Plannen van Achtgoed niet goed' n Vier wereldkampioenen in Soesterberg S. Voorzorgslanding in maïsveld Ook derde jongensdroom van Jan Verburg ging in vervulling Herdenking overledenen Koninklijke Luchtmacht f, m PAGINA 12 IEKKEN 12,- icIIVI OMMERCIEEL R/STER e Courant :orgers e wijken srberg WOENSDAG 4 JULI 2001 Bewonerscommissie Gen. Spoorstraat Stukje metaal in smeerolie van Chinook Plv. commandant vliegbasis als vuilnisophaler KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING SPULLENHULP Dependance gemeente in zomer dicht Honden van dierenartsenechtpaar Tonino toppers in Portugal Creditrente tarieven particulieren .per 1 juli2001 h Rabobank Zeist en Omstreken AJV1ERA Zoom en Picture ertle videocamera 5,- 878,06 i - 602 42 52 aar.nl bij de Boni 97070 (verkoopwagen) 1 te Soest eciaalzaken te Soest een vlotte ke: Vord en Excel. te leren. 2 is mogelijk, ook len reaaeren ze functie of het nt u bellen met tel.: er W. Robberse soesterbergseHcourant Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112. Soest tel. 035 - 602 18 41 .i /lirprlip van Arhf(jAü4 l)e directie van Achtgoed voor wonen en bouwen heeft op grond van het verdeelde advies over de toekomst van de 71 huurwoningen aan de Gene raal Spoorstraat in Soesterberg het principebesluit genomen om de variant uit te werken, die neerkomt op sloop van een deel (27) van de woningen, nieuwbouw op de hierdoor vrijkomende ruimte, alsmede het verbeteren van het andere deel (44 woningen) voor de pe riode van 25 jaar. De bewonerscommissie is het hier mee niet eens. In een brief aan de bewoners met een reactie op het nieuwe plan van Achtgoed herin nert de commissie aan de uitslag van de door haar gehouden enquê te. Daaruit blijkt dat 83 procent van de huurders tegen sloop en nieuwbouw is. Zij zijn voorstander van renovatie van alle woningen. Op maandag 9 juli wordt over deze slepende kwestie een bewo nersinformatieavond gehouden in dorpshuis Burgstede, aanvang half acht. Om de haalbaarheid van. nieuw bouw aan de Generaal Spoorstraat te onderzoeken, werd de project groep Generaal Spoorstraat inge steld. Deze bestond uit leden van de bewonerscommissie, een verte genwoordiger van de gemeente Soest en vertegenwoordigers van Achtgoed. Aan het overleg nam ook de Woonbond deel, als advi seur van de bewonerscommissie. De opdracht aan de projectgroep luidde onder meer: komen tot een vergelijking tussen instandhouden/ beperkte verbetering en (gedeelte lijke) vervanging. De projectgroep bekeek in eerste instantie een vijf tal mogelijkheden. Drie ervan vie len om verschillende redenen af. Op 19 juni heeft de projectgroep het haalbaarheidsonderzoek afge rond en advies uitgebracht aan Achtgoed. Naar aanleiding hiervan heeft Achtgoed een principebesluit genomen. Het kom er dus op neer dat een deel van de woningen (de nummers 1 tot en met 43 en 2 tot en met 44) in beperkte mate wordt verbeterd, terwijl het andere deel (de nummers 45 tot en met 69 en 46 tot en met 68) wordt vervangen door nieuwbouw. De beperkte verbetering moet er toe leiden dat de levensduur van de huizen met 25 jaar wordt ver lengd. De belangrijkste maatrege len bestaan uit groot onderhoud en isolatie. Door de ingreep zal de huur stijgen van fl. 408,— naar fl. 528,— per maand. Omdat de hu ren dan nog onder de vraaghuur van fl. 746,— liggen, zullen de woningen vervolgens ieder jaar met het maximaal toegestane per- Een Chinook-transporthelikopter van Soesterberg heeft vorige week een geslaagde voorzorgslanding ge maakt op een maïsveld in Amersfoort. De Chinook was op de terugweg van Vlieland naar Soesterberg. Aan boord bevonden zich vier bemanningsleden, en kele voorlichters van de Koninklijke Luchtmacht en een twintigtal journalisten. Terwijl de inzittenden vanuit de openstaande achter klep de boerderijen en weilanden met grazende koeien onder zich voorbij zagen gaan, maakte de Chinook plotseling een scherpe bocht naar links en scheerde over weglopende koeien heen. De gezagvoerder, kapitein Marcel Miggels, zette de Chinook D-666 in een maïsveld aan de grond. Toen de rotoren tot stilstand waren gekomen, vertelde kapi tein Miggels het gezelschap dat de computer had aan gegeven dat er een stukje metaal in de smeerolie van de achterste transmissie was gekomen. Daarom was ver der vliegen naar de thuisbasis niet verantwoord. Het gezelschap werd even later met een andere Chinook alsnog naar Soesterberg gevlogen. Volgens luitenant-kolonel Aart Fokkema, hoofd voor lichting luchtmacht, doet een dergelijk probleem zich één keer in de maand voor. De Chinook wordt ge bruikt voor het vervoeren van personeel en materieel van de luchtmobiele brigade. 'Dit is altijd een droom van me geweest. Ik ben supergemoti- veerd.' Dat bewees hij door zijn inzet, 'want ik ben hier niet om vakantie te vieren,' zei lui tenant-kolonel Jan Verburg (55), plaatsvervangend com mandant van de vliegbasis Soesterberg, nadat collega's ter gelegenheid van zijn afscheid ervoor gezorgd hadden dat ook de laatste van z'n drie jongens dromen, vuilnisophaler zijn, in vervulling kon gaan. Woensdag ging hij met een wagen van Reinigingsbedrijf Midden-Ne derland (RMN) mee om de groe ne mini-containers te legen. Hij deed het op een manier alsof hij nooit anders had gedaan. De reac tie van 'collega'-bakkenlader René Dorrestein bevestigde dat: ,Je hebt meer aan hem dan aan sommige stagiaires.' Een ander hoogtepunt was dat Verburg, na prins Bernard die ter gelegenheid van zijn negentigste verjaardag het défilé van veteranen en verzetsmensen afnam, even het belangrijkste 'feestvarken' van Ne derland was: de 'fly-by' over paleis Soestdijk van historische vliegtui gen van de Koninklijke Lucht macht 'verplaatste' zich naar Soesterberg, waar de toestellen speciaal voor overste Verburg langs de verkeerstoren vlogen. Hoewel het uitgerekend tijdens Wrburgs ronde (Molenstraat- Nieuweweg-Smitsveen) regende, ked zijn enthousiasme daar niet °nder. Misschien speelde een deel van zijn outfit daarin ook een rol: bij droeg het hoofddeksel van een [oker. 'Zo ben ik ook ingezet,' ver onderstelde hij. Als jochie in zijn woonplaats. Alp- hen aan de Rijn maakte de grote vuilniswagen zo'n indruk op hem, dat voor hem vaststond dat hij vuilnisman wilde worden. Later, toen hij meer interesse kreeg in de schepen die over de rivier voeren waaraan hij woonde, ging zijn voorkeur naar varen uit en nog la ter, na verhuizing naar Bussum waar hij onder de aanvliegroute naar Schiphol kwam te wonen, stond vast dat hij wilde gaan vlie gen. Na zijn opleiding aan de Zee vaartschool in Vlissingen heeft hij gevaren op de grote vaart op tan kers van de Shell. Na vier jaar maakte hij dé overstap naar de Koninklijke Luchtmacht, volgde de opleiding tot piloot en vloog vervolgens bijna dertig jaar op he likopters. In die periode was hij onder meer commandant van het 298 squdron op Soesterberg, dat toen met Alouettes vloog. Verburg regelde toen de overgang op de Chinook-helikopter. Eén van z'n uitspraken, die hem lang heeft ach tervolgd, was toen dat 'Soesterberg daarmee het kloppende hart van Nederland werd'. 'Sportief pak De woensdag was een complete verrassing voor de man die afgelo pen vrijdag officieel afscheid nam in verband met functioneel leef tijdsontslag. Met tussenpozen is hij, zoals hij zelf zegt, 'een jaar of tien nogal aanwezig geweest op Soesterberg', een reden temeer om hem niet te laten gaan zonder het gebruikelijke ludieke afscheid. Na de ochtendbriefing werd Verburg 'eruit geplukt' en moest hij verder alles laten gebeuren; een vreemde gewaarwording voor een man die gewend was zelf alles te regelen. Hij kreeg een sportief pak aan en werd vervolgens door collega's naar Soest gereden. Een recentere droom van Verburg is om ooit een pannenkoekenres taurant te beginnen. 'Toen we rich ting Soest reden, dacht ik dat we naar het pannenkoekenrestaurant zouden gaan en dat ik daar pan nenkoeken zou moeten bakken. Maar ze reden rechtdoor, naar het hoofdkantoor van het RMN aan de Schans. Daar stonden onder anderen burgemeester Janssen en directeur M.C. Pijl van het RMN ons op te wachten. Ze nodigden me op de koffie uit en stelden me voor aan wat die morgen m'n col lega's zouden worden, chauffeur Drissi en René Dorrestein. Dorres tein is een echte Soester, ik heb ook jaren in Soest, in Colenso, ge woond, dus het klikte.' De belang stelling van de burgemeester stel- Overste Jan Verburg werd ter ge legenheid van zijn afscheid als plaatsvervangend commandant op de vliegbasis Soesterberg doorzijn collega's als 'joker' ingezet bij het ophalen van huisvuil in Soest. Daarmee ging voor hem een jon gensdroom in vervulling. de hij zo op prijs dat hij later als extra service diens vuilnisbak (',ik wist op welk nummer hij aan de Molenstraat woonde') netjes voor de deur zette in plaats van deze, zoals de andere bakken, aan de kant van de weg te laten staan. Ogen op steeltjes Z'n bewondering en het respect voor het werk van de vuilnisopha lers zijn door zijn eigen optreden alleen maar groter geworden. 'Het is fysiek zwaar werk in een hoog tempo en daar komt bij dat je goed moet opletten omdat er tal van gevaren om de hoek loeren, voor al met het verkeer. Je moet echt 'ogen op steeltjes' hebben. Wat dat betreft is het werk te vergelijken met vliegen.' Wat hem ook is bij gebleven, is het verschil in gewicht van de bakken. 'Dat was steeds een verrassing. Je weet niet wat erin zit. De ene is loodzwaar, de ander weegt niks.' Nu de dromen centage verhoogd worden. Voor woningen waar nog deelverbete- ringen nodig zijn, zoals keuken, douche en centrale verwarming, zullen deze op verzoek van de be woners worden aangebracht. Per deelverbetering geldt een afzon derlijke huurbijdrage. De sloop/nieuwbouw heeft dus betrekking op 27 woningen. Acht goed wil deze vervangen door ver schillende nieuwbouw: 14 drieka merwoningen voor senioren met een huur van fl. 855,—; 10 eenge zinswoningen (met 3 of 4 kamers) met eveneens een huur van fl. 855,—, en 9 koopwoningen in de vrije sector met een prijs van fl. 600.000,—. Voor 27 te slopen wo ningen komen er dus 33 terug. Motivering keuze De directie van Achtgoed heeft hiervoor gekozen omdat: - de gedeeltelijke verbetering en gedeeltelijke sloop/nieuwbouw volgens haar het beste in de buurt komt van de bewoners- wensen; - de gedeeltelijke verbetering be woners die graag in deze wonin gen willen wonen de kans geeft nog vele jaren in het complex te blijven; - de gedeeltelijke nieuwbouw be woners, bijvoorbeeld ouderen, die naar een kwalitatief betere ol meer aangepaste woning willen, de mogelijkheid biedt om in de Gen. Spoorbuurt te blijven wo nen; - de gemengde aanpak met 9 duurdere koopwoningen het plan financieel mogelijk maakt. Reactie De bewonerscommissie heeft in een reactie laten weten het niet met de plannen van Achtgoed eens te zijn. Volgens de gemeente Soest moet Achtgoed binnen de kernvoorraad en voor de huidige bewoners bouwen, dus geen dure koopwoningen, aldus dé commis sie. De prijs voor de koopwonin gen (fl. 600.000) is gebaseerd op het prijspeil van januari 2000, dus de prijs zal nog wel stijgen. Vol gens de rapportage Toekomstvisie Soesterberg van de Verenigde On dernemers Soesterberg (VOS) is er in Soesterberg een tekort aan een gezinshuizen en seniorenwoningen. Achtgoed wil nu 27 sociale huur woningen slopen ten behoeve van 14 aanleunwoningen, 9 dure koop woningen en 10 huurwoningen. Waar blijven de overige 17 gezin nen, vraagt de commissie zich af. 'Achtgoed gaat dus het ene tekort slopen om het andere tekort en gaat dit bekostigen met de verkoop van dure huizen.' Volgens het rapport Investering Stedelijke Vernieuwing is er voor het centrum van Soesterberg 2 miljoen gulden beschikbaar, waar mee de renovatie goed gefinan cierd kan worden. Met deze vijf belangrijke gegevens wenst Acht goed geen rekening te houden, al dus de bewonerscommissie. Ze roept alle bewoners dan ook op om op 9 juli naar de informatie avond in het Dorpshuis te komen. waar hij altijd openlijk over sprak zijn uitgekomen, kan hij over zijn onuitgesproken wensen gaan dro men, zoals een eigen pannenkoe kenrestaurant, veilingmeester wor den en iets op cabaretgebied on dernemen. Na terugkomst uit Soest op de vliegbasis kregen zijn collega's daar een voorproefje van. Nadat hij en kele afscheidscadeaus had ontvan gen en in een door z'n collega's ge charterde kraam pannenkoeken had staan bakken, voerde hij een cabaretact op. Een rondgang over de vliegbasis in een karavaan van brandweerwagens 'met toeters en bellen' besloot de dag vol verras singen voor Jan Verburg. Foto: Eemland Pers Zaterdag 7 juli/zondag 8 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 aalm. F. Duivenvoorde; eucharistiêviering met cantores Zondag 10:30 aalm. E Duivenvoorde; eucharistieviering met dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 geen opgave Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 geen opgave World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: W. Brandt, Dolderseweg 57a, DEN DOLDER, tel. 030-2293100 Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, ^0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, S352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §80900-8844; alarmnummer: §81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwillige/shulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8352391. Grofvuil, §8035-6093666. Op 1 juli 1913 werd op de vliegheide bij Soesterberg de Luchtvaart Afdeeling (LVA) opgericht, de voorloper van (sinds 1953) de Koninklijke Luchtmacht. Daarmee ont stond tegelijkertijd het oudste militaire vliegveld van Neder land, de vliegbasis Soesterberg. Het is traditie om jaarlijks, op 'de bakermat' het overleden luchtmachtpersoneel te her denken. Dat gebeurde maan dagmorgen. De herdenkingsplechtigheid vond plaats bij het uit 1923 daterende monument op de vliegbasis, ten overstaan van het Vaandel van de Koninklijke Luchtmacht, gewa pende troepen, deputaties van Luchtmachtonderdelen en van het Hoofdkwartier Koninklijke Lucht macht. Nabestaanden van overle den luchtmachtmilitairen en bur gerlijke autoriteiten woonden de plechtigheid bij. De bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant- generaal D.L. Berlijn, legde een krans aan de voet van het monu ment. Na een toespraak van generaal Berlijn, werden de Nederlandse vlag en die van de Koninklijke Luchtmacht halfstok gehesen. De hoofdluchtmachtaalmoezenier hield daarna een toespraak, ge volgd door een gebed, uitgespro ken door de hoofdluchtmachtpre- dikant. Nadat generaal Berlijn de krans had gelegd en een minuut stilte in acht was genomen, speel de de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht het Wilhelmus. De vlaggen werden in top gehesen en vier F-16's vlogen over in ,Lost Wing Man Formation'. De plech tigheid eindigde met het gebruike lijke défilé. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare klpding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl De dependance publiekszaken van de gemeente aan Dorps plein is in juli en augustus ge sloten, Inwoners van Soester berg kunnen natuurlijk wel het terecht in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Soest, elke werkdag van 8:30 tot 16:30 en op donderdag tevens van 19:00 tot 20:00 uur. Dependance Soesterberg gaat vanaf donderdag 6 september weer open, zoals gebruikelijk elke donderdag van 9:30 tot 12:30 uur. Huub Tonino in Soesterberg geflankeerd door twee wereldkampioenen: links Lambiek, rechts Arta. Twee Soesterbergse wereldkampioenen poseren bij hun evenbeeld: links Kuna met naast zich Bertha. Foto: Eemland Pers 'De weg waar wij aan wonen, de Kampweg, is naar ons ge noemd: het Kamp slaat op kampioenen,' zegt Soesterber- ger Huub Tonino, lachend over zijn woordvondst. Zo vreemd is die trouwens niet: met vier Duitse staande langharigen naar een wereldkampioen schap gaan en met vier titels thuiskomen. Deze prestatie le verde het dierenartsenechtpaar Huub en Pauline Tonino. In het Portugese Porto werd de reu Lambricius (Lambiek) van de Soester Bergen wereldkampioen 2001, evenals de teef Novarta (Arta). De teef Kuni Bertha (Kuna) werd uitgeroepen tot 's werelds beste veteraan en de teef Liebertha (Bertha) ten slotte werd met het predikaat 'uitmuntend' als eerste in haar klasse reserve we reldkampioen. Daarmee voegden Arta en Bertha een nieuw succes toe aan hun reeks van titels. Voor Lambiek en Kuna was het, even eens na een waslijst aan internatio nale titels, de tweede keer dat ze door de strenge jury als de beste van de wereld werden beoordeeld. 'Ik denk niet dat we nog vaker gaan. Het is nu mooi geweest. Vo rig jaar, na het wereldkampioen schap in Milaan, hadden we al dat idee. Arta had toen moeten win nen. De hond waarvan ze verloor, was slechter. Juist voor Arta gin gen we naar Portugal en ze heeft het gemakkelijk gehaald', zegt Paulino Tonino. Ze groeide thuis bij haar ouders met het fokken en trainen van honden op. Nadat ze van haar ouders een hond had gekregen, nam het Soesterbergse echtpaar de kennelnaam ,van de Soester Ber gen' over. Ze fokken nu eens in de twee, drie jaar, maar niet commer cieel. 'We vinden eigenlijk dat er veel te veel gefokt wordt. Er wordt bij wijze van spreken maar aan ge fokt. We zijn dan ook heel selec tief in de keuze van mensen aan wie we een hond verkopen. Als je dat commercieel doet, worden de honden de dupe als ze niet berei ken wat de eigenaar ervan ver wacht. Dat willen we per se niet.' Moeten mensen voor het behalen van een wereldkampioenschap zich vaak en langdurig van alles ontzeg gen, dat geldt beslist niet voor de honden van het echtpaar Tonino. Ongeveer zes weken van tevoren knappen we ze wel op. We doen altijd ons best om ze in zo goed mogelijke conditie te brengen. Dat betekent dat ze flink moeten kun nen rennen en stoeien. Voor de keuring zelf zijn we per hond een avond bezig, dus we bereiden ze echt wel zo optimaal mogelijk voor. Doe je dat niet, dan verspeel je gewoon je kansen. Daar zijn we dan even fanatiek in. Maar thuis zijn het gewoon weer huishonden. Ze rennen in het bos, ze hebben schrammen. Dat maakt ons niet uit,' zegt mevrouw Tonino. Een kenmerk van de honden is dat ze doorlopend wat willen doen. De Tonino's zien het direct aan de hond of deze alleen maar voor kampioenschappen wordt gehou den of dat het ook een ,doe-hond' is. Hun dieren zijn dat in ieder ge val wel. 'Als beloning voor de hon den zijn we veertien dagen in Frankrijk gebleven, midden in de bush-bush. Daar hebben ze zich kunnen uitleven. We zijn er trou wens wel enorm geschrokken. Op een gegeven moment kwam Arta met een grote slang in de bek aan zetten. Ze had wel dood kunnen zijn.' Nooit weg Als er weer eens een nest is, zoe ken de Tonino's niet bewust de pup eruit, die in hun ogen later een belangrijke titel zou kunnen beha len. 'Wij hebben het principe: als we besluiten er een te houden, dan kiezen we degene die we het leukst vinden, ons het meest aanspreekt. Wat er dan ook gebeurt, hij blijft. Als we hem, bijvoorbeeld doordat hij een slecht gebit heeft, niet zou den kunnen showen, dan doen we hem toch niet weg.' Een bewijs dat ze niet alleen kam pioenen eruit halen, voor zover je dat op jonge leeftijd van de hon den al zou kunnen voorspellen, is Lambiek. Deze reu hadden ze ver kocht, maar bij zijn nieuwe baas boterde het niet met de twee reuen die deze al had. Daarom kochten ze hem na acht maanden terug. Sindsdien heeft Lambiek zich ont wikkeld tot 'een heer van stand' en niet minder dan negen internatio nale titels behaald, waarvan twee achtereenvolgende mondiale. Maar nogmaals, dat is niet de eerste op zet van het echtpaar Tonino. 'Als een hond niet bereikt wat sommi ge eigenaren ervan verwachten, doen ze hem vaak zomaar weg, terwijl ze de hond niet genoeg de kans hebben gegeven om goed te worden. Dat is onbegrijpelijk.' Huub Tonino geeft toe: 'We zijn best fanatiek, maar het blijft een hobby, waar we veel leuke contac ten aan hebben overgehouden. En wij komen nog eens op plaatsen waar je nooit zou komen als je niet naar een show zou gaan. Maar dat is bijzaak. Met een hond die niet geschikt is voor een show, kun je toch een heleboel leuke dingen doen. Trainingen, clubwedstrijden en gehoorzaamheidscurussen vol gen bijvoorbeeld.' De Tonino's zijn dan ook lid van de Soester kyno- logenclub Zoys, waar ze - en dat is het belangrijkste: net als de hon den - veel plezier aan beleven. Afgezien van alle titels en het be reiken van zo goed mogelijke re sultaten bij het fokken, zijn de vier kampioenen van de Tonino's 'ge wone' huishonden die geen bijzon dere hondenvoeding krijgen ('al leen een scheut slaolie erdoor') en niets liever willen dan druk in de weer zijn. Naast spelen in de gro te achtertuin en rennen door het bos horen daar ook de trainingen en de wedstrijden bij. Dan zijn ze echt in hun element en dat heeft zich al tientallen keren vertaald in nationale en internationale titels. Huize Tonino aan de Kampweg in Soesterberg staat en hangt dan ook vol met prijzen; bekers, medailles, rozetten en kunstvoorwerpen waarvan ze soms niet eens weten wat ze voorstellen. Dat deert hen niet: het plezier van het meedoen aan wedstrijden, daar de bevesti ging krijgen dat ze goed met de dieren bezig zijn, dat is de groot ste voldoening van Huub en Pau line Tonino! Direct opvraagbare tegoeden Tarief Voor meer informatie Rabo InternetSparen 4,60% kunt u surfen naar Rabo TeleSparen 4,00% Rabobank Rendement Rekening: www.rabobank.nl 0-1.000,-- 2,35% of bellen met vanaf 1.000,-- 2,85% vanaf 10.000,-- 3,35% (030) 698 36 66 vanaf 25.000,-- 3,60% Werknemersspaarregelingen: Premiespaarrekening 3,70% Winstdelingsrekening 3,70% Spaarloonrekening 3,70% Rabo Jongeren Rekening 3,35% Rabo Betaalrekening 0,00% Rabobank Online in de samenleving

Soester Courant | 2001 | | pagina 13