt met computers en minidisks. Plaatjes draaien komt bijna niet meer voor, het is allemaal cd. 'Het leuke voor mij is dat ik omga met geavanceerde apparatuur en bovenal met al die mensen die ik in de studio tegenkom en met wie ik samenwerk.' Zijn favoriete pro gramma is al negen jaar samen met Paul Spamaay op tour door operetteland. 'Ik hoop dit dan ook nog lang te doen. Radio Soest is de moeite waard Ook voor mij.' 'Anna, Hanna en Johanna' is de titel van het boek dat komende vrijdag onderwerp van discussie is in de 13e uitzending van 'Zin-On- Zin'. In 1998 brak de Zweedse schrijfster Marianne Fredriksson met dit boek internationaal door en de roman werd in Nederland door lezers gekozen tot Boek van het Jaar. Niet 'zomaar een roman netje', dus. Toch zijn de meningen in het discussiepanel sterk ver deeld. Terwijl de één geen woor den genoeg kan vinden om uiting te geven aan zijn bewondering, spreekt een ander van 'een flutro man' waarvan er dertien in een dozijn gaan. Reden genoeg kort om, om een interessante, spannen de en bij wijlen felle discussie te mogen verwachten. De roman voert ons binnen in het leven van drie generaties vrouwen: groot moeder, moeder en dochter, en hun soms bizarre levensverhalen worden beurtelings vanuit de ge zichtspunten van de ander verteld. Komende vrijdag dus om 10:00 uur weer het maandelijkse discus sieprogramma 'Zin-On-Zin' met Gerda Masselink, Ellen van den Herik, Pieter van Winden en Ralph Hakkert, met als gespreks leider Emst Jawetz. De uitzending wordt dinsdag 19 juni om 16:00 uur herhaald. Cultuur in de regio zal op donder dag 14 juni aandacht besteden aan de 'Dag der Kunsten' op zondag 17 juni, die wordt gehouden in de Broederkerk en het Slot Zeist aan de Zinzendorflaan in Zeist. Verder de bekende theatergroep Voice Box, die op 15 en 16 juni in het openluchttheater in Amersfoort KlftSSÏck voorstellingen geeft van 'De Nacht Wacht'. Presentatie: Lonneke Me ijer. In het programma 'Soesters en hun muziek' komt Gerrie Jonker van Artishock - die daar de klassieke concerten organiseert - met haar muziekkeuze naar de studio. Pre sentatie: Karin de Lange. Het pro gramma wordt uitgezonden op donderdag 14 juni om 17:00 uur. Herhaling: maandag 18 juni om 10:00 uur. In 'Ontmoeting met...' op vrijdag 15 juni om 13:00 uur ontvangt Lonneke Me ijer Willemijn Hakvoort van De Bereklauw en de kunst zinnige thera peuten Marije I Krul en Ma- rianne Kluit. De onderwer- v •""""'•-F' M Pen z'ïn: X workshops over schilderen en het werken met speksteen, serpentijn en albast. Dit programma wordt herhaald op dinsdag 19 juni om 10:00 uur. Zondag 17 juni, 'Divertimento', 14:00 uur: Moessorgsky's vriend, de schilder Herkman, stierf plotse ling in 1874. Naar aanleiding van zijn dood organiseerde men een expositie van zijn gehele werk. Moussorgsky schreef zijn 'Schilde rijententoonstelling', korte stukken van een wonderlijke schoonheid. Ravel verzorgde de instrumentatie. 'Interludium', 15:00 uur: De com ponist en dirigent Richard Strauss heeft in zijn werk bijzonder be gaafde uitschieters zitten, naast nietszeggende, vlakke stukken. Wij brengen u een keur van beroemde werken met o.a. 'Also sprach Za- rathustra' en de 'Sabeldans'. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 14 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio 11:00 Uw favoriete keuze klassieke muziek 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en Cabaret 14:00 Operetteland Richard Clayderman 1 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Gerrie Jonker (Artishock) 18:00 Cultuur in de regio (h) 19:00 Radio M VRIJDAG 15 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Zin-On-Zin 11:00 Soest 55-pIus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gasten: Willemijn Hakvoort, Marije Krul en Marianne Kluit 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Radio M ZATERDAG 16 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud Goud 12:00 Cocktail 15:00 Radio M ZONDAG 17 JUNI 08:l 09:i 10:l ll:i met 12:i 13:i 14: 15: 16: 18:00 Kerkdienst Vredekerk Soesterberg (SoW) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek Open 21:00 Radio M MAANDAG 18 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Verzoekplaten uit het bedrijfsleven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet 14:00 Alles uit de kast muziek voor 'n breed publiek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio Soest non-stop 18:00 Radio M 19:30 Het Kompas chr. jongerenprogramma 20:00 Zingen maakt blij 20:30 Weg met hobbels discussieprogramma 21:00 Boek binnenstebuiten 22:00 Bijbelverzen 22:30 Postludium 300 jaar kerkmuziek 23:00 Radio M WOENSDAG 20 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M 00 Goedemorgen Soest :00 Religie en Poëzie 00 Ommetje in de natuur (h) 00 Van 't Raadhuisplein de column van burgemeester Janssen 00 Vrijwilligers 2001 100 Dit was de week 00 Interludium :00 Divertimento :00 Radio Soest non-stop DINSDAG 19 JUNI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Uw favoriete keuze populair; aanvragen:S86093851 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Zin-On-Zin (h) 18:00 Van Psalm tot Pop 18:30 Seniorenvragen 19:00 De Verrekijker chr. kinderprogramma Hulpdienst Radio Soest Wie niet weet waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voorkeuzetoets kan zetten, kan bellen met de hulpdienst van Radio Soest: ©(035) 6093851 (werkdagen 09:00- 16:00 uur). Als het probleem telefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op afspraak langs om een moeiteloze ont vangst te regelen. Radio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19