Clubhuis Soest moet eenvoudiger so iOTErtSeoöiJii VAKANTIE BEZORGERS Fonkelnieuwe fiets uitkomst WZ'49 wil ruim 6 ton voor uitbreiding clubaccommodatie Fototentoonstelling Burgstede 1ÜARÏA, Dick van den Broek snel PAGINA J WOENSDAG 4 JULI 2001 mu SOESTER COURANT PAGINA 9 Bijdrage gemeente (3,1 miljoen) in kosten (4,4) ontoereikend 15.000,-k.k. 175.000,- k.k. ML in Soest voor de voor de maanden juli en augustus EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 José Vermaas winnares van prijsvraag ANWB kelaardij o.g. 035 -601 61 51 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Indeling van hoofdklasse zondagvoetbal TURNEN Springbokken tweede in le trialmeet TRIATHLON Schieter-duo in duowedstrijd over zes uur Subsidie voor trainerscursus Wethouder 'geschrokken' van hoogte bedrag Twee overwinningen in Oostenrijk ATLETIEK HHUBflLl I 481» ,'T rafc 6garage gelijk g en dakkapel eer ruime middenwoning, rging en besloten achtertuin i van een speeltuin, skate- entrum "de Tamboerijn" en met fonteintje, meterkast (4 >t. Vernieuwde open keuken erend in formaat. Badkamer insluiting. Zolder: vaste trap drogeraansluiting. Zolderka zen van dubbele beglazing, overleg. i/gaslhuis. Privé parkeerterrein bezonning en privacy. Indeling: vloerverwarming als verbinding ketelopstelling en vt rdieping: royale slaa begane grond: enlree, keuken, ogang, grote en kleine vrij indeel- lerheden: Comfortabel woonhuis opzichte van voorzieningen NS- oud woonhuis 700 m3. Totaal 3. Oplevering in overleg. Sportorganisatie Soest moet zijn plan voor het nieuwe club huis opnieuw aanpassen, om dat de gemeente onvoldoende geld beschikbaar stelt. Met 3,1 miljoen gulden krijgt de voet balclub al meer dan de 2 mil joen die twee jaar geleden was toegezegd, maar ze zou zelf de resterende 1,3 miljoen moeten ophoesten. S.O. Soest heeft berekend dat ze 350 duizend gulden kan lenen en daarnaast een aanzienlijk bedrag bespaart door een (bevriende) ar chitect, bouwer en onderaanne mers in de arm te nemen, maar dat is nog lang niet genoeg, zeker nu glashelder is dat de gemeente niet van plan is ook nog maar één cent lieer te geven. De kosten van het nieuwe clubhuis zijn (vorig jaar) begroot op 4 mil- öen gulden. Inmiddels is daar, |loor inflatie en stijgende bouw- osten, tien procent bijgekomen. |.0. Soest' vroeg de gemeente dit •edrag bij te leggen, maar met uit sondering van de PvdA en Groen links voelde niemand daar voor. voor 4 miljoen moet je toch een knap clubhuis kunnen neerzetten, Wuidde de algemene opvatting van jïe grote meerderheid van de com- nissie. Hooguit wil ze S.O. Soest [een gunstige lening verstrekken voor deze extra 4 ton. 'Onverteerbaar' Voorzitter Paul Smit van de voet balclub noemt het een 'onverteer bare zaak' dat de gemeente de vier Iton niet wil betalen. Hij zegt steeds Ite hebben gewaarschuwd voor de jaarlijkse kostenstijgingen en vindt dat zijn club nu de dupe is van dé trage besluitvorming. Het krediet komt pas op zijn vroegst in sep tember ter goedkeuring in de ge meenteraad, waarna de wettelijke procedures nog enkele maanden vergen. 'Voordat we kunnen be ginnen met bouwen, ben je weer een jaar verder en dan vallen de kosten nog hoger uit', aldus Smit. Witte verklaarde het uitstel van nieuwbouw met het feit dat S.O. Soest tot dusver meer vroeg dan de gemeente te bieden heeft. Uit drukkelijk stelde hij nogmaals dat er op het financiële vlak niet meer in zit voor de hoofdklasser. Voor dit en volgend jaar houdt de ge meente rekening met een begro tingstekort van ongeveer 1,5 mil joen en daarnaast zijn er nog veel meer clubs en instellingen die bon ken op de deur, waarachter de schatkist staat. Weliswaar zitten er miljoenen in de algemene reserve, maar de raad heeft daarvoor een drempel van 8 miljoen vastgelegd om eventuele tegenvallers in de toekomst te kunnen opvangen. Dat de gemeente de komende ja ren ongeveer 27 miljoen int aan de exploitatie van de Boerenstreek en bedrijventerrein De Grachten, speelt geen rol. Dat geld gaat naar het grondbedrijf, een broekzak vestzak verhaal, maar toch. S.O. Soest vindt dat de gemeente best meer geld zou mogen over hebben voor een accommodatie voor een club met bijna duizend leden (van wie zo'n 700 spelend), te meer daar de gemeente eigenaar wordt van een gebouw dat in wer kelijkheid veel meer waard is dan wat ze er zelf in investeert. 'Het is de gemeente zelf geweest, die heeft gezegd dat verbouw of aanbouw van ons clubhuis geen zin meer heeft en dat er nieuwbouw moet worden gepleegd.' Maar de bouwcommissie van S.O. Soest rest niets anders dan een klein schaliger plan te maken. Dat kan onder andere door het clubhuis en de bestuurs- en commissiekamers van elkaar te scheiden. In het laat ste plan waren die bouwkundig met elkaar verbonden en was de (loop)ruimte ertussen dus over dekt. Hardop denkend verwacht Smit dat mogelijk de speciale spe lersgang voor het eerste elftal naar het hoofdveld en de fitnessruimte worden geschrapt en dat de entree een meer bescheiden karakter zal krijgen. Hoeveel geld daarmee wordt bespaard en of dat voldoen de is, durfde hij deze week niet te zeggen. 'We moeten het eerst op een rijtje hebben, voordat we een aannemer het kunnen laten uitre kenen. Gezien de vakanties ver wacht ik daar voor het eind van de maand geen uitsluitsel over te heb ben.' Volgens ambtenaar J. van Gent van de gemeente, die het bouw plan van S.O. Soest heeft geanaly seerd, kan er hier en daar nog wel worden bespaard. Hij somde in dat verband onder meer de alumini- umkozijnen (onderhoudsvriende- lijker, maar duurder in aanschaf), de elektronisch bedienbare schuif deur, het stucwerk, de dakbedek king, de constructies van de trap pen, het tegelwerk, de eerderge noemde spelersgang en het aantal douchekoppen op. 'Allemaal leuk, maar het moet wel betaald wor den', concludeerde Van Gent. De PvdA stelde bij monde van Wil Stekelenburg, dat er juist een kwa litatief goed clubhuis moet komen te staan. Ze herinnerde de com missie aan het nieuwe gebouw van de bibliotheek aan de Willaert- straat dat onder druk van een re latief laag budget werd gerealiseerd en waarvoor de onderhoudskosten nu veel hoger 'zijn dan was begroot en de gemeente structureel dus meer geld kost. De boodschap van de commissie luidde echter anders en die had Smit begrepen. 'Maar', zo reageer de hij, 'we kunnen als bouwheer veel geld besparen, nog weer te ruggaan en aan het rekenen gaan, dan nog hebben we minimaal die vier ton nodig. Het is niet eerlijk dat wij als bouwheer de rekening gepresenteerd krijgen.' Vertrouwelijk Opmerkelijk aan de discussie van vorige week was overigens, dat de bedragen in een vertrouwelijk rap port staan, dat dateert van septem ber 2000. S.O. Soest kreeg er pas. zicht op in mei van dit jaar. Vol gens Harry Witte waren de bedra gen om tactische redenen niet eer der bekend gemaakt. 'Zodat Soest met bevriende relaties de prijs zo laag mogelijk zou kunnen houden.' Hoewel het rapport nog steeds vertrouwelijk is en daarom niet in het openbaar - ook niet op onder delen - mag worden besproken, was het Witte zelf die aan het be gin van de vergadering de bedra gen van 3,1 miljoen (aandeel ge meente) en 4 miljoen (totale kos ten volgens prijspeil 2000) de we reld inbracht. INVM INSTREELPAD de woonwijk verhees, nabij het in keicentrum verhees, is gele en deze in zeer oede staat van on- erhoud verkerende IOEKWONING met ierging. De achter- uin is zeer zonnig halfopen keuken, verd.. in 2e toilet, vaste trap n. en bergruimte. 3PRIJS: f 479.000.- k.k. T,.-' L ®2SSSill Ze fietst vaak en veel. Op mooie dagen naar haar werk (tweemaal 13 kilometer), in de weekeinden door de omgeving en tussendoor voor een bood schap of een bezoekje. Ze was al aan het rondneuzen voor een lieuwe tweewieler, maar dat oeft niet meer, want donder- lag kreeg ze een fonkelnieuwe atavus uitgereikt. Een uit- lomst. losé Vermaas was namelijk de [Soester) winnares van de prijs- raag die de VW/ANWB en het ïetsenmerk hielden ter promotie jan het Fietsrouteboek Nederland. Jedereen die er eentje kocht, kon leedoen door vier vragen te be antwoorden en een slagzin af te taken. En José Vermaas mocht ;ker deelnemen, want zij sloeg imiddels al zeven exemplaren in. let begon toen ze op zoek was laar een Sinterklaascadeau voor man, ook al een fervent fiet ser. Sindsdien stapt de Soesterse steevast naar het kantoor van de '/ANWB aan de Steenhoff- straat voordat ze naar een verjaar- dagsfeeptje moet of om een ande re reden ergens niet met lege han den kan aankomen. 'Het is echt een geweldig boek, op verjaardagen gaat het van hand tot hand. En het kost maar 29,95, dus voor het geld hoef je het niet te laten', maakt ze gratis reclame voor de kleurrijk geïllustreerde banduitgave met tientallen fiets routes die in ons land zijn uitge stippeld. Fraai, overzichtelijk en praktisch, omdat de routes uitge nomen kunnen worden. De losse bladen passen in een plastic hoes die doorgewinterde fietsers aan hun stuur bevestigen. Genoeg over het boek. Tweeënhalve maand liep de actie die in Soest 69 inzendingen ople verde. De mede.werksters van de VW/ANWB controleerden eerst of de antwoorden juist waren inge vuld en beoordeelden de overge bleven formulieren op de origina liteit van de slagzin. Het was geen gemakkelijke, vond José Vermaas. En inderdaad: 'Met het ANWB Fietsrouteboek in de hand, fiets ik op mijn Batavus fietsloopt niet zo gesmeerd als de prijs die kon worden gewonnen. Met de José Vermaas (links) met haar fonkelnieuwe fiets. In het midden drie medewerksters van de VVV/ ANWB, rechts daarvan Ben de Bruin die allemaal de aandacht vestigen op het ANWB Fietsroute boek Nederland. Foto: Soester Courant aanvulling 'licht en gericht door Nederland' oogstte José Vermaas de meeste aandacht bij de mede werksters. Donderdag kwam ze terug bij het kantoor aan de Steenhoffstraat, waar Ben de Bruin van de gelijk namige rijwielspecialist aan de Gallenkamp Pelsweg de prijs al had neergezet. Door warm water te besparen, bespaar je mater én energie Meer weten? Vraag de gratis folders aan! Bel de Milieu Centraal infor matielijn 0900 - 1719130 cpm) f kijk op www.milieucentraalnl 1 Milieu Centraal nibud Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Op woensdag 10 oktober start bij de Volksuniversiteit Soest een cur sus Filosofie in de literatuur. Bij de culturele crisis van het westen den ken we in vervlakking van waar den, zinloos geweld, materialisme en genotzucht. Met 'De dood van God' wordt deze crisis weergege ven; het is de afwezigheid van zin, doel en grond, die voorheen in een God werden gezocht. Vanuit het perspectief dat God dood is of zich van de wereld heeft terugge trokken, zal een van de eerste schrijvers die deze gedachte heeft uitgewerkt, Dostojewski (1821 1881), tijdens deze cursus nader worden bekeken. Hij heeft het pro bleem van onze cultuur zo gefor muleerd: als God dood is, is alles gerechtvaardigd. De filosoof Niet zsche (1844-1900) die door de Russische literatuur is beïnvloed, is een van de eerste moderne filoso fen die de dood van God heeft geanalyseerd. Bij de bespreking van Dostojewski zal het denken van Nietzsche dan ook moeten worden geraadpleegd. Dostojewski valt niet in een van de twee categorieën van Verlichting of Romantiek. Hij is een van de eerste schrijvers die problemen aansnijdt, die later in het existen tialisme van Sartre, Camus, etc. explicieter naar voren komen. Dostojewski is interessant om zijn kijk op de mensen, die niet terug te voeren is tot het beeld van een animal rationel. De ervaringen uit zijn kamptijd in Siberië hebben hem in contact gebracht met niet alleen moordenaars, verkrachters, maffialeden, maar ook met de in- telligentia die verbannen werden, met een scala aan opvattingen en karakters. Het boek 'De gebroeders Karama- zov' van F.M. Dostojewski (uitge verij Pandora 25,-) wordt tijdens de cursus gebruikt. Voor aanvang van de cursus dienen de eerste drie hoofdstukken van dit boek gelezen te zijn. Cursusdata en tijd: de woensdagen 10 oktober, 7 november, 12 de cember, 9 januari en 6 februari van 19:30 tot 21:30 uur; cursusprijs: f 100,- (inclusief syllabuskosten, exclusief het boek dat niet via de Volksuniversiteit kan besteld wor den. Voor informatie, inschrijving en het aanvragen van het cursuspro gramma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, S86022195, e- mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00- 16:00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. De A-selectie van S.O. Soest, dat zeer veel nieuwe gezichten kent, ontmoet dit seizoen drie nieuwe tegenstanders ten opzichte van de afgelopen jaargang. Het zijn AFC, Kranenburg en Westlandia. Zij nemen de plaatsen in van de gede gradeerde clubs FC Hilversum, UVS en Nieuwenhoorn. De blauwwitten zijn ingedeeld in de hoofdklasse A van het zondag voetbal met onder meer algeheel Nederlands amateurkampioen Ba ronie. De poule bestaat uit de vol gende clubs: ADO'20 KBV AFC Kranenburg AFC'34 Omniworld Argon S.O. Soest Baronie SWSMC Elinkwijk Tonegido Hollandia Westlandia De Springbokken is als tweede geëindigd in de eerste trialmeet met Sport Vereent uit Utrecht en het Veenendaalse Sparta. De Soes ter club had zaterdag in Aqua In- door de primeur om met het nieu we landelijke oefenstof systeem van de gymnastiekbond aan de gang te gaan. De drie verenigingen verschenen met een gecombineerde dames- en herenploeg en mochten op elk toe stel vijf turners inzetten. De vier beste resultaten telden mee. De jongens uit Soest presteerden goed en bleven in het klassement hun opponenten voor. Met name de hoge scores van Ed Kramer op brug (9.80) en ringen (9.50) en Tjerk Egtberts bij de sprong (9.80) en van Willem Strijbosch op het rek (9.40) zorgden voor dit onver wacht succes. De turnsters van De Springbok- kend deden het ook beter dan ver wacht. Vooraf was duidelijk dat ze derde zouden worden, maar de achterstand op Spor Vereent (tweede) was kleiner dan waarmee rekening was gehouden. Bij de da mes was Sparta een klasse apart. Deze club won tevens het alge meen klassement. Zetc<4e^ Ct HtMóC Tel. 601 33 37 Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/mza. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur VMÏCOHtie Tel. 603 33 33 cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hupjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 Door het warme weer waren er veel uitvallers, maar onder hen niet Frank de Groot en Dick Goyert. De twee triathleten van De Schie ter deden mee aan de 6 uur van Haarlemmermeer en wonnen het overall-klassement bij de duo's. Bij toerbeurt moesten ze lopen over een parkoers van 1200 meter en dat zes uur lang. Ook indivi dueel kon worden meegedaan, maar de Schieter-leden kozen voor een gezamenlijk avontuur en leg den 82 kilometer en 380 meter af, op 2 kilometer na twee marathons. Om mensen te stimuleren vrijwil ligerswerk te verrichten, heeft de gemeente geld gereserveerd. Zo wordt nu 1315 gulden betaald aan de schaatsvereniging Eemland die daarvan drie trainerscursussen kan bekostigen. Twee leden beginnen daardoor nog dit jaar aan de oplei ding tot trainer A, een derde volgt de JSL-cursus. WZ'49 heeft het gemeentebe stuur 625.000 gulden gevraagd voor de uitbreiding en het op knappen van de clubaccommo datie aan de Eemweg. Zoveel geld heeft de gemeente echter niet liggen, reageerde wethou der Harry Witte vrijdagmiddag meteen tijdens de presentatie' van de plannen. Hoeveel Soest wel kan bijdragen wilde Witte niet zeggen, omdat hij eerst met de club wil overleggen om te kijken wat er (financieel) mogelijk is. Vermoedelijk, maar dat is op geen enkele wijze beves tigd, gaapt er tussen vraag en aan bod een gat van tenminste 200 duizend gulden. Van belang zal zijn of WZ'49 vol gens de norm van NOC/NSF recht heeft op de twee extra kleed kamers die in de plannen zijn op genomen. Dat moet de gemeente nog uitzoeken. Voldoet ze aan de norm, dan zou WZ'49 in princi pe ook recht hebben op een hoge re bijdrage van de gemeente, maar dan nog is het de vraag of dat geld te vinden is aan het Raadhuisplein. Behalve de kleedkamers wil WZ'49 een commissiekamer (voor onder meer de jeugdvoetbal- school en het 55-plusvoetbal), een grotere ruimte voor de berging van sporttassen en een scheidsrechters- ruimte realiseren. De kantine krijgt een facelift, de bestuurskamer is toe aan uitbreiding, de keuken moet worden aangepast aan de moderne eisen, het horecagedeel te dient groter te worden gemaakt en de toiletgroep zou moeten wor den verplaatst. Uitgaande van het prijspeil van 2002 zijn de kosten begroot op 993 duizend gulden. Door zelf als bouwheer op te tre den, kan WZ'49 met de hulp van bedrijven 185 mille besparen, daarnaast kan nog eens 183 mille van het bedrag worden afgetrok ken dankzij sponsoring en zelf werkzaamheid. Ervan uitgaande dat het gemeentebestuur en ver volgens de ledenvergadering ak koord gaan, zouden de werkzaam heden wat WZ'49 betreft in mei volgend jaar kunnen beginnen en in september van dat jaar worden afgerond. Bijdragen Het is nodig, vindt WZ'49 dat haar ledenaantal zag groeien naar 535. 'Voor ons zit er niet meer in, we kunnen zelf niet meer bijdra gen', zei Henk Strietman vrijdag middag toen een zes man sterke delegatie van WZ'49 in restau rant Van de Brink de plannen ont vouwde aan wethouder Witte en vertegenwoordigers van de mees te raadsfracties. Andere wensen, zoals een overdekte zittribune, zijn in de loop der tijd al uit het plan geschrapt. De sportwethouder wond er even min doekjes om: 'Ik ben geschrok ken van de prijs, die is hoger dan we hadden bedacht. Het valt niet mee als je ziet hoeveel bedragen er worden aangevraagd. Het is ons helder dat de ruimte te klein is, we moeten om de tafel gaan zitten en kijken hoe we hier verder mee moeten omgaan, maar ik vraag me af of dit ambitieniveau haalbaar is.' Strietman had niet verwacht dat Witte van vreugde op de tafel zou hebben gesprongen. 'Maar WZ heeft geprobeerd te zeggen: we gaan ervoor.' De huidige accommodatie dateert van 1973, was toen zijn tijd ver vooruit, maar werd in de loop der decennia af en toe opgeknapt met als meest ingrijpende operatie de renovatie in 1990. WZ'49 schat dat ze zeker 400.000 gulden (in clusief de lichtinstallatie van 100.000 gulden) heeft geïnvesteerd in het complex. 'Nog vind ik ons clubhuis één van de leukste in de provincie, maar het is aan uitbrei ding toe', zei Henk Strietman die het nog heeft meegemaakt dat de Vrienden Van Zonnegloren in 1961 aan de Ferdinand Huycklaan (op het huidige gildeterrein) nieuwbouw pleegden. Gezien de historische achtergrond van WZ'49, dat werd opgericht door personeelsleden van het voormalige sanatorium, en het feit dat het Zonnegloren-terrein is te ruggegeven aan de natuur, sprak Strietman de (persoonlijke) wens uit, dat de gemeente de naam van Sportpark Eemweg verandert in 'Zonnegloren aan de Eem'. De naam aan het ziekenhuis, waaraan zoveel Soesters droevige, maar ook dierbare herinneringen bewaren, zou op die manier behouden blij ven. Velden Ex-voorzitter Henk van der Pol hield vrijdag nog een pleidooi om het vierde veld weer in het onder houd te nemen. Aan de hand van berekeningen volgens de formule van het NOC/NSF spiegelde hij de leden van het gemeentebestuur voor dat WZ'49 recht heeft op 3,89 velden. Dat moeten er dus weer vier worden. Het vierde veld ligt er nog wel, wordt af en toe ge maaid en leden van WZ'49 on derhouden het, zodat het af en toe kan worden gebruikt. De gemeen te heeft daarmee ingestemd, maar wethouder Witte stelde vrijdag middag nadrukkelijk dat het veld niet door de gemeente opnieuw in onderhoud zal worden genomen. Tijdens een periodieke trai ningsstage in Oostenrijk heeft Dick van den Broek twee weg wedstrijden op zijn naam ge schreven. Eerst won hij de 10 kilometer van Hallein, vervol gens de 6,5 kilometer van Wels. Onder toeziend oog van zijn trai ner, de oud-Soester René van Zee die in Bad Hofgastein (Tirol) woont, had Van den Broek zijn te genstanders op de 10 kilometer na één van de vier rondjes al afge schud. Hij finishte uiteindelijk in een snelle tijd van 28 minuten en 43 seconden. Voor een stijlvolle afsluiting van het trainingskamp zorgde Van den Broek in Wels. Ook hier moest De Pijnenburger zelf de race maken en ondervond hij nauwelijks con currentie in zijn tocht naar de over winning die hij omlijstte met een eindtijd van 19.18. Dick van den Broek In het kader van de serie blj-rf eenkomsten over de Toekomst oriëntatie Soest-Soesterberg (TOSS) 2015 was gisteravond Soesterberg aan de beurt. Veel inwoners die de ontwikkeling van het dorp ter harte gaan, waren op de persoonlijke uit nodiging van burgemeester en wethouders naar het dorpshuis Burgstede gekomen om te pra ten over hun dromen en dilem ma's. Een impressie van deze avond wordt in de volgende editie van de Soesterbergse Courant opgenomen. Voorafgaand aan de dinsdag avond-sessie opende wethouder Bart Krol vrijdagmiddag in een bovenzaal de bescheiden fototen toonstelling 'Soesterberg toen - Soesterberg nu'. Bij die gelegen heid kregen hij en het handjevol belangstellenden geschiedenisles van Soesterbergs 'levend archief Piet Pieren. Hij haalde veel herin neringen op aan plannen die in de loop der jaren voor Soesterberg zijn ontwikkeld maar nooit zijn uit gevoerd. Pieren noemde er een aantal, waarvan het plan uit 1983. 'Toen bracht, als uitvloeisel van de wijk raad, een werkgroep uit de burge rij onder voorzitterschap van Hans Blom een zeer uitvoerig rapport uit onder de titel: de toekomst van Soesterberg. Had het gemeentebe stuur toen een beetje geluisterd, dan was misschien een hoop ge realiseerd van hetgeen volgens het rapport van dë Projectgroep Toe komst Soesterberg van de VOS, de Verenigde Soesterbergse Onderne mers, een meerderheid van de Soesterbergse bevolking nu wenst.' Belemmeringen De reactie van wethouder Krol kwam per omgaande: ,Als er geen defensie was geweest, geen Streek plan, geen belemmering door ge luidscontouren, dan had u gelijk, maar zolang deze belemmeringen bestaan, zijn er nauwelijks moge lijkheden. Als ik lees wat de pro jectgroep in de toekomstvisie heeft staan, een gematigde groei, dan is dit alleen te realiseren als je sub stantieel iets aan het Streekplan en de geluidsbeperkingen kunt doen. Als dat niet mogelijk is, kan er niets gebeuren.' Overigens stelde Krol vast dat er wat niet gerealiseerde woning bouwplannen in Soesterberg be treft geen afwijking bestaat ten opzichte van Soest De foto's, afkomstig uit het ge meente-archief en deels ook be schikbaar gesteld door Co Sukking uit Soesterberg, geven onder meer een beeld van de vroegere situatie op de Chr. Huygenslaan, Buys Ballotlaan, Simon Stevinlaan, Ge neraal Spoorstraat, Rademaker- straat, Huis ten Halve, Ons Be lang, Naast de oude toe stand geven recent gemaakte foto's een beeld van de huidige situatie.

Soester Courant | 2001 | | pagina 9