Krekel wil afsluiting van straat 'Altijd een dag of vijf wennen' ll Visser 45," 'Salarissen adviseurs brede school te hoog' VËRCERC 1 ACTUEEL Notoire inbreker hoort jaar cel tegen zich eisen In Memoriam: Joop Ebbers PAGINA 2 WOENSDAG 27 JUNI 2001 SOESTER COURANT hotel ■NHULP ■RKER(-STER) Werkgroep: 'Onveilige situaties door sluip verkeer' PAGINA 3 1 Nieuwe bewoners De Paardenkamp in stilte gearriveerd Soest reageert niet op brieven zonder afzender Hoger beroep uitbreiding Royal Pare Inzamelactie kleding Kosovo niet vertrouwd Verslaafde Soester weer in de fout Alleen PvdA tegen voorbereidingskrediet Onder invloed achter het stuur Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn Blij BRASSERIE KEUZEMENU met - spareribs e karbonades onze r te ontwikkelen? op je plaats! >orbereider ons te maken!! >centrum ;ht: ,n Soest zijn we op zoek imedewerker(-ster). ids artikelen erkzaamheden ;el i a 20 uur per week, salaris met vrijdag bij Jacinta hea Prinsen (hoofd winkel). AIN Lars van den Broek, jeugdat- leet uit Soest, moet de straat binnen een seconde of twaalf achter zich hebben kunnen la ten. Ongeveer 100 meter lang en misschien 4 meter breed is, de Krekel, maar het verkeer in Overhees laat het weggetje be paald niet links liggen. Van daar dat de bewoners van de nog geen 30 woningen willen dat hun woonstraat wordt afge sloten of anders dat er tenmin ste eenrichtingsverkeer wordt ingevoerd. Dit kunnen ze voorlopig wel op hun buik schrijven, want de ver keerskundigen in het gemeente huis zijn van mening dat de Krekel van belang is voor de ontsluiting in Overhees. De bewoners, onder aanvoering van Esther Zeijpveld en Helen de Raaff, laten zich ech ter niet voor één gat vangen. De bewoners van één van de kleinste straatjes van Soest hebben name lijk een hele grote mond, zij het dat ze de fatsoensnormen daarbij in acht nemen, zo beaamde ook verkeerswethouder Harry Witte die vorige week het startsein gaf voor de straatspeeldag. Voor deze gelegenheid was de Krekel wél af gesloten, maar dan slechts tijdelijk, en kon iedereen zich onbekom merd op de klinkers vermaken. Witte toonde zich kort na de ope ningsceremonie van de gezellige speelmiddag bereid om nog voor zijn zomervakantie een gesprek aan te knopen met de bewoners die zich hebben verenigd in de werkgroep 'De veilige Krekel'. Dit was het tweede succesje voor de bewoners die vorige week tevreden toekeken hoe 'eindelijk na jaren zeuren' vier paaltjes op de enige stoep in de straat werden neerge zet. De houten obstakels moeten auto's verhinderen over het trottoir te rijden, want dit leverde bijzon der onveilige situaties op wanneer tegelijkertijd volwassenen of kin deren van de dam afkwamen. 'Er is nog niets gebeurd, maar wel een heleboel bijna-ongelukken', zegt Esther Zeijpveld. Het probleem is dat veel ouders van kinderen van de achtergelegen Van der Huchtschool door de Kre- v - 4'<-v kei rijden en ook bewoners van de Hommel en de Turfstreek deze kortste route 'naar buiten' of het winkelcentrum te benutten. Es ther: 'We hebben geen tellingen verricht, maar je zou eens moeten turven hoeveel mensen van de Turfstreek hierdoor heen rijden.' Hoewel in de Krekel al 17 jaar een maximumsnelheid van 30 kilome ter geldt, zou zelfs de rapste fiet ser van Soest moeite hebben som mige wagens bij te benen. Belasting Vandaar dat de werkgroep vorige week bij de buurtbewoners een briefje in de bus heeft laten glijden. Daarin wordt hen verzocht de Kre kel te omzeilen en gebruik te ma ken van de Turfstreek en de Cle- mensstraat. 'Dit betekent in de praktijk een zwaardere belasting, maar deze straten zijn veel beter toegerust op een groter verkeers aanbod dan de veel krappere Kre kel', schrijft de werkgroep. Bij beide ingangen van de Krekel zijn borden geplaatst. Daarop staat aangegeven, dat alleen mensen met bestemming de Libel en de Krekel kunnen doorrijden, de rest wordt verzocht koers te zetten richting Turfstreek. Het lijkt er op, dat de mensen in de Krekel afhankelijk zijn van de bereidwilligheid van anderen, want de gemeente wil vooralsnog geen stappen ondernemen. Wat het af sluiten van straten betreft, heeft de gemeente zijn lessen wel geleerd in met name de wijk Soestdijk/'t Hart. 'Maar de Korte Ossendam is pas toch ook nog afgesloten', vroeg Esther Zeijpveld de wethouder. 'Ja, maar daar reden 3 duizend auto's per dag, dat halen jullie hier niet", aldus Witte. Niettemin beloofde hij de kwestie nog eens te bekijken, te bespreken met de verkeerskundigen en bin nen een maand met de Krekel-be woners om de tafel te gaan zitten. Maar, zo stelde hij nadrukkelijk, als er al maatregelen zouden wor den getroffen, dan moeten ook de bewoners van de omliggende stra- Tekeningen van de kinderen van de Krekel zijn door Helen de Raaff op de houten paaltjes geschilderd. Foto: Soester Courant ten in het overleg worden betrok ken. Straatspeeldag t Om de actie luister bij te zetten, anticipeerde de werkgroep woens dag voor de tweede achtereenvol gende maal op de Nationale Straatspeeldag. Zaklopen, een skippyballenrace, touwtrekken, Oudhollandse spelen en nog veel meer was er te doen. Er liep een clown rond, kinderen konden hun gezicht laten beschilderen en Stich ting Balans had (bij het begin - óf het eind van de Krekel) de Sport- bus uitgeladen, zodat er in ruime mate spelmaterialen beschikbaar waren. Ook zette de welzijnsinstel- ling beroepskrachten in voor de kinderen van de Krekel én de om geving. Want de buurtbewoners waren allemaal van harte welkom in De Krekel. Zolang ze maar te voet kwamen. (Vervolg van voorpagina Met een wachtlijst van 300 paarden is het slechts een druppel op een gloeiende plaat, maar vorige week kon den vijf nieuwe bewoners wor den begroet in De Paarden kamp. Vanwege de MKZ-crisis en het daaruit vloeiende ver- voersverbod kwamen ze met vertraging aan en niet tijdens een drukbezochte open dag (die van mei moest worden af gelast), maar tussen de middag van een doordeweekse dag. Niet lang daarna lopen ze al in een weiland, afgezonderd van de 62 medebewoners, om te wennen aan hun nieuwe omgeving. Ze grazen achter het hoofdgebouw aan de Birkstraat, pal naast de weide, waar de paarden staan die ook 's zomers 's nachts op stal gaan om te worden bijgevoerd, omdat ze aan gras alleen niet voldoende hebben. Verderop richting Amers foort loopt de grootste groep, be staand uit de fittere 'ouden van da gen'. 'Na een dag of vijf bekijken we of we de nieuwe bewoners daar bij kunnen plaatsen. Je ziet dan altijd dat opnieuw de rangorde moet worden bepaald, dat duurt meest al een dag, daarna is er niets meer aan de hand', zegt Wim van de Beek, één van de vijf vaste mede werkers van De Paardenkamp. Of het nu om Feigour (de 38-jarige IJslandse is de oudste van het stel), dé Shetlander Gracia, het fjorden- paard Ragna, de Anglo-Arabier White Rocket (de enige die af komstig is uit Soest) of het spring paard Cita gaat, Van de Beek kent alle 67 bewoners bij naam en houdt ze moeiteloos uit elkaar. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462.3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur. 'Elk paard heeft z'n eigenaardighe den en die moet je weten. Het ene paard kun je niet aan zijn achter been pakken, omdat hij dan gaat trappen, het andere moet je niet vastzetten, omdat het anders de hele boel afbreekt.' De paarden hebben volgens hem een prachtig bestaan aan de Birkstraat, waar ze worden vertroeteld en meer dan voldoende loopruimte hebben voor het geval ze even wat overge bleven energie kwijt willen. Klusjes Als Van de Beek de'fotograaf naar de nieuwe bewoners begeleidt, groet hij een man die net uit de auto is gestapt en een overall aan trekt. 'Van hem hebben we een pony hier. Hij komt elke donder dag uit Brabant om klusjes voor ons op te knappen. Vandaag gaat De gemeente Soest reageert niel op brieven zonder afzender o) anonieme telefoontjes. Het Colle ge heeft dit in een persbericht ge meld, omdat onlangs weer een schriftelijke klacht binnenkwam van iemand die geen naam ondei de brief zette. De brief ging over gedragingen door jongeren in park Honsbergen. 'Indien ingezetenen iets van de gemeente verwachten, dan zal in elk geval naam en adres bekend gemaakt moeten worden, zodat een en ander kan worden geverifi eerd en toelichting kan worden gevraagd,' aldus het gemeentebe stuur. Het spreekt voor zich, dat de af zender of beller niet bekend wor den gemaakt. hij oude hoefijzers schoonmaken, die kunnen we dan weer verkopen in ons winkeltje. Sommige mensen komen twee keer per week, ande ren zie je nooit meer, zodra hun paard hier is gebracht. Maar ja, de paarden komen overal vandaan, tot uit alle uithoeken van Neder land aan toe.' Iets verderop staan de nieuwe be woners. Aan de groepsopstelling zijn ze ogenschijnlijk al aan elkaar gewend. 'Kijk, dat zijn Sjors en Isabelle, die komen allebei uit Heerlen, dat kun je wel zien, ze zijn onafscheidelijk', verklaart Van de Beek die ook Lady uit Rilland, Jeroen uit Scharnier en Silvio uit Uithuizer-Meeden ('Boven Gro ningen, vlakbij de Waddenzee') meteen herkent. De vijf variëren in leeftijd van 25 tot 29 jaar, een 'stukkie' jonger dus nog dan Fei gour, maar ouder dan de de 23-ja- rige Blaky (een Hackney) die de Wim van de Beek voert één van de nieuwe bewoners van De Paar denkamp een beetje bij. jongste van alle is. In de jaren ne gentig overleed een paard op 45- jarige leeftijd en ooit verbleef een pony op De Paardenkamp, die 50 werd. Sjonnie (31) is met tien jaar het langst aanwezig. Gemiddeld sterven jaarlijks 10 tot 12 paarden. Tweemaal per jaar worden de opengevallen plekken ingenomen door nieuwe dieren, dat gebeurt normaliter tijdens de open dagen in het voor- en het najaar. De MKZ-crisis betekende dat de traditionele dag in april moest worden afgelast, De Paar denkamp was toen sowieso geslo ten voor publiek (inmiddels niet meer). Maar op zaterdag 27 okto ber van dit jaar zal er weer een open dag zijn. De Inspecteur Ruimtelijke Orde ning blijft strijden tegen de uitbrei ding van Hotel Royal Pare Holiday Inn. Hij heeft hoger beroep inge steld tegen de uitspraak van de president van de arrondissements rechtbank Utrecht. Die bepaalde dat de gemeente terecht een ver gunning had afgegeven voor de uitbreiding. De Inspecteur heeft zich nu tot de Raad van State ge wend. Volgens de gemeente kan er, hangende het onderzoek dat nu gaat plaatsvinden, nog steeds wor den gebouwd. De gemeente stelt dat Bouwbedrijf Netjes heeft laten weten niet eerder dan begin vol gendjaar te starten met de uitbrei dingswerkzaamheden. Een groepje onbekenden heeft de afgelopen week op twee adressen aan de Van Lijndenlaan aangebeld en de bewoners gevraagd om kle ding voor Kosovo. Het gaat om twee vrouwen in lange rokken en een donkergetinte man. Omdat een bewoonster het niet vertrouw de, belde ze de politie. Toen die arriveerde, was het drietal nergens meer te bekennen. Enkele dagen daarvoor had de politie een soort gelijke melding gekregen van ie mand van de Van Lijndenlaan in Soestduinen. Ook toen zeiden de onbekenden dat ze kleding inza melen voor inwoners van Kosovo. De politie verklaart dat de zaak haar aandacht heeft. 'L, TE KOOP Ereprijsstraat 94, Soest Wilt u een woning met meerdere mogelijkheden? Lees dan onder staande beschrijving en kom kijken! Op de begane grond treft u een tuin- gerichte kamer met keuken aan, alsmede een moderne badkamer en een 2e (werk)kamer. Deze ruime drive- in woning biedt u derhalve de mogelijkheid tot kantoor/praktijk aan huis of wellicht het apart (laten) bewonen van de begane grond. Met zowel aan de voor- als achterzijde een vrij uitzicht en kindvriendelijk doordat de woning grenst aan een plantsoen met speelweide. Tevens zijn winkel centra, openbaar vervoer en scholen op loopafstand. Belangrijke kenmerken 2 kamers en badkamer op begane grond toilet op elke woonlaag woonkamer en open keuken (met inbouwapparatuur) op le verdieping balkon aan voor- en achterzijde 2 zeer royale slaapkamers (voorheen 3) op 2e verdieping 2e badkamer inhoud ca. 400 m3 bouwjaar 1969 CV-installatie (HR 1997) perceelsgrootte 155 m2 Vraagprijs f1.450.000- k.k. Documentatie over deze eigentijdse woning kunt u vrijblijvend aanvragen. (/c<si>oêi>-yve/ mim WINKELRUIMTE TE HUUR Van Weedestraat 46a, Soest Gelegen in het midden van winkel centrum Van Weedestraat, op goede en drukke locatie, te huur aange boden winkel. Begane grond: winkel ruimte (totaal ca. 40 m2), bergruimte; souterrain: winkelruimte (ca. 35 m2), keuken. Belangrijke kenmerken goed onderhouden frontbreedte ca. 3,9 m oplevering in overleg Huurprijs fl. 38.500,- p/jr. excl. BTW en serv.kost. Documentatie over deze aantrekkelijke winkelruimte kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. YOOV Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professio neel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zakelijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuurlijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTER§GOURANT Aanmelden: tel. 6014152 Ais het aan de Utrechtse offi cier van justitie mr. Y. Hopman ligt, komt de woninginbraak die een 27-jarige Soester in maart zou hebben gepleegd hem duur te staan. De officier van justitie eiste dinsdag in to taal een jaar celstraf tegen de man. De straf die Hopman eiste, be stond uit vier maanden celstraf vanwege de woninginbraak. Maar daarnaast eiste de officier ook dat de man twee straffen gaat uitzitten, die hij vorig jaar voorwaardelijk opgelegd kreeg. Hij liep in maart nog in de proeftijd van die straffen, van vijf en drie maanden voor waardelijk. Volgens de officier was de Soester nog maar net twee weken uit de gevangenis, toen hij afgelopen maart weer in de fout ging. De Soester raakte verdacht, toen de politie een melding kreeg van een mogelijke inbraak aan de Gouden Ploeg. Bij de woning gearriveerd, zagen de agenten dat de deur was open gebroken en dat hij open stond. Toen zij een kijkje in de woning namen, troffen zij de Soester en nog twee andere mannen aan. De woning bleek van de Soester te zijn. Daarnaast zag zij echter ook spullen liggen, die eerder die avond bij een inbraak aan de Foe- kenlaan in Soest waren buitge maakt. Uit die woning waren onder meer een jas, een heuptas en een hoe veelheid buitenlands geld verdwe nen. Op één van de spullen die de politie zag, stond de naam van de vorige eigenaar nog. Maar de Soester zei dinsdag dat hij niets met de inbraak te maken had. Naar zijn zeggen hadden de andere twee mannen de spullen meegeno men, naar zijn woning. Zijn bezoe kers hadden echter tegenover de politie verklaard, dat de gestolen waar al in de woning was, toen zij daar arriveerden. Volgens hen had het drietal in Utrecht harddrugs gebruikt. Toen zij door hun geld waren, zou de Soester hebben gezegd dat hij in zijn woning nog spullen had die hij kon verkopen. Daarom waren zij met de Soester mee naar zijn woning gegaan. Volgens de politie had de verdachte de woningin braak in eerste instantie tegen hen ook bekend. Advocaat mr. A, Werners vond dat zijn cliënt moest worden vrij gesproken. Volgens hem was de politie haar boekje te buiten ge gaan, toen zij de woning van zijn cliënt betrad. Hij wees er op dat de agenten geen huiszoekingsbevel hadden en dat zijn cliënt ook geen toestemming had gegeven om bin nen te komen. Maar officier Hopman meende dat de politie gewoon haar taak deed, toen zij het huis, waarvan de deur openstond, betrad. Bij haar eis hield zij rekening met het feit dat de Soester al velen malen eerder is veroordeeld voor soortgelijke fei ten. Als de rechtbank zou besluiten dat de politie wel juist had gehandeld hoopte Werners dat zij rekening zou houden met het feit dat zijn cliënt zich inmiddels vrijwillig heeft aangemeld voor een verslavingskli niek. De rechtbank doet uitspraak op 3 juli. Hoewel enigszins voorbe reid, omdat het de laatste tijd minder goed ging met Joop Ebbers, bereikte ons donderdagmorgen 21 juni j.1. toch nog onverwacht het bericht dat Joop Ebbers, raadslid voor de WD van 1966 tot 1994, was overle den. Hij heeft de leeftijd van 81 jaar bereikt. Het was en is een schok voor de WD, bestuur en fractie. Joop is nauwelijks weg te denken, gezien zijn jarenlange inbreng in de opstelling van de WD. Want al ver vóór 1966 was hij actief. En ook na zijn afscheid van de raad in 1994 bleef hij actief. Hij stimuleerde de frac tie door zijn grote ijver, gedre venheid, om zaken aan te dra gen en ter overweging te geven. Joop was niet bang cftn nieuwe wegen in te slaan. Stel je eens voor, al 78 jaar en toch nog op cursus met raads leden en fractie-assistenten om de computer te leren beheersen. Als Joop wat op het spoor was, kwam er een e-mail. Als een 'jonge hond' zat hij achter de computer om ook die muis goed te bedienen. Tot juli 2000. Toen ging hij verhuizen naar De Heygraaf in Soesterberg en op zijn kamer die hij kreeg was geen ruimte meer voor een computer. Het speet hem om de PC in te leveren. Daarna ging het minder met Joop. Hij bleef de administratie van de fractie beheren, hij bleef be schikbaar voor overleg en ad vies. Maar zijn energie begon zijn lichaam te verlaten. Hij miste zijn Corrie die hem bijna zijn hele leven lang kon stimu leren. Van eik contact met de fractie kon hij nog genieten. Hij wilde weten wat er gebeurde in Soest. Maar uiteindelijk ging het niet meer. Joop nam in de WD de vader rol in. Hij was zogezegd onze 'Godfather', een titel waar hij mopperend toch trots op was. Hij was door zijn ervaring en kennis ook de politieke vader geworden van uiteindelijk méér dan 25 fractieleden. Het is on waarschijnlijk dat er ooit nog een raadslid zo lang voor zo velen zo actief kan zijn. Joop, van harte bedankt. Namens de WD Soest- Soesterberg Bert Krijger, fractievoorzitter. De salarissen voor de externe deskundigen die de brede school moeten voorbereiden, zijn te hoog. Dat vindt de PvdA die om deze reden donderdag haar goedkeuring onthield aan het krediet van 160.000 gul den. Zo veel kosten de inge huurde onderwijsdeskundigen dit jaar. De projectleider kan daarvan 8 uur in de week aan het werk, de pro jectmedewerkster 16 uur en de projectsecretaris 12 uur. Als ze 31 december niet klaar zijn, moet de gemeenteraad bekijken of ze op nieuw een krediet beschikbaar stelt. Daar vreest de PvdA nu al voor. Wil Stekelenburg ging daarom maar weer eens een verbaal rob bertje vechten met wethouder Har ry Witte die vorig najaar de Colle gezetel van haar fractiegenoot Pie- ter ten Hove innam. 'Het gemak waarmee gemeenschapsgeld wordt uitgegeven, verbaast me. Andere schoolbesturen (de christelijke en bijzonder neutrale-red.) moeten dit met vrijwilligers doen', aldus Stekelenburg die wilde dat er een limiet wordt gesteld aan de kosten van de projectbegeleiding en zich afvroeg hoe kan worden voorko men, dat de andere schoolbesturen niet gaan claimen, dat ze hetzelf de bedrag krijgen, zoals gebruike lijk is wanneer er geld naar het openbaar onderwijs vloeit. Om maar met dit laatste te begin nen, trachtte Witte de PvdA gerust te stellen. Hij heeft allesbehalve de indruk dat de andere besturen wat dit betreft ook in de gemeentekas zullen willen graaien. Wat Steke lenburg er niet van kon weerhou den om haar rol in de oppositie te blijven vervullen. Volgens haar lukte het de gemeente Assen, of waar dan ook in Drenthe, hetzelf de te doen met eenderde van de kosten. Witte zei daarop dat het College op de hoogte is van de ta rieven die adviseurs normaliter krijgen. 'En daar zijn wij goed mee omgegaan. De opmerking dat er met geld wordt gesmeten, werp ik verre van mij.' Overigens stemden de zes andere fracties van de gemeenteraad wel in met het voorbereidingskrediet. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Omdat zijn rijgedrag opviel, hield de politie donderdag een automo bilist aan op de Vredehofstraat. De blaastest was positief en daarom moest de 36-jarige Hilversummer mee naar het bureau voor een ademanalyse. Daarbij kwam vast te staan, dat hij een alcoholpromil lage had van 0,95, bijna tweemaal de wettelijk toegestane hoeveel heid. Hij kreeg daarom een boete van 700 gulden en een rijverbod van drie uur, maar daarmee was de man nog niet van de politie af. Het bleek namelijk, dat hij nog een andere boete had openstaan en dat de politie in Hilversum hem zoekt. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 De Soester Courant kopte: 'Toe komstdebat zonder verrassingen - alles mag als 't maar groen blijft'. De Amersfoortse Courant: 'Toe komst Soest met oude beelden'. De Gooi- en Eemlander: 'Soesters grijpen voor de toekomst terug op goede, oude tijd'. De Handels post: 'Soest is groen en dat moet zo blijven'. Het is dus gelukt. We heb ben gewonnen! Wat we al wisten is opnieuw bevestigd. Laten we daarom 5 juni uitroepen tot een soort nationale feestdag op lokaal niveau. Te vergelijken met 'bij Alkmaar begint de victorie' (1573) en het ontzet van Leiden (1574). Van dat gewicht. Over 100 jaar zullen de kronieken vermel den, dat op 5 juni 2001 binnen een uur de bevolking van dit dorp de regenten definitief heeft overtuigd van: Soest blijft Soest! Waar 27 gemeenteraadsleden geen kans toe zagen, lukte 80 wil lekeurige Soesters, die onder druk van futurologen, een campagne van 140.000 gulden (63.529 euro), een fototentoonstelling en radiospotjes (Soest moet funky worden/fietsen speerpunt van be leid), zich niet van de wijs lieten brengen. Dat moet in het gemeentehuis hard zijn aangekomen. Het enige wat de organisatoren nog opge lucht konden uitbrengen was: leuk, prettig en gezellig. Een verslaggever schreef: 'De winst van deze discussieavonden lijkt met name te liggen in het in formele contact tussen burgers en gemeentebestuur'. 'En, wat ging er door je heen, toen je die 200 mensen in Aqua Indoor zag zitten?' vroeg Miriam Winkel aan de campagneleider in het ra dioprogramma "Van 't Raadhuis plein". 'Ik werd er een beetje blij van', antwoordde Joop van Haaf- ten. Burgemeester Janssen was 'blij dat gezichten die er altijd zijn er niet waren; ik zag veel nieuwe gezichten'. 'De democratie ten top', noemt wethouder Krol deze praatsessies. Op 3 juli arriveert de droom- en wensenkaravaan van de Tossti's in Soesterberg. Deze tweede kruis tocht naar het vliegdorp wordt aangevoerd door wethouder Blommers, de Jeanne d'Arc van de liberalen. Wapent u! Het College komt niet per rijwiel, zoals vorig jaar, want fietsen doen ze alleen als er een fotograaf mee rijdt. Deze bijeenkomst is volstrekt overbodig, want vorige maand is in overleg met alle maatschappelijke disciplines een uitstekend rapport verschenen over de toekomst van Soesterberg. Het boekwerk is op 17 mei door de auteurs van de VOS officieel aangeboden aan... mevrouw Blommers, de loco-burgemeester. Voorzitter Bunskoek van de Vere niging Ondernemers Soesterberg heeft nog geen enkele reactie ont vangen. Ik verwacht dat ook niet vóór 3 juli. Ik verwacht een herhaling van zet ten. Je kunt Tossen wat je wilt, maar debatteren en discussiëren met de politiek is uitgesloten. 39,99/€18,15 Combinatie van nieuwe haring en Zweedse haring Koude prei-aardappelsoep Italiaanse rauwe ham met tomaat, gorgonzola, salami foccacio en basilicumdressing Gebakken rode poonfilet met olijvensaus Spinazielasagne met courgette, aubergine en peccorino Koude zalm met tomaten-bieslook salade en aardappelsalade Yoghurtmousse met abrikozensaus Fruitsoep met vanille-ijs Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op'maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) Brasserie Telefoon 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag

Soester Courant | 2001 | | pagina 3