Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan 'De hele wereld aan vier draadjes' SUBARU 'Geen toestellen op speelveld' Pelgrimage met Soester gilde 30 tot 50% korting ^DogteiSm Café Klinkhamer Heeren van Brederode Soest garandeert subsidie nieuwbouw meisjesscouts Van Breukelen -- 944 Vast-goed Assurantiën voor verkoopinformatie: 'Vergunning wel nodig voor paardenbak' SCW fuseert met 3 andere corporaties Bromfietser onder invloed Eerste internetcafé van Soest in De Klarinet voor senioren IJ™ TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS EXTRA BELONING Willibrordusstraat koestert stukje gras Eind 2002 naar Fatima en Santiago de Compostela Koninginnelaan 24 - Soestdijk specialist in All Wheel Drive AWD PAGINA 4 WOENSDAG 4 JULI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 Vooruitlopend op begroting 2002 de beste, de lekkerste Zomaar zin in een feestje? Service bij Schoemaker NCIËN CA Foto: Soester Courant hte reünie. Communicatie geven Nog 1 maisonnette te koop NIEUW IN VERKOOP j NIEUW IN VERKOOP VBO MAKELAAR een extra openbare ver- 1 C-drie. swijzen ongegrond verkla- nen met de bouwvergun- de punten 1 tot en met 5 iren. esloten om toch in princi- verlenen aan het bouwplan geven aan een vrijstellings- :ld in artikel 19 lid 3 WRO Jen dat er een planschade- It getekend, de welstands- itief advies uitbrengt en er g geen zienswijzen 2n aan het verzoek om vrij- lid 2 WRO voor het bou- x van ruimten voor dienst- i en appartementen op het estraat 70 in Soest. de Commissie RVO het >r een ieder ter visie te leg- ;een zienswijzen ingediend le vergunning verlenen. De gemeente waarschuwt Soesters die zonder vergunning een paardenbak en eventuele bijbehorende voorzieningen laten aanleggen. Ze heelt vast gesteld dat dit steeds vaker voorkomt, met name in het buitengebied, maar ook bin nen de bebouwde kom. Volgens de gemeente veronderstelt nogal een aantal mensen dat een vergunning niet nodig is, maar dat is een misverstand. Voor een paar denbak is wel degelijk een aanleg- vergunning nodig. Daarnaast moet men een bouwvergunning aanvra gen voor de omheining en even tuele lichtmasten. 'Vaak wordt geld uitgegeven aan drainagesystemen en omheiningen. Als wij er achter komen dat alles zonder de vereiste vergunning is gebeurd, bestaat de kans dat de hele bak met bouwwerken moet worden afgebroken en dat de grond weer in oorspronkelijke staat moet worden hersteld', aldus een i woordvoerder van Soest. De toename van dit soort gevallen is volgens de gemeente, dat steeds i meer mensen als hobby een ol I meer paarden houden, vooral op percelen waar voorheen een agra- risch bedrijf was gevestigd. In het buitengebied zal, aldus de gemeente, een vergunning voor een paardenbak over het algemeen niet worden afgegeven, omdat dit in strijd is met het bestemmings plan. De gemeente adviseert de burgers altijd eerst contact op te nemen met de afdeling bouwzaken. Dit kan veel onnodige kosten voorko men. Het centrale telefoonnum mer van de gemeente is 6093411. SCW, waarin het voormalige St. Joseph is geïntegreerd, gaat fuse ren met de woningcorporaties Atrium (Hilversum/Huizen), De Dageraad (Amsterdam) en de Groene Stad Almere. De vier werkmaatschappijen blij ven echter, onder de eigen naam, in hoge mate zelfstandig werk zaam. De leiding per werkmaat- j schappij kan zelf afspraken maken I met gemeentebesturen, huurders- organisaties en andere instellingen en groeperingen in dit gebied. De klanten houden contact met de huidige medewerkers. In een persbericht stelt algemeen directeur J.G.C.M. Schuyt (afkom-, stig van SCW dat daardoor een vacature heeft voor de directeurs functie) dat de werkmaatschappij en belangrijke kwaliteit en schaal voordelen krijgen door de samen werking. De klanten krijgen meer keuzevrijheid. Op de Steenhoffstraat is vrijdag nacht een bromfietser aangehou den, die iets te diep in het glaasje had gekeken. Het alcoholpercenta ge in zijn bloed bedroeg 0,65 pro mille, een fractie meer dan is toe gestaan. De 35-jarige Soester kreeg een rijverbod van een uur en moet 160 gulden boete betalen. Bewoners van De Vijverhof, maar ook oudere buurtbewo ners hoeven niet meer lang in de bus, trein of het vliegtuig te zitten om er op uit te trekken. Vanuit het nieuwe internetcafé in ontmoetingscentrum De Klarinet kunnen ze binnen lut tele seconden elk gewenst land bezoeken, zonder hun stoel te verlaten. 'De hele wereld aan vier draadjes', zoals Bert Krij ger, nestor van de gemeente raad, het donderdagmiddag uitdrukte tijdens de opening. Vijf computers staan opgesteld in een ruimte die grenst aan de grote zaal van het centrum. Daar kunnen de gebruikers - voor 2 gulden per half uur - de digitale snelweg be wandelen en surfen over de aard bol. Een berichtje versturen naar een (klein)kind, informatie over onderwerpen opdiepen, hobby's uitspitten, activiteitenkalenders doornemen, inlichtingen over ech te reizen inwinnen, pagina's en e- mails uitprinten en wat al niet meer. De mogelijkheden van inter net zijn immers grenzeloos. Als je er tenminste mee uit de voeten kan. Die vlieger gaat nog lang niet op voor iedereen van de doelgroep, zo bleek al kort nadat de deur van Klarinet Internetcafé (KinC) was geopend. Daarom is er elke dins dagmiddag vanaf half twee en ie dere woensdagochtend vanaf tien uur iemand aanwezig om de ge bruikers te helpen. Wie alleen op een andere dag in de gelegenheid is, kan voor begeleiding een af spraak maken met de Stichting Ouderen Welzijn Soest (SWOS). Deze instelling gaat tevens cursus sen geven, waarin de senioren le ren met de computer om te gaan en de weg te vinden op internet. De cursus bestaat uit zes lessen van anderhalf uur en kost 130 gul den voor 65-plussers en 145 gul den yoor mensen van 55 tot 65 jaar. Wie de cursus wil gaan vol gen, kan zich melden bij de SWOS, §8 6023681. Men krijgt dan een aanmeldingsformulier toegestuurd dat men ingevuld moet retourne ren. Informatie over de cursus volgt dan later. Ook kunnen be langstellenden een beginnerscursus of een vervolgcursus PC bij de SWOS volgen. Namens de SWOS is activiteiten begeleidster Jacqueline de Feijer inmiddels een half jaar werkzaam in De Klarinet (en OC Klaarwa- ter). Eén van haar taken is om mensen uit de wijken naar de cen tra te trekken en het internetcafé kan in dat verband een bindende rol spelen. Het is een leerzame, maar vooral ook gezellige ontmoe tingsplaats. Ook Krijger zag dit onder ogen. 'Op internet kun je je eigen e-mail adres hebben. Je moet dan wel de discipline nemen om elke dag de elektronische post op te halen. Op die manier krijg je meer aanloop en zijn alle compu ters bezet, dan loop je even naar BB m Direct na de opening van het in ternetcafé tastten sommige ouderen de computers afDe wereld ligt voor hen open. Foto: Soester Courant de bar voor een kopje koffie en ontmoet je andere mensen', aldus het VW-raadslid die voor de be trokkenen een muis in een muizen val had meegenomen. Voorzitter Van Bommel van de SWOS toonde zich donderdag ook verheugd met de nieuwe voorzie ning. 'We hebben geld gekregen van de gemeente en één van de doelstellingen van ons is de ont moetingscentra nieuw leven in te blazen. We hebben vandaag de dag te maken met een ander soort ouderen die meer verlangen dan we gewend waren. Een mooi voor beeld daarvan is het internetcafé.' Het is de eerste in Soest, maar niet in de gemeente, want Soesterberg beschikt al langer over een inter netcafé. Uitsluitend in RENSWOUDE Tevens hoogpolig en zuiver '3i: scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEI TEGELTAPIJT, Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.: 0318-571225 www.vanheugten.com Ook fabrikant van projecttegeltapijt. Eigen kleuren mogelijk. Bel svp voor 2e offerte Heuga, Esco. ZONDAGS GESLOTEN in Soest voor de Voor de maanden juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 ond verklaren; bestreden be- gde gedoogbesluit maximaal i op het perceel toe te staan. i 2000 van de Gemeente vaststellen op 761.524,00 en een bedrag van 5.553,14) betaalbaar stellen lgemene middelen (meene- ïgrotingswijziging). lerichten. brengen van de commissie en P. Huygen herbenoemen i 14 april 2001 tot 14 april ikantie een advertentie plaat tussentijds vertrek van me n age 2002 Soest voor Rio •rlopig vaststellen op 888.033,00) en de hogere '4,00 (f 64.335,00) ten laste ost algemene middelen (mee- begrotingswijziging). bsidie vaststellen op basis van tal uitgebrachte adviezen, illehoudersoverleg dient het nzienlijke kostenstijging uit- orde té worden gesteld, en bij de begrotingsbehande- .v. c om vrijstelling o.g.v. lid 3. net registratienummer 010298 'oei berichten. Eind 2002 houdt het Groot Gaesbeeker Gilde, in samen werking met de Stichting Pel grimage, opnieuw een bede vaart. Ditmaal is het doel van de reis de bedevaartplaatsen Fatima en Santiago de Com postela. Er wordt een 12-daag- se busreis georganiseerd die op 28 september 2002 vanuit Soest, maar ook uit andere plaatsen in Nederland vertrekt. Wederom wordt evenwicht ge zocht tussen een pelgrimsreis met een christelijke grondslag, een cul- tuurreis waarin mooie plekjes van de schepping worden bezocht, en een sfeer tussen en onder de deel nemers van respect, geborgenheid maar ook gezelligheid. Tijdens de reis gaat het echter in de eerste plaats om de broeder schap en de saamhorigheid zoals deze bij de gilden bestaan. In de tweede plaats komt de uitstraling en presentatie van al die gebruiken van de gilden en schutterijen. De organisatie heeft veel nieuwe ervaringen opgedaan tijdens de reis die in november 2000 naar Rome is gemaakt en waarbij de deelname aan de Nederlandse Dag als een van de hoogtepunten is er varen. Inmiddels zijn al verschil lende reizen georganiseerd, waar bij de deelnemers uiterst tevreden waren over hetgeen hen geboden werd. Voor het doel van deze reis zullen weer heel wat kilometers per bus moeten worden afgelegd. Tijdens de reisdagen wordt er voldoende ruimte ingebouwd om interessan te plaatsen met hun bezienswaar digheden te bezoeken, zoals Parijs, Chartres en Tours. Voor de reis- technische verzorging is wederom gekozen voor Pelikaan Reizen uit Zevenbergen. De omvang van de groep zal naar verwachting be perkter zijn dan die van de Romer eis. De kosten van deze busreis bedra gen ongeveer 1.540 gulden. Daar is bij inbegrepen de busreis, de overnachting op basis van halfpen- sion en tijdens 7 van de 12 dagen een lunch. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met René van Hal, ouderman van het Groot Gaesbeeker Gilde en één van de organisatoren van deze reis, £8 6020573. Bij hem kan ook een in formatiefolder worden opge vraagd, Dit najaar zal er in Soest nog een informatieavond worden gehouden. De Nationale Straatspeeldag was reeds achter de rug, maar in de St. Willibrordusstraat mochten ze afgelopen zondag een deel van hun woonstraat afsluiten. Daardoor konden kinderen, maar ook volwasse nen tussen 12:00 en 18:00 uur ongestoord de rijbaan op om diverse spelletjes te doen. Misschien was het daarom des te opmerkelijker dat een aanzienlijk deel van de activiteiten plaatsvond op het grasveld. Wat is het geval: de gemeente wil er speeltoestellen neerzetten. Maar, de omwonenden zien dit helemaal niet zitten en wil len het speelveld intact laten. Vol gens hen zijn speeltoestellen over bodig en kunnen de kinderen zich prima vermaken op het speelveld. Daarom wilden de buurtbewoners Een straatfeest op een grasveld, het kan in de St. Willibrordusstraat. zondag een signaal atgeven naar de gemeente. De praktische pro blemen losten ze zelf op. De hon denpoep werd eigenhandig verwij derd en om het (te hard) rijdende verkeer te weren, werd de straat met goedkeuring van de gemeen te in de middag afgesloten. Zo werd de straatspeeldag, net als twee weken geleden in de Krekel, tevens benut om een ludieke actie te voeren en de wens van de bewo ners onder de aandacht van de ge meente te brengen. Maar, zoals ook in de Krekel gold, ging het al lemaal toch voornamelijk om het plezier en de onderlinge kennisma king. Om dit laatste te bevorderen, hielden de bewoners van de straat een brunch. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Door nu een garantieverkla ring af te geven voor een subsi die van 33.500 gulden aan De Fakkeldraagsters zijn de zeven raadsfracties vier maanden vooruitgelopen op de begro tingsbehandeling. De scoutinggroep voor meisjes heeft het geld nodig voor de nieuwbouw van een clubhuis (het vorige brandde ruim een jaar gele den grotendeels af). Dit zou aan vankelijk een investering van 250 duizend gulden vergen, maar door dat verschillende materialen goed koper of gratis beschikbaar zijn gesteld en aannemers een lager bedrag in rekening brengen, kun nen de kosten worden beperkt tot 181 duizend gulden. De bouwver gunning is overigens al verstrekt door de gemeente. Op allerlei manieren gingen de scouts sprokkelen. Geen hout voor een kampvuur, maar geld voor een nieuw onderkomen, dat hen 's winters warm houdt. Er werden onder meer diverse acties gehou den, sponsorgelden verzameld en er zal een lening worden afgeslo ten. Daarnaast is Jantje Beton be reid 10 mille in .de kosten bij te dragen, mits de gemeente Soest ook over de brug komt. Procedureel kan de raad pas bij de begrotingsbehandeling in oktober een krediet voteren, maar het stichtingsbestuur van De Fakkel draagsters vroeg de commissie welzijn vorige week om een toe zegging, zodat Jantje Beton alvast zijn bijdrage kan overmaken. 'Dan kunnen we in het najaar het casco neerzetten', aldus voorzitter Bert ten Brinke van het stichtingsbe stuur van De Fakkeldraagsters. Hij maakte gebruik van het recht op reactie, een nieuwe vorm van in spraak. Hierbij kunnen burgers en instellingen tijdens een vergadering van een raadscommissie een on derwerp aansnijden, ook als dit niet op de agenda staat. Het is volgens Ten Brinke van be lang dat 90 leden en de leidsters van de scoutinggroep in ieder ge val in de winter meer ruimte tot hun beschikking hebben. Nu is ér sprake van een nijpende situatie die tijdens de wintermaanden al leen maar zou verslechteren met - volgens Ten Brinke - het risico dat de motivatie van leidsters en leden er onder lijdt. Vandaar zijn ver zoek om de toezegging, het geld kon wat hem betreft dan desnoods pas volgend jaar worden gegireerd. De fracties hebben er helemaal geen moeilijkheden mee, zo bleek binnen enkele minuten. Wil Steke lenburg van de PvdA vroeg of het niet mogelijk was een brief te schrijven, waarin de gemeente toe zegt de 33.500 gulden subsidie te zullen betalen. Omdat de fracties vinden dat De Fakkeldraagsters zo snel mogelijk hun nieuwe clubhuis in moeten kunnen, stemden ze hier direct mee in. Wethouder Harry Witte beloofde de brief meteen te gaan schrijven. BANKETBAKKERIJ Soesferbergseslraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 :rlenen aan het verzoek. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdamscafé uit de jaren'50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl EMReri ©Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Al meer dan 50 jaar Gevraagde koopsom 259.000,- k.k. Krommeweg SOEST In gezellige woonwijk gelegen middenwoning met berging en diepe achtertuin (215 m2). Ind.: hal, toilet, kelderkast, m.k., ruime woonkm., mod. keuken en bijkeuken. Verd.: over]., 3 ruime slaapkm. en douchecel. Zolder met vlizotrap. Alg.: deze woning is voorzien van c.v. en verkeert in een red. staat van onderhoud. Gevraagde koopsom ƒ449.000,- k.k. v Ereprijsstraat SOEST Aantrekkelijke, goed bereikbare drive-in woning tegenover parkje, vrije ligging en optim. privacy. Op loopafstand van winkels en openbaar verv. Ind.: hal, m.k. (7 gr.) en trapop- gang naar verd. Toegang tot garage m. verwarm., ruime tuink. v.v. loopdeur nr. achtertuin met achterom. Verd.: toilet. Tuingerichte woonk. m. 2 balkons en halfopen keuken. 2e verd.: zeer roy. slaapk. aan tuinkant, ruime voorslaapk., badk. m. dubbele wastafel, ligbad en 2e toilet. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: luxe sanitair, vern. m.k., vern. dakbedekking, dubbel glas, laminaatvloer begane grond en pitch-pine vloer woonk. Gevraagde koopsom ƒ485.000,- k.k. Beckeringhstraat SOEST Aan de rand van het industriegebied, aan doorgaande weg gelegen helft van dubbel karakteristiek woonhuis met multi functionele bedrijfsruimte (ca. 250 m2), ruime oprit en tuin (637 m2). Ind. woonhuis: grote L-vormige living met open haard, mod. keuken, bijkeuken, hal, kelder, m.k. en toilet. Verd.: 2 ruime sl.km., overloop, badkm. met douche en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime sl.km. Ind. bedrijfsruim te: bedrijfshal van ca. 240 m2 incl. spuitcabine en magazijn, aparte kantoorruimte, douche- en toiletruimte en cv-installa- tie. Alg.: zowel de woning als bedrijfsruimte verkeren in per fecte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 1.250.000.- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Van Goyenlaan SOEST Op de 2e verd. gelegen zeer goed onderhouden 3-kamerapp. (voorheen 4-kamer) met berging op beg. grond. Ind.: entree, toilet met fonteinbakje, hal, m.k., woonkm voorzien van lami naat, dichte keuken met aparte bijkeuken met aansl. wasma chine en droger, 2 ruime slaapkm. Alg.: app. is ged. voorzien van dub. beglazing en laminaatvloeren in woonkm, gang en hal. Servicekosten 265,- p.m. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maison- nettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duur zame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souter rain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aan vraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5