Visser Hulleman optiek STER €h Kinderparadijs weer toegankelijk f 'Fusie met Eemland kost Molendael zijn toekomst' Visie op aantal woningen op perceel beëindigde boerderijen Toekomstdiscussie Soest(erberg) TJogteïom Doorstromen naar Pitrushuis SLEIDER PAGINA 2 WOENSDAG 13 JUNI 2001 Comité in oprichting tegen samengaan Werk aan de weg ter Duinen -601 20 65 jf Marcel) EDEWERKER M/V Aantal activiteiten wordt langzaam opgebouwd PAGINA de beste, de feMerste BRASSERIE KEUZEMENU Gemeente legt bouw stil van bedrijfsruimte 15 Mille voor Hartstichting Valse naam en zonder rijbewijs COURANTACTUEEL Kopers wonen eerstesteenlegging bij Voor service moet u bij ons zijn Tempeliers j V v Van maandag t/m zaterdag Leren AUTOBEDRIJF pom pleet SUZÜKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 collegiale en team- in verantwoordelijke functie, koopavonden en ling. volgens Mitex-CAO. brsoneelskorting. bedrijfssparen. roorkomen. Isvormen en contactuele of gelijkwaardig niveau, reur tussen de 17 en 25 jaar. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten .ir dan een brief met CV nen Baarn BV, 40 AB Baarn, of bel 5 en vraag naar Liever geen fusie, maar als het toch nodig zou zijn, dan liever met Ziekenhuis Gooi-Noord en niet met Eemland. Samen gaan met het Amersfoortse zie kenhuis betekent de doodsteek voor Medisch Centrum Molen dael in Baarn, omdat het de concurrentie om patiënten zal verliezen van Eemland dat over zeven jaar de beschikking krijgt over een groot, nieuw ge bouw. Deze (samengevatte) tekst is in een uitgebreide versie verstuurd naar de Raad van Bestuur, de Raad van Toezicht, de onderne mingsraad en de medische staf van Molendael. De afzender is Baar- naar Harm Kranenberg die een comité wil oprichten om het Baamse ziekenhuis in zijn huidige vorm te behouden. In zijn open brief schrijft hij dat Peter Schmidt, nestor van de Baarnse huisartsen, ook in het comité zitting zal nemen en de tekst van de brief onder schrijft. De verantwoordelijken zouden een Voorbeeld moeten nemen aan de afdeling gynaecologie, waarvoor - tegen de toezeggingen in - geen twee nieuwe specialisten zijn aan- etrokken. Even dreigde de afde- ng daardoor gedeeltelijk naar emland te worden overgeheveld, maar dat werd voorkomen door een noodoplossing. Als er niet als nog snel twee specialisten in dienst treden, ziet Kranenberg de toe komst somber in. Het logische ge volg van eventuele sluiting zal vol gens Kranenberg zijn, dat de kin ier- en interne praktijk ook lang haam zullen verdwijnen. Een fusie met Eemland zal nog meer afdelingen onder druk zet ten, zodat het Baarnse ziekenhuis wordt ontmanteld en inwoners van Soest, Baarn en Bunschoten zijn aangewezen op Amersfoort. En dat terwijl de kwaliteit van de me dische zorg in Molendael zo hoog staat aangeschreven. Kranenberg vindt daarom dat alle onderhande lingen moeten worden opgeschort en het gevormde holding-model ongedaan dient te worden ge maakt. Volgens Kranenberg ontbreekt het aan een draagvlak onder de klan ten van Molendael en hebben de specialisten zich niet gerealiseerd wat de consequenties zijn van een fusie. Voorzitter Kreutzer van de Raad van Bestuur zou het vooron derzoek pas in januari van dit jaar hebben gestart en gezegd dat er altijd nog een weg terug is. De medische specialisten kunnen ove rigens altijd nog hun vetorecht uit spreken en hebben daarmee de sleutel van het proces in handen. Kranenberg komt tot die conclusie nadat hij met een groot aantal spe cialisten van Molendael gesprek ken heeft gevoerd over de op han den zijnde fusie. Hij vindt dat de inwoners van de drie gemeenten, de gemeenteraden, de huisartsen en verloskundigen, de medische specialisten en personeel, de on dernemingsraad, de Raad van Toe zicht, het ministerie van volksge zondheid en de rijksoverheid de kans moeten krijgen opnieuw over de fusie te gaan praten. De spe cialisten roept hij op de gesprek ken met hun collega's in Amers foort te staken. Kranenberg, zelf getrouwd met een specialist van Molendael, vindt het vreemd dat de interim-bestuur der van Molendael, de heer Brink man, namens het Baarnse zieken huis in de nieuw geformeerde hol ding zitting heeft. 'Naar verluid kost hij 500 gulden per uur, een beloning die niet in verhouding staat met de door hem te verrich ten werkzaamheden', aldus Kra nenberg die het hoge salaris niet kan rijmen met het feit dat er om financiële redenen geen gynaeco logen zijn aangesteld. Indien het fusieproces met Eem land niet wordt stopgezet, dient de Raad van Bestuur rekening te hou den met acties van het comité. De gemeente gaat bekijken hoe ze in de toekomst moet omgaan met agrarische bedrij ven die worden stopgezet. Mag er één of mogen er twee of meerdere woningen worden ge realiseerd? Dat is de vraag die het gemeentebestuur bezig houdt. Volgens het bestemmingsplan lan delijk gebied (1994) is één woning toegestaan. In het provinciaal be leidsplan (1996) staat dat splitsing van de woningen in beginsel onge wenst, maar onder bepaalde voor waarden wel mogelijk is. Soest houdt vooralsnog vast aan het ei gen bestemmingsplan dat zwaarder weegt dan het provinciale beleid. Omdat steeds vaker de bedrijvig heid op een boerderij wordt stop gezet en de (nieuwe) eigenaar het perceel alleen nog maar gaat be wonen, vinden de raadsfracties dat het College een visie moet ontwik kelen, op basis waarvan de ge meenteraad een beleid kan maken. Wethouder Bart Krol (CDA) be loofde onlangs de commissie ruim telijke ordening dat hij een aanzet zal geven, maar liet duidelijk door schemeren, dat hij (conform het bestemmingsplan) niet staat te trappelen om buiten de bebouwde kom meer woningen toe te staan: 'De discussie over het splitsen van woningen moet in het stedelijk ge bied anders zijn dan in het buiten gebied. In het buitengebied is dat voor mij lastiger. Handhaving van het beleid van 1994 staat niet ter discussie, maar ik heb toegezegd, dat we hierover gaan praten.' Aanleiding voor bovenstaande was de Soester A.P.A. van Hofslot. Hij wil aan de Birkstraat een woning realiseren in een voormalige be drijfsruimte van de boerderij die vroeger van zijn ouders was, en vroeg de commissie, c.q. de ge meente met hem te bespreken wat er mogelijk is. Van Hofslot merk te op dat de uitkomst van deze gesprekken geen precedentwerking voor anderen hoefde te hebben. Dat laatste ging er bij de commis sie niet in. Wiebe Meilof (Chris- tenünie) stelde dat een dergelijke discussie niet over één kwestie kan gaan, maar in algemene zin moet worden gevoerd. Van Hofslot rea geerde later met de opmerking, dat al veel grote panden zijn gesplitst. Dat wordt toegelaten, behalve bij mij, omdat ik het heb aangevraagd. Misschien heb ik het ontactisch gespeeld.' Illegaal Van Hofslot deed daarmee de waarheid nogal geweld aan, want hij heeft in het afgelopen decen nium herhaaldelijk illegaal ge bouwd en is daar onlangs weer op betrapt. De gemeente heeft hem daarvoor telkens op de vingers getikt en werd, als het zover kwam, in het gelijk gesteld door Gedeputeerde Staten en de rechtbank. Soest heeft er sinds begin jaren negentig ette lijke ambtelijke uren in gestoken. Het boerenbedrijf van zijn ouders was al beëindigd, toen Van Hofslot een vergunning vroeg voor bebou wing voor een milieuvriendelijk agrarisch bedrijf. Dat verzoek werd afgewezen. Niet veel later weiger de de gemeente medewerking te verlenen aan de bouw van een be drijfswoning met paardenpensions. De bezwaarschriften werden onge grond verklaard, evenals de be zwaarschriften die in 1994 tegen het nieuwe bestemmingsplan wer den ingediend door Van Hofslot. Hij had toen al zonder vergunning een stacaravan en een plantenkas gebouwd en was bezig een zeecon tainer, een directiekeet te bouwen en een hooiberg te verbouwen. Van Hofslot verloor alle procedu res en raakte in een nieuwe ver wikkeld, toen hij de gemeente vroeg om medewerking aan een extra woonbestemming. Die kreeg hij niet. Omdat hij de woning op het perceel had verkocht, kreeg hij wel een nieuw huisnummer voor de overgebleven voormalige be drijfsruimte, maar hem werd daar bij te verstaan gegeven, dat hij daaruit geen rechten mocht ontle nen. Enkele maanden daarna consta teerde de gemeente dat Van Hof slot de begane grond van een schuur - wederom zonder vergun ning - tot woning had verbouwd. Dat was begin 1995, kort daarna merkte de gemeente dat Van Hof slot bezig was de open schuur, de paardenboxen en toiletruimte te verbouwen. Ook toen werd hij te ruggefloten. In maart van dit jaar nam de ge meente weer een kijkje aan de Birkstraat en toen bleek dat de Soester de bovenverdieping van de schuur had verbouwd tot woning. De procedure daarover loopt nog. Volgens de gemeente handelde hij daarmee willens en wetens in strijd met het bestemmingsplan en is cle mentie in het optreden van de ge meente ongepast. Van Hofslot is meegedeeld per brief dat hij de schuur in oude staat moet herstel len. Van Hofslot deed tevergeefs een beroep op het provinciaal beleid, maar de gemeente is daar onge voelig voor. Splitsing van wonin gen is volgens de provincie slechts onder voorwaarden mogelijk en dan alleen op boerderijen die kort daarvoor zijn gesloten. Het agra risch bedrijf van Van Hofslots ouders was al veel langer geleden beëindigd. In verband met onderhoudswerk zaamheden is de Lange Brinkweg tot en met dinsdag 19 juni gedeel telijk afgesloten. Het gaat om het traject tussen de Kruisweg en de Korte Middelwijkstraat. Donderdag 14 juni wordt begon nen met rioleringswerkzaamheden in Colenso. Deze weg zal daarom tot en met maandag 25 juni ge deeltelijk ontoegankelijk zijn. cabedrijf, waar zo- lis voelt. aêserie en een ge- maken hiervan deel st een n een positieve le- 5r de dagelijkse jke wensen waar het jkheden je te ontwik- ede arbeidsomstan- loede salariëring met ên in te brengen. A U R A N T S T Y - EN ERCENTRUM f voorzien van pasfoto ïrgsestraat 188, ERIJ 23 54 1 20 65 601 36 77 DEKEN EEN JUR PER WEEK irse afdelingen BANKETBAKKERIJ Soestè(bergsestraat 53] Soest Telefoon 035-6012050 Soesters' (in de zin van: alleen bouwen voor eigen inwoners) was volgens sommigen ronduit 'asoci aal' en kreeg dan ook niet veel steun. Volgens de meeste aanwezi gen - voor zo ver ze zich althans heten horen - moest het Soester buitengebied inderdaad 'op slot', maar de 'gigantische' militaire ter reinen (inclusief de vliegbasis) in en om Soesterberg bieden volop mogelijkheden om straks 'leuke dingen' mee te doen. Ook was er iemand die nog pleitte voor een 'grasdak' voor Aqua Indoor en eventueel ook voor woningen in het 'weidegebied' Paradox De slotsom van deze eerste ge dachtewisseling over de toekomst van Soest kan nauwelijks anders luiden dan dat er vooral politiek correcte uitspraken werden ge daan. De gespreksleidster moest ook constateren dat er geen 'bou wers, aannemers en projectontwik kelaars' in de zaal zaten, zodat er aan een zekere eenzijdigheid niet te ontkomen viel. Nieuwe inzich ten, waarop het gemeentebestuur zo vurig had gehoopt, kwamen er in de daardoor wat eentonige en innerlijk tegenstrijdige toe komstdiscussie dan ook niet uit. 'Alles mag in Soest, als het maar groen blijft,' zo laat zich deze pa radox, die bijna letterlijk zo te ver nemen was, dan ook misschien het beste samenvatten. Burgemeester Janssen sloot de bij eenkomst af met een kort dank woord voor ieders inbreng tijdens 'dit avontuur langs dromen en di lemma's', dat hem goed bevallen was. De bedoeling is dat de resul taten van de discussie - samen met die van de nog komende TOSS- avonden - in december worden 39,99/€18,15 Combinatie van nieuwe haring en Zweedse haring Koude prei-aardappelsoep Italiaanse rauwe ham met tomaat, gorgonzola, salami foccacio en basilicumdressing Gebakken rode poonfilet met olijvensaus Spinazielasagne met courgette, aubergine en peccorino Koude zalm met tomaten-bieslook salade en aardappelsalade Yoghurtmousse met abrikozensaus Fruitsoep met vanille-ijs Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) "f 'Brasserie Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 60 10 ELKE WEEK EEN iSOGSTERÜGOURANtJ IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50 per halfjaar! tel.(035)6014152 Kinderparadijs De Vrije Teu gel is weer open. Het hek dat vrijdag 2 maart werd vergren deld vanwege de mond- en klauwzeercrisis, ging eergiste ren wijd open. Deze week kun nen de kinderen en de dieren weer aan elkaar wennen, vol gende week en de week daarna wordt de finale van het Gouden Vlinderfestival gehouden. Vorige week woensdagmiddag, de Soester Courant van die week was de deur al uit, werd het licht op groen gezet voor het kinderpara dijs. Daarop werden de voorberei dingen getroffen voor de herope ning. Zo moest bijvoorbeeld eerst de gigantische hoop mest worden afgevoerd, want in de voorbije drie maanden was dat niet toegestaan met het oog op mogelijke versprei ding van het MKZ-virus. Ook een groot aantal hekken, dat was ge bruikt om de weilanden af te zet ten, moest van het terrein af. Bewust is er voor gekozen het aan tal activiteiten geleidelijk aan te starten. Deze week is er elke mid dag van vier tot vijf uur (vandaag van twee tot vier) een 'knuffeluur tje', waarin de kinderen onder be geleiding de dieren kunnen bekij ken en aaien. Op hun beurt kun nen de dieren weer wennen aan de aandacht die ze tijdens de sluiting moesten ontberen. Tijdens deze uurtjes worden de kinderen desge wenst geschminkt, kan er worden geknutseld en gaat de huifkar weer door de wijk rijden. Ook volgende week mogen kinde ren het terrein weer op om rond te kijken, maar veel activiteiten wor den er niet gehouden. In de aan loop naar de zomervakantie zal er een beperkt aantal activiteiten zijn, maar vanaf september gaat De Vrije Teugel weer op volle toeren draaien. Manager Barbara Hie- stand heeft aangegeven dat het aantal schoolreisjes en verjaardag spartijtjes zal worden terugge schroefd in vergelijking met voor gaande jaren. Het Gouden Vlinderfestival krijgt de komende weken zijn ontkno ping aan het Vedelaarpad. Drie theaterproducties uit de voorronde (waarvoor vaak moest worden uit geweken naar De Schoof aan de Molenstraat) zijn door de kinder jury uitgekozen en deze voorstel lingen worden nog eens vertoond met als inzet de Gouden Vlinder. Op woensdag 20 juni treedt om 14:00 uur het Stout Jeugdtheater op met 'Het verhaal van het lage land'. Op woensdag 27 juni speelt Theatergroep TeePee vanaf 13:30 uur 'Kabouters bestaan niet', om 15:15 uur gevolgd door Brasz en Co met 'De Bavianenkoning'. Om 16:45 uur is de prijsuitreiking. Dieren en kinderen kunnen deze week weer aan elkaar wennen. Foto: Soester Courant Om de finalisten te beoordelen, zoekt De Vrije Teugel nog kinde ren (tot en met 12 jaar) die in de jury willen plaatsnemen. Wie dat wel leuk zou vinden, kan contact opnemen met Carina Smit, ffi 6018136. De juryleden dienen ui teraard beide middagen aanwezig te zijn om alle voorstellingen te bekijken. sen.nl De bouw van een bedrijfsruimte aan de Birkstraat is stilgelegd, omdat is afgeweken van de ver gunning. Die dateert van 1994 en vermeldt onder meer dat in een lein deel van het pand een verdie- iingsvloer mag worden aange dacht. Gebleken is dat over de iele oppervlakte een verdieping vordt gerealiseerd. De staalcon- tructie was al opgericht en de vloer aangebracht. )e gemeente spreekt van een 'in grijpende wijziging', omdat er prake is van bijna een verdubbe- ing van de bedrijfsvloeroppervlak- e. Reclanet bv., eigenaar van de ledrijfsruimte en de naastgelegen voning, heeft weliswaar de ge meente gevraagd te mogen afwij- cen van de bouwvergunning, maar was dus al begonnen. Het bedrijf noet daarmee wachten totdat ioest een beslissing heeft genomen over de aanvraag. Is dat besluit lositief, dan mag de bouw worden - voortgezet. Bij een negatief besluit moet de situatie worden terugge- tracht, zoals die in de oorspronke- ijke vergunning is vermeld. De futuristische woontorens a la Das, die volgens sommigen heel goed in het Smits veen zouden kun nen staan. samengevoegd tot 'aanbevelingen aan de toekomst'. Tot zo lang geeft het gemeentebestuur geen com mentaar. De politiek - die overi gens zeker niet op volle sterkte aanwezig was - kan daarmee ver volgens dan aan de slag in de aan loop naar de gemeenteraadsver kiezingen van 2002. De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Soest 15.380 gulden opgeleverd. De verwach ting is, dat dit bedrag wordt ver dubbeld zodra alle toegezegde giro-overmakingen zijn gedaan. Voor de collecte ging een groot aantal vrijwilligers de straat op met een bus. De Soester afdeling is hen én de gulle gevers zeer erkentelijk. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op de Dalweg is vorige week dins dag een 22-jarige man uit Soest aangehouden. Hij reed daar rond in een auto, maar uit het onder zoek bleek dat hij niet in het bezit is van een geldig rijbewijs. De man gaf vervolgens aanvankelijk ook nog eens een valse naam op. De politie trakteerde hem op twee processen-verbaal. Dat de Soester woningmarkt nog steeds krap is, blijkt iedere keer wanneer er in de Boeren- streek weer gebouwd wordt. Voor de 33 koopwoningen (type Pitrus) meldden zich 730 mensen aan. Een aantal kopers nam vorige week woensdag een kijkje op de bouwplaats en woonden daar de eerstesteenlegging bij. De huizen staan nu al te boek als 'zeer ener giezuinig'. Dat komt volgens Acht- goed Wonen en Bouwen door het gebruik van zonneboilers en warmtepompen met een optimaal ventilatiesysteem. Ze zijn deels voorzien van vloerverwarming in combinatie met radiatoren. Dit geldt ook voor 21 van de 41 huur woningen die eveneens van het type Pitrus zijn. In 1999 werd het type Pitruswoning vanwege de energiezuinigheid door de Novem aangewezen als 'tender-project'. De koopwoningen, die in novem ber van dit jaar worden opgele verd, bestaan uit 15 tussenwonin gen die een gemiddelde koopsom van 318.000 gulden hadden. De tie van Netwerk Notarissen tatie kun je sturen naar entrale Organisatie, n 8, 3743 JN Baarn. kun je telefonisch contact jw M. de Laive of de heer i nummer (035) 577 27 07. r: info@nneo.nl Centrale Organisatie an 8 t> Vervolg van pagina 1 op, want vrijwel niemand durfde bijvoorbeeld hardop te pleiten ■voor bouwen in het groen - al dan niet in het buitengebied - al vond natuurlijk wél (bijna) iedereen dat er meer aandacht voor jongeren- luisvesting zou moeten zijn. Bo vendien: de jongeren zijn het pro bleem niet, meende iemand, maar de ouderen; die blijven maar in hun grote huizen wonen en belem meren de doorstroming. Het split sen van villa's leek sommigen dus wel wat, maar ja... die zijn door gaans wel particulier bezit! Het 'omhoogbouwen' sloeg niet erg aan. De slogan 'Soest voor de achttien hoekwoningen kosten ge middeld 488.000 gulden. De tarieven van de huurwoningen variëren van 728 tot 1042 gulden per maand. Ze zijn alle toegewe zen aan doorstromers, mensen die elders in Soest een goedkoper huurhuis achterlaten, bijvoorbeeld voor starters. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Bijna negen eeuwen geleden wer den de Tempeliers opgericht in hel bijbelse land om de kruisvaarders en pelgrims te beschermen, waar over morgenavond Koert ter Veen in C-drie een lezing houdt n.a.v. zijn onthullende boek 'De Tempe liers afrekening met een legen de'. Door een 'van God gegeven op dracht' werd in 1120 door Franse ridders de Tempelorde gesticht op de piek waar de tempel van Salo mo heeft gestaan. Tijdens de Eer ste Kruistocht van 1096, een suc cesvolle voettocht van 4000 km naar het Midden-Oosten, verover de een soort middeleeuws 'navole- ger' van 15.000 Europese avontu riers en ridders op 15 juli 1099 Jeruzalem, waar tot dan toe vol strekte godsdienstvrijheid heerste tussen moslims, joden en christe nen. De edelen vermoordden bijna alle joodse en islamitische inwoners. De joden hadden im mers de Messias gekruisigd en de moslims waren de heidenen, die Jeruzalem in handen hadden. Een kroniekschrijver schreef ter plek ke: 'Toen ik het tempelgebied wil de bezoeken, moest ik mijn weg banen door bloed en lijken, die tot m'n knieën reikten.' Twee eeuwen trokken de Tempe liers als een soort bereden politie, in witte kleding als teken van rein heid, door het Heilige Land en bouwden de ene burcht na de an dere in het Koninkrijk Jeruzalem, dat destijds grote delen van Pales tina, Jordanië, Libanon en Syrië omvatte. Als monniken hadden deze kolonisten de belofte van ar moede, kuisheid en gehoorzaam heid afgelegd. Als soldaten waren de Tempeliers dapper, ervaren en fanatiek. Ze vormden een interna tionale organisatie met in elk wes ters land van herkomst talrijke rij ke kloosters, kastelen en landerij en. Ze hadden hun eigen geheime regels en waren alleen verantwoor ding schuldig aan de paus. Tweehonderd jaar lang konden, dankzij de Tempeliers en de Hos pitaalridders, de 120.000 wester lingen zich handhaven in een ge bied waar ze door 12 miljoen mos lims omringd waren. De troepen van minister Frank de Grave, die in hotels mogen slapen, zouden ja loers zijn op de onderkomens van de Tempeliers. Een ridder kostte toen, net als een moderne sergeant nu, een vermogen aan belasting geld. De monniksoldaten hadden hun eigen bank, al zal die niet de naam gedragen hebben zoals nu de 'Banco Espirito Santo'. De religieuze surveillanten won nen vaak een veldslag tegen de goddelozen, maar sneuvelden ook bij bosjes. Vooral hun paarden wa ren kwetsbaar. 'En een ridder zon der paard was als een tank zonder benzine,' schrijft de Delftse auteur in zijn boek, dat binnen een jaar bij uitgeverij Aspekt in Soester berg zijn derde druk beleeft. Na de val van Akko in 1291 was het over en uit. De westerse macht hebbers gaven de moed op na acht kruistochten, waarvan er zeven mislukten. De Tempeliers trokken zich terug op Cyprus, vervielen in piraterij en werden op vrijdag 13 oktober 1307 (daar komt de onge luksdag vrijdag de dertiende van daan!) massaal gearresteerd in Frankrijk, als een ketterse bewe ging voor de Inquisitie gesleept en in 1312 door de paus verboden. 'De hedendaagse vijandige hou ding van de moslimvolkeren je gens het westen is in belangrijke mate terug te voeren tot het wange drag van de christenen in de twaalfde en dertiende eeuw,' be weert Ter Veen. Wat na 700 jaar resteren van de kuise strijders zijn mystiek (de Graal?), raadsels (Vrijmetselarij?) en het gezegde 'drinken als een tempelier'. Dat drankje zal niet de wijn geweest zijn van het blasfemi sche merk 'Messias\ die ik twee weken geleden dronk in Tornar bij het Castelo dos Templarios, de mooiste tempelierskerk van Portu gal, die Grootmeester Gual din Pais liet bouwen. Het laatste literaire hoogtepunt (met lichtbeelden) van dit seizoen op donderdagavond 14 juni om 20:00 uur in C-drie. Toegang f 7,50. Vrienden van de SLAS en leden van Artishock f 5,00. voor u betekenen De symbolische eerste steen van de koopwoningen type Pitrus werd vorige week gelegd. In het najaar moeten de huizen in de Boeren- streek worden opgeleverd.

Soester Courant | 2001 | | pagina 3