PARKET I 30 - 50% KORTING Ladif Springfield ZO - 50% KORTING Speeltoestellen voor Da Costa Familiedag op PWA-school ZOMERCOLLECTIE The Outpost Ook 'Xandra' speelt in Soest VERKOOP INBOUW VAN Hilton GEHELE Voorverkoop feestavond Groot Gaesbeeker Gilde SoW-openluchtdienst: 'De reis van je leven' Bob van der Goen schrijft column in Soester Courant LAMINAAT PLANKENVLOEREN KURK MARMÖBLOOR BAMBOEPARKET Ol CAR, AUDIO l® pagina i )LF advocaten WOENSDAG 20 JUNI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 Streefbedrag van 30 mille gehaald TMAN CAR AUDIO, ALARM, NAVIGATIE en TELECOM 'Ballengooien naar hoofden van leerkrachten' A. A Vijfde roman van Anita Verkerk-van Zalk Vendeliers Gilde 2e op Landjuweel Zondag 24 juni, Cabrio-theater 4 Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Van der Goen Zondag Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Korting duurpakketten NAVIGATIE TE UTRECHT H-LISSEMENTEN ink te UTRECHT d.d. 231, gevestigd Ie Soest, felteMiï 10, corr.adres postb'k b Kamer van Koophand imer: 32083239 js Bik ïdestraat 3 7809. ift u oude aiyearaapn ÏDING? Schenk het dan Stichting Kleding- imeling Depot Soest enstraat 112, Soest Even- 3l afhalen is mogelijk. Tel -6021841 tussen 19.00- '0 uur LLICITATIEBRIEF schrïT bestel de 8-delige tip- rt. Voor maar f 25,- heb je i al In huis. Bel naar 035- 7089. ,r BOEKHOUDING, sala- dministratie, jaarstukken asting belt U Adm. kantoor 'kman. 035-6014359. UBELSTOFFEERDERIJ ly's Design stoffering voor stofferen van al uw meu- 5, verkoop van meubel den en vloerbedekking. >r info: Schoutenkampweq t, tel. 035-5881714. NOLES, keyboardles, or- es. Op privéles krijgt u alle idacht en leert u snel en lelijk een toetsinstrument pelen. Gratis proefles! Ook is les! U krijgt les van een aren, enthousiaste, gedi neerde muziekleraar. Bel er Loef, tel. 035-6027330. OK KEN REPARATIES. garandeerd goedl rwerkmakerij Westeneng, I^BNeklaan 48, tel. 035- <n feestje, ALFA BIER uit tap. Inl. Fons de Sain, tel. 22115. streefbedrag is bereikt. (Vlet de 6500 gulden die de bra derie zaterdag opleverde, heeft de ouderraad van de Costa- school 30 duizend gulden bij eengebracht, genoeg om nieu we speeltoestellen voor het schoolplein aan te schaffen. In het nieuwe schoolseizoen zullen de voorzieningen voor de kinderen van de protestants-christelijke ba sisschool worden neergezet. Het wachten is op het opnieuw betege len van het plein aan de Spoor straat. Dit laatste wordt gedaan in het jkader van de plaatsing van nieuwe lokalen die op het huidige plein voor de kleuters komen te staan. [Toen deze plannen werden ont wikkeld, stelden de schooldirectie 08-95 16.950, 05-90 7.950, 10-96 18.75o] LPG08-'96 13.500, 05-95 13.950- 13.000 km 06-'95 13.750, -05-91 6.750/ Jrtvelgen08-'94 10.750,- 06-'90 2.750,- oonsQ6-'93 18.500- 08-88 6.950- 10-90 7.950,- 5.000 km10- 94 13.950*- 04-'90 10.950,'- ie, airco06-'97 26.500,- u»tv..05-'96 14.950,'- -10-95 11.750*- <e uitv10-96 12.500*- 04- 91 7.950,'- 04-'97 14.750,- Igen06-92 6.950,- 06- 94 9.750,'- 12-92 6.950.- _.07-'97 15.750,- -06-84 4.950,- 08-95 11.950,- 05-96 14.950,- 00 km06-'96 11.750,- 11-'92 10.950,- 04-'95 14.950,- 04-'95 13.750,- 12-87 10.950,- 01-'92 6.750,- 08-92 11.950,- -06-94 12.950,- 06-91 15.950,'- 08-92 9.950,- •b11-94 14.950,'- at u informeren 1 autofinanciering." i veranderwerk I.: 035-5417993 I en het bestuur vast dat de huidige toestellen niet meer aan de eisen voldoen, zoals die staan omschre ven in het Besluit Veiligheid voor Attractie- en Speeltoestellen uit 1997. Tijd dus voor vervanging, maar er was geen geld, zodat de Ouderraad werd ingeschakeld. Die bleek enthousiast en boven dien voldoende vindingrijk en zet te de schouders eronder. Een sponsorloop, een flessenactie, een rondje langs bedrijven en een bra derie later zijn de financiële rand voorwaarden geschept, tot opluch ting van onder anderen Hetty Vis ser van de ouderraad. De braderie was de laatste actie die nodig was. Ouders, kinderen, leerkrachten en andere belangstel lenden bevolkten zaterdag tussen half elf en drie uur het schoolplein. Da Costaschool: knutselen en nog veel meer was er te doen tijdens de braderie die 6500 gulden ople verde. Foto: Soester Courant Om een gokje te wagen aan'het Rad van Fortuin of om een koop je op de kop te tikken op de markt met onder meer tweedehands boe ken, kleding en speelgoed; om te knutselen of om te smullen van popcorn, ijs en/of een hotdog; om loten te kopen en kans te maken op een ballonvaart, een magnet ron, een spaarrekening van 250 gulden en nog veel meer, maar vooral om op een gezellige manier de kas te spekken. SCM-erkend inbouwbedrijf R&B AUTOTRONIC B.V. Weteringpad 66, 3762 EN Soest Tel. (035) 629 45 46, Fax. (035) 629 45 47 E-mail info@autotronic.nl, www.autotronic.nl Wat is er nu leuker dan een bal tegen het hoofd van een leer kracht gooien, terwijl hij of zij je aankijkt en niets kan terug doen? Leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool kon den zaterdag op het school plein naar hartelust deze versie van ballengooien uitoefenen. Het onderwijzend personeel had zijn pasfoto laten uitvergroten en het resultaat in een plastic hoesje op een bord laten bevestigen. Het was één van de vele onderdelen van de familiedag die de openba re basisschool hield. Dat gebeurt om de twee jaar. In de tussenlig gende jaren gaat de school met kinderen en ouders een dagje op stap. Ditmaal kwamen papa's, mama's, opa's en oma's met de kinderen mee naar de Beetzlaan. Ook in het weekeinde voelden de meeste kin deren zich er thuis, want er was van alles te doen. Er werd ge schminkt, de kinderen konden pony rijden, er waren tal van spe len en op enkele tafels was zelfs een mini-rommelmarkt ingericht. Bij andere activiteiten kwam er heel wat puzzelwerk aan te pas. Een van de moeilijkste onderdelen was het spel 'Wie is wie?'. In het schoolgebouw waren jeugdfoto's van de meesters en juffen opge hangen en kinderen en ouders moesten uiteraard raden van wie precies. 'Kijk maar, de neus' en 'Dat zie je toch wel aan die grote oren' waren veel gehoorde kreten. Om alle aanwezigen in de stem ming te brengen, startte de familie dag met een dansles onder leiding van Fysio Fitness Promotions, dit om alle stramme spieren los te krijgen. Dankzij de culinaire talen ten van de ouders waren er ook allerlei (uitheemse) hapjes ver krijgbaar, maar ook oer-Hollandse snacks. Met een bakje water over een plank lopen: één van de spelletjes tijdens de familiedag. Bij de gildebroeders begin het alweer te kriebelen. De zomer vakantie staat voor de deur en daarna, dat weet iedereen, bar sten de gildefeesten los. Daar om begint nu de voorverkoop van kaarten voor de feestavond op zaterdag 25 augustus, waar op de Sjonnies ditmaal de hoofdact zullen verzorgen en waaraan Greenlight Express weer medewerking verleent. De Sjonnies kregen de tent van het Groot Gaesbeeker al eens plat, re den waarom vader en zoons Ruys- dael opnieuw zijn gevraagd hun nieuwe 1 uur durende doldwaze act op te voeren. Smartlappen, feestnummers, aaneengeregen met humor passeren de revue. Het zes- koppige showorkest Greenlight Express verzorgt de muziek voor de rest van de avond. De vaste be zoekers weten dat deze band een zeer breed repertoire beheerst. Om gedrang bij de kassa op de dag van de feestavond te voorkomen, werd enkele jaren geleden begon nen met de voorverkoop van kaar ten. Met de in deze krant afge drukte bon kunnen maximaal vier kaarten worden gereserveerd, mits de bon uiterlijk 27 juli is ingeleverd bij het gilde. Een kaart kost 20 gulden per stuk. De gildefeesten beginnen maandag 20 augustus en duren acht dagen. Traditioneel wordt de aftrap op de fiets verricht met een tocht door de omgeving, gevolgd door een wandeltocht op dinsdag en de gil- deloop op woensdag. Deze activi teiten beginnen alle bij De Schaapskooi van de familie Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan, tegenover het feestterrein De Blaak. Daar wordt uiteraard de grote tent opgebouwd, waar donderdag 23 augustus muziekkorpsen uit onder meer Oostenrijk, Duitsland en Limburg de bühne zullen betreden. Klap op de vuurpijl van de feest- week zijn de activiteiten in het weekeinde. Voor de volksspelen, waaraan 72 teams kunnen deelne men, is de inschrijving gestart. Ploegen die zich willen aanmelden, kunnen bij Tonny Hagen-van Steen, §$6033608, terecht voor een inschrijfformulier. De eerste aanmeldingen zijn reeds binnen, dus het is opschieten geblazen voor wie wik meedoen. Op het programma van de gilde feesten staan verder de gebruike lijke onderdelen, zoals het volks- paardenfeest, de verschillende schietwedstrijden waaronder het koningschieten op zondagmiddag, het koningsbal op zondagavond, de seniorenmiddag op maandag en de drive in disco voor de jeugd. De inschrijfbon voor het Gilde- feest kunt u vinden op pagina 16 van deze krant. 'Xandra', zo heet de nieuwe ro man die onlangs verschenen is van de hand van de Soester. schrijfster Anita Verkerk-van Zalk. Het is haar vijfde in suc cessie en de derde die in Soest speelt, net als haar 'Zandkorrel in de wind' en 'Rowena', die bij uitgeverij Gottmer zijn gepu bliceerd. De keuze van haar eigen woon plaats als achtergrond voor haar romantische verhalen is geen kwestie van gemakzucht, legt ze uit. 'Ik vind het gewoon leuk om het zo te doen. Het levert ook al lerlei leuke reacties uit m'n omge ving op. Mensen herkennen de Soester toestanden.' Een voor beeld daarvan is het kritische 'tus sen de regels'-commentaar dat ze geeft op de verdwijning van Zon negloren als de hoofdpersoon - de jonge Soester weduwe Xandra - haar zoontje in het ziekenhuis ziet belanden. De Soester 'scenery' is overigens in deze laatste roman wat minder na drukkelijk aanwezig dan in haar vorige boeken. Een deel van het verhaal speelt zich af in het buiten land, maar ook daarin blijkt dat Anita Verkerk veel aandacht geeft aan de omgevingsdetails. Ze schrijft ook nog wel korte verhalen voor de damesbladen, maar con centreert zich de laatste tijd toch liever op de romans. 'Dat is veel rustiger om aan te werken. Ik ben in gedachten altijd bezig met m'n hoofdpersoon, die een eigenleven leidt. Dan moet je niet tegelijk aan een ander verhaal lopen denken...' Populair Haar boeken blijken goed aan te slaan bij het lezerspubliek. Ze zit ten bij de hoogste uitleenscores van de bibliotheken. 'Ik kijk wel eens hier bij de bibliotheek in Soest, daar zijn ze ook altijd uitge leend.' Dat de boeken populair zijn blijkt ook uit het feit dat ze geselecteerd zijn voor de Grote Letter Bibliotheek. Een 'bekende Nederlander' is ze waarschijnlijk nog niet, maar in Soest spreken steeds meer mensen haar op straat aan. Dan hoort ze meestal loven de kritieken op haar boeken. 'Zo langzamerhand kennen de mensen me wel een beetje. Dat komt ook omdat m'n foto tegenwoordig op de achterflap wordt afgedrukt.' Een boek schrijven is een inspan nende klus en 'best veel werk'. Ééntje per jaar kan ze goed aan. 'En hoe,meer je schrijft, hoe mak- Na zeven jaar was het weer tijd voor een Landjuweel, zoals dat in 1987 in Soest werd georganiseerd door het Groot Gaesbeeker Gilde. Dit jaar is het in Helmond en na tuurlijk waren de Soesters erbij, net als 139 andere gildenkorpsen. Met een tweede plaats scoorden de vendeliers, begeleid door de tam boers en de hoornblazers, zeer hoog. Zij deden ook aan de op tocht mee en werden daarin verge zeld door het koningsechtpaar en de schutters en een vertegenwoor diging van het gemeentebestuur. Op zondag 24 juni wordt de jaarlijkse openluchtdienst van de Samen-op-Weg-kerken van Soest gehouden. Dat gebeurt in het Cabrio-openluchttheater aan de Soesterbergsestraat 140. Het thema is: 'De reis van je leven'. De dienst is dit jaar voorbereid door de leden van de wijkgemeen- te de Open Hof. Het leven is een reis; wij zijn trekkers, altijd onder weg, van geboorte tot dood, van wieg tot graf. We zijn rusteloze zoekers, nergens helemaal thuis. Het trekken zit ons in het bloed. We houden optochten en stille tochten, protestmarsen en vredes marsen. We zijn altijd onderweg. Maar waar naar toe? Wat is het doel van je reis? De muzikale omlijsting van deze openluchtviering wordt verzorgd door de band 'Op Pad'. Mocht het weer onverhoopt een dienst in de buitenlucht niet toelaten, dan wordt er uitgeweken naar de Julia- nakerk, aanvang - eveneens - 10:30 uur. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Zoals de meeste lezers welbe kend zal zijn is in Soest het ver maarde advocatenkantoor Van der Goen gevestigd. Mr. Bob van der Goen was bereid om een (onregelmatig verschijnen de) column te schrijven, waarin de menselijke facetten van de advocatenpraktijk aan bod ko men. In deze editie treft de le zer de eerste aflevering aan. Het gaat hierbij niet om zwaar wichtige gebeurtenissen of juridi sche vraagstukken, maar om klei ne maar toch wel opmerkelijke menselijke gebeurtenissen die hij in zijn praktijk heeft meegemaakt. Mr. Bob van der Goen wordt alge meen beschouwd als een van de succesrijkste advocaten van ons land en buiten het strafrecht een van de meest bekende. Vrijwel alle landelijke dagbladen publiceerden interviews en vraaggesprekken met hem of schreven over zijn praktijk. In de pers wordt hij om zijn vast- houdenheid wel als 'de terriër' aangeduid. De geruchtmakendste zaken die Bob van der Goen behandelde (en nog steeds behandelt) zijn die ter verdediging van de slachtoffers van de Bijlmervliegramp, waarbij een procedure tegen Boeing iri Ameri ka leidde tot erkenning van aan sprakelijkheid. Daardoor kwam hij wereldwijd in de publiciteit in zo ver uiteengelegen gebieden als Zweden, Israël en Nieuw-Zeeland. De grootste krant van Amerika, de Wallstreet Journal, volgde zijn ver richtingen in de zaak tegen World Online en Nina Brink. Een andere geruchtmakende zaak die hij behandelt is die voor de A Mr. Bob van der Goen. slachtoffers van de legionellabe- smetting op de Westfriese Flora, waarbij voor het eerst in Neder land in een dergelijke zaak aan sprakelijkheid werd uitgesproken. Maar hij behandelde en behandelt met zijn nog steeds uitbreidende kantoor vooral veel zaken voor het bedrijfsleven, waaronder een groeiend aantal multinationals, die uiteraard niet in de publiciteit ko men. Mr. Bob van der Goen sprak het wel aan om de mensen in zijn naaste omgeving, die wellicht da gelijks langs zijn kantoor aan de Vredehof straat rijden of wandelen, een kijkje achter de schermen te gunnen en zo misschien een beet je nader kennis te maken. keiijker het ook gaat. In het begin kon ik soms een hele ochtend op een halve bladzij zitten zwoegen, maar dan wordt 't niks - dat weet ik intussen wel. Als ik zo móet zit ten ploeteren hou ik op en ga ik even een blokje om.' Haar man Pierre leest het manu script altijd als eerste, met een extra kritisch oog, om te zien of het allemaal wel klopt. Zo weer hield hij haar er bijtijds van om de ziekenhuis-episode te laten spelen op de 'kinderafdeling' van het AZU, want die bestaat niet. Dus werd het toch Molendael - en van daar ook de authentieke Soester verzuchtingen over de teloorgang van Zonnegloren... Anita Verkerk: 'In het begin kon ik soms een hele ochtend op een halve bladzij zitten zwoegen. Genieten Volgens Anita zelf is 'Xandra' weer een uitstekend leesbaar boek: spannend tot de laatste bladzij, maar wel met een 'happy end'. 'Verklappen wil ik niets, maar het is echt weer genieten voor de le zers, net zoals ik er zelf van heb genoten tijdens het schrijven. Als de lezer er ook plezier aan beleeft, dan weet ik dat ik het goed heb gedaan...' Het nieuwe boek, uitge voerd als paperback met een fleu rig omslag, is inmiddels verkrijg baar bij de boekhandel en kost 26,40. 'Welke cliënt belt er nou op zon dagochtend?' zei zijn vrouwterwijl ze de hoorn aan mr. Just aanreikte. Een zekere Cornelius had haar be zworen dat het zeer, zeer dringend was. En nee, het kon niet wachten tot maandag. Mr. Just kende Cor nelius wel. Hij behartigde al jaren zijn zaken. Maar wat hem nu over komen was... Het was niet zijn ge woonte zijn advocaat op zondag ochtend lastig te vallen, zei Corne lius, maar deze zaak duldde geen uitstel. Wat was er gebeurd? Cornelius bezit een keten van stof fenzaken. Elke zaterdag tegen slui tingstijd begeeft hij zich naar de winkel die de afgelopen week het best gepresteerd heeft om er met het personeel een borrel te drinken. Dat bevordert de saamhorigheid. Zo liep hij ook gisteravond tegen sluitingstijd door de winkelstraat naar het filiaal dat dit keer aan de beurt was. Een vrouw met onverzorgd uiterlijk en tussen haar knieën een plastic zak met al haar bezittingen zat op de stoeprand. Toen hij passeerde begon ze te schelden. Cornelius droeg een nogal opzichtige dure jas; als je hem zag kon je zo zien dat hij in goede doen was en dat wekte haar agressie. Niet op letten, dacht Cornelius, al vond hij het vervelend dat ze hem al tierend en scheldend begon te volgen. Bij de winkel ge komen deed hij de deur maar ach ter zich op slot. Daarmee zou het afgelopen geweest zijn, als dat mens niet tegen de deur was gaan schop pen. Nu kan meneer Cornelius veel hebben, maar als ze zijn eigendom men gaan vernielen wordt hij ra zend. Hij opende de deur en ver zocht de vrouw nog tamelijk be leefd maar toch vrij dringend on middellijk daarmee te stoppen of hij zou de politie... Hierop gebeurde er iets onver wachts: ze hapte toe en zette haar tanden in de opgeheven wijsvinger van de heer Cornelius. Deze schreeuwde het uit van de pijn, maar ze hield vast als een terriër. Pas toen hij haar hoofd onzacht te gen de pui bonkte kon hij zich be vrijden. Maar de opgelopen ver wonding was niet het ergste. Het ergste was wat ze hem toeriep: 'Zo, nu heb jij ook aids.' Gelukkig kon de inmiddels ge waarschuwde politie haar inreke nen. Maar Cornelius was er niet gerust op. De politie legde hem uit dat ze de vrouw niet konden dwin gen een bloedproef te ondergaan om zo na te gaan of ze werkelijk met het aidsvirus besmet was. En omdat ze als zwerfster geen vaste woonplaats had, zou ze kunnen verdwijnen en zou hij de komende tijd niet weten of hij de gevreesde hiv-besmetting had opgelopen. De hele nacht had hij geen oog dichtge daan én de volgende ochtend had hij besloten mr. Just te bellen. Kon deze hem helpen? Van de politie had hij begrepen dat ze haar niet lang meer konden vasthouden. Mr. Just zag als enige mogelijkheid een kort geding, waardoor je haar zou kunnen dwingen een bloed proef te ondergaan. Maar op zon dag? Weliswaar staat in de wet dat het op elke dag en uur kan, maar in de wet staat zoveel. Hij zag het ge zicht van de president al, als hij hem op zondagochtend verzocht even naar de rechtbank te komen. Toch zat er niets anders op. Mr. Just verzocht zijn vrouw voor deze keer voor secretaresse te spelen en begon te dicteren. Een nog slaperige me dewerker die hij gelukkig thuis trof werd naar de president gestuurd. Gelukkig werkte deze mee. De eis werd toegewezen. Korte tijd later kwam van het lab het verlossende telefoontje: de vrouw was geen draagster van het hiv-virus, had alleen maar schrik willen aanjagen. Dat was dan goed gelukt, zei Cornelius toen de advo caat hem het goede nieuws vertelde. Het was een hele opluchting. Maar in het vervolg keek hij op weg naar zijn winkel altijd uitzijn ooghoeken of hij niet gevolgd werd. En trok hij een andere jas aan. Toch had hij er voor het eerst aan moeten denken hoeveel mensen in onze welvaartsstaat de straat op ge schopt worden. Of nergens te hand haven zijn. In wat voor wereld leven wij?, verzuchtte hij toen de advo caat hem uitliet. Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaapetage voor J I5j00 per m2 vraag naar dc exacte voorwaarden oe Tiyonbehandetinfl m superieure afwerklaog op uw parketvloer die het onderhoud tot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft aan uw vloer. De op uw vloer... Een untek product von Het Parket Atelier Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 Het Parket Atelier 24 uur per dag bereikbaar

Soester Courant | 2001 | | pagina 7