ine ür angere pauze op milieudag IIK;^ ►lauwe Vogel op stap met Lions BOEKHANDEL JONGERIUS Voor het betere boek en de beste service Midzomernachtconcert Cabrio aru6hoo< Motors Soest CULTUUR 1 -Y0'V T Til Opbrengst rommelmarkt PVO voor nieuwe kleding Tachtig cursussen in nieuwe aanbod C-drie PAGINa 12 WOENSDAG 20 JUNI 2001 SOESTER COURANT R. WESTRa 'ƒ750,-j Scholieren planten bomen bij Yves Rocher PAGINA 13 Hi Bi |1 i .-A4 - Jaarlijkse dagtocht naar Manege zonder Drempels «c f M SOESTEBiCOURANT PIET VAN HEUGTEN LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN ITAPIJTTEGELSI X-Change houdt 29 juni dropping voor tieners Finale Gouden Vlinderfestival De Vrije Teugel Benefietconcert van SMG voor kinderopvanghuis Holland Wind Players en vioolsolist vanaf 23:30 uur tuut efaett faKK&tij- I VLEE Bijna 200 zieken, gehandicapten en hulpbehoevende ouderen Pane e Tulipani Duo Seraphim in De Open Hof SCHRAVEMADE B.V. Dorresteinweg f Soest Telefoon 601 32 j koopt LOMPEN, IJZER PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 ui» GESLOTEN. Heen over een enorme voor personenvervoer, verkt wel zo plezierig. are spiegels ssettespeler iten klep )ortier wvvw.experienceford.nl 102 gr/km: van 216-262. i 80-82 (hoek Dalweg) :t - Telefoon 035-603078? ft Tt; ':'i "«f. fit Fitnessen tijdens de lunchpau- bomen planten, de werk- plek opruimen, meedoen aan ^en quiz en een kijkje nemen in de biologische tuin. Alle mede werkers van Yves Rocher nochten vorige week dinsdag ussen de middag een half uur anger dan normaal hun werk bnderbreken om actief deel te nemen aan de zogenoemde VM-dag. Eigenlijk was het de tiende milieu- pag die de Nederlandse hoofdves tiging van de Franse cosmeticapro- jpucent organiseerde, maar als the- Jna's waren daar dit jaar voor het lerst kwaliteit en ARBO aan toe gevoegd, vandaar KAM-dag. Traditioneel kwamen de leerlingen wan De Bron naar het bedrijf aan Be Nieuwegracht om tekst en uit leg te geven over wat ze allemaal [verbouwen in de biologische tuin die hen enkele jaren geleden op 5 'Si het terrein beschikbaar werd ge steld door Yves Rocher. De leer lingen hadden vooraf meegedaan aan een tekenwedstrijd met als thema 'De aarde is mooi, hoe be schermen we haar?' Als winnaar kwam Mark-Jan van Mameren uit de bus, tweede werd Margot van Dijk en derde Cheron Arlar. Met behulp van de directie plant ten de kinderen daarna drie bo men, voor elk thema één. Ook het personeel kon in de prij zen vallen door" een antwoorden- formulier van een quiz in te vullen. Iedereen die meedeed, kreeg so wieso een attentie van de werkge ver. In het kader van 'een gezon de geest in een gezond lichaam' konden de medewerkers ook een les van acht minuten volgen bij medewerkers van Sportschool Phy- sical. Zij hadden op de parkeer plaats enkele apparaten en onder meer een hometrainer neergezet, lieten de deelnemers met haltertjes aan de gang gaan en leerden ze órie ge els i )e Lionsclub Soestdijk organi- eert jaarlijks een uitje voor de neervoudig gehandicapte kin deren van De Blauwe Vogel. £o'n 45 kinderen van het dag verblijf aan de Bosstraat ver trokken vrijdag samen met ver zorgers en begeleiders weer laar Bennekom. Hier is de Manege zonder Drem pels gelegen, die speciaal is inge- icht voor complex gehandicapte tinderen. Er zijn aangepaste ver- Dlijfsruimten met de benodigde voorzieningen en bij het paardrij den wordt gebruik gemaakt van een huifbedconstructie. De kinde ren kunnen dan, liggend op een soort bed gespannen tussen twee paardjes, een ontspannen rijtochtje maken. Zo'n ritje heeft een thera- jeutische werking, het doet de ónderen goed en geeft hen zicht baar plezier. De weersomstandig heden waren gunstig, dus er kon ook dit jaar weer volop buiten worden gereden. De kinderen arriveerden om 10:00 uur, waar zij met live-muziek wer den opgewacht door twee profes sionele clowns en natuurlijk was er gezorgd voor eten en drinken. Ter wijl de kinderen bij toerbeurt hun ritjes maakten, bakten de Lionsle- den in de tussentijd pannenkoe ken die vanaf twaalf uur gretig af trek vonden bij de kinderen en hun begeleiders. Zo werd het een zeer geanimeerde dag waarop met ge noegen kan worden teruggekeken. Gezien de positieve reacties is de Lions Soestdijk zeker van plan om deze traditie voort te zetten. In het najaar zal daartoe wederom een Lions Concert worden gehouden in de St. Aegtenkapel te Amers foort. De opbrengst van dit klas siek concert maakt het mogelijk dat jaarlijks de Blauwe Vogeldag kan worden georganiseerd. Begin november start de kaartverkoop voor dit concert. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Zaterdag 23 juni van 9:00 tot 15:00 uur houdt PVO een rom melmarkt op het terrein van A.P. van Doorn aan de Ko ningsweg. De opbrengst is be stemd voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de le den van de muziekvereniging. Tijdens de viering van het 100 ja rig-bestaan, in 1999, werd een fonds voor dit doel ingesteld. Met de rommelmarkt van zaterdag Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongerius@wxs.nl DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN U£I TECELTAPIJT. Uit eigen fabriek elders NIET verkrijgbaar! GEEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER FABRIEKSWINKEL VERKOOP SOXSO CM. WINKEL WAARDE PIET VAN HEUGTEN PRUS In de biologische tuin van Yves Rocher en De Bron werden drie bomen geplant, die in het teken staan van milieu, kwaliteit en ARBO. Foto: Soester Courant hoe ze tijdens hun werk ontspan ningsoefeningen kunnen doen om RSI te voorkomen. Dat was nog niet alles, want uit ARBO-onderzoek is gebleken, dat het pand van binnen een 'zeer rommelige en onopgeruimde in druk' maakt en er hier en daar een verhoogd risico van struikelen aa wezig is. Vandaar dat de medewer kers werden uitgedaagd hun werk omgeving grondig op te ruimen. Aan het eind van de middag in specteerde een team van collega's de werkplekken en deelden ze aansprekende titels als smeer poets van de dag' en 'metamorfo se van de dag' en de bijbehorende attenties uit. KELA 600 4*5- 3,75 KELA BOUCLÉ fXWr 7,95 KELA DISCO /43#r 8,95 KELA DESIGN /44#r ƒ10,95 KELA FORTUNE ƒ-24#r ƒ15,95 KELA FRISE ƒ44#r ƒ18,95 KELASHAGGY fWr ƒ22,95 chincilla-look 11 kl. KELA BERBER fMtfr 29,95 100'/owol €P. Bij aanschaf van Kela tegeltapijl worden uw benzinekosten vergoed, tl 00.000 projed-tapijttegels voorradig Géén bezorgfoon, leggen door gehele fond mogelijk. FABRIEKSWINKEL verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSW0UDE, Utrechtseweg 4 Tel. 0318-571225 Ergens in het bos worden afgezet en zelf de weg naar huis vinden. Tieners (12-16 jaar) kunnen het vrijdag 29 juni proberen, want dan houdt X-Change voor hen een dropping. Wie wil meedoen, dient zich om 21:00 uur te melden bij buurthuis De Schoof aan de Mo lenstraat. Vandaar wordt vertrok ken naar een onbekende bestem ming. Op de weg terug worden de groepen begeleid door pedagogi sche medewerkers van het tiener centrum. Het is de bedoeling dat de deelnemers de weg vinden naar kinderparadijs De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad, waar na aan komst een extra verrassing wacht. Deelname kost 5 gulden en van te voren opgeven is vereist: Si 6017615. Tieners kunnen in hun agenda al vast vrijdag 13 juli reserveren. Op het programma staat dan de sei- zoens einde party die ditmaal in het teken staat van 'vrijdag de der tiende'. Aanvang van het feest is 20:30 uur en het duurt tot midder nacht. Voor deze activiteit hoeft men zich niet vooraf aan te mel den. Kinderparadijs I De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 hoopt PVO het tonds zodanig aan te kunnen vullen, dat er genoeg geld is voor de nieuwe outfit. Naast 'rommel' zullen er ook en kele 'speciale' dingen geveild wor den, zoals oude Verkade boeken, meubels en sportartikelen. Tevens zullen de Eemlander Blaaskapel, de Bigband Blow en het leerlin gen- orkest van PVO optreden. Er is een koffiehoek ingericht, waar men even kan zitten en voor de kinderen zal er een springkussen zijn. De eerste van drie optredens in de finale van het Gouden Vlinderfes tival was vanmiddag (vanaf 14:00 uur) al, de andere twee zijn woens dag 27 juni te zien in De Vrije Teugel. Dan zijn er voorstellingen vanaf 13:30 en 15:15 uur. Volgende week verschijnt eerst Theatergroep TeePee op de bühne. Zij speelt 'Kabouters bestaan niet', een voorstelling die tot 14:30 uur duurt. Daarna kunnen de kinderen een ritje maken met de huifkar, ponyrijden en zich laten schmin ken en om kwart over drie wordt iedereen weer in het theater ver wacht voor 'De Bavianenkoning' van Brasz en Co. Een kinderjury beoordeelt de drie finalisten en na afloop van de laat ste voorstellingen hebben zij een half uur de tijd om de eerste, twee de en derde prijs te verdelen. De prijsuitreiking volgt om 16:45 uur. De finale van het Gouden Vlinder festival kan worden bijgewoond voor 5 gulden per persoon. Het Soester Muziek Gezelschap (SMG) geeft zaterdag 30 juni haar jaarlijkse benefietconcert. Ditmaal komt de opbrengst ten goede aan een kinderopvanghuis in Surina me. Het is vernoemd naar Lotje, een huishoudster die 16 kinderen had, met wie ze in de jaren zestig een kommervol bestaan leidde. Naar aanleiding hiervan werd het Lotjes Huis opgericht voor kinde ren van 0 tot vijf jaar. Giften van kerken en de verkoop van tweede hands spullen zijn de enige inkom sten voor de instelling, vandaar dat het SMG ook een duit in het zak je wil doen. Op 30 juni spelen de beginners van het orkest stukken van ver schillende stijlen, zoals Reggae Tune en Strauss Wals. Daarna zor gen de blazers voor nog meer ge varieerde muziek. Het vrolijke pro gramma wordt besloten met een loterij, zodat de opbrengst nog hoger uitvalt. Het benefietconcert wordt gehou den in het Gildehuis aan de Steen- hoffstraat en begint om 19:30 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 gul den (kinderen 5 gulden). J Se/ttHHt Hatuundee^ I Bij het begin van de zomer en de langste dag hoort een mid zomernachtconcert, dachten ze bij Cabrio. Vandaar dat za terdag 23 juni om 23:30 uur in het oipenluchttheater aan de Soesterbergsestraat een optre den begint van de Holland Wind Players, bijgestaan door de solist Valentin Zhuk. De Russische violist heeft op ver zoek van het Nederlandse blazers ensemble een bewerking gemaakt van Romance, één van de meest bekende werken van Dvorak. Ook de Slavische dans van deze com ponist werd door Zhuk bewerkt. De Holland Wind Players gebruik te deze bewerking voor de toernee die ze in maart door Spanje maak te. Naast deze werken zijn tijdens het midzomernachtconcert uitvoe ringen te horen van de Serenade, ook al van Dvorak, en Nocturne van Leipziger Felix Mendelssohn. Cabrio is erin geslaagd uitsteken de muzikanten in 'huis' te halen. De Holland Wind Players bestaat uit leden van onder meer het Ko ninklijk Concertgebouw Orkest en diverse omroeporkesten. Blaasin strumenten spelen de voornaamste rol. Het ensemble speelt niet alleen bekende stukken uit het blazersre pertoire, maar haalde ook in de vergetelheid geraakte composities uit het stof. Zo blies het onder an dere de Suite Persane van André Caplet nieuw leven in. Zijn roem heeft het ensemble ver diend. Het trad op in onder meer Duitsland, Frankrijk en Tsjechië en maakte radio- en televisieopnamen voor Nederlandse omroepen, maar ook de BBC en de WDR. Ook Zhuk heeft zijn sporen ver diend. Het in Moskou geboren ta lent leerde het vioolspel van zijn vader die concertmeester was van j Exclusief vlees per pakket van 112,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) i B.S£.vrij I GERDA TUPKER J TEL. 035-6023755 J Slee nhoff straal 46, lel. 60195 77 het Staats Symfonie Orkest en eer ste violist van het Bolchoi Theater Kwartet. Als zesjarige bezocht hij de muziekschool van het conserva torium en later won hij als derde jaars student het Internationaal Tschaikowsky Concours in Mos kou, in 1961 gevolgd door het Margaret Long/Jacques Thibaut Concours in Parijs. Sinds 1989 woont Zhuk in Nederland. Hij is Holland Wind Players. concertmeester van het Radio Symfonie Orkest en als docent ver bonden aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam. Het midzomernachtconcert in Ca brio aan de Soesterbergsestraat begint om 23:30 uur. Een toe gangskaart kost 15 gulden. Parke ren kan aan de overzijde, op het voormalige Zonnegloren-terrein. Bijna 200 hoofdzakelijk Soes ter langdurig zieken, lichame lijk gehandicapten en hulpbe hoevende senioren hebben za terdag een boottocht gemaakt met De Zonnebloem. De Na tionale Vereniging organiseert dergelijke trips om mensen, die overwegend aan huis ge bonden zijn, even uit de sleur van alledag te halen. Met privé-auto's, seniorenbusjes en rolstoelwagens waren ze naar de haven van Amersfoort gebracht om vervolgens plaats te nemen op rondvaartboot Eureka IV. Klokslag 9:00 uur vertrok de boot voor een tocht over de Eem en de Randme ren, langs het eiland Pampus, het in aanleg zijnde IJburg, Durger- dam en vandaar weer terug naar Amersfoort. De stemming was opperbest. De reizigers konden hun ogen uitkij ken, maar werden voortdurend gefêteerd. Tijdens de ochtendkof fie kregen de gasten een rebuspuz zel uitgedeeld. Degenen die deze goed oplosten, maakten kans op een prijs. Omdat er zoveel goede oplossingen werden ingeleverd, moest het lot beschikken wie er wel of niet wat kreeg uit de prij- zenpot die dankzij de vrijgevigheid een groot aantal Soester onderne mingen kon worden gevuld. Behalve de gasten waren natuurlijk ook veel vrijwilligers van De Zon nebloem aan boord, die hun vrije dag graag opofferden en niet te vergeten natuurlijk de medische staf die bestond uit een arts en acht verpleegkundigen en verzor genden. Gelukkig deden zich geen ernstige problemen voor. Opmerkelijk was de korte toe spraak van de heer Hofman die al 30 jaar in Canada woont en op bezoek was in Soest. Hij schetste hoe zijn inmiddels overleden zus ter tijdens haar langdurig ziekbed had genoten van de boottochten met De Zonnebloem en stelde vast dat dergelijke activiteiten in zijn nieuwe 'vaderland' onbekend en naar zijn mening ook ondenkbaar zijn. Hij zei zich te hebben voorge nomen om, na terugkeer in Cana da, toch te proberen iets soortge lijks van de grond te krijgen. Om precies vijf uur 's middags meerde de Eureka IV weer af in de Amersfoortse haven en stonden de eerdergenoemde vervoermiddelen alweer klaar om de ouderen naar huis te brengen. Gezien de uitla tingen van een groot aantal gasten mag worden aangenomen, dat de boottocht zeer geslaagd was. De Zonnebloem, die behalve boottochten ook vakantieweken en rolstoelwandelingen organiseert, heeft als voornaamste doelstelling het bezoeken van de doelgroep. De vereniging beschikt over een groot aantal enthousiaste vrijwilli gers, maar kan altijd extra mede werkers gebruiken die bij ouderen willen gaan om bijvoorbeeld een praatje te maken. Belangstellenden voor deze functie kunnen contact opnemen met het secretariaat van de afdeling Soest, SS6020660. Maandag 25 juni: De Italiaanse regisseur Silvio Sol- dini maakte eerder drie films met een vrij zwaar dramatisch onder werp: 1'Aria serena dell' ovest (1989), Un anima divisa in due (1993) en Le Acrobate (1996). Tijd voor wat lichtere kost! Dat hij ook hiermee raad weet, bewijst Soldini met de romantische kome die Pane e Tulipani, waarin een huisvrouw zich van haar schort ontdoet. Rosalba Barletta is met haar man en twee kinderen op vakantie in Italië. Wanneer ze tijdens een stop bij een wegrestaurant naar het toi let gaat, rijdt de touringcar zonder haar weg! Verbolgen over het feit dat haar gezin haar niet eens mist, besluit Rosalba naar huis te liften om daar nog even te kunnen ge nieten van de rust. Als ze echter een lift krijgt naar Venetië, ziet ze kans om zichzelf te trakteren op een dagje in deze sprookjesachtige stad. Rosalba huurt een kamer in een pension en ontdekt dat ze het eigenlijk helemaal niet erg vindt om alleen te zijn. De volgende dag mist Rosalba haar trein naar huis, waardoor ze nog een nacht zal moeten blijven. Omdat ze nu redelijk platzak is, vraagt ze de vriendelijke ober Fer- nando om een slaapplaats. De vol gende dag vindt ze een baantje in een bloemenzaak, en ze belt haar familie om te zeggen dat ze wat langer vakantie neemt. Bij de im mer beleefde en eenzame Fernan- do mag ze een kamertje huren. In tussen heeft Rosalba's man Mim- mo de loodgieter annex privé-de- tective Constantino ingehuurd om zijn vrouw terug te halen naar het aanrecht. Constantino haalt zijn kennis van het speurwerk voorna melijk uit de tweehonderd detec- tiveboeken die hij heeft gelezen, wat de nodige komische situaties oplevert. Rosalba heeft echter op nieuw geleerd van het leven te ge nieten en weet zich prima te red den zonder man en kroost. Ze is dan ook geenszins van plan naar huis terug te keren... Pane e Tulipani speelt zich groten deels af in het betoverende Vene tië, wat schitterende beelden ople vert. De toeristische plaatjes blij ven ons bespaard; samen met Ro salba ontdekken we het echte Ve netië, de stille pleinen en schilder achtige kanalen. Soldini weet de gebruikelijke cli chés te vermijden, waardoor de verwikkelingen werkelijk komische taferelen opleveren. Pane e Tulipa ni won vorig jaar in Italië dan ook terecht meerdere prestigieuze film prijzen. Aanvang: 20:30 uur; entree 10,00 (c.j.p./65+7,00); Reser veren: van maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur - ©6019577. In de serie zondagmiddagconcer ten in De Open Hof treden zondag 24 juni de fluitist Raymond Ho ning en de organist Cees van der Poel op. Samen vormen zij Duo Seraphim dat een programma met klassieke en eigentijdse muziek brengt. Het tweetal voert zondag werken uit van Handel, C.Ph.E. Bach, Mozart, Debussy, Schubert en Co- relli. Het concert in De Open Hof aan de Veenbesstraat begint om 16:00 uur, de toegang is gratis. (TT*) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Tachtig cursussen en work shops biedt C-dric aan voor het seizoen 2001-2002. Mogelijk komt daar in de loop van het jaar nog een aantal bij, zoals de work shop Argentijnse tango die in het afgelopen seizoen al met succes werd gegeven. Op dansgebied is er straks meer te doen in het Willaertgebouw. Streetdance, misschien vooral voor jongeren, maar ook kleu terdans, dans en conditie, mo derne en klassieke dans komen aan bod. Dat blijkt uit het nieuwe cursus programma dat C-drie eind vo rige week heeft gepresenteerd en huis-aan-huis zal versprei den. Wie de brochure kwijt raakt of heeft gemist, kan altijd nog terecht in het pand aan de Willaertstraat, maar ook bij de bibliotheekvestigingen aan de Willaertstraat en aan het Soes- terbergse Dorpsplein, het ge meentehuis en het VW-kan- toor aan de Steenhoffstraat. Het aanbod is bijzonder geva rieerd. Voorbeelden van cursus sen en workshops die de revue zullen passeren zijn een theater cursus voor beginners alsmede een vervolg daarop, acteren, be wegen en ontspannen, algeme ne thematische kunstgeschiede nis, expressief schilderen, foto grafie, boetseren, edelsmeden, beeldhouwen, Japanse kalligra fie, ruimtelijk vormen, kortom te veel om op te noemen. Cur sussen zijn er voor alle leeftijds groepen en er is keus uit dag en avondlessen. Ze staan alle maal overzichtelijk vermeld in de brochure van C-drie. Daar in zijn tevens twee inschrijffor mulieren afgedrukt, waarvan losse exemplaren verkrijgbaar zijn. De mogelijkheid bestaat privé- lessen of een korte cursus op maat te volgen. In overleg met de betreffende docenten kun nen daarnaast creatieve (bedrijfs)uitjes op touw worden gezet met elk gewenst thema. De vakdocent zorgt dan voor de invulling van het program ma. Er zijn ook excursies georgani seerd. Bij 'kunst op locatie' gaan de deelnemers onder lei ding van kunsthistoricus Benno Spijkers vijf zaterdagen op pad om op verschillende plaatsen kunst te bekijken. De cursusadministratie van C- drie is op werkdagen van 13:00 tot 17:00 uur te bereiken via ffi 6095839 (Marjan Tolboom en Juul van de Poll). Cursuscoör dinator is Eveline Paalvast, ffi 6095827, bij wie men tevens kan aankloppen voor maat werk. Voor algemene informa tie kan men dagelijks tussen 10:00 en 12:00 uur bellen naar de receptie: ©6095821. Open dag C-drie houdt zaterdag 8 sep tember open dag. Docenten, Eveline Paalvast, Marjan Tol boom en Juul van de Poll zijn dan aanwezig om vragen van bezoekers te beantwoorden.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13