Golfvereniging wil beter imago <SIStW ■m muirp auJöissek TOT 4.000,- ïom>'- auto isselt STING ZONNEBRILLEN- COLLECTIE 30% KORTING SQBSTC Nieuw bestuur werkt in de luwte aan. ontwikkeling Bloemen b.v. Foodmaster ÏW BOUWADVIES B.V. technische keuringen o.g. begeleiding Wildschut Optiek Unicef bijna elke dag open r% Mark Brouwer SNS-bank speler van het jaar '00/'01 Chris Rietveld te voet en op de fiets de snelste VAKANTIEVOORDEEL... PAGINA 12 WOENSDAG 27 JUNI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 13 h Fa. H. v. Asch link installateur m D/jsselb.v. r Linden AUTOSPORT Dubbel succes Soester coureurs i hal vRODA ledae cvoettddnuf de vöox vttaa r 7,50, - fier faet*. TRIATHLON De kracht van de reclame ligt in de herhaling DuivenberichtenJI ATLETIEK Kogelstoter vijfde op NK Snackbar open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. ZwemdiplonuJ ZWEMMEN Jos Schimmel 5e op NK Speedo Rijverbod en boete Soester Geslaagden j 3 HALEN, 1 BETALEN! -32.995,- DORRESTEINWEG 72b 3763 LL SOEST Telefoon: 035-6012883 Fax: 035-6013606 ERKEN SLOOPWERKEN GEN STRAATWERKEN acht 45 - Tel: 609 90 20 'eringswerk I Nieuweweg 66, Soest Tel.: 035 - 609 06 90 centrale verwarming lische installatie ïlefoon 035 - 601 24 72 uw TECHNIEK B.V. Telefoon 035 - 601 11 37 :hestraat 2A /'M\ ïoest 035-601 26 32 i.soest@vbw-groenplein.nl inisch installatiebureau IOSMAN ELECTRA b.v. 48-3768 HJ Soest 01 33 67 - Fax: 035 - 602 55 68 Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 Tel. 601 20 65/ ncFRll Van Weedestraat 46A Soest - TeL 601 38 77 Burg. Grothestraat 3 5 - Soest Tel. (035) 601 60 33 Fax (035) 601 37 05 E-mail: info@dejongaccountants.nl www.dejongaccountants.nl rol Witgoed Service reparaties van alle merken reparaties onder garantie uurs service 6 dagen in de week In de put zit ze nu ook weer niet, maar een beter imago zou de golfvereniging Soestduinen wel kunnen gebruiken. Vindt ze zelf. Dat de vorige voorzitter Gert Floor het (utopische) plan voor een golfbaan in de polder naar buiten bracht, werd in- en extern niet bepaald positief ontvangen en de illega- I Ie bomenkap door de Stichting I Golfclub Soestduinen zorgde onlangs eveneens voor negatie ve publiciteit. Het eerste leidde tot het aftreden I van Floor die werd opgevolgd I door Bob Bremer, die op zijn beurt I met een vrijwel geheel vernieuwd I bestuur een nieuwe afslag wil ma- I ken. Bij het tweede treft de golf- J vereniging helemaal geen blaam. Het was exploitant Bert Schoen- maker die op eigen houtje ruimte ijwas gaan creëren voor een driving "range. De vorige moest immers wijken voor de nieuwbouw van 96 F appartementen die projectontwik kelaar Netjes gaat bouwen, nu hij permanent mag laten bewonen. Kennelijk is het nog niet voor ie- Öereen helder dat de golfvereni ging en de golfclub niet één en dezelfde zijn. De golfclub exploi teert de negen holes golfbaan ach ter Royal Pare Holiday Inn aan de Van Weerden Poelmanweg, waar J5ok het speelrecht (1000 gulden per jaar) of anders de greenfee noet worden betaald. De golfver- Iniging bestaat uit 250 leden (on- per wie circa 150 Soesters) die [toernooien en interne competities [speelt en waarbij je voor 100 piek «r jaar lid bent. Uiteraard moeten zij ook het speelrecht kopen of de 'reenfee betalen. Hoewel Bremer beseft dat een goede driving range bij een golf baan thuishoort, laat hij zich niet uit over de bomenkap. Het enige dat hij erover wil zeggen is, dat het 'er niet naar uitziet dat er een op lossing komt'. Rust in de tent Over de plannen voor een golf baan in de richting van de Grote Melm is hij concreter: 'Als bestuur distantiëren wij ons ervan. We wil len rust in de tent en concentreren ons helemaal op Soestduinen. Eerst moet intern alles op de rit staan, dan kunnen we in goed overleg met de gemeente gaan be kijken wat er aan verbetering mo gelijk is. Maar ook dan richten we ons in eerste instantie op deze lo catie.' Een beetje golfslag in een vereni ging kan natuurlijk helemaal geen kwaad, brengt juist ontwikkeling op gang, maar in Soestduinen wil len ze die vooralsnog in de luwte realiseren. Ook wat dat betreft zijn er volgens Bremer nog wat misver standen uit de wereld te helpen. 'Golf is geen elitesport meer. Het is de snelst groeiende sport. Het is net als bij tennis dat is uitgegroeid tot een volkssport. We willen het publiek duidelijk maken dat de baan voor iedereen toegankelijk is.' Om dit laatste maar even letterlijk te nemen: voordat iemand daad werkelijk met clubs en balletjes de par 3 holes mag gaan opzoeken, moet hij baanpermissie krijgen van Andrew Hastie of Jason, de twee Australische pro's die de trainin gen geven. Later volgt het golf- vaardigheidsbewijs (GVB), waar mee men ook op andere banen (tegen betaling van - daar is ze weer - de greenfee) mag spelen. Enig geduld is wel vereist. 'Wil je erbij komen, dan zul je moeten in vesteren in tijd en training', bena drukt Bremer. En in geld? 'Het aantal lessen dat je nodig hebt, is afhankelijk van de golfer zelf. Sommigen kunnen na drie lessen en een beetje oefenen al aan de gang, anderen slaan na twee jaar nog geen bal.' En het materiaal dan? 'Dan heb je zelf in de hand. Je kunt voor een paar honderd gul den klaar zijn, maar ook voor 50.000 gulden', zegt Bremer. Volgens hem kan de golfvereniging groeien naar 350 tot 400 leden. 'Het is een leuke vereniging, we beschikken over een mooie baan en we bieden de sport en een so ciale contactplaats. Het vereni gingsleven is gezellig. We hebben een herencompetitie op maandag avond, een damescompetitie op dinsdagavond, een seniorencom petitie op donderdagmiddag en organiseren toernooien.' Begeleiding Nieuwe leden krijgen begeleiding bij de regel- en handicaps van golf, er zijn theorieavonden. Voor de jeugd gaat golfvereniging Soestdui nen nog een stap verder. Ze heeft geld gegenereerd, waarmee de professionele trainingen van jonge golfers worden betaald, daarnaast zorgen vrijwilligers van de vereni ging voor de extra begeleiding, zowel naast als op de baan. Op dit moment zijn er zo'n 25 jeugdle den, van wie de jongste 6 jaar is. Ook bij de uitbreiding van de jeugdtak bewandelt de vereniging de weg van de geleidelijkheid. De aanwas van (jeugd)leden moet ge lijke tred houden met de vorming van het kader. De jeugd hoort er bij, meent Bremer die vorige maand aantrad als preses, gepen sioneerd is en zodoende meer tijd beschikbaar heeft dan de overige zes bestuursleden. Zelf is hij al jarenlang actief op de tennisbaan en slaat hij sinds drie jaar ook tegen een golfbal. 'Dit is toch wel iets anders. Bij tennis kun je door tactisch spel winnen van een technisch betere tegenstander. Bij golf niet, je speelt tegen je zelf, dus dan kan je niet sjoemelen.' Bremer staat op, zijn aanwezigheid wordt gevraagd, elders op de baan waar de Ladies Day de ontknoping nadert. De dames hebben net een niet alledaagse lunch, geserveerd door de heren, genuttigd en zijn - in groepjes van vier - voor de tweede ronde de baan opgegaan. Halverwege worden ze opgewacht door heren met strohoed, sjaaltje en overhemd (en pantalon) die de clubs schoonmaken en de golfsters van een verfrissing voorzien. 'We worden in de watten gelegd', zegt een lady. Ja, ja, zodat de heren de rest van het jaar weer kunnen doen waar ze zin in hebben? Zo willen de heren zelf het niet interpreteren. 'Als de dames de boodschap hebben begrepen, komt er binnenkort een Gents Day.' Golfvereniging Soestduinen is bezig met het opzetten van een eigen websi te - het wachten is op een domeinnaam - maar heeft wel een e-mail adres: golfvereniging.soestduinen@home.uni- one.nl De exploitant Stichting Golfclub Soestduinen is bereikbaar onder tele foonnummer 5880005. Tijdens Ladies Day, afgelopen zaterdag, werden de dames van de golfvereniging Soestduinen in de watten gelegd. 'I i Telefoon 035 - 602 49 61 smshoorn 35-3766EK Soest uweweg 70 - 3765 GG Soest Telefoon (035) 601 60 30 35a- Telefoon 035 - 602 93 60 •list. voor de beste keuze! iel ar al uw dranken! el: 035 - 601 24 90 Hoekzema tweede en Nico Wijn- ands derde. Het verschil tussen de stalgenoten bedroeg slechts 0,4 seconden, het zelfde gaalje dat Hoekzema moest toestaan op de winnaar van de vierde van zeven races. Onderweg waren er veel positiewisselingen maar Hoekzema reed voor de der de achtereenvolgende maal in de prijzen. Voor Wijnands, die voor de tweede keer reed, was het de eerste keer dat hij op het podium mocht klauteren r Studio tem Champagne vloeide, bekers wer en op een rijtje gezet en bloemen erzameld. Teamwork Racing oekte zondag dubbel succes op circuit van Zandvoort. In de ompact Cars Klasse werd Pim verheidsweg Noord 65 12 PK Amersfoort il. 033 - 464 34 24 ïrysler/Jeep dealer ior Eemland en Vallei ERKEND ELEKTROTECHNISCH V WAARBORGINSTALLATEUR] 3 HX Soest. Tel. 035-602 45 20 oest - Tel. 035 - 602 31 13 bureau voor telecommunicatie jwstation voor mobiele communicatie Nieuweweg 27-29a, Soest. 31000 - Telefax 035 - 6091009 ifo@vanhaltelecom.nl are, gebruikte SUZUKI? 1 Suzuki in Soest? Verkerk! lest - Telefoon 035 - 601 36 82.1 V PACKAGMë\ /OUWKARTON I DISPLAYS I Amersfoort - Tel. 033-4643060 - Fax 033-44561683J (Familiebedrijf sinds 1938) te en eervolle verzorging van ten en crematies. lmanstraat 142, 3769 EH Soesterberg ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 I INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De Unicef-winkel aan de Lange Brinkweg 62 is sinds eergisteren weer vrijwel dagelijks open. Voor de zekerheid kan vooraf worden gebeld, 88 6010466. De opbreng sten van de verkoop zijn zoals altijd bestemd voor het kinderfonds van de Verenigde Naties. In de winkel vallen momenteel de t-shirts voor kinderen op. Het zijn'lichtblauwe shirts met een opdruk van een pin guïn. Verder zijn er onder meer zonnepetten, setjes golfballetjes, een paraplu en een opblaasbare kangaroo verkrijgbaar. Afgelopen zaterdag werd tij dens de afsluiting van het suc cesvolle seizoen van VVZ'49 in Bar/Eetcafé d'Oude Enghe de winnaar bekend gemaakt van de SNS-bank Speler van het Jaar; Mark Brouwer, de VVZ-keeper in hart en nie ren die 3 weken geleden zijn verdiende afscheidswedstrijd heeft gehad, werd nogmaals in het zonnetje gezet. Volledig terecht werd Mark voor al door zijn supersterke optredens in de laatste drie wedstrijden win naar na een nek aan nek race met Richard Rademaker (winnaar vo rig seizoen), Alemdar Kurt en Ro nald de Rooij, zij werden respec tievelijk 2C, 3C, en 4e. Mark kreeg als prijs een fantastische ballon vaart, uitgereikt door de voorzitter van Stichting Eemmoties Aart Bosman; aangeboden door de sponsor van dit klassement; SNS- bank Randstad. Bij deze wil Stichting Eemmoties al haar sponsors en donateurs we derom hartelijk danken voor hun bijdrage en iedereen een super va kantie toewensen. Tot volgend seizoen in de eerste klasse! Afgelast wegens het MKZ-vi- rus, uitsluitend in besloten kring toch gehouden. Dat was de run-bike-run die zaterdag plaatsvond óp De Vlasakkers en in Chris Rietveld een win naar kreeg. Hij pakte daarmee veel punten voor de onderlinge zomercompetitie van De Schieter. Tweemaal 2,5 kilometer lopen en tussendoor 22 kilometer fietsen stond er op het programma. De Soesterbergse junior van de Soes ter triathlonvereniging, die de laat ste weken goed presteert, had er 56 minuten en 36 seconden voor nodig. Dat hij alles uit de kast moest halen, bleek uit de tijden van Huub Stammes en Ronald Vergauwen die respectievelijk 1 en 13 seconden later binnenkwamen. Daarachter was de strijd om de vierde plaats ook spannend. Frank de Groot werd geklokt in 1.00.30, op vier tellen gevolgd door Rene Buining die op zijn beurt twee se conden sneller was dan Erik den Ouden. Achter hen kwamen Joop van Leijenhorst (1.02.33), Bart Damen (1.02.34), Kees Rietveld (1.07.28), Fred ter Horst (1.09.13) en Ed van Renswouw (1.10.47). Bij de dames was de opkomst ma ger en toen Kathy Rider materiaal- pech kreeg, kon Bea Kendziorra zonder stress naar de finish rijden om de eerste plaats te bemachti gen: 1.10.02. Ingrid den Oude de buteerde in 1.18.25. Ter voorbereiding op de EK voor militairen startte Dennis Moerman in de kwart triathlon van Helle- voetsluis. Twee uur en vijf minuten later toonde hij zich tevreden over zijn prestatie en stelde hij vast dat de blessure die hem de laatste tijd plaagde, achter de rug is. Wedvlucht: Bourges Pare; af stand: 598 kilometer; wind: va riabel. DE ZWALUW R. v. Hornsveld 1, Patrick Ingrid 2, R. Eimers 4, E. v.d Brakel Zonen 5, R.W. Grift 6, J. v.d. Brakel Zonen 8, L. Vogel 10, Comb. Van Egdom 12, R. v. 't Net 17, H. de Bree 18, H. Huis man 19, Gebr. De Bruin 21, H. Vonk 25, Weldink /V. Hengstum 27, H. Vos 28, G.M. Schimmel 29, V. Es Rijk- sen 30, H. Toonen Zoon 31, W. v. Dorrestein 33, Comb. de Bes-De Bree 42, A. Hooijer 43, P. Kanters 46, De Bruin Van Arnhem 55, H. Wolfsen 58. DE VRIENDSCHAP Comb. Van Zijtveld/Krol 1, J.J. Beijer 2, Vaessen/Veenendaal 5, G. Rietveld 6, B.G. Schimmel 7, Altenaar/Reijer- se 11, J.C. Wijnands 13, H.C. Rauch 19. Wedvlucht: Morlincourt; af stand: 329 kilometer; wind: va riabel. DE ZWALUW H. Toonen Zoon 1, V. Es Rijksen 2, J. v.d. Brakel Zonen 3, P. Kanters 5, Comb. de Bes-de Bree 6, Patrick Ingrid 7, R. Eimers 12, R. v. Hornsveld 13, Comb. van Egdom 14, Th. Wigt- man 15, R. v. 't Net 19, A. Teunissen 21, E. v.d. Brakel Zonen 23, R.W. Grift 29, Gebr. de Bruin 30, L. Vogel 31, G.M. Schimmel 38, J. Benschop 46, H. Wolfsen 54, S. v.d. Heiden 62, H. Vonk 70, A. Hooijer 80, A. Rook- huizen 102, De Bruin V. Arnhem 105. DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1, J.C. Wijnands 2, B. v. Gardingen 3, VaeSsen/Veenendaal 4, Altenaar/Reijerse 6, G. Rietveld 7, Comb. Westerveld 22, R. v. Groenes- tein Zoon 23, Comb. Zijtveld/Krol 26, H.C. Rauch 30, H.H. v.d Veen 31, Z.K.H. Pr. Bernhard 42. Kogelstoter Martijn Dorrestein van AV Pijnenburg is als vijfde geëin digd tijdens de Nederlandse kam pioenschappen voor A-junioren. Het beste resultaat van de Soester was 12.46 meter. De nationale titelstrijd vond in het weekeinde plaats in Uden. Als re serve was ook B-junior Koos van Buuren afgereisd, maar hij mocht er meedoen aan de 1500 meter. Met een nieuw persoonlijk record van 4.24.02 finishte hij als twaalf de. Cafetaria en Eethuis Dagschotels woensdag Escargotsteak met pommes duchesses en boontjes donderdag Kip-potje met rijst en doperwten weekend Warme beenham met mosterdsaus, frites en sla maandag/ dinsdag Gesloten Tevens verzorgen wij al UW CATERING Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Zaterdag 23 juni hebben de vol gende leerlingen, opgeleid bij Zwemschool de Wieksloot, het A of B diploma behaald: A: Sigrid Foks, Marit Jonker, Ro- bert Kleverlaan, Roel van der Put ten, Chuck de Rond, Tessa Schuurman, Yulisia Smit, Rolanda Slechtenhorst, Iris Schut, Melissa Stalenhoef, Kirsten Verduin, Kevin Vermeer, Guy de Winter. B: Jip Admiraal, Aniela Barug, Maarten Jan Belt, Wilma Buitink, Tom Groot, Niels Beekhuis, Anne van 't Land, Laura Lanser, Carlien Moree, Reza van de Munt, Daan van Senten, Ibrahim Soysal, Mark Sprenger, Christiaan de Bruin, Andrea Boutesteyn, Jeroen Knop- per, Emily Dijkhuizen, Lonneke Rauch. Met een vijfde plaats als resultaat kan Jos Schimmel terugzien op een geslaagd Nederlands kampioen schap voor de jeugd. In Dordrecht mocht hij op de NK Speedo star ten op de 50 meter vlinderslag en die legde hij af in 39.70. Clubge note Eline Schoenmaker van De Duinkikkers was er ook bij, maar zij bleef als reserve aan de kant. Zaterdag werd tevens de laatste ondertopperwedstrijd gehouden. In Leusden zwom Stephanie Eps- kamp eeri nieuw clubrecord en kwamen Maaike de Boer, Sven van Zanten (ieder 2 keer), Denise van Rouwendaal en Robin Blok- poel tot een persoonlijk record. installatiebedrijf j. cornelisse bv. :'-Jj Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Een 29-jarige Soester heeft een boete van 700 gulden en een rij verbod van drie uur gekregen, omdat hij onder invloed van alco hol op zijn motor was gaan rijden. Tijdens een controle op de Am sterdamsestraatweg in Baarn werd hij aangehouden. Bij de ademana lyse op het politiebureau bleek dat de Soester een alcoholpromillage in zijn bloed had, dat bijna twee maal hoger is dan de limiet. Het Baarnsch Lyceum Havo: Werner Altenaar, Mahsa Azadbari, Martijn Dorrestein, Hoda Farhanghi, Angela de Groot, Pieter Hoebe, Harry Hol lander, Vincent Karsten, Elsema- rijn Klop, José Laroy, Michiel Muller, Jasper Oranje, Fleur Ros- kott, Henk Schravemade, Wybren Sijtsma, Steven van Soest, Nick Timmerman, Marlies van der Wel, Sebastiaan Zonderland. Vwo: Rosalie van Asch, Parisa Azadbari, Arna van Beek, Paul van Beek, Hasna Belarbi, Lian van Blokland, Alexandra Dermout, Eelco van Dongen, Daphne van Duren, Inan Erkal, Hanneke van Ewijk, Larissa ten Have, Bart He- reijgers, Marlous Higler, Daniëlle Hurenkamp, Jeroen Kasteleijn, Bert van de Kooij, Ralph Koper, Stefan Koster, Ingeborg de Lange, Elise Baardman, Henriëtte Meij- wes, Jurgen van Nimwegen, Su- zanne Poortvliet, Margriet Sama- ma, Joni van de Sand, Sanne Scheffers, Mathieu Schimmel, Femke Schotanus, Carlijn Speel man, Yorick van Steenis, Gerben Vat, Rogier Voogt, Anne van der Wel, Lenneke Wester, Wouter de Wit. Mavo Soest Mavo: Rosita Adam, Soest, Cody Loog, Soest, Michael Mesker, Soest: Bianca van der Meij. Soest. Griftland College Mavo: Farhad Alimohammadi, Arzu Bayzan, Ro-i Berg, Anna Bergers, Rensje Boer, Léon Briët, Sandra Bruinekreeft, Mayke van Diest, Floor Dijkgraaf, Charissa van den Dijssel, Chantal Dorreste- ijn, Celina Dorrestein, Carla Evers, Jelte Gerritsen, Suzan van Ginkel, Marloes Grift, Sharon de Groot, Wendy Hamel, Anna-Febe Hart- zuiker, Bob Hoitink, Lolke Jan de Jong, Rutger van Luijtelaar, Mar- co van der Meer, Irene Meijer, Mare Muller, Niloefar Pejam, Sas- kia Rebel, Marloes Roks, Aimée Speetjens, Jorieke van Summeren, Hessam Tabeian, Mare Toonen, Claire Veraart, Michel Vernooij, Aijen van der Wal, Richard Wiss. Havo: Kim van Beem, Sander Berkhof, Lars van den Broek, Jeroen Buskens, Marthe Drouen, Claire van Eik, Edgar Geersinga, Uvia van Heivoort, Daan Hoogen- boom, Memik Ilbay, Lisette Kok, Arjan Koot, Chantal Koster, Petra Koster, Anouk Kwantes, Alex Köller, Maarten Lamboo, Dagmar Louwen, Sa-y-na Milliard, Erik van Mourik, Matthias Pronk, Wen dy van Rees, Wim van Renswouw, Juliette van 't Riet, Maaike Ros, Sabrine van Rouwendaal, Rudolf Samurie, Martine Schippers, Marly Schutte, Priscilla Spleet, Sabrina Strompel, Annemijn Verhoeven, Danny Visser, Joost de Visser, En- neke Vlaanderen, Annelieke Vo gelaar, Martijn Vooistra, Alexan dra de Vries, Willard Westra, Si- mone Wijnands. Vwo: Roder van Arkel, Marieke von Bartheld, Rob Bokdam, Rob- bie Broeckman, Wouter Eerkens, Pieter Jongbloed, Jorg van Oost ende, Arnoud van Steenwijk, Mar leen Vemhout, Saskia van Vulpen, Jurgen Westerhof. SAFETY-PAKKET (TSSjpl 2.000,- AIRCO-PAKKET L2.000,- FUNCTIONALITY-PAKKET f 2.000,- TOTAAL 6.000,- UW VAKANTIEVOORDEEL 4.000,- U BETAALT SLECHTS BIJ AUTO ISSELT ZIJN ZE HELEMAAL GEK GEWORDEN! muil MAZDA PE» EXCLUSIEF BIJ Fluorweg 43 - Amersfoort (bedrijventerrein Isselt. VAK A) - 033-4670599 Openingstijden maandag t/m vrijdag 8 30-1800 uur. donderdag loopavond 1900-21.00 uur. ratrrdag 9.00-17.00 Internet: www.mazda.nl/isselt GET IN. BE M0VED.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13