hof Nieuw: Robeco Private Equity Visser Aqua Indoor tot 3 augustus dicht 'Te groot voor de speeltuin' Zebra's komen in de nacht fN J i Ni 30 tot 50% korting P f 45," 1 ACTUEEL f Raadsfracties stemmen in met procedure Spoordal I_ c Heeren van Brederode Feestavond van Gilde in 1,5 week uitverkocht PAGINA 2 WOENSDAG 4 JULI 2001 SOESTER COURANT sschotel B.V. rking 102 00 ig II 11 Gemeente wint kort geding; maand lang onderhoud PAGINA 3 Meiden Smitsveen willen eigen jeugdhonk Sanitair 'Ze kunnen nergens echt gaan spelen' 'Dubbele' Seniorenbus zoekt bijrijders en chauffeurs Controle van bromfietsen: 40 boetes Voetgangersoversteekplaatsen vervangen Koninginnelaan 24 - Soestdijk BRASSERIE KEUZEMENU Autodief aangehouden Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn Graffiti m. im-ce 4.00 UUR. sonen met issaté - spareribs ineerde karbonades indafwerking puitpleisters, ax 035-602 00 51 l/V )nde bedrijfscultuur? groei kansen Wil jij in dé jpermarkt aan de ens vervanger en ge producten vanYves Rocher is daardoor in Parijs en vestigingen n haar succes vergeten: ingspunten in het beleid. ;d te Soest, met 180 ibutie van meer dan 750 mg ;ekomen post; ie post; :rsoneelszaken, ces_hr-holland@yrnetcom. (ves Rocher vinden. "ft f it om onze 1. om 2 taal? verder te ontwikkelen? deerd op je plaats! •kvoorbereider met ons te maken!! 330). Aqua Indoor is tot 3 augustus gesloten. Tot die dag wordt on derhoud gepleegd aan vooral het zwembad van het sport complex aan de Dalweg. De gemeente won vorige week het kort geding dat de exploitant had aangespannen. Deze had niet ingestemd met de sluiting, die volgens de oorspron kelijke planning twee maanden in beslag zou nemen, omdat er vooraf geen overleg was geweest en de exploitatielasten gewoon zouden doorlopen. De directie van Aqua Indoor eisfe daarom ongeveer 125.000 gulden voor iedere maand dat de accommodatie dicht zou moeten blijven vanwege de werk- zaamheden. Soest weigerde dit, waarna beide partijen elkaar voor de tweede keer binnen korte tijd I tijdens een kort geding ontmoet ten. Ditmaal stelde de kantonrech- ter de gemeente in het gelijk. Hij bepaalde vorige week dat Aqua Indoor het uitvoeren van het on- I derhoud moet toestaan in de maand juli. Zou Aqua Indoor dit tegenwerken, dan moet het per dag een boete van 10 duizend gul den betalen aan de gemeente. Ook moet de exploitant gewoon de huur betalen, aldus wethouder Harry Witte. Eergisteren is begonnen met het onderhoud. Soest heeft er 1 mil joen gulden voor gereserveerd, maar dat geld zal niet in zijn ge heel worden gebruikt. Dé aanpas singen die van belang zijn voor de (eventuele) nieuwe exploitant wor den achterwege gelaten. Soest had erop gerekend per 1 juli in zee te kunnen gaan met een nieuwe ex ploitant. Ze wilde het tienjarig contract met Aqua Indoor bv, dat per die datum afliep, niet verlen gen. Soest was reeds in onderhan deling met zes gegadigden en had er daarvan twee geselecteerd en voorgelegd aan het gemeentebe stuur om die te laten kiezen. Soest wilde het complex vervolgens in de maanden juli en augustus flink onder handen nemen en in overleg met de nieiiwe exploitant aanpas sen. Die vlieger ging echter niet óp. Omdat Aqua Indoor al gebruik had gemaakt van het optierecht en niet van plan was het complex te verlaten, spande Soest een kort geding aan. Dat verloor ze. Soest is tegen de uitspraak in hoger be roep gegaan, maar deze procedu re zal zeker een jaar duren en in ieder geval zo lang is de gemeen te veroordeeld tot samenwerking met Aqua Indoor bv. Vandaar dat het weinig zin heeft het complex aan te passen in het belang van de eventuele nieuwe exploitant. Vandaar ook dat de ge meente Aqua Indoor voorstelde het onderhoud niet over twee maanden, maar over één maand te spreiden. Nu wordt alleen het hoogstnoodzakelijke uitgevoerd, vertelde wethouder Witte vrijdag. In het zwembad wordt onder meer de verschuifbare bodemwand her steld. Ook wordt de betegeling verbeterd en treft men voorberei dingen voor de installatie van sens oren. Hiermee heeft men zicht on der water en deze voorziening wordt binnenkort verplicht gesteld. De gaten waarin deze sensoren moeten worden geplaatst, worden daarom alvast geboord en tevens wordt de bedrading aangelegd. 'De sensoren kunnen er te zijner tijd dan zo ingebouwd worden', aldus Witte die schat dat het onderhoud ongeveer 7 ton kost. 'Ik weet het niet exact, maar het restant van het beschikbare miljoen zullen we ach ter de hand houden voor het mo ment, dat we het bad voor de nieu we exploitant gaan aanpassen.' De gebruikers van het zwembad heb ben bericht gekregen, dat ze tot 3 augustus niet in het zwembad te rechtkunnen. De 'overwinning' is een opsteker voor de gemeente in de kwestie Aqua Indoor, maar zegt natuurlijk niets over het huurcontract met Aqua Indoor. Hoewel Aqua In door het kort geding over het on derhoud verloor, hoeft ze de pro ceskosten (1000 gulden) - tegen de normale gang van zaken in -niet te betalen. Witte vermoedt dat de rechter dit heeft bepaald als 'doek je voor het bloeden'. Soest betaalt de proceskosten. Ruim 300 handtekeningen hebben ze verzameld en over handigd aan wethouder Harry Witte van welzijn. Vier 'Smit- kids', zoals de meiden uit het Smitsveen zich noemen, willen in hun wijk een jeugdhonk, clubhuis of hoe je het ook wilt noemen. De doelgroep: meis jes van 8 tot 16 jaar, maar af en toe mogen er best wel ook jon gens naar binnen. Aldus presenteerde het viertal vo rige week woensdag in het kort zijn plan aan de commissie welzijn. Die vond het prachtig dat nu eens niet volwassenen, maar jongeren zelf het initiatief namen om mee te denken en een voorstel te lance ren. 'Sympathiek', zei Henk Ko ning (CDA). 'Het is goud waard als jongeren zelf aangeven wat ze willen', vond Chris van Vuuren van de ChristenUnie. De meiden die voor de handteke ningenactie bij zowel leeftijdgeno ten als ouders langsgingen: 'We vervelen ons op straat, zijn te groot voor de speeltuin en met z'n allen bij iemand thuis zitten kunnen we ook niet, omdat onze moeders werken.' De meiden hadden een stap verder nagedacht, zo bleek, en zijn kennelijk op de hoogte van de actualiteiten: 'Het clubhuis zou bij voorbeeld op de plek van De Klimop kunnen komen, want die gaat toch dicht. Of anders bij het nieuwe centrum dat u aan de Smitsweg gaat bouwen.' Omdat het nog een jaar of vier duurt, voordat de nieuwe brede school (Klimop en Desmond Tutu) - vermoedelijk gecombi neerd met andere (wijk)voorzieningen is gereali seerd, lijkt het de commissie on verstandig daarop te wachten. Van Vuuren weer: 'Er zou iets ge creëerd moeten worden, anders loop je weer de hele zomer te lum melen. We moeten dit niet op de lange baan schuiven.' Dit betekent niet dat het gemeen tebestuur zomaar even de porte monnee trekt en een pandje gaat laten bouwen voor de jeugd. Afge zien van het feit dat de meiden het honk het liefst voor zich zelf wil len hebben (daar kan en mag de raad nooit mee akkoord gaan), is er op dit moment geen geld voor een dergelijke voorziening. Con crete beloftes werden er dan ook niet gedaan. Ans Mann (GroenLinks) legde een mogelijke oplossing op tafel. Ze wees op de Stichting Balans, die volgens haar de aangewezen instelling is om de tienermeisjes te bedienen. Nu hadden de meiden zelf ook al contact gezocht met Balans, maar een jongerenwerker konden ze niet bereiken. Naar ver- V.l.n.r. Naomi Vlierden, Roxan- ne Hessing en Denise de Boer. Op de foto ontbreekt Saïda Jörg. Foto: Soester Courant luidt heeft Balans enkele vacatures, omdat een aantal jongerenwerkers elders aan de slag is gegaan. De meiden mogen 17 juli wel op be zoek bij de nieuwe directeur Roy Sheldon die nu nog op vakantie is. Welzijnswethouder Harry Witte beloofde echter de dag na.de ver gadering (woensdag) direct te bel len met medewerkers van Balans om te vragen wat er op korte ter mijn mogelijk is. Zijn fractiegenoot José Bijman vroeg de meisjes of het niet mogelijk is dat ze naar De Schoof aan de Molenstraat gaan, totdat er iets in het Smitsveen is geregeld. Eén van de vier meiden, wier microfoon niet was aange schakeld, leek niet zo enthousiast over dit voorstel, maar de woord voerster van de vier zei: 'Ja, dat zou kunnen.' Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 'Overal waar ze komen, heeft iemand wel iets te klagen. Ze kunnen eigenlijk nergens te recht', zegt een bewoonster van de Weegbreestraat die de actie van Roxanne Hessing (12), Naomi van Vlierden (10), Saï da Jörg (16) en Denise de Boer (10) voor een jeugdhonk van harte ondersteund. Barbecuen mag op de galerij noch in de plantsoenen. De basketbalveldjes worden be heerst door jongens, in het trappenhuis zijn ze zelfs 's win ters niet gewenst en een initia tief om in één van de kelder boxen een trefpunt in te richten, werd na enige tijd de grond in geboord, omdat andere bewo ners aangaven er last van te hebben. 'Daarom vind ik het zo goed, dat ze nu zelf iets ondernemen. Toen ik dat hoorde, heb ik ge zegd, oké dan help ik jullie, maar eigenlijk doen ze alles zelf, aldus de moeder van één van de actievoersters. Als wethouder krijgt Harry Witte regelmatig actievoerders over de vloer. Ze kunnen stee vast op zijn sympathie rekenen, omdat de ex-kraker heel wat te turven heeft als hij zijn eigen acties naloopt. Wat natuurlijk niet betekent, dat iedereen nu krijgt wat hij vraagt. Vorige week bezochten de 'mei den' uit het Smitsveen hem om te pleiten voor een jeugdhonk in hun wijk. Om hun wens kracht bij te zetten, overhandig den ze de wethouder ruim 320 handtekeningen.. 'Er zitten zeker wel een paar dubbele bij', vroeg Witte met kwajongensogen. 'Neeeeeee', reageerden de mei den met verbaasde blikken. 'Nou, ik heb ook actie gevoerd, dus ik weet wel hoe het werkt', lachte Witte. Ondanks de vakantieperiode wil de Stichting Welzijn Oude ren Soest (SWOS) beide senio renbussen aan het rijden hou den. Daarvoor zijn wel chauf feurs en bijrijders nodig, want juist door de vakanties zit de SWOS krap in de mensen die 55-plussers willen vervoeren. De stichting doet een dringend beroep op vrijwilligers om een of twee dagdelen in de week het team te versterken. Belang stellenden kunnen contact op nemen met de seniorenbus, op werkdagen tussen 9:00 en 16:00 uur, 88 6019190. Bij een grootscheepse bromfiets controle op de Lange Brinkweg heeft de politie vorige week dins dag 40 bekeuringen uitgeschreven. De actie werd uitgevoerd in sa menwerking met het Scooterteam van de regio Utrecht. Vier motor rijders 'onderschepten' onderweg bromfietsers en dirigeerden hen naar de plek waar de controleurs met hun hulpmateriaal klaar ston den. De boetes die werden uitgeschre ven, waren het gevolg van onder meer onverzekerd rijden, verkeer de verzekeringsplaatjes, opgevoer de motoren en reminrichtingen die niet in orde waren. Zoals verwacht stemmen de raadsfracties in met het be stemmingsplan Spoordal, het gebied tussen de Molenstraat, de Steenhoffstraat, de Talmal- aan en de Parallelweg. Wethou der Bart Krol van ruimtelijke ordening kreeg vorige week binnen een mum van tijd zijn commissie unaniem achter zich. Alleen GGS sputterde even tegen, omdat ze in het verleden hadden gestemd tegen het plan om de be drijven Klomp en Haringsma, de moskee en andere (club)gebouwen plaats te laten maken voor 126 wo ningen en appartementen. Om dit te kunnen realiseren, moet het bestemmingsplan worden ge wijzigd en het gemeentebestuur wil dit nu al doen. Niet alleen uit strikt procedurele overwegingen, maar ook om eventueel een instrument in handen te hebben om de plan nen daadwerkelijk door te voeren, mochten andere partijen om wat voor reden dan ook dwars zouden gaan. liggen. Krol verwacht niet dat het zover zal komen. Hoewel voor de bedrij ven en instellingen nog geen alter natieve locatie is gevonden, houdt de wethouder de moed erin. Pro jectontwikkelaar Heijlijgers voert de onderhandelingen namens de gemeente. Wat Klomp en Harings ma betreft hoopt Krol dat nog dit jaar duidelijkheid zal ontstaan. Klomp zou grond toegewezen heb ben gekregen op het toekomstige bedrijventerrein aan de Konings weg, dat momenteel in ontwikke ling is. Ook zijn er verenigingen die nog geen zekerheid hebben over een nieuwe locatie. Zoals de Soester Vogelvrienden die hun clubhuis aan de Parallelweg hebben. Zij hadden bezwaar gemaakt tegen het nieuwe bestemmingsplan, net als Klomp, Haringsma en tal van andere clubs en verenigingen, maar die zijn ongegrond verklaard door het gemeentebestuur. De gebrui kers van het Gildehuis (dat mag blijven staan) zijn bang, dat de nieuwbouw van woningen zal lei den tot scherpere milieueisen, maar dat is volgens Krol niet het geval. Voor het Gildehuis zijn reeds bestaande huizen maatge vend voor de voorwaarden, die overigens wel om extra maatrege len aan het pand vragen. De gemeente heeft gebruik ge maakt van een wet (het voorkeurs recht), die bepaalt dat de eigena ren van grond in Spoordal hun ter rein aan de gemeente moeten ver kopen en niet aan iemand anders mogen aanbieden. De commissie hoopt evenmin dat het tot eventuele onteigening van grond gaat komen, want dat zou veel geld kosten en bovendien gro te vertraging van het traject inhou den. Krol sprak de hoop uit, dat vóór 2006 (in dit jaar wordt de nieuwbouw in de Boerenstreek af gerond) kan worden begonnen met de fysieke uitvoering van de plan nen voor Spoordal. Het was aanpoten voor de stra tenmakers, maar het is gelukt. In de nacht van maandag op dinsdag zijn in de Van Weede- straat vier zebrapaden aange legd. De daaropvolgende nacht werd hetzelfde gedaan in de Soesterbergsestraat (drie ze bra's) en de Rademakerstraat (twee). De zwarte en witte banen werden aangelegd op de plekken waar sinds de herinrichtingen van de straten oversteekplaatsen lagen. Deze genereerden bij menige voet ganger, maar ook bij bestuurders van voertuigen onduidelijkheid. Dit leidde de laatste jaren met eni ge (on)regelmaat tot discussies en Soest had zelfs de twijfelachtige eer er het televisieprogramma 'Over de balk' mee te halen. Hoewel er volgens de cijfers van de politie maar één keer een ver keersongeval plaatsvond (en daar bij was er ook nog alcohol in het spel), vond de gemeenteraad het onlangs de hoogste tijd actie te ondernemen, te meer daar duide lijk was geworden dat het goedko per (ruim 110 duizend gulden) kon worden uitgevoerd dan aanvanke lijk werd verondersteld. Eergisteren en afgelopen nacht was het dan eindelijk zover. De straten werden tijdens de werk zaamheden afgesloten voor gemo toriseerd verkeer, de volgende morgen konden de (vracht)wagens en motorrijders weer over het as falt en de klinkers van de zebrapa den (met bijpassende bebording) rijden. Tenminste als er geen voet gangers of (brom)fietsers wilden oversteken, want in de nieuwe si tuatie is het verkeer verplicht voor hen te stoppen. Met klinkers wordt het eerste ze brapad aangelegd. -■ f. - 5 a*'®Stót T-'A. mannenmode Robeco Private Equity maakt beleggen in niei-beursgenoteerde ondernemingen voor u toegankelijk. Met deze exclusieve beleggingsvorm kunt u op lange termijn het risico-rendementsprofiel van uw porte feuille optimaliseren. U kunt nu kosteloos inschrijven tot 20 iuli 2001,17.00 uur. Informeer daarom snel bij de adviseur van de Rabobank of kijk op Internet: www.rabobank.nl. De waarde van uw belegging kan fluc tueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Onderdelen van de Rabobank Groep die als effectenins telling zijn aan te merken, zijn geregi streerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Genoemd fonds is in het bezit van een vergunning van De Nederlandsche Bank op grond van de Wet toezicht beleggings instellingen. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient U uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat verkrijgbaar is bij de Rabobank. Een unieke belegging in niet-beursgenoteerde ondernemingen rabobank.nl Rabobank 39,99/€18,15 Combinatie van nieuwe haring en Zweedse haring Koude prei-aardappelsoep Italiaanse rauwe ham met tomaat, gorgonzola, salami foccacio en basilicumdressing Gebakken rode poonfilet met otijyensaus Spinazielasagne met courgette, aubergine en peccorino Koude zalm met tomaten-bieslook salade en aardappelsalade Yoghurtmousse met abrikozensaus Fruitsoep met vanille-ijs Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) CB rasserie Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag De toegangskaarten voor de feestavond (25 augustus) van het Groot Gaesbeeker Gilde zijn binnen twee weken uitver kocht geraakt. Niet eerder wer den alle beschikbare entreebe wijzen zo snel gereserveerd, meldt het gilde. Twee weken geleden stond in de Soester Courant de bon afgedrukt, waarmee kaarten konden worden besteld. 'De belangstelling is al ja ren groot, maar nog nooit zo over weldigend als nu. We hebben be sloten de inschrijving te sluiten, omdat het maximaal aantal perso nen is bereikt. Veiligheidsoverwe- Een 17-jarige Rotterdammer is in gesloten op verdenking van auto diefstal. Hij reed donderdagavond, met nog iemand, in een auto over de Steenhoffstraat. Bij navraag bleek dat de wagen niet was verze kerd, reden waarom de politie op het Kerkpad de bestuurder een stopteken gaf. De inzittenden gin gen er vandoor, zodra ze de auto hadden geparkeerd en verdwenen in de richting van de Korte Melm- weg. Na een vluchtig onderzoek bleek de bedrading te zijn doorver bonden, wat uitwees op diefstal. In de omgeving werd vervolgens ge zocht naar de twee verdachten, van wie er één kon worden aangehou den. Hij werd voor onderzoek meegenomen naar het bureau. Daar werd duidelijk dat de auto in de Maasstad was gestolen. gingen en behoud van de goede sfeer op deze avond staan voorop en dat is de reden dat we helaas velen moeten teleurstellen', aldus ouderman René van Hal. Het heeft volgens hem geen zin meer alsnog bonnen in te sturen. Bonnen die nog onderweg zijn, worden geretourneerd. De mensen die wel op tijd waren, krijgen bin nen enkele weken bericht wanneer en waar ze de kaarten kunnen af halen. De gildefeesten worden gehouden van maandag 20 tot en met dins dag 28 augustus op het terrein De Blaak aan de Ferdinand Huyck- laan. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant UIKIK' Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A. 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat35a Tel. 035 - 602 93 60 'Het zijn net jonge honden, die hun poot oplichten en hun behoef te doen', zeggen de critici. Graffi ti-spuiters vervuilen de publieke ruimte. Kijk maar naar de Hang plek van ex-wethouder J.O.P. ten Hove aan de Koningsweg. De ge meente doet er aan mee, subsidi eerde destijds de schilderingen en steunt nu weer financieel twee Amersfoortse spuiters, die hun frustraties mogen botvieren op een skatebaan aan de Dorpsstreek. Het geld kan beter besteed worden aan het schoonmaken van met graffiti 'opgefleurde' objecten. In Soest lopen veel betere talenten rond dan in Amersfoort en dat kan soms best aardig uitpakken. Zoals bij de Beeldentuin aan de Bos straat. Drie Soester jongemannen van 17, 19 en 20 jaar belden be leefd aan bij de Hazelaar en vroe gen of zij de blinde muur achter het bedrijf mochten bewerken met hun spuitbussen. Ze kregen van de galeriehoudster een vrije opdracht, verdeelden de stenen wand van 34 meter in drie gelijke stukken en binnen drie we ken was het drieluik klaar. Ik moet eerlijk zeggen: het ziet er niet on aardig uit. Het trio weigert zijn naam te zeg gen, ze willen niet met hun gezicht op de foto en ze laten weinig los over hun motieven en hun kunst zinnige aspiraties. In een moei zaam gesprek werd me wel duide lijk, dat het graffitivolkje uit een hard, anoniem, want meestal ille gaal, wereldje bestaat. De drie vrienden noemen zich 'the new school' en zetten zich in be wondering af tegen 'the old school'. Het overschilderen ('cros sen') van eikaars creaties is een doodzonde. 'Je kunt beter de mooiste tekenin gen van een minder bekende spui ter crossen, dan een lelijke van ie mand die bekend is', zegt de jong ste van het driemanschap, die later graficus wil worden. Er bestaat ook verbale graffiti: het publiek bespuiten met nietszeg gende, holle uitspraken en one-li- ners. Zo hoorde ik Harry Witte in een TOSS-spotje voor Radio Soest zeggen, dat fietsen in Soest 'speer punt van beleid is'. Nog geen dag later lees ik in mijn lijfblad, dat de plannen voor fietsvoorzieningen door het College van B W in de ijskast zijn gezet. Het toppunt van geestelijke graffi ti is een publicatie vorige week van Soester Christen zakenmensen (een contradictio in terminis), die bejaarden van Molenschot in 'dure sleeën' (sic) door Nederland rond rijden. Uit bezieling, inspiratie, echtheid en empathie, meldt het persbericht. Je zou verwachten dat de CBMC Soest deze wijsheid gewoon uit de bijbel put, maar helaas. De bood schap werd gebracht in een lezing door de heer Meester, Consulting Director van Hay Nederland Hij daagde de christelijke money makers uit meer rendement te ha len uit... de linker hersenhelft en niet te veel bezig te zijn met de rechter hersenhelft. Meester, kom mijn ongeloof te hulp. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKPs" grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82

Soester Courant | 2001 | | pagina 3