Soester Logopuzzel 2001 groot succes OPLOSSING SOESTER LOGOPUZZEL 2001 HS SUBARU Winnaars Soester Logopuzzel 2001 'Gouden' Soester Zakenkring: 50 jaar belangenbehartiging aard ij! 7 VARIA t Wildschut Optiek PAGINA r WOENSDAG 13 JUNI 2001 SOESTER COURANT zonnehemel te huur flutten berg smakelaardij.nl Feestelijke uitreiking tijdens Zakenkring-feest PAGINA 7 specialist in All Wheel Drive A WD Gebr. van der Rouw Kraan bv Onderhoud van velden nog 3 jaar door De Ridder Dronkaard botst tegen lichtmast I Historie vastgelegd in fraai boekwerk Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 lezers Over putten gesproken. eeft u oude algen,»,,. LEDING? Schenk het ^ar an Stichting K, izameling Depot Soe! tolenstraat 112. Soest Ei», jeel afhalen is moqeliik tÏ 35-6021841 tussen go# 9,30 uur •en feestje, ALFA BlijT)* ietó,p.glnt F°nsde SaiaS AJ.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijdinn HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-53446804 metgezichtsbrum 3 Weken f 195,- 6 weken f325,- (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 leparatie alle merken selmotoren \uto's aan 50 - Soest 035-6023608 deurenbrochure die hijnwerpers zet, biedt t ingrediënten voor op! Bel voor een axat/e 035-60 ió25I. ;rdeel uit van een en is gelegen op één tn Goyenlaan. Het 3-kamer- rw) en berging in de onder- >wel aan de voor- als achter- yale entree badkamer met toilet, lichte woonkamer met naar het balkon, 2 slaapka- kast en bijkeuken met aan- nent is grotendeels v.v. dub- D.m. (incl. voorschot stook- _X6TiT t ruime 4-kamer- o de vijfde verdieping en 00 rr:. Een berging bevindt n waarin het appartement is een vernieuwde entree met >enbaar vervoer treft u in de tl. meterkast, garderobekast, en toilet. Dichte keuken type mer met aansluitend de eet- ieft tot een prachtig balkon. 2t douche, vaste wastafel en /icekosten bedragen 315,- gen, op loopafstand ;n bosrijke omgeving ligt inde garage op een perceel ningen en het openbaar ver- Indeling: zij-entree, hal, toilet, naar de tuin. Sfeervolle woon- slaande deuren naar de tuin. an de achterzijde met open- 2e slaapkamer aan de ach- kamer aan de voorzijde met en vaste wastafel. Vaste trap rzolder en zolderkamer voor- 1 villa biedt u werke- kunt u van de buitenzijde niet ze woning u biedt! De naast- is volledig geïsoleerd, v.v. ver- multifunctionele verd. Het ge- fraaie tuin; het perceel meet f lichte woonkamer met sierlijke en naar de tuin gelegen op het ixe woonkeuken v.v. inb.app- de voorzijde met vaste kasten- i badkamer v.v. ligbad, douche met trapopgang. toilet en m.k. me slaapkamers aan de voor- met douchecabine, toilet en 'asruimte, 4e slaapkamer aan je breedte (ca. 26 m2) De vrij- lansluitend de berging is uitge- uren. Op de verd. bevindt zich geschikt als hobby-werkruimte. De jaargang-2001 van de Soes (er Logopuzzel is een groot isucces geworden. Opnieuw lebben naar schatting zo'n 1000 Soesters hun tanden stuk ■ebeten op de prijsvraag, waar- tij ze in totaal 144 bedrijfslo- >o's moesten zien 'thuis te Hengen'. Het aantal concrete nzendingen uit ervaring lijkt volgens statistici dat dat ltijd zo'n tien procent is van iet totaal aantal puzzelaars was ditmaal ook weer ongeveer 300. De helft daarvan was fout loos. Dat kon Logopuzzel-bedenkster Olga Goezinnen-Slagter afgelopen rrij dagavond vol trots en genoegen lekend maken bij de prijsuitrei king, die plaatsvond op een bijzon dere locatie: het Officierscasino aan de Kampweg in Soesterberg. Daar vierde de Soester Zakenkring 'toevallig' het 50-jarig jubileum met een groots diner-dansant, waar ook de hoofdprijswinnaars van de logopuzzel welkom waren. Het Soester bedrijfsleven heeft ook dit jaar weer ruimhartig meege werkt aan de puzzel en om de uit stekende verstandhouding te on derstrepen had het bestuur van de Soester Zakenkring alle steun ge geven aan de feestelijke afronding van de wedstrijd. In de jury die de inzendingen en vooral de 'slagzin nen' moest beoordelen zaten dan ook - naast burgemeester drs. Koos Janssen, Zakenkring-voorzit- ter mr. Dick van Loon en be stuurslid mevrouw Petra Thomas. In de feestelijke entourage van het Officierscasino nam de jury -op uitnodiging van Olga Goezinnen en ex-Zakenkring-secretaris Ar- mand Trippaers, die de avond pre senteerde - ook de schone taak op zich om de drie hoofdprijzen uit te reiken. Alle deelnemers hadden een gedichtje moeten afmaken waarvan de eerste zin luidde: 'De Soester Zakenkring bestaat al vijf tig jaren'. Voor het mooiste ge dichtje ging mevrouw G. Epping van de Merelweg strijken met de hoofdprijs (f 1000), op de voet gevolgd door de dames G. Ver- laan-de Bruin van de Kamperfoe liestraat (2e prijs 500) en G.B. van Bremen van de Stadhouders laan (3e prijs, ook 500). Burgemeester Janssen stelde in dat verband nog enigszins verbaasd vast dat zich onder de hoofdprijs winnaars geen man bevond. Hij hield het erop dat de 'onderne mende vrouw' steeds meer terrein won en verwachtte dat er bij het 100-jarig jubileum van de Zaken kring wellicht alleen maar vrouwen aanwezig zouden zijn. Hij parafra seerde de 'leeuw' in het winnende gedichtje van mevrouw Epping De drie hoofdprijswinnaressen van de Logopuzzel, geaccompag neerd door Zakenkring-voorzitter Dick van Loon, burgemeester Janssen, Olga Goezinnen en Ar- mand Trippaers. dan ook van harte in een 'leeuwin'. Daarvoor had Trippaers al een eer volle vermelding uitgesproken aan het adres van dhr. Schuitema, win naar van de 15e prijs, voor zijn vaststelling dat de Zakenkring Soest 'veel welvaart en geluk' had gebracht. Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 -601 42 89- Fax 035 - 602 34 31 VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines Imotormaaiers en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl j Open: ma t/m vrij van 7.30-17.00 uur. Firma De Ridder zal ook de ko mende drie jaar de sportvelden in Soest gaan onderhouden. Het Col lege is bereid het contract voor die periode te verlengen. Volgens De Ridder zijn de gebruikers van de accommodaties 'zeer tevreden' over het uitgevoerde onderhoud. De Vereniging Sportraad Soest heeft laten weten, dat er geen grote problemen bestonden ten aanzien van het onderhoud. NOC*NSF heeft onderzoek ge daan naar de conditie van de vel den. De uitkomst daarvan is nog niet gepubliceerd, maar een woordvoerder van deze instelling meldde de gemeente desgevraagd, dat de velden in kwalitatief goede conditie verkeren en er bij de con trole geen bijzonderheden zijn ge constateerd. Een 32-jarige man is zaterdaga vond gewond aan zijn gezicht ge raakt bij een eenzijdig ongeval op de Akkeren. Hij botste met zijn wagen tegen een lantaarnpaal en door de klap sloeg hij met zijn hoofd tegen de voorruit. De man raakte buiten bewustzijn, maar kwam bij toen ambulanceperso neel hem behandelde. Omdat zijn adem sterk naar alcohol rook, werd in Medisch Centrum Molen- dael een bloedproef gedaan, zodat het alcoholpromillage kon worden bepaald. De uitslag daarvan was maandag nog niet bekend. 44 26 134 85 143 _68 111 48 16 137 121 76 83 12 21 38 45 92 20 86 97 141 144 32 35 __81 67 99 57 Advocatenkantoor Van Loon 61 Van der Wolf _88 Amnesty International, Soest-Soesterberg 56 {Sponsor voor SLP: een Soester dame69 Arie's Vishandel - Verkoopwagen (vrijdag bij de Boni) 13 Arkadi: Winkel, praktijk en cursussen 43 van Ronald Groenensteijn 34 Asbo Groep - Werken aan een beter leefmilieu 136 Autobedrijf De Groot Soest 62 Automobielbedrijf "De Soester" 23 Autoschade Service Stalenhoef Soest 39 Avia Diensten Centrum "De Korte Duinen" 7 Biologische Boerderij-Winkel 24 "Charlotte Hoeve" 132 Bloembinderij Het Blauwe Druifje 70 Bloemenhuis Jasmijn 49 Blueberries Damesmode 2 BMU Groep BV _52 Bob's Bloemen Boekhandel Van de Ven 94 Boutique des Fleurs - Bloemsierkunst Bouwbedrijf Van den Hengel Soest 72 Brilcentrum Nota 15 Brink Krijne Kantoorinstallaties - 140 Voor een kompleet kantoor 55 Brouwer Systeem Plafonds 80 C 1000 Versmarkt-Voordeelmarkt Cabrio-openluchttheater 115 Caroline Jagtenberg Makelaar/ Taxateur O.G. 100 Cees van den Hoed Timmer- 142 en Onderhoudsbedrijf Charvida, alle denkbare en ondenkbare 11 mode-accessoires 18 Columbus Automatisering, de totaal- 102 automatiseerder voor het MKB 138 Combi Foto Video Soest 41 Communication Technology - 8 Computers en computersoftware 42 Cultureel Centrum C-drie Danscentrum Gerla 120 Danscentrum Sepp Davo Doe-het-zelfcentrum 30 Deelen Makelaars 66 De Groene de voordelige oplossing 118 voor WA-autoschade 135 De Hypotheker Soest - voor echt 122 onafhankelijk advies 65 De Jong Accountants Belastingadviseurs 98 De Vries Open Vuren Architektuur 51 De Vries Telecom Dierenhotel Camping Kennels - Het juiste 37 adres voor hond, poes en vogel 28 d'Oude Enghe Bar-Eetcafé 110 Drukkerij Practicum Edskes 103 Eek Rioolservice - Ontstoppen, aanleg en reparatie van riolen 22 Eismann Diepvriesproducten -specialist Emka Beveiligingen BV 123 Expert Schoemaker 131 Forbitex Industrial Sewing Threads 129 Gommers Wijnimport van meer dan 400 wijnen 14 Green Health: Gezondheid! 10 Haard Hobby - uw hobbyspecialist 119 Hans van den Bor Poelier - Winkel- 73 wagenverkoop (do.vr.zat. Soest) 139 Haringsma Hout- en Bouwmaterialen BV 47 Henri Nefkens Soest BV 74 Hobby Art, hobbymaterialen en keramiek 79 Holiday Inn Soestduinen Royal Pare Hoveniersbedrijf Dick Lam 58 Hulleman Optiek H. van Oest Bloemen en planten 87 Hydron Midden-Nederland 77 Installatiebedrijf J. Copielisse b.v. 106 Ir. Astrid Rasch Architekt 6 Jan Smeeing In- en Verkoop Onroerend 71 Goed BV 116 J.P.M. Kok Handelsonderneming Bouwbeslag Raamsystemen 105 Juwelier "Colitico" 82 Kadoko, sfeer voor binnen en buiten Kave Soest BV 133 Kees Frank Aannemer 117 Kontakt der Kontinenten - trainingen, 50 opleidingen, conferentieoord 75 Koot Tuinprojecten - ontwerp, aanleg, 33 onderhoud 60 Kooy Makelaars BV 101 5 Kronen - duivensportartikelen, specialist in hokinrichting 5 Le Saladier 15 jaar Traiteur-Catering 128 Linden Bedrijfskleding BV 63 Maison Borgts 78 Makelaardij O.G. De Vlijt BV Manege Eldorado Kraay 89 Mondileder, a Stoutenbeek Company 130 Natuurlijk Wonen Soest, meubelen en woningtextiel 31 Netwerk Notarissen: Jager Bokdam 36 De Visser Schippers 64 NJHC-Herberg Soest Openbare Bibliotheek Soest 109 Optiek Zuid 4 Origineel Amsterdams café uit de jaren '50 96 Pandora's Box 3 Partycentrum De Weegbree 9 Pearle Opticiens 84 Peters Makelaardij voor wonen in de groene zone 52 Plus Van Soest 91 Postzegel Vereniging Eemland 112 PricewaterhouseCoopers, accountants- 25 kantoor 1 Procar Reinigings- en Onderhouds- 127 middelen 19 Profitel Telemarketing, Bedrijfsadressen, 40 Training telefoontechniek 124 Provak Ceelen Rabobank Soest-Baarn R&B Autotronic BV, Alarm-Audio- Navigatie-Telecom Reinigingsbedrijf Midden Nederland Renata's Beautysalon René de Bruin Bouwbedrijf Restaurant Bauers Restaurant De Korte Duinen Restaurant 't Spiehuis Rob Wiegers Ballonvaarten BV ROC De Amerlanden - Regionaal Opleidingen Centrum Rudy's Design Stoffering voor vakkundige meubelstoffering Ruud Smit Visspecialiteiten Rijwielspecialist Ben de Bruin Schipper Soest - Recept voor Vakwerk Schoeman Makelaars Scholen in de Kunst - Muziekschool Soest Schoon (BSE-vrij) natuurvlees van eigen fokkerij Gerda Tupker Slijterij Wijnhandel Ben van der Linden Smit-Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars SNSbank Soester Gieterij Soester Zakenkring 50 jaar! Sportorganisatie Soest 75 jaar! Stam Renault Stervideotheek Smitshof Stichting De Paardenkamp, rusthuis voor oude paarden Stichting Mariënburg Woonzorgcentrum Stomerij Roelofs Studio Stance Tandtechnisch Laboratorium Schravemade BV Ter Horst Verlichting Timmerbedrijf Piepenbroek, tevens machinale houtbewerking Tuin Advies Centrum 't Vaarderhoogt Tuincentrum De Bosrand United Sense - versterkt mensen en vitaliseert bedrijven Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Van Bruggen Adviesgroep Van Dam Sports Van de Grift Bouwbedrijf Van Haren Uitvaartverzorging Van 't Net BV Nationale en Internationale Verhuizingen Veevoederhandel "Eemland" BV Verrips Makelaardij o.g. Vertrekpunt Gerth Virgiï's Drankenspeciaalzaak Willem van Oosten Fotografie Winkelcentrum Hartje Zuid Winkelcentrum Overhees Witgoed Specialist Yves Rocher Nederland BV le hoofdprijs, 1000,00, mevr. G.W. Epping: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaren. Niet te geloven, al een halve eeuw, met hier en daar wat grijze haren, maar toch zo sterk als een leeuw! 2e hoofdprijs, 500,00, mevr. G. Verlaan-de Bruin: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaren. Dat is eenvoudig te verklaren: met gebundelde kracht en vaste hand beheersen zij de markt in het hart van Nederland. 3e hoofdprijs, 500,00, mevr. H.B. van Bremen: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar en maakt in komend' jaren vast óók nog heel wat klaar. Maar laat hij dan voorzichtig doen met 't kostbaar Soester groen! 4e prijs, 250,00, mevr. T. van Brienen-Wolfsen: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar. Ook ik ben van dat geboortejaar. Hartelijk Gefeliciteerd! Op naar de 75 jaar in goede gezondheid! De groeten van Saar. 5e prijs,/250,00, fam. Mönnich: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaren waar Soesters wel bij varen. Waar je ook kijkt of rijdt, 't is één en al bedrijvigheid. 6e prijs, 250,00, mevr. M. Vegter-van 't Hof: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaren lang, houdt een halve eeuw bedrijvigheid op gang. Zowaar, geen geringe prestatie, dat verdient een welgemeende felicitatie! 7e prijs, 250,00, Marl Reiling: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar en ik nog maar tien. Zij kregen veel voor elkaar en ik ben met mijn logopuzzel klaar. 8e prijs, 100,00, mevr. Th.F. van den Berg: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar. Vier het met champagne en kaviaar. Daarna weer enthousiast aan het werk, zo blijft Soest op alle terreinen sterk! 9e prijs, 100,00, mevr. Van Ingen: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar. Dat is een feestje waard En wij, we rekenen toch minstens op een stukje van de taart! 10e prijs, 100,00, mevr. A.G. van Mourik- de Knijff: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar. In het begin was het: afwachten maar. Maar na 50 jaar is wel gebleken, de kunst kan hen worden afgekeken. 11e prijs, 100,00, dhr./mevr. M. van Leek: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar; daar zijn wij in Soest mooi mee klaar, want op alle gebied kun je hier terecht. Soest is nog niet zo slecht! 12e prijs, 100,00, dhr./mevr. J. Pronk: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar. Deze ondernemers staan altijd voor hun klanten klaar. Met zoveel klasse binnen handbereik, betrekken Willem en Maxima nog eens Paleis Soest- dijk. 13e prijs, 100,00, mevr. Anneke van Vliet: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar; met dat initiatief van een halve eeuw geleden ben ik nu nog zeer tevreden. 14e prijs, 50,00 (gedeeld), mevr. Wilma van Oevelen: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar, voorwaar een hele prestatie. Mijn wens is dan ook zonneklaar: PROFICIAT en op naar de honderd jaar. 14e prijs, 50,00 (gedeeld), mevr. G. van Empelen: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar, dat is een gegeven. Een terugblik op een bloeiend zakenleven. Mijn slagzin luidt dan ook heel simpel: Soest is geslaagd met vlag en wimpel. (Geïllustreerd met een vlag en wimpel) Mèt fouten: 15e prijs, 100,00, dhr. R. Schuitema: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar. Niet tegeloven, maar wel waar. De Soester Zakenkring mag niet meer stuk, want het bracht Soest veel welvaart en geluk. 16e prijs, 100,00, mevr. J. Bos-v.d. Brink: De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaar. Zaken doen doe je met elkaar. Door openheid en elkaar te respecteren heeft de Zakenkring een stevig Soest kunnen creëren. 17e prijs, 100,00, mevr. M.C. Majoor van Bennekom (Soesterberg): De Soester Zakenkring bestaat al 50 jaren - het bolwerk van het Soesters welvaren. Ga zo door en spin uw garen en wij allen zullen er wel bij varen! Als er in een halve eeuw ge schiedenis van de Soester Za kenkring één verbindend 'mo tief kan worden aangewezen, dan is het dat van de belangen behartiging. Echter niet alleen van het Soester bedrijfsleven, maar zeker ook van de Soester bevolking en de gehele Soester gemeenschap als zodanig. Dat beeld komt uitdrukkelijk naar voren in het fraaie gedenkboek dat vorige week ter gelegen heid van het gouden jubileum verscheen. Het jubileumboek met de prozaï sche titel '50 jaar Soester Zaken kring - 1951-2001' werd gepre senteerd tijdens de grote feest avond (compleet met diner-dan sant) in het Soesterbergse Offi cierscasino, niet ver van de plek waar eens de wieg van de Zaken kring stond (het voormalige Zwaantje). De auteur, de Soester journalist Jan van Steendelaar, heeft rijkelijk geput uit de archie ven van de 'industriële club', waar in de gang van de geschiedenis door de jaren heen min of meer op de voet is gevolgd. Het boek is verlucht met interessant fotomate riaal, dat de ontwikkelingen duide lijk in beeld brengt. De Soester Zakenkring heeft heel wat bewerkstelligd in Soest. Ze ij verde niet alleen voor bedrijfster rein en andere voorzieningen, maar bijvoorbeeld ook voor op de Soester situatie toegesneden tech nisch onderwijs, en ze bemoeide zich - waar nodig of gewenst - ook met de samenleving (o.a. de bedrijfssportcompetitie, de intro ductie van computers op de basis scholen, de milieuzorg en de be drijfsgeneeskundige dienst) en vooral met de politiek. In het boek is daarover heel wat terug te vin den, zoals de plannen voor nieuwe wegen rondom of door Soest - de weg over de Engh, de weg om de Noord, de Centrumweg... allemaal intussen 'bijgezet', hoewel de Za kenkring nog altijd een van de fer vente voorstanders is van de rond weg door de polder, die de dage lijks verstopte Van Weedestraat zou moeten ontlasten. Groei en bloei De Zakenkring heeft zich in de loop der jaren - meestal met suc ces - beziggehouden met de pro motie van Soest als woon- en werkgemeente en mede bijgedra gen aan de groei en bloei van Soest en Soesterberg, al betekende dat ook dat er soms flink met het ge meentebestuur geredekaveld werd. Ook in de komende jaren ziet zij een belangrijke taak voor zich lig gen, bijvoorbeeld bij het zoeken naar nieuwe mogelijkheden voor bedrijfsterrein (Defensieterreinen, vliegbasis), eventueel in eendrach tige samenwerking met de bedrij - venkringen in de omliggende ge meenten en in de provincie. Ook houdt de Zakenkring zich bezig met de problemen die de vergrij zing van de bevolking met zich meebrengt, en met de toenemen de verkeers- en bereikbaar- heidsproblematiek. In elk geval acht het bestuur de Zakenkring 'levensvatbaar' genoeg om in de 'betrekkelijk dorpse samenhang' de belangen van het bedrijfsleven blijvend te behartigen en de onder linge contacten in stand te houden, zoals het aan het slot van het boek geformuleerd wordt De verstandhouding met het Soes ter gemeentebestuur is overigens altijd hartelijk gebleven, zoals ook vrijdagavond bleek in het Offi cierscasino, waar Zakenkringvoor- zitter mr. Dick van Loon het eer ste exemplaar van het gedenkboek Burgemeester Janssen (l.) bekijkt het gedenkboek in gezelschap van oud-voorzitter A. Hoegen Dijkhojf van de Soester Zakenkring. Foto Eemland Pers. aan burgemeester Koos Janssen overhandigde. Alle leden kregen trouwens ook een boek mee. Voor 'gewone' Soesters is het boek, dat vervaardigd is door drukkerij Prac ticum, inmiddels ook te koop voor de prijs van 39,90, bij de Soes ter boekhandels Van de Ven (Zuidpromenade) en Jongerius (Van Weedestraat). ProGolf® glazen van Zeiss: scherp zicht op alle afstanden contrastverhogende kleur uv-absorberend waterafstotend ontspiegeld licht in gewicht Vrajj uw opticien mar de voordelen en mofelekheden. ProGoïfgfazen van Zeïss. Een uniek mukifocaal brillenglas. Zuidpromenade 14, Hartje Zuid, Soest 1

Soester Courant | 2001 | | pagina 7