uk lo» Z"Z 03 TOT 70% KORTING Muzikaal feest bejaarden 'Windhond Actiejaar 2001' I Verdwenen Soest T)ogtei6m Soest 50 jaar geledenjj Dagboek juni OP SOEST! JVM WPE maakt weer rit met bewoners van Eemeroord Kunstwedstrijd geen hypotheeklasten meer! Bel gratis 0800 - 0233363 Floris van Vliet wint stickeractie Fotowedstrijd 0800 0432 Werk aan de weg Meningen van lezers Zwerfvuil Project voor vrijwilligers wint eerste prijs Nu ook uw film op CD^ PAGINA 17 Leven op de Engh Dp een Dronken man breekt sleutelbeen Museum Oud Soest Historische Soest ïkav\te meter, 18 Mille voor epilepsiefonds NVM de béste, de lekkerste 5 SPÜLLENHULP 4 DE GRIFT Ballonvaart Een vaantje voor de huismeester PAGÏNa^I WOENSDAG 20 JUNI 2ÖaT SOESTER COURANT \Nereld]/I/inkel Thanka's MODE OPRUIMING ZOMERCOLLECTIE 'Vrienden halen drumfanfare luchtmacht binnen fekendheid net jonge bi iet gestaan t lalen over a toren krijgt 'ormatie, Sê In samenwerking met Fotoservice Willem Van Oosten De jury: 'De beoordeling van de kunstwerken die door de Soester jeugd op scholen en thuis gemaakt zijn, was een zeer moeilijke opga ve, omdat er zoveel prachtige kunstwerken ingeleverd waren. We kwamen voor een moeilijk dilem ma te staan. Had het ambachtelij ke de voorkeur (meestal was daar veel tijd en materiaal aan besteed), De jury had een moeilijke taak aan de beoordeling. 01 zou originaliteit de boventoon voeren? We hebben met grote aandacht alle werken stuk voor stuk beke ken, erover gediscussieerd en heb ben beide bovengenoemde aspec ten een rol laten spelen. Unaniem kwamen we tot onze besluiten.' Op de brievenbus, de fiets en de skelter, de familie van Vliet-Ver- maat heeft de stickers van 'De Windhond' op alles geplakt. Waar om zo veel? 'Omdat die molen gewoon terug moet, natuurlijk'. Jonge Floris was een beetje teleur gesteld dat de dinerbon, aangebo den door pannenkoekenboerderij 'De Smickel', niet meteen die avond gebruikt kon worden, maar wordt bewaard voor de zomerva kantie. Jonge Floris op zijn beplakte skelter. Wie creatief is met een fotocame ra, fotograferen leuk vindt of ge woon kans wil maken op een prijs, kan meedoen aan de fotowed strijd. Het thema is: wind. De inzendingen (zwart/wit of kleur) moeten vóór dinsdag 18 september zijn ingeleverd. Meer informatie over deze wedstrijd ligt binnenkort bij alle fotohandelaren in Soest. (Het volgende dagboek verschijnt in september). Kinder- en A jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving Asfalteringswerkzaamheden zijn er de oorzaak van dat de kruising van de Dorresteinweg en de Hooihark op woensdag 27 juni de gehele dag is afgesloten voor verkeer. Bij slecht weer wordt het werk uitge steld. Het fietspad tussen de Verlengde Paltzerweg en Den Dolder is dins dag 26 en woensdag 27 juni ontoe gankelijk voor fietsers. Daar wor den dan eveneens werkzaamheden uitgevoerd. Het project "Leren van elkaar" van 't Gilde uit Amersfoort heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen van de door het Humanistisch Ver bond uitgeloofde stimuleringsprij- zen voor de Multiculturele Bemoei je d' r mee Prijs 2001. De prijs werd bekend gemaakt en uitgereikt door minister Rogier van Boxtel, van Grote steden en Inte gratie en tevens voorzitter van de jury. Begin dit jaar is het 'Maat jes-Project, dat verleden jaar de Eemlandse Bemoei je d' r mee prijs heeft gewonnen, omgezet in het project 'Leren van elkaar'. Die prijs werd toen als een multicultu rele actie uitgereikt namens het Humanistisch Verbond Soest/ Baarn en het Humanistisch Ver bond Eemland. Die organisaties, en met name de jury, kunnen er terecht trots op zijn dat hun win naar in 2000 nu ook landelijk hoge ogen heeft gegooid. 'Leren van elkaar' is een project van 't Gilde Eemland in Amers foort en helpt anderstaligen in Amersfoort en omgeving bij het verwerven van sociale spreekvaar digheid in de Nederlandse taal. Vrijwilligers uit Amersfoort en omgeving houden conversatiebij eenkomsten bij voorkeur bij de begeleiders aan huis of bij de an derstaligen thuis. Naast de convex saties kunnen de begeleiders zelf invulling geven aan andere activi teiten: een bezoek aan bibliotheek, markt of gemeenteraadsvergade ring. De multiculturele Bemoei je d' r mee prijs wordt elke twee jaar door het Humanistisch Verbond uitgereikt aan vrijwilligers die zich actief inzetten voor een leefbare- en menswaardige samenleving. Er werden dit jaar 78 projecten aangemeld. hoge resolutie dus: kwaliteit Direkt bij ontwikkelen film fl. 14,95 ImrWrAo* PLEIN VAN ZUID 32/34, 3768 ED SOEST, TEL.: 035 601 31 09, FAX 035 602 72 69 Aflevering 44 Stofdoeken koninginnen?? Sinds twee jaar heb ik een over eenkomst met de Stichting Thuis zorg. De boodschappen en zware huishoudelijke klussen worden één keer per week gedaan door een van hun medewerksters. Ik trof het: ik kreeg een vaste. Op een dag kwam ze behoorlijk pissig binnen. Ze bracht me op de hoogte: om de band tussen de me dewerkers onderling te verbeteren, was van hogerhand voorgesteld om een wedstrijddag te organise ren. De winnaar/winnares zou uitgeroepen worden tot 'de thuis- zorgSTER van het jaar'. En daar lag haar boosheid! Hoe wil je dat nu vaststellen?! Nu, ik had wel een idee en samen hebben we een programma sa mengesteld. Dan de ramen maar een week later! We hebben ontzet tend gelachen, want zo ziet de wedstrijddag die wij bedacht heb ben er uit: Locatie: Gemeentehuis en omge ving. Jury: de bewoners van 'Huize Mo- lendael'. Scheidsrechter: mw O. O. C. voor ingewijden) 09.00 - 10.00 uur: ramenlapwed- strijd (ramen in overvloed). 10.00 - 11.00 uur: behendig heidswedstrijd stofzuigen. Par cours: blauwe kubussen en roton de. Assistentie: politie. 11.00-12.00 uur: lakentrekwed- strijdL locatie: de tuin achter het gemeentehuis. 12 00-3.00 uur: lunch in het per- soneelsrestaurant van de gemeen te. 13.00-14.00 uur: dweiloorlog (bi kini meenemen). Assistentie: brandweer. Locatie: parkeerplaats achter het gemeentehuis. 14.00-15.00 uur: waswedstrijd (geschikte kandidaten meene men). Assistentie: ambulance. Locatie: waterval en vijver. 15.00-6.00 uur: beddenklopsym fonie (mattenklopper meenemen). Assistentie: PVO. Locatie: het balkon voor de raadzaal. Hoofdprijs: een door Ton Paauw ontworpen stoffer-en-blik. Voor alle overige kandidaten: een geheel verzorgd weekend in Ther mo 2000 te Valkenburg Ze hebben de dag afgelast. Te weinig animo. Begrijpt u daar nou iets van Wij niet. De buurvrouw. P.S. 'mijnmedewerkster zoekt een andere baan. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl ouderen in te zetten, vooral als je ziet dat ze zich kostelijk amuseren', verklaart Van Geet die eraan toe voegt dat de Vrienden van de Stichting Zorgcentra Soest verder zullen gaan met het vinden van nieuwe donateurs, zodat, in de toe komst meer activiteiten kunnen worden georganiseerd en spullen of voorzieningen kunnen worden aangeschaft. Op de Soesterbergsestraat ging zaterdagavond eeri bromfietser onderuit. Bij de val brak de berij der, een 30-jarige Amersfoorter, zijn sleutelbeen. Na behandeling in ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg, werd hij aangehou den, op verdenking van het rijden onder invloed. Bij de ademanaly se kwam de politie erachter dat de bromfietser driemaal meer alcohol in zijn bloed had dan mag. Thanka's zijn religieuze schilderin gen uit Nepal. Vroeger werden ze alleen voor kloosters gemaakt. De kunst van het schilderen van than ka's wordt van vader op zoon, doorgegeven. Alleen op die ma nier was men er zeker van dat de specifieke attributen voor de go den de juiste waren en dat de juiste kleuren werden gebruikt. Elke zoon kan zijn vader helpen bij het schilderen van de thanka's, maar het schilderen van de ogen (het openen dus) was voorbehouden aan de oudste zoon of de vader.. Het openen van de ogen gaat gé- paard met de Puga (een religieus ritueel). De thanka wordt vaak in gezegend door een lama en soms voorzien van een mantra om er een kracht in te leggen. Natuurlijk gaat dit niet allemaal op voor.de thanka's die voor de meer massa le verkoop worden gemaakt. Er zijn verschillende thanka's, in structieve en meditatieve. De man dala's, het levenswiel en de goden- thanka's zijn daar een voorbeeld mOulllot '.-'Ë tecMde RoqMe5 ul Beucfier Wettolsffebn qer 5abov\ Cfaa/eomed ïdré Mwssy Pommard •erHier-Gwtjöt ItffeCIW 1(3 Toucffe 'j vemvtfcfit J |j§ •ove Mill Wieiery >degas mendoza Alicögl 'icïïeau des AdoiAzes MeCfangmc 059 aterdaq, 9,30-17,OOi/iwr Te zien (niet altijd) en te koop (als ze voorradig zijn) in de Wereld winkel. Openingstijden: maandag 13:00-17:00 uur, dinsdag t/m vrij dag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur. De collecte van het Nationaal Epi lepsie Fonds - De Macht van het Kleine heeft in Soest 17.804 gul den en 20 cent opgebracht. Het geld zal worden besteed aan we tenschappelijk onderzoek, voor lichtingsactiviteiten, individuele hulp en het organiseren van bege leide vakanties. Thema van de collecteweek (5-9 juni) was 'Laat haar niet vallen'. Epilepsie is een tijdelijke functie stoornis in de hersenen. Hulp aan patiënten is nodig, omdat zij pro blemen kunnen hebben op bijvoor beeld het werk, bij het vinden van een baan, in het onderwijs en bij sport en spel. MAKELAAR BANKETBAKKERIJ Soestèrbergsestraat 53, Soest Telefoon 035^6012050 een foto uit de voorraad 'Verdwenen Soest'. Niet echt een an- foto, maar wel één met een stukje Soest dat vermoedelijk ooit enige had en nu verdwenen is. Een huis met ernaast een weg of oprit bómen en een ouderwetse vuilnisbak voor de deur. Waar heeft wie hebben er ooit gewoond? We denken dat er nog wel ver over dit hoekje van Soest in omloop zijn en we hopen dat we die te krijgen en zo weer kunnen doorgeven. We zijn benieuwd! Voor in- 6012158. Uit de Soester Courant van Dinsdag 19 Juni 1951 Leden van de Warmbloed Paardenfokvereniging Eem land (WPE) hebben weer een rit gemaakt met een aantal be woners van Eemland. Het was de eerste activiteit van de club na het uitbreken van het mond en klauwzeervirus in Neder land. Omdat nog niet alle gebieden wa ren opengesteld gingen de WPE- leden ditmaal niet met paarden op pad, maar werden tractoren, huif wagens en tweemaal een Jan Ple zier ingezet om een deel van de bewoners te vervoeren. Op die manier kon een meer dan tien jaar lange traditie in stand worden ge houden. De rit is in de loop der tijd vast onderdeel geworden van het tentenkamp voor bewoners op het terrein van Eemeroord in Baarn. Sommige bewoners dach ten dat de paarden ziek waren en vroegen waar de viervoeters toch waren, maar genoten niet minder van de rit. Onderweg werd een stop gemaakt voor een picknick. Dat gebeurde voor de derde achtereenvolgende maal bii de Witte Burcht op de Engh, waar de familie Smeeing de picknick aanbood. Jan Smeeing had verder een accordeonist inge huurd. Omdat de WPE 25 jaar bestaat, werd ook een geldbedrag aan Eemeroord aangeboden. Daarna werd de tocht voortgezet, maar al snel werden de 53 bewo ners en begeleiders even opge schrikt, toen een band van een Jan Plezier het begaf. De eigenaar bood meteen aan twee keer met zijn andere Jan Plezier heen en weer te rijden, maar dit was niet nodig, omdat zijn passagiers kon den worden verdeeld over de an dere wagens. Buitenrit De WPE houdt zondag 8 juli een buitenrit met start en finish op het weiland van de familie Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan. Belangstellenden kunnen vooraf zien hoe een koetsier' zich voorbe reidt op een tocht en tevens de verschillende rijtuigen en recreatie- wagens bekijken. Op het terrein is informatie over de route verkrijg baar. De start is omstreeks 11:00 uur en om 15:30 uur is de prijsuit reiking. Huismeester Schaik volbracht de 30 kilometer lange fietstocht. Herhaalde malen heb ik aange drongen bij B&W om het zwerf vuil tegen te gaan, zonder resul taat. Nu, 17 juni j.1., was het dan weer zover, ik werd opgeschrikt om 05:30 uur 's morgens door een hevig kabaal, eerst dacht ik nog: dat is toch niet mogelijk, zijn ze goederen aan het afleveren op zondag? Dat kan toch niet waar zijn? Maar even later werd het mij duidelijk: er stond een brandweer wagen met de nodige brandweer mannen, omdat er brand was ont staan in de papiercontainers. Na ongeveer een uur werden de des betreffende containers verwijderd wat natuurlijk ook gepaard ging met de nodige overlast (en achter latend zwerfvuil). We wonen in een nette omgeving, maar door de regelmatig terugke rende zwerfvuilproblematiek wordt deze gereduceerd naar een minder acceptabele woonomgeving. Jam mer. Wanneer wordt er nu eens echt aandacht aan geschonken, want echt dit probleem speelt al jaren en de nodige suggesties en ideeën zijn al aangedragen bij B&W. Dit is de laatste noodkreet en ik draag dit wederom voor na mens vele bewoners uit onze wijk: Treed nu toch eens daadwerkelijk op! M.J. van Egdom-Sleurink kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spuUenhuip@spuUenhuJp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. station worden eikbare geïsoleer- de tuin. "levens ?r. Kleine handige e gebouwd: I W B E D R I J F Fax 035 6023791 iaal 4) entreekaarten te /an de Gildefeesten op tredens van de Sjonnies die op zijn/haar naam in deze bon nog kaarten elde adres bericht dat er :e dan op een daarin ge- ten op te halen. Indien zij iring. ?KDOP ZATERDAGAVOND!!! invelop t/m 27 juli 2001 NATUURBAD DRUKBEZOCHT. Het mooie weer van Zondag heeft velen naar het Soester Natuurbad gelokt. Het aantal bezoekers van deze dag steeg tot circa 4500. DEENSE ZWEMMERS ZOEKEN ONDERDAK. Voor de Deense zwemsters en zwemmers wordt onderdak ge zocht bij particulieren. Zij, die één of meerdere Denen kunnen en wil len herbergen, worden verzocht zich in ieder geval op te geven, vooral, omdat de Deense gasten alleen hun moedertaal spreken. Het verblijf der Denen is van Vrij dag 29 Juni, 12 uur, tot en met Zondagmiddag 12 uur. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Op de Montgomeryweg wilde een groothandelaar enige dozen vanuit zijn auto naar de winkel brengen. Hij liet een grote wegenwals met een teerwagen als aanhanger pas seren en stak daarna de weg over. Een jeep, welke uit de tegenover gestelde richting naderde, greep de man, waardoor hij terzijde werd geslingerd. Behoudens ontvellingen in zijn ge laat kwam hij met de schrik vrij. Vindt U ook dat 'de Windhond' rond moet? Wilt U donateur of begunsti ger worden? Of op andere wij ze helpen, bijvoorbeeld als vrij williger. Neem dan contact met ons op. Bel 035-6014841, of schrijf (zonder postzegel) naar Stichting 'De Windhond', Antwoordnummer 7006, 3760 TA Soest, of kijk op www.windhond.nl Zondag 26 augustus houdt de Stichting De Windhond de ballon nenwedstrijd die eerder werd afge last, omdat de Oude Ambachten markt niet doorging. Daarvoor zal de stichting een kraam bemannen tijdens de gildefeesten aan de Fer dinand Huycklaan. De winnaar van de wedstrijd mag zelf de lucht in en plaatsnemen in de mand van een luchtballon. SNS bank Rand stad te Soest sponsort de ballon vaart. De heer Schaik, huismeester aan de Smitsweg en jarenlang donateur van De Windhond, kan trdts zijn op zijn vaantje. Het betekent dat hij op 19 mei de iets meer dan 30 kilometer lange fietstocht van de Stichting De Windhond en wieler vereniging Tempo Toer heeft vol bracht. Voor Schaik was deze fiets tocht door de vrije natuur in en rond Soest zijn eerste sinds hij vijl jaar geleden een oog verloor. 'Ik zag de poster in afhaalcentrum Kim On en ik dacht: kom op, ik ga het proberen. Het ging goed. Ik was zeker niet de snelste, maar ik heb er wel v^n genoten. Er zijn echt wat mooie plekken in de bos sen,' aldus de huismeester. Onze dank aan Supermarkt Boni die voor de versnaperingen heeft ge zorgd. X^ticht^Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 geprikkeld, werd duidelijk toen zij een polonaise inzetten. Het was georganiseerd, nadat voorzitter Karei van Geet van de vrienden de directie van Zorgcen tra had gevraagd, waarmee de be woners een plezier zou kunnen worden gedaan. Amper twee uur na het gesprek met directeur me vrouw Visscher had hij de toezeg ging van de luchtmachtkapel al binnen. Het succes en de opgetogen reac ties van de bewoners over het con cert zijn voor de vrienden een extra stimulans door te gaan met het genereren van gelden die ten goede komen van de bewoners van de drie centra. De vrienden probe ren geld bijeen te krijgen voor za ken, waarvoor andere instanties en instellingen geen bijdrage geven. Op die manier regelden de vrien den al eens een decubitusmatras, bloembakken, zitbanken, een paas- ontbijt en aardigheidjes tijdens Kerst. 'Het is heel leuk om je voor DE LAATSTE MOLEN VERDWIJNT. De laatste molen, welke in onze gemeente prijkte aan de Kerk straat, wordt thans afgebroken. Het is de molen "De Vlijt', welke, sinds lang ontdaan van zijn wie ken, als uitkijktoren werd gebruikt en waarin de laatste jaren het be drijf was gevestigd van de heer Zimmerman. Met deze molen gaat de laatste van de 2 molens verdwijnen, wel ke het landschap van de Eng vroe ger hebben verfraaid. In 1737 werd op de Eng de molen "De Windhond" gebouwd, welke korenmolen in de plaats kwam van 'n houten molen, welke in 1682 werd beklommen door de gemalin van Stadhouder Willem III, in ge zelschap van de secretaris van de Prins, C. Huyghens, die zijn verre kijker meenam "om de clock van Utrecht te sien", zoals in de oude papieren te lezen is. De eigenaar van de molen "De Vlijt" heeft jaren geleden steun verzocht aan Monumentenzorg ten behoeve van deze molen, doch deze werd niet verstrekt. De hoge houtprijzen schijnen thans de doorslag te geven tot af braak, waarmede een restant van de Soester historie verdwijnt. I De Vrienden van de Stichting I Zorgcentra Soest blijven zich I inzetten 'voor Molenschot, I Groot Engendaal en het Soes- jterbergse bejaardentehuis De I Heijbergh. Dat bleek donder- I dagavond toen de drumfanfare ■van de kapel van de Koninklij ke Luchtmacht een concert gaf, I speciaal voor de bewoners van Ide drie centra. I Voorafgaand aan het optreden in I Molenschot werd een buffet aan- I geboden dat bij zowel bewoners als ■gasten in de smaak viel. Omstreeks ■half acht werden de instrumenten ■uitgeladen en begon de drumfan- Ifare onder leiding van sergeant der leerste klasse Pijnenborg aan de ■uitvoering van verschillende wer- Iken. Zowel voor als na de pauze ■was het een muzikaal feest, waar- Ibij zelfs leden van de fanfare een |staaltje line-dancing ten beste ga- jven. Dat ook het enthousiasme van Ide medewerkers van de centra was KONINGINNELAAN 18-20SOESTDIJK 035-5880780

Soester Courant | 2001 | | pagina 17