openhaar Sociale winnaar bij volleybal 'Met 190 een halve meter achter je voorligger rijden' Spannende finales op slotavond bedrijfssport Mattijs Wijnmalen grijpt brons op NK zwemmen vloer bedekking WIE ANDERS! BOX- SPRING WOENSDAG 20 JUNI 2001 SOESTER COURANT [TURNEN Turners zwemmen in regiomedailles Loodgieterswerk riSSEN Vissen laten het afweten in Eem Opvallende coalitie op toernooi van gemeente BEDRIJFSSPORT Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant STEENHOFFSrRAAÏ U. SOEST n RAMERSHOF, 'T ERF 10, LEUSPEN Dagschotels Snackbar open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Tevens verzorgen wij al uw CATERING TR1ATHLON Triathleten net voor onweer over de finish DuivenberichteiJ BRIDGE Zomerdrives SOöTER^COURANT Soesters goed op weg met Teamwork Racing AUTOSPORT j 43 4b ZWEMMEN l\ SHOWROOM Zonnehemel te huur DE MOOISTE COLLECTIE mmmmmmmmmmm r a Als (regio)titels konden worden opgesteld, zou De Springbokken inmiddels een aantal containers nodig hebben voor de opslag er van. In Bilthoven was het zaterdag opnieuw raak tijdens de regionale HSjjnpioenschappen turnen. De turners zwemmen zo'n beetje in de kampioenschappen. Zeven club- en acht individuele titels wer den in de wacht gesleept. Op C- niveau werd De Springbokken met zowel de jeugd- als seniorenploeg eerste. Soortgelijk succes was er in dé D-klasse voor de jongens jeugd op minitramp, paard en langemat. Dé meisjes jeugd werd ook eerste met driehonderdste voorsprong, maar kreeg vanwege incorrecte kleding drietiende punt in aftrek en moest dus genoegen nemen met de tweede plaats. Ook op het individuele vlak werd gestreden om het regiokam- nschap langematspringen en trampoline. In acht van de tien gorieën kwam een Springbok winnaar uit de bus. Dit zijn Jenine Hooft (beide onderdelen), Tjerk Egtberts (beide), Madeion (langemat), Babak Hadjipour Ah- rda (mintrampoline) en Jelle Brou wers (langemat). Installatiebedrijf ÉP®2 j. cornelisse bv. ;.'ji Telefoon (035) - 601 30 14 zomercompetitie van De zoekbaars is alweer halverwege. De winst in de vijfde wedstrijd j zaterdag naar Gerrit Kasius "e zijn plaats in de kopgroep ver- evigde. Hij had aan slechts 1.60 eter genoeg, uat gaf aan dat de vangsten gering aren. Na de paai is de vis altijd "ek en ze liet het dan ook afwe gen in de Eem, waar de vissers zich al om kwart over zes hadden ver zameld. De 19 deelnemers hadden in totaal niet vaker dan 50 keer >eet. Met 1.33 meter werd John Tibbel tweede, voor Gert van Drie (1.27). De meest succesvolle visser van de ochtend was Lex Meidam met 2.53 meter, maar hij komt uit in de tweede divisie. Drie jaar nadat de laatste bal was geslagen, pakten Ria Bouhuis en Betty Krook van de gemeente Soest de draad op met het volleybaltoernooi voor gemeentelij ke afdelingen. Hoewel een lolbroek het in het kader van de verzoening aardig had gevonden als de wedstrij den in Aqua Indoor zouden zijn gehouden, koos de gemeente uit het oogpunt van gezelligheid en traditie voor sporthal Beukendal. Het was een sportieve strijd die daar vorige week dins dag ontbrandde, met ook de brandweerkorpsen van Soest en Soesterberg onder de deelnemers. Opvallend was de gelegenheidscoalitie die de gemeenteraad had afgevaardigd. Met onder anderen wethouder Harry Witte vormde GGS het grootste blok in dit College, waarin verder de ChristenUnie en het CDA zitting hadden. De politici legden het in hun eerste duel afte gen de gedegen spelende Sociale Dienstverlening, wil den aanvankelijk een motie indienen, maar kwamen één zetel te kort om de finale te bereiken en moesten ge noegen nemen met de derde plaats op een ranglijst van twaalf ploegen. Met het oog op de verkiezingen van maart 2002 is het nog niet zeker of dezelfde spelers bij het toernooi van volgend jaar opnieuw aan de bak mo gen. Terecht kreeg de Sociale Dienstverlening na afloop de eerste prijs uitgekeerd door burgemeester Koos Jans sen. In de eindstrijd toonden de ambtenaren van deze afdeling op het sportieve vlak geen medeleven met hun collega 's van Facilitaire Zaken. Foto: Herman van Dam Als hoofdsponsor van SoVoCo weten ze bij Stam wel iets van volleybal en slaan ze zelf ook aardig tegen een balletje. De autodealer schreef donderdag dan ook het hoofdtoernooi van het bedrijfsvolleybal op zijn naam. Dat gebeurde na een spannende ontknoping in sporthal Beukendal, waar de zes eersteklassers waren ingedeeld in één klasse. Het toeval wilde dat Qualitech (een half ver- liespunt) en Stam (een verliespunt) in de laatste wedstrijd tegenover elkaar kwamen te staan en er dus meteen sprake was van een finale. De teams gaven elkaar weinig toe. Stam won de eerste set ternauwer nood (6-4) en zette in de tweede doorgang van tien minuten de puntjes op de i: 9-3. Op de derde plaats eindigde Van Arkel dat en kele jaren terug nog fris was gestart in de derde klasse. Uit de eerste klasse verdwijnen Van den Hengel en meervoudig toernooiwinnaar Mercurius. De golfkartonindustrie moet zijn plaats afstaan aan Krijkamp den Oude dat kampioen werd in de tweede klasse, terwijl Van den Hengel een stapje terug moet doen voor een ander bouwbedrijf: Van de Grift dat tweede werd in de tweede klasse. Of Achtgoed en Mid Coat uit deze tweede klasse degraderen, hangt af van het aantal derde klassers dat volgend jaar meedoet. Van deze klasse mochten de acht poulewin naars van de twee voorgaande vol leybalavonden donderdag terugke ren naar Beukendal om de prijzen te verdelen. In een zinderende fi nale trok Milieu Techniek Eem- land aan het iets langere eind. Het tweede team van Van de Grift won weliswaar de eerste set (4-5), maar verloor de tweede (4-2) in een wedstrijd waarin de service voort durend wisselde. Het doelsaldo gaf dus de doorslag. Derde werd Western Airconditioning, vierde Auto Smeeing. De bedrijfssportcompetitie 2001, bestaande uit acht sportavonden, kwam daarmee aan het eind. Vol gend jaar wordt het recreatieve toernooi voor de veertigste keer gegeven. Cafetaria en Eethuis woensdag Bal gehakt met gekook te aardappels en snij boontjes donderdag Rosbiefschijf met aardap pelschijfjes en rode kool weekend Amsterdams Paaltje (kal- koen/kippenvlees/spek) met pommes kroket en spinazie maandag/ dinsdag Gestoten Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Zon, regen en onweer, de deelne mers aan de kwart triathlon van Huizen kregen het allemaal over zich heen. Zo ook zeven leden van De Schieter die echter al binnen waren toen de wedstrijdleiding de rest van het programma afgelast ten. Dennis Moerman was de snelste man van de Soester groep in 2 uur en 19 minuten. Op slechts 1 mi nuut volgde Huub Stammes. Daar na kwamen Erik den Oude (2.30) en Fred ter Horst (2.36). Annema- rie Arkema die iets eerder finish te dan Ter Horst, kwam als zesde dame binnen, net voor Kathy Ri der (2.40). Bea Beijer sloot de Soester gelederen in 2.56. De kwart triathlon telt mee in het zo- mercircuit van triathlonvereniging De Schieter. Wedvlucht: ChantillyAfstand: Kilometer; Wind: DE VRIENDSCHAP Altenaar/Reijerse 1, G Rietveld 2, Comb. Zijtveld/Krol 3, Comb. Westerveld 4, J.J. Beijer 6, H.C. Rauch 8, J. v. Groningen 10, Vae- ssen/Veenendaal 11, J.C. Wijn- ands 12, R. v. Groenenstein/zn. 16, B.G. Schimmel 24, H.H. v.d. Veen 26, B. van Gardingen 38. In de aankondiging van de zomer drives van bridgeclub ONI stond onlangs, dat deelname 4 gulden per paar kost. Dit moet zijn: 4 gul den per persoon. De drives zijn elke dinsdag vanaf 19:30 uur in De Rank aan de Soesterbergsestraat. Mensen die geen lid zijn, kunnen ook meedoen. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Drie Soesters bewegen zich sinds kort voort in de profes sionele autosport. Met Team work Racing zijn Nico Wijn ands, Ruud Jansen en Pim Hoekzema enkele wedstrijden op weg in de strijd om het Ne derlands kampioenschap in de Compact Cars klasse. Binnen kort krijgen ze waarschijnlijk gezelschap van Chris Kraypo- el. Hoekzema maakte tot dusver twee starts en debuteerde meer dan ver dienstelijk met een derde en later een tweede plaats. Wijnands en Jansen kampten tijdens hun eerste en enige optreden met pech, maar komende zondag is het drietal compleet van de partij op het cir cuit van Zandvoort. Het is de vier de race in een reeks van zeven, waarin wordt uitgemaakt wie de nationale titel verdient. Daarvan worden er drie verreden op Zand voort, drie op het Belgische Zolder en eentje in Assen. De Soesters leerden elkaar kennen op een circuit, waar ze als gast van een team wilden ruiken aan deze sport. Ze besloten de handen in een te slaan, vormden een team van medewerkers en monteurs en vonden sponsors. 'We hebben een stichting opgericht en een pro gramma ontwikkeld voor onze sponsors en hun relaties. Op de baan moet de coureur het zelf doen, is hij individualistisch bezig, maar eromheen red je het niet in je eentje. Dan is het teamsport, hoe tegenstrijdig dat ook klinkt', zegt Hoekzema die al heel wat punten verzamelde. 'Dat hadden we van tevoren nooit gedacht, maar ik denk dat de andere rijders ook nog leuke dingen gaan laten zien, want rijden kunnen ze.' In de Compact Cars mogen toer- wagens tot 1400 cc uitkomen. Daarbij valt te denken aan de Rover 114, Suzuki Swift en Citro en AX, allemaal GTl's. Voor Janssen is de snelle sportwe reld niet helemaal niet nieuw, want hij was eerder actief als motorcou reur. Wijnands van het gelijknami ge Soester garagebedrijf heeft voortdurend met motoren te ma ken en Hoekzema zit in het dage lijkse leven in een andere auto: met matisering erachter. Hij heeft een droom werkelijkheid zien worden. Al 15 jaar loopt hij in het wereldje rond, nu mag hij er ook in rond scheuren. 'Het blijft toch elke keer weer een kick om met 190 kilometer per uur een hal ve meter achter je voorligger te rij den en alle zeilen te moeten bijzet ten om de boel onder controle te houden. Het is overigens ook ver bazingwekkend inspannend en ver moeiend. Ik kan me geen sport bedenken, waar je je meer moet concentreren en heel instinctief moet handelen. Vanaf de kant lijkt het waarschijnlijk alsof je netjes in een treintje rijdt; in werkelijkheid glijd je in de bochten alle kanten op. De wagen weegt iets meer dan 700 kilogram en we hebben onge veer 120 PK.' Iedereen binnen Teamwork Racing doet 'stinkend' zijn best het mate riaal op tijd in perfecte staat te krijgen, de rijders doen vervolgens de rest. Hoekzema: 'Het raceteam is ei genlijk een bedrijf met enorm veel activiteiten. Het runnen vergt veel tijd en inzet, maar iedereen heeft zijn eigen specialiteit en taken, zo als het technische verhaal, de op slag, het transport, de organisatie, het relatiebeheer, de administratie en ga zo maar door.' Nog vier wedstrijden staan er op het programma, op 23-24 juni, 14- 15 juli, 18-19 augustus en 29-30 september, maar nu al is het team druk bezig volgend seizoen voor te bereiden. 'We zijn met onze spon sors plannen aan het ontwikkelen om in een andere klasse van start te gaan. Het zal allemaal harder gaan, maar natuurlijk ook duurder en moeilijker worden. Maar dat blijft de uitdaging: rijden op de grens van je kunnen en op de grens van de auto.' Teamwork Racing op een rijtje: de coureurs Ruud Jansen en Chris Kraypoel ontbreken op de foto. Foto: Herman van Dam slag net naast nog een medaille. Hij werd vierde in 2.12.36. Wijnmalen, die het zwemmen leer de bij De Duinkikkers maar nu uit komt voor AZPC uit Amersfoort, had zich voor vier onderdelen ge kwalificeerd voor de nationale eindstrijd voor junioren en kwam zaterdagmiddag uit op de 200 me ter rugcrawl. In 2.34.00 werd hij tiende, zondagochtend bleken de verschillen op de 100 meter rug- crawl minimaal. Tussen de num mer 3 en 10 zat minder dan een seconde, Wijnmalen eindigde als zevende. Tijdens de Nederlandse junio renkampioenschappen zwem men in Dordrecht heeft Mattijs Wijnmalen laten zien op de vrije slag bij de sterkste zwem mers te horen. De Soester vero verde zaterdag brons op zijn fa voriete afstand, de 100 meter. In een spannende race in het 50 meter bad zwom de scholier van het Griftland College een persoon lijk record: 0.58.61. Een dag eer der greep hij op de 200 meter vrije Duinkikkers De afvaardiging van De Duinkik kers op de Nederlandse kampioen schappen zwemmen voor jeugd heeft geen medaille mee naar huis kunnen nemen. Stephanie Eps- kamp en Ruben de Clippelaar van De Duinkikkers hadden de pech dat de finale werd gezwommen in een 50 meter bad, terwijl ze zelf vrijwel altijd in een 25 meter bad zwemmen. Epskamp werd vrijdag 17® op de 200 meter vrije slag (2.23.74) en 13® op de 100 meter vrije slag (1.06.06). De Clippelaar werd 27® op de 100 metervrije slag (1.02.07). Projecten R.V.S. rookkanalen Stijlschouwen van marmer en zandsteen o Voor de doe-het-zelver speciale inbouw pakketten Gas openhaarden en kachels Industrieweg 16d Soest telefoon 035 - 6019689 geopend vrijdag 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 16.00 uur metgezichtsbruiner 3 weken f 195,- 6 weken f325,- (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 BIJ WASIEL STEITNER WASIEL STEITNER SL AA STUG 0 BIltAfurSiSl ESBSiXTA h g eSSri B R f N K W E G 3 3 Soest lo. REMU -Tel.:035 -60 J 9600 BIJ WASIEL STEITNER WASIEL STEITNER iin4rfrj«x» r A PU T SXKKiraftKK» Soest, lo. REMU-TiL: 035-6019600 Perzische tapijten •Ind. 18.6 Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen Mahmoud Harzandl (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn Tel. 035-5415577

Soester Courant | 2001 | | pagina 11