SUBARU uurzaam Soest l^i "vsspR&n#" de^/eketij osterse dagen 't Vaarderhoogt Primera Zuid geheel vernieuwd Jan van Zal investeert in zijn medewerkers! V traaien, draaien, draaien Jubilarissen Vogelvrienden lij! Bestuursmutaties bij Zakenkring Banenmarkt voor zorgsector op zaterdag 7 juli .ite )/7 o BILTHOVEN DE KWINKELIER 3e Bilthovense midzomerjaarmarkt Zaterdag 23 en zondag 24 juni aan de Dorresteinweg Ronald de Beer heropent winkel Zuidpromenade luzikaal rondje pleisterclowns ;SÈÉ1I INÜCHTINGEN: TELEFOON U Liautobeorijf de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 87,- (incl.) Rademakerstraat31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Axmand Trippaers hééft het secre tariaat van de Soester Zakenkring overgedragen aan A.H.M. Bakker. Tijdens de laatste ledenvergade ring nam ook A. van 't Net af scheid van het bestuur. Naast Bak ker zijn C. Boerkoel (lid) en L. Kortekaas (penningmeester) toe getreden tot het bestuur van de ondernemersvereniging. Medisch Centrum Molendael, Ver pleeghuis Daelhoven, Stichting Thuiszorg Eemland en vijftien an dere zorginstellingen zijn zaterdag 7 juli van de partij tijdens de scho- lings- en banenmarkt in het Ar beidsbureau in Amersfoort. Onder het motto 'Een recept dat werkt!' zoeken de centra school verlaters en mensen die een baan willen in de zorgsector. In deze sector zijn veel banen beschikbaar. Vandaar dat werkgevers, maar ook uitzendbureaus'met vacatures een kraam bemannen. Ook opleidings instituten presenteren zich op de markt die wordt gehouden van 10:30 tot 15:00 uur. Het Arbeidsbureau is te vinden aan de Stadring 75 in Amersfoort. Voor meer informatie: www.werk.net. de klanten in een uiterst modern pand dat van 'top tot teen' is ge stript en vervolgens opnieuw aan gekleed, helemaal in de stijl zoals De Beer en Primera het wilden. 'We zijn de tweede vestiging in Nederland, waar de vernieuwing is doorgevoerd', aldus de trotse Soester die inmiddels alweer zeven jaar de winkel stuurt. Gekozen is voor aluminium afwer king van onder meer plafond en muren, terwijl de schappen in hout zijn uitgevoerd. Nieuw is overigens ook het logo van Primera en van daar dat de kleding van het perso neel is aangepast. In de winkel zijn alle artikelen in één oogopslag te vinden zijn. Zo als de sigaren uit de Dominicaan se Republiek die onder voorge schreven omstandigheden worden bewaard. Een speciaal apparaat zorgt ervoor dat in de kast de juis te vochtigheidsgraad (dezelfde als in het land van herkomst) heerst. 'Laatje ze zomaar liggen, dan kun je ze binnen een week weggooien', legt vakman De Beer uit. De bijzondere behandeling is no dig, omdat de sigaren anders na verloop van tijd uitdrogen. Ze zijn gerold van hele tabaksbladeren. Sigaren van Nederlandse fabrikan ten kunnen in 'normale' schappen worden gelegd, want zij zijn het eindproduct van het afval van de tabaksbladeren. Behalve het bui- Ronald de Beer en medewerkers voelen zich thuis in het geheel ver nieuwde interieur van de winkel. tenblad is de tabak al geknipt en daarom niet afhankelijk van een bepaalde vochtigheid. Naast voor de andere tabakswaren 'aanverwante' artikelen, tijdschrif ten en andere (bij)producten kan men bij Primera Zuid ook terecht voor de kansspelen. De hoek, waar diverse loten kunnen worden aan geschaft en formulieren worden ingevuld, is - in het verlengde van de toonbank - ook vernieuwd en reeds in stelling gebracht voor de terminals die na de invoering van de euro worden geïnstalleerd. De Beer: 'De nieuwe zijn groter, maar daar is bij de verbouwing al reke ning gehouden, we hoeven ze straks alleen maar aan te sluiten.' Nieuw zijn ook de rolluiken, pal achter de gepantserde pui van Pri mera. Die zijn - op 'vriendelijk, doch dringend verzoek' van de verzekering - wel aangebracht van wege de snelkraken, waarbij in mei een grote hoeveelheid tabakswaren en kansloten werden buitgemaakt. 'Gelukkig konden ze net voor de heropening worden ingebouwd, we hebben ze maar meteen in de onze nieuwe kleurstelling laten spuiten', aldus de zelfstandig ondernemer De Beer van één van de 220 Pri- merawinkels in ons land. op zaterdag 30 juni van 10.00 tot 17.00 ANTIEK CURIOSA BOEKEN CREATIEF AMBACHTEN met jazz en dixieland muziek en kinderspeelterrein standhouders aanmelden bij: Ben van Essen 030-2282331 of 0622480192 specialist in All Wheel Drive A WD Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 eigen collectie gouden sieraden mét edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 60130 42 ScUtóteettétijfienty ACTIE REGENTON III De actie Regenton lil is voorbij. Van 19 mei t/m 2 juni 2001 was u in de gelegenheid om bij één van de acht deelnemende detaillisten een standaard actieregenton 34,-) aan te schaffen, dan wel 25,- korting te krijgen op de aanschaf van een luxere regenton (duurder dan 100,-). Deelnemende detaillisten waren: Provak Ceelen, Hubo, Karwei- huis (Soesterberg), Weikoop, de Bosrand, Vaarderhoogt, M. Scholten en Haringsma. Zonder deze medewerking was de actie niet van de grond gekomen. In totaal zijn er 170 regentonnen over de toonbank gegaan. Na eer dere regentonnen-acties in 1997 en 1998 en deze in 2001 staan er nu in totaal 1000 "actie-regentonnen" in de gemeente Soest. In de gemiddelde tuin is jaarlijks zo'n 2200 liter water nodig. De stan daard actieregenton kan jaarlijks zo'n 7000 liter hemelwater opvan gen. Omgerekend besparen de regentonbezitters dus met elkaar zo'n 2,2 miljoen liter (2200 kuub) drinkwater! Omdat zoet water steeds kostbaarder wordt en het waterverbruik per inwoner nog steeds hoog is (127 liter per persoon per dag) is deze besparing fantastisch en is de gemeente blij dat we met elkaar deze bijdrage hebben geleverd. maa aartdelijks milieubericht van de Gemeente Soest l-a— Nr 5, juni 2001 Dit is een uitgave van de Gemeente Soest afdeling Groen 'Milieu Postbus 2000, 3760 CA Soest Tel.: (035) 6093202 öf6093512 ^2!NAl4 WOENSDAG 20 JUNI 2001 f j SOESTER COURANT HANDEL6 WANDEL I PAGINA 15 Mensen die een actie regenton hebben gekocht, kunnen hun regenton op 20, 21, 22 en 23 juni 2001 ophalen bij de detaillist waar ze hem ook hebben gekocht! VERGEET UW BETALINGSBEWIJS NIET. Misschien zijn de opdrachtpalen (hou ten palen met groene koppen) in het stuifzandgebied de Lange Duinen u ook opgevallen. In dit bijzondere gebied, dat in 1997 tot aardkundig monument is uitgeroepen, vindt van 12 juni t/m 26 juni 2001 een educatief project plaats, georganiseerd door het milieucentrum. Groepen kin deren van de basisscholen uit Soest/ Soesterberg trekken in groepjes door de duinen, om aan de hand van opdrachten het gebied anders te leren kennen. Dat het gebied bij uitstek een prachtig speelgebied voor kinderen is, is be kend. Het stuifzandgebied trekt veel recreanten en dagjesmensen. In het gebied zijn nu 20 belevingsopdrachten uitgezet. De opdrachten gaan o.a. over sporen (vraat, maar ook voetafdrukken), het beheer van het gebied, werking van het stuifzandgebied en het gebruik van je zintuigen (ruiken, zien, voelen/tast, proeven en. horen). Mocht u tijdens genoemde periode nog naar de Lange Duinen gaan, dan willen wij u van harte uitnodigen om de opdrachten, die u tegen komt, uit te voeren. 26 Juni worden de opdracht- palen weer uit het gebied weggehaald. Bent u na die tijd nieuwsgierig gewor den naar het gebied, wandel dan aan de hand van de wandelbrochure De Lange Duinen, de blauwe paaltjes route. Deze wandeling leidt u langs de rand van het unieke stuifzandland schap in Soest. lingstijden Milieu Educatief Centrum De Kwekerij: Dinsdag, woensdag en donderdag, van 13.00 - 16.00 uur informatie: Henriëtte Steijn (6093454) of Johan Simon (6093202) Pö*) Soest zet stappen naar duurzaamheid. Want. een beter milieu begint bij jezelf. 'Na meer dan 25 jaar Soester ondernemer in de autoschade branche blijkt dat je nooit te oud bent om te leren en dat ver anderen moeilijk is, maar vaak o-zo belangrijk' Jan van Zal doet zijn verhaal, waarin hij open spreekt over het vernieu wend bezig zijn. Eerlijk geeft hij toe, dat het ook in zijn organisatie altijd beter kan. Een ondernemer die het beste voor heeft met 'zijn mensen' een verhaal interessant voor onderne mers en werkzoekenden! 'De autoschadebranche groeit voortdurend. Er biedt zich meer werk aan, maar ook meer concur rentie. Als ondernemer houd ik maatschappelijke en economische veranderingen in de gaten en pro beer daar steeds in mee te gaan. Elke dag richtte ik mijn aandacht op de klant. Langzaam maar zeker ben ik tot het besef gekomen, dat juist de arbeidsinspanning van mijn jongens die bij mij vaak al jaren werkzaam zijn, het belangrijkste deel vormt van mijn organisatie. Laten we eerlijk zijn met een sim pel voorbeeld: als een medewerker met zijn verkeerde been uit bed stapt, levert hij die dag niet die klantvriendelijke service, die ik in mijn advertenties pretendeer.' 'Een goede service naar klanten toe is sterk afhankelijk van de per soonlijke inzet van mijn medewer kers. Zij hebben de contacten met de klanten. Met het besef, dat mensen de sleutel zijn tot succes binnen een organisatie heb ik ac tie ondernomen. Met een advies bureau in de armen zocht ik naar de mogelijkheden om de kwali teitszorg van personeel te optima liseren. Ik heb een inventarisatie gemaakt per individuele werkne mer om zijn functie zoveel moge lijk af te stemmen op zijn/haar kwaliteiten en capaciteit. Ik heb de groeikansen en de opleidingsvoor zieningen per medewerker in kaart gebracht. Daarna bepalen alle me dewerkers samen hoe ze het liefst met elkaar willen samenwerken. Het resultaat is nu een (h)echt team!'. Voor de goede orde: met de reeks inbraken van vorige maand heeft het allemaal niets te maken. De verbouwing van Primera Zuid was in het voor jaar reeds gepland. Donderdag heropende Ronald de Beer zijn tabaksspeciaalzaak aan de Zuidpromenade, waarvan het interieur geheel werd ver nieuwd. Tijdelijk was hij uitgeweken naar een keet, iets verderop in winkel centrum Hartje-Zuid, maar nu ontvangen hij en de medewerkers Ctt de 6zc<l voo* ttuzm WA Onder het toeziend oog van de vrolijk uitgedoste clowns Peppie en Dok- Wie draaiden groot en klein menig melodietje op de twee draaiorgels in de Van V/eedestraat. Het is een momentopname van het muzikaal rondje voorde pleisterclowns, dat de Winkelkring Van Weedestraat zaterdag tus sen twaalf en drie uur hield. Vijf leden van de Soester Vogelvrienden zijn gehuldigd vanwege zoveel jarig lidmaatschapC. de Goede en G. W. Hilhorst kregen de gouden bondsspeld, omdat ze al 40 jaar lid zijn. Een zilveren speld (25 jaar) werd door districts voorzitter K. Westland opgespeld bij J. van Breukelen, L. van der Heijden en W. Kuijer. Voorzitter J. van der Putten van de Soester Vogelvrienden had voor iedereen een bloemetje meegenomen. t/m 26 juni 2001 BELEVINGSTOCHT IN DE LANGE DUINEN 035 - 601 41 52 Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl 4 iterdag 23 en zondag 24 juni iden bij tuincentrum 't Vaar- irhoogt aan de Dorrestein- ig de 'oosterse dagen' plaats. Het tuincentrum is dan onder gedompeld in oriëntaalse sfe ren. Het festijn wordt dit jaar voor de 5e maal georganiseerd en is daarom groter en extra JÊestelijk aangekleed. feel inwoners uit Soest en omge- Big weten het al; eind juni kunnen we bij 't Vaarderhoogt genieten een paar gezellige oosterse en. Een groot deel van het ter- i van 't Vaarderhoogt is dan ingetoverd tot een plek waar een jder zich ver weg in de Oriënt Ook dit jaar kunnen bezoe kers tijden doorbrengen tussen de sfeervolle kraampjes in de grote kramerij. Veel leuke hebbedinge tjes, maar ook prachtige kunst uit landen zoals Thailand, Birma, In donesië, Nepal en China. Van New Age kleding uit India tot Ming uit China. Naast de doorlopende kramerij zijn er diverse activiteiten die het verpozen nog verder veraangena men. Kinderen mogen een rondrit- je maken in een originele betjah, de traditionele 'fietstaxi' Wie een fototoestel meeneemt, zal prachti ge kiekjes kunnen schieten. Op gezette tijden zijn er optredens van de dansgroep Arena Budaya Indo- nesia onder leiding van de Indone sische topdanseres Agustina Ruk- ini. Wie op supervoordeel uit is kan terecht op de zogenaamde Ta- laat Toek, een markt waarop het constant uitverkoop is. Natuurlijk ontbreken dit jaar de diverse de monstraties niet. Men kan leren hoe de orginele flowergarlands (bloemslingers) worden gemaakt en bij Thailandspecialiste Bussaya Lertvilai wordt het fruitcarving ge demonstreerd. Wie een gokje wil wagen, kan te recht bij de 'u een kans-zij een kans' loterij, waarbij de opbrengst geheel ten goede komt aan een weeshuis in Zuid-India. De loten kosten erg weinig en de prijzen zijn erg 'lekker' te noemen. Het geheel wordt omlijst door live muziek, gepresenteerd door Music Part-

Soester Courant | 2001 | | pagina 15