22 Banen verdwijnen bij Kodak 10.- 10.- SALE En dit zijn de knallers van deze week: 4.99 1.49 Brand vermoedelijk aangestoken Reorganisatie verkoop 1 BETALEN Verloskunde Molendael tijdelijk in Amersfoort 'Brede rolstoelpaden op oud Zonnegloren-terrein' 40% tot yo% korting NIJHOf 16.99 Alles moet weg..! VERKOOPPLANNEN WOENSDAG 4 JULI 2001 79e JAARGANG NO. 46 DEZE WEEK uk r Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Voortaan alle weekeinden Ook picknickplek en parkeerplaatsen Invalide krijgt pak slaag na klacht parkeren A. van der Lee OPEL0 Duitse distributie verplaatst; 34 medewerkers kunnen blijven In woning met in zeilen verpakte rieten kap 1 3 grote LAVENDELS in 16 cm pot gekweekt 3 STRUIKROZEN div. kleuren en Kwekerij 035 5431102 Rundergehakt kilo Persil tabiets 2 halen Hagelwitte bloemkool VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest •i Twee kilo cocaïne gevonden Vier illegalen aangehouden SOESTER KALENDER Zolderbrand: 30 mille schade Openingstijden Soester Courant gewijzigd BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE CÖURAi Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel Aqua Indoor tot 3 augustus dicht. Raadsfracties stemmen in met Spoordal. Zebra's komen in de nacht. 'Te groot voor de speeltuin'. Column Jan Visser. Varia Montessorischool springlevend. Op 't Hoogt Actueel. Actueel Eerste internetcafé. 'Geen toestellen op speelveld'. Soest garandeert subsidie. Fakkeldraagsters. Familieberichten Actueel 7 Driesprong mag uitbreiden. Sonja Uiterwijk zwaait af. 'Rigoureus' maaien leidt tot vragen. Sport i Clubhuis Soest moet eenvoudiger. WZ'49 wil ruim 6 ton voor uitbreiding accommodatie. Cultuur 11 'Stoute' winnaar Vlinderfestival. X-Change 'House of horror'. Derde Wereldgroep steunt kinderproject India. 'She' en kindertheater in Cabrio. Soesterbergse Courant 13 'Plannen van Achtgoed niet goed'. Voorzorgslanding in maïsveld. Vier wereldkampioenen. Op Soest Pim Altenaar na 48 jaar met zus herenigd. 'Altijd veel mensen over de vloer'. Verdwenen Soest hervonden. Soest 50 jaar geleden. Prikbord 15 Medische dienst. Kerkdiensten. Actie Nel Koster voor melk. Programma Radio Soest. zie pagjna 5 BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 De afdeling gynaecologie/ verloskunde van Medisch Centrum M olendaeL is voortaan dicht van vrijdag middag twee uur tot maan dagmorgen acht uur. Patiën ten kunnen gedurende deze periode terecht in Zieken huis Eemland, locatie St. Elisabeth, in Amersfoort. Patiënten die voor vrijdagmid dag in Baarn zijn opgenomen, worden per taxi of ambulance naar Amersfoort vervoerd. Bij het verstrijken van de weekend- regeling kunnen ze kiezen of ze naar Molendael worden (terug)gebracht of ontslagen worden uit Eemland. Wie in de genoemde periode naar het zie kenhuis moet, dient dus meteen naar Eemland (St. Elisabeth) te gaan. Dat de weekenddiensten in Amersfoort worden overgeno men, komt door een onderbe zetting van de Baarnse afdeling. In mei was dit ook al het geval, maar toen werd een noodoplos sing bedacht in de vorm van een waarnemer en had het zie kenhuis een noodplan achter de hand. Permanent is dit echter niet meer op te brengen, heb ben het bestuur van beide zie kenhuizen, de beide maat schappen gynaecologie en de medische staf van de twee zie kenhuizen vastgesteld. Molendael hoopt vanaf oktober de afdeling gynaecologie/ver loskunde weer volledig te kun nen bemannen, maar kan daar over geen zekerheid geven. In een persbericht meldt de afde ling voorlichting dat er alles aan wordt gedaan een structurele oplossing te vinden, waarbij de continuïteit van zorg kan wor den gewaarborgd. Huisartsen en verloskundigen uit Soest, Baarn en Bunschoten zijn op de hoogte van het be sluit dat vorig weekeinde van kracht werd. Molendael en Eemland hebben dezelfde Raad van Bestuur. Die bereidt momenteel een fusie tussen beide ziekenhuizen voor. Met name in Baarn is daardoor onrust ontstaan. Een groeiend aantal mensen vreest dat Mo lendael op den duur zal worden gesloten. Voorzitter J.W. Brink man van de Raad van Bestuur heeft benadrukt dat dit niet zal gebeuren. Hij voerde donderdag een ge sprek met de Baarnse wethou der Möhlmann die voorzitter is van het Platform Behoud Mo lendael. Dit kwam tot stand op aandringen van Brinkman. Het Platform had sinds de oprich ting, drie weken geleden, voort durend berichten de wereld in geholpen, die volgens Brink man 'onzorgvuldig' waren. Het Platform beweerde steeds dat het de bedoeling is dat Molen dael gaat sluiten, hetgeen vol gens Brinkman niet waar is. Hij heeft Möhlmann inzicht be loofd in de procesbeschrijving van de fusie. Ook heeft Brink man aangeboden de Platform- leden binnenkort de fusie te zullen toelichten. Een picknickplek, parkeer plaatsen en bredere fietspaden die toegankelijk zijn voor rol stoelers, moeten gerealiseerd worden op het voormalige Zo nnegloren-terrein. Een invalide Soester is vrijdag avond mishandeld, nadat hij een man erop had aangesproken, dat hij zijn auto op een invalidenpar keerplaats had neergezet. De ge handicapte man (50) liep over de Libel, zag de wagen staan toen juist de bestuurder ervan kVvam aanlopen. Toen hij er iets van zei, begon de bestuurder te schelden. Hij stapte in zijn auto, reed met open portier weg en botste daarbij tegen de invalide man die daar door ten val kwam. De bestuurder stapte uit en gaf de man vervol gens een klap, voordat hij er in zijn auto vandoor ging. Het slachtoffer hield een blauwe plek over aan het handgemeen en is flink geschrokken. De politie heeft de zaak in onderzoek. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 NEFKENS SOEST VOOR NIEUW EN GEBRUIKT IBirkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Dat vindt de Adviesgroep Gehan dicaptenbeleid Soest (AGS). Ze heeft bij de provincie een aanvraag voor 100.000 gulden ingediend. Met dat bedrag zou de aanleg van de voorzieningen kunnen worden gefinancierd. Het terrein wordt door de gemeen te teruggegeven aan de natuur, zo dat iedereen er kan recreëren en van genieten. Zonder voorzienin gen, zoals brede fietspaden, heb ben gehandicapten er niets te zoe ken, eenvoudigweg omdat ze er dan niet uit de voeten kunnen. Een picknickplaats ergens op het 23 hectare grote terrein zou eveneens voorzien in een behoefte. Het plan staat vermeld in het jaar verslag van 2000 dat de Advies groep vorige week aan het Colle ge presenteerde. Wethouder Har- ry Witte, die de wet voorzieningen gehandicapten (WVG) in zijn por tefeuille heeft, nam het rapport in ontvangst. Het wachten is op antwoord van de provincie. Bij Kodak Polychrome Grap hics komen 22 van de 56 ar beidsplaatsen te vervallen. Aan zeven gedwongen ontslagen, vermoedelijk in oktober of no vember, valt volgens het mana gement niet te ontkomen, van vijftien andere medewerkers zal het contract niet worden verlengd. Hun dienstverban den verstrijken in de loop van dit jaar of begin 2002. Reden van de voorgenomen maat regel is dat de filmdistributie voor Duitsland uit kostenoverweging naar dit land wordt verplaatst. Door deze reorganisatie nemen de activiteiten van het in Soestduinen gevestigde Europese distributie centrum (EDC) met ongeveer de helft af. Vanaf de Beaufortlaan wordt nog wel de toelevering naar de Benelux-landen en de export naar onder meer Polen, Grieken land en Zwitserland geregeld. Ge neral manager E.M.P. Bax heeft dit desgevraagd meegedeeld. Voor de zeven vaste medewerkers die hun baan verliezen, wordt een Sociaal Plan gemaakt, waarvan een concept ter advies bij de onderne mingsraad (OR) is neergelegd. 'Het ziet er niet verkeerd uit, maar we gaan natuurlijk proberen om er voor de medewerkers zoveel mo gelijk uit te halen. Het is nog te prematuur om daar nu inhoudelijk op in te kunnen gaan', aldus An- toon Wijnen van de OR gistermor gen. Later op de dag zou de OR, met een extern deskundige het conceptplan bespreken. Afvloeiingsregeling Volgens Wijnen gaat het eigenlijk om maar vier gedwongen ontsla gen. Voor drie (oudere) medewer kers heeft het management een af vloeiingsregeling bedacht. Met twee van hen heeft Wijnen innjid- dels een persoonlijk gesprek ach ter de rug. 'Ze staan er niet onwel willend tegenover, je moet dan denken aan mensen van een jaar of 57.' Omdat het om relatief weinig gedwongen ontslagen gaat, spelen de vakbonden geen rol. Van de 56 huidige medewerkers blijven er 34 in Soestduinen werk zaam voor Kodak Polychrome Graphics. Wijnen heeft geen angst dat het 'restant' van het EDC nog verder zal worden afgeslankt of in het ergste geval zelfs zou worden gesloten. 'Het zal absoluut niet kleiner worden. De distributie naar de Benelux is vanuit Nederland verreweg het goedkoopst.' Ook de toelevering naar andere Europese landen zal volgens Wijnen 'in prin cipe' vanuit Soestduinen verzorgd worden. 'Je weet nooit wat er op de lange termijn wordt besloten, maar daar heb ik geen inzicht in, er is nog nooit over gesproken.' De brand die donderdagnacht de woning met de in blauw zeil verpakte rieten kap aan de Middelwijkstraat voor een groot deel in de as legde, is ver moedelijk aangestoken. De brandweer sluit niet uit dat de dader via een steiger de rieten kap heeft benaderd om er de vlam in te steken. De brand werd 's nachts om twee uur ontdekt door een voorbijgan ger. Volgens de brandweer moet het vuur razendsnel om zich heen hebben gegrepen, wat mogelijk was doordat de onbewoonde wo ning bezaaid lag met grof vuil. Eenmaal ter plekke stelden de vuurbestrijders vast, dat de woning niet meer te redden was. Om te voorkomen dat de vlammen zou den overslaan naar omliggende woningen, werd de aandacht voor een deel op die panden geconcen treerd. Buren moesten hun woning verlaten. Als gevolg van zoge noemd 'vliegvuur' liepen parasols en zonweringen van woningen aan de Lange Brinkweg en het Kerk- pad schade op. Na ongeveer drie kwartier had de brandweer het vuur onder controle, de Middel wijkstraat bleef tot vijf uur 's mor gens afgesloten. Het huis werd al geruime tijd niet meer bewoond. Omdat het dak niet meer waterdicht was, had de eigenaar de kap met zeilen inge pakt. Toen deze zeilen gedeeltelijk loshingen en bij wind begonnen te De eerste aandacht van de brand- bestrijders (rechts) richtte zich, vooral als gevolg van vliegvuur dat nog op grote afstand schade veroor zaakte, op de huizen naast en te genover het brandende pand, aan de Middelwijkstraat. Foto: Eemland Pers wapperen, eiste de gemeente van de eigenaar dat deze de zeilen ver wijderde. Die weigerde. Het kwam tot een rechtszaak. De zeilen mochten blijven hangen, mits ze goed zouden worden bevestigd. De woning raakte de laatste jaren steeds meer in verval en verkeer de in slechte staat. De politie is bezig aan een onderzoek naar de oorzaak van de brand. Tuincentrum Amsterdamseweg57A Baarn naast kasteel Groeneveld 4-t 11 Iedere zondag en (jroeneveid 365 dagen geopend Ja xt» V 'I* 'i* V V 'i«" op alle artikelen met een oranje sticker dinsdag 3 juli t/m zaterdag 7 juli bouwen woon waren, baarn Nijhof, minervaweg 3,3741 gr baarn, telefoon 035 548 6111 www.nijhofbaarn.nl pak 36 stuks Het management heeft voor de re organisatie wel velschillende sce nario's voor de toekomst doorge nomen. Daarbij werd ook algehe le sluiting van het distributiecen trum in Soestduinen overwogen. Gekozen werd uiteindelijk voor een kleinschaligere ingreep, zodat voor een meerderheid van het per soneel de werkgelegenheid is gega randeerd. Kodak Polychrome Graphics maakt en distribueert wereldwijd films en drukplaten voor de offse tindustrie. 'De concurrentie in deze branche is enorm. Overleven is alleen mogelijk door sterke te rugdringing van fabricage-, ver koop- en distributiekosten', aldus general manager Bax. Het EDC in Soestduinen bleef over, nadat eind 1998 de produc tieafdeling werd gesloten en waar door 202 mensen op straat kwa men te staan. Tot dit ingrijpend besluit, dat veel meer impact had dan de reorganisatie van nu, kwam de directie ha de joint-venture tus sen het moederbedrijf Sun Chemi cal Corporation en Eastman Ko dak Company, beide uit Amerika. Omdat beide bedrijven films en drukplaten fabriceerden en de merknaam van Kodak beter ver koopt, werd besloten de productie in het thuisland te concentreren. In een Soester woning heeft de politie vorige week twee kilo cocaïne aangetroffen en in be slag genomen. Ook werden een nepvuurwapen en een doos pa tronen gevonden die eveneens werden meegenomen naar het bureau. Verder nam de politie de 27-jarige man mee die in het huis verbleef. Hij werd enkele dagen later voorgeleid aan de officier van justitie. De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de drugs. Bij een restaurant aan de Burge meester Grothestraat zijn zaterdag vijf personen aangehouden, van wie er vier illegaal in ons land blij ken te verblijven. De verdachten zijn tussen de 15 en 22 jaar en ver moedelijk afkomstig uit China. De controle werd uitgevoerd door de politie, de Arbeidsinspectie, de Belastingdienst en het GAK. Bij binnenkomst konden twee vrou wen meteen worden aangehouden. Een man vluchtte, maar werd op de Heuvelweg in de kraag gegre pen. Hetzelfde overkwam twee andere mannen die zich op het dak hadden verscholen. De vier illegalen zijn in bewaring gesteld. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Zaterdag 7 juli 10:00 Persoonlijke boomteke ningen Mieke van Tricht, De Bereklauw, Steenhoffstraat. Zondag 8 juli 11:00 (en 15:30) Buitenrit Warmbloed Paardenfokvereni- ging, start vanaf Ferdinand Huycklaan. Maandag 9 juli 19:30 Inschrijving huttenbouw- dorp, buurthuis De Engh, Al- bert Cuyplaan. Ongeveer 30 duizend gulden scha de is het gevolg van een zolder- brand die maandagavond woedde aan het Fazantpad. Het vuur was ontstaan in een oververhitte wasdroger op de bo venste verdieping. Doordat de bewoners de brand pas in een laat stadium ontdekten, was de zolder bijzonder heet gewor den. De brandweer probeerde met zo min mogelijk water de vlammen te doven, hetgeen lukte. De rookaan- slag en de schade aan de elektri sche installatie bleken evenwel aanzienlijk. De brandweer zorgde na de brand bestrijding voor ventilatie een schakelde de Stichting Salvage in. De openingstijden van het kan toor van de Soester Courant zijn met ingang van deze week gewijzigd. Op de volgende uren kan men terecht in het pand aan de Van Weedestraat 227. Maandag: Van 9:00 tot 17:00 uur. Dinsdag: Van 10:00 tot 16:00 uur. Woensdag: Van 10:00 tot 17:00 uur. Donderdag: Van 10:00 tot 16:00 uur. Vrijdag: Van 10:00 tot 15:00 uur. De klachtendienst voor de be zorging is woensdag tussen 18:00 en 18:30 uur te bereiken op het gebruikelijke telefoon nummer: 6014152. Buiten de openingstijden kun nen mededelingen voor de re dactie en de advertentieafdeling worden ingesproken op het ant woordapparaat. Hetzelfde geldt voor klachten. De Soester Courant is verder bereikbaar per fax (6024904) en per e-mail: soestcrt@wanadoo.nl wegens verkoop van ons bedrijf Ruim 300 kostuums Ruim 250 colberts/blazers Ruim 600 broeken Ruim 500 shirts Ruim 100 jacks en jassen Verder smokings, pullovers, polo's, stropdassen etc. etc. 40 of 50% korting 40 of 50% korting 40% korting 40% korting 40 of 50% korting vanaf 40% korting Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Voorheen: Van Rouwendaal Makelaardij REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST Bui jsRegiomakelaars. nl M Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm ÜW MAKELAAR IN DE REGIO

Soester Courant | 2001 | | pagina 1