Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan lasmiin Statiegeld voor 300 nieuwe t-shirts Vlaggetjes tegen hondenpoep Prijzen bij Actie Zomerschoon Muziekkring Eemland na zomer naar Holiday Inn Van Breukelen -- Vast-goed Assurantiën voor verkoopinformatie: Onze T-bone steak van 600 gram? Seizoensopruiming! voor de V* prijs Service bij Schoemaker Burgemeester praat met leerlingen Montessorischool De Werveling: 'sociale betekenis nog belangrijker' DeVlijt MAKELAARS MET ENORME ENERGIE Werveling le, Desmond Tutu 2e' Klimop 3e Iets te koop of te geef? eslaagden J Ballonvaart winnaars van Zomerschoon Gestolen creditcard boven water WOENSDAG 20 JUNI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 Nog 1 maisonnette te koop BAR, GRILL RESTAURANT Onze beroemde stoofpotjes? Onze nieuwe zomerspecialiteiten? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STEEMHOFFSTBAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl Div. glaswerk, potten, vazen, schalen en manden t/m 30 juni eiBêö Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Het team van De Desmond Tu- tuschool won meteen inzending in de vorm van een afvalcontainer de tweede prijs. jes met bloemzaden mee, zodat ook zij het schoolplein kunnen opfleuren. Na de zomervakantie gaat bur gemeester Koos Janssen ver moedelijk op pad met groep 5 (dan groep 6) van de Montes sorischool om actie te voeren tegen hondenpoep. Op plaat sen waar deze huisdieren niet mogen worden uitgelaten, maar toch een 'drol' wordt aan getroffen, steken ze een vlagge tje in de grond. Dat willen ze doen om de eigena ren te wijzen op hun verantwoor delijkheid. Het idee is afkomstig van Janssen die vorige week woensdag op de katholieke basis school kwam buurten om met de leerlingen over dit probleem te praten. Ze hadden hem een brief geschreven, waarin ze aangaven overlast te hebben van de honden poep. Op weg naar en van de gymzaal aan de Paulus Potterlaan bijvoorbeeld komt het volgens hen vaak voor dat ze in de 'stro..' trap pen met alle onsmakelijke gevol gen van dien. Janssen vond het leuker bij de kin deren langs te gaan dan een brief je terug te schrijven, voegde de daad bij het woord en vroeg hen daarom maar meteen hoe ze het probleem zelf zouden willen 'tackelen'. 'Iedereen een gulden geven, die het opruimt', aldus één van de scholieren. Een klasgenoot riep meteen dat er dan straks in euro moet worden uitbetaald. 'De politie moet gaan controleren', vond een derde. Dat gebeurt al, vertelde Janssen die echter beloofde de ordebewa kers nogmaals te verzoeken erop te letten dat honden op de aangewe zen terreinen worden uitgelaten. 'Maar wat doe je als het toch ge beurt? Een hond is tenslotte maar een hond', zei Janssen. Hij stelde de kinderen voor een kort briefje te schrijven en die in de buurt in alle brievenbussen te de poneren. 'Misschien met een teke ning erbij, dan vergeten de mensen het zeker niet.' Een ander plan had hij meegenomen uit zijn vorige ge meente Bunnik, waar hij met schoolkinderen 'op inspectie' was gegaan. Bij alle uitwerpselen had den ze een rood vlaggetje in de aarde gestoken met de tekst: 'dit niet hier'. De suggestie van Jans sen viel in goede aarde, waarop hij meteen zijn medewerking toezeg de. 'Als jullie dat doen, kom ik meeprikken.' Afgesproken werd met de actie te wachten tot het volgende schooljaar is begonnen. Na twintig minuutjes hadden Jans sen en de basisscholieren de kwes tie naar ieders tevredenheid belicht en mochten de kinderen hem nog vragen stellen over andere zaken. Daarbij ontpopten enkelen zich als aankomende journalisten. Zo moeten er op de huidige loca tie van de Montessorischool huizen komen en zou de school - die al geruime tijd te krap behuisd is - elders in de omgeving een gro ter onderkomen kunnen krijgen. Heijlijgers en het bestuur van het rooms-katholieke basisonderwijs hebben daarover in principe over eenstemming bereikt, maar omdat er andere partijen bij betrokken zijn en de onderhandelingen nog niet zijn afgerond, worden er geen uitspraken gedaan over de locatie. Duidelijk is dat de school, als alle plannen doorgaan, naar de Paral lelweg zal verhuizen. Janssen wilde en kon evenmin ant woord geven op de vraag wanneer het zover is. En toen de juf van groep 5 vroeg of haar kinderen het nog zullen meemaken, zei Janssen: 'Nu begint u ook ondeugende vra gen te stellen.' In het geanimeerde gesprek met hun burgemeester kaartten de kin deren verder onder meer de par- keerproblematiek bij hun school en de golf van inbraken in scholen aan. Tot slot vertelde Janssen iets over zijn (zilveren) ambtsketen die iedereen even in de handen mocht houden en deelde hij op verzoek handtekeningen uit, voordat hij op weg ging naar zijn volgende klus. Binnenkort ziet hij de kinderen weer bij de opening van de feest- week van de honderdjarige school. En mochten de kinderen na de vakantie met vlaggetjes de straat opgaan, dan zal hij ze wederom vergezellen. (De foto die werd gemaakt van het gesprek tussen burgemeester Koos Janssen en de leerlingen van de Montessorischool is door een tech nische storing helaas verloren ge gaan - redactie) Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 Nieuwe school Een leerling: 'Waar komt onze nieuwe school te staan?' Janssen: 'Als het bekend is, zullen we het zeggen.' Een leerling: 'Ik heb gehoord dat de judoschool wordt afgebroken voor de nieuwe school.' Janssen: 'Het wordt echt een mooie plek, ik kan het nu nog niet zeggen.' De terughoudendheid van Janssen had alles te maken met de onder handelingen die projectontwikke laar Heijlijgers op verzoek van de gemeente voert met alle eigenaren van grond en gebouwen in het ge bied Spoordal. Soest wil de bedrij ven en enkele verenigingen ver plaatsen naar andere terreinen en in Spoordal woningen in verschil lende prijsklassen laten realiseren. Over de grens staan Nederlan ders bekend om hun handels- Meerwegen College Afdeling EAO: Renzo Roorda. Afdeling DGO: Chantal van Daatselaar, Corine de Gier, Mar jolein Glas, Tanja Keizer, Esther Koster, Marijke Lebesque, Natas- ja van Wegen, Samantha Wester- veld, Yraiza Winklaar, Kim de Zoete. Afdeling techniek: Raymond de Bruin, Jan van Brummelen, Pieter de Gier, Jeroen Tupker, Lex de Zeeuw. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G 'DEVLIJT' LID VNM VAN WEEOESTRAAT 3 - SOEST - TEL.- 035-6016824 INTERNET: WWW DEVLIJTMAKELAARDIJ NL E-MAIL: D£VLUTMAKELAAROU@H£TNET Holiday Inn Soestduinen wordt met ingang van septem ber het nieuwe decor voor de Muziekkring Eemland. Omdat de Proefkelder in Soesterberg een andere bestemming krijgt, moest een andere locatie wor den gezocht voor de zoge noemde muziek- en wijncon- certen. Die is gevonden aan de Van Weer den Poelmanweg in het complex op het voormalige Soester Natuur bad terrein. Directie van het hotel en 'vrienden van de Muziekkring Eemland' zijn in hun nopjes met de samenwerking die vanaf 23 september gestalte krijgt. Op dit moment telt de kring onge veer 125 leden die in Soesterberg de concerten (regelmatig) bezoch ten. Omdat er in het Beatrix audi torium van Holiday Inn meer ca paciteit is, ontstaat er plaats voor nog meer 'vrienden'. De bijdrage is 35 gulden per persoon per jaar (60 gulden per echtpaar). Voor vrien den kost een toegangskaart voor een concert 15 gulden, voor ande re belangstellenden 20 gulden (beide inclusief een glaasje wijn na afloop). Inschrijven kan bij Kitty van Ee, 886037804, of Thérèse Kraut, 886017388. Ook is het mo gelijk schriftelijk contact te zoeken met het secretariaat van de Mu ziekkring Eemland: p/a Prunus laan 2. 3768 BH Soest. De concerten staan niet op zich zelf, maar krijgen een staartje in de vorm van een gezellig samenzijn, waarbij op vertoon van het entree bewijs een gratis glas wijn wordt geserveerd en de bezoekers een praatje kunnen maken met de mu sici. Voor vrienden van de kring bestaat na afloop (vanaf 17:30 uur) een klassieke 'English High Tea' te nuttigen. Liefhebbers kunnen de agenda's alvast trekken en noteren dat het eerste concert op de nieuwe loca tie plaatsvindt op 23 september. Dan spelen studenten van het Sweelinck Conservatorium op de piano werken van Bach, Beetho ven en Brahms. De daaropvolgen de concerten zijn op de zondagen 14 oktober, 11 november en vol gend jaar op 27 januari, 3 maart, 14 april en 26 mei. Ze beginnen alle om 15:00 uur. Op zaterdag 8 december is er een extra concert in samenwerking met Artishock Klassiek en Het Apol- lo Ensemble (aanvang 20:00 uur) in de Oude Kerk. Hoteldirecteur Erwin Verhoog wordt na de ondertekening van het contract geflankeerd door voorzit ter Bob van den Hoogen (rechts) en bestuurslid Bert Smit van Muziek kring Eemland. Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Koninginnelaan 40 Soest TeL: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukeI@worIdonIine.nl geest, maar op eigen bodem kunnen we er natuurlijk ook wat van. Leerlingen van De Werveling lieten vorige week woensdag zien dat het met onze toekomst op handelsge bied wel snor zit. Van alles en nog wat wisten ze te slijten tij dens de gezellige kleedjes- markt aan de Oude Utrechtse- weg. Speelgoed, boeken, overbodig ge worden huishoudelijke artikelen, maar ook strandspullen en zelfs fietsen wisselden van eigenaar op het zonovergoten en propvolle schoolplein. Bijgestaan door hoofdzakelijk moeders deden de leerlingen van de protestants-chris telijke basisschool goede zaken. De omzet mochten ze mee naar huis nemen als ze maar vijf gulden voor de huur van hun plek op het plein afdroegen aan de school. De Werveling stopt dat geld in een denkbeeldig spaarvarken om er uiteindelijk 300 t-shirts voor de scholieren voor te kopen. Inclusief opdruk heeft de school ongeveer 5 duizend gulden nodig voor dit doel. 'We kunnen natuurlijk ouders en sponsors benaderen en ik denk dat we de shirts dan snel kunnen kopen, maar dat is niet de bedoeling. We willen leuke, ludie ke activiteiten voor de kinderen organiseren. En als die dan nog wat opbrengen, is dat mooi mee genomen', verklaarde directeur Rien Flinterman. Om de kas nog meer te spekken. werden vorige week drie dagen lang lege flessen verzameld, leder een kon zijn (plastic) statiegeld- flessen deponeren in het klimrek dat voor de gelegenheid was 'ge plastificeerd'. Deze actie leverde ongeveer 500 flessen op. Boven dien verkochten kinderen namens de school plantjes en ijsjes. De winst mag De Werveling in de spaarpot doen, zodat deze eerste activiteit in totaal zo'n 1500 gulden in het laatje bracht. De volgende inzameling van geld zal na de zomervakantie worden gehouden. De ouderraad buigt zich erover wat de kinderen dan gaan doen. Hoe lucratief die zal worden, is van ondergeschikt be lang. Flinterman: 'De sociale bete kenis staat voor ons op de eerste plaats, het was zo leuk met alle kinderen en ouders samen. De sfeer was geweldig.' De handelsgeest, waar Nederland om bekendstaat, is ook van toepas sing op de leerlingen van De Wer veling die van alles en nog wat te koop aanboden. Op de achtergrond het 'geplastificeerde' klimrek, waarin de lege flessen werden gede poneerd. Wie vergelijkt leest de Soester Courant De winnaars van De Werveling waren niet aanwezig om hun prijs van de Actie Zomer schoon in ontvangst te nemen. De derde prijs, gewonnen door De Klimop, kon evenmin wor den overhandigd, maar dankzij de aanwezigheid van de Des mond Tutuschool viel de prijs uitreiking in De Kwekerij niet helemaal in het water. Deze groep scholieren had de tweede prijs toegewezen gekregen in de collagewedstrijd voor bas- sischolen. Zeven scholen hadden meegedaan aan de wedstrijd die in het kader van Zomerschoon was uitgeschreven door Natuur- en Milieu Educatie van de gemeente Soest. Een jury, bestaande uit milieuwet- houder Harry Witte, fotograaf Willem van Oosten en Johan Si- Ereprijsstraat SOEST Aantrekkelijke, goed bereikbare drive-in woning tegenover parkje, vrije ligging en optim. privacy. Op loopafstand van winkels en openbaar verv. Ind.: hal, m.k. (7 gr.) en trapop- gang naar verd. Toegang tot garage m. verwarm., ruime tuink. v.v. loopdeur nr. achtertuin met achterom. Verd.: toilet. Tuingerichte woonk. m. 2 balkons en halfopen keuken. 2e verd.: zeer roy. slaapk. aan tuinkant, ruime voorslaapk., badk. m. dubbele wastafel, ligbad en 2e toilet. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van; luxe sanitair, vern. m.k., vern. dakbedekking, dubbel glas, laminaatvloer begane grond en pitch-pine vloer woonk. Gevraagde koopsom f 485.000,- k.k. Gevraagde koopsom 1.250.000,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO [4^ MAKELAAR mons van het centrum aan de Mo lenstraat waren het erover eens welke drie inzendingen in aanmer king kwamen voor een waardebon, maar moesten vorige week dins dagmiddag een poosje vergaderen, alvorens ze de volgorde bepaald hadden. Alle scholen hadden hun activitei ten tijdens Zomerschoon in een fotocollage uitgebeeld. Die van De Werveling werd omschreven als 'bijna professioneel met bijzonde re fotocomposities'. De Desmond Tutuschool had de collage ge maakt in de vorm van een afval container en De Klimop had geko zen voor een striptekenfilm. De waardebonnen moeten worden gebruikt om de omgeving van de scholen 'op te zomeren'. Andere scholieren die bij de prijsuitreiking aanwezig waren, maar niet in de prijzen waren gevallen, kregen zak- NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maison- nettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 5 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duur zame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souter rain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aan vraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n. Beckeringhstraat SOEST Aan de rand van het industriegebied, aan doorgaande weg gelegen helft van dubbel karakteristiek woonhuis met multi functionele bedrijfsruimte (ca. 250 m2), ruime oprit en tuin (637 m2). Ind. woonhuis: grote L-vormige living met open haard, mod. keuken, bijkeuken, hal, kelder, m.k. en toilet. Verd.: 2 ruime sl.km., overloop, badkrn. met douche en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime sl.km. Ind. bedrijfsruim te: bedrijfshal van ca. 240 m2 ind. spuitcabine en magazijn, aparte kantoorruimte, douche- en toiletruimte en cv-installa- tie. Alg.: zowel de woning als bedrijfsruimte verkeren in per fecte staat van onderhoud. roenhorst College BO-groen: Mike Nupoort, Mark isch. aldheini Mavo avo: Richard Aachban, Noor an Asch, Roeland van Asch, ianne Bosman, Iris van den roek, Matthijs Burgers, Chantal udok, Fleur van Eik, Sarah van pinkel, Ilse van Heeren, Angeli- ue Jagtenberg, Jeanne Menning, fiMexander Möllenkramer, Jan udo Oomkes, Zagala Peters, Mi- hael Scheffer, Marloes Schuijt, "rissa Sebel, Nicki Spijker, woud van Tricht, Hendrik Verka- e, Remco de Vries, Karin Wijn- nds, Vincent Zuurendonk. lavo Soest 'avo: Robin van Aggele, José Itena, Tim Baars, Pascal Balm, .obbert Bartels, Christel van den Brink, Mariëlle Buitendijk, Mike Dijkman, Müjde Durmaz, Andres van Eeten, Steven van Helsdingen, Mark van Hunen, Baris Kandemir, Osman Kerze, Linda Krijnen, Rianne van 't Klooster, Paul Kok, Joost Leenaerts, Michael Lek, Si- rone Niese, Maaike Plantenga, Tom van der Vegt, Isabelle Ver- nooij, Petra Wijnhof. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 6011 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl De politie heeft woensdag een 17- jarige Amersfoorter aangehouden, die in een winkel aan de Weeg breestraat met een gestolen credit card had willen betalen. Een me dewerker had het niet vertrouwd en waarschuwde de politie. De verdachte was al vertrokken toen de politie ter plaatse kwam, maar hij werd even later in de omgeving aangehouden. Zeven deelnemers van de Zomer- schoonactie hebben een ballon vaart gewonnen. Ze stijgen dins dag 26 juni op. Afhankelijk van het weer wordt de locatie bepaald. De winnaars werden bij loting be paald. In de week voorafgaande aan de actie konden mensen in de regio een poster van Zomerschoon thuis ophangen. In elke gemeente gingen 'spotters' op pad om de adressen te noteren. Uit deze berg werden er zeven getrokken. Voor dat ze de prijs kregen toegekend, moesten de betrokkenen bewijzen dat ze daadwerkelijk aan de actie hadden meegedaan. De organisatie schat dat in het ge west ongeveer 13 duizend mensen hebben meegedaan. Schoon en leefbaar zijn de belangrijkste pijlers van Zomerschoon, maar dit jaar kwam daar er eentje bij: de socia le uitstraling. Door samen de han den uit de mouwen te steken, ont staat er een nieuwe saamhorigheid en betrokkenheid bij een prettige leefomgeving. Volgend jaar komt er weer een Zomerschoon. Binnenkort wordt bekend gemaakt in welke periode.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5