'Soesterberg slaapt te veel' Eerste steen emotionele gebeurtenis Vogels in boom opgehangen Fietsende passanten 3 Dilemma: is Soesterberg dorp of een buurtschap? Plaatsing tijdelijke mast bij TNO aan de Kampweg VRIJWILLIGERSHULP DONOR Soesterbergs Belang: bezoek TOSS-avond op dinsdag 3 juli! KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Geen versmalling Banningstraat Mevrouw B. van As benoemd tot beschermvrouwe van Carolusschool Helpt U mee? Geef bloed RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Project over 'dode hoek' krijgt vervolg 0800 - 0432 'i-ymmr woensdag 27 juni 2001 ■Nu hebben de inwoners van Soesterberg de kans. Het ge meentebestuur komt naar hen toe. Gemakkelijker kan het niet; je krijgt een uitnodiging en hoeft alleen maar antwoord te geven. De vragen zijn eigen lijk al gesteld.' Secretaris A. Treur van de Vereniging Soes terbergs Belang (VSB) doet een dringend beroep op de Soesterbergers om op dinsdag 3 juli toch vooral naar het Dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein te komen. Daar wordt de tweede, speciaal op Soesterberg afgestemde, bijeen komst gehouden in het kader van de Toekomstoriëntatie Soest/ Soesterberg (TOSS) 2015. Die kans moet iedereen grijpen, zegt Treur: 'Het is 3 juli 2001 óf over vijftien jaar. Daartussen is er wei nig kans.' Br spelen momenteel in Soester berg tal van belangrijke zaken. 'Nu is dit weliswaar de actualiteit en wordt er op de TOSS-avond voor al verwacht dat je verder kijkt, maar dat doen we dan toch voor al vanuit het heden. Want we snappen allemaal dat we praten In de zomermaanden kun je in Soest heel wat 'vreemdelingen tegenkomen, die onze gemeente meestal op de fiets doorkruisen. Jan Postema posteert zich van tijd tot tijd langs de hoofdroute; hij schiet de 'passanten' aan en doet van die ontmoeting verslag in de Soester Courant. Hierbij, als voorproefje, de eerste afleve ring van een reeks die de ko mende periode onregelmatig verschijnt. Met het shirt op de rug, de mou wen losjes om de hals geknoopt, fietsen Mia en Maarten Gommers door Soest. Ze rijden ontspannen en hoeven geen kilometers te vre ten. Als ik ze aanspreek, staan we op de Birkstraat tegenover het wit te huis 'Birkenrode', nummer 129. Het is vrijdag 8 juni. Maakt u een tocht van enkele da gen?' Nee, we zijn vanmorgen om een uur of tien vertrokken uit Leusden. Van Amersfoort fietsten we langs de spoorlijn naar Soestduinen. Dan naar Soest, Soestdijk, Lage Vuursche, Baarn en weer terug door Soest'. De kilometerteller staat bij Mia op 43; die van Maarten is defect. Jullie komen zeker wel vaker op de fiets door Soest?' Nee'. Nee??' Ze wonen in Wanssum, Noord- Jmburg, in de buurt van Venray. 3e moeder van Maarten woont in -eusden en is met een zuster van tem met vakantie in Zeeland. Zo wam het dat de Gommersen een veekendje in Leusden zitten en ietstochtjes maken. Gisteren zijn we naar Leersum, Driebergen en Zeist geweest'. 'Dat was een stuk rustiger', vond Mia. De fietspaden zijn hier vrij dicht bij de weg en dat geeft veel lawaai. Het is hier zo gesloten door al die bomen. Daardoor rij je minder in de zon. Wel prettig als het heet is natuurlijk'. Ze zijn het ruime land van de Maas gewend waar ze over heen kijken als ze op de dijk fiet sen. Wat ze van Soest vonden? Het moderne deel met al die winkels (bedoeld is de Zuidpromenade) kon ze niet bekoren. Een winkel centrum langs de hoofdweg (Van Weedestraat) vonden ze maar raar. Het oudere deel langs de hoofd weg was heel mooi. De Soester boerenhuisjes met rieten daken waren bijzonder. Je kreeg niet de indruk dat de architectuur in hun geheugen was gegrift. Ze waren ook eens afgestapt voor enig eco nomisch onderzoek. De prijzen in de vitrines van de HH makelaars liggen een stuk hoger dan in Wan ssum en omgeving. 'Als ons huis hier had gestaan kon er wel een ton of twee bovenop', concludeerde Maarten. Hij keek even voor zich uit alsof hij zijn vir tuele vermogensaanwas al vast uit rekende. Maandag gingen ze weer aan het werk. Mia (51) als manusje van alles bij de post in Venray (ze lacht om haar eigen formulering), dus sorteren, bezorgen en andere zaken. Ze houdt wel van afwisse ling. Maarten (48) is conciërge op het Dendron College in Horst bij Venlo, een brede scholengemeen schap. De zomervakantie willen ze door brengen aan de kust, in 'Holland' zoals de Limburgers zeggen. De fietsen gaan mee. Jan Postema over jaren als alle zaken gereali seerd zouden worden die momen teel aan de orde zijn. Toch denk ik dat je ze juist op een TOSS-avond in gang moet zetten en je mening moet geven, want als je dit nu niet doet, heb je daarna weinig recht van spreken. Daarom vind ik het de moeite waard om te proberen zoveel mogelijk mensen voor de TOSS-avond te interesseren.' Als meest actuele vraagstukken voor Soesterberg noemt Treur de overlast door de Rijksweg A28; het terugdringen van de bouwbe- perkingen rond de vliegbasis Soesterberg; de mogelijke herzie ning van het gebied Dorpsplein met eventueel creëren van gezond heidscentrum; het al of niet hand haven van de winkels aan de Buys Ballotlaan; de mogelijke concen tratie van winkels aan de Radema- kerstraat; de mogelijke herziening van het woon-werkgebied Soester- berg-Noord; de herinrichting van de Banningstraat; de mogelijke herziening van het gebied Gene raal Spoorstraat; de plannen voor een bedrijventerrein langs de Ri- chelleweg; de herontwikkeling van het terrein Kamp van Zeist; plan nen voor de aanleg van een voet balterrein in Soesterberg, en de aandacht voor mogelijke overlast door militaire zaken en vliegbewe gingen. Vanzelfsprekend heeft het bestuur van Vereniging Soesterbergs Be lang hierover een mening en doet het ook aanbevelingen. Maar om dat de TOSS-avond een bijeen komst is voor alle Soesterbergers, dus niet alleen leden van VSB, laat Treur de mening over al deze on derwerpen graag aan de inwoners zelf over. 'Als we als Vereniging Soesterbergs Belang spreken, moe ten we altijd een beetje voorzich tig zijn. Ik zeg altijd: we zijn maar bestuurders van die vereniging. Wanneer je iets uit wilt spreken, moet je dat eigenlijk eerst toetsen. Als je als bestuur een beleid hebt geformuleerd en een mening hebt gevormd, moet je daarin onder steuning krijgen van je leden of je inwoners. Ook daarom zet ik me zo in om de Soesterbergers op te roepen naar de TOSS-avond te komen, want die is echt voor heel Soesterberg.' Het is volgens Treur van groot be lang dat de inwoners duidelijk maken of zij kiezen voor investe ren in beperking van geluidsover last voor mensen of in ecoducten voor dieren; voor meer bebouwing of voor natuur; voor woningen of bedrijfsterreinen; voor meer inwo ners of voor meer plaatselijke werkgelegenheid; voor winkelcon centratie of voor versnippering; voor papier- en glascontainers on dergronds of bovengronds; voor meer bedrijven in de recreatiesec tor of voor industrie; voor meer b.edrijven in de dienstensector of voor transportbedrijven; voor be tere leefbaarheid of voor 'stilstand is achteruitgang' in Soesterberg; voor actief of passief, voor actie of voor acceptatie? ,Dit zijn toch belangrijke vragen. Iedere inwoner heeft wei ergens belang bij. Als je dus niet zelf voor je belangen en je toekomst op komt, moet je niet denken dat ai- les vanzelf goed gaat of wel in orde komt. Als je niet oplet, kunnen je eigen belangen zo maar geschaad zijn. Trouwens, elke burger heeft rechten en plichten. Meedenken over de toekomst van een leefba re woonomgeving is een plicht.' Overigens rekent Treur niet alleen op de aanwezigheid van zoveel mogelijk inwoners, maar ook van de voltallige gemeenteraad en veel ambtenaren. 'Soesterberg is een volwaardig dorp binnen de ge meente Soest. Gelet op de soms vermeende achterstelling is het in het kader van deze toekomstoriën tatie handig en verstandig voor gemeenteraadsleden en ambtena ren om er op 3 juli bij te zijn in Soesterberg; het zou een slechte zaak zijn als de overheid het beeld bevestigt dat Soesterberg binnen de gemeente Soest geen extra aan dacht krijgt omdat het wat verder af ligt.' Treur is ook op de eerste TOSS- avond in Soest geweest. Naar aan leiding hiervan zegt hij 'redelijk hoopvol gestemd' te zijn over het initiatief van de gemeente. De in leiding van de gebroeders Das vond hij meer een aardigheidje dan dat deze een duidelijke link had naar een toekomstoriëntatie Soest-Soesterberg. 'Daar is op zich niks mis mee. Je wordt even tot vrijheid van denken aangezet en dat was ook de bedoeling. Toch was het wel erg futuristisch wat we zagen. Maar al snel was je weer terug op aarde en heel concreet in dagelijkse zaken beland, die ons nu bezighouden. Dan is het toch moeilijk om te denken: dit speelt nu nog wel niet, maar waar zou ik van dromen hoe het er over tien, vijftien jaar uitziet? Er is best wat uit de discussies gekomen, maar het lijkt me toch lastig voor het gemeentebestuur om er een goede rode draad uit te halen. Maar goed, niet geschoten is altijd mis. Daarom ben ik redelijk hoopvol gestemd over het initiatief.' Alle huishoudens in Soester berg krijgen een uitnodiging om op dinsdag 3 juli naar het Dorpshuis Burgstede te komen om een persoonlijke bijdrage te leveren aan de discussies in het kader van de Toekomst oriëntatie Soest/Soesterberg (TOSS) 2015. Het is de bedoe ling een thema te presenteren, waarover eerst de voltallige ver gadering en later groepen dis cussiëren, uitmondend in een aantal stellingen. Een van de dilemma's die aan de orde wor- 'Dit is geen kwajongenswerk meer, die is pure die nmishandeling. Zo reageerde een verontwaardigde ewoonster van de Jongbloedlaan in Soesterberg op et feit dat daar, in het bosje aan het eihd van de laan akbij het gebouw van Odeon, drie vogels in de boom ren opgehangen. Onbekenden hebben met een touw ekster en twee kleine vogeltjes, vermoedelijk kool eesjes opgehangen, en moeten daarvoor haast wel opstapje hebben gebruikt, want zonder zo n hulp- iddel kon men de dode dieren niet bereiken om ze uit boom te halen. het niet bekend wie de dieren daar heeft opgehan- ook staat niet vast of de daders ze zelf de nek heb ben omgedraaid of de vogels dood hebben gevonden. Dit laatste lijkt echter niet waarschijnlijk. 'Maar zelfs al zou dat zo zijn dan is het nog een schande dat ie mand ze niet gewoon begraaft maar dit doet. Hoe haal je zoiets in je hoofd?', vraagt een buurtbewoner zich af. Hij weet niet hoelang de vogels er al hadden gehangen voordat ze ontdekt werden. 'Als kinderen dit gezien hebben, moet het vooral op hen een diepe indruk heb ben gemaakt,veronderstelt hij. Buurtbewoners heb ben de dierenbescherming en de politie van de vondst op de hoogte gesteld. Óp de foto rechts de ekster, in het witte cirkeltje de twee meesjes. den gesteld is de vraag of Soesterberg een dorp is of een buurtschap. Wethouder Neks Blommers gaf een 'doorkijkje' waar haar bezig zijn met dilemma's toe geleid heeft. Een ervan is dus de vraag of Soesterberg een dorp is of een buurtschap. 'Het verschil daartus sen is in mijn beleving dat een dorp op zichzelf staat en zichzelf kan bedruipen, terwijl een buurt schap echt afhankelijk is. Het tweede dilemma is het terugdrin gen van de mobiliteit, die er ex treem hoog is. In hoeverre beïn vloedt dat de mogelijkheden om het dorp vorm te geven? Het der de dilemma is in hoeverre iemand zich nog een Soesterberger voelt. Of voelt hij zich een militair die tijdelijk in Soesterberg woont of misschien wel een Utrechter?' Kortom: hoe zit het met het iden- titeitsgevoel in het dorp?' De wethouder zei te verwachten dat de inwoners veel ideeën aan dragen., 'In Soest was het verhelde rend hoe de mensen creatieve ge dachten hadden. Dat is ook de be doeling: dat mogelijkheden, idee ën en dromen wordën geïnventari seerd. Burgemeester Koos Janssen hierover: 'Het hele palet van op vattingen willen we die avond graag horen. We hopen dat ieder een die verwantschap heeft met het dorp, het de moeite waard vindt om binnen te lopen en een bijdrage te leveren.' Voor de TOSS-avond in Soester berg is een nieuwe expositie inge richt van foto's van het Soesterberg van nu en van vijftien, twintig jaar geleden. Dezelfde expositie is ook in de hal van het gemeentehuis in Soest te zien 'om de band van Soest met Soesterberg tot uitdruk king te brengen,' aldus burgemees ter Janssen. 'Zo willen we elke keer het thema wisselen.' De foto expositie van de eerste TOSS- avond is aan Museum Oud-Soest aangeboden. Op de avond in het Dorpshuis wordt een video-film vertoond die drie medewerkers van de gémeente vorige week op de markt in Soesterberg hebben gemaakt, wat volgens Janssen 'een spontaan festijn is geweest'. Via internet kunnen burgers aan het TOSS-debat meedoen door op de website van de gemeente (www.soest.nh TOSS aan te klik ken. Zaterdag 30 juni/zondag 1 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 deken F. Zwarts, eucharistieviering; cantores Zondag 10:30 gebeds-communieviering met gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 geen opgave Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 geen opgave World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: P.L. Galjart, Professor Lorentzlaan 21, tel. 0346-351200 Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, ^0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 82352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 82033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 820900-8844; alarmnummer: 821.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 82035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 82351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 82352391. Grofvuil, 82035-6093666. KPN Telecom mag wat burge meester en wethouders betreft tijdelijk een zogenaamde vak- werkniast van 30 meter hoog plaatsen ten behoeve van het onderzoeksinstituut TNO aan de Kampweg in Soesterberg. Zij hebben hiervoor vrijstelling verleend van de voorschriften in het bestemmingsplan Eggh- ermonde 1 dat hier van toepas sing is. Gemeten naar de omvang van het bedrijf heeft TNO momenteel niet voldoende capaciteit wat betreft aansluiting op de landelijke infra structuur. Om deze op te voeren, zijn enkele maatregelen overwo gen, maar deze konden geen van alle uitgevoerd worden omdat in de directe omgeving van TNO geen glasinfrastructuur aanwezig is. Anders zou de aanleg hiervan door het bos noodzakelijk zijn. Wel is het mogelijk via een be staand relaispunt een straalverbin ding tot stand te brengen. Hier voor is het echter noodzakelijk een (tijdelijke) mast te plaatsen omdat rond de TNO-gebouwen hoge bo men staan. Uit stedenbouwkundig oogpunt bestaan geen bezwaren tegen het plan. Een mast van 30 meter hoog is in het gebied uiteraard nooit he lemaal aan het gezicht te onttrek ken, maar door de mast tussen de gebouwen in te plaatsen, valt deze vanaf de openbare weg minder op. Vanaf de Kampweg, Mercury en Hermes gezien zal alleen de top van de open mast zichtbaar zijn. Gelet op het tijdelijke karakter van de mast heeft de welstandscom missie geen bezwaar tegen de plaatsing ervan. De Banningstraat in Soesterberg wordt niet versmald. Burgemeester en wethouders hebben besloten geen extra budget beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een snelheidsremmer. De reden is dat de Banningstraat een hoofd route is voor het busvervoer en bovendien een weg waar een snel heidsbeperking geldt van 50 kilo meter per uur. Een drempel in deze weg zou op bezwaren stuiten van de busvervoermaatschappij Connexxion. Verder geeft de Ban ningstraat niet de indruk dat deze weg onveilig is. Hoewel er een be drag beschikbaar was om even tueel een verkeersmaatregel te ne men, was het onmogelijk om bin nen het budget een goede oplos sing te realiseren. Mede hierom hebben burgemeester en wethou ders besloten van het project af te zien. Het was vrijdag een emotione le middag voor mevrouw B. van As. Niet alleen metselde zij de 'eerste' steen in de muur naast de ingang van de nieuwe Caro lusschool, zij werd bovendien benoemd tot beschermvrouwe van de school. Daarmee brach ten schoolbestuur, onderwij zend personeel en leerlingen hun dank tot uiting voor de voortdurende betrokkenheid van mevrouw Van As bij de school, waarvan haar in 1984 overleden echtgenoot Bert van As van 1959 tot 1984 hoofd Door een haag van leerlingen en minstens zo énthousiast begroet door de talloze belangstellenden onder wie onderwijs-wethouder Harry Witte, werd zij vervolgens door leerling Jan Veenhof, die haar van huis had gehaald en bloemen had aangeboden, naar het toekom stige speelplein van de school aan de Christiaan Huygenslaan bege leid. Al zingend en stampend ga ven leerlingen elkaar een emmer tje met cement en de voegspijker door waarmee mevrouw Van As de steen zou inmetselen. Co Kagenaar, voorzitter van het schoolbestuur, richtte zich in zijn welkomstwoord vooral tot de leer lingen van de school. Zij hadden de laatste tijd veel aandacht be steed aan deze dag, zoals duidelijk werd uit artikeltjes in de bouw- krantSteengoed'. Hij schetste ver volgens het traject dat doorlopen moest worden om tot de bouw van een nieuwe schoolgebouw te ko men. Het is het derde voor het rooms-katholieke onderwijs in Soesterberg sinds de bouw van de eerste Carolusschool in 1922 aan de Generaal Winkelmanstraat en in 1958 de Titus Brandsmaschool op de plaats waar nu de nieuwe Carolusschool door het Soester bouwbedrijf Van de Grift in aan bouw is. Dooreen erehaag van leerlingen liep mevrouw Van As naar de nieu we Carolusschool voor het metselen van de 'eerste'steen. Kagenaar herinnerde eraan dat Bert van As bijna 25 jaar directeur van de school is geweest. 'Omdat hij zoveel voor de school heeft ge daan, willen wij hem eren. We hebben daarvoor iemand gevraagd die iets speciaals heeft met de school. Daarom hebben wij me vrouw Van As gevraagd deze ere- baan (het metselen van de herden kingssteen) op zich te nemen.' Na deze handeling volgde een samen spraak van leerlingen, ingezet door directeur Anneke Koning met de vraag: 'Nu staat mevrouw Van As hier wel, maar weten jullie ook wie zij is?' 'Wij wel,' klonk het in koor en vervolgens vertelden enkele leerlingen waarvan zij haar ken den: van het schoolvoetbaltoernooi (om de Bert van As-trofee), van Het door de verkeersouders Loes de Groot en Sylvia van de Craats van de Carolusschool in Soester berg opgezette vrachtwagenproject over de 'dode hoek' krijgt een ver volg. Op het artikel in de Soester- bergse Courant over het onlangs gehouden project waarbij leerlin gen de gelegenheid kregen zelf te ervaren hoe weinig een chauffeur in krappe situaties vaak ziet in de gewone spiegels, kwam een spon tane reactie van Cees van Rosma len van de IMBC (Internationale Behendigheidswedstrijden voor Militaire Chauffeurs) op het Kamp van Zeist. Hij bood aan om hiet een vrachtwagen met een dode- hoekcamera een demonstratie te komen geven. De heer W. Bos uit Soest, ook verbonden aan het IBMC, verzorgt bij bedrijven en op scholen in het hele land demon straties met de speciale vrachtwa gen. Op maandag 9 juli komt hij de vrachtwagen met camera de monstreren op de Carolusschool. Ouders en andere belangstellen den zijn hierbij eveneens welkom. de aankomst bij de Avondvier daagse, van de opvoering van mu sicals door leerlingen, van 'leuke dingen' op school. Eén van de leerlingen: 'Volgens mij is ze onze mascotte'. Een an der: 'Volgens mij heet dat niet zo. In het net heet dat beschermvrou we. Zullen we aan mevrouw Van As vragen of ze onze bescherm vrouwe wil worden?' Eenstemmig klonk het: 'Dat doen we!' Op die in koor gestelde vraag antwoordde mevrouw Van As: 'Heel graag hoor. Het is een grote eer!' Direc teur Koning: 'Dat komt dan mooi uit dat zij dat wil, want dan heb ben we onze medaille niet voor niets gekocht; anders hadden we daar mooi mee gezeten.' Zich rich tend tot mevrouw Van As: 'We zijn heel blij dat u onze bescherm vrouwe wil worden, wat u eigenlijk al een beetje was, en u krijgt daar voor nu een mooie medaille.' Die werd haar omgehangen door leer linge Tiffany Linders. Daarmee was het officiële gedeelte afgerond. Mevrouw Van As maakt aanstal ten om de herdenkingssteen in de muur naast de ingang van de nieu we Carolusschool te metselen. Herinneringsvaantje Vervolgens kregen de leerlingen, de ouders, de buren en de toekom stige bewoners van de nieuwe wo ningen naast de school de gelegen heid het qua interieur nog kale ge bouw te bekijken. Bij het binnen gaan kreeg men een herinnerings vaantje, uitgereikt door mevrouw Van As en voorzitter Kagenaar. Onder de belangstellenden was ook de 92-jarige H. J. van den Bremer uit Soest, die jarenlang met de leerlingen onder meer de schooltuintjes verzorgde, kerst stukjes maakte en hielp bij andere handenarbeid. Het is de bedoeling dat bij de nieuwe school ook weer een schooltuin wordt aangelegd. Kinder- en jongerentelefoon Je kunt bellen over: alleen zijn ruzie verslaving Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 raart. Niet •straat en t vliegbasis nen NATO- bruik door .erland en jarom tot tls igenoeg irden. De taast veel tair op een erreinen :e dat ns meer pas- ;n. icht een ken- is een zorgin- tenteel een ers. Het was itvaart, maar de grondse oorzieningen ogelijkheden t dorp e A28, de rsfoortsestraat .■rden Poel- tg met hef i maar te zwij- 3 openbaar ver- i die beiden. EN LENIGDE üAERS (VOS) raadsvergade- im loco-burge- t door een pro- i recentelijk uit- isie 'Soesterberg in ontvangst, t en wethouders en de gedegen an de sectoren e gemeenschap, jr ziet het VOS- t op de gelijke waardevolle te ontwikkelen het TOSS 2015- :e's kent een bre- ïtelijkel insteek,- en ir bij de individu- Delangenlgroepen de samenleving. [voorlichter lak en beeldbewerking im, Nils Bierman), SOESTERBERGSE^COURANT

Soester Courant | 2001 | | pagina 11